ایستگاه خداشناسی ( خداشناسی از راه دیدن نشانه ها )

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایستگاه خداشناسی ( خداشناسی از راه دیدن نشانه ها )

توی سکوت دل انگیز شب وقتی همه خوابن برید یه گوشه دراز بکشید جایی که بتونید اسمان رو به راحتی ببیند
سعی کنید فکرتون ازاد باشه و از نگاه به عظمت اسمان لذت ببرید
با ستاره ها انس بگیرید ..... به عظمتشون فکر کنید ( فاصله نزدیکترین ستاره به زمین پروکسیما قنطورس تنها بیش از ۴.۲ سال نوری)
این ستاره ها چی میگن؟ اگه نبودن اسمان اینقدر زیبا بود؟
این نظم و ترتیب از کجا اومده؟ این چینش ستاره چنان نظمی داره که میتونیم شمال و جنوب رو تشخیص بدیم
می تونیم نزدیکی صبح رو بگیم.....
جواب این سوالات رو به وجود بی نهایتی ربط بدید که خیلی بی نهایته .....خداوند بزرگ....

وقتی بارون میاد........ اسمان غرش میکند و رعد و برق میزند
چند لحظه بشینید و به صداش گوش دهید.... درباره این رحمت الهی فکر کنید
این صدای غرش سهمگین از چی حکایت داره؟ یه لحظه فرض کنید این بارون نبود چی میشد؟ اون وقت او کوه های بلند و زمین های بی اب رو چطور میشد ابیاری کرد؟
از این ها به اون نظم دهنده اصلی برسید..به قدرت خدای خود بنازید که همچین خدای بزرگی داریم.

[="DarkGreen"]نمی دونم تا حالا به قله کوه نگاه کردید یا نه اما نمونه قدرت خدا در این قله کوه هست . از دور یه نگاه بهش بندازید . من نمی گم چی میبینید ، و خواهش دارم هر کسی ، هر چیزی میبینه پیش خودش نگه داره . اگر قراره خدا را بشناسیم باید چشم دیدن نشانه هاش را داشته باشیم و اگر نداریم ، به دستش بیاریم .

راستی بزرگترین نشانه خدا که من پیدا کردم ، خودم هستم ، چون می تونم وجود خدا را درک کنم . با نشانه ها نه ، با احساسم .[/]

[="DarkGreen"]تا حالا شده تو خواب با خدا حرف بزنید ؟ من زدم ، اما چون وقتی که کوچیک بودم این خواب را تعریف کردم و همه مسخره ام کردند ، دیگه از اون خوابها ندیدم و از شما می خوام که اگر خوابی در رابطه با ائمه و خدا و پیامبران ، دیدید ، اصلا و به هیچ عنوان برای کسی تعریف نکنید . بزارید رابطه تون با خدا حفظ بشه و اگر این رابطه ها فاش بشه ، رابطه بعدی به قطع رابطه منجر میشه . دلتون را گنجینه این رابطه ها کنید که پر نمیشه . یه موقع احساس کردید دلتون سنگینه ، به خاطر شیطانه که هی تو دلت بالا و پایین میپره و میگه جای من تنگه ، اینا را بریز بیرون . مراقب باشید[/]

تولد دوباره;387130 نوشت:
راستی بزرگترین نشانه خدا که من پیدا کردم ، خودم هستم ، چون می تونم وجود خدا را درک کنم . با نشانه ها نه ، با احساسم .

[سوره الأنعام (6): آيات 75 تا 79]
وَ كَذلِكَ نُرِي إِبْراهِيمَ مَلَكُوتَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ لِيَكُونَ مِنَ الْمُوقِنِينَ (75) فَلَمَّا جَنَّ عَلَيْهِ اللَّيْلُ رَأى‏ كَوْكَباً قالَ هذا رَبِّي فَلَمَّا أَفَلَ قالَ لا أُحِبُّ الْآفِلِينَ (76) فَلَمَّا رَأَى الْقَمَرَ بازِغاً قالَ هذا رَبِّي فَلَمَّا أَفَلَ قالَ لَئِنْ لَمْ يَهْدِنِي رَبِّي لَأَكُونَنَّ مِنَ الْقَوْمِ الضَّالِّينَ (77) فَلَمَّا رَأَى الشَّمْسَ بازِغَةً قالَ هذا رَبِّي هذا أَكْبَرُ فَلَمَّا أَفَلَتْ قالَ يا قَوْمِ إِنِّي بَرِي‏ءٌ مِمَّا تُشْرِكُونَ (78) إِنِّي وَجَّهْتُ وَجْهِيَ لِلَّذِي فَطَرَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ حَنِيفاً وَ ما أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ (79)
ترجمه:
75- اينچنين ملكوت آسمانها و زمين را به ابراهيم نشان داديم، تا اهل يقين گردد.
76- هنگامى كه (تاريكى) شب او را پوشانيد ستاره‏اى مشاهده كرد گفت: اين خداى من است؟ اما هنگامى كه غروب كرد گفت غروب كنندگان را دوست ندارم.
77- و هنگامى كه ماه را ديد (كه سينه افق را) مى‏شكافد گفت اين خداى من است؟ اما هنگامى كه (آنهم) افول كرد گفت اگر پروردگارم مرا راهنمايى نكند مسلما از جمعيت گمراهان خواهم بود.
78- و هنگامى كه خورشيد را ديد (كه سينه افق را) مى‏شكافت گفت اين خداى من است؟
اين (كه از همه) بزرگتر است، اما هنگامى كه غروب كرد گفت اى قوم! من از شريكهايى كه شما (براى خدا) مى‏سازيد بيزارم

[="DarkGreen"]

حامد;387154 نوشت:
[سوره الأنعام (6): آيات 75 تا 79]
وَ كَذلِكَ نُرِي إِبْراهِيمَ مَلَكُوتَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ لِيَكُونَ مِنَ الْمُوقِنِينَ (75) فَلَمَّا جَنَّ عَلَيْهِ اللَّيْلُ رَأى‏ كَوْكَباً قالَ هذا رَبِّي فَلَمَّا أَفَلَ قالَ لا أُحِبُّ الْآفِلِينَ (76) فَلَمَّا رَأَى الْقَمَرَ بازِغاً قالَ هذا رَبِّي فَلَمَّا أَفَلَ قالَ لَئِنْ لَمْ يَهْدِنِي رَبِّي لَأَكُونَنَّ مِنَ الْقَوْمِ الضَّالِّينَ (77) فَلَمَّا رَأَى الشَّمْسَ بازِغَةً قالَ هذا رَبِّي هذا أَكْبَرُ فَلَمَّا أَفَلَتْ قالَ يا قَوْمِ إِنِّي بَرِي‏ءٌ مِمَّا تُشْرِكُونَ (78) إِنِّي وَجَّهْتُ وَجْهِيَ لِلَّذِي فَطَرَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ حَنِيفاً وَ ما أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ (79)
ترجمه:
75- اينچنين ملكوت آسمانها و زمين را به ابراهيم نشان داديم، تا اهل يقين گردد.
76- هنگامى كه (تاريكى) شب او را پوشانيد ستاره‏اى مشاهده كرد گفت: اين خداى من است؟ اما هنگامى كه غروب كرد گفت غروب كنندگان را دوست ندارم.
77- و هنگامى كه ماه را ديد (كه سينه افق را) مى‏شكافد گفت اين خداى من است؟ اما هنگامى كه (آنهم) افول كرد گفت اگر پروردگارم مرا راهنمايى نكند مسلما از جمعيت گمراهان خواهم بود.
78- و هنگامى كه خورشيد را ديد (كه سينه افق را) مى‏شكافت گفت اين خداى من است؟
اين (كه از همه) بزرگتر است، اما هنگامى كه غروب كرد گفت اى قوم! من از شريكهايى كه شما (براى خدا) مى‏سازيد بيزارم

خدا به حضرت ابراهیم 12 نور را نشان داد . حضرت از خدا پرسیدند که این نورها چیستند ؟ خدا گفت :" این ها ائمه اطهار بعد از آخرین پیامبر هستند و شیعیان آنها وقتی نماز می خوانند ، "بسم الله الرحمن الرحیم "
را با صدای بلند می خوانند و این یک نشانه شیعه واقعی است .

این را اولین بار توی سال اول دبیرستان بحرالعلوم منطقه خودم ، توی کتاب دین وزندگی ، خوندم . خیلی قشنگه ! وقتی که خدایی باطل این جور انکار میشه و خدای حق ، از طریق این انکار اثبات میشه .
آیا نمی بینید ؟ آیا نمی اندیشید ؟ خدا در همه جا هست به طوری که حضرت علی ( ع ) میفرمایند :" من به هر چیز مینگرم ، اول خدا را میبینم .! " این است اخلاص عمل که موجب می شود خدا را بدون دلیل و منطق و با قلب و دل شناخت !!!
خدا را با هر دلیلی که بخواهید میشه اثبات کرد اما هیچ دلیلی بهتر از درک قلبی نمی تونم بیارم.[/]

این یک ویدیو درباره عظمت جهان است که با سرعت نور از زمین دور میشنویم
پیشنهاد میکنم ببینید..
http://www.mediafire.com/watch/d0tv9z3262fex87/%D8%B3%D9%81%D8%B1%DB%8C_%D8%AF%D9%88%D8%B1_%D8%A7%D8%B2_%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87_%D8%A8%D8%A7_%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA_%D9%86%D9%88%D8%B1!_HD.mp4

سلام...
اگه میخواهید درباره شگفتیهای عالم بدونید،پیشنهاد میکنم فقط کتابهای استاد هارون یحیی رو بخونید
فقط و فقط

موضوع قفل شده است