❖ازدواج موقت در بیان اندیشمندان❖

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
❖ازدواج موقت در بیان اندیشمندان❖

ازدواج موقت در بیان امیر مؤمنان علیه السلام:

اگر پسر خطّاب(عُمر) بر من پیشی نگرفته بود و متعه(ازدواج موقت) را ممنوع نکرده بود هیچ کس جز شقاوتمند زنا نمی کرد!

کافی جلد 5 ص 445

از امام صادق عليه‌السلام يا شايد يكي ديگر از معصومين نقل است كه فرمودند :‌« خداوند ...و شرابخواري را حرام كرد اما بجاي آن نكاح موقت را حلال نمود». به اين ميگن دين اعتدال. خدا يا شكرت.
اسلام از خود ندارد عيبي هر عيبي است از مسلماني ماست.
متاسفانه حتي خود مذهبيها(چه برسه به اونايي كه مذهبي نيستند) اگه ببينند فردي از افراد خانواده با نامحرم ارتباط دوستي دارند، اب از آب تكون نميخوره و هزارتا توجيه براش ميارن. اما خدا اون روز رو نياره كه يك مسلمون به هر دليلي اسم ازدواج موقت رو بياره يا اين كار رو انجام بده هزار تا برچسب كثيف مثل حيز، هوس باز، بي تعهد، سبك و هزارتا زهر مار ديگه نثارش مي‌كنن.
بعد هم اسم خودشون ميذارن طلبه، استاد جامعة الزهرا و ...

من اگه ادعاي تشيع دارم به همه چيز اون بايد اعتقاد داشته باشم. من نميگم ازدواج موقت واجبه اما برا برخي واجبه چون ممكنه به گناه بيفتند و امكان ازدواج دائم براشون فراهم نيست. من نميگم ازدواج موقت واجبه و هركه اين كار رو نكنه مسلمان نيست!!! اما ميگم هركه با اين امر مخالف باشه (قطع نظر از شرايط خاص) معلومه كه خيلي به حقانيت تشيع ايمان نداره.

به نام خدا
باورتون ميشه من خودم بعد از عمري دوندگي، بعد از اينكه با چند واسطه فردي رو پيدا كردم، العاذ بالله نظرش اين بود كه همينطوري با هم باشيم ولي عقدي در كار نباشه. از چند نفر ديگه هم شنيدم كه عين همين مسئله براشون اتفاق افتاده بود!!!
چرا حرام خدا حلال شده و حلال خدا حرام؟ چرا؟

صلوات بر محمد و آل محمد
سلام
روزگاری شد کس مرد ره عشق ندید.
افراط و تفریط همیشه به آدمی ضربه زده.
دوست عزیز وقتی کسی از خط صراط مستقیم منحرف بشه حتی اگه این انحرافش ده درجه باشه بعد گذشت چند وقت می بینی فاصلش از راه اصلی خیلی زیاد شده دیروز از آزادی میگفتن و امروز از هم جنس بازی و فردا خدا میدونه به کجا برسن.
به نظر من اعتدال راه رسیدن به رشد و پیشرفته الان غرب از اعتدال خارج شده حالا خودش تو این مرداب گیر افتاده که نمیدونه چجوری خارج بشه.
خدا دانا و حکیم است.

عرض سلام و تشکر از سخنرانی هایی که قرار دادید

میشه بدونم من چطور میتونم این سخنرانی ها رو دانلود کنم؟

حُسنا;406042 نوشت:
میشه بدونم من چطور میتونم این سخنرانی ها رو دانلود کنم؟

سلام علیکم
بفرمایید خدمت شما:

خیلی خیلی خیلی ممنون از لطفتون:paresh: