صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا به نبوت حضرت محمد(ص) ایمان آوردید؟

علاقه
    انصاف-تعادل-صداقت
    نوشته
    34
    حضور
    1 روز 3 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    112

اشاره چرا به نبوت حضرت محمد(ص) ایمان آوردید؟

سلام بر حق طلبان
    سوال ساده ای دارم ، چرا به حضرت محمد (ص) ایمان آوردید؟ آیا دلایل شما برای غیر مسلمانی حق جو قانع کننده است؟
    (اگه موضوع تکراریه لینک بدید، البته با پیش گرفتن این شیوه بعد از مدتی سایت کفتگو در بسیاری از موضوعات فقط به لینک دادن اکتفا میکنه )

2. صلوات ها 7

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

چرا به نبوت حضرت محمد(ص) ایمان آوردید؟

کارشناس بحث: استاد میقات

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 4

نوشته
    2,247
    حضور
    53 روز 22 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6125

نقل قول نوشته اصلی توسط صور اسرافیل نمایش پست ها
    سلام بر حق طلبان
    سوال ساده ای دارم ، چرا به حضرت محمد (ص) ایمان آوردید؟ آیا دلایل شما برای غیر مسلمانی حق جو قانع کننده است؟

با سلام و درود

در این زمینه چند نکته عرض می شود:

1. در این که برای مسلمان زاده، زمینه شناخت اسلام و نیز امکانات و شرائط رسیدن او به این اعتقادات راستین، بیش از دیگران فراهم است، شکی نیست؛ ولی به همان نسبت هم خداوند از او انتظار بیشتری دارد.

2. زاده شدن در یک خانواده مسلمان، و تربیت و رشد یافتن با اعتقادات اسلامی، زمینه قبول و پذیرش را فراهم می کند، زمینه ای که در غیر مسلمان نیست و او باید در این خصوص تلاش بیشتری نماید.

کما این که زمینه قبول و پذیرش غیر مسلمان، نسبت به اعتقاداتی که بر آن ها تربیت و رشد یافته است، بیش از دیگران است.

3. یک مسلمان زاده با فراهم بودن چنین زمینه ای و نیز با تعلیمات دوران کودکی و جوانی، و با اعتماد بر گفته عالمان و دانشمندان، و نیز با اعتماد بر انتخاب معتمدین و بزرگان، به مجموعه ای از اعتقادات دینی می رسد.

4. یک مسلمان زاده، علاوه بر فراهم بودن زمینه آشنایی، بودنش در محیط اسلامی و رفت و آمد با متدینین نیز بر پایبندی و استواری او بر عقائدش به او کمک می کند.

5. البته اگر مسلمان زاده به دنبال اثبات و محکم نمودن اعتقادات صحیح دینی اش بر نیاید، می تواند در آینده تحت تاثیر القای شبهات غیر دینی قرار بگیرد و آسیب ببیند.

6. مسلمان زاده یا تازه مسلمان اگر اعتقاداتش را بر پایه تحقیق و استدلال بنا کرده است، از استواری و استحکام بیشتری برخوردار است، البته تازه مسلمان با توجه به احاطه و ارادت کمتری که به اعتقادات اسلامی دارد باید بیشتر مراقب حفظ اعتقاداتش باشد.

بنابر این:

یک مسلمان زاده زمینه های زیادی برایش فراهم است تا به باروها و اعتقادات دینیش برسد:

از طفولیت و کودکی، آشنا شدن با نام پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله

تربیت و رشد یافتن در محیط دینی و بر اساس آموزه های دینی (قرآنی و روایی)

امکان شنیدن و مطالعه سخنان بزرگان و عالمان دینی

اطمینان و اعتماد کردن بر انتخاب بزرگان و معتمدین

و ............

همه این ها زمینه خوبی است برای حصول ایمان و باور به اعتقادات دینی که یکی از آن ها هم باور و اعتقاد به رسالت و نبوت حضرت محمد صلی الله علیه وآله است.

هر کس در این شرائط بود ـ ولو غیر مسلمان ـ او نیز به این نساب از اعتقادات می رسید.

ویرایش توسط میقات : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱ در ساعت ۱۹:۱۴

عَنِ النَّبِيِّ(ص)، عَنْ جَبْرَئِيلَ، عَنْ مِيكَائِيلَ، عَنْ إِسْرَافِيلَ، عَنِ اللَّوْحِ، عَنِ الْقَلَمِ، قَالَ: يَقُولُ اللَّهُ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى:

«وَلَايَةُ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ حِصْنِي، فَمَنْ دَخَلَ حِصْنِي أَمِنَ نَارِي»

(أمالي الصدوق، ص 235‏)

7. صلوات ها 7

علاقه
    نجات
    نوشته
    232
    حضور
    5 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1104

خونسرد

من حداقل دو تا معجزه می شناسم از حقانیت اهل بیت و پیامبر اکرم (ص):یکی از معجزات را از مادرم شنیده ام .و یکی را دیده ام.
    1-مادرم تعریف می کرد که در سنین کودکی اش ، پدر بزرگ و مادر بزرگم می خواستند برای حضرت فاطمه حلوا درست کنند ،شب آرد ها را در سینی در اتاقی می ریزند و پس از دعا و توشل به حضرت فاطمه می خوابند.
    صبح که از خواب بلند می شوند تا حلوا را درست کنند ، جای پنج انگشت ظریف و باریک را بر روی آرد ها می بینند و همه به طور قطع متوجه می شوند که
    این جای انگشتان ، جای انگشتان بی بی فاطمه(سلام الله علیها) می باشد و همه گریه و زاری می کنند.
    مادرم می گفت : "من که 9 ساله بودم ، هر کاری کردم تا جای انگشتانی شبیه آن ها را روی آرد درست کنم نتوانستم به ظریفی آنها درست کنم.معلوم بود که آنها حتما جاهای انگشتان حضرت فاطمه است.دست های حضرت فاطمه خیلی ظریف و باریک تر از دست های من بود."

البته متاسفانه در سال های اخیر به خاطر ازدیاد گناهان ما و کم شدن خلوص نیتمان دیگر شاهد چنین معجزاتی نبودیم.
    2- در سال های گذشته که فکر کنم تقریبا 13 سال پیش بود نان هایی که برای آبگوشت نذری روز عاشورای امام حسین(ع) در خانه پدربزرگ مادری من یا بعضی جاهای دیگر زده می شد ، پس از در آورده شدن از تنور پشت هر کدام از نان ها جای دستانی مردانه دیده می شد.به وضوح من خودم دیدم که این جای کف دست ها علاوه بر جای انگشتان نمی توانند ناشی از دستان نانوا باشند چون جای دست ها کاملا در نان ها فرورفته بود.
    این جای دستان حتما جای دستان امام حسین (ع) یا حضرت ابوالفضل بوده است.
    متاسفانه پس از سال ها دیگر از آن نانها نداریم وگرنه عکس یکی از آنها را برایتان می گذاشتم.
    دیگر آن خلوص نیت و پاکی مال برای ما حاصل نشد که این معجزات تکرار شوند.
    البته معجزات برای حقانیت پیامبر واهل بیت زیاد است ولی چشم دیدن می خواهد.

ویرایش توسط مجاهد تنها : ۱۳۹۲/۰۵/۲۲ در ساعت ۰۷:۳۰ دلیل: معجزه اول

9. صلوات ها 3

نوشته
    2,247
    حضور
    53 روز 22 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6125

نقل قول نوشته اصلی توسط نوه فاطمه نمایش پست ها

.... همه به طور قطع متوجه می شوند که
    این جای انگشتان ، جای انگشتان بی بی فاطمه(سلام الله علیها) می باشد و همه گریه و زاری می کنند.

............
    این جای دستان حتما جای دستان امام حسین (ع) یا حضرت ابوالفضل بوده است.

با سلام و درود

در این که حضرات معصومین به مؤمنان لطف و عنایت ویژه دارند، هیچ شکی نیست؛ ولی این هیچ دلیل نمی شود که نتیجه بگیریم این جای دست ها، جای دست معصومین علیهم السلام بوده است.

ویرایش توسط میقات : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱ در ساعت ۱۹:۵۲

عَنِ النَّبِيِّ(ص)، عَنْ جَبْرَئِيلَ، عَنْ مِيكَائِيلَ، عَنْ إِسْرَافِيلَ، عَنِ اللَّوْحِ، عَنِ الْقَلَمِ، قَالَ: يَقُولُ اللَّهُ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى:

«وَلَايَةُ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ حِصْنِي، فَمَنْ دَخَلَ حِصْنِي أَمِنَ نَارِي»

(أمالي الصدوق، ص 235‏)

11. صلوات ها 8

علاقه
    ثقلین
    نوشته
    990
    حضور
    22 روز 20 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2214

با سلام. من خودم شخصا به سبب دو معجزه‌ی رسول گرامی اسلام -صلّی الله علیه وآله- به نبوّت آن حضرت ایمان دارم:

1- قرآن مجید.

2- أمیرالمؤمنین علیّ بن أبی طالب علیه‌السلام.

13. صلوات ها 4

علاقه
    انصاف-تعادل-صداقت
    نوشته
    34
    حضور
    1 روز 3 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط میقات نمایش پست ها
    یک مسلمان زاده زمینه های زیادی برایش فراهم است تا به باروها و اعتقادات دینیش برسد:

از طفولیت و کودکی، آشنا شدن با نام پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله

تربیت و رشد یافتن در محیط دینی و بر اساس آموزه های دینی (قرآنی و روایی)

امکان شنیدن و مطالعه سخنان بزرگان و عالمان دینی

اطمینان و اعتماد کردن بر انتخاب بزرگان و معتمدین
    سلام
    قطعا شخصیت، تفکرات و باورهای هر فرد تحت تاثیر فرهنگ و شرایط اجتماعی است اما ظاهرا اسلام به جبر اجتماعی قائل نیست از طرفی به نظر نمی رسد ایمان حقیقی که در دل و جان آدمی ریشه دارد از طرف شرایط محیطی به فرد القا شود اگر چنین باشد چیزی که شما آن را ایمان به پیامبر میدانید چیزی جز ذهنیاتی بدون پایه عقلی که در ذهن فرد القا شده است نیست.
    زندگی کردن در یک جامعه اسلامی در شرایط ایدآل (فرضی) شناختی نسبی نسبت به یک موضوع و مفهوم دینی به فرد می دهد
    شناخت در مورد رفتار ، صفات و حالات پیامبر از این دسته است . شناختی که من از پیامبر دارم در حد داستان هایی است که از ایشان شنیده ام . شما انتظار دارید ایمان من برپایه اعتماد بر بزرگان باشد این نوع اعتقادات همان چیزی نیست که در قرآن نهی شده؟
    وَقَالُوا رَبَّنَا إِنَّا أَطَعْنَا سَادَتَنَا وَكُبَرَاءنَا فَأَضَلُّونَا السَّبِيلَا﴿۶۷﴾ احزاب
    مومنان صدر اسلام چگونه به حقانیت حضرت محمد ایمان آوردند در حالی که در جامعه ای جاهل رشد کرده بودند و از طرفی امکان مقایسه اسلام با سایر تفکرات در سایر نقاط جهان را نداشتند و تنها مشرکان شبه جزیزه عربستان را دیده بودند چطور به اطمینان قلبی رسیدن که این دینی بر حق است ؟
    از طرفی برای ایمان و دریافت هدایت از قرآن باید به غیب ایمان پیدا می کردند (
    ذَلِكَ الْكِتَابُ لاَ رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِينَ﴿۲﴾الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنفِقُونَ ﴿۳﴾بقره)
    همه این ایمان ها چطور در آنها بوجود آمد تنها به خاطر اینکه فردی پیدا شده بود که طرفدار مظلومان بود و می گفت همه با هم برابر اند .

اما من که در جامعه و خانواده ای مسلمان بزرگ شده ام در آغاز جوانی سوالی دارم و این سوال بسیار ساده است:" چرا باید به نبوت محمد (ص) ایمان داشته باشم؟" بگذارید ساده تر بگویم " چه دلیلی ثابت می کند پیامبر از طرف خدایی یگانه مبعوث شده و انسان ها را به دینی بر حق میخواند؟" یا " چه دلایلی نشان می دهد که قرآن(به تعبیر علما معجزه پیامبر) کتابی الاهی است؟" " قرآن از طرف خداست یا انسانی آن را نگاشته؟"
    گمان میکنم پاسخ به سوالات بالا همان اثبات نبوت حضرت محمد (ص) است که احتمالا ایمان به نبوت ایشان را پی خواهد داشت.
    ویرایش توسط صور اسرافیل : ۱۳۹۲/۰۵/۲۱ در ساعت ۲۲:۰۹ دلیل: اصلاح فونت
    خدایا به هرکه عقل ندادی چه دادی؟!

15. صلوات ها 5

علاقه
    انصاف-تعادل-صداقت
    نوشته
    34
    حضور
    1 روز 3 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi99g نمایش پست ها
    1- قرآن مجید.
    چه چیزی در قرآن مشاده کردید که یقین پیدا کردید معجزه ای از طرف خدا است ؟ و در نهایت منجر به ایمان شما شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi99g نمایش پست ها
    2- أمیرالمؤمنین علیّ بن أبی طالب علیه‌السلام.
    امیر المومنین چگونه از معجزات حضرت محمد(ص )است؟
    خدایا به هرکه عقل ندادی چه دادی؟!

17. صلوات

علاقه
    خدا، اهل بیت، خانواده
    نوشته
    493
    حضور
    7 روز 17 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3447

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم

صوراسرافیل عزیز
    هر کدام از ما که مسلمان زاده هستیم در مرحله ای از زندگی در نقطه ای قرار میگیریم و ذر ذهنمان مسائلی به وجود میآید مانند
    ـ خدا کیست؟
    ـ آیا اصلا خدایی وجود دارد؟
    ـ حضرت محمد ص کیست؟؟
    ـ آیا او واقعا از طرف خدا برگزیده شده است ؟؟ چرا او باید به پیامبری برگزیده میشد؟؟؟؟
    ـ آیا قرآن تحریف پذیر نیست؟؟؟ چرا؟؟؟

همه این آیاها و چراها در ذهن هر فرد مسلمان در مقطعی از زندگی نقش میبندد و او در لبه پرتگاهی قرار میگیرد (همانطور که برای من و بسیاری از افرادی که می شناسم نیز اتفاق افتاد) اما اگر در آن زمان به دنبال جواب چرایی خود بروی مطمئنا به جواب درست خواهی رسید و چنانچه بی اهمیت باشی و در این مسائل تدبر نکنی در پرتگاه سوالات خود خواهی مرد.

مطالعه بهترین راه دست یابی به رسیدن به جواب است
    فکر میکنم برادر گرامی Hadi99g اگر قرآن مجید را از دلایل ایمان خود عنوان میکنند منظورشان مطالعه و تدبر در آن است.

به نظر من یک دلیل منطقی این است که خداوند برای سعادت بندگانش، صالحین را راهنمای راه آنها قرار میدهد و حضرت محمد ص صالح ترین و برترین خلق روی زمین است.
    هر روز با هم دعوا داشتند ولی زورش به او نمی رسید.

نمی دانست چه کند، با خودش گفت می روم شکایت می کنم...

کتاب مفاتیح را برداشت و آن را باز کرد:

«الهی الیک اشکو نفساْ بالسوء اماره...»

خدایا به تو شکایت می کنم از نفسم
    ....

19. صلوات ها 2

علاقه
    نجات
    نوشته
    232
    حضور
    5 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1104

نقل قول نوشته اصلی توسط میقات نمایش پست ها
    با سلام و درود

در این که حضرات معصومین به مؤمنان لطف و عنایت ویژه دارند، هیچ شکی نیست؛ ولی این هیچ دلیل نمی شود که نتیجه بگیریم این جای دست ها، جای دست معصومین علیهم السلام بوده است.
    حرف شما متین . ولی به نظر شما این ها جای دستان چه کسانی می توانسته باشد جز امام حسین یا حضرت اباالفضل؟
    در ضمن این جای دست ها مات و کم رنگ نبود بلکه در نان تقریبا عمق یک سانتی متری داشت و به وضوح معلوم بود که جای دست نانوا نیست و معلوم است که کسی هم بدون معجزه نمی توانسته در داخل تنور پشت نان ها را با دستش مهر کند.!!!!

21. صلوات

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۲۰:۴۷ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری