جمع بندی تغییر مرجع تقلید برای یک حکم خاص

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تغییر مرجع تقلید برای یک حکم خاص

سلام.
موضوع سوالم ادامه پست زیر هست:
http://www.askdin.com/thread29400.html
من مقلد آیت الله مکارم هستم. در مورد حکم کپی رایت از ایشون پیروی کردم ولی میخوام صرفا" برای همین یک حکم خاص از آیت الله سیستانی یا رهبری تقلید کنم. آیا این امر امکان پذیر است؟
لطفا" جناب "اسراء" به این سوالم پاسخ بدن چون از قبل در جریان سوالم قرار دارند.
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

felfely;380976 نوشت:
سلام.
موضوع سوالم ادامه پست زیر هست:
http://www.askdin.com/thread29400.html
من مقلد آیت الله مکارم هستم. در مورد حکم کپی رایت از ایشون پیروی کردم ولی میخوام صرفا" برای همین یک حکم خاص از آیت الله سیستانی یا رهبری تقلید کنم. آیا این امر امکان پذیر است؟
لطفا" جناب "اسراء" به این سوالم پاسخ بدن چون از قبل در جریان سوالم قرار دارند.

با تشکر

عرض سلام و ادب
نمیشه تو یک مساله مرجع رو تغییر داد بلکه باید اگر مرجع شما از دیگران اعلم است بر تقلید از ایشان باقی بمانید و اگر دیگران اعلمند باید از ان دیگری تقلید کنید (کلا)و اگر مساوی مرجع فعلی شماست ایت الله مکارم عدول از مساوی بمساوی را جایز نمیدونند

با سلام اما من شنیده بودم که تقلید از شخصی جز مرجع خودتان در موردی خاص ایرادی نداره. این شامل تغییر مرجع به طور کل نمیشود فقط در یه مورد خاص از شخص دیگه ای تقلید کرد
برای مثال من مقلد رهبری هستم. اکثر قریب به اتفاق فقها درباره ی نجس شدن داخل دهان فتوا به پاکی دادند جز رهبری ایا در این مورد خاص میشه از شخص دیگری تقلید کرد؟
خوشحال میشم کلی جواب ندهید باتشکر فراوان

[="Tahoma"][="Black"]

hamed8;474587 نوشت:
با سلام اما من شنیده بودم که تقلید از شخصی جز مرجع خودتان در موردی خاص ایرادی نداره. این شامل تغییر مرجع به طور کل نمیشود فقط در یه مورد خاص از شخص دیگه ای تقلید کرد
برای مثال من مقلد رهبری هستم. اکثر قریب به اتفاق فقها درباره ی نجس شدن داخل دهان فتوا به پاکی دادند جز رهبری ایا در این مورد خاص میشه از شخص دیگری تقلید کرد؟
خوشحال میشم کلی جواب ندهید باتشکر فراوان

با عرض سلام و احترام

شما در جایی می توانید به مرجع دیگری مراجعه کنید که مرجع شما در مسئله ای احتیاط واجب داده باشند و مرجع اعلم بعدی فتوا داشته باشند در این صورت می توانید در همان مسئله به فتوای مرجع بعدی عمل کنید .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

موضوع قفل شده است