این حالات معنوی هست یا طبیعی؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام دوستان
هنگام دعا کردن (به ضم خودم از ته دل)، قسم دادن خدا (یا حمید به حق محمد (ص) تا آخر...)، روضه ها، مناجات و سایر امورات معنوی که لذت ببرم (نه همه حالات)، بدنم میلرزد، از قسمت پشت گردن تا پایین کمر یه حالت لرزه داره که البته لذت هم دارد

و جدیدا دعا که میکنم، همانطور که دستم بالاست مثل اینکه یه نفرو برق بگیره یا یه حالت ترسی پیدا بشه؛ دستم همینطور که بالا هست یه مرتبه یه تکان شدید و سریع میخوره که دست خودم نیست!

*البته قبلا حالت لرزه از پشت کمر رو در هنگامی که احساساتی میشدم (غیر معنوی) هم داشتم*

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام
تشکر از اعتماد شما
آیا تا به حال تیک های عصبی داشته اید؟
به طور معمول در زندگی حالات اضطرابی دارید، مثل تپش قلب، احتمال وقوع خطر، نگرانی مبهم از آینده، دلشوره، کم شدن تمرکز، خستگی مفرط، تعریق، تکرر ادرار، سرد و تنیدگی و گرفتگی های عضلانی ؟

حامی;386119 نوشت:
آیا تا به حال تیک های عصبی داشته اید؟
به طور معمول در زندگی حالات اضطرابی دارید، مثل تپش قلب، احتمال وقوع خطر، نگرانی مبهم از آینده، دلشوره، کم شدن تمرکز، خستگی مفرط، تعریق، تکرر ادرار، سرد و تنیدگی و گرفتگی های عضلانی ؟

در کودکی دعوا که میشدم یا گریه که میکردم به صورت خودکار گوشم حرکت میکرد که بعدا باعث شد اختیار حرکت دادن گوشم رو داشته باشم که تا الان هم میتونم گوشم رو تکون بدم
----
در کل من آدمی هستم که جوش دنیا رو زیاد نمیزنم و بخاطر دنیا زیاد مضطرب نمیشم
دیگر مورادی که ذکر کردید در وجودم نیست به جز نگرانی از آینده که اونم موضوعی اخروی هست چون حق الناسی به گردنم هست

دیگران که حالات معنوی دارند چه گونه است؟ حالات روحانی و معنوی و احساس قرب به خدا در وجود شما چگونه بروز میدهد؟

user;387019 نوشت:
دیگران که حالات معنوی دارند چه گونه است؟ حالات روحانی و معنوی و احساس قرب به خدا در وجود شما چگونه بروز میدهد؟

سلام
من هم وقتی گاهی در نماز به عظمت خدا فکر میکنم تا حضور قلبم بیشتر بشه ، بدنم واقعا میلرزه
یا موقع استخاره کردن ، چون میخوام با وجود با عظمتی مثل خدا مشورت کنم ...
کلا زمانی که به خدا ، ائمه و ... فکر میکنم گاها همین طور میشم.
در مسائل معنوی هم فقط پیش میاد.

سؤالم را درباره تیک عصبی جواب ندادید؟

بخوانید و بعد جواب دهید
http://dalahoo.kums.ac.ir/fa/news/10954
http://tarbiatmandegar.persianblog.ir/post/172

همانطور که عرض کردم در بنده این لرزش گاهی قوی تر است
گاهی اوقات هم چون قوی هست، مثلا دست ها همانطور که بالا هست یک تکان غیر عادی میخورد!

آیا خالص معنوی هست یا خالص چون احساساتی میشم اینطور میشه؟ یا ادغام شده؟

حامی;387030 نوشت:
سؤالم را درباره تیک عصبی جواب ندادید؟

عرض کردم ندارم الحمدلله به جز اینکه در حالات معنوی چنین حالتی پیش می آید.
(البته کودک که بودم پس از دعوا و فشار روحی گوشم به صورت خودکار حرکت میکرد که بعدا باعث شد بتونم گوشمو حرکت بدم که تا الان هم این اختیارو دارم)

[="DarkGreen"]سلام دوست عزیز . من هر موقع نمازم را با توجه بیشتری می خونم ، این اتفاق برام میافته .

مثلا قنوتم را خیلی با شکوه می خونم و در حین خوندن قنوت ، این احساسی که میگید چندین بار برای من اتفاق میافته . اما برای وقتی که رکوع میرم این اتفاق برای من نمیافته ، چون درک درستی از رکوع ندارم .

در ضمن ، تقریبا می تونم بگم که این حالت ، فقط توی نماز برای من رخ میده . گفتم تقریبا چون شاید در شریطی که نماز نمی خونم برام اتفاق افتاده باشه و من یادم نیست اما اگر افتاده ، خیلی کمه .

اما وقتی این اتفاق برای من میافته ، و احساس می کنم که نمازم کیفیت بهتری داشته ، بعضی دعا هام مستجاب شدند .[/]

پس نتیجه گرفته میشه معنوی هست؟

سلام
ما 7-8 هیجان داریم غم، اضطراب، شادی، عشق، نفرت، خشم،
هیجان ها به شکل جدا و ترکیبی خود را نشان می دهند و بیانگری آن در غالب جلوه های رفتاری و ظاهری در چشم ها، پوست بدن، تپش قلب، تنگی و گشادی مردمک، زیر و بمی صدا، لرزش صدا و بدن و....خود را نشان می دهد.
عبادت و حالات معنوی و رفتارهای برای هر کسی شکل مخصوصی از جلوه های هیجانی را در بدن بروز می دهد.
در شما نیز این گونه است
یعنی صرفا این حالت معنوی نیست و حالات معنوی و غیر معنوی که برانگیزاننده آنها هیجان های خاصی است می تواند آن را ایجاد کند

موضوع قفل شده است