نداشتن جامعه ای پیشرفته با حضور ولی فقیه

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نداشتن جامعه ای پیشرفته با حضور ولی فقیه

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام به شما کاربران عزیز و ارجمند
من یک سوال دارم از شما تقاضا دارم پاسخ کامل و صحیح و قانع کننده ای بدهید.

اگر نظام ولایت فقیه بهترین نظام است.چرا برخی از مشکلات جامعه حل نشده, و جامعه ی پیشرفته ای نداریم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

[=Times New Roman][="Tahoma"][[="Tahoma"]quote=safareeshghe;380926[="Tahoma"]]با سلامو احترام به شما کاربران عزیز و ارجمند
من یک سوال دارم از شما تقاضا دارم پاسخ کامل و صحیح و قانع کننده ای بدهید. اگرنظام ولایت فقیه بهترین نظام است.چرا برخی از مشکلات جامعه حل نشده, و جامعه یپیشرفته ای نداریم؟[/
[="Tahoma"]quote[="Tahoma"]]

درعصر غیبت معصوم به نظر می ید نظام ولایت فقیه بهترین نظام است ولی به این معنینیست که در آن هیچ مشکل وایرادی نباشد وهمه مشکلات بر طرف شود آنچه که شما میفرمایید در حکومت ودولت کریمانه حضرت ولی عصر اتفا خواهد افتاد که لازمه آن همراهیمردم وآمادگی آنها برای پذیرش این حکومت است. والا در حکومت رسول خدا(ص) وامام علیعلیه السلام نیز مردم دارای مشکلات بودند واینطور نبود که هیچ مشکل وعیبی در جامعهنباشد چرا که آن بزرگواران از ناحیه دشمنان خود ونقشه هایی که آنها داشتند دچارمشکلات اقتصادی وسایر مشکلات بودند.
اما اگر قبل از انقلاب را با بعد آن مقایسه کنیم ودر نظر بگیریم که بعد از انقلابایران ناخواسته درگیر جنگی هشت ساله شد که همه کشورهای دنیا پشت سر صدام بودند بهجزء چند کشور ضعیف وایران تا الان در انواع تحریم های اقتصادی وسیاسی از جانب دولعالم قرار گرفته است که اینها قبل از انقلاب نبود. ولی با این همه پیشرفت ایران درعلوم مختلف چشمگیر بوده است والان در ردیف کشورهای بزرگ دنیا قرار گرفته است. ازنظر سیاسی استقلال خود را حفظ کرده است وباجی به کشورهای عالم نداده است ودر طول34سال وجبی از خاک خود را به بیگانگان نداده است که قبل انقلاب قضیه شکل دیگریبود.
حس توانستن ورشد جوانان ایرانی در انلاب ایران بوده است و جنگ را همین جواناناداره کرده اند که افتخاری برای همه ایرانیان ومسلمانان جهان است.
اینها پیشرفت نیست؟ ویکی از عوامل مهم این موفقیت ها مدیریت کشور به دست ولی فقیهبوده است.
[=Times New Roman]

ان شالله از این بهتر شود
ممنون متشکر از شما

safareeshghe;380926 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و احترام به شما کاربران عزیز و ارجمند
من یک سوال دارم از شما تقاضا دارم پاسخ کامل و صحیح و قانع کننده ای بدهید.

اگر نظام ولایت فقیه بهترین نظام است.چرا برخی از مشکلات جامعه حل نشده, و جامعه ی پیشرفته ای نداریم؟

با سلام
توضیحات استاد که کامل بود. فقط یه نکته کوچکی عرض کنم و آن اینکه:
ولی فقیه به فارسی یعنی پیشوا یا رهبری دانشمند و مفهوم آن این است که بهتر از پیشوائی است که فرزانه نباشد .مسلمآ نباید انتظار معجزه داشت.
یک ساختمان 5 طبقه را 4 کارگر 3 روزه می توانند با خاک یکسان کنند ولی برای ساختن ان از ابتدا 4 کارگر باید 5 سال کار کنند!. لذا برای کشور ما که قرنها در حال خواب یا تخریب بود (به استثنای دوره های کوتاه مانند آبادگریهای امیر کبیر و دیگران). از سال 1357 که عمده آن هم بنا بر فرمایش استاد در حال مقابله با مشکلات داخلی و خارجی بوده ایم چه انتظاری می توان داشت؟
موفق باشید.

بله حرف شما کاملا درسته
ممنونم از شما (hamid40)
موید باشید

به نام خدا

سلام علیکم

بله ولی فقیه ما سید علی ، فرزانه و عالم و هوشمند و باتقوا و مدیر و مدبر هستند .
و نصایح و توصیه های زیبا و پدرانه و به جایی برای همه قشر های جامعه دارند.(سخنرانی های آقا را گوش کنید)
ولی آن کسانی که مورد خطاب آقا قرار می گیرند و حضرت آقا به ایشان توصیه می کنند ، ممکن است به حرف های آقا گوش نکنند.
مهمترین دلیل عقب ماندگی می تواند همین عدم اطاعت باشد.
مثلا آقا تا حالا چند بار به نخبه ها (واقعا اینا نخبه اند؟؟؟) فرموده اند که بروید و در دانشگاه کرسی نظریه پردازی بگذارید .
ولی تقریبا هیچ کسی گوش نکرد(مگر چند نفر به صورت موقت)
تا جایی که آقا یک بار گفت: "100 بار به این نخبه ها گفتم ولی گوش نکردند"
و حسن عباسی یه بار در سخنرانی خود گفت : " نخبه های دانشگاه فلان ، جون مادرتون به حرف آقا گوش کنید و برید یه کرسی نظریه پردازی بگذارید!"
ولی باز هم کسی گوش نکرد.
این نافرمانی هاست که موهای آقا را سفید می کنه.
همانطور که مردم از دستورات حضرت علی (ع) سرپیچی می کردند و حضرت علی (ع) از تنهایی و بی یاوری گریه می کرد.

موضوع قفل شده است