صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: این متن را جدی بگیریم !!!!

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 13 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37596

این متن را جدی بگیریم !!!!

سلام

فرزند عزیزم
    آن زمان که مرا پیر و از کار افتاده یافتی
    اگرهنگام غذا خوردن ، لباس هایم را کثیف کردم و یا نتوانستم لباسهایم را بپوشم
    اگرصحبت هایم تکراری و خسته کننده است
    صبور باش و درکم کن
    به یاد بیاور ، وقتی کوچک بودی ، مجبور می شدم روزی چند بار لباسهایت را عوض کنم
    برای سرگرمی یا خواباندنت مجبور می شدم بارها و بارها داستانی را برایت تعریف کنم
    وقتی نمی خواهم به حمام بروم ، مرا سرزنش نکن
    وقتی بی خبر از پیشرفت ها و دنیای امروز ، سئوالاتی می کنم با تمسخر به من ننگر
    وقتی برای ادای کلمات یا مطلبی ، حافظه ام یاری نمی کند ، فرصت بده وعصبانی نشو
    وقتی پاهایم توان راه رفتن ندارند ، دستانت را به من بده ... همانگونه که تو اولین قدم هایت را درکنار من برداشتی
    زمانی که می گویم دیگر نمی خواهم زنده بمانم و می خواهم بمیرم ، عصبانی نشو ... روزی خود می فهمی
    ازاینکه در کنارت و مزاحم تو هستم ، خسته وعصبانی نشو
    یاریم کن ، همانگونه که من یاریت کردم
    کمک کن تا با نیرو و شکیبایی تو ، این راه را به پایان برسانم
    فرزند دلبندم ، دوستت دارم

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

2. صلوات ها 23

3.  

نوشته
    429
    حضور
    16 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    703

احسنت...

دست شما درد نکند...

انشالله که بتونیم در این موارد صبور باشیم و سر بلند از این امتحان که واسه خدا فوق العاده حائز اهمیت هست بیرون بیایم و روسیاه نشیم.

(((انشالله همه ی مردم و اسکدینی ها)))

کِی جهـــــــان را عاقلان مملو بـــــــود از متقین؟ _______ در غدیر و کربلا , قرآن و یا در اسکدین
    این درست است طفره رفتن, قفل مطلب, حذف آن؟_______ چون نباشد پاسخی مردانه زین مردانِ دین
    (البته در اسکدین متقین و پاسخگوی منصف و واقعی نیز وجود دارد)
    ( يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ آمِنُواْ بِاللّهِ وَرَسُولِهِ وَالْكِتَابِ(136 نساء))
    (ای کسانی که ایمان آوردید , ( واقعا ) ایمان بیارید به خدا و رسولش و کتاب)

5. صلوات ها 10

نوشته
    339
    حضور
    24 روز 12 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    59
    صلوات
    2009

چقدررر تلخ بود
    خدایا من چیزی نمیبینم آینده پنهان است ولی آسوده ام، چون تو را می بینم و تو همه چیز را . . .

7. صلوات ها 4

علاقه
    خدا ، صاحب الزمان ، کار های هنری
    نوشته
    271
    حضور
    3 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1107

به مادر گفتم : تو ای محرم ترین یارم ** تو ای مونس و غم خوارم ** به نام نامی مادر ** همیشه دوستت دارم .

به پدر گفتم : خواستم زیبا گلی را زینت خاطر کنم ** دیدم اندر خاطرم ، جز تو گلی زیبا نبود .

یادمان باشد با پدر و مادر بخندیم اما به پدر و مادر نخندیم .
    چه بسیارند فرزندانی که ناخواسته پدر و مادرشان را به سخره گرفته و آنان را به دنیا میفروشند . بیایید ما از اینگونه فرزندان ناسپاس نباشیم و هر لحظه عمرمان به یاد داشته باشیم که از ماست که بر ماست .

ویرایش توسط تولد دوباره : ۱۳۹۲/۰۵/۲۶ در ساعت ۲۰:۰۷
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اللهم عجل لولیک الفرج

9. صلوات ها 8

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

اه ازخودم خجالت کشیدم بارفتارام

11. صلوات ها 4

نوشته
    37
    حضور
    6 روز 1 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    310

واقعا آموزنده بود !!!
    گاهی وقتا یادآوری یه سری اموری که کنارمون تو زندگی در جریان هستن واقعا میتونه واسمون مفید باشه !!!
    واسه هر لحظه بودن کنار پدر و مادرامون که اگه بگم بزرگتربن نعمتای زندگیمون کم گفتم خدا رو شکر کنیم و همیشه واسه عزت و سلامتیشون دعا کنیم !!!
    الهی آمیــــــــن !!!

روی پرده کعبه این آیه حک شده است :

نَبِّی عِبَادی أنّی أنا الغَفورُ الرَّحیم
    و من ...
    هنوز و تا همیشه به همین یک آیه دلخوشم :

" بندگانم را آگاه کن که من بخشنده ی مهربانم ! "

13. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعه کتاب ، موضوعات و دغدغه های اجتماعی
    نوشته
    40
    حضور
    13 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    231

با سلام.

منم در کنار اینهمه ابراز محبت و نظرات صادقانه دوستان ، بد نیست یه حرف نامربوط بزنم !

راستش به نظرم بد نیست آدم همیشه آماده وجود استثنا در مسائل باشه. همیشه که نمیشه جوونا و بچه ها بد باشن ، پدرو مادرا و نسل گذشته خوب و پاک و سالم. اینطوری که فقط عقب گرد کردیم و الکی الکی پنبه خودمونو زدیم ، اونم برای هدفی نامعلوم.

اگه واقعا لازمه خوب باشیم ، خب باشیم. اگه تغییر لازمه بریم سمتش و انجامش بدیم. اینهمه ناامیدی و صغری کبری چیدن نداره که !!!

در پناه حق شاد و سلامت باشید
    یا علی ...

:: آلفونوس دو لامارتین ::

«« تو را دوست دارم ، بدون آنکه علتش را بدانم ؛ محبتی که علت داشته باشد ، یا احترام است و یا ریا »»

15. صلوات

علاقه
    خدا ، صاحب الزمان ، کار های هنری
    نوشته
    271
    حضور
    3 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1107

نقل قول نوشته اصلی توسط مرید علی نمایش پست ها
    اگه واقعا لازمه خوب باشیم ، خب باشیم. اگه تغییر لازمه بریم سمتش و انجامش بدیم. اینهمه ناامیدی و صغری کبری چیدن نداره که !!!
    حرف شما کاملا درسته . اما آیا این واقعا افسوس خوردنه ؟ با یکم دقت میفهمیم که افسوس نیست . در ذات انسانه که خود خواه باشه . داریم سعی می کنیم که خودمون را از عبرت دیگران شدن نجات بدیم . حتی لیلی و مجنون هم که جونشون را برای هم میدادند هم به فکر خودشون بودند . آیا مجنون برای دیگری ، سعی داشت به لیلی برسد ؟ معلومه که نه . سعی می کنیم خود خواهی خودمون را در جهت لطف و خدمت به پدر و مادر و دیگران ، هدایت کنیم . به نظر شما این درست نیست ؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

اللهم عجل لولیک الفرج

17. صلوات

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 13 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37596

نقل قول نوشته اصلی توسط تولد دوباره نمایش پست ها
    هر لحظه عمرمان به یاد داشته باشیم که از ماست که بر ماست .
    واقعا همینطوره ........>> از ماست که بر ماست .

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

19. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه کتاب ، موضوعات و دغدغه های اجتماعی
    نوشته
    40
    حضور
    13 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    231

راهنما

با سلام. از جناب تولد دوباره بابت توجه شون واقعا ممنونم.

من کاملا با حرفاتون موافقم. اما دوتا نکته به حرفای من مترتب هستش :

نکته اول:
    داریم سعی می کنیم که خودمون را از عبرت دیگران شدن نجات بدیم .

گمون میکنم برای نظر شما این راه ، راه خوبی باشه :
    « صغری کبری نچیدن و ناامید نبودن => انجام تغییر ( یا تغییرات ) در هنگام لزوم => خوب بودن و خوبتر شدن »

آیا این حرفم مشکلی داره ؟؟ اینکه همش درگیر احساس های متعدد مثل ناراحتی ، پشیمونی ، ندامت یا هر چی که اسمش هست باشیم بهتره یا اینکه مسئولیت معضلات و مشکلات رو بپذیریم و شروع به اصلاح کنیم و دست از توجیه صرف یا ناراحتی صرف برداریم ؟؟ واقعا فک نمیکنید ریشه بسیاری از عقب ماندگی ها و عقب گردهای بسیاری از ما ، همین مساله ساده باشه ؟؟!!
    من اصلا قصد ندارم حرف شمارو نفی کنم. نظر من و شما ، همسو و موازی ان و در واقع مکمل هم. انسان نباید برخورد یک بعدی و یک طرفه داشته باشه. اینطوری از خیلی چیزها تو زندگی محروم میشیم ( باز حرف و مثال برای این نکته زیاده )

نکته دوم :
    این نکته خیلی ساده اما ظریفه ، من توی صحبتهای بالا و حتی توی پست اول ، دقیقا اشاره به موضوع تاپیک یعنی احترام به پدر و مادر نداشتم . برای همین بود که گفتم حرف نامربوط میزنم!! آخه دیدم این موضوع ، مثالی است برای این حرفم ، این شد که بحثم رو مطرح کردم که البته منتظر بودم دوستان به نکاتی اشاره کنن که به کمک اون بشه صحبت رو بازتر کرد و مفهوم رو منتقل کرد. با این حال ، همیشه در برابر غرور جوونا ، خودبزرگی بینی والدین و مخصوصا پدرها هم بوده که باعث خیلی مسائل شده. فک میکنم مثالهای زیادی در این قسمت دیده باشید. به زندگی اطرافیانتون که دقت کنید ، به عینه میبینید که پسری به خاطر قلان حرف پدر یا فلان دستور پدرش ، از یه جایی مونده و به یه حداقلی پناه برده و ... ؛ دیگه خودتون بقیه شو بخونید.
    همین مساله عینا باعث شد پدری که یکی از پسراش درسخون و زرنگ بود رو بجای تحصیل و درس بعد سربازی بفرسته سرکار و امروز بجای اینکه بره سرکلاس در تدریس کنه و یا حتی گوشه ای از علم رو بگیره و ارتقا بده ، مث هرروزش بر سر همون کار و حادثه براش رخ بده و به سادگی جوونمرگ بشه. اینارو گفتم چون میدونستم واقعا اهلش بوده و در توانش بوده درس بخونه ولی بخاطر تحکم پدرش اینجوری میشه. حالا نه اون پدر هست و نه این جوون پاک و معصوم و ... اصن ولش کنید. شاید قسمت همین بوده باشه.
    حرف اصلی من این بود که صحبت من ، یه حرف و ایده کلی برای زندگی است که این موضوع یه مثال براش بود.

سعی می کنیم خود خواهی خودمون را در جهت لطف و خدمت به پدر و مادر و دیگران ، هدایت کنیم .

راستش متوجه این قسمت از حرف شما نشدم. گفتید این حرفها افسوس نیست ، بلکه خودخواهی موجود در ذات انسانه. بعد گفتین خودخواهی ذاتی مون رو تبدیل کنیم به خدمت به دیگران بالاخص پدر و مادر. متوجه ارتباط این حرفاتون و باز متوجه مثال لیلی و مجنون نمیشم ؟؟ آیا این خودخواهی همون غرور جوونیه ؟؟ دقیقا منظورتون چیه ؟؟
    اصن یه سوال میکنم که منو روشن کنید ، عشق لیلی و مجنون رو دقیقا به چی می خواستید تشبیه کنید و یا ربطش بدید که مثال زدینش ؟؟!!

توروخدا ببخشید که من اینقده گیرایی ام ضعیفه و از اون طرفم اینهمه حرف زدم مختون رو خوردم !

در پناه حق شاد و سلامت باشید
    یا علی

ویرایش توسط مرید علی : ۱۳۹۲/۰۵/۲۷ در ساعت ۱۷:۵۲
    :: آلفونوس دو لامارتین ::

«« تو را دوست دارم ، بدون آنکه علتش را بدانم ؛ محبتی که علت داشته باشد ، یا احترام است و یا ریا »»

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری