جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زندگي نامه شهيدعماد مغنيه

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,416
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25066

  زندگي نامه شهيدعماد مغنيه

  از کودکی تا جوانی

  عماد مغنیه معروف به « حاج رضوان » در سال 1962 میلادی (1341 هجری شمسی) در روستای طیر دبا از توابع صور، در خانواده متدین و مشهور به دنیا آمد.
  خانواده شهيد مغنيه كه متشكل از پدرش ، آيت‌الله شيخ " جواد مغنيه " از علماي برجسته شيعه لبنان ، مادر و " جهاد " و " فؤاد " دو برادر وي بود كه بعدها به شهادت رسيدند.
  عموی او محمدجواد مغنیه از علما و برجستگان شیعه در لبنان است که کتاب‌های فقهی او برای همه شخصیت‌های علمی و دینی شناخته شده‌است.
  آنها پس از مدتي از صور به ضاحيه جنوبي بيروت نقل مكان كردند و در اين منطقه بود كه شهيد مغنيه، تحصيلات ابتدايي و دبيرستان خود را گذراند و پس از آن در جواني، وارد دانشگاه آمريكايي بيروت ( aub ) شد.

  دوران مبارزه

  پس از ربوده شدن سید موسی صدر، شهید حاج عماد که خود را مصیبت زده می‌دانست با تمام وجود عشق حضرت امام خمینی (ره) را سر لوحه خود قرار داد و با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به همراه گروهی از جوانان همفکر خود از پایگاه مساجد مبارزات نظامی و فرهنگی خود برضد اشغالگری رژیم صهیونیستی را سازماندهی کرد.

  با اشغال لبنان در سال 1361 (1982 میلادی) مغنیه با همان جوانان همپیمان خود در مدخل ورودی بیروت در منطقه خُلد جنگ با اشغالگران اسراییلی جنگ بی‌نظیر و عظیمی کرد و از آنجا وی و یارانش به نیروهای "المخینیون" معروف شدند.

  شهید عماد مغنیه پس از تأسیس حزب‌الله لبنان به جمع آنان پیوست و در میان همه فعالیت‌ها نبرد و جنگ رو در رو با اشغالگران صهیونیست را برگزید و در مدت کوتاهی او که سرشار از اخلاص، ایثار و تقوی زکاوت و شجاعت بود فرمانده لایق و شایسته‌ای شد که حضورش در هر صحنه نبرد به معنای پیروزی رزمندگان اسلام در آن صحنه بود.

  در نبردهای قهرمانانه حزب الله با ارتش اشغالگر رژیم اسراییل در سال 2000 که منجر به آزادی جنوب لبنان شد نقش شهید حاج عماد معجزه‌آسا بود.

  در همین عملیات‌ها بود که برادرش به نام «جهاد مغنیه» به شهادت رسید و این شهادت به او روح والاتری برای ادامه مبارزه اعطا کرد.

  در جنگ تابستان 1385 مشهور به جنگ 33 روزه اوج مردانگی، رشادت و حکمت این فرمانده عزیز اسلام برای همگان به ویژه دشمن شکست خورده آشکار شد.

  پس از این شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی برای جبران این زبونی و خاری فقط تنها راه را در عملیات تروریستی ذلیلانه بر ضد حاج عماد یافت.

  البته رژیم صهیونیستی در سال 1996 طرح ترور رسمی و اعلام شده‌ای را برضد حاج عماد در بیروت به اجرا گذاشت که برادر وی به نام «فواد مغنیه» در آن عملیات تروریستی به شهادت رسید.

  ادامه دارد....


 2. صلوات ها 5


 3. #2
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,416
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25066
  اعلامیه پلیس فدرال آمریکا

  این متن اعلامیه پلیس فدرال آمریکا برای دستگیری عماد مغنیه است.
  ترجمه متن اعلامیه بدین شرح است:
  تحت تعقیب
  عماد فائز مغنیه
  تا ۵ میلیون دلار پاداش
  تاریخ تولد : سال ١٩٦٢
  محل تولد : لبنان
  بلندی قامت : ۵ پا و ٧ اینچ
  وزن : نامعلوم
  جثه : نامعلوم
  رنگ مو : خرمائی
  رنگ چشمان : نامعلوم
  رنگ چهره : نامعلوم
  جنسیت : مذکر
  ملیت : لبنانی
  شغل : نامعلوم
  زبان : نامعلوم
  علائم مشخصه : ندارد
  اسم مستعار : حاج
  وضعیت : متواری

  گفته میشود که مغنیه رئیس تشکیلات امنیتی سازمان تروریستی حزب الله لبنان است و تصور میرود که در لبنان به سر میبرد.

  وی به اتهام توطئه برای سرقت هواپیما، گروگانگیری، راهزنی هوائی منجر به قتل، دخالت در کار خدمه هواپیما، قرار دادن وسیله منفجره درون هواپیما، همراه داشتن مواد منفحره در داخل هواپیما، و حمله به مسافران و کارکنان هواپیما، راهزنی هوائی منجر به آدمکشی، راهزنی هوائی، گروگانگیری، مداخله در کار کارکنان پرواز، و قرار دادن مواد منفجره درون هواپیما، قرار دادن وسائل انفجاری درون هواپیما، حمله در داخل هواپیما به قصد ربودن آن بوسیله اسلحه خطرناک که منجر به جراحات شدید شده ومعاونت و همدستی در جرم تحت تعیقب قرار دارد.

  برای "عماد فائز مغنیه" به خاطر نقشش در طرح نقشه و مشارکت در ربودن یک هواپیمای تجاری در تاریخ ١٤ ژوئن ١٩٨۵ که به حمله به مسافران و خدمه گوناگون هواپیما و کشته شدن یک شهروند آمریکا منجر شد کیفرخواست صادر شده است. 4. صلوات ها 5


 5. #3
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,416
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25066

  مطلب
  ترور مبارز شماره يك جهان

  روز چهارشنبه يكى از كميته هاى فرعى و سرى وابسته به كميته خارجه و امنيت كنيست جلسه داشت. دكتر «افرايم سنيه» يكى از كسانى كه در دهه ۸۰ سخت به دنبال عماد مغنيه بود كه يكى از محافظانش خبر كشته شدن عماد مغنيه را به او داد.

  وى در جواب كسانى كه از علت ظهور علنى سيد حسن نصر الله پرسيده بودند جواب پيچيده اى داد
  .

  وى ادعا كرد كه نصر الله شاخص حقيقى و نماد واقعى جنگ نبود كه با ترور وى به پيروزى دست يابيم.
  اگر چنين بود ما كار را تمام كرده بوديم. ولى چنين نيست زيرا در صورت ترور نصر الله مغنيه جانشين وى مى شد و او بسيار بدتر از نصر الله است.

  زيرا نصر الله به مسائل دينى و ديپلماتيك و امور ديگر توجه دارد ولى مغنيه تخصصش تجارت مرگ است و فقط در تروريسم فعاليت مى كند و ضرورتى ندارد كه ما دست به كارى بزنيم كه دوباره دلمان براى نصرالله تنگ شود
  .

  ولى اكنون كه عماد مغنيه ترور شده است مشكل جانشين بدتر براى نصر الله حل شده و در نتايج منفى ترور وى كمتر شده است.
  در هر حال همواره خاورميانه تحليلهاى دقيق مى طلبد زيرا تروريسم نيز داراى دقت عمل بسيار بالايى است و اكنون سازمانهاى امنيتى اسرائيل بايد تلاش كنند فشار ها و عكس العمل هاى اين ترور را خنثى كنند و اكنون توپ در دست آنهاست
  .

  تعقيب مغنيه در طول سه دهه صورت پذيرفت و سه قاره را در برگرفت و سه كشور اسرائيل و ايالات متحده و فرانسه در آن شركت كردند. در مورد اين كار مى توان كتاب قطورى را تأليف نمود.

  روزى در دهه ۸۰ نمايندگى موساد در پاريس مطلع شد كه مغنيه به پايتخت فرانسه رسيده است. «عوزى اراد» رئيس نمايندگى موساد با «تشاك كونمان» رئيس نمايندگى سيا تماس گرفت ولى تلاش ها يك روزه بر باد رفت زيرا عماد مغنيه از سفر به فرانسه صرف نظر كرد.

  مدتى قبل بر اثر عمليات عماد مغنيه بر ضد سفارت آمريكا در بيروت يكى از فرماندهان سيا «بوب ايمز» به همراه بيست نفر ديگر كشته شدند.

  هر چند كه وى شخصيت بسيار برجسته اى در سازمان سيا بود ولى به حدى نبود كه آرزوى رياست سيا را به عهده بگيرد
  .

  وى قرار بود در تل آويو در جلسه اى شركت كند، ولى هر چه منتظرش شدند نيامد. در اواخر دهه نود نيز فرصت ديگرى براى ترور عماد مغنيه پيش آمد و آمريكايى ها از شاباك كمك خواستند كه بر جنوب لبنان مسلط بود.
  شاباك نقشه و مكان آنرا مشخص كرد ولى كميته سران دستگاههاى امنيتى نسبت به موفقيت آن اظهار ترديد كردند
  .


  بن كاسبيت/ روزنامه اسرائيلى معاريو


 6. صلوات ها 5


 7. #4

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  بوکس.دویدن،کار،مطالعه،سیاست
  نوشته
  50
  حضور
  9 ساعت 29 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  23
  صلوات
  191  ممنون از مقاله زیباتون، بچه های حزب الله لبنان نعمتی بودند که خداوند به ما عنایت کرد.
  آرزوی خیلی ازما اینه که بتونیم خدمت گذار این برو بچه هابشیم . خدایا هم رزمی با این عزیزانو نصیب ما هم بکن


 8. صلوات ها 4


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۰
  نوشته
  219
  حضور
  2 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  2316  به بهانه سالگرد شهادت شهید مغنیه
  عموی او حجت‌الاسلام و المسلمین جواد مغنیه از علما و برجستگان شیعه در لبنان است که کتاب‌های فقهی او برای همه شخصیت‌های علمی و دینی شناخته شده‌است. خانواده وی متشکل از پدر، مادر و جهاد و فؤاد دو برادر وی بود که هر دوی آنها قبل از شهید مغنیه به شهادت رسیدند.


  عماد مغنیه در فضایی معنوی رشد خویش را آغاز کرد و هنوز شانزده سال او تمام نشده بود که برای خدمت به آرمان مقدس فلسطین در سنگرهای مختلف از جمله فتح و امل بر ضد رژیم صهیونیستی به جهاد پرداخت.


  شهید مغنیه در اوایل دهه هشتاد میلادی به «نیروی 17 » شاخه نظامی جنبش آزادی‌‌بخش فلسطین پیوست که نیرویی ویژه برای حفاظت از مبارزانی مانند ابو عمار، ابو جهاد و ابود ایاد تشکیل شده بود  او از همان زمان در عملیات انتقال سلاح از جنبش آزادی‌بخش فلسطین برای مقاومت اسلامی لبنان که در حزب‌الله و جنبش امل نمود دارد نقش اساسی داشت اما در پی اشغال لبنان در سال 1982 میلادی از سوی رژیم صهیونیستی ، مبارزان جنبش آزادی ‌بخش فلسطین مجبور به ترک لبنان شدند.


  وی البته در دوره اشغال با جوانان هم‌پیمان خود در ورودی بیروت در منطقه خُلد با اشغالگران اسرائیلی وارد درگیری شد و از آنجا وی و یارانش به نیروهای "المخینیون" معروف شدند.


  عماد مغنیه پس از تأسیس حزب‌الله لبنان به جمع آنان پیوست و در میان همه فعالیت‌ها نبرد و جنگ رو در رو با اشغالگران صهیونیست را برگزید، مغنیه پس از اجرای موفقیت‌آمیز چند عملیات‌ به عنوان فرمانده گارد حفاظت مقامات بلندپایه حزب‌الله منصوب شد و پس از آن به عنوان مسؤول عملیات ویژه حزب‌الله انتخاب شد. شهید عماد مغنیه که به دوری از رسانه‌ها شهرت داشت به «مرد سایه» در مقاومت اسلامی شهرت داشت و بسیاری او را مغز متفکر حزب‌الله توصیف می‌کردند.


  عماد مغنیه در پاییز 1362 طی عملیاتی علیه آمریکا در کویت، به اسارت درآمد، ولی با ترفندهای گوناگون موفق به رهایی شد. پس از آن بود که سازمان جاسوسی آمریکا c.i.a پی به شخصیت واقعی وی برد و در بدر به دنبال دستگیری او لبنان و خاورمیانه را زیر پا گذاشت.


  در نبردهای قهرمانانه حزب الله با ارتش اشغالگر رژیم اسرائیل در سال 2000 که منجر به آزادی جنوب لبنان شد نقش شهید حاج عماد معجزه‌آسا بود. در همین عملیات‌ها بود که برادرش به نام «جهاد مغنیه» به شهادت رسید و این شهادت به او روح والاتری برای ادامه مبارزه اعطا کرد.


  در جنگ تابستان 1385 مشهور به جنگ 33 روزه اوج مردانگی، رشادت و حکمت این فرمانده عزیز اسلام برای همگان به ویژه دشمن شکست خورده آشکار شد.


  پس از این شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی برای جبران این زبونی و خواری فقط تنها راه را در عملیات تروریستی ذلیلانه بر ضد حاج عماد یافت. البته رژیم صهیونیستی در سال 1996 طرح ترور رسمی و اعلام شده‌ای را برضد حاج عماد در بیروت به اجرا گذاشت که برادر وی فواد در آن عملیات تروریستی به شهادت رسید.


  عماد مغنیه در سه شنبه 23 بهمن 1386 (12 فوریه 2008) و در شب شهادت حضرت رقیه (س) به آرزوی دیرینه خود رسید و به برادران و همسنگران شهیدش ملحق شد.

  ما به تکلیف عمل می کنیم  چهره ها با اشک زیبا می شود
  عشق با تصویر معنا می شود


 10. صلوات ها 5


 11. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۰
  نوشته
  219
  حضور
  2 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  2316  توان اطلاعاتی و عملیاتی مغنیه

  بسیاری از مأموران اطلاعاتی جهان اذعان می‌دارند که عماد یک نابغه بوده است؛ استعداد وی تا حدی است که تنها در 13 سالگی محافظت از یاسر عرفات را برعهده می‌گیرد.


  معروف است که این چریک استثنایی خاورمیانه هیچ گاه از دری که وارد می‌شد، خارج نگردید؛ به طور مرتب اتومبیل شخصی‌اش را تغییر داده و هیچ گاه قراری را با تلفن یا موبایل هماهنگ نکرد.  همچنین گفته می‌شود دستگاه‌های اطلاعاتی بیش از 40 کشور عربی و غربی در پی به دست آوردن نشانه‌ای از وی بوده و در این راه ده‌ها میلیون دلار هزینه نموده‌اند. وی علاوه بر عربی و فرانسه به فارسی تسلط داشت.


  دشمنانش او را روباه، ساحر، معما، شبح، استراتژیست، مغز متفکر نظامی و شخصیت شماره دو حزب‌الله لقب داده‌ بودند. شهید مغنیه بیش از 20 سال تحت تعقیب دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی امریکا و اسرائیل بود و 25 میلیون دلار برای او جایزه تعیین کرده بودند. البته در این میان، صهیونیست‌ها برای مشوه نمودن وجهه او، انفجارها و آدم‌ربایی‌های لبنان در دهه 80میلادی و نیز حوادث برون مرزی از ربودن هواپیمای امریکایی تى.دبلیو.ای در سال 1985 گرفته تا انفجار مقر یهودیان آرژانتین در سال 1994 و عملیات علیه امریکایی‌ها در عربستان در سال 1996همه را به او نسبت می‌دادند.


  دوستان عماد از وی به عنوان فرماندهی شجاع، متواضع، خلاق، بی‌ادعا، از جان گذشته و شهادت‌طلب یاد می‌کردند. عماد در دهه 70 میلادی به خاطر علاقه به آرمان فلسطین، به صفوف جنبش فتح پیوست و سپس وارد جنبش امل شد و اوایل دهه 80 میلادی گمشده خود را در حزب‌الله یافت. عماد به سرعت نبوغ خود را نشان داد و در امور سازماندهی و نظامی و عملیاتی علیه اشغالگران طرح‌های تازه‌ای ارائه کرد.


  عماد خود گفته بود: «اسرائیلی‌ها و امریکایی‌ها خیلی مرا بزرگ می‌کنند و مسئولیت بسیاری از عملیات‌ها و حوادث را برعهده من می‌نهند؛ گویی فکر می‌کنند کلید امور جهان در دست من است». عماد می‌افزود: «من تنها بخشی کوچک از مجموعه جهادی حزب‌الله هستم که در راه آرمان‌های مقدس مقاومت انجام وظیفه می‌کنم.»

  ویرایش توسط طاها110 : ۱۳۹۱/۱۱/۲۸ در ساعت ۲۰:۲۹
  ما به تکلیف عمل می کنیم  چهره ها با اشک زیبا می شود
  عشق با تصویر معنا می شود


 12. صلوات ها 5


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۰
  نوشته
  219
  حضور
  2 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  3
  صلوات
  2316  مقاومت لبنان و فلسطین از دیدگاه مغنیه


  با پیروزی‌های مقاومت فلسطین در جنگ‌های سال 2009 و 2012 در مقابل دشمن صهیونیستی که اولی 22 روز و دومی تنها 8 روز به طول انجامید و با مشاهده لایه‌های مبارزاتی مخصوص حزب‌الله در میان گروه‌های فلسطینی و توسعه فناوری های موشکی این گروه ها، رگه هایی از فعالیت های مشترک مبارزاتی مقاومت فلسطین و لبنان مشخص شد، سازمان‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی با تحلیل اطلاعات این جنگ‌ها پی بردند که ردپای یک استراتژی واحد در این مبارزات به چشم می‌خورد.


  منابع نزدیک به مغنیه گفته‌اند که مغنیه در یکی از دیدارهایش با رهبران فلسطین، گفت: بعد از آزادسازی جنوب لبنان در سال 2000 و هنگامی که توانستیم دشمن و توانایی‌های خودمان را بهتر بشناسیم، رؤیای آزادسازی فلسطین، قابل تحقق شد. ما در مقاومت، یگان ویژه‌ای برای فلسطین داریم.  ما به جای فلسطینی‌ها عمل نکرده و نخواهیم کرد اما موقعیت سیاسی، اخلاقی و دینی حکم می‌کند که همه گونه حمایت را از مقاومت فلسطین به عمل آوریم، نه فقط برای اینکه در موقعیت فعلی خود باقی بمانند، بلکه برای اینکه به مقاومت و وادار کردن اشغالگران به خروج از فلسطین – هرچند به صورت تدریجی – بپردازند.


  عماد مغنیه معتقد به جنگ های موشکی و چریکی بود و به همین علت در دیداری خطاب به بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفت: اگر قصد دارید در جنگ آینده با دشمن اسرائیلی، پیروز میدان باشید، باید استفاده از تانک را به فراموشی بسپارید چرا که این سلاح به منزله آهن قراضه است، باید روی جنگ موشکی و ساخت سامانه جدیدی متمرکز شوید که بتواند در هر گونه رویارویی با دشمن اسرائیلی، جنگ را به نفع شما خاتمه دهد.


  شهادت حاج رضوان گرچه ضایعه‌ای جبران ناپذیر بود، اما راه و منش وی در میان جانشینانش باقی مانده و برکات مبارزات طولانی و مقدسش همچنان دشمن صهیونیستی را خواهد آزرد.


  اگر خون شهید راغب حرب و سیدعباس موسوی زمینه‌ساز خروج اشغالگران از جنوب لبنان و پیروزی و سرافرازی مقاومت اسلامی لبنان گردید، خون عماد مغنیه آن گونه که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله تصریح کرد، به اذن خدا موجب نابودی اسرائیل خواهد شد.

  ما به تکلیف عمل می کنیم  چهره ها با اشک زیبا می شود
  عشق با تصویر معنا می شود


 14. صلوات ها 6


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود