جمع بندی چرا با وجود عدم جذابیت بدن آقایان اما پوشش آن واجب است؟؟

تب‌های اولیه

55 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا با وجود عدم جذابیت بدن آقایان اما پوشش آن واجب است؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب و احترام

دیدن بدن خانوم برای نامحرم حرامه چون برای طرف مقابل جذابیت داره
و در نتیجه خدا پوشش آن را واجب کرده
این با عقل جور در میاد

اما چرا پوشش برای آقایون واجبه؟؟!!
وقتی دیدن بدن آقایون برای خانوم ها جذابیت نداره پس چرا خدا این حکم رو قرار داده؟

متشکرم

به نام خدا

maedeh-r;379774 نوشت:
وقتی دیدن بدن آقایون برای خانوم ها جذابیت نداره

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:
مائده جان سلام:Gol:
شاید برای شما جذابیت نداره،عزیز!:Gig::Gig::Gig:
و إلا...:Nishkhand:

maedeh-r;379774 نوشت:
پس چرا خدا این حکم رو قرار داده؟

فرمودی چرا خدا...دقت کن خواهر جان...خدا
بنده اش رو خلق کرده و آگاه به ذات است!!
حالا ان شاءالله کارشناسان عزیز کلام،توضیحات لازم رو می فرمایند و هم بنده ناچیز و هم شما به پاسخی متقن خواهیم رسید.:ok:

سلام
چرا فکر میکنین علت حکم حجاب خانمها رو شما کامل میدونین؟ یعنی شما کل حکمت خدا از حجاب خانمهارو میدونین و اون هم فقط جذابیته؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز هیچ کس نمیتونه به حکمت خدا پی ببره و همین دلایل برای برخی احکام هم فقط تعداد کمی از حکت های خداست و عمق هر حکم خدا خیلی فراتر از حد ما مخلوقاته.
اگر بخواین در چرایی احکام پیگیر بشین به هیچ جا نمیرسین چون عقل محدود بشر تازه اونم با تفکر روی احدادیث معصومین ع و قرآن خیلی محدود تونسته حکمت های خدارو بفهمه و اتفاقا این خیلی طبیعی و معقوله چون خدا خداست و اگر کارهاش برای ما کامل روشن بود که دیگه عظمتی نداشتو خدا نبود!

به نظر من که برای شما جذابیت نداره.
چون معلومه که اکثر دختر ها و خانم ها از دیدن بدن یک مرد خوش تیپ لذت می برند (حتی بدن با پوشش)
به همین خاطر هم هست که خوب نیست دخترا مسابقات کشتی و وزنه برداری و .... را که مردان لباس های نیمه برهنه دارند را نگاه کنند.چون ممکنه به گناه بیاقتند.
شاید بگید خوب چرا خدا فقط دیدن بدن برهنه مرد های خوش اندام را حرام نکرده و به جای آن دیدن بدن برهنه همه مردان را حرام کرده؟
جواب این سوال این است که : به همون دلیل که خدا هم دیدن موی زن نامحرم زیبا را حرام کرده هم موی زن نامحرمی که خیلی زیبا نیست.

نه میخوام و نه ادعا کردم که حکمت همه امور رو بدونم
اما حق دارم تا جایی که میشه عقلانی کنم و بپذیرمش
کجای دین گفته کی پیگیر حکمت خدا نشید؟
چرا اینو بمن میگید؟
اجازه بدید تا جایی که میشه به جواب سوالای ذهنیم برسم
و مطمئن باشید این یه سوال ساده نیست و کلی فکر و مشورت پشتشه

جواب دوستان:
نه اینکه هیچ پوششی نداشته باشن
حدود پوشش بنظرم زیاده
مثلا قسمت ساق دست یا پا
واقعا فکر نمیکنم جذابیتی داشته باشه
هرچند خودم با جمعی از خانوم ها صحبت کردم
اما در صورتی جمله مو نقض میکنم که یه نمونه آماری از خانوم های سایت عکس مطلب رو. تایید کنن

جواب کاربر نوه فاطمه:
نکته دقیقا همینجاست
خوش تیپی
یعنی خانومها جذب تیپ آقا میشن نه بدن بدون پوشش
مطمئن باشید جذابیت پاهای بدون پوشش مرد غریبه(بدون وجود احساس قبلی) خیلی خیلی کمه
حداقل طبق نتایج پرس و جوی من

[="Tahoma"][="SeaGreen"]

maedeh-r;379774 نوشت:
وقتی دیدن بدن آقایون برای خانوم ها جذابیت نداره پس چرا خدا این حکم رو قرار داده؟

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
اگر ملاک فقط برای زنان است

چرا گناه های لواط و مساحقه رواج یافته؟

شاید علتش برای مردان هم هست؟

اما در مورد حجاب

چرا فکر می کنیم حجاب فقط برای اینه که مرد ها خوششون نیاد؟

چرا فکر نمی کنیم برای اینه که خود زن از جذابیت و عرضه زیبایی خودش در جای مناسب و وقت مناسب و برای فرد مناسب است؟

مگر نه اینکه زنان نیازمند نشان دادن زیباییشان هستند؟

حال فکر کنید با این حس زیبایی و تمایل به ارائه اش مقابله بشه و فقط برای همسر عرضه بشه
و آقایان هم فقط نگاه شهوانیشون برای همسرشون باشه

حال چه میشه؟

به نظرتون کیفیت زندگی زناشویی بالا نمی ره؟
به نظرتون فقطی با هم آمیزش می کنند همه فکرشون برای هم نیست؟
به هم مایل نمی شوند؟
عطش کنار هم بودن پیدا نمی کنند؟

به نظر من و بنا بر عقل من این دلیل معقولی است :Gol:[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد رئوف

maedeh-r;379774 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب و احترام

این با عقل جور در میاد

متشکرم

با سلام خدمت شما دوست گرامی

چند مطلب :

- همان طور که قبلا اشاره شده، چنین نیست که ما حکمت تمام احکام الهی را بدانیم و بتوانیم برای تمام آنها تبین هایی عقلانی ارائه کنیم، با این حال سعی می کنیم تا جایی که امکان دارد، در فهم عمیق تر آنها تلاش کنیم. بنابراین اگر در مسئله ای عقل محدود ما به نتیجه ای نرسید، نباید مشکل ساز شود.

- چنان که مشهور است، این چنین نیست که بدن مردان برای زنان هیچ جذابیتی نداشته باشد و به هرحال اگر حریم ها رعایت نشود، مسائل جزئی نیز می تواند انسان را به دام گناه بیندازد. در برخی از متون دینی که مسلمانان را به احتیاط کردن در امور دینی فرا می خواند، از مسلمانان نه تنها می خواهد که گناه نکنند، بلکه به مرزهای گناه حتی نزدیک هم نشوند. مانند کسی که نه تنها خود را از قله کوه به دره پرتاب نمی کند بلکه به نزدیکی پرتگاه هم نمی رود تا اینکه مبادا ناخواسته پرت شود. بنابراین فلسفه پوشش برای مردان نیز حتی اگر از نظر برخی از خانم ها لازم نباشد، از نظر برخی دیگر لازم است و احتیاط نیز حکم می کند که برای جلوگیری از فساد در جامعه چنین قانونی وجود داشته باشد.

- مسئله دیگر این است که حیاء و عفت تنها در رابطه میان مردان و زنان نیست بلکه میان خود زنان و خود مردان نیز حریم ها باید حفظ شود فلذا این چنین نیست که پوشش مردان یا زنان تنها با توجه به جنس مخالف باشد.

موفق باشید

با سلام
و همه ما قضیه معروف بانو فاطمه زهرا (س) و مرد نابینا، و تحسین پیامبر (ص) را بیاد داریم

خیلی ممنون از توضیحات
مثل اینکه سوال رو بد مطرح کردم
منظورم حدود حجاب آقایون بود.نه کلا پوشش اونها
منظورم انتخاب این حد پوشش برای آقایون بود
به هرحال ممنونم

حاج سید مهندس دکتر;382200 نوشت:
با سلام
و همه ما قضیه معروف بانو فاطمه زهرا (س) و مرد نابینا، و تحسین پیامبر (ص) را بیاد داریم

سلام
نمیدونم چرا با دقت سوالم رو نمیخونید!!!!
منظورم حجاب و یا حجاب خانومها نبود
اونها برام حل شده است
مثالی که زدید مربوط به حیای حضرت فاطمه زهرا (س) میشد و با عرض پوزش هیچ ربطی به سوال من نداشت

[=Times New Roman]سلام
با تشکر از جناب استاد رئوف؛
پوشش برای انسان ،از آنجا که نشانگر حجب و حیاست ، یک Level است ، یک ارزش است ، یک پله بالاتر است...
یک خانم هم وقتی نماز می خواند ، حتی اگر نامحرمی در آنجا نباشد باید حجاب داشته باشد ، حجاب انسان را در یک سطح بالاتر قرار می دهد تا شایستگی حضور در پیشگاه خدا رو پیدا کنه. در مورد آقایون هم همین طوره. حتی اگر به فرض جذابیتی در میان نباشد.

مشکاة;382203 نوشت:
پوشش برای انسان ،از آنجا که نشانگر حجب و حیاست ، یک Level است ، یک ارزش است ، یک پله بالاتر است..

جواب قشنگی بود.
یعنی سوالمو خوب درک کردید
و من هم پذیرفتم
سپاس

maedeh-r;379774 نوشت:
این با عقل جور در میاد

خواهر محترم ، اولا اینطور نیست که دیدن کلیه اعضای بدن(زن یا مرد) برای محارم جایز باشد ! خیر اینگونه نیست و دیده شدن کلیه اعضا بدن زن یا مرد فقط برای همسر جایز است و نه سایر محارم نسبی!

یعنی پوشش در نزد محارم نسبی هم حد و حدودی دارد

نقل قول:

خواهر محترم در بسیاری از موارد عرف و فرهنگ جامعه بعضی از احکام دین را کم رنگ و بی اهمیت و بعضی دیگر را پررنگ و برجسته کرده است
از جمله مواردی که به غلط در افکار جامعه ترویج یافته همین مساله است که نگاه کردن زن به مرد (چشم چرانی زنان) موضوعی کم رنگ و بی اهمیت است!!!
و حکم خدا در مورد
منع چشم چرانی برای زنان، در برابر اهمیت حفظ حکم حجاب برای زن عملا کم رنگ شده و به حاشیه برده شده است در صورتیکه حکم حفظ حجاب برای زن، در ادامه و درتکمیل حکم منع چشم چرانی برای زنان آمده است
به این ایه و بخصوص قسمت قرمز رنگ دقت کنید:

وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا ۖ وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَىٰ جُيُوبِهِنَّ ۖ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُولِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَىٰ عَوْرَاتِ النِّسَاءِ ۖ وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ ۚ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ

و به زنان باایمان بگو: چشمان خود را از آنچه حرام است فرو بندند، و شرمگاه خود را حفظ کنند، و زینت خود را [مانند لباس های زیبا، گوشواره و گردن بند] مگر مقداری که پیداست [در برابر کسی] آشکار نکنند، و [برای پوشاندن گردن و سینه] مقنعه های خود را به روی گریبان هایشان بیندازند، و زینت خود را آشکار نکنند مگر برای شوهرانشان، یا پدرانشان، یا پدران شوهرانشان، یا پسرانشان، یا پسران شوهرانشان، یا برادرانشان، یا پسران برادرانشان، یا پسران خواهرانشان، یا زنان [هم کیش خود] شان، یا بردگان زر خریدشان، یا خدمتکارانشان از مردانی که ساده لوح و کم عقل اند و نیاز شهوانی حس نمی کنند، یا کودکانی که [به سنّ تمیز دادن خوب و بد نسبت به امیال جنسی] نرسیده اند. و زنان نباید پاهایشان را [هنگام راه رفتن آن گونه] به زمین بزنند تا آنچه از زینت هایشان پنهان می دارند شناخته شود. و [شما] ای مؤمنان! همگی به سوی خدا بازگردید تا رستگار شوید.

و این است که شما جواب دوستمان را درست متوجه نشدید که گفته بود:

نقل قول:

و شما جواب دادید:

نقل قول:
نمیدونم چرا با دقت سوالم رو نمیخونید!!!!
منظورم حجاب و یا حجاب خانومها نبود
اونها برام حل شده است
مثالی که زدید مربوط به حیای حضرت فاطمه زهرا (س) میشد و با عرض پوزش هیچ ربطی به سوال من نداشت

در صورتیکه نکته آن ماجرا این تکه از فرمایش حضرت زهرا(س) است که فرموده بود:
اگرچه او نابیناست و مرا نمیبیند، اما من که او را میبینم !

و حضرت زهرا(س) درجایی دیگر و در جواب سئوالی که از ایشان پرسیده شده بود که بهترین چیز برای زن چه چیز است ؟
فرموده است:
بهترین چیز برای زن انست که مردی او را نبیند
و او نیز مردی را نبیند.

یعنی طبق آیه و حدیث فوق اساسا نگاه کردن غیر ضروری زن به مرد نامحرم جایز نمیباشد و بحث حد و حدود حجاب و پوشش مردان در ادامه و تکمیل این حکم، ضروری و قابل بررسی است.

الحمد لله رب العالمین

خادم الیمانی(ع);382225 نوشت:
اولا اینطور نیست که دیدن کلیه اعضای بدن(زن یا مرد) برای محارم جایز باشد ! خیر اینگونه نیست و دیده شدن کلیه اعضا بدن زن یا مرد فقط برای همسر جایز است و نه سایر محارم نسبی!

حالا یه بار دیگه متن من رو بخونید و ببینید آیا سوال من درباره پوشش نزد محارم بود؟؟؟!!!
اصلا سوال من این نبود!!!!من درباره نامحرم ها پرسیدم

نقل قول:
خواهر محترم در بسیاری از موارد عرف و فرهنگ جامعه بعضی از احکام دین را
کم رنگ و بی اهمیت
و بعضی دیگر را
پررنگ و برجسته
کرده است

کاملا قبول دارم

و اما درباره بقیه مطالبتون:
بزرگوار سوالم درباره نگاه و چشم چرانی و این چیز ها هم نبود!!!!!!
من میدونم که باید نگاه ها رو حفظ کرد.مگه دلیل نگاه نکردن رو پرسیدم؟؟؟!!!!!
فقط میخواستم دلیل وجوب حدود تعیین شده پوشش آقایون رو بدونم

جوابهای شما و دوستان باید درباره تایید یا عدم تایید جذابیت بدن بدون پوشش آقایون باشه و اینکه آیا حفظ پوشش آقایون ربطی به جذابیت برای خانومها داره و یا باید از راه های دیگری دلیلش ثابت شه

خودم با توجه به پاسخ هایی که داده شد و فکر و تحقیق های خودم به نتایجی رسیدم
حالا اگه در این مورد نظری دارید میتونید بفرمایید:

دلیلش رو نمیشه با وجود و یا عدم وجود جذابیت اثبات کرد
خانوم مشکاة قشنگ جواب دادن.بحث حیاء و ارزشه
حیاء حفظ میشه. قشنگی نداره اما حد و حدود روابط نگه داشته میشه
شاید مستقیما باعث انحراف نشه اما جلوی انحرافات غیرمستقیم رو میگیره و ممکنه تبعات خوبی نداشته باشه
مثلا اگه این
پوشش کمتر عمومی بشه ممکنه حریم ها از بین بره و کم کم عوامل فساد پیش بیاد(هرچند که بحث جذابیت برای خانوم پیش نیاد)

maedeh-r;382248 نوشت:
حالا یه بار دیگه متن من رو بخونید و ببینید آیا سوال من درباره پوشش نزد محارم بود؟؟؟!!!
اصلا سوال من این نبود!!!!من درباره نامحرم ها پرسیدم

خواهر محترم مطلبی که فرموده بودید کامل نبود! فرموده بودید:"دیدن بدن خانوم برای نامحرم حرامه "

و این برای بسیاری این معنی را میدهد که پس دیده شدن بدن بدون پوشش برای محرم اشکالی ندارد!!! و متاسفانه بعضی از خانواده ها با برداشت ناقص از احکام رفتارهای غیر شرعی انجام میدهند مثلا بعضی از خانمها در خانه و در جلوی پدر و برادر و عمو و دایی ، دامن کوتاه میپوشند با این توجیه که محرم است!!!
یا حتی بسیاری از اقایان با لباس ورزشی کوتاه ویا شلوارک کوتاه و پیراهن رکابی در منزل در مقابل مادر و خواهر و خاله و عمه ظاهر میشوند با این توجیه که محرم هستند و اشکالی ندارد!!!

عرضم این بود که این موارد ، و دیده شدن بیشتر اعضای بدن در شرایط غیر اضطراری برای محارم نسبی ، مشکل دارد و فقط برای همسر جایز است!

نقل قول:

و اما درباره بقیه مطالبتون:
بزرگوار سوالم درباره نگاه و چشم چرانی و این چیز ها هم نبود!!!!!!
من میدونم که باید نگاه ها رو حفظ کرد.مگه دلیل نگاه نکردن رو پرسیدم؟؟؟!!!!!
فقط میخواستم دلیل وجوب حدود تعیین شده پوشش آقایون رو بدونم

خواهر محترم، لازمه اینکه اعضای بدن مرد برای زن جذابیتی ایجاد کند یا نکند ، اینست که ابتدا نگاهی از طرف زن صورت گرفته باشد و عرض بنده این بود که بنا بدستور صریح قران و احادیث، اساسا زنان از چنین نگاهی منع شده اند!

و این که آیا دیدن اعضای بدن مرد برای زن جذابیت دارد یا خیر ؟
جواب بله! چون خداوند آفریننده انسان و اگاه به ذات و فطرت اوست و احکام قران و معصومین (ع) حکمتی دارد و وقتی دستور صریح قران به زنان است که چشم چرانی نکنند پس احتمال تحریک و گرایش به گناه در پی چنین نگاه هایی وجود دارد که قران و احادیث آن را منع میکنند!

و جواب بله! مراجعه کنید به داستان حضرت یوسف(ع) در قران که زنان مصر با دیدن یوسف(ع) چنان مجذوب او شدند که ناخود اگاه دستانشان را بریدند!

و جواب بله! چون بسیاری از زنان و دختران بخصوص در اوایل بلوغ و هیجانات جسمی و عاطفی ناشی از آن ، و در محیطی آزاد و بدور از تربیت مذهبی ، علاقه خاصی به تصاویر ورزشکاران و هنرپیشگان و خوانندگان مرد نشان میدهند و بعضی از مردان و پسران نیز با روشهایی نظیر پرورش اندام ، آرایش موی سر و صورت، پوشیدن لباسهای تنگ و استین کوتاه استفاده از ادکلن و اسپرهای مردانه و.... سعی در خودنمایی و جذب زنان و دختران کم تقوی و کم ایمان میکنند و امروزه در سطح جهان و نه فقط جوامع اسلامی، فساد و بحرانهای اخلاقی فردی و اجتماعی ناشی از این موارد کم نیستند!

و اگر میگویید همه اینها مواردی استثنایی است و کلیت ندارد !!! باید گفت که اساسا بیشتر احکام اسلام حالت پیشگیرانه دارد و بیشتر این احکام ضمن تقویت تقوی و تربیت و پرورش معنوی انسان سعی میکند زمینه میل به گناه در زندگی فردی و اجتماعی را به حداقل ممکن برساند
و گرنه در مورد مردان هم به ان شدتی که بعضا گفته میشود و یا شما فکر میکنید نیست! و اینگونه نیست که دیدن موی سر یا دیدن بدن بدون پوشش هر زنی برای هر مردی و در هر شرایطی جذاب و تحریک کننده باشد!!!

اما چون احتمال تحریک و گرایش به گناه در صورت عدم رعایت پوشش و حجاب مناسب و عدم کنترل نگاه وجود دارد پس اسلام دستوراتی برای عدم چشم چرانی و رعایت پوشش مناسب ، هم برای مردان و هم برای زنان صادر کرده است.

الحمد لله رب العالمین

خادم الیمانی(ع);382313 نوشت:
خواهر محترم مطلبی که فرموده بودید کامل نبود! فرموده بودید:"دیدن بدن خانوم برای نامحرم حرامه "

و این برای بسیاری این معنی را میدهد که پس دیده شدن بدن بدون پوشش برای محرم اشکالی ندارد!!!

مگه اشکال داره؟:Moteajeb!:
همین خشکه مذهب بازیها پدر مملکت رو درآورده ولی بعضیها انگار چشماشون رو بستن!
تو دهه 60 مدیر و ناظم علاف جلوی در مدرسه ها با یک متر می ایستادند و دمپای دختر و پسر را اندازه گیری می کردند که مبادا 2 میلیمتر کم نباشه تا خدای نکرده اسلام در خطر نیفته!
سر هر خیابان هم برادران بسیجی در خدمت به اسلام و مسلمین ضبط خاموش ماشین رو روشن می کردند تا ببینند اون دشمن اسلام و انقلاب چه نواری گوش میده و اگر نواری از قبیله کفار بود تمام نوارها و بعضا خودرو و ....ثبت و ضبط می شد تا خدای نکرده اسلام در خطر نیفته!
خوب حالا اگر خیلی خوش بین باشیم میگیم اونها نیتشون خیر بوده و امیدرواریم که خدا هم خیرشون بده هرچند که نتیجه کارشون افتضاه بود.
ولی اینکه امروز در سال 1392 که فساد و فحشا داره بیداد میکنه یکی بیاد بگه که جلوی محارم هم حجاب داشته باشیم .... نمیدونم چی بگم!
ولی به نظرم کلام حضرت علی ع بهترین درمانه که "خیرکم من اعتدل " بهترین شما کسی است که اعتدال داشته باشد.
اونقدر دختر و پسر را (البته 10-15 سال پیش) از هم دور نگه داشتن که حالا امروز روز اول دانشگاه که دانشجویان دختر و پسر که برای اولین بار همدیگر را می بینند با هم مصافحه میکنند! و شاید دو سه سال دیگه روبوسی هم بکنند!!
وقتی سال 65-70 یه پسر مادر مرده برای آشنائی و در کمال احترام و حیا میخواست با یک نامه به یک خانم محجبه علاقه خودش را بیان کنه و اجازه خواستگاری بگیره (مثلا خانواده اش در یک شهرستان دیگر بودند) و اگر یکی از بچه های انجمن اسلامی (!) این صحنه رو میدید و آبروی دختر را در دبیرستان میبردند حالا حضرات بیان جمعش کنن که باباهه میره تو خونه میبینه پسر 17 سالش با یه دختر غریبه خیلی عادی از اتاق میان بیرون با یه احوال پرس ساده دختره راهشو میگیره و میره و در جواب باباهه ,پسره میگه دوستم بود و همین!
نه بابا این مملکت درست بشو نیست!
همیشه درگیر افراط و تفریطیم و هیچوقت منطبق بر احکام اسلام نیستیم.

hamid40;382349 نوشت:
مگه اشکال داره؟

بله دوست محترم ، بی هیچ تعارفی اشکال دارد!!!
فرق است بین زندگی با قوانین متعالی الهی که شایسته نوع انسان است و زندگی حیوانی که با غریزه رفتار میکند و در میان بسیاری از گونه های حیوانی فرقی بین خواهر و برادر وجود ندارد و پس از بلوغ بمانند دو جنس مخالف با هم رفتار میکنند!!!

و انسان هر چقدر از قوانین متعالی الهی دور شود همان قدر رفتارش به حیوان نزدیکتر میشود بلکه حتی در مواردی از حیوان نیز پست تر میشود!
أُولَٰئِكَ كَالْأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ

نقل قول:

همین خشکه مذهب بازیها پدر مملکت رو درآورده ولی بعضیها انگار چشماشون رو بستن!
تو دهه 60 مدیر و ناظم علاف جلوی در مدرسه ها با یک متر می ایستادند و دمپای دختر و پسر را اندازه گیری می کردند که مبادا 2 میلیمتر کم نباشه تا خدای نکرده اسلام در خطر نیفته!
سر هر خیابان هم برادران بسیجی در خدمت به اسلام و مسلمین ضبط خاموش ماشین رو روشن می کردند تا ببینند اون دشمن اسلام و انقلاب چه نواری گوش میده و اگر نواری از قبیله کفار بود تمام نوارها و بعضا خودرو و ....ثبت و ضبط می شد تا خدای نکرده اسلام در خطر نیفته!
خوب حالا اگر خیلی خوش بین باشیم میگیم اونها نیتشون خیر بوده و امیدرواریم که خدا هم خیرشون بده هرچند که نتیجه کارشون افتضاه بود.
ولی اینکه امروز در سال 1392 که فساد و فحشا داره بیداد میکنه یکی بیاد بگه که جلوی محارم هم حجاب داشته باشیم .... نمیدونم چی بگم!

حقانیت دین مبین اسلام با نیتهای ناخالص و رفتار و گفتار متناقض یا اشتباه فلان مسئول و فلان روحانی و فلان بسیجی شناخته نمیشود و هرکس مسئول اعمال خویش در دادگاه عدل الهی خواهد بود!
دین مبین اسلام مصداق دارد و مصداق آن رسول الله(ص) و اهلبیت(ع) میباشند و رفتار و گفتار غیر معصوم ملاک و معیار صحیحی برای قضاوت و شناخت حقانیت احکام اسلام نمیتواند باشد.

و در روايت است كه دين دارى در آخر الزمان، مثل گرفتن آتش در دست است!

نقل قول:

اونقدر دختر و پسر را (البته 10-15 سال پیش) از هم دور نگه داشتن که حالا امروز روز اول دانشگاه که دانشجویان دختر و پسر که برای اولین بار همدیگر را می بینند با هم مصافحه میکنند! و شاید دو سه سال دیگه روبوسی هم بکنند!!
وقتی سال 65-70 یه پسر مادر مرده برای آشنائی و در کمال احترام و حیا میخواست با یک نامه به یک خانم محجبه علاقه خودش را بیان کنه و اجازه خواستگاری بگیره (مثلا خانواده اش در یک شهرستان دیگر بودند) و اگر یکی از بچه های انجمن اسلامی (!) این صحنه رو میدید و آبروی دختر را در دبیرستان میبردند حالا حضرات بیان جمعش کنن که باباهه میره تو خونه میبینه پسر 17 سالش با یه دختر غریبه خیلی عادی از اتاق میان بیرون با یه احوال پرس ساده دختره راهشو میگیره و میره و در جواب باباهه ,پسره میگه دوستم بود و همین!
نه بابا این مملکت درست بشو نیست!
همیشه درگیر افراط و تفریطیم و هیچوقت منطبق بر احکام اسلام نیستیم.

همه این معضلات ریشه در کم فرهنگی و ناآگاهی و پرگویی و پر ادعایی و بی عملی ما دارد دین مبین اسلام برای تمام این مسائل راه حلهای بسیار معقول و عملی ارائه میکند و اساسا احکام اسلام برای تربیت انسان و اسایش زندگی و تامین سعادت دنیوی و اخروی انسان است اما وقتی انسان بجای تربیت پذیری و تسلیم محض شدن در مقابل این احکام، سعی در تربیت و شکلدهی این احکام و مطابق با عرف و فرهنگ اشتباه و ارزشهای من دراوردی خود کند، نتیجه بهتر از این نمیشود و دینی که باید موجب تامین اسایش روانی و رشد معنوی انسان باشد تبدیل به غولی میشود که دور باطلی از عقده های روانی پیچیده و نامحدود را باز تولید میکند!!!
بعبارت ساده تر عوض اینکه احکام اسلام مارا تربیت میکرد ما احکام اسلام را تربیت کردیم پس افراط و تفریط ها و به تبع ان مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و اخلاقی و روانی را را ما ایجاد کردیم نه احکام متعالی و الهی اسلام حقیقی و سیره اهلبیت(ع)!

الحمد لله رب العالمین

سلام.درجواب دوست عزیزمون،maedeh-r:به نظرمن بدن آقایون هم خیلی جذابه.قربون خدام برم که بهمون گفته مام نیگاشون نکنیم.

و این برای بسیاری این معنی را میدهد که پس دیده شدن بدن بدون پوشش برای محرم اشکالی ندارد!!!

وا!!!!!!!
هر گردی گردو نیست یعنی هر چیز غیر گردی گردوئه؟؟!!!
بگذریم حالا.این قسمت اصلا مهم نیست...

علاقه خاصی به تصاویر ورزشکاران و هنرپیشگان و خوانندگان مرد نشان میدهند و بعضی از مردان و پسران نیز با روشهایی نظیر پرورش اندام ، آرایش موی سر و صورت، پوشیدن لباسهای تنگ و استین کوتاه استفاده از ادکلن و اسپرهای مردانه و.... سعی در خودنمایی و جذب زنان و دختران کم تقوی و کم ایمان میکنند

همه ی حرف من خلاصه میشه در این بخش
در هیچ کدوم از مورد هایی که نام بردید بدن برهنه ی مرد مورد توجه نیست!!بلکه تیپ و قیافه و نوع پوشش مهمه.(لباس تنگ و ...)
[SPOILER]ببخشید ببخشید ببخشید، کدوم هنرپیشه ای دیدید که برای جلب توجه شلوارک بپوشه و عکس بندازه؟؟!![/SPOILER]
حرف من اینجاست.زن جذب تیپ آقا میشه.همون لباس تنگ و ...
اما هنوزم جوابم اینه که
نقل قول:
حیاء حفظ میشه. قشنگی نداره اما حد و حدود روابط نگه داشته میشه
شاید مستقیما باعث انحراف نشه اما جلوی انحرافات غیرمستقیم رو میگیره و ممکنه تبعات خوبی نداشته باشه
مثلا اگه این
پوشش کمتر عمومی بشه ممکنه حریم ها از بین بره و کم کم عوامل فساد پیش بیاد(
هرچند که بحث جذابیت برای خانوم پیش نیاد
)

اساسا بیشتر احکام اسلام حالت پیشگیرانه دارد و بیشتر این احکام ضمن تقویت تقوی و تربیت و پرورش معنوی انسان سعی میکند زمینه میل به گناه در زندگی فردی و اجتماعی را به حداقل ممکن برساند

کاملا درسته و خیلی هم عالیه که چنین عملکردی داره....خداروشکر

و گرنه در مورد مردان هم به ان شدتی که بعضا گفته میشود و یا شما فکر میکنید نیست! و اینگونه نیست که دیدن موی سر یا دیدن بدن بدون پوشش هر زنی برای هر مردی و در هر شرایطی جذاب و تحریک کننده باشد!!!

در این مورد هم همیشه برام سوال بوده که قبلا پرسیده شد و برطرف شد.جالب بود

نقل قول:

اما چون احتمال تحریک و گرایش به گناه در صورت عدم رعایت پوشش و حجاب مناسب و عدم کنترل نگاه وجود دارد پس اسلام دستوراتی برای عدم چشم چرانی و رعایت پوشش مناسب ، هم برای مردان و هم برای زنان صادر کرده است.

قبوله.حرکت پیشگیرانه اش قابل تحسینه....

متشکرم

نقل قول:
مگه اشکال داره؟

وااااااااااااااااااااای!!!!!!!!!!!!!
برادر اینکه دیگه کاملا عقلانی جواب میده!!!!!!!!!!!!!!
شما تو اینش هم موندید؟؟!!!!!
یکم فکر کنید به نتیجه میرسید....

من به شخصه تیپ یه اقا برام جذابیت ایجاد میکنه که مثلا لباس معقولی پوشیده باشه و ریشو سبیل داشته ولی کوتاه نه بلند ... اینجوری برام جذابیت ایجاد میکنه

ولی اگه یه اقا رو با لباس تنگ ببینم ... حالم بهم میخوره دیگه چه برسه البته ببخشید از این کلمه استفاده می کنم لخت باشه .

ولی اینکه حجاب برا اقایون لازم نیست مخالفم

خادم الیمانی(ع);382403 نوشت:
بله دوست محترم ، بی هیچ تعارفی اشکال دارد!!!
فرق است بین زندگی با قوانین متعالی الهی که شایسته نوع انسان است و زندگی حیوانی که با غریزه رفتار میکند و در میان بسیاری از گونه های حیوانی فرقی بین خواهر و برادر وجود ندارد و پس از بلوغ بمانند دو جنس مخالف با هم رفتار میکنند!!!

جناب تعارف چیه؟ آنچه خدا حلال کرده با آب و تاب حرام می کنید؟!

حقانیت دین مبین اسلام با نیتهای ناخالص و رفتار و گفتار متناقض یا اشتباه فلان مسئول و فلان روحانی و فلان بسیجی شناخته نمیشود و هرکس مسئول اعمال خویش در دادگاه عدل الهی خواهد بود!
دین مبین اسلام مصداق دارد و مصداق آن رسول الله(ص) و اهلبیت(ع) میباشند و رفتار و گفتار غیر معصوم ملاک و معیار صحیحی برای قضاوت و شناخت حقانیت احکام اسلام نمیتواند باشد.

خسته نباشید, پس چرا انقلاب کردیم و ..... خوب همون ممد پهلوی بود و ماهم بودیم و شما هم بودید و قرآن هم بود و نهج البلاغه هم بود وووووآخر هم هر کسی را در گور خودش می گذاشتند و هر کس مسئول عمل خودش بود.
حقانیت اسلام ربطی به این موضوع نداره .

همه این معضلات ریشه در کم فرهنگی و ناآگاهی و پرگویی و پر ادعایی و بی عملی ما دارد دین مبین اسلام برای تمام این مسائل راه حلهای بسیار معقول و عملی ارائه میکند و اساسا احکام اسلام برای تربیت انسان و اسایش زندگی و تامین سعادت دنیوی و اخروی انسان است اما وقتی انسان بجای تربیت پذیری و تسلیم محض شدن در مقابل این احکام، سعی در تربیت و شکلدهی این احکام و مطابق با عرف و فرهنگ اشتباه و ارزشهای من دراوردی خود کند، نتیجه بهتر از این نمیشود و دینی که باید موجب تامین اسایش روانی و رشد معنوی انسان باشد تبدیل به غولی میشود که دور باطلی از عقده های روانی پیچیده و نامحدود را باز تولید میکند!!!
بعبارت ساده تر عوض اینکه احکام اسلام مارا تربیت میکرد ما احکام اسلام را تربیت کردیم پس افراط و تفریط ها و به تبع ان مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و اخلاقی و روانی را را ما ایجاد کردیم نه احکام متعالی و الهی اسلام حقیقی و سیره اهلبیت(ع)!

بالاخره نفهمیدیم اشتباهات مسئولین اثر دارن یا ندارن؟:Gig:
البته من فهمیدم ولی شما خیلی پیچوندیدش:Cheshmak:
maedeh-r;383170 نوشت:
ااااااااااااااااااااای!!!! !!!!!!!!!
برادر اینکه دیگه کاملا عقلانی جواب میده!!!!!!!!!!!!!!
شما تو اینش هم موندید؟؟!!!!!
یکم فکر کنید به نتیجه میرسید....

هر چی فکر میکنم نتیجه شما و دوستمون رو نمیگیرم..خواهر!:Cheshmak:
فقط میدونم این با گفته شماها فرق داره!و درستش هم همینه:read:نگاه مرد به زنان محرم.

7. مسئله: مردان مي توانند به تمام بدن محارم خويش غير از عورتين نگاه كنند، مشروط به آنكه اين نگاه به قصد لذّت نباشد. همچنين خوف به فساد افتادن هم نباشد (از اين حكم همسر استثناء است).
امام، فاضل، گلپايگاني و مكارم: عروه، (نكاح)، مسئله 32 و ج‏1 (ستر و ساتر)، ص‏549.
امام: تحرير، (نكاح)، مسئله 17 وتوضيح المسائل، مسئله 2347.
اراكى: توضيح المسائل، مسئله 2451.
بهجت: توضيح المسائل، مسئله 1939.
تبريزى: توضيح المسائل، مسئله 2446.
خامنه اى: استفتاء.
سيستانى: منهاج الصالحين، (نكاح)، مسئله 13 و توضيح المسائل، مسئله 2446.
فاضل: توضيح المسائل، مسئله 2505.
در نتيجه: مردان نمي توانند عورتين دختر يا مادر يا خواهر و يا ديگر محارم خود را ببينند اگر چه بدون قصد لذّت و ريبه باشد.
البته امیدوارم منظورتون از بدن محارم "عورتین" آنها نباشد.:nashenas:

کاربر محترم hamid40‌پست کارشناس محترم سینا که در مورد پوشش نزد محارم بود رو براتون کپی میکنم:

[=microsoft sans serif]همانطور که می دانید محدوده ی پوشش انسان در برابر محارم را می توان به دو نوع فقهی واخلاقی تقسیم کرد. حد ومرز پوشش فقهی را کارشناش محترم بیان فرمودند اما در رابطه با اخلاقی بودن این نوع پوشش می توان گفت رعایت پوشش دربرابر محارم نیز به میزان حیای فرد بستگی دارد شرم و حیایکی از اموریست که با فطرت آدمی منطبق است.بنابراین لازم است انسان به گونه ای رفتار نماید که با نوع پوشش خود در برابر محارم،( هرچند رعایت حکم فقهی شده باشد)اما زمینه ساز ایجاد فساد نباشد.
در واقع با در نظرگرفتن شرایط ومیزان سن وخصوصیات وویژگی های اخلاقی طرف مقابل وظیفه ی اخلاقی ما نیز ممکن است در رعایت پوشش متغیر باشد.گاهی در بعضی شرایط که احتمال تاثیر پذیری بیشتر است ویا در برابر دیدگان برادری که مجرد است رعایت این امر لزوم بیشتری خواهد داشت.

[=microsoft sans serif]هرچه قدرت عقلانیت در انسان بالاتر می رود، میزان خوب و بد را بهتر می فهمد به همین خاطردرصد حیا هم در او بالاتر می رود .

[=microsoft sans serif]بنابراین با توجه به اهمیت ومیزان تاثیرگذاری شدید خانواده در امر تربیت ،در محیط خانواده و میان اعضای آن باید حریم عفاف و حیا مراعات گردد.

[=microsoft sans serif]حضرت امام علی (ع) می فرمایند:

[=microsoft sans serif]«کَثرَهُ حَیاءِ اَلرَجُلِ دَلیلُ ایمانِهِ»

[=microsoft sans serif]کثرت حیای آدمی دلیل ایمان اوست.

[=microsoft sans serif]غرر الحكم : 590/4

[=microsoft sans serif]زن، حق ندارد از لباس هاي تنگ و محرك جنسي در برابر محارم استفاده نمایدزيرا اين دسته از افراد نيز مستثناي از قواي جنسي نيستند.محرم بودن هر چند از ميزان محدوديت مي‌كاهد، ولي ميل جنسي را از ميان نمي‌برد.[=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif]عفاف بدون حیا معنا ندارد. وحیا نیز در پوشش تجلی پیدا می کند.

هرچند این موضوع ربطی به تاپیک نداره اما واقعا نمیشه عقلانی ثابت کرد؟؟!!
با عرض پوزش یعنی محارم شما جلوتون در حد جمله ای که گفتید پوشش رو رعایت کنن برای شما و بقیه محارمشون مفسده ای نداره؟؟؟!!
[SPOILER]
اگه واقعا مردم اینقدر روشن فکرن پس این خبر هایی که از تجاوز برادر به خواهر و در بعضی موارد حتی فرزند به مادر خود داره چیه؟؟!!چه توجیهی پشتشه؟؟!![/SPOILER]
و اگر حتی احتمال وقوع مفسده باشه پس باید بیشتر رعایت کنن...
براش حد تعیین نشده(البته حد پایین) ولی هر کسی خودش که میتونه تشخیص بده تا چه حد پوشش توی خونه نیازه!!!
آره.دقیق تعیین نشده چه پوششی چون فرهنگها و عادتها و طرز فکر ها و دید ها و تربیت ها و ... فرق داره اما دقت که باید کرد!!!نه!!!!

حالا یه مثال میزنیم:
طرف خواهرشو از بچگی گم کرده و وقتی هردو به سن جوونی رسیدن همدیگه رو پیدا کردن.الان هم بگیم دیدن جز عورتین ایرادی نداره؟؟!!!
یا باید به قسمت مفسده اش بیشتر دقت کرد؟؟!!!
پس نتیجه گیری موضوع با توجه به شرایط کمی تغییر میکنه

جمله امام علی (ع) هم خیلی قشنگ موضوع رو بیان کرد

hamid40;383320 نوشت:
مسئله: مردان مي توانند به تمام بدن محارم خويش غير از عورتين نگاه كنند، مشروط به آنكه اين نگاه به قصد لذّت نباشد. همچنين خوف به فساد افتادن هم نباشد (از اين حكم همسر استثناء است).

[=arial]عَنْ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ جَرْهَدٍ قَالَ کَانَ جَرْهَدٌ هَذَا مِنْ أَصْحَابِ الصُّفَّةِ قَالَ جَلَسَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ عِنْدَنَا وَفَخِذِی مُنْکَشِفَةٌ فَقَالَ أَمَا عَلِمْتَ أَنَّ الْفَخِذَ عَوْرَةٌ.

[=arial]عبدالرحمن بن جرهد می گوید: جرهد از اصحاب صفه بودند (ایشان) می گوید: (روزی) رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم به نزد ماآمده و نشستند و در حالی که ران من برهنه و لخت بود(خطاب به من) فرمودند: آیا نداسته ای که قطعا ران (جزء) عورت است.

دوست محترم کسی نگفته خانمی جلوی محارم نسبی مثلا چادر سر کند یا مانتو بپوشد!
اما با توجه به حدیث بالا متوجه میشوید که پوشیدن دامن کوتاه 10-15 سانتی!!! مناسب نمیباشدومیتوان از دامن بلند زیر زانو یا شلوار استفاده کرد
وبطور مشابه برای اقایان نیز شایسته نیست که در مقابل محارم نسبی از لباس زیر یا شلوارک بالای زانو استفاده کنند.

الحمد لله رب العالمین

[=arial]

maedeh-r;383170 نوشت:
در هیچ کدوم از مورد هایی که نام بردید بدن برهنه ی مرد مورد توجه نیست!!بلکه تیپ و قیافه و نوع پوشش مهمه.
....
حرف من اینجاست.زن جذب تیپ آقا میشه.

خواهر محترم، اولا شرایط روانی و میزان ترشحات هورمونی و تمایلات جنسی از زنی به زن دیگر متفاوت است و بی شک یک زن یائسه تمایلات و هیجانات یک دختر جوان یا نوجوان را ندارد همانگونه که در مردان نیز چنین است.
نمیدانم شما خواهر محترم چقدر از روحیات و حالات روانی همجنسان خود اطلاع دارید اما بسیاری از زنان کم تقوی که نگاه خود را حفظ نمیکنند ، حتی با دیدن بازوهای متناسب و عضلانی یک مرد دچار فانتزی و تخیلات جنسی میشوند و این یعنی تمایل به گناه!!!

در داستان کمک کردن حضرت موسی(ع) به دختران شعیب(ع) ،قدرت بدنی موسی(ع) از دید و نگاه یکی از دختران شعیب(ع) مخفی نمیماند و باعث گرایش و تمایل او به (ازدواج با) موسی(ع) میشود و دختر مسئله را بصورت سرپوشیده و با حیای کامل به پدر خود بازگو میکند:

قَالَتْ إِحْدَاهُمَا يَا أَبَتِ اسْتَأْجِرْهُ ۖ إِنَّ خَيْرَ مَنِ اسْتَأْجَرْتَ الْقَوِيُّ الْأَمِينُ
یکی از آن دو دختر گفت: ای پدر! او را استخدام کن؛ زیرا بهترین کسی که استخدام می کنی (زیرا که) نیرومند و امین میباشد.

و حضرت شعیب(ع) میفهمد که دخترش به موسی(ع) تمایل دارد و زمینه را برای ازدواج دخترش با موسی(ع) فراهم میکند:

قَالَ إِنِّي أُرِيدُ أَنْ أُنكِحَكَ إِحْدَى ابْنَتَيَّ هَاتَيْنِ عَلَىٰ أَن تَأْجُرَنِي ثَمَانِيَ حِجَجٍ

این دختر یک پیامبر است که نهایت شرم و حیا را دارد و با ارزشهای الهی و توسط یک پیامبر تربیت و مراقبت شده است!

و مشخص است که اگر این دختر ، یک دختر بی ایمان و بی تقوی بود و بجای موسی(ع) هم یک جوان بی تقوی و بی بند وبار بود احتمالا ماجرا به گناه و حرام کشیده میشد!!!

در ضمن تیپ فقط زیبایی و تناسب صورت و قیافه نیست بلکه تناسب کلیه اعضای بدن را شامل میشود مردی که چشم و ابرو و دهان و بینی اش زیبا و متناسب باشد ولی بدنش مثلا بسیار چاق یا بسیار لاغر باشد و متناسب با قیافه اش نباشد خوشتیپ محسوب نمیشود و بیشتر به کاریکاتور شبیه است تا بمردی که بتواند برای زنان جذبه ایجاد کند!!!

یا مردی که زیبایی صورتش هیچ نقصی نداشته باشد اما خدای نکرده اعضای بدنش ناقص باشد و مثلا در حادثه ای دست یا پایش قطع شده باشد
دیگر آن جذبه همیشگی را برای جنس مخالف ایجاد نمیکند و نگاه زنی به چنین مردی بیشتر از روی ترحم خواهد بود تا تحسین یا جذبه جنسی!
و اینجاست که ارزش بزرگواری و از خود گذشتگی همسران معلولین یا جانبازان جنگ مشخص میشود که باقبول چنین وضعیتی با خدا معامله کردند و از لذات جسمی و ارضای حس زنانگی خود گذشتند و لذات فانی دنیوی و جسمانی را فدای ارزشهای معنوی و اخروی کردند که اجرشان نزد خدا محفوظ است انشا الله.

یا فرض کنید مردی که صورتش متناسب و زیبا باشد و نقص عضو هم نداشته باشد و فقط در قسمتی از بدنش بیماری پوستی حتی غیر مسری داشته باشد که در چنین شرایطی آن جذابیت جنسی را برای زنان نخواهد داشت!
پس تک تک اعضای بدن (هم در زن و هم در مرد) است که در هماهنگی و تناسب با یکدیگر آن حس زیبایی و خوشتیپی را در جنس مخالف ایجاد میکند و باعث گرایش به جنس مخالف میشود!
و خداوند در قران میفرماید:
لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِي أَحْسَنِ تَقْوِيمٍ
بتحقیق ما انسان را در بهترین حالت تناسب و هماهنگی آفریدیم.

الحمد لله رب العالمین

با سلام خدمت دوستان گرامی

به نظر می رسد سوال مورد نظر به اندازه کافی مورد بررسی قرار گرفت و دوستان نظرات خود را مطرح کردند. برخی از مطالبی که طرح می شود برخی خارج از موضوع هستند و برخی نیز تکرار مطالب قبلی می باشند. بنابراین اگر دوستان مطلب جدیدی برای ارائه دارند، مطرح کنند در غیر این صورت این پست به زودی بسته می شود.
لطفا از طرح کردن مسائل خارج از موضوع اصلی خودداری کنید.

با تشکر

یه مدت میبینی خانمها اعتراض میکنند که چرا حجاب برای زنها هست برای مردها نیست. باید براشون ثابت کنی مردها هم در حد خوشون باید پوشیدگی داشته باشند وقتی ثابت شد میبینی میان اشکال میگیرند که مردها چرا باید پوشش داشته باشن. وکان الانسان اکثر شی جدلا

البته منظورم خانم maedeh-r نبود کلی گفتم

سلام

maedeh-r;379774 نوشت:

به نظرم اگه این طور باشه روابط زناشویی یک طرفه بود و در نتیجه اصلا رابطه ای نبود!
من نمیگم. روانشناسان میگن وقتی یک آقا صحنه ای رو می بینه اون تا ده روز تو ذهنش مرور میشه ولی واسه خانوما دیدن یک صحنه تا یازده روز تو ذهن مرور میشه البته این مرور ناخود آگاه و غیر ارادیست به خاطر همین حجاب برای عموم سفارش موکد و واجبی است . البته اگه این حرف نادرسته اصلاح بفرمایید.خدا کمک کنه چشمامون رو کنترل کنیم.
فرقی که جوانان شهید دیروز با جوانان ارازل امروز داشتند کنترل کردن یا کنترل نکردن چشم و گوش بود.بیاییم از اونا الگو بگیریم . اول به خودم میگم!
یاعلی:Gol:

گل نرگس313;383617 نوشت:
به نظرم اگه این طور باشه روابط زناشویی یک طرفه بود و در نتیجه اصلا رابطه ای نبود!

برادر محترم سوال در مورد جذابیت بدن آقایان بدون احساس قبلی بوده
معلومه که همسران برای هم جذابیت دارن
توی نظرسنجی که از خانومها داشتم که یه سریش توی همین سایت هستن دقیقا ذکر کردم که بر فرض سوال برای عموم مردم است و با فرض اینکه هیچ احساسی در بینشان وجود نداشته باشه

متاسفانه چون تاپیک عمومیه و جالب نمیدونم که همه چی بیان شه، نتایج و نظرات خانوم ها رو نذاشتم و گرنه جوابهای بسیار جالبی بدست اومد

گل نرگس313;383617 نوشت:

عزیزم شاید برای شما جذابیت نداره که اون هم باید دید جذابیت چه معنی داره :Cheshmak:

بعدشم همیت الانشم که حجاب بهشون واجبه ، همین مسلمونا مگه حجابشو رعایت میکنن که حالا بخواد مستحب باشه؟

maedeh-r;379774 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب و احترام

این با عقل جور در میاد

متشکرم

با عرض سلام

دوستان عزیز یکی از بهترین دلایل عقلی که من شنیده ام و هم برای حجاب زنان و هم برای حجاب زنان جواب می دهد جمله ای است که به طور اتفاقی از یک کارشناس در رادیو شنیدم:

فلسفه ی حجاب این است که جنسیت هر فرد پوشیده شود و خود را نشان ندهد تا فرد فقط به عنوان یک انسان مورد توجه قرار گیرد.

با این دلیل بسیار منطقی و بسیار زیبا و به جا می توان نتایج بسیاری گرفت:

1- دختر بچه ها و پسر بچه ها به محض اینکه احساس شد جنسیت آنها نمود پیدا کنه باید به اندازه ای که جنسیت آنها مورد توجه واقع نشود پوشیده شوند. [SPOILER]اگه بعضی دوستان نگویند متحجر یا خشکه مذهبی و یا...[/SPOILER]
با این حساب شما فکر نمی کنید غالب این دختر بچه ها که پدر و مادرشان آنها را نیمه عریان بیرون می آورند اگر پسر بودند آیا آنها را همان طور هم بیرون می آوردند؟ پس جنسیت آنها است که باعث شده است آنها را آین گونه عریان کنند!!!!! شاید دلیل اینکه تو بعضی روایات آمده که بچه ها رو از همون بچه گی که هیچ جذبه جنسی هم ندارند بهتر است بپوشانید به خاطر همین باشد که از همان بچه گی به آنها به عنوان یک انسان بدون توجه به جنسش توجه بشود.
[SPOILER]قابل توجه کسانی که ادعای طلب عدالت می کنند و این عدالت را در برهنه کردن خودشون می بینند!![/SPOILER]
2- حجاب برای مردان نیز تا اندازه ای که جنسیت آنها قابل توجه نباشد لازم است. (یعنی اینها رو با عقل اثبات کردیم و اصلا کاری با قوانین اسلام نداریم.

حالا اگه بخواد این جوری باشه ما همگی باید نقاب بزنیم و مردان هم.
اما خوب این جوری انجام خیلی از مسولیت ها مون برامون سخت میشه. مردان شاید نتونن با نقاب بیرون از خونه کار کنن و .... پس ما باید چیکار کنیم؟؟؟
اینجا دیکه عقل کارش تموم می شه و باید به حرف دین رجوع کنیم که از طرف یک کسی اومده که آگاه به همه چیز است و بر همه چیز احاطه داره...

دین می گه برای انجام وظایفت که راحت تر باشی من بهت یک مقدار بیشتر اجازه میدم راحت باشی و مثلا پوشش مردان رو راحت تر می کنه. دیگه ما نمی دونیم که این راحتی ها دقیقا به چه میزانی باشن تا کفه ی ترازوی عدالت میزون باشه و اون کار یک" آگاه به همه چیز " است.

من شخصا فکر می کنم که شیطان در جوامع بشری برای راه انداختن فساد بوده و منحرف کردن بشر بوده که حیا و حجاب رو کم کم از مردان گرفته بعد زنان گفتن چرا ما نه؟ این بی عدالتیه؟ خب حق داشتن !!!... یعنی این جوری تفاوت جنسیت خیلی مشخص میشه و توی روابط تاثیر داره.....
خب به طور طبیعی زنان هم گفتن پس ما هم باید مثل اونا بی حجاب باشیم و......
به همین ترتیب کم کم ...کم کم... شده این جوری که شما می بینید.
الان هم که توی بی حجابی زنان پیشی گرفتن و دوباره مردا گفتن چرا ما نباشیم و می بینید که دارن خودشونو مثل زنا می کنن!!!!!
یعنی شیطان کاملا برعکس اون چیزی که اسلام گفته عمل کرده!!!!! ما هم چشم بسته اطاعت!!!!

یک موضوع دیگه راجع به حجاب مرد اینه که من از خود مردا شنیدم که بعضی مردای حیض به خود مردا هم می تونن نظر داشته باشن!!!!
حتی اگر هم سالم باشه طرف، ممکنه تحت تاثیر قرار بگیره!!!

شما فرض کنید ... پسر شاخ شمشاد که یک شلوار فاق کوتاه با پیراهن کوتاه پوشیده و ابرو برداشته و موهای بدنشو هم تراشیده چه پیامی برای مردا و حتی زنها داره؟؟؟؟ (البته زنها که با دیدنش حالت تهوع می گیرن!!!!)

این نظر هم بسیار منطقی بود:

مشکاة;382203 نوشت:
[=Times New Roman]سلام
با تشکر از جناب استاد رئوف؛
پوشش برای انسان ،از آنجا که نشانگر حجب و حیاست ، یک Level است ، یک ارزش است ، یک پله بالاتر است...
یک خانم هم وقتی نماز می خواند ، حتی اگر نامحرمی در آنجا نباشد باید حجاب داشته باشد ، حجاب انسان را در یک سطح بالاتر قرار می دهد تا شایستگی حضور در پیشگاه خدا رو پیدا کنه. در مورد آقایون هم همین طوره. حتی اگر به فرض جذابیتی در میان نباشد.

اللهم عجل لولیک الفرج

maedeh-r;379774 نوشت:

سلام
ببخشید چه کسی گفته جذابیت نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Gig:

سلام

nakisa;383662 نوشت:
شاید برای شما جذابیت نداره که اون هم باید دید جذابیت چه معنی داره

بعدشم همیت الانشم که حجاب بهشون واجبه ، همین مسلمونا مگه حجابشو رعایت میکنن که حالا بخواد مستحب باشه؟

ببخشید سرکار nakisa من این حرف رو نزدم بلکه با این حرف مخالف بودم این حرف سرکار maedeh-r هست که اشتباه کرده اند
نظر من در صفحه قبلی ذکر شده میتونید ببینید.
یاعلی

چون اگه نپوشن . ببینیشون حالت تهوع بهت دست میده Lol

اسلام دستوراتی برای عدم چشم چرانی و رعایت پوشش مناسب ، هم برای مردان و هم برای زنان صادر کرده است

بله ولی به قول خودم :

ᕘᕚRaiNᕘᕚ;398780 نوشت:
حکم این لباسایی که آقایون کشتی کار و وزنه بردار میپوشن چیه ؟ توی تلویزیون هم نشونش میدن ! خیلی تنگه و بدن نما
اصلا چرا توی تلویزیون نشونش میدن ؟ خیلی فجیعه نمیشه گفت زن ها نبینشش ! در این صورت میتونن ورزش زنان هم پخش کنن و بگن مردها نبینن

حکم واسه حجاب زن و .. صادر میکنن ، اون یکی رو میفرستن تلویزیون در ملا عام!

114;383146 نوشت:
سلام.درجواب دوست عزیزمون،maedeh-r:به نظرمن بدن آقایون هم خیلی جذابه

نظر من هم همینه . سه تاپیک مجزا رو در این خصوص خوندم ، آخرش هیچ جوابی نبود که چرا زن آری و مرد خیر (در مسئله حجاب) . حتی موی مرد هم همینطوره. بعضیا موهاشون خییییییلییییییییییییییی قشنگه :khandeh!:

hamid40;383320 نوشت:
مردان مي توانند به تمام بدن محارم خويش غير از عورتين نگاه كنند، مشروط به آنكه اين نگاه به قصد لذّت نباشد. همچنين خوف به فساد افتادن هم نباشد (از اين حكم همسر استثناء است).
امام، فاضل، گلپايگاني و مكارم: عروه، (نكاح)، مسئله 32 و ج‏1 (ستر و ساتر)، ص‏549.
امام: تحرير، (نكاح)، مسئله 17 وتوضيح المسائل، مسئله 2347.
اراكى: توضيح المسائل، مسئله 2451.
بهجت: توضيح المسائل، مسئله 1939.
تبريزى: توضيح المسائل، مسئله 2446.
خامنه اى: استفتاء.
سيستانى: منهاج الصالحين، (نكاح)، مسئله 13 و توضيح المسائل، مسئله 2446.
فاضل: توضيح المسائل، مسئله 2505.

چطور شد ؟ :Gig:

خادم الیمانی(ع);383417 نوشت:
عَنْ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ جَرْهَدٍ قَالَ کَانَ جَرْهَدٌ هَذَا مِنْ أَصْحَابِ الصُّفَّةِ قَالَ جَلَسَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ عِنْدَنَا وَفَخِذِی مُنْکَشِفَةٌ فَقَالَ أَمَا عَلِمْتَ أَنَّ الْفَخِذَ عَوْرَةٌ.

عبدالرحمن بن جرهد می گوید: جرهد از اصحاب صفه بودند (ایشان) می گوید: (روزی) رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم به نزد ماآمده و نشستند و در حالی که ران من برهنه و لخت بود(خطاب به من) فرمودند: آیا نداسته ای که قطعا ران (جزء) عورت است.

اینو من تو کتاب سنی ها دیدم ، تو کتاب خودمون هست ؟

اسراء;364322 نوشت:
پوشش پسر باید بگونه ای باشد که محرک نباشد . بعنوان مثال لباسهای تنگ که اندام بدن را نمایان میکند از این قسم است، پوشش مرد ها باید بگونه ای نباشد که کمتر از مقداری که معمولا مردها بدنشان را می پوشانند باشد (این مقدار را عرف و پوشش معمول مردها در جامعه در هر زمان معین میکند)

حجاب مردها بر حسب زمان تغییر میکنه ؟ چطوریههههههههههه؟ که مثلا در زمان حضرت لوط ع روبند بپوشن ، در زمان فعلی برهنه باشن ؟ این حرفو درک نکردم اصلا

نقل قول:
سلام به دوستان
زن موجود بسیار با ارزشیه به همین خاطر باید با حجاب کامل بگرده
سوال: اگه شما صد میلیارد تومن پول تو خونتون داشته باشید همش هم چک پول پنجاه هزار تومانی و قراره اونو چند روزی تو خونه نگهداری کنی چه تدابیری می اندیشی؟
معلومه اونو تو یه پارچه ای که جلب توجه نکنه می پیچی سپس پارچه رو تو گاوصندوقی می ذاری که تو پستوی خونه (امن ترین جای خونه) قرار گرفته و در گاوصندوق رو شش قفله می کنی و در اتاق رو هم می بندی و قفل می کنی باز هم دلت آرام نیست و شب و روز نداری چون از دزد می ترسی
البته این پول دور از چشم مردم هست اما صاحب اون پول هر وقت اراده کنه می تونه اون پول ها رو ببینه و ازشون استفاده کنه
زن بین مسلمونا چنین ارزشی داره به همین خاطر تو اسلام گفته می شه زن در میان نامحرمان پوششی داشته باشه که کمتر به او توجه بشه و برای محارمش به خصوص شوهرش به گونه ای باشه که شوهرش از دیدن او لذت ببره نه این که او هم محروم باشه
حالا سوال رو من برمی گردونم:
[=arial]چرا مرد نباید پوشش داشته باشه؟ بنظر من به خاطر بی ارزش بودن مرد نسبت به زن محجبه است.

چون زن با ارزشه باید حجاب داشته باشه ، و مرد بی ارزشه و بی حجاب میگرده ؟ شاید بگید چون زن برای مرد خواستنیه اینو گفتن. مرد هم برای زن همینطوره . بحث کشش و میل های درون انسان هاست ولیکن چون قانون گذار در هر زمانی زن نبوده و مرد بوده ! طبعا خبرنداشته زن چطوریه !

---------------------------

نظر من اینه ، من خودم حجاب کامل دارم ، پس بحث من بر سر این نیست که چرا زن حجاب داره پس مرد هم باید داشته باشه . همونطور که گفتم ، زن برای مرد جذابه و مرد برای زن . ولی بحث تاپیک نمیدونم چرا به همه جا کشیده شده جز همین پوشش مرد ، چون تا میگیم پوشش مرد ، سریع میگن پوشش زن ! چه ربطی داره واقعا ؟ سوال اصلی اینجاست. چرا مرد پوشش نداره در حالیکه همونقدر که بدن زن برای مرد جالبه برعکسش هم صادقه

من موندم که بدن آقایان کجش جذابه؟؟؟؟؟؟؟واقعابعضی دوستان خیلی حرف های جالبی روموردسوال قرارمیدن.:khaneh:

samen;437250 نوشت:
من موندم که بدن آقایان کجش جذابه؟؟؟؟؟؟؟واقعابعضی دوستان خیلی حرف های جالبی روموردسوال قرارمیدن.

شما مذکرید یا مونث ؟ اصلا هم خنده نداره . شاید برای شما خیر ولی برای خیلی ها جالبه البته اگه شما مرد باشید که دیگه این حرفی که زدید خنده دار تر از هر چیزیه :Khandidan!::khaneh: در کل به سوالات کسی نخندید که بعدش اگر به شما خندید ، جای دلخوری نباشه :ok: فروم دینیه و جای پرسیدن سوالات دینی و هر کسی سوالی داره و شبهه ای . شگفتا که به جای دقت به اصل سوال ، به چه چیزها که نمیپردازند ، به جز همون سوال . لطفا اگر جواب ندارید حداقل به دیگران احترام بذارید و بگذارید هر کسی به کار خودش برسه :Gig:

بالاخره برای هر فردی بدن جنس مخالف دارای جذابیت می باشد. همانطور که برای زنان بدن دختران و زنان دیگر جذابیتی ندارد در مورد مرد ها نیز این مورد صدق میکند اما در مورد جنس های مخالف خلاف این مورد صادق است و از این باب باید پوشش کامل را در هر دو جنس رعایت کرد تا از افتادن به گناه جلوگیری شود

maedeh-r;379774 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
این با عقل جور در میاد

سلام
آیا اعتقاد دارید که لباس نپوشیدن شهوت به دنبال دارد ؟(نه تنها برای شخص دیگر بلکه برای خود شخص
)
اگر اعتقاد دارید پس لباس پوشیدن حتی اگر تک و تنها باشد امری ممدوح میشود و اگر اعتقاد ندارید بگویید تا متقاعدتان کنم.(با فرض اینکه برای زنان جذابیت نداشته باشد و شهوت را تحریک نکند که این را قبول ندارم)
دلایل لباس پوشیدن:
حتما جذابیت داشته که خداوند زنان را از نگاه منع کرده و در رساله هم هست که نباید با قصد لذت حتی به دست مردان نگاه کرد.یا نگاه زن به زن یه نگاه خود به خود با قصد لذت حرام است.
در ضمن اینکه لباس به هر فردی شخصیت میدهد و او را از حالت حیوان بودن خارج میکند(اینم یک حکمت قابل توجه کسانی که دنبال حکمت هستند)
لباس به انسان میفهماند که که دنیا برای حیوانیت خلق نشده و نشانه اش این است که من لباس پوشیدم پس حیوان نیستم.
انسان خودش عقل دارد و این عقل اوست که میگوید لباس بپوش و حتی اگر خدایی هم نمیگفت لباس میپوشید ،همانطور که میبینید در جوامع بی دین هم لباس هست.
لباس نوعی نعمت است که انسان را از گرما(سوختگی) و سرما و ضربه و خراش حفظ میکند و عیب های پنهان را میپوشاند و زینت بدن است و خدا دوست دارد که مومنان عیبهایشان پوشیده باشد و زیبا و معمول باشند.و نوع لباس نشان میدهد که سلیقه ی هر فرد چیست و با سلیقه است یا بی سلیقه و این کمک میکند که موقع ازدواج هم با نگاه کردن به لباس هر فرد پی به شخصیت فرد ببری(یه دف نگید پس من آرایش میکنم که خدا زیبایی را دوست دارد و عیب صورتم را میپوشانم!!!این فرق دارد و بحث جدایی است)
به نظر من مردا باید برای حجاب کامل همون لباس روحانیت رو بپوشن نه این شلوارای تنگ!!!!

دین محکم;437707 نوشت:

سلام
آیا اعتقاد دارید که لباس نپوشیدن شهوت به دنبال دارد ؟(نه تنها برای شخص دیگر بلکه برای خود شخص
)
اگر اعتقاد دارید پس لباس پوشیدن حتی اگر تک و تنها باشد امری ممدوح میشود و اگر اعتقاد ندارید بگویید تا متقاعدتان کنم.
(با فرض اینکه برای زنان جذابیت نداشته باشد و شهوت را تحریک نکند که این را قبول ندارم)
دلایل لباس پوشیدن:
حتما جذابیت داشته که خداوند زنان را از نگاه منع کرده و در رساله هم هست که نباید با قصد لذت حتی به دست مردان نگاه کرد.یا نگاه زن به زن یه نگاه خود به خود با قصد لذت حرام است.
در ضمن اینکه لباس به هر فردی شخصیت میدهد و او را از حالت حیوان بودن خارج میکند(اینم یک حکمت قابل توجه کسانی که دنبال حکمت هستند)
لباس به انسان میفهماند که که دنیا برای حیوانیت خلق نشده و نشانه اش این است که من لباس پوشیدم پس حیوان نیستم.
انسان خودش عقل دارد و این عقل اوست که میگوید لباس بپوش و حتی اگر خدایی هم نمیگفت لباس میپوشید ،همانطور که میبینید در جوامع بی دین هم لباس هست.
لباس نوعی نعمت است که انسان را از گرما(سوختگی) و سرما و ضربه و خراش حفظ میکند و عیب های پنهان را میپوشاند و زینت بدن است و خدا دوست دارد که مومنان عیبهایشان پوشیده باشد و زیبا و معمول باشند.و نوع لباس نشان میدهد که سلیقه ی هر فرد چیست و با سلیقه است یا بی سلیقه و این کمک میکند که موقع ازدواج هم با نگاه کردن به لباس هر فرد پی به شخصیت فرد ببری(یه دف نگید پس من آرایش میکنم که خدا زیبایی را دوست دارد و عیب صورتم را میپوشانم!!!این فرق دارد و بحث جدایی است)
به نظر من مردا باید برای حجاب کامل همون لباس روحانیت رو بپوشن نه این شلوارای تنگ!!!!

سلام بزرگوار
بسی قبول داشتم حرفاتونو. متشکرم واقعا:Gol::Gol::Gol:

(90٪ اونایی که تو این تاپیک نظر دادن اصلا منظورمو از سوال متوجه نشدن و فقط میگفتن جذاب هست. جذاب نیست و ....
ممنون که خوب توضیح دادید. جمله به جمله شو چند بار خوندم و تایید کردم. حتی پرانتز هاشو. منطقی و عقلانی بود. واقعا ممنونم

خلاصه منظور من این بود که جذابیت مردا با این لباسای تنگ و ... بیشتره تا وقتی که بی لباس بیان بیرون
چون آدم اونجوری حالش بد میشد و نگاه نمیکرد ولی الان دخترا....
استغفرالله
بخدا من آدم بدی نیستم. سوال کلی و محض اطلاعات عمومی بود
از بس که سوالمو پیچوندن و راه انحرافی رفتن که مجبور شدم یه چیزایی رو توضیح بدم)

بسی قانع گشتم.....سپاس:Gol:

دین محکم;437707 نوشت:

صد در صد صحیح. وقتی برای زن حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها الگو هست ، ندیدم در جایی مردان برای حجاب ، امام علی ع رو الگو قرار بدن.بلکه خیلی ها منکر حجاب آنچنانی برای مرد هستند .

دین محکم;437707 نوشت:

من هم دارم همینو میگم ، بدن طرفین برای همدیگه جذاب هست ولی یکی حجابدار و دیگری آزاد ؟

[="DarkOrchid"]سلام هذا من فضل ربی
از خداوند ممنونم که واسطه ی خیر شدم و از شما ممنونم که قانع شدید و خبر دادید.
[/]

[="DarkOrchid"]

ᕘᕚRaiNᕘᕚ;438094 نوشت:
صد در صد صحیح. وقتی برای زن حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها الگو هست ، ندیدم در جایی مردان برای حجاب ، امام علی ع رو الگو قرار بدن.بلکه خیلی ها منکر حجاب آنچنانی برای مرد هستند .

من هم دارم همینو میگم ، بدن طرفین برای همدیگه جذاب هست ولی یکی حجابدار و دیگری آزاد ؟

سلام دقت کنید این حجاب برای زنان امنیت است که مبادا آسیبی به آنها برسد چون زوری ندارند که از خود دفاع کنند ولی مردان در خطر نیستند.
و یک دلایل دیگری که جلوی همه نمیتوانم بگویم. و این دلایل از تفاوت های بین زن و مرد است و باعث شده که حجاب برای زن واجب شود.اگر خواستید تو پیام خصوصی میگویم[/]

دین محکم;438170 نوشت:
سلام دقت کنید این حجاب برای زنان امنیت است که مبادا آسیبی به آنها برسد چون زوری ندارند که از خود دفاع کنند ولی مردان در خطر نیستند.

یک جورایی واسم قابل قبول نیست یعنی بهتر بگم ، کلی سوال دنبالش میاد، پس یعنی جایی که زن در خطر نباشه ، حجاب هم نباید باشه ؟ مثلا جلوی زنان دیگر میتونه راحت باشه یا خیر ؟چون در جلوی زنان دیگر ، باز هم خطر هست (خطر جسمی منظورم نیست مثلا خطر گناه - مثلا زن دیگری به بدن زن دیگر با قصد لذت نگاه کنه)

این موضوع رو من در اینجا خوندم -http://www.askdin.com/thread11289.html- و یکی از کارشناسان جواب داده بودند :

نقل قول:
در مجلس زنانه برای خانم ها حد خاصی مطرح نیست . می توانند هر نوع پوششی را داشته باشند, زیرا نگاه کردن زن به بدن زن دیگر(غیر از نگاه به عورتین که حرام است) اشکال ندارد. اما نگاه کردن زن به بدن زن دیگر با قصد لذت حرام است.

این نکته را هم باید اضافه کنم که این حکم تا زمانی است که اینگونه پوشش در مجلس زنانه مفسده ای نداشته باشد یا ترویج مفاسد نباشد و گرنه جایز نخواهد بود (1)

موفق باشید

پی نوشت:
1. امام خمینی ،توضیح المسائل، م 2438
و استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم (7746666-0251)

دین محکم;438170 نوشت:
و این دلایل از تفاوت های بین زن و مرد است

من هم به علت همین تفاوت ها میگم مرد هم باید حجاب داشته باشه . چون بدن جنس های مخالف ، برای طرف مقابل ، تحریک پذیر هست . وقتی حتی زن نمیتونه به بدن زن با لذت نگاه کنه و باید در اون مجلسی که میرن یا حاال هر جای دیگه ، پوشش وجود داشته باشه ، برای مرد هم همینطوره و همین قانون هست . و اگر بدن مرد برای مرد جذاب نبود ، پس گناهی به اسم لواط نباید وجود میداشت و اگر بدن مرد برای زن جذاب نبود ، یا برعکس ، گناهی به اسم زنا وجود نداشت

دین محکم;438170 نوشت:
اگر خواستید تو پیام خصوصی میگویم

مشتاقم بشنوم :ok:

ᕘᕚRaiNᕘᕚ;438184 نوشت:
یک جورایی واسم قابل قبول نیست یعنی بهتر بگم ، کلی سوال دنبالش میاد، پس یعنی جایی که زن در خطر نباشه ، حجاب هم نباید باشه ؟ مثلا جلوی زنان دیگر میتونه راحت باشه یا خیر ؟چون در جلوی زنان دیگر ، باز هم خطر هست (خطر جسمی منظورم نیست مثلا خطر گناه - مثلا زن دیگری به بدن زن دیگر با قصد لذت نگاه کنه)

این موضوع رو من در اینجا خوندم -http://www.askdin.com/thread11289.html- و یکی از کارشناسان جواب داده بودند :

من هم به علت همین تفاوت ها میگم مرد هم باید حجاب داشته باشه . چون بدن جنس های مخالف ، برای طرف مقابل ، تحریک پذیر هست . وقتی حتی زن نمیتونه به بدن زن با لذت نگاه کنه و باید در اون مجلسی که میرن یا حاال هر جای دیگه ، پوشش وجود داشته باشه ، برای مرد هم همینطوره و همین قانون هست . و اگر بدن مرد برای مرد جذاب نبود ، پس گناهی به اسم لواط نباید وجود میداشت و اگر بدن مرد برای زن جذاب نبود ، یا برعکس ، گناهی به اسم زنا وجود نداشت

مشتاقم بشنوم :ok:

سلام به دیگران
برای این خانم نامه خصوصی فرستادم ولی از آنجایی که چندتا شبهه مطرح کردند لازمه با سانسور چیزایی به بقیه بگم.
زن هم ممکن است با دیدن زن دیگر تحریک شود و بیماری های بالقوه سر باز کنند پس سفارش شده که نگاه نکنند و همچنین مردان هم نباید نگاه همدیگر کنند
در کل حکمش این است که در نگاه نباید قصد لذت باشدبین زن و مرد هم تفاوت نیست.(حتی نگاه به خود با قصد لذت حرامه)یکی کمتر شهوت دارد و یکی بیشتر آنکه کمتر دارد با مداومت بر نگاه حرام به گناه میافتد و آنکه بیشتر همان موقع.

در کل نگاه شهوت را تحریک میکند و بیدارش میکند و هر کس این نگاه ها را زیاد داشته باشد کم کم به سوی گناه میرود.

پیشنهاد میکنم به جای کلمه ی "جذاب"از کلمه ی دیگری استفاده کنید.چون کلمه ی جذاب به چیزی میگویند که در کمال زیبایی باشد ولی میبینیم که همه حتی بدن برخی زنان در کمال زیبایی نیست ولی محرک است.پس به جای "جذاب" بگوییم "محرک یا تحریک کننده ی قوه ی شهوت".اینگونه خیلی ها جواب درست میگیرند و الفاظ بیهوده واسطه نمیشوند و مقصود بهتر رسانده میشود.

خوب حالا برای یک شخصی جذاب نباشه ، حتما برای همه که صدق نمیکنه :vamonde:

دین محکم;438217 نوشت:
سلام به دیگران
برای این خانم نامه خصوصی فرستادم ولی از آنجایی که چندتا شبهه مطرح کردند لازمه با سانسور چیزایی به بقیه بگم.
زن هم ممکن است با دیدن زن دیگر تحریک شود و بیماری های بالقوه سر باز کنند پس سفارش شده که نگاه نکنند و همچنین مردان هم نباید نگاه همدیگر کنند
در کل حکمش این است که در نگاه نباید قصد لذت باشدبین زن و مرد هم تفاوت نیست.(حتی نگاه به خود با قصد لذت حرامه)یکی کمتر شهوت دارد و یکی بیشتر آنکه کمتر دارد با مداومت بر نگاه حرام به گناه میافتد و آنکه بیشتر همان موقع.
در کل نگاه شهوت را تحریک میکند و بیدارش میکند و هر کس این نگاه ها را زیاد داشته باشد کم کم به سوی گناه میرود.

پیشنهاد میکنم به جای کلمه ی "جذاب"از کلمه ی دیگری استفاده کنید.چون کلمه ی جذاب به چیزی میگویند که در کمال زیبایی باشد ولی میبینیم که همه حتی بدن برخی زنان در کمال زیبایی نیست ولی محرک است.پس به جای "جذاب" بگوییم "محرک یا تحریک کننده ی قوه ی شهوت".اینگونه خیلی ها جواب درست میگیرند و الفاظ بیهوده واسطه نمیشوند و مقصود بهتر رسانده میشود.

خیلی ممنون ، توضیحات خوبی بود هم اینجا هم پیام خصوصی :Gol: ولی با این اوصاف که شما در بالا عرض کردید ، همه باید پوشش داشته باشند ، چه زن و چه مرد و فرقی در این میان نیست . البته دلائلی که در پیام خصوصی مطرح کردید هم میشد اینجا مطرح کرد . جالب بودند و حسابی قابل بحث :Gol:

با سلام و احترام
حالا که پاسخ هایتان را مطرح کردید و اکثریت قانع شدید بیایید راه کارهایی ارائه دهید که مرد ها و زنان حجابی همچون امام علی (ع) و فاطمه الزهرا(س) داشته باشند و از لباس های تنگ و محرک پرهیز کنند.
اگر توانستید راه حلی ارائه دهید آن وقت ارزشمند خواهد بود. و ان شالله روزی فرا رسد که جامعه ای زینبی (س) و حسینی(ع) داشته باشیم.
:Gol:

[="DarkOrchid"]

ᕘᕚRaiNᕘᕚ;438357 نوشت:
ولی با این اوصاف که شما در بالا عرض کردید ، همه باید پوشش داشته باشند ، چه زن و چه مرد و فرقی در این میان نیست

گفتم دلیلشو دیگه تو نامه خصوصی !!!اینکه خدا برای یکی واجب دونسته و برای دیگری نه ،به خاطر همون امنیت و نیز تفاوت بین زن و مرده که توضیحشو به شما دادم.
اگه دوست دارید با مسئولیت خودتان نامه را سانسور کنید و از کلمات مناسب تر استفاده کنید و بگذاریدش تا استفاده کنند.[/]

موضوع قفل شده است