گرمت نمیشه با چادر؟؟؟؟

تب‌های اولیه

156 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
گرمت نمیشه با چادر؟؟؟؟

تو تابستون امسال با اون گرمای خفه کننده اش توی اتوبوس نشسته بودم. یه دختر کوچولوی 8-9 ساله هم به خاطر نبود جا دور از مامانش نشسته بود رو صندلی ته اتوبوس. دختر کوچولو روسری اش رو خیلی زیبا با رعایت حجاب همراه چادر عربی سرش کرده بود. خانوم بدحجابی که پیش دختر کوچولو نشسته بود و خودشو باد میزد با افسوس گفت: (توی این گرما اینا چیه پوشیدی؟از دست اجبار این مامان باباهای خشک مقدس...تو گرمت نمیشه بچه؟) همون لحظه اتوبوس ایستاد و باید پیاده میشدیم. دختر کوچولو گره ی روسری اش رو سفت تر کرد و محکم و با اقتدار گفت چرا گرممه... ولی آتیش جهنم از تابستون امسال خیلی خیلی گرم تره...) دختر کوچولو پیاده شد و اون خانم بدحجاب سخت به فکر فرو رفت!!!!!

مقدس ترین جامه ی دنیا چادره. الحمدولله حاضرم بمیرم اما کنارش نذارم.حاضرم واسه چادرم بجنگم.خدایا غرور شیطانی تو وجودم رخنه نکنه,کمکم کن

سلام
جالب بود....
حتی اگر ان خانم بی حجاب هم به فکر فرو نره و در ان تاثیری هم نداشته باشه
برای من و امثال من که چادر رو برای پوشش خودمون انتخاب کردیم یه دلگرمی محسوب میشه که راهمون رو با جدیت بیشتر ادامه بدیم....
اجرتان با خانم فاطمه الزهرا (س):Gol:

بخدا اشکم دراومد...آفرین بهش از امروز سرنمازم واسش دعا میکنم که این عقیده تا آخر عمرش باهاش بمونه و همیشه انقدر محکم باشه...درس بزرگی گرفتم از این به بعد جواب منم به کسایی که بهم همچین حرفی میزنن همینه:yes:

سلام ... ممنون

چادر انقدر برام عزیز هست که همچین مشکلی رو کوچیک و ناچیز به نظر بیاره

- من میبینمت گرمم میشه. + چطور؟

- آخه این چیه پوشیدی؟؟
+ اسمش چادره. خدام گفته.
- خدا گفته دلت باید پاک باشه.
+ هان؟؟ چی گفتی؟؟ تکرار کن!
- گفتم خدا گفته دلت باید پاک باشه.
+ جدی؟؟
- آره.
+ ولی گفته روزه م بگیر.
- دلت باید پاک باشه.
+ نماز بخون.
- دلت باید پاک باشه.
+ پوشش داشته باش.
- دلت باید پاک باشه.
+ :|
- چیه؟؟ چرا این جوری نیگام میکنی؟؟
+ هوووووییییچی

- :)
+ :)
- :)
+ Lol یه چیزی بگم؟
- بفرما
+ گردو! یه پوسته داره و یه مغز. پسته! یه پوسته داره و یه مغز. در کل همه چیز تو این دنیا یه پوسته داره و یه مغز.
هسته سلولی، غشای سلولی. قبول داری؟
- خب آره.
+ محبت هم پوسته ای داره و مغزی. مثلا من مامانمو دوس دارم. احساسی که تو اینچاس ( اشاره به قلبم) میشه مغز احساسم. اینکه به مامانم میگم: مامان جون دوستت دارم. بوس بوووس بوووووس، میشه پوسته احساسم. اوکی؟
- اوکی.
+ حالا خوشمزه ترینش مغزه یا پوسته؟؟
- مغز.
+ آفرین. مغز خوشمزه س. همه به مغز اهمیت میدن. مغز گردو. مغز پسته. مغز هندونه. میری هندونه فروشی میگی یه هندونه بده که مغز قرمزی داشته باشه. هیچ کس نمیگه یه هندونه بده که پوست کلفت داشته باشه. درسته؟؟
- اوهوم.
+ حالا که مغز این همه اهمیت داره و همه خاصیتا تو مغزه، پوسته به چه دردی میخوره؟؟
- خب... خب پوسته نگه میداره. باعث حفاظت مغز میشه.
+ راس میگی. یکی از کارای مهمه پوسته، حفاظته. غشای هسته باعث سلامت هسته میشه. اینکه سوختگی ها منجر به مرگ میشه بخاطر نبود پوسته سالمه.
- :0
+ آقا کرمه میره تو جعبه هلو. میبینه هر هلویی که پوست شلی داشته باشه، بهش حمله میکنه.
کرمای کثیف خیابون هم به کسایی شماره میدن که پوسته شلی داشته باشن.
- هههههه. چه جالب گفتی!
+ ببین. عبادت هم مثل همه چیز این عالم مغزی داره و پوستی. مغز عبادت میشه دل پاک. پس آفرییییین به اونایی که میگن دلت باید پاک باشه. پوسته عبادت چیه؟؟ نماز، روزه، حجاب و همه این چیزایی که ظاهرا پوسته عبادته.
تو خونه و زندگیت هر چیزی که واست ارزش داشته باشه یه پوسته ای واسش درنظر میگیری.
کنترل تلویزیون یه روکشی داره. موبایلت یه روکشی داره. مبلات یه روکشی دارن.
حالا خداوکیلی! جونه من! دل پاک من بی ارزش تر از کنترل و موبایل و مبل و این چیزاس؟؟
- خب... خب نه. دل پاک مهم تره.
+ آفرین به تو! دل پاک من باید پوسته داشته باشه چون سلامتی دل پاک من به پوسته مربوط میشه. نباشه، دلم می پوسه. فاسد میشه قبول داری؟؟
- اوهوم.
+ پس نمازتو بخون. روزتم بگیر. حجابتم رعایت کن و....
- ممنون دخترچادری
+ وظیفه بود.

واقعا به اون دختر میشه آفرین گفت.درک انسان به بزرگ بودن نیس خیلی از بچه ها هستن که که فهمشون از بزرگترها بیشتره.از جواب دختره خوشم اومد من بودم میموندم چه جوابی بدم:Moteajeb!:

حیف دختر نیستم:khandeh!:
وگرنه یکی که هیچ دو تا دوتا چادر سرم میکردم:ok:

[h=3]قُلْ نَارُ جَهَنَّمَ أَشَدُّ حَرًّا[/h]توبه-81

heyran;387981 نوشت:

گفتنش راحته!!!......
مخصوصا تابستون و روزه و....تازه گرمایی ام که باشی....!
اینا یه طرف تمسخر و بی محلیها و چپ چپ نگا کردناو تیکه انداختنها و..... یه طرف!
باز همه ی اینا یه طرف تهمتهایی که تو جاهای عمومی میشنوی که چادریا بدترند و هزارتا کار با همون چادر میکنن و... اینو دیگه هیچ طرف ذهنت نمیتونی جا بدی!!!....

وقتی چادر برای خانم امنیت و عفاف و آرامش بیشتری می آورد و از طرفی به رضای خدا نزدیکتر است پس:

گرمای هوا قابل تحمل است و زیبا می شود نه اینکه افراد چادری اصلا گرمشان نمی شود!

ولی از نگاه ماوراء مادی : وقتی گرمای دنیا را با گرمای قیامت مقایسه کنیم ، در مقابل آخرت رنگ می بازد و کم اهمیت می شود .

• چادر ارثیه حضرت زهراء (س)است و نباید تحت الشعاع این مسائل قرار بگیرد .:Gol:

چادر رو نه تنها به خاطر ترس از جهنم بلکه این پوشش رو آگاهانه انتخاب کردم چون با اون وقار و شخصیتم حفظ میشه...چون دیگر نگاه ها و توجه ها به جنسیتم نیست به انسانیتمه!:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

مختار.;387985 نوشت:
قُلْ نَارُ جَهَنَّمَ أَشَدُّ حَرًّا

توبه-81

شما آیه های نبی را که پیوندی به گفتگو ندارد می آورید خب پس منم می آورم

یرِيدُ اللَّهُ بِكُمُ الْيسْرَ وَلَا يرِيدُ بِكُمُ الْعُسْرَ ==خداوند، آسایش( راحتی) شما را مي‌خواهد، نه رنج شما را!

پس اگر کسی تو گر مای تابستون خودشو تو رنج و روسری تنگ بگذاره خواست خدا نیس بلکه خواست نا خدایان است

هیچ آیه ای در نُبی نیست که برای بی پوششی دینی ( بی حجابی ) شکنجه( عذاب) در نگر گرفته باشد

پوشش دینی تنها یک سفارش است نه زور گویی و رنج آوری

در تاریخ اسلام نداریم که پیامبر یا پیشوایان شیه کسی را بدلیل بد پوششی کیفر داده باشند

من امسال ترم تابستون برداشتم واقعا مجبور بودم خب روزه هم که بودم مجبور بودم تو اوج گرما دو ساعتی تو راه باشم تا به خونه برسم اما جالب این بود که من با چادر و مقنعه احساس گرمای کمتری می کردم تا دوستام که مانتو یی بودن وخب موهاشون هم بیرون بود همیشه فکر می کردم اینا چقد راحتن حتما کمتر از ما گرمشون میشه ولی امسال فهمیدم هر کاری رو حتی چادر سر کردن رو برای رضای خدا انجام بدی حتما کمکت میکنه

غلام ملی نوری;388081 نوشت:

یرِيدُ اللَّهُ بِكُمُ الْيسْرَ وَلَا يرِيدُ بِكُمُ الْعُسْرَ ==خداوند، آسایش( راحتی) شما را مي‌خواهد، نه رنج شما را!

پس اگر کسی تو گر مای تابستون خودشو تو رنج و روسری تنگ بگذاره خواست خدا نیس بلکه خواست نا خدایان است

هیچ آیه ای در نُبی نیست که برای بی پوششی دینی ( بی حجابی ) شکنجه( عذاب) در نگر گرفته باشد

در تاریخ اسلام نداریم که پیامبر یا پیشوایان شیه کسی را بدلیل بد پوششی کیفر داده باشند

سلام علیکم
عزیز میشه بگید کجاش ربطی نداره
گفته و بگو به آنان آتش جهنم سوزان تر است

گر دو خط دو طرف عدد قرار بگیرن

عدد را مثبت می کنن

حتی اگر منفی باشد

دو خط که اسمشان قدرمطلق است

چادر من

قدر مطلق من است

چه خوب باشم چه بد

از من انسانی خوب می سازد

یادم باشد قدر مطلق عدد را مثبت جلوه نمی دهد

بلکه عدد را مثبت می کند

++ چادرم این همه عزت و شخصیت را تو به من داده ای

بر سرم باش و عزیزم کن پیش خدا و بندگانش...

به نقل از سایت افسران جوان جنگ نرم

مختار.;388097 نوشت:
سلام علیکم
عزیز میشه بگید کجاش ربطی نداره
گفته و بگو به آنان آتش جهنم سوزان تر است

درود

آن آیه ای که آورده ای در باره ی همراهی نکردن برخی از سست باوران و ذو رویان با پیامبر اسلام برای جنگ تبوکه نه برای وادار کردن به پوشش اسلامی

آنها بهانه جویی و سستی می کردند که پناد ( هوا) گرمه چرا جنگ کنیم پس از این سخن آنان این آیه آورده شد

قُلْ نَارُ جَهَنَّمَ أَشَدُّ حَرًّا

بنا بر این آیه ی بالا در بنیاد پیوندی با پوشش اسلامی نداشته و در زمینه ی بهانه جویی های جنگ با دشمنان بوده است

اندوه مندانه بسیاری از ناآگاهان از چند و چون این آیه آگاهی نداشته و سینه به سینه آن را برای ترساندن بانون بر بام می کنند

ومی خواهند چون پتکی با این آیه بر سر کسانی که از پوشش هنگام گرمی هوا گله دارند بکوبند

گفتم که در نبی هیچ آیه ای که نوید شکنجه ( عذاب) برای بد پوششان باشد نیست

hoorshid;388002 نوشت:

گفتنش راحته!!!......
باز همه ی اینا یه طرف تهمتهایی که تو جاهای عمومی میشنوی که چادریا بدترند و هزارتا کار با همون چادر میکنن و... اینو دیگه هیچ طرف ذهنت نمیتونی جا بدی!!!....

بله درست میگن گاهی چادر وسیله ای میشه برای پوشاندن عیب و ننگ بی حجابها. خانمهای محجبه باید از اونها شاکی باشند که چرا امثال شما حجاب رو به لجن میکشید

[=arial]

اگر به پوشش دینی دستور داده شده به این دلیل هست که بی حجابی و بدحجابی برای دنیای خود انسان و انسانهای دیگر اسباب آزار جسمی و عذاب روحی هست و برای آخرت انسان هم میتواند عذاب ابدی در پی داشته باشد.

حجاب یعنی اعلام اینکه برای من حریمی هست که کسی حق تعرض به آن را ندارد... اگر این پوشش به گفته شما اجبار نباشد باعث رواج زنا خواهد شد و خداوند برای زنا عذاب مضاعف وعده داده و در جهنم جاودانه اند.

در هر کشوری طبق عادات و اسلوب آدمهاش قوانینی وجود دارد که همه موظفند از آن اطاعت کنند. در کشور ما هم بی حجابی باعث ناامنی خانواده هاست و همچنین بزهکاری جوانان، پس لازم هست برای امنیت جامعه در این زمینه قوانینی وجود داشته باشه. اما متاسفانه شعار آزادی یک عده از گروه دیگه آزادی رو سلب کرده و فکری هم براش نمیشه.................

اما در مورد آیه ای که آوردید، تا شما عصر و یسر را در این جا چی ببینید. در نگاه دینی یسر همین ظاهر سخته حجاب هست و عصر عذاب جهنم.

اگر حجاب انتخاب مي كني بايد حجابي باشه كه درش خللي وارد نشه
با مانتو وقتي باد مياد اوضاع روسري و مانتوي چسبيده ديدينيه ولي ميشه چادر رو طوري گرفت كه نچسبه!
بارونم... نه ديگه بهتره نگم وقتي خيص ميشه چي ظاهر ميشه
خانم هاي مانتويي واسه حفظ حجاب خلاصه خدا قوت...

کسانی که نسبت به ضرورت حجاب برای زنان مسلمان و متدین دچار شک و تردید هستند توجه فرمایند که :

شما هیچوقت درک درستی از هستی و چیستی چادر بعنوان حجاب برتر نخواهید داشت
شما هیچوقت مصالح انسانها را بیشتر از خدا درک نمیتوانید کرد
ما پیروان مکتب توحیدی بنا به دستور صریح خداوند تبارک و تعالی در کلام وحیش
حجاب را یکی از برترین و بهترین نشانه های مذهبی یک زن مسلمان میدانیم و بس
قابل توجه حضرات بزرگوار :
حجاب یکی از ضروریات دین اسلام است و این را میدانید
حجاب یکی از اصول مسلم تمام ادیان الهی است و این را میدانید
حجاب کرامت ، شخصیت و تمام هویت زن مسلمان است و این را میدانید
و اما اگر بی حجابی تمدن بود حتما این را هم بدانید حیوانات متمدن ترین موجودات روی کره زمین بودند

جناب آقای نوری لطفا ماست رو به دروازه ندوزید

کسی در جامعه کنونی کسی را بخاطر حجاب برتر ( چادر کیفر نکرده ) پس لطفا با دیدگاه تکفیری به این مقوله نگاه نکنید
پوشش دینی یک دستور اکید است نه یک سفارش جناب نوری

جناب نوری از افعال امری آیه شریفه
َ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ يَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُيُوبِهِنَّ وَ لا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا ............. وَ لا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ ما يُخْفِينَ مِنْ زِينَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعاً أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ‏.

سفارش فهمیده می شود یا دستور ؟؟؟!!!!!!!!!!!!
موارد رنگی شده را قشنگ نگاه کنید در کدام ادبیات و دستور زبان (حالا هر زبانی) فعل امر را بمعنای دستور گرفتند ، حال اگر فعل امر را از عالی به دانی (علوّ ذاتی حضرت باریتعالی و دنوّ ذاتی ما در مقابل پروردگار متعال ) بگیریم همچنانکه در آیه مذکور بیان شده است ، تاکید موکد را میرساند

دوستان بزرگوار شما را چه شده است و به کجا می روید (فاین تذهبون)
حجاب یکی از ضروریات تمام ادیان الهی است و این امر اختصاص به دین مبین اسلام ندارد
و لکن چون ادیان تحریف شده دیگر بخاطر مطامع دنیوی خاخامها و کشیشان دنیا پرستان تدوین شده است این اصل اساسی و مسلم را نادیده گرفتند

آن آیه ایی هم که شما به مغلطه بعنوان شاهد فرمایشاتتون آوردید اصلا ربطی به موضوع بحث ندارد
اگر صدر آیه را می خواندید ابا داشتید که برای تفسیر به رای خودتان شاهدتان این آیه باشد
و اما آیه مورد اشاره شما را با تفسیر مختصری برای کاربران گرامی میآورم

يُرِيدُ اللَّهُ بِكُمُ الْيُسْرَ، وَ لا يُرِيدُ بِكُمُ الْعُسْرَ، وَ لِتُكْمِلُوا الْعِدَّةَ"
اين جمله مى‏خواهد مجموع مطالب آيه ( وجوب روزه ) را تعليل كند، هم استثنا شدن مريض و مسافر و افطار كردن آن دو در ماه رمضان را، و هم روزه گرفتن در ايام ديگر سال را

پس مشاهده فرمودید آیه هیچ ربطی به موضوع بحث ندارد بنا بر این در بیان آیات و احیانا شواهدی که می آورید دقت فرمائید

نقل قول:

خیلی جالب بود.اون کرم های کثیف رو خوب اومدی...:Khandidan!::Khandidan!::Khandidan!:

نقل قول:

پسرا همون دوسال سربازی رو برن،دو تا چادر پیشکش...:khandeh!:

گفتنش آسونه.وقتی تابستون باشه و هوا گرم باشه خیلی سخته.در واقع میشه گفت که طاقت فرسا هست.:Ghamgin:

نقل قول:
گر دو خط دو طرف عدد قرار بگیرن

عدد را مثبت می کنن

حتی اگر منفی باشد

دو خط که اسمشان قدرمطلق است

چادر من

قدر مطلق من است

خیلی خیلی خیلی جالب بود.ممنون.:Gol::Gol::Gol:

رحیق مختوم;388209 نوشت:
کسی در جامعه کنونی کسی را بخاطر حجاب برتر ( چادر کیفر نکرده ) پس لطفا با دیدگاه تکفیری به این مقوله نگاه نکنید

گشت ارشاد رو چی می فرمایین ؟

هنگامی که جلوی دختر و پسرا رو می گیرن با تندی و ناخوشی سوارشون می کنند این خودش گونه ای از کیفر و خوار نمودن اوناست

رحیق مختوم;388209 نوشت:
جناب نوری از افعال امری آیه شریفه
َ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ يَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُيُوبِهِنَّ وَ لا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا ............. وَ لا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ ما يُخْفِينَ مِنْ زِينَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعاً أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ‏.

سفارش فهمیده می شود یا دستور ؟؟؟!!!!!!!!!!!!

اینها سفارشه دستور نیست چون گویش ( لحن) آیه بیشتر به پند دادن و سفارش کردن میاد تا دستور

شما نرمی آیه ی بالا رو با تند ی دستور آیه ی زیر بسنج

يا أَيهَا النَّبِي اتَّقِ اللَّهَ وَلَا تُطِعِ الْكَافِرِينَ وَالْمُنَافِقِينَ إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا(الأحزاب/1)

اگر پوشش اسلامی براستی دستور بی برو بر گردد ی بود چرا در آن آیه پوشش اسلامی هشداری مانند اتقوا الله یا واژهای ترس آور دیگر نیامده است ؟

آیه ی زیر را هم ببینید که چگونه با نرمی سفارش نموده است و در پایان گفته الله مهربانه !!

يا أَيهَا النَّبِي قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يدْنِينَ عَلَيهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ يعْرَفْنَ فَلَا يؤْذَينَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا(الأحزاب/59)

اي پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلبابها [= روسري‌هاي بلند] خود را بر خويش فروافکنند، اين کار براي اينکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند بهتر است؛ خداوند همواره آمرزنده رحيم است.
.
.
.

در باره رها سازی ( طلاق) هم نگاه کن چه با تندی سخن گفته

يا أَيهَا النَّبِي إِذَا طَلَّقْتُمُ النِّسَاءَ فَطَلِّقُوهُنَّ لِعِدَّتِهِنَّ وَأَحْصُوا الْعِدَّةَ وَاتَّقُوا اللَّهَ رَبَّكُمْ

دلچسب ( جالب ) اینه که چرایی پوشش را هم گفته :اين کار براي اينکه( از کافران ) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند بهتر است؛

آری چرایی و راز پوشش هم همین است نه آنچه که امروزه به آن شاخ و برگ داده و برایش آتش دوزخ بر افروخته اند !!!

رحیق مختوم;388209 نوشت:
آن آیه ایی هم که شما به مغلطه بعنوان شاهد فرمایشاتتون آوردید اصلا ربطی به موضوع بحث ندارد
اگر صدر آیه را می خواندید ابا داشتید که برای تفسیر به رای خودتان شاهدتان این آیه باشد
و اما آیه مورد اشاره شما را با تفسیر مختصری برای کاربران گرامی میآورم

يُرِيدُ اللَّهُ بِكُمُ الْيُسْرَ، وَ لا يُرِيدُ بِكُمُ الْعُسْرَ، وَ لِتُكْمِلُوا الْعِدَّةَ"
اين جمله مى‏خواهد مجموع مطالب آيه ( وجوب روزه ) را تعليل كند، هم استثنا شدن مريض و مسافر و افطار كردن آن دو در ماه رمضان را، و هم روزه گرفتن در ايام ديگر سال را

اگر نیک بنگرید در پاسخ آن دوست مان گفته بود م

غلام ملی نوری;388209 نوشت:

heyran;387981 نوشت:

گفتنش راحته!!!......

ای کاش تو جبهه های جنگ بودید تازه معنی گرما رو درک میکردید.

وسط تابستون. دمای هوا 45 درجه و بعضا 50 درجه. همه ی رزمنده ها با زبون روزه در حال نبرد بودند!؟

:Gol::Gol: :Gol:شادی روح شهدا صلوات:Gol::Gol::Gol:

باغ بهشت;386810 نوشت:

یه سوال اگه اونهایی که به یه دختر شماره میدن کرم کثیف تو خیابون هستند . اون دخترای که با پوشش کاملا زننده میان تو خیابون چی هستند!؟ (لابد یه گردو با پوسته شل هستند) به نظر من ....................بماند!

بنده قصد ندارم از اون پسرها دفاع کنم.چون کارشون واقعا زشت هست.
سوال اگه اون دختر خانم حجابش کامل بود اون آقا پسر بهش تیکه مینداخت.

یه دختر با بی حجابیش یه جامعه رو به فساد میکشه.

به نظر شما بهتر نیست بجای توهین به افراد بگویید دختران چادر سر کنند!؟ تا پسری از سر قریضه جنسی تحریک نشه!؟

اگه خطای اون پسری که تیکه میندازه 30% باشه خطای دختر بدحجاب 70% هست.
پس اگه اون دسته از پسرا کرم خاکی هستند ، اون دسته از دخترا هم ...........! (نه به قول شما گردویی با پسته ی شل)

غلام ملی نوری;388230 نوشت:
گشت ارشاد رو چی می فرمایین ؟

هنگامی که جلوی دختر و پسرا رو می گیرن با تندی و ناخوشی سوارشون می کنند این خودش گونه ای از کیفر و خوار نمودن اوناست

همان گشت ارشادی که حضرتعالی ازش حرف میزنید اول با تذکر و آرامش مسائل رو بیان می کنند
متاسفانه اون عده از دخترانی که مسئله وجوب حجاب در خانواده برای آنان نهادینه نشده با گشت ارشاد که چه عرض کنم اصلا پند و نصیحتی حتی از والدین خودشان را نخواهند پذیرفت و الان همچنانکه می بینیم یکی از معظلات اجتماعی بین فرزندان و والدین همین مسئله حجاب است
بنا بر این گشت ارشاد مشکلی ندارد عدم پذیرش حق از طرف افراد باعث بروز مشکل خواهد گردید
حال سوال اینجاست آیا گشت ارشاد مسئله حجاب را تذکر دهد و افراد قبول کنند باز از این دست مشکلات بوجود خواهد آمد ؟؟؟

بندگان خدا باز تاکید می کنم شما را چه میشود که در صدد انکار ضروریترین حکم خدا در تمام ادیان الهی هستید هر چند که با مخالفت و انکار شماها هیج خللی در قداست و ارزش حجاب ایجاد نخواهد شد :ok:

اینها سفارشه دستور نیست چون گویش ( لحن) آیه بیشتر به پند دادن و سفارش کردن میاد تا دستور
شما نرمی آیه ی بالا رو با تند ی دستور آیه ی زیر بسنج
يا أَيهَا النَّبِي اتَّقِ اللَّهَ وَلَا تُطِعِ الْكَافِرِينَ وَالْمُنَافِقِينَ إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا(الأحزاب/1)
اگر پوشش اسلامی براستی دستور بی برو بر گردد ی بود چرا در آن آیه پوشش اسلامی هشداری مانند اتقوا الله یا واژهای ترس آور دیگر نیامده است ؟

برادر بزرگوار جناب نوری ما در ادبیات عرب امر از عالی به دانی و امر از مساوی به مساوی و امر از دانی به عالی داریم در مدت تحصیل و تدریس در حوزه علمیه نشنیدیم امر نرم یا امر سخت داشته باشیم دوستان اگر درباره امر نرم و امر سخت چیزی میدانند بیان فرمایند
من نمیدانم چرا حضرات بزرگوار برای عینیت بخشیدن افکار خود و القای مسئله حجاب به چیز کم اهمیت و بی ارزش تفسیر برأی آیات الهی را مستمسک خویش قرار میدهند
برادران گرامی اگر میخواهید عقیده خودتان را بیان کنید خداقل احترام آیات الهی را نگه داشته باشید و از کلام وحی را دستاویز افکار و عقائد خویش قرار ندهید که هر کس تفسیر برأی کند ، فلیتبوء مقعده من النار
در این مثالی هم که شما زدید هر چندکه هیچ ربطی به بحث نداشت ولی امر در هر دو آیه چه این ایه و چه آیه حجاب امر است و هیچ فرقی در دلالت و مفهوم امریت نیست
در آنجا خطاب به تمام نسوان جملاتی مانند لایغضضن و یا لایبدین و ... به خطاب جمعی آمده است در حالیکه اینجا مخاطب فقط شخص پیامبر است خطاب فردی آمده است
جناب نوری سفارش بنده حقیر به شما این است کمی در ادبیات عرب مطالعه و غور بفرمائید تا از مسائلی اینچنینی انشاالله سر در بیاورید :ok:

آیه ی زیر را هم ببینید که چگونه با نرمی سفارش نموده است و در پایان گفته الله مهربانه !!
يا أَيهَا النَّبِي قُلْ لِأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِينَ يدْنِينَ عَلَيهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَنْ يعْرَفْنَ فَلَا يؤْذَينَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِيمًا(الأحزاب/59)
اي پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلبابها [= روسري‌هاي بلند] خود را بر خويش فروافکنند، اين کار براي اينکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند بهتر است؛ خداوند همواره آمرزنده رحيم است.
در باره رها سازی ( طلاق) هم نگاه کن چه با تندی سخن گفته
يا أَيهَا النَّبِي إِذَا طَلَّقْتُمُ النِّسَاءَ فَطَلِّقُوهُنَّ لِعِدَّتِهِنَّ وَأَحْصُوا الْعِدَّةَ وَاتَّقُوا اللَّهَ رَبَّكُمْ
دلچسب ( جالب ) اینه که چرایی پوشش را هم گفته :اين کار براي اينکه( از کافران ) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند بهتر است؛

با توجه به توضیح مکفی فقرات بالا نیازی به توضیح واضحات نیست

آری چرایی و راز پوشش هم همین است نه آنچه که امروزه به آن شاخ و برگ داده و برایش آتش دوزخ بر افروخته اند !!!

چرائی و ارزش حجاب بخاطر تقدسی است که جان مایه آن است نه شاخ و برگ آن حجاب که نماد کاملش در چادر به انواع و اقسامش نهفته است همین است که در جامعه ما نسوان ماجدات به آن مبادرت می روزند و سعی در حفظ این ارزش الهی دارند
در بررسی علل و عوامل شیوع بزهکاری های اجتماعی وقتی در خصوص حجاب مسئله را کنکاش و بررسی میکنیم می بینم کسانی که با حجاب کامل در خیابان قدم می زنند کمتر مورد آزار لفظی و فیزیکی اراذل و اوباش جامعه قرار میگیرند تا آنهایی که با حجاب ناقص و یا بی حجاب در خیابانها پرسه می زنند و این خود بارزترین مسئله ای است که ارزش ،قداست و حکمت حجاب را به اذهان متبادر می سازد

برادران و خواهران گرانقدر تاکید می کنم حجاب بعنوان با ارزشترین و اساسی ترین حکم در تمام ادیان الهی جز لاینفک همه دینهاست ، حجاب نماد دین و دینداری کامل است حجاب ارزشی است که قابل قیاس با هیچ چیز مشابهش نخواهد بود
نمیخوام روایات متعددی که دال بر تاکید اکید حضرات معصومین علیهم السلام بر حجاب مخصوصا سیده زنان عالمیان که چقدر بر حفظ و حراست از این تقدس دینی تاکید می ورزیدند را بیاورم و فقط بعنوان حسن ختام بحث به این جمله بسیار حکیمانه شهید والامقام حضرت علامه مطهری رضوان الله تعالی علیه اشاره می کنم که فرمودند

اگر بی حجابی تمدن است پس حیوانات متمدن ترین موجودات روی زمین هستند
:khandeh!:

فاطمیون 18;388232 نوشت:
وسط تابستون. دمای هوا 45 درجه و بعضا 50 درجه. همه ی رزمنده ها با زبون روزه در حال نبرد بودند!؟

این ازگرمای جبهه و اما بشنوید از سرمای آن که خودم مسیر 24 کیلومتری محور دزلی به راخون را با پیت 20 لیتری نفت و دیگر مایحتاج پیاده به دوش می کشیدیم تا رزمندگان در سنگرها از سرما و گرسنگی و تشنگی از بین نروند ( زمستانی با هوایی بسیار سرد و کشنده که گاهی تا 20 متر برف بر قله ها و دامنه کوهها می نشست که حتی شنیدیم یکی از همین شهدای گرانقدر در همین هوای سرد بخاطر یک مسئله خاصی در میان انبوه برف جان پاکش را از دست داد )

حال تعجب اینجاست دختران جوان ما در خیابان در آسایش و امنیت میخواهند با حجاب وارد خیابان شوند فقط و فقط دنبال یک چیز میگردند که هوا گرم است و ما طاقت گرما را نداریم

سوال این جاست که چطور رزمندگان اسلام سرمای طاقت فرسا و گرمای کشنده ی جنوب و غرب کشور را در بدترین شرائط آب و هوایی تحمل میکردند تا جلوی تجاوز دشمن را بگیرند اما فرزندان الان ما این غیرت و حمیت را ندارند که بخواهند با حفظ حجاب جلوی تجاوز شیطان به حریم امن الهی یعنی دلهای پاک جوانان را بگیرند ؟؟؟

إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَنْ تَشِيعَ الْفاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ‏ .

كسانى كه دوست دارند زشتيها در ميان مردم با ايمان شيوع يابد عذاب دردناكى براى آنها در دنيا و آخرت است، و خداوند مى‏داند و شما نمى‏دانيد

راز و ارزش و تاکید حجاب آن چیزی نیست که شما بیان فرمودید بلکه ارزش و تاکید حجاب بخاطر وجوبش عین وجوب نماز و روزه است

جناب نوری شما هر وقت توانستید ثابت کنید نماز و روزه ارزشی ندارند می توانید ثابت کنید حجاب هم چیز بی ارزشی هست
و چرائی بی حجابی را در آیه فوق الذکر دنبال کنید که بعنوان یکی از مظاهر فحشاء و منکر مسلّم جامعه شناخته می شود

ولی به نظرم رنج اصلی همان عواقب بدحجابی است.نه گرمای تابستان و ... .

فاطمیون 18;388237 نوشت:
یه سوال اگه اونهایی که به یه دختر شماره میدن کرم کثیف تو خیابون هستند . اون دخترای که با پوشش کاملا زننده میان تو خیابون چی هستند!؟ (لابد یه گردو با پوسته شل هستند) به نظر من ....................بماند!

این مطالب فقط نقل فول از سایت دیگه ای بود و من جسارت به هیچ کی نکردم.
منبع سایت:دختر چادری .

[="Arial"]چه دختر چه پسر به فیلم رسوایی حتما ن گاه کنید نکات خوبی توش هست بخصوص در این مورد

دوستان و سروران گرامی سلام و درود خداوند متعال بر شما باد
مطلبی را در خصوص بحث حجاب از سایت
حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي یکی از استانهای کشورمان انتخاب کردم که بعرض شما می رسانم

حجاب وعفاف در قران

قرآن كريم كه به عنوان يكى از مهمترين سندهاى زنده الهي، در ميان مردم به امانت گذاشته شده است، مسأله حجاب و حفظ زنان و دختران از ديد نامحرمان را مورد تأكيد قرار داده و مي‌فرمايد:

قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ (1) وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُوْلِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاء وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ(2)

به مردان مؤمن بگو : چشمان خود را [ از آنچه حرام است مانند ديدن زنان نامحرم و عورت ديگران ] فرو بندند ، و شرمگاه خود را حفظ كنند ، اين براى آنان پاكيزه تر است ، قطعاً خدا به كارهايى كه انجام مي دهند ، آگاه است و به زنان باايمان بگو : چشمان خود را از آنچه حرام است فرو بندند ، و شرمگاه خود را حفظ كنند ، و زينت خود را [ مانند لباس هاى زيبا ، گوشواره و گردن بند ] مگر مقدارى كه [ طبيعتاً مانند انگشتر و حنا و سرمه ، بر دست و صورت ] پيداست [ در برابر كسى ] آشكار نكنند ، و [ براى پوشاندن گردن و سينه ] مقنعه هاى خود را به روى گريبان هايشان بيندازند ، و زينت خود را آشكار نكنند مگر براى شوهرانشان ، يا پدرانشان ، يا پدران شوهرانشان ، يا پسرانشان ، يا پسران شوهرانشان ، يا برادرانشان ، يا پسران برادرانشان ، يا پسران خواهرانشان ، يا زنان [ هم كيش خود ] شان ، يا بردگان زر خريدشان ، يا خدمتكارانشان از مردانى كه ساده لوح و كم عقل اند و نياز شهوانى حس نمي كنند ، يا كودكانى كه [ به سنّ تميز دادن خوب و بد نسبت به اميال جنسى ] نرسيده اند . و زنان نبايد پاهايشان را [ هنگام راه رفتن آن گونه ] به زمين بزنند تا آنچه از زينت هايشان پنهان مي دارند [ به وسيله نامحرمان ] شناخته شود . و [ شما ] اى مؤمنان ! همگى به سوى خدا بازگرديد تا رستگار شويد.

در شأن نزول اين آيه مي خوانيم : جواني در بين راه ، زني را ديد و به او چشم دوخت و دنبال او راه افتاد. طوري غرق نگاه بود كه صورتش به ديوار برخورد كرد و مجروح شد، نزد پيامبر (ص ) آمد و ماجراي خود را نقل كرد. اين آيه نازل شد.

رواياتي درباره ي نگاه :.
حضرت علي (ع) فرمود:
((لكم اوّل نظره الي المرئه فلا تتّبعوها بنظره اخري واحذروا الفتنه)) نگاه اوّل مانعي ندارد ولي ادامه ي نگاه اشكال دارد، زيرا سبب فتنه مي شود.
در حديثي مي خوانيم : تمام چشم ها در قيامت گريان است مگر سه چشم : چشمي كه از ترس خدا بگريد و
چشمي كه از گناه بسته شود و چشمي كه در راه خدا بيدار بماند.
در ((صحيح بخاري )) مي خوانيم كه پيامبر اكرم (ص ) فرمودند: جلو راه مردم ننشينيد. مردم گفتند: ما ناچاريم از نشستن . فرمود: پس حق ّ آن را ادا كنيد. پرسيدند حق ّ آن چيست .? فرمود:
((غض ّ البصر و كف ّ الاذي و ردّ السلام والامر بالمعروف و النهي عن المنكر)) ترك چشم چراني و مردم آزاري ، جواب دادن به سلام ديگران ، امر به معروف و نهي از منكر.

ادامه ...

[/HR] [1] - سوره نور آيه 30

[2] - همان آيه 31

حضرت عيسي (ع) فرمود: از نگاه به نامحرم بپرهيزيد كه بذر شهوت را در دل مي نشاند و همين براي دچار شدن انسان به فتنه كافي است .
حضرت علي (ع) فرمود: ((العين رائد القلب ))چشم ، دل را بدنبال خودمي كشد. ((العين مصائد الشيطان ))چشم ، قلاّب شيطان است . و چشم پوشي بهترين راه دوري از شهوات است .
پيامبر اكرم (ص ) فرمود:
((النظر سهم مسموم من سهام ابليس فمن تركها خوفا من اللّه اعطاه اللّه ايمانا يجد حلاوه في قلبه )) نگاه بد تيري از تيرهاي مسموم شيطان است كه هر كس از ترس خدا چشم خود را فرو بندد خداوند به او ايماني مي دهد كه از درون خويش شيريني و مزه ي آن را احساس مي كند.
پيامبر اكرم (ص ) فرمود:
هركس چشم خود را از حرام پر كند، در قيامت چشم او از آتش پر خواهد شد مگر اينكه توبه كند.
امام صادق (ع) درباره ي نگاه مجاز به زن نامحرم فرمود: ((الوجه والكفّين والقدمين ))
يعني نگاه به صورت و كف دست ها و روي پاها جايز است ، (لكن بدون شهوت ).

پيام هاي آيه:

1- لازمه ي ايمان حفظ نگاه از حرام است . (قل للمؤمنين ... يغضّوا...)
2- جاذبه هاي غريزي را بايد كنترل كرد. (يغضّوا)
3- گناه را از سرچشمه جلوگيري كنيم وتقوا را از چشم شروع كنيم .(من ابصارهم )
4- چشم پاك مقدّمه ي پاكدامني است . (يغضّوا من ابصارهم و يحفظوا فروجهم )
5- پوشش ، براي مردان نيز واجب است . (يحفظوا فروجهم )
6- چشم چراني و بي عفّتي مانع رشد معنوي انسان است . (يغضّوا يحفظوا ازكي )
7- چشم چراني ، در محضر خداست . (در محضر خدا معصيت نكنيم ) (يغضّوا... ان ّالّله خبير)

پيام هاي آيه31سوره نور

1- در لزوم عفّت و پاكدامني و ترك نگاه حرام بين زن و مرد، فرقي نيست . (يغضّوا يغضضن يحفظوا يحفظن )
2- جلوه گري زنان ، در جامعه ممنوع است . (ولا يبدين زينتهن ّ)
3- ظاهر بودن قسمت هايي از بدن كه به طور طبيعي پيداست ، (صورت ، دست يا پا) مانعي ندارد. (الاّ ما ظهر منها)
4- در ميان انواع پوشش ها، نام مقنعه و روسري بزرگ آمده و اين دليل بر اهميّت حجاب است . (خمرهن ّ)
5- در قانون گزاري بايد به ضرورت ها، واقعيّت ها و نيازها توجّه شود. (اگر پوشاندن آن قسمت از بدن كه خود به خود آشكار است ، واجب مي شد، زندگي براي عموم زنان مشكل بود) (الاّ ما ظهر منها)
6- اسلام به نيازهاي فطري و غريزي بشر پاسخ مثبت مي دهد. (الاّ لبعولتهن ّ)
7- از بردگان و غلامان و افراد ملازمي كه نيازي به همسر ندارند، ستر و پوشاندن واجب نيست . (او ما ملكت ايمانهن ّ او التّابعين غير اولي الاربه)
8- هرگونه راه رفتني كه سبب آشكار شدن زيورهاي مخفي زن شود ممنوع است . (ولا يضربن بارجلهن ّ)
9- زن ، حق ّ مالكيّت دارد. (ملكت ايمانهن ّ)
10- زن ، زينت خود را تنها به زنان مسلمان مي تواند نشان دهد و نزد زنان كفّار بايد خود را بپوشاند. (نسائهن ّ) يعني زنان خودي و مسلمان نه بيگانه .
11- پوشش زن با تمايلات جنسي مردان نامحرم كاملا ارتباط دارد، براي (غير اولي الاربه) كه ميلي به همسر ندارد پوشش لازم نيست .
12- حجاب وپوشش ، واجب است ، (وليضربن بخمرهن ّ) وهركاري كه زينت زن را آشكار كند يا ديگران را از آن آگاه كند ممنوع است . (ليعلم مايخفين من زينتهن ّ)
13- مقدار واجب براي پوشش سر و صورت ، انداختن روسري و مقنعه اي است كه گردن و سينه را بپوشاند. (خمرهن ّ علي جيوبهن ّ)
14- با حفظ حجاب ، حضور زن در جامعه مانعي ندارد. (ولا يبدين زينتهن ّ) همان گونه كه شركت زن در نماز جماعت بلامانع است . (و اركعي مع الرّاكعين )
15- همه مردم نسبت به مسأله نگاه و حجاب مسئولند و براي نگاه هاي حرام خود بايد توبه كنند. (توبوا الي اللّه جميعا ايّها المؤمنون )
16- مقتضاي ايمان ، توبه به درگاه خداوند است . (توبوا الي اللّه جميعا ايّها المؤمنون )
17- توبه ، هم واجب است و هم كليد رستگاري است . (توبوا... تفلحون )
18- راه رستگاري ، بازگشت از مسيرهاي انحرافي به راه خداست . (توبوا الي اللّه ... تفلحون )

bahardl;386463 نوشت:
خانوم بدحجابی که پیش دختر کوچولو نشسته بود و خودشو باد میزد با افسوس گفت: (توی این گرما اینا چیه پوشیدی؟از دست اجبار این مامان باباهای خشک مقدس...تو گرمت نمیشه بچه؟)

چرا نمیشه گرمم میشه خانومی , آخه من دخمل کوچولویه بابائی هشتم :dokhtar:
تاااااااااااازشم . وقتی اذان میگن دوس دارم بازی کنما ولی پیش خودم میگم الآن وخت نمازه و میرم نماز.(آخه بهشت بهتر از بازیه دیگه)
تااااازشم وقتی روزه کله گنجیشکی میگیرم بازم گشنم میشه ها ولی این گشنگی رو دوس دارم.چون گشنگی جهنم بدتره و بهشت بهتره.
تااااااازه صبحها وختی خوابم و ساعتم زنگ میزنه خیلی خوابم میاد ولی پامیشم و وضو میگیرم - خوابم میپره ها - ولی باز دوس دارم بیدار شم.
بعدشم وختی میبینم دوستام لاک میزنن و بی حجابن بعضی وختا میگم کاشکی منم اینطوری بشم ولی وختی فک میکنم میگم اینجوری خوب نیست وگرنه مامانی هم اینجوری میکرد.
بعدشم وختی دوستام از فیلمای ماهواره تعریف میکنن پیش خودم میگم کاشکی ما هم داشتیما چقدر کارتون و فیلم داره ولی یه دفعه یه فرشته تو قلبم میگه خدا دوست نداره این فیلما رو نگاه کنی حالا خوب منم نیگاه نمیکنم دیگه .
یه روز به مامانی گفتم :مامانی مگه چادر و لاک و ماهواره و ...... تو قرآن اومده ؟
مامانی گفت : عزیزم آخه برای همه اینا که جا نمیشه تو یه کتاب اسم ببره ولی به جاش یه چیزی گفته که اگه بهش گوش کنی اونموقع خدا دوستت داره و میری تو بهشت .
بعدشم یه چیزی برام خوند و کمیشو فهمیدم ولی فکر کنم بقیشو وختی بزرگ شم بفهمم.
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُولِ إِن كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلاً
ای کسانی که ايمان آورده ايد ، از خدا اطاعت کنيد و از رسول و الوالامرخويش فرمان بريد و چون در امری اختلاف کرديد اگر به خدا و روز قيامت ايمان داريد به خدا و پيامبر رجوع کنيد در اين خير شماست و سرانجامی بهتر دارد
:Gol:

سلام
دوست گرامی از اینکه نظر دادی به مطلب اینجانب نهایت تشکر را دارم وباید بگویم که با نظرت کاملا موافقم
چرا که یک از خدا بیخبر کاری را میکند که تا نسلها باید جوابگو باشیم

چه قدر بده چادر اینقدر الکی مقدس میکنن

رحیق مختوم;388252 نوشت:
اگر بی حجابی تمدن است پس حیوانات متمدن ترین موجودات روی زمین هستند

من کجا گفته ام بی پوشش اسلامی بودن شهر آیینی( تمدن) است ؟

وانگهی( اتفاقا) این سخن شما همیشه درست نیست چرا که بسیاری از زیستمندان ( موجودات زنده) بسی از انسان بیشتر فرهنگ شهر آیینی ( تمدن) را پاس می دارند ( رعایت می کنند )

امروز دانشمندان می گویند و شما هم اگر مور چگان و زنبوران را چون نیک بنگرید از هومنان ( انسانها) بسی آیین مند تر ( متمدن تر اند )

تا بدانجا که در نُبی آمده است که میروژی ( مورچه ای) از آدمیان لشگر سلیمان خرده گرفته که اینان( آدمیان) خرد ندارند بپایید تا شما را لگد مال نکنند !

سلیمان هم نه نگفت ( نفی نکرد)

bahardl;388536 نوشت:
وست گرامی از اینکه نظر دادی به مطلب اینجانب نهایت تشکر را دارم وباید بگویم که با نظرت کاملا موافقم
چرا که یک از خدا بیخبر کاری را میکند که تا نسلها باید جوابگو باشیم

شما درست میفرمائید ولی کاریش نمیشه کرد, بالاخره در هر باغ و مزرعه ای هم که در نظر بگیری یه مشت علف هرز درمیاد ولی زیاد نگران نباشید چرا که کسی که اصل و نسب و اساس تربیتیش درست باشه به آسونی تکون نمیخوره.

فاطمیون 18;388232 نوشت:

شادی روح شهدا صلوات

شما از حرف من چی برداشت کردین؟!؟زیر سوال بردن کار پاکترین جوانان کشورمون؟!؟حرف من چه ربطی با اینها داشت؟!؟!اصل حرف بنده خط اخر بود!!!....
کمی هم خوش بین باشین و انقدر دیگرن رو متهم نکنید بد نیست!!!
مرسی واقعا!

بعد هم تیتر تاپیک این بود که با چادر گرمت نمیشه؟!گفتم چرا میشه!دروغ بگم؟!؟
ببخشید راستشو گفتم!!!
اینکه بگیم چادر خیلی راحته و هیچ مشکلی نداره . از زیر کولر نشستن هم بهتره و....مشکلی رو حل میکنه؟!واقعیت رو تغییر میده؟!؟!...
راست و حسینیش اینه که چادر سر کردن راحت نیست بگیم راحت است هم راحتش نکردیم!!(من خودم بیرون رفتن تو تابستان برام غصه است!تا بتونم این کار رو نمیکنم.) البته مسئله هم فقط گرما نیست!درددل اصلیمو (سر بسته!!!) تو پست اولم گفتم!!...که البته شما ندیدیش الحمدلله!
با حرف ما هم واقعیت بیرونی تغییر نمیکنه!ولی مسئله اینه که ببینیم می ارزه یا نه!!به سختی و گرماش می ارزه یا نه....!!(که قطعا می ارزه)

رحیق مختوم;388254 نوشت:
این ازگرمای جبهه و اما بشنوید از سرمای آن که خودم مسیر 24 کیلومتری محور دزلی به راخون را با پیت 20 لیتری نفت و دیگر مایحتاج پیاده به دوش می کشیدیم تا رزمندگان در سنگرها از سرما و گرسنگی و تشنگی از بین نروند ( زمستانی با هوایی بسیار سرد و کشنده که گاهی تا 20 متر برف بر قله ها و دامنه کوهها می نشست که حتی شنیدیم یکی از همین شهدای گرانقدر در همین هوای سرد بخاطر یک مسئله خاصی در میان انبوه برف جان پاکش را از دست داد )

حال تعجب اینجاست دختران جوان ما در خیابان در آسایش و امنیت میخواهند با حجاب وارد خیابان شوند فقط و فقط دنبال یک چیز میگردند که هوا گرم است و ما طاقت گرما را نداریم

سوال این جاست که چطور رزمندگان اسلام سرمای طاقت فرسا و گرمای کشنده ی جنوب و غرب کشور را در بدترین شرائط آب و هوایی تحمل میکردند تا جلوی تجاوز دشمن را بگیرند اما فرزندان الان ما این غیرت و حمیت را ندارند که بخواهند با حفظ حجاب جلوی تجاوز شیطان به حریم امن الهی یعنی دلهای پاک جوانان را بگیرند ؟؟؟

موتاسفانه همین طرز فکر مبلغان دینی که در شیوه ی تبلیغشان هم اثر مستقیم میذارد یکی از عوامل کمرنگ شدن مسئله ی حجاب است.
بزرگوار وقتی در احکام داریم که حجاب ندشتن حق الناس نیست وقتی داریم زن مسلمان حرمت نگاه دارد چه خود رو پوشانده بود و چه نه مرد مسلمان حق ندارد به او نگاه کند. ولی اهل کتاب این طور نیستند.وقتی در احکام داریم دختر مسلمانی که خودش حرمت خودش رو نگه نمیدادر و با وجود نهی از منکر حجابش رو رعایت نمیکند دیگه حرمت نگاه ندارد.وقتی قران علت حجاب رو اینگونه بیان میکند که : حجاب اشته باشید تا به عفت شناخته بشید (و مورد ازار و اذیت قرار نگیرید) و.....
همه نشان میدهد که حجاب برای این نیست که به قول شما زنها بخوان از حمله ی شیطان به دل مردها جلوگیری کنن!!!جوانان ما اگر واقعا دلشان پاک است چشمشان رو پایین میندازن و نگاه نمیکنن!!!نه اینکه...!بی حجابی زنان دلیل نمیشه مردان هم هر کاری خواستن بکنن!!(مسئله امنیت و...عرض میکنم)
مگه ادم اینطوری کم هست که نگاهشو حفظ میکنه؟!جوانی اگر به گناه می افتد تقصیر خودش است نه دختران!...
خواهش میکنم این طوری برای حجاب تبلیغ نکیند!که:
_ای دختر مسلمان حجاب داشته باش!خودت رو محدود کن!سرما و گرما این همه لباس بپوش یر افتاب داغ و...
_چرا؟
_چون اون پسری که الان دارد با تی شرت از جلوت رد میشه در ارامش باشه!!!!....(میگه میخوام نباشه!!!میخواد در ارامش باشه نگاه نکنه!!!راست هم میگه!حرف دین و قران هم غیر از این نیست!)

به خدا تاثیر سو این ادبیات مخرب در تبلیغ حجاب رو به شدت بین هم سن و سالهام میبینم!!!واقعا هم جدی است!!...شما رو به خدا این طوری تبلیغ نکنید!!!!!که وضع رو بهتر که هیچ بدتر هم میکنه!...
جامعه هدفتان رو بشناسید و یاد بگیرید ادبیات مناسب برای تبلیغ رو!!!به اندازه کافی دشمننمان دارن وضع رو خراب میکنن.تورورخدا شما محتاط تر عمل کنید!!(این پست رو از روی دلسوزی نوشتم نه مخالفت کردنو....)

خواهر;388653 نوشت:
چه قدر بده چادر اینقدر الکی مقدس میکنن

خواهر گرامی چادر مقدس نیست , فقط حفظ حجاب مقدسه .
ای زن به تو از فاطمه(ع) اینگونه خطاب است
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است
وگرنه امروزه در کوی و برزن میبینید که بعضیها با وجود اینکه 7-8 متر پارچه (چادر) دور خودشون پیچیدن باز هم بی حجابن!
:Gol:

ترنـم;388184 نوشت:
:ghash:
شما رو از چه چیزی ترسوندن که اینطور تجاوز به حقوق قلمداد کردین؟

درود
ای دوست ما

کودک خردسال در برابر گفته های پدر و مادر توان گزینش و سنجش ندارد هنگامی که او را از همان آغاز اینگونه از شکنجه ( عذاب) دوزخ می ترسانند آشکار است که چون نیروی سنجش و گزینش ندارد گفته های پدر و مادر ش در کنج مغز نارس و بی پدافند ( بی دفاع) او فرو می رود و اندیشه ی نازنین او را می خراشد پس با ترس و لرز به این چشم انداز نگاه می کند

این گونه ای از به زور چپاندن باور ها ی به درون کله ی آن نا توانان است و هتا گونه ای از تازیدن ( تجاوز ) به هوده ی ( حق) اوست

پیروز باشید

غلام ملی نوری;389398 نوشت:
درود
ای دوست ما

کودک خردسال در برابر گفته های پدر و مادر توان گزینش و سنجش ندارد هنگامی که او را از همان آغاز اینگونه از شکنجه ( عذاب) دوزخ می ترسانند آشکار است که چون نیروی سنجش و گزینش ندارد گفته های پدر و مادر ش در کنج مغز نارس و بی پدافند ( بی دفاع) او فرو می رود و اندیشه ی نازنین او را می خراشد پس با ترس و لرز به این چشم انداز نگاه می کند

این گونه ای از به زور چپاندن باور ها ی به درون کله ی آن نا توانان است و هتا گونه ای از تازیدن ( تجاوز ) به هوده ی ( حق) اوست

پیروز باشید

وَ رُوِيَ عَنْ أَبِيهِ عَنْ آبَائِهِ ع أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص قَالَ مُرُوا صِبْيَانَكُمْ بِالصَّلَاةِ إِذَا بَلَغُوا سَبْعَ سِنِينَ وَ اضْرِبُوهُمْ عَلَى تَرْكِهَا إِذَا بَلَغُوا تِسْعاً وَ فَرِّقُوا بَيْنَهُمْ فِي الْمَضَاجِعِ إِذَا بَلَغُوا عَشْرا

بحار الأنوار، ج‏85، ص: 135

جناب نوری سلام و درود بر حضرتعالی

اولا به شما سفارش میکنم با فارسی سلیس و روان بنویسید چون بعضا کلمات نامأنوس هستند
اگر فن بلاغت و فصاحت را مطالعه فرموده باشید بهترین کلام آن است که در کمترین زمان معانی الفاظ را به ذهن متبارد سازد

ثانیا اینکه شما از نهادینه کردن آموزه های دینی در نهاد فرزندان را با کلمه رکیک چپاندن تعبیر میفرمایید درست نخواهد بود
اگر به روایت فوق الذکر توجه فرمائید از پیامبر روایت گردیده است که بچه ها را از 7 سالگی امر به نماز کنید
که به تعبیر شما میشود که نعوذ بالله پیامبر به امتش دستور داد خواندن نماز را از 7 سالگی ذهن کودکمان بچپانیم و اگر ترک کردن
در سن 9 سالگی بزور به آنها بچپانیم و در 10 سالگی در ذهنشان بچپانیم که نباید کنار همدیگر بخوابند
و هزاران آموزه های دینی دیگر که فواید بیشماری برای فراهم شدن سعادت دنیا و آخرت بچه هایمان بسیار لازم و ضروریست

جناب نوری یک سوال از حضرتعالی می پرسم دقیق جواب دهید
چطور یک کودک 5 ساله در برابر خواسته های برآروده نشده خودش با والدینش محاجه می کند و گاهی با جنجال آفرینی سعی در به کرسی نشاندن حرف خودش دارد اما در اینجا که بحث یک ضرورت اولیه تمام ادیان الهی است مسئله تبدیل به زور و بقول شما چپاندن از طرف والدین میشود ؟؟؟

جناب نوری یکی به نعل میزنید یکی هم به سندان بزنید :khandeh!:

رحیق مختوم;389505 نوشت:
ثانیا اینکه شما از نهادینه کردن آموزه های دینی در نهاد فرزندان را با کلمه رکیک چپاندن تعبیر میفرمایید درست نخواهد بود

درود

از پاسخگویی شما سپاسگزارم

ای دوست ما هنگامی که فرو کردن یک سخن در مغز کس دیگری با سنجش و گزینش همراه نباشد واژه ای جز چپاندن شایسته ی آن نیست

فرستادن آموزه های دینی به مغز دیگران باید با پویاکردن اندیشه آنان باشد نه چون داستان این کودک به ترس و لرز افکندن وی

روسری را در تابستان هم بر سرو گردنت بپیچ چرا که گرمای آتش دوزخ بسیار بیشتر است !!

اینگونه آموزندان باور های دینی آشکارا نادرست است با ترساندن و جزغاله کردن که آن کودک دریافت درستی از دین چرایی آن نخواهد داشت

پیشتر گفتم که آن آیه ای که می گوید گرمای آتش دوزخ بسی بیشتر است برای ترساندن بزرگسالانی بوده است که بهانه ی گرمی هو را برای گریز از

جنگ پیش می کشیدند نه کودک بی گناه خردی در پیش پدر و مادر

غلام ملی نوری;389515 نوشت:
درود
از پاسخگویی شما سپاسگزارم
ای دوست ما هنگامی که فرو کردن یک سخن در مغز کس دیگری با سنجش و گزینش همراه نباشد واژه ای جز چپاندن شایسته ی آن نیست
فرستادن آموزه های دینی به مغز دیگران باید با پویاکردن اندیشه آنان باشد نه چون داستان این کودک به ترس و لرز افکندن وی
روسری را در تابستان هم بر سرو گردنت بپیچ چرا که گرمای آتش دوزخ بسیار بیشتر است !!
اینگونه آموزندان باور های دینی آشکارا نادرست است با ترساندن و جزغاله کردن که آن کودک دریافت درستی از دین چرایی آن نخواهد داشت
پیشتر گفتم که آن آیه ای که می گوید گرمای آتش دوزخ بسی بیشتر است برای ترساندن بزرگسالانی بوده است که بهانه ی گرمی هو را برای گریز از
جنگ پیش می کشیدند نه کودک بی گناه خردی در پیش پدر و مادر

جناب نوری بزرگوار
چرا سوء تعبیر میفرمائید
به نظر حضرتعالی وقتی بخواهیم مسئله دینی را به فرزندانمان یاد بدهیم و اگر بر اساس عواملی چند زیر بار نرفت و بخواهیم گوشزد کنیم این چپاندن است ؟؟؟

آیا پیامبر که میفرماید از سن 7 سالگی فلان کار را در حق فرزندانتان انجام بدید از این مسئله مطلع نبود ؟؟؟

و آیا امر به اعمال دینی به فرزندانمان فرضا که بخاطر عدم رشد عقلی از قوه به فعل چیزی نفهمند زور و اجبار است ؟؟؟

بد نیست ادامه این مقال را به حکم روایت بنشینیم که :

1 عَلِيُّ بْنُ إِبْرَاهِيمَ عَنْ أَبِيهِ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي نَصْرٍ وَ عِدَّةٌ مِنْ أَصْحَابِنَا عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ خَالِدٍ عَنْ إِبْرَاهِيمَ بْنِ مُحَمَّدٍ الثَّقَفِيِّ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ مَرْوَانَ جَمِيعاً عَنْ أَبَانِ بْنِ عُثْمَانَ عَمَّنْ ذَكَرَهُ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى أَعْطَى مُحَمَّداً ص شَرَائِعَ نُوحٍ وَ إِبْرَاهِيمَ وَ مُوسَى وَ عِيسَى ع التَّوْحِيدَ وَ الْإِخْلَاصَ وَ خَلْعَ الْأَنْدَادِ وَ الْفِطْرَةَ الْحَنِيفِيَّةَ السَّمْحَةَ وَ لَا رَهْبَانِيَّةَ وَ لَا سِيَاحَةَ أَحَلَّ فِيهَا الطَّيِّبَاتِ وَ حَرَّمَ فِيهَا الْخَبَائِثَ وَ وَضَعَ عَنْهُمْ إِصْرَهُمْ وَ الْأَغْلَالَ الَّتِي كَانَتْ عَلَيْهِمْ ثُمَّ افْتَرَضَ عَلَيْهِ فِيهَا الصَّلَاةَ وَ الزَّكَاةَ وَ الصِّيَامَ وَ الْحَجَّ وَ الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْيَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَ الْحَلَالَ وَ الْحَرَامَ ....

الكافي، ج‏2، ص: 18

توجه فرمودید ؟ دین اسلام دین برگرفته از فطرت انسانهاست دین سهله و سمحه هست نا اجبار و زور دین اسلام و تمام ادیان الهی ادیانی هستند که فطرت هر انسانی حتی بدون تعلیم علوم اکتسابی به خدا میرسد چون شناخت توحید فطری است حتی در جایی خواندم که اگر بچه ایی را که متولد گردید در جایی بزرگش کنند که هیچ نوع تعلیم و تربیتی وجود نداشته باشه این بچه بصورت ناخودآگاه خدا را خواهد شناخت
جناب نوری چادر و حجاب این بچه نه بخاطر زور و اکراهی بوده که شما فکر میکنید بلکه نهاد بچه بخاطر پاکی و درک حقیقت توحیدی به این مسئله رسیده است
جناب نوری دین و دین مداری معجونی از باید ها و نبایدهاست که باید در نهاد انسان جایگزین شود
حال بحث اینجاست که بچه ایی که حجابش را رعایت می کند چه از دین می فهمد ؟؟؟
که اینجا روایت معروف پیامبر را با آن پیر زن خاطر نشان می کنم که پیامبر فرمودند ای پیر زن شما چطور خدا را شناختی او در جواب پیامبر دست از کار با چرخ نخ ریسی کشید و گفت یا رسول الله من همینقدر میدانم اگر دست از این چرخ بردارم از کار می ایستد و نتیجه میگیرم این جهان هم بدست کسی است که اگر دست از مدیریت بردارد جهان از نظر تهی می شود ( البته داستان رو خیلی خلاصه گفتم )
حال جناب نوری اون دختر هم به همان اندازه فهم و درک خودش از حجاب چیزی فهمیده و اتفاقا باید به اینجور فرزندان احسنت و آفرین فرستاد که با همین دانسته کم خود به آن عامل هستند
پس اینکه کسی خردسال باشد ولی عملش و عقلش باندازه آدم بزرگ ها به کار آید دلیل بر زور و اجبار نخواهد بود و همچنانکه از فرمایش استارتر تایپیک و داستانش ماخوذ هست اینکه دختر خردسال در کنار مادرش ننشسته بود بلکه فاصله داشت یعنی منظورم این هست که در کنار مادرش نبود که تحت تاثیر نگاه های تند و خشن مادرش باشد بلکه در عقب صندلی و آزاد از هر گونه اعمال زور بود

رحیق مختوم;389505 نوشت:
جناب نوری یکی به نعل میزنید یکی هم به سندان بزنید

خدایی اش پوشش بد نیست ایرانی های بزرگوار هتا پیش از اسلام هم پوشش داشته اند

من به نزدیکان خویش سفارش می کنم که پاس بدارند ولی نه اینکه خود را با دست خویش دررنجی جانکاه بگذارند که دستاوردی جز زدگی ندارد

غلام ملی نوری;389553 نوشت:
خدایی اش پوشش بد نیست ایرانی های بزرگوار هتا پیش از اسلام هم پوشش داشته اند

من به نزدیکان خویش سفارش می کنم که پاس بدارند ولی نه اینکه خود را با دست خویش دررنجی جانکاه بگذارند که دستاوردی جز زدگی ندارد

بله این فرمایش حضرتعالی را قبول دارم که :
رفتار بعضی از زنان محجبه در حفظ و نگهداری چادر بسیار افراطی است که البته اون شکلش را هم اسلام تجویز نمی کند
اسلام دین معتدلی هست نه افراط را قبول دارد نه تفریط را
متاسفانه بعضی ها از حجاب برتر (چادر) بنحو ناشایستی استفاده میکنند در حدی که دیگران را به تفکر افراطی گری کل دین سوق می دهند
و این علاوه بر اینکه نمود و نماد بدی در جامعه ارائه میدهد معمولا هم از طرف دختران جوان ما که بخواهند به این ارزش دینی جامه عمل بپوشانند دچار کم رنگی و بی اهمیتی می شود
و حتی بعضی ها کار را بجایی میرسانند که انگ تحجر گرایی و جمود فکری به آنها زده می شود

اما جناب نوری همچنانکه مطلعید ما در اینجا بر سر اصل حجاب و ضرورتش بعنوان یک اصل اساسی دین بحث می کنیم که آیا حجاب بما هو حجاب لزوم و اهمیتی دارد یا خیر؟؟
که در جواب این سوال باید عرض کنم در تمام ادیان الهی چند اصل ثابت بوده و هست که یکی از آنها حجاب هست

موفق باشید

من از کودکی به خاطر ترس از آتش جهنم بسیار اذیت می شدم و اگه یک لیوان آب از دستم می ریخت شب کابوس جهنم رو میدیدم که خدا در حال عذاب من است! یاد دادن این مطالب به من اثر بسیار مخربی در دوران کودکی داشت در حالی که می شد با خیال آسوده کودکی راحت و آرامی داشته باشم.

[="Arial Black"][="Navy"]

hoorshid;388683 نوشت:
بعد هم تیتر تاپیک این بود که با چادر گرمت نمیشه؟!گفتم چرا میشه!دروغ بگم؟!؟
ببخشید راستشو گفتم!!!
اینکه بگیم چادر خیلی راحته و هیچ مشکلی نداره . از زیر کولر نشستن هم بهتره و....مشکلی رو حل میکنه؟!واقعیت رو تغییر میده؟!؟!...
راست و حسینیش اینه که چادر سر کردن راحت نیست بگیم راحت است هم راحتش نکردیم!!(من خودم بیرون رفتن تو تابستان برام غصه است!تا بتونم این کار رو نمیکنم.) البته مسئله هم فقط گرما نیست!درددل اصلیمو (سر بسته!!!) تو پست اولم گفتم!!...که البته شما ندیدیش الحمدلله!
با حرف ما هم واقعیت بیرونی تغییر نمیکنه!ولی مسئله اینه که ببینیم می ارزه یا نه!!به سختی و گرماش می ارزه یا نه....!!(که قطعا می ارزه)
این که می ارزه شکی ندارد و کاملا درسته و اجری خواهد داشت که غیر قابل تصور است چون با وجود این همه راه انحرافی راه راست رفتن سختره اما بیایید با گله وشکایت اجرشو کم نکنیم واگر سختی نداشت که معنی نداشت خواهرم[/]

با چادر روزهای سختی داشتم زیر بارون و برف، تو گرما، با چادر خیس و کثیف ، با بچه تو بغل و ساک روی دوش،،،،،،،،،
به خاطر اونایی که برام عزیزن چیکار میکنم ؟ برای بچه هام ساعتها گرما و خستگی رو تحمل میکنم تا براشون یه غذای خوشمزه درست کنم آخرش با گفتن آخ جون بچه هام همه چیز یادم میره.
خدا چه قدر برامون عزیزه که گرما و سرما و سختی چادر با یه لبخند خدا فراموش بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

موضوع قفل شده است