جمع بندی مهاجرت و عدم رضایت خانواده

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مهاجرت و عدم رضایت خانواده

سلام

یکی از دوستان من در حال اتمام دکترای بیوتکنولوژی هستن. متاسفانه با وجود درخواست های مکرر، نتونستن شغلی پیدا کنند

برای فرار از بیکاری، قصد مهاجرت دارند

اما خانوادشون و مخصوصا مادرشون مخالفت می کنند و کار به تهدید حلال نکردن شیر و ... کشیده

با توجه که ایشون پسر هستند و در مملکت خودشون هم کار نیست، در صورتی که مهاجرت کنند معصیت کردند (به دلیل مخالفت والدینشون)؟

جایی دیدن که ظاهرا مهاجرت از بلاد اسلام به کفر اشکال شرعی داره. اگر ولقعا اینطوره آیا شامل ایشون هم میشه یا خیر؟ (با توجه به عذرشون)

ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

Anoushiravan;379771 نوشت:
سلام
یکی از دوستان من در حال اتمام دکترای بیوتکنولوژی هستن. متاسفانه با وجود درخواست های مکرر، نتونستن شغلی پیدا کنند
برای فرار از بیکاری، قصد مهاجرت دارند
اما خانوادشون و مخصوصا مادرشون مخالفت می کنند و کار به تهدید حلال نکردن شیر و ... کشیده
با توجه که ایشون پسر هستند و در مملکت خودشون هم کار نیست، در صورتی که مهاجرت کنند معصیت کردند (به دلیل مخالفت والدینشون)؟
جایی دیدن که ظاهرا مهاجرت از بلاد اسلام به کفر اشکال شرعی داره. اگر ولقعا اینطوره آیا شامل ایشون هم میشه یا خیر؟ (با توجه به عذرشون)
ممنون

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

برای آشنایی اجمالی با حکم فی نفسه مهاجرت به بلاد کفر می توانید متن زیر را مطالعه کنید :

http://www.al-sistani.org/index.php?p=583398&id=234

اما در مورد مسئله علاوه بر حکم پیشین باید عرض کنم اگر مهاجرت ایشان موجب آزار و اذیت والدینش شود جایز نیست و لازم است رضایت والدین جلب گردد .

همیشه موفق و سلامت باشید[/]

خلاصه حرف شما این هست که جایز نیست

ای کاش در همین کشور شرایطی وجود داشت که این عزیزان مجبور به این کار نشن

بنده خدا 12 سال مدرسه+ 4 سال لیسانس+ 3 سال ارشد+ 5 سال دکتری درس خونده (جمعا 24 سال)، اونهم تو دانشگاه های دولتی معتبر

اگر حوزه می رفت الان مجتهدی بود برای خودش!

الان هیچ جا نمی تونه کار پیدا کنه!

امیدوارم خداوند خودش مشکلات جوانان رو حل کنه

باز هم ممنون از شما

موضوع قفل شده است