جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دین اکتسابی

نوشته
    2
    حضور
    2 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

دین اکتسابی

باسلام
    میخواستم بدونم میتونم چکار کنم تا دینی که دارم اکتسابی باشه نه ارثی؟نمی دونم باید از کجا شروع کنم .خوشحال میشم کمکم کنید
    .

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

دین اکتسابی

کارشناس بحث: استاد رئوف

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۶/۰۴ در ساعت ۰۷:۴۷ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,327
    حضور
    28 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3965

دین اکتسابی

نقل قول نوشته اصلی توسط غریب2 نمایش پست ها
    باسلام
    میخواستم بدونم میتونم چکار کنم تا دینی که دارم اکتسابی باشه نه ارثی؟نمی دونم باید از کجا شروع کنم .خوشحال میشم کمکم کنید
    .

با سلام خدمت شما دوست گرامی

شما می توانید ابتدا در مورد اصول دین خود به تحقیق بپردازید و در مورد آنها به مطالعه و بررسی مشغول شوید.
    همچنان که می دانید اصول دین و مسائل اساسی اعتقادی، شالوده و اساس مسائل دیگر است و پس از بررسی این موارد، در فروع دین نیاز به بررسی زیادی نخواهید داشت.

در مورد اصول دین نیز پیشنهاد بنده این است که یک سیر مطالعاتی آغاز کنید و در مورد معارف دینی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید و در هر موردی نیز اگر سوالی برایتان پیش آمد، می توانید از بحث های صورت گرفته در سایت های مرکز ملی استفاده کنید و اگر مسئله مورد نظر شما تا به حال بحث نشده است، در قالب سوال جدیدی مطرح کنید.

برای مطالعه در مورد اصول دین نیز این کتاب ها معرفی می شود:
    کتاب شیعه در اسلام اثر علامه طباطبایی و نیز چهار جلد ابتدایی مجموعه آثار شهید مطهری ابتدا جلد چهارم، سپس جلد دوم، سپس جلد سوم و در انتها جلد اول. و نیز آموزش عقائد از استاد مصباح یزدی نیز برای مقدمات مناسب است.

موفق باشید

7. صلوات ها 5

نوشته
    3
    حضور
    4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

عاری از اعتقاد

استاد محترم اگه لطف بفرمایید یه سیر مطالعاتی هم برا کسی که هیچ اعتقادی نداره و میخواد با تحقیق از بین اینهمه اعتقاد تو دنیا، به اعتقاد صحیح برسه لطف بفرمایید ممنون میشم

9. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,327
    حضور
    28 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3965

سیر مطالعاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط sin_jim نمایش پست ها
    استاد محترم اگه لطف بفرمایید یه سیر مطالعاتی هم برا کسی که هیچ اعتقادی نداره و میخواد با تحقیق از بین اینهمه اعتقاد تو دنیا، به اعتقاد صحیح برسه لطف بفرمایید ممنون میشم

سیر مطالعاتی فوق، سیری عمومی است که برای عموم مردم مفید است. اگر شما در پی مسائل خاص هستید، لطفا سطح تحصیلات و مطالعات خود را برای بنده به صورت پیام خصوصی ارسال کنید، تا بنده منابع مناسب خدمت شما معرفی کنم.

موفق باشید

11. صلوات ها 3

نوشته
    2
    حضور
    2 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

ممنون از راهنماییتون فقط میخواستم بدونم ایا این کتبی که فرمودید قابل درک برای هر سنی هست؟
    ویرایش توسط غریب2 : ۱۳۹۲/۰۶/۰۶ در ساعت ۲۲:۵۶

13. صلوات

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,327
    حضور
    28 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3965

سطح کتب

نقل قول نوشته اصلی توسط غریب2 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون فقط میخواستم بدونم ایا این کتبی که فرمودید قابل درک برای هر سنی هست؟

موضوعات مشترک اعتقادی بین شیعه و سنی، بسیار اند و در این کتب نیز به آنها پرداخته شده است و البته در مواردی که اختلاف نظر وجود دارد، دیدگاه های شیعه بیان شده است و ادله آن نیز مطرح شده ولی به صورت کلی برای مخاطب عمومی مناسب و قابل فهم است و در این بین تفاوتی بین شیعه و سنی نیست.
    پس از طی کردن این مقدمات، فرد اگر همچنان طالب مطالب بیشتر باشد، باید به کتب تخصصی تر مراجعه کند.

موفق باشید

15. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,327
    حضور
    28 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3965

جمع بندی

سوال:
    میخواستم بدونم میتونم چکار کنم تا دینی که دارم اکتسابی باشه نه ارثی؟نمی دونم باید از کجا شروع کنم .خوشحال میشم کمکم کنید.

پاسخ:

شما می توانید ابتدا در مورد اصول دین خود به تحقیق بپردازید و در مورد آنها به مطالعه و بررسی مشغول شوید.
    همچنان که می دانید اصول دین و مسائل اساسی اعتقادی، شالوده و اساس مسائل دیگر است و پس از بررسی این موارد، در فروع دین نیاز به بررسی زیادی نخواهید داشت.

در مورد اصول دین نیز پیشنهاد بنده این است که یک سیر مطالعاتی آغاز کنید و در مورد معارف دینی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید و در هر موردی نیز اگر سوالی برایتان پیش آمد، می توانید از بحث های صورت گرفته در سایت های مرکز ملی استفاده کنید و اگر مسئله مورد نظر شما تا به حال بحث نشده است، در قالب سوال جدیدی مطرح کنید.

معرفی کتاب برای هر فردی باید بر اساس سطح اطلاعات او باشد. با این حال برای مطالعه در مورد اصول دین این کتاب ها به صورت کلی و برای عموم معرفی می شود:
    کتاب شیعه در اسلام اثر علامه طباطبایی و نیز چهار جلد ابتدایی مجموعه آثار شهید مطهری ابتدا جلد چهارم، سپس جلد دوم، سپس جلد سوم و در انتها جلد اول. و نیز آموزش عقائد از استاد مصباح یزدی نیز برای مقدمات مناسب است.

17. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری