افکار جنسی در حین عبادت

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
افکار جنسی در حین عبادت

سلام دوستان.

دوستان من حدود 1 سال خود ارضایی میکردم و الآن حدود پنجاه و چند روز هست که ترک کردم

ولی هنوز افکار جنسی دست بردارم نیستن و کلافه شدم

این افکار موقع عبادت مثلا نماز، قرآن یا ... خیلی شدت میگیرن

نمیدونم خدا درکم میکنه که این افکار عمدی نیستن یا نه...

نمازام درست بودن؟ یا باطل؟

لطفا کمکم کنین

با تشکر فراوون از شما

مرجع تقلید هم حضرت خامنه ای

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

Max Payne;383543 نوشت:
سلام دوستان.

دوستان من حدود 1 سال خود ارضایی میکردم و الآن حدود پنجاه و چند روز هست که ترک کردم

نمازام درست بودن؟ یا باطل؟

لطفا کمکم کنین

با تشکر فراوون از شما

مرجع تقلید هم حضرت خامنه ای

بسمه‌تعالي

خدمت شما عرض سلام و تحيت دارم و ضمن تشكر خدمت جنابعالي خوش‌آمد عرض مي‌كنم.
همچنين لازم مي‌دانم توفيق غلبه بر خودارضايي و گام نهادن در صراط بندگي را صميمانه تبريك عرض كنم.

در ارتباط با دغدغه مذكور، لازم است توجه داشته باشيد براي مدتي و بسته به سابقه خيالپردازيهاي جنسي، اينگونه افكار رخ خواهد داد، اما در صورتيكه با توكل به خداي سبحان در ادامه راه نوراني كه انتخاب كرده‌ايد ثابت قدم باشيد و وروديهاي ذهن و فكر خود را يعني حواس و بويژه چشم و گوش خود را بيشتر كنترل نماييد، تدريجا شاهد آسودگي فكر خواهيد بود.
ضمن اينكه لازم است از دامن زدن و شاخ و برگ دادن به اين افكار خودداري كنيد، سعي كنيد حضور اجتماعي خود را در محافل مذهبي بيشتر كنيد و با قرآن كريم و ادعيه انس بيشتري پيدا كنيد. همنشيني با دوستان صالح و اجتناب از معاشرت با افراد فاقد صلاحيت، كاهش اوقات فراعت و بيكاري، ورزش و... نيز در ثبات قدم شما تاثيرگذار است. ضمن اينكه مداومت بر ذكر شريف « لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم» و همچنين ذكر شريف صلوات( اللهم صل علي محمد و آل محمد) آثار با بركتي را به همراه دارد.
نكته اي كه لازم به يادآوري است اين است كه تلاش براي جبران گذشته و غلبه بر اين افكار نبايد سبب زياده‌روي و افراط شما در امور معنوي و ديني گردد چرا كه در اين صورت خطر ابتلاء شما به وسواس وجود دارد!
و اما در خصوص رابطه اين افكار با نماز، بايد بدانيد كه اين افكار مبطل نماز نيست و خللي به صحت نماز شما وارد نمي‌كند. و يقينا خداي متعال نيز به خاطر افكاري كه تحت اراده فرد نيست وي را بازخواست نخواهد كرد.
در خصوص افكار نيز اگر
- غير ارادي باشند
- تكرار شونده باشند
- شما را آزار دهند
- سعي در كنترل آنها داشته باشيد
بايد توجه داشته باشيد چنين فكري از مصاديق افكار وسواسي است كه نبايد به آن اعتنا كنيد. به اين منظور نه خود را سرزنش كنيد و نه در صدد مديريت اين افكار باشيد بلكه نسبت به خروج و ورود آن بي تفاوت باشيد.
البته در صورتيكه افكار جنسي جنبه اضطراب و وسواس شديد داشته باشد لازم است به يك روانشناس مراجعه نماييد.
براي حضرتعالي توفيق روزافزون را مسئلت دارم.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

Max Payne;383543 نوشت:
سلام دوستان.

سلام
دوست عزیز بنده هم مثل شما چند سال پیش به چنین افکاری مبتلا بودم،بعد از مدتی یکی از دوستان یک دکتری را به بنده معرفی کردند که ایشان دکتر مغز و اعصاب بودند و مطب شون در مسکوی روسیه بود
من بعد از مراجعه به ایشان از ایشون خواستم که من رو راهنمایی و درمان کنند و ایشون من رو درمان کردند
روش علمی
در مغز انسان سلولهایی هستند که وظیفه تفکرات انسان را به عهده دارند و تمامی افکار انسان بر عهده این سلول ها هست، تماشای فیلم و عکس مستهجن و عمل خود ارضایی بعد از مدتی باعث تحریک شدن این سلولها و در نتیجه ساختن افکار جنسی میشود،جالب اینکه این سلولها حتی در خواب هم از حافظه اصلی مغز پاک نمی شوند و حتی فرد بیمار در خواب هم امکان دیدن خوابهای جنسی را دارد چون
این سلولها مدام در حال بارگیری تصاویر و فیلم های دیده شده فرد بیمار هستند.به طور خلاصه گفتم
درمان
حذف بک اپ مغزی،
طریقه حذف بک اپ مغزی به این شکل است که شما به محض بیدار شدن از خواب،به مدت 1 ساعت پشت سر هم کتاب و یا متنی را که بیشتر از 20 سطر نباشد را به طور مداوم بخوانید.توصیه من (قران) یعنی این 20 سطر را در این یک ساعت هی تکرار کنید تا 1 ساعتتان تمام شود بعد از این کار مغز شما به شدت احساس خستگی کرده و شما نیاز به خواب پیدا میکنید،دوباره بخوابید و بعد از بیدار شدن بک اپ مغزی شما حذف شده و سلولها دوباره به حالت اولیه برگشتند و هیچ تصویری از عکس و فیلم و داستانی مستهجنی که خوانده اید در ذهن شما نیست و بعد با فکر باز به روند طبیعی زندگیتون ادامه بدین،چون انگار مغز شما تازه متولد شده
اسم دکتر هم اقای سرگی بود،من با روش درمان شدم ،معجزه بود
Yabrov Sergey اسم دکتر

ناگفته نماند این روش روی افرادی که از خاطره بدی رنج می برند هم جواب داده

چه جالب واقعا!

خیلی ممنون از پاسخ های هر دوتون Smile

هر دو پاسخ منو به شدت تحت تاثیر قرار دادن...

بازم ممنون Smile

[=&quot]با عرض سلام خدمت شما
[=&quot]ابتدا به شما تبریک می گم که توانستید این کار را ترک کنید، این برجسته ترین نکته ای است که در نوشته شما وجود دارد، و نشان دهنده قدرت روحی بالای شماست.
[=&quot]اینکه تصاویر جنسی در ذهن شما می آید کاملا طبیعی است، بالاخره شما تا چند وقت به این کار عادت داشته اید، و طبیعی است که بعد از ترک این کار، تا چند وقت شما را تحت تاثیر خواهد گذاشت. تلاش کنید که ورودی های ذهن خودتان را ببندید، منظورم این است که از دیدن عکس های تحریک کننده و شنیدن و خواندن چنین مطالبی خودداری کنید، مشکلات دیدن و شنیدن های جنسی، فقط به همان لحظه خلاصه نمی شود، بلکه تخیلات بعدی آن، در آینده، بیشتر اذیت می کنند، لذا مراقب خودتان باشید.
[=&quot]مطمئن باشید که خدا از وضعیت شما خبر دارد، و می داند که شما در این افکار جنسی نقشی ندارید، مطمئن باشید که ترک استمنا شما به شدت مورد رضایت خداوند است، و خدا تلاش های شما برای پاک بودن را می بیند.
[=&quot]همان طور که دوستان گفته اند به ذهن آیی این افکار، در حین عبادت و نماز و .... موجب بطلان نماز و عبادت نمی شود، و علت اینکه این افکار، در زمان عبادت و نماز شدت پیدا می کنند به این خاطر است که شما در این مورد حساس هستید، و تلاش می کنید تا این افکار را از ذهن خودتان دور کنید. یک نکته بسیار کلیدی در این موارد این است که هر چقدر سعی کنید که این افکار را از ذهنتان دور کنید آنها شدت پیدا می کنند، و کار برعکس می شود. لذا شما نباید حساسیت نشان بدهید، به این افکار اعتنایی نکنید، بگذارید بیایند و بروند، وقتی که این افکار به ذهنتان آمد فکر نکنید که آدم بسیار پست و بدی شده اید، و باید آنها را از خودتان دور کنید، بلکه خیلی راحت از کنار آنها بگذرید و اعتنایی نکنید. اگر این افکار خیلی اذیت کنند و تکرار شوند به این معناست که حالت وسواسی پیدا کرده اند و بهتر است که به یک روان شناس مراجعه کنید.
[=&quot]در هر صورت در این مورد اصلا احساس گناه نداشته باشید، شما مقصر نیستید، و اگر حساسیت افراطی خودتان را در این مورد کنار بگذارید به تدریج این افکار هم از بین خواهند رفت و یا شدت کمتری به خود می گیرند. در مجموع به نظر می رسد که وضعیت شما در این مورد خوب است، و اگر همین طور ادامه بدهید وضعیتتان بهتر هم خواهد شد.
[=&quot]موفق باشید.[=&quot]
[=&quot]

موضوع قفل شده است