فروش سرویسهای اینترنتی

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فروش سرویسهای اینترنتی

سلام خدمت همه عزیزان

بنده خدمات اینترنتی ارایه میدهم...یکی از این خدمات بک لینک میباشد. (بک لینک چیست؟ : بک لینک به لینکهایی گفته میشود که از طرف دیگر وبسایتها به سایت خریدار داده میشود تا سایت خریدار رتبه بهتری در گوگل و دیگر موتورهای جستجو پیدا کند)

روزانه افراد زیادی برای سایت فیلم به ما ایمیل میدهند. همانطور که میدانید بسیاری از سایتهای فیلم فیلتر هستند و محتوای غیر مجاز دارند!

حالا سوالی که دارم: آیا بنده با فروش بک لینک به اینگونه سایتها گناهی مرتکب میشوم؟ آیا این پول حلال است؟ (در واقع من مشارکت مستقیم ندارم و فقط با دریافت هزینه ای باعث میشوم سایت آنها در موتورهای جستجو رتبه بهتری پیدا کند)

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

meisam2m2p;384649 نوشت:
سلام خدمت همه عزیزان

بنده خدمات اینترنتی ارایه میدهم...یکی از این خدمات بک لینک میباشد. (بک لینک چیست؟ : بک لینک به لینکهایی گفته میشود که از طرف دیگر وبسایتها به سایت خریدار داده میشود تا سایت خریدار رتبه بهتری در گوگل و دیگر موتورهای جستجو پیدا کند)

روزانه افراد زیادی برای سایت فیلم به ما ایمیل میدهند. همانطور که میدانید بسیاری از سایتهای فیلم فیلتر هستند و محتوای غیر مجاز دارند!

حالا سوالی که دارم: آیا بنده با فروش بک لینک به اینگونه سایتها گناهی مرتکب میشوم؟ آیا این پول حلال است؟ (در واقع من مشارکت مستقیم ندارم و فقط با دریافت هزینه ای باعث میشوم سایت آنها در موتورهای جستجو رتبه بهتری پیدا کند)

با سلام و عرض ادب

درصورتی که این نوع خرید و فروش خلاف مقررات نباشد و یقین نداشته باشید که محتوای آن سایتها فیلم گناه و حرام است اشکال ندارد ولی درصورت یقین به حرمت محتوای سایت یا منع قانونی جایز نیست.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام
یک شرکت سرویس دهنده ی اینترنت پرسرعت، در سیستم سرعت 512 رو به نام من ثبت کرده ولی سرعت 1 مگابیت است.اگر هزینه ی 512 ی رو پرداخت کنم آیا باید به شرکت اطلاع بدهم که اشتباه کرده ؟

maxi;610648 نوشت:
سلام
یک شرکت سرویس دهنده ی اینترنت پرسرعت، در سیستم سرعت 512 رو به نام من ثبت کرده ولی سرعت 1 مگابیت است.اگر هزینه ی 512 ی رو پرداخت کنم آیا باید به شرکت اطلاع بدهم که اشتباه کرده ؟

لزومی به این کار نیست
همه شرکت ها همین کار رو میکنن

در واقع یه جورایی اشانتیون برای جذب مشتری هست (( اگرچه در جاهای دیگه جبران میکنن و مشتری اذیت میشه ))

مثلا شرکت شاتل واسه سرویس 1 مگ پنای باند 2560 ارائه میده
و .....

کم پیدا میشه شرکتی دقیقا همون پهنای باند رو بده
اکثرا (( اگه بگم همه دروغ نگفتم )) یه چند پله بالاتر رو ارائه میدن
حتی مخابرات هم که یکی شرکت های فروش اینترنت هست خودش پهنای باند بالاتری ارائه میده !

هیچ مشکلی از این بابت وجود نداره و لزومی به نگرانی نیست !
خود شرکت همین کار رو میکنه و فکر نکنید حواسشون نیست !

علی 23;610652 نوشت:
لزومی به این کار نیست
همه شرکت ها همین کار رو میکنن

در واقع یه جورایی اشانتیون برای جذب مشتری هست (( اگرچه در جاهای دیگه جبران میکنن و مشتری اذیت میشه ))

مثلا شرکت شاتل واسه سرویس 1 مگ پنای باند 2560 ارائه میده
و .....

کم پیدا میشه شرکتی دقیقا همون پهنای باند رو بده
اکثرا (( اگه بگم همه دروغ نگفتم )) یه چند پله بالاتر رو ارائه میدن
حتی مخابرات هم که یکی شرکت های فروش اینترنت هست خودش پهنای باند بالاتری ارائه میده !

هیچ مشکلی از این بابت وجود نداره و لزومی به نگرانی نیست !
خود شرکت همین کار رو میکنه و فکر نکنید حواسشون نیست !

اتفاقا مخابرات دقیقا همون سرعت رو میده نه بیشتر نه کمتر(از پرس و جویی که از دوستان و اطرافیان کردم)

یکبار 2مگ گرفته بودم ولی 1مگ ارائه می داد. بعد زنگ زدم درستش کردند.
الان هم 512 گرفتم ولی باز همون 1مگ رو ارائه می ده.نمیدونم بگم یا نه؟گفتم نامردی نشه یه وقت!

maxi;610648 نوشت:
سلام
اين جملهء من رو حرف فقهي و احكام فرض نكنيد:
داداشم (يا خواهرم) ، با اين پولي كه دارن از ما ميگيرن همينم كه ميدن خيلي كمه. اگر بخوام از دزدي ها و حرام خوري هاي بيشتر اين شركت ها بگم بايد يه تاپيك جدا بزنم ، اونم طولاني. من كه بعيد ميدونم مثل شمايي كه اينقدر مقيد هستي ، يكي از اين شركت ها بياد و حكم سرويس دِهيشون رو بپرسه. چون بيشترين كلمه اي كه از طرف كارشناس پاسخ ميگيره اينه:
حرام است

maxi;610656 نوشت:
اتفاقا مخابرات دقیقا همون سرعت رو میده نه بیشتر نه کمتر(از پرس و جویی که از دوستان و اطرافیان کردم)

یکبار 2مگ گرفته بودم ولی 1مگ ارائه می داد. بعد زنگ زدم درستش کردند.
الان هم 512 گرفتم ولی باز همون 1مگ رو ارائه می ده.نمیدونم بگم یا نه؟گفتم نامردی نشه یه وقت!

جاش تو این تاپیک نیست
ولی چون خواستید بدونید میگم

نمیدونم ساکن کجا هستید ولی خودم چند ساله در این زمینه فعالیت دارم و میدونم چی به چیه !
از این ساله ها هم با شرکت های زیادی کار کردم و حتی با بعضی از این شرکت ها بعد از یه مدت کوتاه به دلیل ضعف کیفیت جمع آوری کردم

فست وی (( فقط چند روز مشترک این شرکت بودم و به دلیل سرعت کم کمتر از 2 هفته جمع آوری کردم ))
اندیشه سبز خزر - پورت اندیشه (( همون اوایل با پورت خود اندیشه که اولین سری های پورتش بود و کیفیت خوبی داشت سرویس گرفتم ولی بعد از 1 سال و خورده ای جمع کردم ))
دامون نت (( فقط به مدت 1 یا 2 ماه مشترکش بودم و سریع جمع آوری کردم ))
ضحی کیش (( چند ماه مشترکش بودم و بعد از مشکلی که واسشون پیش اومد جمع کردم ))
اندیشه سبز خزر - پورت مخابرات (( اوایل خوب بود ولی بعدش از دوباره گند زدن به کیفیت ))
شاتل (( حدود 1 سال هست مشترک شاتل هستم و راضی ))
آشنای اول - مخابرات (( حدود 7 ماه هست از این شرکت هم اینترنت دارم و راضی ام ))

در حال حاضر هم به دلیل نیازی که دارم و شرایطی که پش اومد همزمان از 2 تا شرکت اینترنت دارم که اسمشون رو آخر نوشتم
همه این شرکت ها به اسثنای دامون نت سرعت بالاتری از اون چیزی که میفروشن رو میدن !
این رو هم در حال حاضر تو شاتل دارم میبینم که با خرید سرویس 1 مگ پهناد باند 2.5 مگ بهم دادن

در مورد مخابرات
مخابرات چندین ساله برای جدب مشتری وارد بازار شده و تلاش زیادی واسه به دست آوردن بازار اینترنت میکنه !
و از هیچ راهی نمیگذره !

3 سال قبل یعنی سال 90 بعضی شرکت ها از جمله اندیشه سبز خزر با فروش پهنای باند مخابرات رقیب جدید واسه بقیه شرکت ها شد ! (( مسئول فروش پهنای باند مخابرات ))
سال 91 با اسم شرکت ضحی کیش برای بعضی استان ها از جمله گیلان که ساکنش هستم وارد عرصه شد ولی تو همین گیلان با شکست رو به رو شد !
1 سال بعد با اسم جدید و سیستماتیک جدید با اسم آشنای اول وارد عرصه شد و در حال حاضر هم خدمات خوبی میده !

در حال حاضر با شرکتی آشنای اول داره فعالیت میکنه و خدمات نسبتا خوبی میده
سرعت و کیفیت خدمات هم نسبت به بقیه شرکت ها خوبه !! (( اگرچه همه آشغال هستن ))

--------

به طور کل دوست قبلی حرف خوبی زدن
همه شرکت ها به ازای پولی که ازتون میگیرن خدمات 10 برابر بدتر بهتون ارائه میدن
پس به فکر این چیزا نباشید
چون اگه سرتون کلاه نزارن شانس آوردید چه برسه به هدیه سرعت بالاتر !:Nishkhand::khandeh!::Khandidan!:

maxi;610648 نوشت:
سلام

با سلام و عرض ادب

از نظر شرعی اگر احتمال اشتباه را می دهید باید اطلاع دهید.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

موضوع قفل شده است