جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا سادات هم به جهنم می روند ؟؟؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۲
  علاقه
  ظهور آقا و پر شدن دنیا از عدالت
  نوشته
  389
  حضور
  24 روز 15 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  54
  صلوات
  4198

  آیا سادات هم به جهنم می روند ؟؟؟
  می‌گویند سادات به آتش وارد نمی‌شوند و به یک جای سرد برده می‌شوند . در پاسخ به این شبهه چنین باید گفت:

  گرچه سادات به علت انتسابشان به اهل بیت (علیهم السلام) از شرافتی خاص برخوردار هستند، اما نه تنها این شرافت‌، زمینه تبعیض در مورد آنها را ایجاد نمی‌کند، بلکه مسئولیت آنها نسبت به سایرین سنگین‌تر نیز خواهد شد. همانگونه که زنان پیامبر نیز اگر تکالیف خود را به خوبی انجام دهند پاداش مضاعف خواهند داشت زیرا این افراد علاوه بر این که خود بنده‌ای مطیع و فرمانبردار امر الهی بوده‌اند، با اعمال نیک خود سبب توجه بیشتر مردم به دین می‌شوند. ولی اگر خدای نکرده‌، عمل خلاف دین مرتکب شوند جزای آنان نیز مضاعف خواهد شد. زیرا علاوه بر این که سرکشی از فرمان الهی کرده‌اند، سبب سوء ظن و بدبینی مردم نسبت به دین و خاندان رسالت هم شده‌اند. بنابراین عدالت الهی در همه موارد جاری است و حق هیچ کس ضایع نمی‌شود در حالیکه به هیچ کس هم به ناحق چیزی داده نمی‌شود.  گرچه سادات به علت انتسابشان به اهل بیت (علیهم السلام) از شرافتی خاص برخوردار هستند، اما نه تنها این شرافت‌، زمینه تبعیض در مورد آنها را ایجاد نمی‌کند، بلکه مسئولیت آنها نسبت به سایرین سنگین‌تر نیز خواهد شد  پس توجه شما را به چند نکته مهم جلب می‌کنیم‌:

  ۱ـ هر حدیثی که با قرآن همخوانی نداشته باشد مردود است‌.

  ۲ـ قرآن فرزند بلافصل نوح را به دلیل عدم تبعیت از پیامبر به صراحت از اهل نوح نمی‌داند.

  ۳ـ آیه نسأ النبی منسوبین به پیامبر اکرم را به اجر مضاعف در حسنات و همچنین زجر مضاعف در سیئات توصیف می‌کند.

  ۴ـ آیات «لا تبدیل لحکم الله» و یا «لن تجد لسنَّه الله تبدیلا» به تعبیر دیگر «تحویلا»، بیانگر این موضوع است که ملاک در صلاح و فساد یک فرد برخاسته از عملکرد صحیح او است که آن نیز از اعتقادات صحیح او منشأ می‌گیرد. تا آنجا که با (آمنوا و عملوا الصالحات‌) سلمان فارسی (منّا اهل البیت‌) می‌شود و در جای دیگر جعفر کذاب مردود و مترود می‌گردد.


  وبلاگ
  امام خوبان

  منتظر نظرات خوبتون هستم


 2. صلوات ها 9


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,399
  حضور
  203 روز 14 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61447

  با نام و یاد دوست


  آیا سادات هم به جهنم می روند ؟؟؟  کارشناس بحث: استاد صدیق


  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳ در ساعت ۱۸:۳۴

 4. صلوات ها 7


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعه و تفکر
  نوشته
  5,603
  حضور
  66 روز 23 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  15674  نقل قول نوشته اصلی توسط آقا امیر نمایش پست ها
  گرچه سادات به علت انتسابشان به اهل بیت (علیهم السلام) از شرافتی خاص برخوردار هستند، اما نه تنها این شرافت‌، زمینه تبعیض در مورد آنها را ایجاد نمی‌کند، بلکه مسئولیت آنها نسبت به سایرین سنگین‌تر نیز خواهد شد
  باسلام
  همانطور که شما همه بیان نمودید، هر کسی نتیجه سعی و تلاش خود را میبیند:"لیس للانسان الا ما سعی و ان سعیه سوف یری"(نجم، 39 و 40 ) هر کس هر عملی که کرده باشد انرا می بیند:"فمن یعمل مثقال ذره خیر یره و من یعمل مثقال ذره شرا یره "(زلزال، 7و8) و در روز قیامت هیچ نسبت و خویشاوندی بین افراد باقی نمی ماند و همگان در پیشگاه الهی به صورت مستقل محشور خواهند شد:"فاذا نفخ فی الصور فلا انساب بینهم و لا یتسائلون"(مومنون، 101). با توجه به این اصول و نیز اصول دیگر دین اسلام، هیچ کس به صرف نسبت و خویشاوندی امتیازی نزد خداوند نخواهد داشت بلکه برعکس کسانی که خویشاوندی با حضرت دارند مسئولیت بیشتری دارند.بنده برای مطلبی که در بین مردم معروف شده که سادات به جهنم نمیروند، روایتی مشاهده نکردم، بلکه برعکس روایاتی بر خلاف این مطلب وجود دارد. در
  حدیثی از امام سجاد علیه السلام به صراحت به مساوی بودن همگان نزد خداوند اشاره شده است و اینکه تنها چیزی که موجب تقدم افراد میشود، عمل صالح است.
  شخصی به نام طاووس فقیه، حضرت علی بن حسین علیه السلام را در حال طواف می بیند که از وقت عشاء تا سحر طواف می نمود و خدا را عبادت میکرد. هنگامی که کسی ایشان را نمی دید، رو به آسمان میکرد و با گریه و زاری فراوان جملاتی را در بیان حال خویش بیان میکردند. طاووس میگوید زمانی که این حال ایشان را دیدم به کنارشان رفتم و سر ایشان را بر روی زانوی خود قرار دادم و خودم گریه زیادی نمودم. ایشان رو به من کرده و فرمودند: چه کسی مرا از یاد پروردگارم بازداشته است؟ عرض کردم یابن رسول الله من طاووس هستم. چرا شما که جدتان رسول الله، پدرتان علی بن ابیطالب و مادرتان فاطمه زهراست اینگونه جزع و فزع میکنید؟ حضرت سجاد ع در جواب، به نکته ای زیبا اشاره کرده و فرمودند:
  ای طاووس صحبت از جد و پدر و مادرم را رها کن( سخن از نسبت من نکن). خداوند بهشت را برای نیکوکاران و اطاعت کنندگان خلق کرده اگرچه برده ای حبشی باشد( که در مناسبات اجتماعی ان زمان از پائین ترین درجه برخوردار بود) و جهنم را برای بدکاران و عاصیان خلق کرده است اگر چه از سادات قریش و از نسل قریش باشد. ایا سخن خداوند را نشنیده ای که می فرماید:" زمانی که در سور دمیده شود( و زمان قیامت فرا برسد) هیچ نسبت و خویشاوندی بین انان باقی نمی ماند و از حال یکدیگر نمی پرسند".

  طَاوُسٌ الْفَقِيهُ‏ رَأَيْتُهُ يَطُوفُ مِنَ الْعِشَاءِ إِلَى سَحَرٍ وَ يَتَعَبَّدُ فَلَمَّا لَمْ يَرَ أَحَداً رَمَقَ السَّمَاءَ بِطَرْفِهِ وَ قَالَ إِلَهِي غَارَتْ نُجُومُ سَمَاوَاتِكَ وَ هَجَعَتْ عُيُونُ أَنَامِكَ وَ أَبْوَابُكَ مُفَتَّحَاتٌ لِلسَّائِلِينَ جِئْتُكَ لِتَغْفِرَ لِي وَ تَرْحَمَنِي وَ تُرِيَنِي وَجْهَ جَدِّي مُحَمَّدٍ ص فِي عَرَصَاتِ الْقِيَامَةِ ثُمَّ بَكَى وَ قَالَ وَ عِزَّتِكَ وَ جَلَالِكَ مَا أَرَدْتُ بِمَعْصِيَتِي مُخَالَفَتَكَ وَ مَا عَصَيْتُكَ إِذْ عَصَيْتُكَ وَ أَنَا بِكَ شَاكٌّ وَ لَا بِنَكَالِكَ جَاهِلٌ وَ لَا لِعُقُوبَتِكَ مُتَعَرِّضٌ وَ لَكِنْ‏ سَوَّلَتْ لِي نَفْسِي‏ وَ أَعَانَنِيعَلَى ذَلِكَ سَتْرُكَ الْمُرْخَى بِهِ عَلَيَّ فَالْآنَ مِنْ عَذَابِكَ مَنْ يَسْتَنْقِذُنِي وَ بِحَبْلِ مِنَ أَعْتَصِمُ إِنْ قَطَعْتَ حَبْلَكَ عَنِّي فَوَا سَوْأَتَاهْ غَداً مِنَ الْوُقُوفِ بَيْنَ يَدَيْكَ إِذَا قِيلَ لِلْمُخِفِّينَ جُوزُوا وَ لِلْمُثْقِلِينَ حُطُّوا أَ مَعَ الْمُخِفِّينَ أَجُوزُ أَمْ مَعَ الْمُثْقِلِينَ أَحُطُّ وَيْلِي كُلَّمَا طَالَ عُمُرِي كَثُرَتْ خَطَايَايَ وَ لَمْ أَتُبْ أَ مَا آنَ لِي أَنْ أَسْتَحِيَ مِنْ رَبِّي ثُمَّ بَكَى وَ أَنْشَأَ يَقُولُ:
  أَ تُحْرِقُنِي بِالنَّارِ يَا غَايَةَ الْمُنَى****فَأَيْنَ رَجَائِي ثُمَّ أَيْنَ مَحَبَّتِي‏
  أَتَيْتُ بِأَعْمَالٍ قِبَاحٍ زَرِيَّةٍ****وَ مَا فِي الْوَرَى خَلْقٌ جَنَى كَجِنَايَتِي
  ثُمَّ خَرَّ إِلَى الْأَرْضِ سَاجِداً قَالَ فَدَنَوْتُ مِنْهُ وَ شُلْتُ بِرَأْسِهِ وَ وَضَعْتُهُ عَلَى رُكْبَتِي وَ بَكَيْتُ حَتَّى جَرَتْ دُمُوعِي عَلَى خَدِّهِ فَاسْتَوَى جَالِساً وَ قَالَ مَنِ الَّذِي أَشْغَلَنِي عَنِ ذِكْرِ رَبِّي فَقُلْتُ أَنَا طَاوُسٌ يَا ابْنَ رَسُولِ اللَّهِ مَا هَذَا الْجَزَعُ وَ الْفَزَعُ وَ نَحْنُ يَلْزَمُنَا أَنْ نَفْعَلَ مِثْلَ هَذَا وَ نَحْنُ عَاصُونَ جَانُونَ أَبُوكَ الْحُسَيْنُ بْنُ عَلِيٍّ وَ أُمُّكَ فَاطِمَةُ الزَّهْرَاءُ وَ جَدُّكَ رَسُولُ اللَّهِ ص قَالَ فَالْتَفَتَ إِلَيَّ وَ قَالَ هَيْهَاتَ هَيْهَاتَ يَا طَاوُسُ دَعْ عَنِّي حَدِيثَ أَبِي وَ أُمِّي وَ جَدِّي خَلَقَ اللَّهُ الْجَنَّةَ لِمَنْ أَطَاعَهُ وَ أَحْسَنَ وَ لَوْ كَانَ عَبْداً حَبَشِيّاً وَ خَلَقَ النَّارَ لِمَنْ عَصَاهُ وَ لَوْ كَانَ وَلَداً قُرَشِيّاً أَ مَا سَمِعْتَ قَوْلَهُ تَعَالَى‏ فَإِذا نُفِخَ‏ فِي‏ الصُّورِ فَلا أَنْسابَ‏ بَيْنَهُمْ يَوْمَئِذٍ وَ لا يَتَساءَلُونَ‏ «1» وَ اللَّهِ لَا يَنْفَعُكَ غَداً إِلَّا تَقْدِمَةٌ تُقَدِّمُهَا مِنْ عَمَلٍ صَالِحٍ‏ (بحارالانوار، ج46 ص 82)

  ویرایش توسط صدیق : ۱۳۹۲/۰۵/۲۳ در ساعت ۱۵:۲۲

 6. صلوات ها 12


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۲
  علاقه
  عکاسی،سفر کردن
  نوشته
  113
  حضور
  2 روز 6 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  357  سلام.
  حكم كسي كه سيد است و در امر به معروف و نهي از منكر كوتاهي ميكند (روش نميشه بنده خدا و زبون نداره!) اما مواظب بقيه اعمالش هست چيست؟
  در عالم برزخ و قيامت؟
  در كار خير سهيم شويد!
  طراح لوگو (فلش) برای سايت مسجد امام جعفر صادق (ع) لطفا pm دهيد

  اللهم عَجل لِوليك الفرج
  والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و والمُسْتَشْهَدین بَین یَدیهْ

 8. صلوات ها 4


 9. #5

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۱
  علاقه
  پژوهش
  نوشته
  220
  حضور
  20 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  327  آیا سادات هم به جهنم می روند ؟؟؟
  خیر , به جهنم نمی روند مگر در یک صورت و آن این که با امام زمان خود دشمنی داشته باشند یا ناصبی خبیث باشند ( مثل بعضی از سادات ارودن متاسفانه و یا بعضا در ایران خودمون هم هستن ولی خیلی انگشت شمارند ) در این صورت است که آتش جهنم می روند و لو این که علوی فاطمی باشند .

  در ضمن این که می گن به جای سرد برده می شوند حرفی است عوامانه و سند فقط در عوام دارد نه بیشتر .

  ـ هر حدیثی که با قرآن همخوانی نداشته باشد مردود است‌.
  متاسفانه این کلام این روزها بر زبانها جاری می شود ولی خب لا اقل من ندیدم کسانی که دم از آن می زنن معنایش را خوب فهیمده باشند البته با شما نیستم آقا امیر یه وقتی به دل نگیری . و صد البته من نفهمیدم منظورتون از این حرف چیست ؟

  و در جای دیگر جعفر کذاب مردود و مترود می‌گردد.
  لا حول و لا قوه الا بالله برادر من عزیز من این حرف نزن تقلید از دیگران درست نیست سید جعفر عموی گرامی حضرت حجت صلوات الله علیه است که نزد ایشان در اواخر عمر منزلت خاص دارد و بر ایشان و اعمال ایشان توبه کردند و این حرف شما بسیار سنگین و عواقب بدی دارد لطفا هر چه شنیدی بر زبان جاری نکن .

  بله می شه گفت جعفر تواب این کاملا درسته ولی کذاب درست نیست و ائمه اطهار صلوات الله علیهم راضی نیستن .

  لطفا به این سایت حتما سر بزنید واقعا جالبه .

  http://h-varjani.blogfa.com/cat-3.aspx

 10. صلوات ها 3


 11. #6

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۱
  علاقه
  پژوهش
  نوشته
  220
  حضور
  20 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  327  سلام.
  حكم كسي كه سيد است و در امر به معروف و نهي از منكر كوتاهي ميكند (روش نميشه بنده خدا و زبون نداره!) اما مواظب بقيه اعمالش هست چيست؟
  در عالم برزخ و قيامت؟
  هیچی فقط از آن جهت که در امر به معروف و نهی از منکر اگر ثابت شود که کوتاهی کرده مورد حساب و کتاب قرار می گیرد مثل بقیه آدما هر چند که حساب و کتاب سادات بنی الزهراء صلوات الله علیها مضاعف است .
  لطفا به این سایت حتما سر بزنید واقعا جالبه .

  http://h-varjani.blogfa.com/cat-3.aspx

 12. صلوات ها 3


 13. #7

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  علاقه
  امام حسین(ع)، شهادت، حضرت عباس(ع)، امام خامنه ای و شهید احمدی روشن و حزب الله و محرم
  نوشته
  156
  حضور
  6 روز 7 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  17
  صلوات
  1429  سلام
  این که چه کسی بهشت می رود یا چه کسی به جهنم میرود، دست خداست
  خداوند می توانند یک جا همه را ببخشند، می توانند به غیر از معصومین که گناهی نکرده اند، بقیه را وارد جهنم کنند چون حتما گناه کرده اند
  و البته خداوند این حق را هم دارد
  پپس این که چه کسی به بهشت می رود و چه کسی به جهنم می رود دست خداست. و هر کسی هم به غیر از معصومین امکانش هست به جهنم برود.  http://askdin.com/gallery/images/277...Untitled-1.jpg

  هیئت حضرت قمر بنی هاشم(ع)

  يا كاشِفَ الْكَرْبِ عَنْ وَجْهِ الْحُسَيْنِ اِكْشِفْ لى كَرْبى بِحَقِ اَخْيكَ الْحُسَيْنِ (ع )

  esteghaamat.ir


 14. صلوات ها 3


 15. #8

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,399
  حضور
  203 روز 14 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61447  با نام و یاد دوست


  سلام و عرض ادب  آیا سادات هم به جهنم می روند ؟؟؟


 16. صلوات ها 2


 17. #9

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۲
  نوشته
  313
  حضور
  12 روز 5 ساعت 13 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  757  نقل قول نوشته اصلی توسط یونس بن عبد الرحمن نمایش پست ها
  خیر , به جهنم نمی روند مگر در یک صورت و آن این که با امام زمان خود دشمنی داشته باشند یا ناصبی خبیث باشند ( مثل بعضی از سادات ارودن متاسفانه و یا بعضا در ایران خودمون هم هستن ولی خیلی انگشت شمارند ) در این صورت است که آتش جهنم می روند و لو این که علوی فاطمی باشند .
  نقل قول نوشته اصلی توسط یونس بن عبد الرحمن نمایش پست ها
  لا حول و لا قوه الا بالله برادر من عزیز من این حرف نزن تقلید از دیگران درست نیست سید جعفر عموی گرامی حضرت حجت صلوات الله علیه است که نزد ایشان در اواخر عمر منزلت خاص دارد و بر ایشان و اعمال ایشان توبه کردند و این حرف شما بسیار سنگین و عواقب بدی دارد لطفا هر چه شنیدی بر زبان جاری نکن .
  میتوانید برای این دو مورد منبع بدهید. با تشکر

 18. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. « بحث و مناظره تا چه مقدار سودمند است؟؟؟ »
  توسط ali pir در انجمن ولایت فقیه و حکومت اسلامی
  پاسخ: 12
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۴, ۱۰:۳۷
 2. پاسخ: 10
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۶, ۲۲:۰۸
 3. اتلاف زمان برای تیمم بدل از غسل؟؟؟!!!
  توسط kosar در انجمن متفرقه
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۲۲, ۰۹:۱۷
 4. « توسل و توحید » ؟؟؟
  توسط FTMH_Mohammadi در انجمن براهین اثبات خدا
  پاسخ: 16
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۲/۱۴, ۱۳:۳۶

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود