می خوام خود کشی کنم،دنیای بعد از مرگ چگونه است؟

تب‌های اولیه

164 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
می خوام خود کشی کنم،دنیای بعد از مرگ چگونه است؟

سلام به همگی
من بعد از خیلی تفکر و مطالعه به این نتیجه رسیدم که
دنیا جای خوبی برای من نیست،من تحمل این دنیا را ندارم،به خودم گفتم من که اخرش می میرم پس واسه چی خودم رو خسته کنم و ادامه بدم،بهتره خود کشی کنم.تصمیم خودم رو گرفتم و میخوام عملیش کنم.حالا یه کمی نگرانم ،راستش من که نمی دونم اون ورا چه خبره میخواستم ازتون بپرسم
دنیای بعد از مرگ چگونه است؟من بعد از اینکه رفتم چه بلایی سرم میاد راسته میگن فرشته نکیر و منکر شب اول قبر حال ادم رو میگیرند و با چشم های درشت و هیکل زشت با گرزهای اتشین به سراغ فرد فوت شده میان؟راست میگن فرشته مرگ در بدترین صورت و به سختی جون ادم ها رو میگیره؟اگر راسته چرا خدا اینقدر خشن با فرد فوت شده برخورد میکنه؟

ممنون

مرگ بهترین پناه درد ها و غم ها و رنج ها
و بیدادگری های زندگانی است.
صادق هدایت

[h=2][/h]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

pesar.zamini;382725 نوشت:
سلام به همگی
دنیا جای خوبی برای من نیست،من تحمل این دنیا را ندارم،به خودم گفتم من که اخرش می میرم پس واسه چی خودم رو خسته کنم و ادامه بدم،بهتره خود کشی کنم.تصمیم خودم رو گرفتم و میخوام عملیش کنم.حالا یه کمی نگرانم ،راستش من که نمی دونم اون ورا چه خبره میخواستم ازتون بپرسم
دنیای بعد از مرگ چگونه است؟من بعد از اینکه رفتم چه بلایی سرم میاد راسته میگن فرشته نکیر و منکرشب اول قبر حال ادم رو میگیرند و با چشم های درشت و هیکل زشت با گرزهای اتشین به سراغ فرد فوت شده میان؟راست میگن فرشته مرگ در بدترین صورت و به سختی جون ادم ها رو میگیره؟اگر راسته چرا خدا اینقدر خشن با فرد فوت شده برخورد میکنه؟

ممنون

[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]مرگ بهترین پناه درد ها و غم ها و رنج ها

[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]و بیدادگری های زندگانی است.
صادق هدایت

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت محضر حضرتعالي
ضمن اينكه از حضور و اعتماد شما دوست عزيز سپاسگزارم، از ايجاد شرايطي كه باعث دلسردي شما نسبت به زندگي شده است متاسفم. البته جاي بسي خرسندي است كه حضرتعالي فردي مومن و معتقد به مباني ديني هستيد و...
به نوبه خود شما را درك مي‌كنم و از خداي متعال سلامت موفقيت شما را مسئلت دارم.

در اين ارتباط توجه شما را به مطالب زير جلب مي‌كنم:
بي ميلي و دلسردي نسبت به زندگي و همچنين فكر خودكشي، حاكي از تحت فشار قرار گرفتن شرايط زندگي و از علائم افسردگي است كه ضرورت دارد در اولين فرصت به يك متخصص اعصاب و روان مراجعه نماييد.
برادر گرامي
سختي و دشواريهاي زندگي، از لوازم زندگي دنيوي است و اختصاص به فرد خاصي ندارد.
به ياد داشته باشيد، فرصت زندگي تكرار شدني نيست اما براي خودكشي هميشه فرصت هست!!! لذا با به تاخير انداختن اقدام براي چنين تصميم خطرناكي و مراجعه به متخصص، فرصت تكرار نشدني بزرگترين نعمت الهي يعني زندگي و عمر را از خود سلب نكنيد. اگر شرايط زندگي و ديگران نسبت به شما بي مهري كرده‌اند، خود چنين جفايي در حق خود نكنيد.
بنده اميدوارم به لطف الهي پس از مراجعه به متخصص، نگاه شما به زندگي و تصميم اتخاذ شده، تغيير كند.

در ارتباط با حكم شرعي چنين اقدامي، لازم است توجه داشته باشيد قتل نفس از گناهان كبيره است كه وعده عذاب به آن داده شده. اين اقدام به اندازه‌اي در دين مبين منهي و قبيح است كه فرموده‌اند كسي كه اقدام بخه خودكشي مي‌كند را در قبرستان مسلمين دفن نكنند، در تشيع و ترحيم وي حاظر نشوند و...
قران كريم مي‌فرمايد كسيكه يك نفر را به قتل برساند (شامل قتل خود نيز ميشود) گويا جميع نفوس را به قتل رسانده است.
در مشكلات زندگي به بهترين مونس و تكيه‌گاه يعني خداي متعال اتكاء داشته باشيد و از وسوسه شيطان به حضرتش پناه ببريد.
پيشنهاد مي‌كنم از مطالعه كتابهاي نامناسب و نشست و برخاست با افراد مايوس و نااميد و همچنين غير معتقد به معاد اجتناب نماييد.

مجددا براي شما دوست و برادر ارجمند صحت و سلامتي را مسئلت مي‌كنم و شما را به خداي بزرگ مي‌سپارم.
به اميد تغيير نگرش و حال شما.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

نقل قول:
من بعد از خیلی تفکر و مطالعه به این نتیجه رسیدم که دنیا جای خوبی برای من نیست،من تحمل این دنیا را ندارم،به خودم گفتم من که اخرش می میرم پس واسه چی خودم رو خسته کنم و ادامه بدم،بهتره خود کشی کنم.تصمیم خودم رو گرفتم و میخوام عملیش کنم.حالا یه کمی نگرانم ،راستش من که نمی دونم اون ورا چه خبره میخواستم ازتون بپرسم

سلام

منم وضعیتم بدتر از تو نباشه بهتر نیست!
اما یکی از بستگان نقل می کرد

نقل قول:
یکی از دوستاش چند وقت پیش پدر مرحومش و بعد از یه ماه از مرگ ش تو خواب دیده بود و ازش پرسید روحت در امان هست!؟
پدرش گفت من چون پیر مرد بودم فقط کمی منو عذاب می دادند! (به خاطر اخلاقی که داشتم) اما وقتی حالت جوون هایی که تصادف می کردن و می اوردن تو شکنجه ها عذاب میدادن و می دیدیم تمام چارچوب بدنمون از شدت ترس مرتعش میشد! و فقط می خواستیم از شدت هولی که وارد روحمون میشد متواری بشیم تا بلکه اثر اونو کمی هم که شده خنثی کنیم !!!

اینو خدا می دونه من صرفا شنیدم و نقل کردم، من خودم می ترسم از اون ور، ولی حتما یه چیزی هست که بزرگان گفتن سعی کنید تا اونحایی که ممکنه عمرتون و زیاد کنید چون شانس شما برای آزادی در قبر بیشتر هست!

بازم خودت می دونی یکم تخقیق کنی بد نیست.
اما توصیه من اینه که در بدترین وضعیت زندگی (اعم از گناه و فحشا و بدبختی و فلاکت و گرفتاری بدهکاری و فلان و فلان و فلان ....) تو این دنیا موندن هزار بار زیبا تر و دلپذیرتر است چون امنیت و اسایش این طرف فراوان هست ولی وقتی رفتی اون ور دیگه باید گریه کنی و افسوس فایده نداره!

نقل قول:
[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]مرگ بهترین پناه درد ها و غم ها و رنج ها

[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]و بیدادگری های زندگانی است.
صادق هدایت

ضمنا صادق هدایت یک انسان مشروب خور فاسد بود!
من اول نمی دونستم ولی یکی از بچه ها که بیشتر کتابهاش و داشت برام تعریف می کرد که وقتی که تو فرانسه بود چه کارایی میکرد من به حدی ازش متنفر شدم که از اون دوستم هم قطع رابطه کردم و الان دو سال هست که دیگه اونو نمی ببینم !

و یه چیز دیگه که یادم رفت اینکه:
برای درستی رویت ماموران شب اول قبر بهتره به تجربه شب اول قبر شهید تهرانی مقدم به نقل از برادرش که در شبکه سراسری سیما توضیخ داده شد رجوع کنید!

خودکشی از دیدگاه قران و احادیث

1. بی تردید هم در قرآن کریم و هم در روایات از خودکشی نهی شده است‌.
2. در منابع یاد شده‌، این نهی گاهی آشکارا و مستقیم بیان شده‌، و گاهی نیز به گونه غیر مستقیم از سفارش‌های دیگر، درک می‌شود.
3. از جمله آیاتی که به گونه‌ای مستقیم‌، به موضوع خودکشی اشاره و از آن نهی فرموده‌، آیة 29 سوره مبارک نسأ است‌. در بخشی از این آیه شریف می‌خوانیم‌: "وَلاَ تَقْتُلُوَّاْ أَنفُسَکُم‌ْ إِن‌َّ اللَّه‌َ کَان‌َ بِکُم‌ْ رَحِیمًا ; خودکشی نکنید. خداوند نسبت به شما مهربان است‌.". مرحوم علامه طباطبایی‌، مفسر بزرگ قرآن می‌فرمایند:
عبارت "إِن‌َّ اللَّه‌َ کَان‌َ بِکُم‌ْ رَحِیمًا" که به دنبال "وَلاَ تَقْتُلُوَّاْ أَنفُسَکُم‌" بیان شده‌، بیان گر این مطلب است که خود را در مخاطره قتل نفس نیفکنده‌، سبب و زمینة آن را فراهم نکنید(المیزان فی تفسیر القرآن‌، علامه طباطبایی‌;، ج 4، ص 320، مؤسسة الاعلمی للمطبوعات‌.) برخی دیگر فرموده‌اند: این قسمت از آیه شریف‌; یعنی "إِن‌َّ اللَّه‌َ کَان‌َ بِکُم‌ْ رَحِیمًا" بدان معناست که خداوند مهربان‌، نه تنها راضی نمی‌شود دیگری شما را به قتل برساند، بلکه به خود شما هم اجازه نمی‌دهد که با رضایت خود، خویشتن را به دست نابودی بسپارید;(تفسیر نممونه‌، آیت اللّه مکارم شیرازی و دیگران‌، ج 3، ص 356، دارالکتب الاسلامیة‌.) یعنی همان مفهوم حرمت خودکشی را از آن استفاده کرده‌اند نه زمینه‌های آن را.
4. افزون بر آیه شریف مزبور که به طور مستقیم از خودکشی جلوگیری کرده‌، آن را حرام دانسته است‌، آیات دیگری وجود دارد که به طور کلی‌، قتل نفس را حرام می‌دانند که به گونه‌ای غیر مستقیم شامل خودکشی می‌شود، چرا که در خودکشی هم بالاخره نفسی بدون هیچ مجوز شرعی به قتل می‌رسد; از جمله آیات مزبور عبارت‌اند از: نسأ، 93; مائده‌، 32 و... .
5. در روایات نیز، موضوع خودکشی مطرح و به شدّت از آن نهی شده است که در این جا به نمونه‌هایی از آن اشاره می‌شود:
الف ـ "عن ابی ولاّد الحنّاط قال‌: سمعت اباعبدالله‌، یقول‌: من قتل نفسه متعمّداً فهو فی نار جهنم خالداً فیها; ابی ولاّد حنّاط می‌گوید: از امام صادق‌شنیدم که فرمود: اگر کسی به طور عمد خود را بکشد، همواره در آتش جهنم خواهد بود."(وسائل الشیعه‌، حر عاملی‌، ج 29، ص 24، مؤسسه آل البیت‌.)
ب ـ عن ابی جعفر7 فی حدیث ـ قال‌: ان المؤمن یبتلی بکل بلیّة‌ٍ و یموت بکل میتة‌ٍ الاّ انّه لاَ یقتل نفسه‌; مؤمن به هر بلایی دچار می‌شود و به هر مرگی می‌میرد، لکن خودکشی نمی‌کند."(همان‌.)
6. در تحلیل روان‌شناختی خودکشی‌، معمولاً از سوی روان‌شناسان چنین گفته می‌شود که این رفتار غیر منطقی و نامعقول‌، از گوشه‌گیری و انزوا شروع شده‌، پس از گذشت از مراحل ضعیف و سپس حادّ و شدید افسردگی‌، به مرز خودکشی می‌رسد.
یکی از نویسندگان علوم جنایی در توضیح ویژگی‌های روان‌پریشی "پاپسیکوز" که دست کم به عنوان زمینه خودکشی با این اقدام نابخردانه بی ارتباط نیست‌، به سه عامل اشاره می‌کند: شکست شخصیت‌، گم گشتگی (یعنی فقدان بینش روان‌پریش نسبت به موقعیت خاص خود در زمان و مکان‌) و بالاخره ویژگی سوم‌، یعنی اوهام و تخیّلات‌.
شکست شخصیت بر اثر فشارهای شدیدی است که از سوی عوامل محیطی و اجتماعی بر فرد وارد شده‌، سبب می‌شود شخص از عمدة کنترل رفتار و گفتار خود برنیاید. توهم نیز، ادراکی است که در خارج از ذهن‌، هیچ‌گونه واقعیت عینی ندارد;(روان‌شناسی جنایی‌، مهدی کی‌نیا، ص 397، انتشارات رشد.) از این رو، فرد باید مراقبت کند ویژگی‌های شخص روان‌پریش را از خود دور نموده‌، زمینه‌های خودکشی را از خود دفع نماید. پناه بردن به خداوند و نیروگیری از این چشمه جوشان امید و آرزو، از راه‌کارهای دیگر رویارویی با این پدیده زشت و خطرناک است‌; نیز امید به زندگی و دل بستن به آرزوهای نیرو بخش آینده‌، در این جهت ،مفید و کارگشا بوده از جمله عوامل خنثی کننده تمایل به خودکشی است‌.
7. افزون بر مراقبت‌های لازم‌، به منظور پیش‌گیری از این رفتار شوم و خطرناک‌; یعنی خودکشی که پایان آن‌، استقرار جاودانه در جهنّم و غضب الهی است درباره عاملی که در پرسش بدان اشاره شده‌; یعنی آبروریزی و یا خطر جانی برای یک یا چند خانواده بایدگفت‌: خوب است این خطر با آن خطر سهمگین آخرتی مقایسه شده‌، آن‌گاه ملاحظه شود که در این ترازوی سنجش‌، داوری عقل چیست‌؟ ضمن آن که به جای راه دادن این پدیده شوم به ذهن‌، به جاست انسان با به کارگیری سلاح کارآمد و نیرومند اندیشه‌، برای مشکلی که پیش آمده است تدبیری عاقلانه و منطقی برگزیند، نه این که به دنبال آن آبروریزی محدود دنیایی‌، آبروریزی برجسته‌تر و جاودانی آخرتی را برای خود رقم زند. برای این کار، می‌توانید افزون بر به کارگیری نیروی فکر خود، از اشخاص آشنا به مسایل‌، دلسوز و محرم راز کمک گرفته‌، مشاوره کنید. پیداست این پاسخ نیز در حدّ خود، می‌تواند دریچه‌ای برای مشاوره باشد.
8. چنانچه فردی که این فکر شوم خودکشی به مغز او راه یافته است‌، مرتکب گناه و یا عملی شده است که تصور می‌کند هیچ راه حلی جز از میان بردن خود ندارد، او را به مشاوران و راهنمایان دل‌سوز ارجاع دهید; حتی اگر فرد مرتکب گناه هم شده باشد، نبایدخطای خود را با خطای بزرگ‌تر و گناه کبیره قتل نفس جبران کند. فراموش نکنید که خداوند در قرآن‌، مؤمنان را از مأیوس شدن از رحمت خودش برحذر داشته است‌: "لاَ یَاْیْ ?‹َس‌ُ مِن رَّوْح‌ِ اللَّه‌ِ إِلآ الْقَوْم‌ُ الْکَـَفِرُون‌َ ;(یوسف‌،87). در روایات اسلامی (اعم از شیعی و سنّی‌) نیز ناامیدی از بزرگ‌ترین گناهان شمرده شده است‌. به فردی که به این توهم شوم و زشت خودکشی مبتلا شده است توصیه کنید تا با توکل به رحمت و بخشش الهی‌،
در صدد گره‌گشایی منطقی از مشکل خود برآید.در مورد خودکشی روایات و احادیث متعددی وجود دارد که برخی از آنها عبارتنداز:
-‌ حضرت علی(ع) فرمود: ??
- امام باقر(ع) فرمود: ??
- امام صادق(ع) فرمود: یعنی: خودتان را نکشید، همانا خداوند نسبت به شما مهربان است و هرکس از روی دشمنی و ستمگری چنین کاری کند ‌‌[یعنی خود را آلوده خوردن اموال دیگران به ناحق سازد و یا دست به انتحار و خودکشی بزند]‌‌‌‌ پس او را به زودی در آتش دوزخ درآوریم و این کار برای‌خدا آسان است.>??
- در تالیف آمده است: حسن بن زید از پدرش از علی‌بن ابی‌طالب(ع) روایت کرد که فرمود: ??
همانطور که مشهود است، براساس روایات و اخبار معصومین(ع) خودکشی جایز نیست.
در کتب روایی، احادیث متعددی وجود دارند که براساس آنها یک فرد مومن، استوار و محکم و در عین حال انعطاف‌پذیر است. در واقع، انسان مومن به هیچ‌وجه در مقابل مشکلات کمر خم نمی‌کند و هرگز در برابر حوادث ناگوار روزگار تن به خودکشی نمی‌دهد. امام صادق(ع) فرمود: یعنی: مومن مثل کوه استوار است، هیچ مصیبتی او را تکان نمی‌دهد. در حقیقت، هرچه باران و برف ببارد و هرچه طوفان شدید باشد، کوه از جای خود تکان نمی‌خورد. مومن نیز همچون کوه پابرجاست و هیچ حادثه و مصیبتی او را دگرگون نمی‌کند.‌
همچنین امام صادق(ع) در روایت دیگری فرمودند: یعنی: مومن مثل شاخه گندم می‌باشد. بدیهی است که شاخه گندم قابل انعطاف بوده و هر قدر که باد تند و شدید باشد، نمی‌تواند آن را از ریشه درآورد.??
جمع بین دو حدیث فوق چنین می‌شود که مومن درحالی که مثل شاخه گندم انعطاف‌پذیر است، همچون کوه نیز پابرجاست. بنابراین انسان مومن هرگز خودکشی نمی‌کند، زیرا همیشه به رحمت و کمک خداوند متعال امیدوار بوده و همواره در کارها می‌باشد و همانطور که خداوند فرموده است: یعنی: به درستی که خداوند توکل‌کنندگان را دوست دارد. (آیه ??? سوره آل‌عمران)
? خودکشی از دیدگاه فقها (اجماع)
‌ بنابر تعریف اصولیین شیعه عبارت است از اتفاق جماعتی (که منظور مجتهدین مذهب اسلام است)، که اتفاق آنها کاشف از رای معصوم باشد برامری از امور دینی. اجماع را دلیل مستقلی در عداد سایر ادله استنباط احکام مانند کتاب و سنت دانسته‌اند. البته باید توجه داشت که گاهی از کتاب یا سنت دلیلی برای اثبات حکم مساله‌ای وجود دارد (همچون خودکشی و انتحار) و در نتیجه، همه فقها برآن حکم اتفاق نظر پیدا می‌کنند و به اصطلاح تحقق می‌یابد. ولی گاهی چنین نیست و دلیلی برای اثبات حکم مساله وجود ندارد و با این حال به وجود آمده است.
اجماع نوع دوم ارزش اثباتی بیشتری دارد و در این صورت به درستی می‌توان آن را در شمار ادله دیگر استنباط احکام ذکر کرد. اما اجماع نوع اول را که می‌نامند، نمی‌توان دلیلی مستقل از ادله دیگر استنباط احکام دانست، زیرا فرض این است که مستند حکم مساله، کتاب یا سنت است.?? اجماعی که بین فقها در مورد حرمت خودکشی وجود دارد نیز از نوع می‌باشد، زیر اصل حکم حرمت انتحار در کتاب و سنت اثبات شده است. با این حال، ذکر بعضی از اقوال علمای شیعه در مورد خودکشی لازم به نظر می‌رسد.
ملامحمدباقر مجلسی (متوفی ???? ق) پس از نقل حدیثی از امام علی(ع) که فرموده‌اند: می‌نویسد: ‌??
شیخ محمدحسن نجفی اصفهانی ملقب به (متوفی ???? .ق) در کتاب ارزشمند می‌نویسد: ??
شاید از نظر عده‌ای، خودکشی در فرض فوق نوعی از باشد؛ لیکن چنین بحثی منتفی است، زیرا عمل ارتکابی متناسب با خطر موجود نبوده و برای دفع آن نیز ضرورت ندارد.??
نکته مهم این است که برخی از محققان، با توجه به قاعده فقهی یعنی: مردم براموال خود و جان خویش مسلط هستند، در حرمت خودکشی تشکیک کرده‌اند. در پاسخ این مطلب باید گفت که قاعده مذکور بدون کلمه صحیح می‌باشد و در غالب کتب معتبر شیعه نیز قاعده فوق که به معروف است به صورت آمده است. بنابراین در قاعده تسلیط، کلمه وجود ندارد.??
از طرف دیگر، باید توجه داشت که حتی اگر کلمه را در قاعده تسلیط داخل بدانیم و ذکر آن را لازم فرض کنیم، باز هم توجیه اباحه خودکشی براساس آن امکان‌پذیر نیست؛ چرا که می‌دانیم قاعده تسلیط تا جایی اجرا می‌شود که ضرری متوجه کسی یا حقی نباشد. در واقع که براساس حدیث نبوی ?? (ضرر و زیان رساندن در اسلام وجود ندارد) به وجود آمده است، همواره در امور مدنی برقاعده تسلیط حکومت دارد.?? از دیدگاه فقهی هم شامل می‌شود و هم شامل می‌گردد. به این ترتیب، از آنجایی که خودکشی نوعی ضرر است، اسلام نیز انجام آن را هرگز مجاز نمی‌شمارد. مضافا اینکه براساس قاعده فقهی ، هر چیزی که به بدن ضرر برساند حرام است.?? خودکشی نیز کامل‌ترین نوع ضرر رساندن به بدن بوده و از این نظر، قطعا حرام می‌باشد.

دوست عزیز
به هیچ وجه دست به خودکشی نزن، به هیچ وجه... اگه بدونی چه عذابی شامل حال افرادی که خودکشی کردن میشه، هیچوقت فکر خودکشی هم به ذهنت نمیرسه..هیچ وقت..حاضری تو این دنیا، هزار برابر سخت تر از وضعیت الانت زندگی کنی ولی خودکشی نکنی.
ذهن ما الان خیلی محدوده، شاید درک نکنیم..ولی زندگی همه ی ما تو این دنیا نسبت به اون دنیاخیلی کوتاهه،خییلییی زیاد...بینهایت
اون دنیا سرای جاودانه، می ارزه که با خودکشی روحت رو برای همیشه در عذاب نگهداری (اونم چه عذابی) ولی یکم سختی توی این دنیای فانی که با چشم برهم زدنی تموم میشه رو تحمل نکنی؟؟!! واقعا می ارزه؟؟؟
اینو بدون که اگه الان تو بدترین شرایط هم باشی سختیش ، به اندازه ی یک میلیاردم سختیِ اون دنیا بعد از خودکشی هم نمیرسه
این چیزا رو از خودم نمیگم...اینا واقعیته محضه..اینا چیزاییه که از آیات و روایات برداشت میشه
بعدشم مگه تو از آیندت خبر داری؟ چه میدونی در آینده قراره چه اتفاقای خوبی برات بیفته.مطمئن باش اگه الان زندگی سختی داری، آینده ی روشنی در انتظارته...خدا در قرآن تاکید فرموده: بعد از هرسختی ، آسانیست.
والسلام

[="DarkGreen"]سلام . اگر خواستی دنیای بعد از مرگ را ببینی ، اول دلت را صاف کن[/]

سلام به همگی
من بعد از خیلی تفکر و مطالعه به این نتیجه رسیدم که دنیا جای خوبی برای من نیست،من تحمل این دنیا را ندارم،به خودم گفتم من که اخرش می میرم پس واسه چی خودم رو خسته کنم و ادامه بدم،بهتره خود کشی کنم.تصمیم خودم رو گرفتم و میخوام عملیش کنم.حالا یه کمی نگرانم ،راستش من که نمی دونم اون ورا چه خبره میخواستم ازتون بپرسم
دنیای بعد از مرگ چگونه است؟من بعد از اینکه رفتم چه بلایی سرم میاد راسته میگن فرشته نکیر و منکرشب اول قبر حال ادم رو میگیرند و با چشم های درشت و هیکل زشت با گرزهای اتشین به سراغ فرد فوت شده میان؟راست میگن فرشته مرگ در بدترین صورت و به سختی جون ادم ها رو میگیره؟اگر راسته چرا خدا اینقدر خشن با فرد فوت شده برخورد میکنه؟

ممنون

مرگ بهترین پناه درد ها و غم ها و رنج ها
و بیدادگری های زندگانی است.
صادق هدایت

سلام
اگر فکر می کنید که دنیا جای خوبی نیست پس بهتر است خودکشی کنم باید به شما بگم که با این کار از چاله به چاه می افتید!!!
شما که تحمل این دنیا را ندارید پس چطور تحمل آن دنیا را خواهید داشت؟!! تازه در آن دنیا دیگر خودکشی وجود ندارد!!! از این دنیا می شود خلاص شد اما از آنجا نه!!!
پس فکر کنم راه حلی که انتخاب کرده اید به جایی که مشکل را حل کند مشکل را بدتر خواهد کرد!!!!!

اما از دنیای پس از مرگ پرسیدید باید بگویم:
وَ مَنْ كانَ فِي هذِهِ أَعْمى فَهُوَ فِي الْآخِرَةِ أَعْمى وَ أَضَلُّ سَبِيلاً

یک توصیه هم دارم اگر این شعر های صادق هدایت که از تمام آنها بوی نا امیدی می آید را می خوانید خواندن انها را ترک کنید!!!! البته چون از شعر های صادق هدایت در پستتان بود این حدث را زدم!!! چون همانطور که می دانید عاقبت صادق هدایت هم خودکشی بود!!!!

وَ لا تَقْتُلُوا أَنْفُسَكُمْ إِنَّ اللهَ كانَ بِكُمْ رَحيماً وَ مَنْ يَفْعَلْ ذالِكَ عُدْواناً وَ ظُلْماً فَسَوْفَ نُصْليهِ ناراً وَ كانَ ذالِكَ عَلَى اللهِ يَسيراً

اميدوار;383742 نوشت:
البته جاي بسي خرسندي است كه حضرتعالي فردي مومن و معتقد به مباني ديني هستيد و...

مومن از ریشه ایمن به معنی امنیت و آرامش است.مومن کسی است که در آرامش ،تومئنینه و اطمینان نفس دائم است.و طبق کلام الله از ویژگی های مومن شکیبایی در برابر سخت ترین آزمایشات پروردگار میباشد.در حالی که ایشان درست عکس این مطلب را ثابت کردند.:ok:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
شما یک صورت مسئله ای دارید:چرا دنیا اینطور است؟
حال بجای تحلیل مسئله و پاسخ به آن،می خواهید صورت مسئله را پاک کنید؟
بجای این کار ها مسئله را حل کنید.برای سوالتان جواب درست و معقول پیدا کنید.دوستان به اندازه کافی شرح دادند که بعد از مرگ چطور با کسی که خودکشی و قتل نفس می کند برخورد می شود.کسی مثل صادق هدایت که خدا ازش نگذرد،اعتقادی به اسلام نداشت.و الا خودکشی نمی کرد.ولی شما ظاهراً به اسلام عقیده دارید.کاری به کیفیت عقیده شما نداریم.اما همین که بپذیرید معادی هست،باعث می شود که طرز فکر شما و کسی مثل صادق هدایت متمایز شود.در نتیجه عمل شما هم باید متمایز باشد نسبت به او.
مسئله ای که برای شما طرح شده،مشکل خیلی از جوانان ماست.اما متاسفانه خیلی از آن ها بجای پاسخ درست پیدا کردن و درک حکمت الهی،به سمت نیهیلیسم و پوچ گرایی و خودکشی میروند.انشاء الله شما از دسته افراد اخیر نباشید.

لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

جناب حلاج
بهتر نبود جای گفتن این موضوع که ایشون مومن نیستند راه حلی که دارید رو پیشنهاد بدید! یا حداقل نکته ای واسه ارامش ایشون!!
خداوند همه جوانها رو براه راست هدایت کنه ...ان شاالله

[="Tahoma"]سلام
خب پسر خوب صادق هدايت مي خوني تو اين روزگار مي خواهي افسرده نشي،من يه مدت مي خوندم داغون شدم،شما كه ظاهرا مشكلات زيادي هم تو زندگي داري نيست و نابود ميشي با كتاباي اين يارو.
نه......صادق هدايتو ولش كن برو تو فاز روانشناسي اونوقت با وجود مشكلات ظرفيتت مي ره بالا وراحت تر با مشكلات رو به رو مي شي وشايد دوسه ماه ديگه به اين حرفات بخندي.اين روانشناسيو جدي بگير حالت بهتر ميشه.
البته كتاباي روانشناسيو خود من زياد نمي پسندم بهتره به يه روانشناس مراجعه كني.

[="DarkGreen"]شیطان به من گفت : " بیا سمت من که دنیا را به تو هدیه می کنم . " رفتم سمت شیطان و دنیا را گرفتم اما وقتی احساس کردم که دنیا مال منه ، دنیا را ازم گرفت . می دونی چرا ؟ گفت :" اگر قرار بود وعده ی من تحقق پیدا کنه و اگر تحقق پیدا کرد ، پایدار بمونه ، اصلا چه کاری بود تو را سمت خودم بکشم ؟

عزیزی که می خوای خود کشی کنی ، به خودت نگاه کن ببین برا چی احساس پوچی می کنی ؟ چرا احساس می کنی بی فایده ای ؟ چرا فکر می کنی کسی دوستت نداره ؟ و خیلی پراهای دیگه .

برای پاسخ بهشون ، باید عقلت را به کار بگیری . اگر با دل بری جلو و دنبال جواب بگردی ، حتما زمین می خوری . چون قلبی که توسط شیطان تسخیر بشه ، کور میشه . راستی یادت نره که این دنیا و زندگی که داری و جانی که در بدنت هست و در کل این بدنی که داری ، همه و همه امانتی هست که خدا بهت داده . خدا تو را به عنوان امانت دارش انتخاب کرده ، آیا دوست داری خدا را از خودت و از اعتمادی که بهت کرده نا امید کنی ؟ عزیزترین وجودی که وجود تو به دست اوست ، تو را دوست داره و تو را برای خودش آفریده . سعی کن با زندگی کردن و درست زندگی کردن ، برای او باشی که همه چیز خود اوست !!![/]

سلام

نقل قول:
البته كتاباي روانشناسيو خود من زياد نمي پسندم بهتره به يه روانشناس مراجعه كني.

به نظرم بهترین کتابی که برای حوانان امروز می تونه مورد مطالعه قرار بگیره کتاب هشتاد و دو پرسش و تفسیر سوره الرحمن شهید دستغیب هست.(کتاب، نه pdf)
من خودم چند سال پیش که خوندم باعث شد نمازخون بشم ...باور کنین!!

[="DarkGreen"]راستی یه راه خوب هست . شبها وقتی که می خوای بخوابی ، یه دفتر بزار کنارت ، هر کار بدی که در کل روز انجام دادی بنویس توی اون دفتر . ریشه مشکلات ، کارهای بدی هستند که کردی ، اونها را هم بنویس . وقتی لیستت تکمیل شد و همه را نوشتی ، آخرش و با خط درشت و زیبا بنویس " خدایا به خاطر تمام گناهان و اشتباهاتم ، به خاطر تمام ناامیدی ها ، به خاطر آنچه که باید انجام میدادم و ندادم و آنچه نباید انجام میدادم و دادم ، به خاطر همه چیز ، طلب بخشش دارم . " بعدش بگیر بخواب و به هیچ چیز فکر نکن .
صبح روز بعدش ، وقتی از خواب بیدار شدی ، لیستت را مرور کن . توی صفحه بعدی دفتر همون لیست را دوباره بنویس اما به این صورت که مثال میزنم . " خدایا شکرت که مرا کمک کردی تا از شر فلان بدی خلاص شوم . "
می تونی جمله را به سلیقه خودت تغییر بدی اما یادت باشه که حتما خدایا شکرت را بهش اضافه کنی .
آخرش بنویس که " خدایا سپاس تو را که کمک کردی بدیهایم را خط خطی کنم و خوبی هایم را خوش خط جای آن خط خطی ها بنویسم " یا " الحمدالله الرب العالمین " .

اینی که گفتم بسته به اعتقادت داره . اگر اعتقادت درست نباشه ، این جواب نمیده . بهش اعتقاد داشته باش که با انجام اینکار ، موفق میشی و با تمام وجودت ، این و بپذیر .

موفق و پیروز باشید .[/]

حلاج;383861 نوشت:
مومن از ریشه ایمن به معنی امنیت و آرامش است.مومن کسی است که در آرامش ،تومئنینه و اطمینان نفس دائم است.و طبق کلام الله از ویژگی های مومن شکیبایی در برابر سخت ترین آزمایشات پروردگار میباشد.در حالی که ایشان درست عکس این مطلب را ثابت کردند.:ok:

بسمه‌تعالي
با عرض سلام وتحيت
1- ايمان داراي مراتب است و به تبع آن نيز مومنين در يك درجه نيستند.
2- شما به ريشه و معناي لغوي مومن اشاره كرده‌ايد وحال اينكه معناي اصطلاحي قرآني آن يعني كسي كه به خداي متعال، نبوت و معاد ايمان دارد.
3- در اصطلاح فقهي نيز مومن در مقابل مسلم است، يعني هر فردي كه داراي مذهب تشيع باشد.
پس اين برادر عزيز فردي مومن هستند.

و آخر دعوانا ان الحمدااله رب العالمين.

نقل قول:
شیطان به من گفت : " بیا سمت من که دنیا را به تو هدیه می کنم . " رفتم سمت شیطان و دنیا را گرفتم و....

سلام
من چند وقت پیش یه بازی دسکتاپی کم حجم نصب کردم که مفهومی که شما اشاره کردید عینا من در آن دیدم و به آن یقین پیدا کردم!
در این گیم (که به شدت آهنگین هست و هر قشری را ناخواسته جذب میکند!) قهرمان ماجرا وارد جزیره ای خوش اب و هوا و باطراوت می شود تا آن را از دست نیروهای دشمن پاک سازی کند!
[SPOILER]
http://www.vip.irfreeup.com/do.php?img=13365
[/SPOILER]
اما وقتی به مرخله های بالاتر میروید متوجه می شوید دائم وارد محیط هایی تاریک تر میشوید که شما را به یاد سکنات برزخی می اندازد تا یک گیم!! به طوری که در اواخر داستان ، بازی مخاطب را با عنکبوت ها و حیوانات و حشرات جهنمی همنشین می کند! طوری که محاصره شده است و راهی جز نامیدی و مرگ ندارد!!!

بعد از اتمام گیم من متوجه شدم:
دنیا با همه لهو و لعب ان بیشتر شبیه لانه شیطان هست با این تفاوت که در این جزیره رویایی ، در ابتدای ورود نه تنها خبری از گرگ و حیوانات درنده نیست یلکه افریته ای شیطانی در لباس پریان در سرسرای قصر ارزوهای جوانان بر چنگ اغوا چنان می نوازد که کمتر عقلی قادر به تشخیص وجود دام های هولناک و عواقب شوم آن در ورود به دالان های آن می گردد!!

که از جمله عوارض این واقعیات می شود به مرگ میر جوانان بر اثر اعتیاد شدید ،نا میدی بر اثر بی نمازی ، فحشا ،بی بندباری، قتل و ...نام برد که متاسفانه جوانان ما را سرانجام به سمت خودکشی کشانده است !

ن بعد از خیلی تفکر و مطالعه به این نتیجه رسیدم که دنیا جای خوبی برای من نیست،من تحمل این دنیا را ندارم،به خودم گفتم من که اخرش می میرم پس واسه چی خودم رو خسته کنم و ادامه بدم،بهتره خود کشی کنم.تصمیم خودم رو گرفتم و میخوام عملیش کنم.حالا یه کمی نگرانم ،راستش من که نمی دونم اون ورا چه خبره میخواستم ازتون بپرسم

سلام

من تضمین می کنم راحت تر از الانت نخواهی شد. خیلی به کسی لطف کنند فرصتی دوباره به او می دهند تا زندگی کند.
کسی را می شناختم که خودکشی کرد و مرد. باز کس دیگری از آشنایان می خواست خودکشی کند فردی که از خودکشی مرده بود به خوابش آمده بود و جهنم را نشانش داده بود و گفته بود هر روز به ما آمپول هوا می زنند. آن شخص هم دیگر فکر خودکشی نکرد.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

ConfidenT;383927 نوشت:
اگه اشتباه نکنم یه آیه ای هست که میگه ((از روی ستم و تجاوز خودتون رو نکشید)) . اون ستم و تجاوز چیه ؟

به اینجا مراجعه کنید.کارشناس محترم یک جمع بندی کاملی کرده اند و پاسخ سوال شما را هم داده اند.
در واقع خودکشی ستم و تجاوز است به خود.ستم و تجاوز است به مرتبه عالی نفس.

لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

سلام به همگی

ممنون

صادق هدایت

بنده هم بعد از کلی فکر و مطالعه به اینجا رسیدم که باید خودکشی کنم. اصلا مگر پیامبر اسلام (ص) نفرمود بمیرید قبل از آنکه بمیرید. پس خودکشی چیز خوبی است. تمام عرفا و بزرگان خودشان را کشته اند. اصلا خودی نباید وجود داشته باشد. کلماتی مثل من و دلم می خواهد و .......... نشان می دهد که هنوز زنده ایم. باید خودمان را بکشیم.
اتفاقا مصائب و بلایا و تنگناها فرصت دم دستی خوبی است برای خودکشی. اگر به مرگ طبیعی بمیریم تازه زنده شده ایم. اگر دستمان از این دنیا کوتاه شود تازه زنده شده ایم. تازه دردمان می آید. تازه حس می کنیم. قبل از آنکه بمیریم باید بمیریم.
شما هم این دل پر غصه و حال خراب را مغتنم بشمار و شبها و سحرها آن قدر اشک بریز و خودت را بکش. تا مطمئن شوی دیگر نمی گویی من یا دلم می خواهد و ........
شنیدی می گن همراه سختی آسانی است. نه قبلش نه بعدش دقیقا همراشه. این فرصت را غنیمت بشمار و نفست را بکش. هر وقت دیگر نگفتی آخ آن وقت مرده ای !!! خدا نصیب همه ی ما بکند.:Moshtagh:

سلام
خیلی ممنونم از پاسخگویی جناب امیدوار و بقیه دوستان،اما خیلی از دوستان در مورد من برداشت بدی کردند ،من اصلا تو سختی نیستم و مشکلات انچنانی هم ندارم،من مهندسی نرم افزار خوندم و ماهی یک و هفتصد حقوقم هست،به لحاظ جسمی سالم هستم و مشکل خاصی ندارم،و هیچ وقت از مشکلات فرار نکردم و خدا تا الان ازمایش سختی از من نگرفته،کم و بیش مشکلات هستند اما باعث این مشکلات خدا نبوده بلکه خلق خدا بوده که این مشکلات رو ایجاد کرده و ما قربانی شدیم.

من روی دنیای افریده خدا خیلی تحقیق کردم و خیلی خوندم و نوشتم و همشون رو جمع بندی کردم و به این نتیجه رسیدم که دنیا پوچ و بی ارزش هست.
من تاب و تحملم تمام شده از بس ظلم رو از این مخلوق بی وجدان دیدم.من چیزهای عجیبی دیدم و شنیدم،بیشترشون وحشتناک بودند،جنگ و خون و جنایت و فساد،دلم ارام نمی شود وقتی می بینم کودکان ناز و معصوم را در سوریه سر می برند.نمی توانم خوشحال باشم در صورتی که می بینم هم نوعان من شکنجه می شوند و من نمی توانم کاری برای انان بکنم،نمی توانم زجر و شکنجه انسانهای بی گناه و معصوم را ببینم و بشنوم،تحملم تمام میشود وقتی که می بینم به امام و پیامبرم توهین می شود و من کاری نمی توانم بکنم،چقدر غم انگیز است قصه ما ادم ها،صدای گریه کودکان و شیون زنان بی گناه و معصوم ازارم میدهد و بدتر اینکه من کاری نمی توانم برای انها بکنم،من پرم از درد و رنج و بغضم،برای کدامیک گریه کنم،چطور راحت و خوشحال زندگی کنم وقتی دیگران در رنج و عذابند.مرگ تنها امیدم برای راحت شدن از این کابوس است،این کابوس طولانی،دلم مرگ میخواهد.
من خود کشی میکنم تا به ارامش برسم.میخوام با خود کشیم به خدا ثابت کنم زمین و افریده هایش غیر قابل تحمل هستند.
دنیای خدا پر است از دلتنگی و درد،تک تک قصه های ادمی دردناک و غم انگیزند،لعنت به این دنیا که هیچ وقت روی ارامش ندیده

[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]مرگ ، مادر مهربانی است كه بچه خود را پس از یك روز طوفانی
[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]در آغوش كشیده ، نوازش می كند و می خواباند
---------------------------------------------
[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]مرگ ، نوشداروی ماتمزدگی و ناامیدی است
حالا دیگر نه زندگانی می كنم ونه خواب هستم ،نه از چیزی
خوشم می آید و نه بدم می آید ،من با مرگ آشنا و مانوس شدم .
یگانه دوست من است ،تنها چیزی كه از من دلجویی می كند
.
صادق هدایت

pesar.zamini;383984 نوشت:
و خدا تا الان ازمایش سختی از من نگرفته

شاید امتحان شما اینه :Gig: :

این مخلوق بی وجدان

این مطالبی که شما در مورد ظلم و ... گفتید مطمئنا ما رو هم آزرده میکنه (من به شخصه سعی میکنم کمتر اخبار مربوط به حوادث {مخصوصا سوریه} رو گوش بدم چون شدیدا منقلب میشم) اما خودکشی راه مناسبی نیست . شاید ما (به ظاهر) کاری از دستمون بر نیاد و نتونیم به اون افراد کمک کنیم ولی ( به نظر من) این دلیل خوبی برای دست کشیدن از زندگی نیست .

شما میتونید با خوب زندگی کردنتون لا اقل برای خیلی ها دنیا رو جای قابل تحمل تری بکنید

حلاج;383861 نوشت:

چقدر سخت است زندگی با افرادی چون شما:geryeh:

سلام
خیلی ممنونم از پاسخگویی جناب امیدوار و بقیه دوستان،اما خیلی از دوستان در مورد من برداشت بدی کردند ،من اصلا تو سختی نیستم و مشکلات انچنانی هم ندارم،من مهندسی نرم افزار خوندم و ماهی یک و هفتصد حقوقم هست،به لحاظ جسمی سالم هستم و مشکل خاصی ندارم،و هیچ وقت از مشکلات فرار نکردم و خدا تا الان ازمایش سختی از من نگرفته،کم و بیش مشکلات هستند اما باعث این مشکلات خدا نبوده بلکه خلق خدا بوده که این مشکلات رو ایجاد کرده و ما قربانی شدیم.

من روی دنیای افریده خدا خیلی تحقیق کردم و خیلی خوندم و نوشتم و همشون رو جمع بندی کردم و به این نتیجه رسیدم که دنیا پوچ و بی ارزش هست.
من تاب و تحملم تمام شده از بس ظلم رو از این مخلوق بی وجدان دیدم.من چیزهای عجیبی دیدم و شنیدم،بیشترشون وحشتناک بودند،جنگ و خون و جنایت و فساد،دلم ارام نمی شود وقتی می بینم کودکان ناز و معصوم را در سوریه سر می برند.نمی توانم خوشحال باشم در صورتی که می بینم هم نوعان من شکنجه می شوند و من نمی توانم کاری برای انان بکنم،نمی توانم زجر و شکنجه انسانهای بی گناه و معصوم را ببینم و بشنوم،تحملم تمام میشود وقتی که می بینم به امام و پیامبرم توهین می شود و من کاری نمی توانم بکنم،چقدر غم انگیز است قصه ما ادم ها،صدای گریه کودکان و شیون زنان بی گناه و معصوم ازارم میدهد و بدتر اینکه من کاری نمی توانم برای انها بکنم،من پرم از درد و رنج و بغضم،برای کدامیک گریه کنم،چطور راحت و خوشحال زندگی کنم وقتی دیگران در رنج و عذابند.مرگ تنها امیدم برای راحت شدن از این کابوس است،این کابوس طولانی،دلم مرگ میخواهد.
من خود کشی میکنم تا به ارامش برسم.میخوام با خود کشیم به خدا ثابت کنم زمین و افریده هایش غیر قابل تحمل هستند.
دنیای خدا پر است از دلتنگی و درد،تک تک قصه های ادمی دردناک و غم انگیزند،لعنت به این دنیا که هیچ وقت روی ارامش ندیده

[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]مرگ ، مادر مهربانی است كه بچه خود را پس از یك روز طوفانی

[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]در آغوش كشیده ، نوازش می كند و می خواباند
[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]مرگ ، نوشداروی ماتمزدگی و ناامیدی است
.
صادق هدایت

اگر دلایل شما برای خودکشی ایناست به نظر من بهتره که به طور کلی خودتون رو تا حد ممکن در معرض اخبار ناخوشایند قرار ندید و مطالعشون نکنید...
ماشاالله شما که زندگی خوبی دارید از زندگیتون لذت ببرید.

خود من تو زندگیم مشکلات عجیب و غریبی دارم اما دارم سعی میکنم همچنان به زندگی ادامه بدم چون میدونم که به هیچ وجه توان تحمل جهنم رو نخواهم داشت وگرنه مدتها پیش رفته بودم.

میدونی پسره زمینی؟

آرزوی مرگ کردن خیلی خوبه... تو سوره مبارکه جمعه خدا به یهودیا میگه اگر راست میگن آرزوی مرگ کنن... ولی ازون طرف... خودکشی گناهیست که ممکن بین تو و خدات خیلی فاصله بندازه چون از گناهان کبیره هست... نمیدونم... شاید وختی خودکشی کنی، مجازاتت این باشه که به این خواسته ات نرسی و دیر تر از همه به دنیای پس از مرگ چشم باز کنی... فکر اینجاشم بکن...

وقتی کسی خودکشی می‌کنه، در امانت الهی مرتکب خیانت می‌شه. این می‌تونه بزرگترین خیانتی باشه که از یک انسان می‌تونه سر بزنه! و “خداوند خائنین را دوست نمی‌دارد”***
*** سوره‌ی مبارکه‌ی انفال / آیه‌ی ۵۸
در چندجا، خداوند به قتل نفس (و آدمکشی) اشاره کرده و گفته که یکی از بزرگترین گناهانه.
همینطور درآیات ۲۹ و ۳۰ سوره مبارکه‌ی “نساء”؛ مستقیماً به موضوع خودکشی (انتحار) و عدم رضایت خدا از این کار اشاره شده.
شما از این گفته‌ها (که سعی کردم همه مستدل باشند!) چه نتیجه‌ای می‌خواید بگیرید جز اینکه خداوند نه تنها کشتن دیگران رو ممنوع دونسته، بلکه این اجازه رو در مورد خود شما هم به‌تون نداده!
درادامه‌ی آیه ۲۹، خداوند فرموده که « ان الله کان بکم رحیما »
- خداوند اونقدر مهربون هست؛ که نیازی به خودکشی نداشته باشیم…

شما چرا نیمه خالی لیوان و نگاه میکنید !!!
وقتی بچه ی نوزاد یه روزه رو تو بغلم میگیرم ..... به قدرت خدا پی میبرم .... لحظه ها رو میشمرم تا نوزاد بزرگ بشه ....دلم میخواد نوزاد و غرق بوسه کنم ......... دوست دارم یه جورایی از خدا تشکر کنم ....از خوشحالی روی پا بند نیستم ....روی زمین سجده میکنم ....و از ته دل میگم شکر لله .....وقتی پیوند دو زوج میبینم .... زیر لب زمزمه میکنم ..الهی خوشبخت بشید ........وقتی لحظه ی شیرین تو اغوش پدر و مادر بودن و حس میکنم ...... تو دلم میگم ...خدایا این اغوش امن و از هیچ کس دریغ نکن ....... وقتی توی اسایشگاه سالمندان راه میرم و پدر بزرگا و مادر بزگا دوره ام میکنن و از جونی هاشون تعریف میکنن ...بی دلیل لبخند با محبت اشون و بهم عرضه میکنن ....وقتی بیرون اتاق عمل از زور دلشوره و استرس جون میدم و زیر لب از خدا کمک میخوام و بعد از ساعت ها دلشوره خبر بهبودی میشنوم ....دلم سرزیر از خوشی میشه .......وقتی خبر قبولی تو مدارج عالی رو میشنوم ...... وقتی تو حرم اقا ایستادم و اشک رو گونه هام روونه ....حس سبکی بهم دست میده ...حس رسیدن به معبود ...اینقدر شک زده ام که میگم هر چی به صلاحه همون بشه .........وقتی به این لحظه های ناب و پر خوشی فکر میکنم .....وقتی تو تموم لحظه هام خدا رو حس میکنم ....
دلم میخواد هزاران بار داد بزنم
خداجون عاشقتم
خدایا شکر ...شکر ...شکر ....شکر

درسته هم نوع هاتون رو کشتن و نتونستید هیچ کاری کنید
اما به دختر گل فروش سر چهار راه که میتونید کمک کنید .. امام حسین هم میدونست قراره چه بلایی سر بچه ها و اهل اش بیاد ....اما جنگید ....و اسطوره شد ....
به بیماران که میتونید کمک کنید ...........وقت رو که برای مطالعه صرف کردید رو میتونستید صرف دعا برای فرج اقا امام زمان صرف کنید .........وقتی اقا ظهور کنن دنیا از همه بدی ها پاک میشه
دوست دارم اینقدر زنده بمونم که ظهور اقا رو ببینم ....حتی اگه لایق نباشم
دوست دارم مرگم در حال کمک باشه ..در حال جنگیدن برای یه دنیای خوب ....نه خودکشی ....

خیلی وقتا شده در ها به روی همه ی ادم ها بسته شده
بعضی ها شاه کلید دارن یعنی یاد خدا
و بعضی ها هم ترجیح میدن خودشون و با خودکشی از بلاتکلیفی بیرون بیارن
درسته نمیتونید اون کارهایی رو که نام بردید و انجام بدید ....اما به وسع و توانایی خودتون میتونید به خیلی های دیگه کمک کنید
خیلی از پدر بزرگا تو سالمندان منتظرن ....میتونید به دیدنشون برید
من معتقدم خودکشی کار ادم های ضعیفه ...کار ادم های ترسو ...... شما زندگی رو مثل فیلم ترسناکی که از پرده سینما پخش میشه میبینید ....و شما زیر پتو قایم شدید....به خودتون جرات بدید و نگاهتون و به صفحه زندگی بدوزید
....
اقا فراموش نکینید سکانس بعدی شاید شاید رئال باشه ....شایدم کمدی ..شایدم ........؟
نمیدونم ...شاید های زیادی پیش روئه
تا جایی که میدونم ........مرد اونه که بمونه و با سختی ها بجنگه ...نه این که شونه خالی کنه که همه میتونن

از سینما بیرون نرید ...........بمونید و تماشا کنید ....به خودتون جرات بدید و برید تو صحنه ......و بازی کنید .....در فیلم زندگی خودتون ....
اما یه بازی قشنگ ...............اینقدر که همه به افتخارتون از جا بلند بشن و تشویق ات کنند

هدف از خلقت انسان اين است كه علم و اراده او گسترش يابد. خداى بزرگ انسان را براى علم و آگاهى آفريده و كمال او در اين است كه هر چه بيشتر بداند و هر چه بخواهد بتواند اراده اش را قوى و نيرومند كند و آنچه را كه مى خواهد انجام دهد; چنان كه هدف از آفرينش دانه گندم آن است كه به صورت بوته گندم درآيد

یا علی

بسمه‌تعالي
دوست گرامي اقاي زميني سلام عليكم.
بنده هم از شما و ديگر كاربران ارجمند سپاسگزارم.
در تكميل عرايض قبلي و با توجه به توضيحات جديد حضرتعالي، اين نكته را مي‌توان ضميمه كرد كه بر خلاف غالب مواقع كه خودكشي معلول افسردگي و ديگر اختلالات است، در ارتباط با شما به نظر مي‌رسد كه اين رويكرد متاثر از تحريفات شناختي و برخي شبهات ناشي از دنبال كردن يك خط فكري خاص است.
لذا همانطور كه قبلا تقديم شد شايسته است از چنين فضايي فاصله بگيريد و از مطالعه و تحقيق پيرامون مرگ آنهم با رويكرد دهري برخي نويسندگان اجتناب كنيد. شايد بد نباشد موضوع مطالعه و تحقيق و همچنين دنبال كردن خط فكري افرادي خاص نسبت به زندگي و مرگ را به موضوعات و آثار ديگر افراد تغيير دهيد.
در هر حال براي شما دوست عزيز و ارجمند سعادت و سلامت را مسئلت دارم.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

انسان عاقل حتی در بدترین وضع، با جان خود معامله نمی کند و آن را به بازی نمی گیرد، بلکه با صبر و متانت و توکّل به خدا از مهلکه ها می گریزد.«وَلاَ تُلْقُواْ بِأَیْدِیکُمْ إِلَى الْتَّهْلُکَةِ؛[بقره/۱۹۵] خود را به دست خود، به هلاکت نیفکنید».
جهان هستی و تمام چیزهایی که در آن آفریده شده، از خداست. بنابراین در ملک الهی تنها با اجازه مالک می‏توان تصرف نمود. انسان اجازه تصرف در جان خود بدون رضایت الهی را ندارد که بدون رضایت الهی دست به خودکشی بزند و باعث نابودی خود بشود. این مانند آن است که انسانی را بدون علت بکشد. خداوند حکیم انسان را آفرید تا در دنیا زندگی کند و در سایه پیروی از فرامین الهی و راهنمایی‏های پیامبران خدا به کمال رسیده و به نعمت‏های جاویدان دست یابد. رسول گرامی اسلام فرمود: «دنیا مزرعه و کشتگاه آخرت است»[۱]. کسی که دست به خودکشی می‏زند و خود را نابود می‏کند، زمینه زندگی دنیا را از بین می‌‏برد و با تدبیر و حکمت الهی به مبارزه برمی‏‌خیزد، چرا که خدا وی را آفرید، تا به طور طبیعی زندگی کند و به طور طبیعی (غیر از خودکشی) از دنیا برود. و او برخلاف این خواسته عمل نموده است.

[="DarkGreen"]سلام . شما اول هدفتون را از زندگی مشخص کنید و بعد در مورد پوچ بودن زندگی و دنیا صحبت کنید . شما فقط و فقط برای خودتون زندگی می کنید. چون دوست ندارید که ظلم دنیا را ببینید و آگاه باشید که هیچ کس دوست نداره که ظلم دنیا را ببینه .اما این زندگی هدفی داره . باید در طول زندگی به خدا برسی. به این میگند هدف والا . توی یه تاپیک دیگه ، یکی از دوستان بهم گفت :" خدا را به عنوان یک کارفرما ببین . همون طوری که خدا می گه زندگی کن . " من خودم به این جمله اعتقاد دارم و می دونم که اگر خدا را به عنوان کارفرما ببینم ، هم دنیا را دارم و هم آخرت را . حالا بر فرض که شما اصلا خدا را قبول ندارید . تکلیف اون کسایی که شما را دوست دارند چی میشه ؟ حتی برای اونها هم باید از تفکر منفی و مرگ و این جور چیزا دوری کنید . اون موقع زندگی براتون معنا پیدا می کنه . بعد وقتی که قیامت شد و ان شاءالله توی بهشت هستید ، خدا را شکر می کنید که پی به پوچ نبودن و بی هدف نبودن دنیا و زندگی بردید .

زندگی و دنیا پوچ نیست . اگر دیدتون را نسبت به دنیا عوض کنید ، خودتون متوجه میشید. شما انسان هستید و اشرف مخلوقات . یعنی اینکه وقتی به مراتب بالای انسانیت رسیدید ، حتی می تونید از فرشتگان هم کمک بگیرید . باهاشون هم صحبت بشید . فرشته ای که فقط در خدمت خداست .

منم یه روزی احساس میکردم که باید خودم را بکشم اما یه لحظه توقف مانع اینکار میشد . توقف میکردم و توی خاطراتم به عقب میرفتم . در این سفر ذهنی ، متوجه میشدم که پام توی این دنیا گیره و تا درش نیارم ، نمی تونم از این دنیا برم . حتی اگر هم خودکشی ، خوب باشه ، بازهم نگاه به عقب باعث میشه که خودکشی نکنی . ما معصوم نیستیم و گناهان زیادی مرتکب شدیم . یه نگاه به اون گناهان بندازید، میبینید که بهتره باشید و خوب بشید تا اینکه بروید و بیمار بمونید .

انشاءالله مشکلتون حل میشه . اگر چه شما گفتید مشکلی ندارید اما همین که میگید طاقت دیدن ظلم را ندارید ، همین خوش یه مشکل بزرگه . راستش را بخواهید من با خون زیاد جور نیستم . اصلا یه زخم کوچولو را میبینم ، حالم بد میشه . صحنه سر بریدن انسان ها را هم دیدم و تا یک هفته همین طور فکرش من و اذیت می کرده . حتی خودم و جای قربانی میزاشتم . اما باید تحمل کنم و برای تغییر وضعیت کنونی با کمک مردم ، تلاش کنم .

ببخشید خیلی طولانی شد .[/]

سلام
باعث این مشکلات خدا نبوده بلکه خلق خدا بوده که این مشکلات رو ایجاد کرده و ما قربانی شدیم.

[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]مرگ ، مادر مهربانی است كه بچه خود را پس از یك روز طوفانی[=BYagutBold]در آغوش كشیده ، نوازش می كند و می خواباند

[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold] ---------------------------------------------
[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]مرگ ، نوشداروی ماتمزدگی و ناامیدی است
حالا دیگر نه زندگانی می كنم ونه خواب هستم ،نه از چیزیخوشم می آید و نه بدم می آید ،من با مرگ آشنا و مانوس شدم .یگانه دوست من است ،تنها چیزی كه از من دلجویی می كند.
صادق هدایت

باسلام

شما دیگه هیچ نویسنده ای سالم العقل تر از این صادق هدایت پیدا نکردید که اینقدر کتابهاش رو میخونید؟! غالب افرادی که کتابهایش را میخوانند دقیقا مانند شما بدبین و افسرده هستند!

این همه نویسنده خوب داریم جبران خلیل،مولانا، سعدی،شکسپیر و.....

شما دارید مثل حضرت موسی فکر میکنید در حالیکه کارهای خدا ورای عقله! داستان حضرت موسی و حضرت خضر رو در لینک زیر بخونید

داستان حضرت موسی (ع) و حضرت خضر نبی (ع)

تولد دوباره;384081 نوشت:
تکلیف اون کسایی که شما را دوست دارند چی میشه ؟

(نقل قول از یه نوشته) اگه جوری زندگی کنی که به کسی بدهکار نباشی ، یه زندگی به خودت بدهکار میشی
(نظر شخصیمه بر اساس برداشتم از اوضاع امروز جامعه)

سلام پسرزمینی.من فقط میدونم که کسی که خودکشی میکنه تاقیامت درحالت برزخ وعذاب باقی میمونه وهنگام قیامت هم مانند کسی است که نفسی را به قتل رسانده

نقل قول:
.
صادق هدایت

سلام
در مستندی دیده بودم در یک روز تعطیل (در چند دهه پیش در امریکا)که جمعیتی از مردم شهر برای پیاده روی بر روی پلی تجمع کرده بودن ناگهان نگاه جمعیت به صوت دلنشینی آلات موسیقی مردی که در بشکه ای چوبین نشسته بود و چند غاز نیز او را روی اب می کشیدند! جلب شد، و چون این صحنه برایشان بسیار جالب و خوشایند آمد همه به یک طرف پل گرویدند تا نظاره کنند!
اما به علت سنگینی بیش از حد در لبه پل ،حائل های نگه دارنده آن پاره شد و تمام ان چند هزار نفری که روی پل بزرگ ایستاده بودند از آن ارتفاع سقوط کردند و غرق شدند!!!

خب اگر باندیشید او همان شیطان بود! که با ترفندی بس عجیب هزاران انسان را بدون هیچ هزینه ای به هلاکت رساند!

----------------------------
امروزه هم صادق هدایت و امثال ان نماد همان مرد نشسته بر بشکه چوبی هستند که افکار تعداد زیادی از جوانان ما را با اشعار و نوشته های نرم و آرامش بخش خود نابود کرده اند و انها را به مرگ و نیستی سوق میدهند!

سلام به همگی

ممنون

صادق هدایت

:pir:یعنی شما میخوای بگی نعوذ بالله از خدا بیشتر میفهمی ؟اگه لازم باشه خودش میبردت
فقط یه چیزی الان :dar:یا:solh:

من بعد از خیلی تفکر و مطالعه به این نتیجه رسیدم که دنیا جای خوبی برای من نیست

سلام جناب پسرزمینی. جسارتا بنده یه حدسی میزنم اونم اینه که شما قبل از این که مطالعه کنین تصمیم خودتونو گرفتین بعدم هر چی بیشتر مطالعه کردین به این نتیجه رسیدین که مرگ یا خودکشی خیلی بهتر از این زندگیه. احتمالا هم منابعی رو مطاله کردین که منششون مثل امثال صادق هدایته. بهتره تو مطاله تون بیشتر دقت کنین و مطاله ی همه جانبه داشته باشین تا به یه نتیجه درست برسین و الا هیچ عقل سلیمی فکر نکنم به یه همچین نتیجه ای برسه. یه تجدید نظر تو منابع مطالعاتی تون بکنید بهتره. موید باشید

ول کن عزیز اگر بدونی خودکوشی کنی اون دنیا خدا باهات چیکار میکنه بیخیال این موضوع می شی 1 روز جهنم برابر 1000 روز این جهانه :Gol:

میخوای خودکشی کنی که چی؟
همیشه میشه خودکشی کرد
فعلا تا میتونی زندگی کنی زندگی کن واسه رفتن اون دنیا هم عجله نکن
هرچی دیرتر بری بهتر
از نظر دین هم اگه بری اونور اصلا هواتو ندارن و مستقیم میبرنت جهنم
به نظر من یه شمع روشن کن کف دستتو بذار رو شعش
ببین چند دیقه میتونی حرارت شمعو تحمل کنی
حالا حساب کن اونور چقدر میتونی تحمل کنی
پس کوتا بی قمپزم در نکنا

بسم الله الرحمن الرحیم
با سالم و عرض ادب

maes;383973 نوشت:
بنده هم بعد از کلی فکر و مطالعه به اینجا رسیدم که باید خودکشی کنم. اصلا مگر پیامبر اسلام (ص) نفرمود بمیرید قبل از آنکه بمیرید. پس خودکشی چیز خوبی است. تمام عرفا و بزرگان خودشان را کشته اند. اصلا خودی نباید وجود داشته باشد. کلماتی مثل من و دلم می خواهد و .......... نشان می دهد که هنوز زنده ایم. باید خودمان را بکشیم.

شرمنده به نظرم اینها شعر است.

maes;383973 نوشت:
شنیدی می گن همراه سختی آسانی است. نه قبلش نه بعدش دقیقا همراشه. این فرصت را غنیمت بشمار و نفست را بکش. هر وقت دیگر نگفتی آخ آن وقت مرده ای !!! خدا نصیب همه ی ما بکند.

عذر میخوام، :Gol:
از نوشته تان معلوم است که نصیبتان نشده
وقتی نصیبتان نشده چرا وعده سرخرمن به دیگران میدهی؟

[/HR]جناب پسرزمینی، دوست عزیز
اجازه بده منم کمی نصیحتتان بکنم،
«چرا نیمه پر لیوان را نمیبینید؟ و ....»
«چرا آسانی را در کنار سختی نمی بینید؟ ....»
«چرا ....»

[/HR]اما آخرش یک جمله میگم، میدونم میرسی به اینجا:
«چرا شمشیر برنمیداری و با شمشیر انتقام نمیگیری از هر چی گرگ است گرگ صفت؟!»

موفق باشید.

پسر زمینی
یه چیزی رو متوجه شدین!
اگه اون همه ادم بد که می گین تو دنیا هست ، ادم خوب هم کم نیست-اینجارو ببینید! چقدر ادم خوب اینجان که واسشون مهم هستید . همه فقط بخاطر ارامش شماو اینکه فرصت زندگی که خدا بهتون عطا فرمود رو از دست ندید کمک کردن- خیلی بی انصافید اگر اینارو نادیده بگیرید.اینجور ادمها هم کم نیستند. وقتش که برسه خداوند بحساب کار اونها که می گین میرسه ...
:چون هنگام فتح و فیروزی با یاری خدا فرارسد، مردم را بنگری که فوج فوج به دین خدا داخل می شوند ، پس خدای خود را ستایش کن و از او مغفرت طلب که خداوند بسیار توبه پذیر است...:ok:

کاش جواب میدادید ....تا من و بغیه ی بزرگواران بدونیم مطالب و خوندید یا نه ؟

سلام مجدد

بزرگوار بر اساس تقسیم بندی شما مردم سه دسته اند:
خوب، بد، میانه

آنهایی که خوبند، خب خوبند، چرا میخواهید آنها را ترک کنید؟:Gig:

آنهایی هم که آخر بدی هستند، خب بدند، ارزشش را ندارند شما به خاطر آنها خود را به زحمت بیاندازید:khaneh: که هیچ حتی اگر شمشیر بردارید آنها را تارومار کنید:gun: خیلی خوب است، کلی انسان دیگر شما را دعا میکنند.

این وسط هم درجات میانه زیادی هست، که نیاز به زحمت شما دارد تا آنها را به سمت خوب بودن هل دهید و یا مثلاً آنها را با شمشیر تارومار نکنید بلکه با مشت تو دهنشان بزنید و یا .... !

حداقلش این است که با بودنتان و تلاش درست تان میتوانید توازن را به نفع آنهایی که سعی در خوب بودن دارند، به هم بزنید.

بد میگم؟!

سلام بازخداروشکریخورده نگرانی ته دلتون هست واین نشان ازترس ازخداست.مااگه ادم خوبی باشیم که میریم بهشت اگه هم بدباشیم میریم جهنم.حالادررفتن به بهشت که باخودکشی نمیشه اگه هم بخوایم بریم جهنم چراباخودکشی زودتربریم عذاب ببینیم.اونراروهم خودمون میسازیم پس بهتره که رفتنونودست همون کسی بسپریم که ماروبه وجوداورده.دنیاواسه همه ی ماسخته پرازفساده پرازگناهه پرازخستگیو.....اماهمه چیزش بدنیست.ماهمه دردداریم امااین که مجوزخودکشی نیست.اینوبدونین جان مومن حتی ازخانه کعبه هم برای خدای مهربان باارزش تره.خودکشی=ناامیدی حتمااین روشنیدیدکه میگن حتی گناهکارم باشیم اماوقتی دارین میبرمون جهنم اگه باهمین امیدبه خدانگاه کنی خدامیبخشه اماخودکشی یعنی هیچی یعنی تاابدبایدتوجهنم بسوزیم یعنی بایدتابرزخ تاقیامت اونجابمونیم وعذاب بکشیم اگه بریم اون دنیاوبه فرض بگیدمن عذابای اون دنباروباورندارم 50درصداحتمال بده راست باشه اونوقت میخوای چیکارکنی !منم چن بارانقدانقدانقدفشاردرزندگیم اورده بودکه تصمیم به خودکشی گرفتم اما 1.خداکمکم کردوتاحدزیادی مشکلم حل شدوهم 2.دیدم اصن ارزششونداره اگه من طاقت این دنیاروندارم پس واویلا به عذابای اونور.مطمئن باش هرچی خداوعده داده راسته وکیست که ازخداراست گوترباشه!

رفتی اون طرف به ما هم بگو چه خبره:khandeh!:

شمس;384738 نوشت:
رفتی اون طرف به ما هم بگو چه خبره:khandeh!:

شمس جان میریم اونورومیبینیم بالاخره یه روز:Ghamgin:دیروزودداره اماسوخت وسوزنداره اماهمون خدایی که ماروافریده وپررده بهتره مرگمونوبسپاریم دست خودش

سلام

.
صادق هدایت

ناراحتی ازشکنجه کردن انسانهایی که درکشورهای دیگه ازارت میده!باخودکشی داری خودتوشکنجه میدی
ناراحت میشی به امام وپیامبران ع توهین میکنن ماهم ناراحت میشیم اماباخودکشی اهل بیت ع راازخودت ناراحت میکنی
اول بروببین صادق هدایت کی بوده بعدکتاباشوبخون من اصن شنیدم کتاباش اینجوریه اصن سراغ کتاباش نرفتم
چطورروت میشه توروی امامان ع نگاه کنی توروی خدانگاه کنی باخودکشی !!!!
تونمیدونی خداواهل بیت ع چقدمهربونن فقط کافیه بجای اینکه ازهدایت پیروی کنی ازاوناپیروی کنی
وقتی بچه بودم همیشه دوست داشتم سربندامام حسین ع روداشته باشم امابابام همیشه یادش میرفت بخره بالاخره یه روزازخواب بیدارشدم دیدم سربندامام حسین ع روی طاقچه بودخیلی خوشحال بودم وقتی دست وصورتموشستم دیدم نیست چن روزبعدپدرم برام سربندیازهراس روخریده اون صحنه خواب نبودواقعی بود یایه مدت زیادذکرمیگفتم دیدم یکی داره توخواب صدام میکنه بلندشونمیخوای نمازصبح بخونی !شبیه مادرم بوداماوقتی ازمادرم پرسیدم توصدام کردی گفت نه و........اگه توبه اهل بیت ع وخداتوجه کنی اونابرات 100قدم برمیدارن که نمیتونی تصورش کنی !که دنیابه خسران عقبی نیارزد/به دوری زاولادزهرانیارزد/واین زندگی های فانی جوانی خوشی های امروزواینجابه افسوس بسیارفردانیارزداگه شعرای علی فانی گوش کنی کلی امیدوارمیشی !اگه هنوززنده ای میسپاریمت به امام زمان عج:Ghamgin:ازوقتی این تاپیکودیدم روحیم خراب شدوکلی ناراحت شدم یه حیف یه بنده ی خدانیست که اینطوری الکی عمرشوپرپرکنه!!!!

سلام
شرمنده از اینکه دیر جواب دادم ،برای کمک به یکی از دوستان از شهر خارج شده بودم و الان برگشتم.
ممنون که وقتتون رو برای من گذاشتینو دوباره ممنون که من رو راهنمایی می کنین،من بعد از خواندن پست های ارسالی شما و تحقیق در زمینه خودکشی به این نتیجه رسیدم که بعد از خودکشی مستقیم
اوضاع خوبی در برزخ و قیامت نخواهم داشت.متاسفم از اینکه اختیار جانم در دست خودم نیست،اما بعد از تحقیق 4 ساعته متوجه شدم خود کشی غیر مستقیم حکم خودکشی مستقیم را ندارد و چون دوست دارم بمیرم و به قول صادق هدایت من با مرگ مانوس شدم،میخواهم دست به خودکشی غیر مستفیم بزنم.نمی دانم دنیا و حوادث دنیا چه اثری روی شما داشته اما خوب می دونم این حوادث تمام علاقه من رو برای ادامه زندگی از بین برده و تقریبا میل من به ادامه این روند تقریبا صفر شده.من تصمیم خودم رو گرفتم و اصلا دوست ندارم عوضش کنم،نمی دانید باور و پذیرفتن چنین دنیایی چقدر برایم سخت و زندگی در این دنیا چقدر برایم دردناک است،داشتم کتاب از ولادت تا شهادت حضرت فاطمه رو می خوندم،با قسمت ولادتش خیلی حال کردم اما وقتی کار به شهادت رسیدم دلم ترکید دوام نیاوردم و تمام کتاب رو پاره پاره کردم،چون من تحمل دنیای نا ارام خدا را که حتی به دختر پیامبر هم رحم نمی کند را ندارم،من تاب ماندن را ندارم اما از رفتن هم می ترسم،من از مرگ نمی ترسم من از شب اول قبر و فرشته نکیر و منکر می ترسم،من از رفتن بیمی ندارم از اتش جهنم میترسم.حالم خراب است،
اما صادق هدایت،هدایت شجاع بود و به خدا نشان داد دنیای افریده اش پوچ و بی معنی ست،من همه حرف های صادق هدایت رو قبول ندارم اما خیلی از حرفاش رو قبول دارم چون بیشتر حرفاش رو درک کردم.
خدا اگر مهربان است بگذارد جانمان دست خودمان باشد.اگر خدا شب اول قبر و فرشته های ترسناکش را از من بردارد من یک لحضه هم درنگ نمی کنم و خودم رو میکشم.مرگ چقدر شیرین بود اگر خدا راحتمان میگذاشت.

[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]

[=BYagutBold][=Times New Roman][=Times New Roman][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]كسانی هستند كه از [=BYagutBold]20 [=BYagutBold]سالگی شروع به جان كندن میكنند
[=BYagutBold][=Times New Roman][=Times New Roman][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]در صورتیكه بسیاری از مردم فقط در هنگام مرگشان خیلی آرام
[=BYagutBold][=Times New Roman][=Times New Roman][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]و آهسته مثل پیه سوزی كه روغنش تمام بشود خاموش می شوند [=BYagutBold].
------------------------------------------------------------------
[=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold][=BYagutBold]باید رفت [=BYagutBold]! [=BYagutBold]این لغت رفتن چقدر سخت است [=BYagutBold].
-------------------------------------------------------
صادق هدایت

شمس;384738 نوشت:
رفتی اون طرف به ما هم بگو چه خبره

امروز که برای اولین بار اقدام به خودکشی کردم،البته موفق نشدم،وحشت همه وجودم رو گرفته بود تو فکر شب اول قبرم بودم تو فکر نکیر و منکر،وحشتناک بود ،میخواستم خودم رو غرق کنم اما نجات پیدا کردم.نمی دانی احساس مرگ چقدر سخته.احساس میکنی همین الان عزراییل میاد و جونت رو میگیره.وحشت همه وجودت رو میگیره،سخته ،مردن هم سخته،خدا خوب می دانست چه بکند،خبرش رو بهت دادم.

یامین;384683 نوشت:
سلام بازخداروشکریخورده نگرانی ته دلتون هست واین نشان ازترس ازخداست.مااگه ادم خوبی باشیم که میریم بهشت اگه هم بدباشیم میریم جهنم.حالادررفتن به بهشت که باخودکشی نمیشه اگه هم بخوایم بریم جهنم چراباخودکشی زودتربریم عذاب ببینیم.اونراروهم خودمون میسازیم پس بهتره که رفتنونودست همون کسی بسپریم که ماروبه وجوداورده.دنیاواسه همه ی ماسخته پرازفساده پرازگناهه پرازخستگیو.....اماهمه چیزش بدنیست.ماهمه دردداریم امااین که مجوزخودکشی نیست.اینوبدونین جان مومن حتی ازخانه کعبه هم برای خدای مهربان باارزش تره.خودکشی=ناامیدی حتمااین روشنیدیدکه میگن حتی گناهکارم باشیم اماوقتی دارین میبرمون جهنم اگه باهمین امیدبه خدانگاه کنی خدامیبخشه اماخودکشی یعنی هیچی یعنی تاابدبایدتوجهنم بسوزیم یعنی بایدتابرزخ تاقیامت اونجابمونیم وعذاب بکشیم اگه بریم اون دنیاوبه فرض بگیدمن عذابای اون دنباروباورندارم 50درصداحتمال بده راست باشه اونوقت میخوای چیکارکنی !منم چن بارانقدانقدانقدفشاردرزندگ یم اورده بودکه تصمیم به خودکشی گرفتم اما 1.خداکمکم کردوتاحدزیادی مشکلم حل شدوهم 2.دیدم اصن ارزششونداره اگه من طاقت این دنیاروندارم پس واویلا به عذابای اونور.مطمئن باش هرچی خداوعده داده راسته وکیست که ازخداراست گوترباشه!

کاش من هیچ وقت افریده نشده بودم،کاش هیچ خدایی در کار نبود و کاش میشد از دست خدا فرار کرد،کاش جایی بود که می شد یک لحضه در ان ارام شد

موضوع قفل شده است