ازدواج با وجود سن کم

تب‌های اولیه

72 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با وجود سن کم

سلام
یه سوال
من یکیو رو میشناسم که از زمانی که به دنیا اومده به شدت از خودش در برابر ارتباط با نامحرم حفاظت کرده و در حدی که خودش میگه هنوز به دختر عموش سلام نکرده و حالا احساس نیاز به همسر می کنه و میگه میترسه دیگه نتونه مقاومت کنه و به گناه بیوفته در حالی که ۱۶ سالشه می خواد ازدواج کنه ولی خونوادش موافق نیستن ازم خواست تا این سوال رو بپرسم لطفا راهنمایی اش کنید .
این احساس نیاز رو چجوری پاسخ بده؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام و تشکر از اعتمادتان
دوست گرامی
ازدواج مانند یک سفر طولانی است که تنها همسفر داشتن کفایت نمی کند. داشتن زاد و توشه، آمادگی روحی و جسمانی، شرایط آب و هوایی و مرکب و وسیله سفر و ....نیاز است.
مراقب باشید انگیزه از ازدواج شما صرفا احساس عقب ماندن از قافله نباشد برای ازدواج بلوغ جنسی، عاطفی، شخصیتی، اخلاقی و اجتماعی و اقتصادی لازم است.
برای ازدواج همراهی خانواده ها مهم است واقعا اگر خانواده نتواند به شما که مشغول تحصیل هستید و کاری ندارید کمک مادی کنند شما نمی توانید یک زندگی را اداره کنید.
اگر شرایط مادی خانواده ها خوب است و بلوغ های یاد شده را به «تأیید مشاور ازدواج» دارید می توانید برای همراهی کردن خانواده از «یک فرد معتمد و مورد قبول خانواده» کمک بگیرید.
اگر فعلا نیازی به ازدواج به غیر از عقب افتادن از دوستان خود نمی بینید پیشنهاد می کنم تلاش علمی خود را بیشتر کنید، درباره ازدواج کتاب هایی مطالعه کنید و علل برخی ناسازگازی های زوح ها را بررسی کنید.
تا از آنهایی نباشید که زود ازدواج می کنند و عمری حسرت می خورند و تأسف و یا در آتش مشاجره خود، خانواده ها و احیانا فرزند خود را می سوزانند.
اصرار بر ازدواج بدون توجه به منطق خانواده و تند برای رسیدن به خواسته آنها را مصمم می کند که وقت ازدواج تان نیست عاقلانه حرکت کنید و مدبرانه و با مشورت تصمیم بگیرید
مشورت ادراک و هشیاری دهد
عقل ها را مر عقل ها یاری دهد.
برای مطالعه بیشتر کتاب رهنمودهایی برای ازدواج و کتاب مطلع مهر را از کتابخانه سایت دانلود کنید و مطالعه کنید.

آقا من خیلی جدی با کسانی که میگن الان ازدواجت برات زوده مخالفم
وقتی که طرف به سن تکلیف میرسه همه واجبات رو باید انجام بده و حرام رو باید ترک کنه همچنین از حرام پیشگیری کنه...
این آقای 16 ساله اگه بخواد دزدی کنه یا شراب بخوره پدر مادرش مخالف نیستن؟ قطعا هستن و قطعا با جلوگیریش موافق هستن
چطور مخالف دزدی و شراب خوری و موافق جلوگیریش هستند ولی در مسئله خوف ارتکاب به گناه و حرام و انجام زنا نیستن؟

زنا هم یکی دیگه از گناهان کبیره هست، باید ازش با ازدواج جلوگیری کرد...
با ازدواج دائم در صورتی که با نبود مقدماتمیسر نبود، به صورت ازدواج موقت، بازم نبود تقوا، ورزش، کم خوری و ... رو انجام بدن

بسم رب المهدی

با سلام

با وجود مراجع عالیقدر تشیع که بهترینها در همه امور هستند، چرا اینقدر گیج میزنیم، نگاه کنید، ببنید مراجع، علما و بزرگان اسلام در چه شرایطی ازدواج کردند و نظرشون چیه.

آب آمد و تیمم باطل شد (آب: علما | تیمم:عوام)

[h=1] ازدواج علامه حلی [/h]لینک ویدیو:
[video]http://www.aparat.com/v/fZgz8[/video]

[h=1]نظر «حجت الاسلام محسن قرائتی» درباره سن ازدواج [/h]
حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» در برنامه درس‌هایی از قرآن نظر خود را در رابطه با سن ازدواج بیان کرد و گفت: هرکس به 18 ساله‌ها می‌گوید بچه، خودش بچه است.

این مفسر قرآن کریم در برنامه این هفته درس‌هایی از قرآن 18 سالگی را سن مناسبی برای ازدواج بچه های امروزی دانست و گفت: چه چیز انسان را بی‌دین می‌کند؟ فاصله از اسلام‌شناس، زیرا با یک شبهه خیلی از افراد بی‌دین می‌شوند، دوسوم دین مربوط به ازدواج است، البته در سن پایین یعنی 18 سالگی ازدواج کند، آنها بچه نیستند، ما بچه‌ایم که می‌گوییم آنها بچه‌اند.

یک بچه کوچک بود که با قرآن آشنا بود به او گفتم کی داماد می‌شوی؟ فردی گفت او بچه است، کودک برای او آیه سلیمان را خواند و گفت: من بچه‌ام، اما می‌فهمم.

بچه‌های امروزی خوب می‌فهمند، آنچه فرزندان را از ازدواج دور می‌کند دوری از اسلام‌شناسی است، زیرا شبهه‌ای برای او به وجود می‌آورند و او را از دین دور می‌کنند، اگر می‌خواهید بچه‌ها بیمه شوند باید با مسجد دوست شوند، پیش‌نماز باید پرمطالعه باشد و مردم همیشه چیز نویی از او یاد گیرند، ارتباط با دین انسان را بیمه می‌کند، پدران ما کلاس ایدئولوژی و جهان‌بینی نداشتند، در روستاها زمانی 90 درصد بی‌سواد بودند.

اتصال به اولیای خدا انسان را حفظ می‌کند، ازدواج سریع انسان را حفظ می‌کند، نماز انسان را حفظ می‌کند.

http://www.parsine.com/fa/news/73792/%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B3%D9%86-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC

نظر آیت‌الله مکارم شیرازی درباره سن ازدواج

بلوغ و سنّ ازدواج دختران و پسران یک موضوع قراردادى نیست که بنشینیم و براى آن حد و مرزى تعیین کنیم؛ بلکه یک امر طبیعى و فطرى است و از قلمرو اختیار و انتخاب ما بیرون مى باشد و هر دختر و یا پسرى در سنین خاصّى از عمر خود به حدّ بلوغ مى رسد و فصل تازه اى از زندگى به روى او گشوده مى شود. کتاب طبیعت آغاز این فصل از زندگى را، پیش از ما معیّن کرده است و با قطعنامه ها و تصویب نامه هاى ما یک وجب هم عقب نشینى نمى کند!

بلوغ در انسان با تغییرات جسمى و روحى عمیقى آغاز مى گردد؛ قدّ و قامت تغییر مى کند، نیروى انسانى رو به فزونى مى گذارد؛ شکل اعضا با گذشته کاملا تغییر پیدا مى کند، تمایلات خاصّى در انسان براى گسترش زندگى پیدا مى شود، احساسات جنسى همچون شکوفه هاى بهارى شکفته مى شود؛ احساس همسر خواهى روز به روز رو به افزایش گذارده و استخوان ها درشت شده و دگرگونى روشنى در آهنگ صدا پدید مى آید.

بنابراین، کتاب آفرینش این حد و مرز زندگى را با خطّ برجسته اى بر صفحه وجود ما نوشته است و ما براى واقع بینى به جاى رجوع به سخنان این و آن، باید کتاب آفرینش را باز کرده برگ مربوط به دوران بلوغ و بحران تمایلات جنسى را با دقّت مطالعه کنیم و سنّ قانونى ازدواج را براساس سنّت خلقت و قانون آفرینش تعیین نماییم و از هر نوع خیالبافى و فلسفه تراشى خوددارى کنیم.

کسانى که از مطالعه کتاب فطرت و دفتر آفرینش سرباز مى زنند و مسأله بلوغ را یک امر قراردادى تلقّى مى نمایند و تصوّر مى کنند که واقعیّات و حقایق، تابع اندیشه و قرارداد آنهاست، با سنن آفرینش به جنگ برخاسته و سرانجام مغلوب مى شوند؛ زیرا سنن خلقت با گفت و شنود افراد غافل از اصول خلقت، دگرگون نمى گردد.

همان طور که تکامل یک جنین در رحم، تقریباً در نُه ماه انجام مى گیرد و هرگاه گروهى بنشینند، قانونى وضع کنند که از این به بعد جنین باید در رحم مادر در مدّت یک سال تکامل پیدا کند، کار بیهوده اى انجام داده اند؛ همچنین دخل و تصرّف در حد بلوغ که یکى از سنن آفرینش است، جز بیهوده گفتن چیزى نیست.

این که رسول خدا(صلى الله علیه وآله) مى فرماید: «لا تُعادُوا الایّامَ فَتُعادِیْکم; با زمان ستیزه مکنید که با شما ستیزه مى کند» مقصود این است که با سنن خلقت جنگ نکنید؛ زیرا نبرد با آن جز مغلوبیّت و شکست نتیجه اى ندارد.

معدّل «سنّ بلوغ جنسى» در دختران کشور ما 14 و در پسران 16 مى باشد. در این فصل از زندگى تمایلات جنسى آنها بیدار مى شود و هرگاه سنّ ازدواج را بالا ببریم تکلیف دختران و پسران در این مدّت محرومیّت چیست؟ یا باید تن به آمیزش هاى نامشروع بدهند و سرانجام هزاران مصیبت دامنگیر اجتماع گردد، یا در برابر آتش غریزه جنسى مقاومت طولانى کنند که به فرض ممکن بودن براى همه افراد، اعصاب آنها را خرد مى کند.

هیچ مى دانید که ازدواج و همسر گزینى موجب شکفته شدن استعدادهاى نهفته است و افراد متأهّل بهتر از افراد مجرّد فکر مى کنند و جوانى که در کانون وجود او آتش شهوت زبانه مى کشد و وسیله مشروع براى اطفاى آن ندارد، نمى تواند صحیح و آرام فکر کند؟

این حقیقتى است که برخى از روانشناسان به آن اعتراف کرده و آزمایش هایى روى آن انجام داده اند.

....................
پایان پیام/ 218

http://abna.ir/data.asp?lang=1&Id=403787

عباس;378927 نوشت:
در حالی که ۱۶ سالشه می خواد ازدواج کنه ولی خونوادش موافق نیستن

اگه به بلوغ عقلی و مالی رسیده ازدواج خیلی هم خوب است

سلام . سلام به آشنای عباس . عباس ، به آشنات بگو علیرضا گفت :

به خدا مبارزه کردن با فشار شهوت ، کار هرکسی نیست . اگر میدونی روت خیلی فشاره ، شک نکن که این فشار تو رو وادار به عمل میکنه . عملی که میتونه ازدواج باشه ، میتونه ازدواج موقت لعنتی خانمان سوز هوس بازی باشه ، می تونه خودراضایی کثافت لجن آشغال باشه .

ازدواج کن . به حرف هیچ کس گوش نکن . به حرف من گوش کن . من هیچ خری نیستم اما من میفهمم فشار جنسی یعنی چی ، من میفهمم به دام خودارضایی افتادن و سه چهار سال اسیرش بودن و افسردگی و لجن شدن و هوس باز شدن و هیز شدن و معتاد شدن به فیلم و عکس و داستان و سایت پور.ن یعنی چی . تو رو قرآن برای ازدواج کردن عجله کن اما برای پیدا کردن همسر مناسب به هیچ وجه عجله نکن .

به والله قسم اول و آخر راه تو ازدواج هست . تو اگر ازدواج نکنی ، شک نکن به احتمال زیاد به کثافت کشیده میشی . وقتی که به کثافت کشیده شدی دو حالت داره . یا به کثافت بودن ادامه میدی یا پشیمون میشی و تصمیم میگری کثافت رو کنار بزاری و بری ازدواج کنی . اگر حالت اول رو انتخاب میکنی که هیچ ، من هیچ حرفی باهت ندارم . اما اگر قرار هست بعد از یک عمر کثافت بازی ، وارد زندگی و ازدواج بشی ، خب چرا از همین الان و پاک پاک پاک وارد یک زندگی خوب نشی .

یادت باشه ، وقتی تشنه هستی ، اگر آب گوارا بخوری ، هم تشنگیت رفع میشه ، هم حریص به آب خوردن اضافی نیستی ، هم به آرامش و لذت میرسی .

یادت باشه ، اگر تشنگی شهوتت رو با آب دریای شور خودارضایی یا حال کردن با این و اون رفع کنی ، به خدا هیچ وقت تشنگیت رفع نمیشه ، بیشتر له له میزنی ، و هیچ وقت به آرامش کامل و رضایت نمیرسی .

یادت باشه ، زندگی فقط س.ک.س نیست . همه رکن اساسی یک زندگی رابطه جنسی هست . زندگی عشق و وفاداری و بچه داشتن و رحمت و مودت خدا هست . رابطه ی جنسی رو هم به حد اعلا داره .

من ، یه جووون مثبت نامحرم ندیده فیلم و عکس ندیده پاک نیستم پس اینو بدون ، دارم تجربیاتم رو بهت میگم نه فقط باید و نباید های تو کتابا رو .

یکی از رفیقام اینقدر خودارضایی کرد که الان داره به گِی ( حال کردن با پسر ) فک میکنه .

به جان عزیزام قسم ، هوس بازی ، زن بازی ، دختر بازی ، خودارضایی ، دهن اعتقاداتت رو سرویس میکنه . من خودم مدت خیلی زیادی نماز رو گذاشتم کنار . قرآن خوندن رو گذاشتم کنار . چند تا از روزهام رو به خاطر خودارضایی شکستم .

من رو کفن کنی این جمله ام رو فراموش نکن :

1 . اگر نسبتا شرایط ازدواج رو نداری و میتونی خودت رو کنترل کنی ( تو رو قرآن با خودت رو راست باش و الکی به خودت نگو : آره من میتونم ) ، میتونی دیرتر ازدواج کنی

2 . اگر نمیتونی خودت رو نگه داری و میدونی به لجن کشیده میشی ، فقط و فقط و فقط به ازدواج فک کن و گوربابای هرکسی که میگه ازدواج نکن .

3. جوووووووووووووووووووووووووووون من واسه ازدواج عجله کن ولی واسه تحقیق و پیدا کردن و شناخت یک دختر ، به هیچ وجه عجله نکن . شوخی نیست . بحث یک عمر زندگی هست . یک عــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمر زندگی .

خود من بعد مدتی آشغالی ، تصمیم به ازدواج گرفتم . از همه ی کارام مثل ... پشیمونم . از اینکه پیش چشمای خدا حیا نکردم . از اینکه پیش چشمای خدا حیا نکردم .

نقل قول:
ازدواج کن . به حرف هیچ کس گوش نکن . به حرف من گوش کن . من هیچ خری نیستم اما من میفهمم فشار جنسی یعنی چی ، من میفهمم به دام خودارضایی افتادن و سه چهار سال اسیرش بودن و افسردگی و لجن شدن و هوس باز شدن و هیز شدن و معتاد شدن به فیلم و عکس و داستان و سایت پور.ن یعنی چی . تو رو قرآن برای ازدواج کردن عجله کن اما برای پیدا کردن همسر مناسب به هیچ وجه عجله نکن

سلام بر شما دوست عزیز و همچنین سوال کننده محترم و البته یه سلام اختصاصی خدمت جناب حامی کارشناس اسخ گوی تاپیک
دوست عزیز شمایی که میگی به حرف هیچ کس گوش نده و ازدواج کن ، شده تا حالا 6 ماه بری دفتر مشاوره یا دفاتر حل اختلاف بشینی و ببینی چه مشکلاتی هست؟
فکر کردی ازدواج یعنی حل مشکل جنسی و تمام؟
از جناب عباس میخوام که بدونند به نظر من بهترین پاسخ دنیا روخود جناب حامی بهتون دادند.واقعا زیبا بود و جامع
یادتون باشه اگر واقعا نمیتونید جلوی غریزه جنسی خودتون رو بگیرید و به گناه میوفتید دوتا مطلب بهتون بگم
1-ازدواج موقت بکنید(باز هم میگم اگر واقعا میدونید که به گناه میوفتید) اون وقت همونجا میتونین ببینین آیا میتونید یه ازدواج دائم هم داشته باشید؟
2-این دوران شیب شهوت تا چندین سال هست و از 25 سالگی به بعد این اوج شهوتی که توی این دوران هست کمتر میشه
تمام
موفق باشید

الان تو این زمانه خیلی بزرگتر ها هم بعد ازدواج نمیتونن به درستی و خوبی زندگی کنند چون ازدواج راحته ولی زندگی مشترک خیلی پیچیده تر از اینهاست اگر فقط معیارتون از ازدواج اون باشه ازدواج درست نیست. چون حتما به مشکلاتی بعد ازدوا برخورد میکنین و زندگی تون خیلی خرابتر و سخت تر از الانتون میشه.

muiacir;383379 نوشت:
1-ازدواج موقت بکنید(باز هم میگم اگر واقعا میدونید که به گناه میوفتید) اون وقت همونجا میتونین ببینین آیا میتونید یه ازدواج دائم هم داشته باشید؟
2-این دوران شیب شهوت تا چندین سال هست و از 25 سالگی به بعد این اوج شهوتی که توی این دوران هست کمتر میشه

سمی تر از ازدواج موقت خودشه . خانمان سوز تر از ازدواج موقت خودشه . طلاق های زیاد هم هیچ ربطی به خود ازدواج نداره . به ازدواج عجولانه و بی فکر ربط داره که اگه خوب دقت کنی میبینی گفتم تو ازدواج عجله کنه ولی تو تحقیق صبر .

شیب و میبم بزار کنار . همچی میگی شیب که سرسره بازیه . همین شیب شهوت و این حرفای به ظاهر گوگولی مگولی و خوشگل --- بسیار بسیار معذرت میخوام --- دهن جونای ما رو سرویس کرده . د آخه یعنی چی شیبش میگذره ؟!! تا این شیبه بگذره ، خدا میدونه به جووون مردم چی میگذره .

Ali-Reza;383507 نوشت:
سمی تر از ازدواج موقت خودشه . خانمان سوز تر از ازدواج موقت خودشه . طلاق های زیاد هم هیچ ربطی به خود ازدواج نداره . به ازدواج عجولانه و بی فکر ربط داره که اگه خوب دقت کنی میبینی گفتم تو ازدواج عجله کنه ولی تو تحقیق صبر .

شیب و میبم بزار کنار . همچی میگی شیب که سرسره بازیه . همین شیب شهوت و این حرفای به ظاهر گوگولی مگولی و خوشگل --- بسیار بسیار معذرت میخوام --- دهن جونای ما رو سرویس کرده . د آخه یعنی چی شیبش میگذره ؟!! تا این شیبه بگذره ، خدا میدونه به جووون مردم چی میگذره .

دوست عزیز من کی گفتم صبر کن تا این شیب بگذره؟شما همچین حرفی از من شنیدی؟فقط به عنوان یه اطلاع گفتم که فکر نکنه تا مثلا 30 ، 40 سالگی همینجوری هی در اوج نیاز به غیر همجنس میمونه که بدون شک میگم که 99 درصد ناشی از غریزه جنسی هست
اما در مورد ازدواج موقت اگر شما باهاش مشکلی دارین یا اون رو مضر میبینین باید بهتون بگم چون تجربه ندارین و ضمنا به مقاله توی سایت ایت الله مکارم برای اطلاعات بیشتر در مورد ازدواج موقت مراجعه کنین

عبدالرحیم;383217 نوشت:
اگه به بلوغ عقلی و مالی رسیده ازدواج خیلی هم خوب است

حالا گیریم مادرو پدره راضی شدن ، کی به پسر بچه 16 ساله زن میده؟

Ali-Reza;383507 نوشت:

1- شیب هیچی نمیگذره ، بیشتر میشه که کمتر نمیشه
2- ازدواج موقت شاید در نظر شما لایق این حرفایی باشه که جنابعالی گفتین ولی دین ما و ائمه هم روش تاکید زیادی داشتن و دارن
3- به نظر من برای ایشون بهترین راه همون ازدواج موقته

ازدواج موقت :

1. یک جوون چرا باید به جای ازدواج داءم ، ازدواج موقت کنه ؟ چرا ؟ به کدوم دلیل ؟
ازدواج موقت ، شده یه راه حل آسون و بی دردسر و خریدنی واسه کسایی که نیاز جنسی دارن . شده یه راه میانبر واسه هوس بازی مردای متاهل ما .

2.فرض کن ازدواج موقت در یک جامعه رواج پیدا کنه . اون زن هایی که راضی میشن برای مدت کوتاهی به عقد یک مرد در بیان ، چرا راضی میشن ؟ برای پول ؟ اگر برای پول این کار رو میکنن ، میدونی بعد از مدتی ، چه فاجعه ایی رخ میده ؟ به وجود آمدن درآمد زدایی از ازدواج موقت برای زنان . همون فاحشه گری در لباس حلالیت . زنایی که کارشون این میشه .

چرا راضی میشن ؟ جه بلایی سر اون زن درمیاد که مدتی با یک مردیه ، مدتی با یک مرد دیگه . اگر قرار نیست اون زن مدتی با یک مرد باشه مدتی با یکی دیگه ، پس نباید ازدواج موقت کنه ، باید ازدواج داءم کنه .

چرا یک جوون باید ازدواج موقت کنه ؟

به خاطر نداشتن شرایط مادی و پول ؟ غیر قابل قبوله . هیچ وجهه شرعی نداره . این همه دستورات دین که میگه به خاطر ترس از فقر ، دست از ازدواج نکشین .

به خاطر سن کم ؟ غیر قابل قبوله . ازدواج در سن کم ، توصیه دین ما هست . یعنی خدا این قدر نمیدونسته که ازدواج رو در سنی بزاره که به قول ما روشن فکرا ، برای رفعش نباید ازدواج داءم کرد ، باید موقت کرد . خدا در قرآن میگه اگر نمیتونی ازدواج کنی ، عفت به خرج بده . نگفت برو واسه یه ماه یکی رو صیغه کن ، حال کن ، بعدشم ولش کن .

تو رو نمیدونم ولی من بدبختی هایی از ازدواج موقت دیدم که آدم رو دیونه میکنه . تو رو خدا اینقدر مثل نقل و نبات فرط و فرط نگیم ازدواج موقت . به خدا ازدواج موقت واسه ما جوونا نیست . نیست . نیست . نیست .

nakisa;383637 نوشت:
1- شیب هیچی نمیگذره ، بیشتر میشه که کمتر نمیشه
2- ازدواج موقت شاید در نظر شما لایق این حرفایی باشه که جنابعالی گفتین ولی دین ما و ائمه هم روش تاکید زیادی داشتن و دارن
3- به نظر من برای ایشون بهترین راه همون ازدواج موقته

چرا آخه ؟ چرا آخه ؟

یه بنده خدای مثلا مذهبی میگفت ی معصومی گفته : ازدواج موقت ، تفریح حلال مومنه .

وااااااااااااااای خدای من . این حدیث نابودگر یک انسانه .

چرا چرا چرا .

کدوم دختری حاضر میشه با پسری ازدواج کنه که تا قبل از ازدواجش ، چندین بار ازدواج موقت کرده .

حاج آقای دهنوی اومد دانشگاهمون . گفت یه بنده خدایی تو قم ، 99 تا ازدواج موقت داشته .

چرااااااااااااااااااااااااااااااااااا . خدایا چرا . چرا نباید ازدواج داءم کرد . چرا . به کدوم دلیل . خدایا تو گفتی عفت به خرج بدین نگفتی ازدواج موقت کنین . خدا تو نگفتی حتما باید هیجده سالگی به بالا ازدواج کرد . خدایا تو گفتی قرص بودن پایه های زندگی ، به سن نیست . خدایا این جوون نهایتا با یکی دوسال صبر ، میتونه ازدواج داءم کنه ، تو بین خودش و زنش مودت ایجاد کنی رحمت بدی بچه دار بشن برکت بدی .

nakisa;383637 نوشت:
ولی دین ما و ائمه هم روش تاکید زیادی داشتن و دارن

به من بگو واسه چی تاکید زیادی داشتن ؟ شمایی که میگی تاکید زیادی داشتن ، میدونی واسه چه کسایی گفتن ؟ شرایط کاملش رو میدونی ؟ فقط رو ازدواج موقت تاکید زیادی داشتن ؟! رو ازدواج داءم نداشتن ؟!!!

Ali-Reza;383644 نوشت:
به من بگو واسه چی تاکید زیادی داشتن ؟ شمایی که میگی تاکید زیادی داشتن ، میدونی واسه چه کسایی گفتن ؟ شرایط کاملش رو میدونی ؟ فقط رو ازدواج موقت تاکید زیادی داشتن ؟! رو ازدواج داءم نداشتن ؟!!!

من نمیگم
بریم مطالعه کنین میفهمین
بله من میدونم ولی فکر کنم شما نمیدونین
به توجه به شرایط این اقای 16 ساله ، شرایطش واسه ایشون خوبه
ببخشید مگه هر کی رفته ازدواج موقت کرده بعدش رفته فاحشه شده ؟
مگه نیاز جنسی فقط تو مردها هست؟ زن نیاز نداره؟

ازدواج موقت یه رابطه دوطرفه هست که هر دو طرف از این رابطه سود میبرن . و اینطور نیست که کسی خودشو متضرر بدونه .

Ali-Reza;383642 نوشت:
کدوم دختری حاضر میشه با پسری ازدواج کنه که تا قبل از ازدواجش ، چندین بار ازدواج موقت کرده .

همون دخترایی که با اینکه میدونن پسره با چند تا دختر دیگه دوست بوده و باهاشون رابطه داشته
حالا شما به من بگین که کدوم دختری حاضره با یه پس 16 ساله ازدواج کنه؟

Ali-Reza;383638 نوشت:
تو رو نمیدونم ولی من بدبختی هایی از ازدواج موقت دیدم که آدم رو دیونه میکنه . تو رو خدا اینقدر مثل نقل و نبات فرط و فرط نگیم ازدواج موقت . به خدا ازدواج موقت واسه ما جوونا نیست . نیست . نیست . نیست .

ببخشید مال جوونا که نیست . مال متاهلام که نیست
پس مال کیه اونوقت؟

من نمیدونم چه عیبی داره که این پسر 16 ساله با یه دختر تو همین سن و با همین مشکل اشنا بشه و این رابطه به وجود بیاد و نیاز فعلیشون براورده بشه تا یه سری مشکلاتشون هم مرتفع بشه و بتونن برای آیندشون تصمیم بگیرن که آیا میتونن با هم زیر یه سقف تا تمام عمر زندگی کنن یا نه .

اگه اره که چه بهتر و اگه نه که به خیر و سلامت برای هم آروزی خوشبختی میکنن و خیلی شیک از هم جدا میشن بعد از اتمام مدت عقدشون .
ایرادش چیه؟

nakisa;383684 نوشت:
همون دخترایی که با اینکه میدونن پسره با چند تا دختر دیگه دوست بوده و باهاشون رابطه داشته
حالا شما به من بگین که کدوم دختری حاضره با یه پس 16 ساله ازدواج کنه؟

پس عملا داری میگی دخترایی زن این جور پسرا میشن که خودشون با چند نفر بوده !!!! . حرف نداره !!! چه قد عالی !!!! زن اینجور پسرا ، این جور دخترا ان ! چه قد منطقی !! چه زن و شوهر بی نظیری !!!

تا جایی که دلت بخواد ، دختر های 14 15 ساله با پسر های 17 18 ساله ازدواج میکنن . چند تا شیخ بودن که خودشون گفتن دختراشونو تو سن 13 14 عروس کردن .

nakisa;383684 نوشت:
ببخشید مال جوونا که نیست . مال متاهلام که نیست
پس مال کیه اونوقت؟

بحث مال این و اون نیست . بحث موقعیت و شرایطه .

nakisa;383684 نوشت:
مگه نیاز جنسی فقط تو مردها هست؟ زن نیاز نداره؟

ازدواج موقت یه رابطه دوطرفه هست که هر دو طرف از این رابطه سود میبرن . و اینطور نیست که کسی خودشو متضرر بدونه .

nakisa;383687 نوشت:
من نمیدونم چه عیبی داره که این پسر 16 ساله با یه دختر تو همین سن و با همین مشکل اشنا بشه و این رابطه به وجود بیاد و نیاز فعلیشون براورده بشه تا یه سری مشکلاتشون هم مرتفع بشه و بتونن برای آیندشون تصمیم بگیرن که آیا میتونن با هم زیر یه سقف تا تمام عمر زندگی کنن یا نه .

اگه اره که چه بهتر و اگه نه که به خیر و سلامت برای هم آروزی خوشبختی میکنن و خیلی شیک از هم جدا میشن بعد از اتمام مدت عقدشون .
ایرادش چیه؟

چه جالب !!! یه دختر و یه پسر ، یه مدت عشق و حالاشونو بکنن ، بعــــــــد ببینن به درد همدیگه میخورن ، اگر میخوردن که ازدواج داءم کنن و اگر نمیخوردن ، خیلی شیک !! و خوش !! و سلامت !! و با فراق بال !!! و خیلی منطقی !!! و بدون هیچ وابستگی و احساسات و مشکلات !!!! از هم جدا میشن . دختره هم که باکرگیش رو از دست داده . وای چچه قد عالیه و منطقی و رمانتیکه و آرامه .

واسه شناخت نیاز به همخوابی نیست . چند جلسه خواستگاری واسه شناخت کافیه . آدم هر کار بکنه ، ازدواج هندوانه سر بسته ایی هست که اگر تو زندگی طعمش خیلی به دلت ننشست ، به جای اینکه فرطی از هم جدا بشن ، بر تفاوتاشون صبر کنن . صبر کن .

شما ماشاللا خیلی راحتی نکیسا .

ممنون از همه ی عزیزانی که وقت گرانبهاشونو گذاشتن و به مشکل این حقیر رسیدگی نمودند
بالاخره چی شد ازدواج موقت یا دایم ؟
برای ازدواج دایم مشکلاتی فوق تصور وجود داره
و برای ازدواج موقت باید اجازه از والدین باشه
همین چند روزا یه صحنه سازی کردم و اونا فهمیدن من احساس نیاز دارم ولی مثل اینکه یا نمی فهمن یا نمیخوان بفهمن هیچ عکس العملی نداشتند آقا ما که سوختیم و هنوزم داریم می سوزیم ولی اگه شما بچه دارین به ۱۷ که رسید شما براش آستین بالا بزنید .

نمیدونم ولی به شخصه بهتره متخصص این امر یعنی جناب حامی بیاند و پاسخ واضح رو بهتون بدند
اما دوست عزیز ، جناب Ali-Reza ، اینجا جای بحث در مورد قبول داشتن یا نداشتن ازدواج موقت نیست ، جای بحث در مورد این هم نیست که کی حاضره دخترشو وادار به ازدواج موقت کنه
فقط من اینو به عنوان یه راهکار به ایشون دادم ، راهکاری که اسلام میگه و راهکاری که خودم هم دیدم
ببینید دوست عزیز شما فرمودید چندتا ازدواج موقت دیدید که مضر بوده.منم چندتا روحانی دیدم که گناه کبیره میکردند حالا این دلیل میشه روحانیت بده؟

نقل قول:
و برای ازدواج موقت باید اجازه از والدین باشه

اون وقت برای ازدواج دائم اجازه والدین نیاز نیست؟!!!
نقل قول:
بالاخره چی شد ازدواج موقت یا دایم ؟

به نظر شخصی بنده ،درست یا غلط ، یه پسر 16 ، 17 ساله در این زمونه واقعا آمادگی ازدواج دائم رو نداره ، اگر فرد ادم متدینی هست پس با خانوادش صحبت کنه یا خانواده رو ببره پیش یه مشاور تا باهاشون صحبت کنه و بگه پسر شما توانایی تحمل رو نداره ، به گناه کشیده میشه ، آدم متدینی هست و میخواد این اتفاق براش نیوفته و فکر هم میکنه که میتونه الان ازدواج کنه ، شما یه ازدواج موقت براش ترتیب بدید تا خودش تجربه کنه ببینه میتونه از پس یه زندگی بر بیاد اگر تونست که بسم الله برین برای ازدواج دائم

عواقب ازدواج در سنین پایین

وقتی دختر و پسری در سنین پایین و بدون آمادگی جسمانی، عقلی و عاطفی با یکدیگر ازدواج می کنند دچار مشکلات عدیده ای می شوند. بنابر فرهنگ ایرانی وقتی فردی ازدواج می کند بعد از شش ماه باید باردار شود در غیر این صورت برچسب اجاق کور به او می زنند به خصوص اگر فرد بدلیل سن کم، تحمل این قبیل حرف ها را نیز نداشته باشد برای پایان دادن این حرف و حدیث ها به فکر باردار شدن می افتد که نه تنها در همه دوران بارداری با مشکلاتی مواجه می شود بلکه زایمانش در اغلب موارد پری ناتال (تحت مراقبت های لازم) می بایست انجام گیرد. اما مساله فقط به همین جا ختم نمی شود چون احتمال مرده زایی یا عقب ماندگی ذهنی فرزندان نیز وجود دارد.

ازدواج در چه سنی خوب است؟
بعضی از صاحب نظران سن ازدواج برای پسرها را بین ۲۵ تا ۳۵ و دخترها در سنین بین ۱۸ تا ۲۵ سال می دانند اما این مبنای درستی نیست و نمی توان قطعا ازدواج خارج از این سن را رد کرد.
الستی می گوید: شاخص های تعیین سن ازدواج شامل اعتقادات مذهبی، طبقه، گروه اجتماعی و نوع زیست بوم افراد می شود. مثلا یک دختر در بافت روستایی زیر ۲۵ سال ازدواج می کند ولی یک دختر ۳۰ ساله در شهر، الزامی برای ازدواج ندارد.
این در حالی است که ازدواج در سن پایین در شرایطی که جوانان امروزی آستانه تحمل شان پایین آمده است پدیده ای منفی محسوب می شود که موجب پیامدهای خاص برای زوجین و خانواده های آن ها می شود...

از سویی پسرانی که در سن پایین ازدواج می کنند پس از مدتی که در جمع دوستان و همسالان مجرد خود قرار می گیرند دچار یاس و ناامیدی می شوند و حس می کنند با ازدواج، موقعیت های زندگی مجردی را از دست داده اند. البته پزشکان معتقدند این افراد به دلیل حس نارضایتی از زندگی که همیشه با آن دست و پنجه نرم می کنند بیشتر از بقیه افراد مستعد بیماری های قلبی و عروقی هستند.
با این همه به نظر می رسد که سن ازدواج تابع عدد خاصی نیست و اینگونه نیست که فردی با ۳۰ سال سن ازدواج کند اما فرد ۲۰ ساله نباید! بلکه افراد باید از نظر عاطفی، عقلی و جسمی شرایط ازدواج را داشته باشند. و صد البته که رسوم خرافی و برخی رفتارهای غلط نخ نماشده به هیچوجه نباید در چنین تصمیم بزرگی داخل شود.

منبع:ویستا

بنده هم فکر میکنم که ایشون اگه واقعا نمیتونن صبر کنن ازدواج موقت رو انتخاب کنن و بنظرم بهتر اینه که این ازدواج موقت از خانوادشون پنهان بمونه تا برای ازدواج دائمشون مشکلی پیش نیاد و خودشون برای ازدواج دائم به طرف مقابلشون بگن البته نه در جلسه اول. در ضمن بهتره که ازدواج موقت با خانم های بیوه انجام بشه چون دختر باکره نیاز به اذن پدر داره و توصیه هم شده که با دختر باکره ازدواج موقت نکنید (اگه اشتباه نکرده باشم). در کل توصیه میکنم که کارشون رو هرچند که حلال هست ولی به خاطر تبعات احتمالی در آیندشون پنهانی انجام بدن.

معايب و مفاسدی كه برای نكاح منقطع ذكر شده از اين قرار است :

1- پايه ازدواج بايد بر دوام باشد ، و زوجين از اول كه پيمان زناشوئی
‏ می‏بندند بايد خود را برای هميشه متعلق بيكديگر بدانند و تصور جدائی در
مخيله آنها خطور نكند ، عليهذا ازدواج موقت نمی‏تواند پيمان استواری ميان‏
زوجين باشد .

جواب : اينكه پايه ازدواج بايد بر دوام باشد بسيار مطلب درستی است ، ولی اين‏
ايراد وقتی وارد است كه بخواهيم ازدواج موقت را جانشين ازدواج دائم‏
كنيم و ازدواج دائم را منسوخ نمائيم .

بدون شك هنگاميكه طرفين قادر به ازدواج دائم هستند و اطمينان كامل‏
نسبت بيكديگر پيدا كرده‏اند و تصميم دارند برای هميشه متعلق بيكديگر
باشند پيمان ازدواج دائم می‏بندند .
ازدواج موقت از آنجهت تشريع شده است كه ازدواج دائم به تنهائی قادر
نبوده است كه در همه شرائط و احوال رفع احتياجات بشر را بكند و انحصار
به ازدواج دائم مستلزم اين بوده است كه افراد يا به رهبانيت موقت‏
مكلف گردند و يا در ورطه كمونيسم جنسی غرق شوند . بديهی است كه هيچ پسر
يا دختری آنجا كه برايش زمينه يك زناشوئی دائم و هميشگی فراهم است خود
را با يك امر موقتی سرگرم نميكند .

2 - ازدواج موقت از طرف زنان و دختران ايرانی كه شيعه مذهب ميباشند
استقبال نشده است و آنرا نوعی تحقير برای خود دانسته‏اند ، پس افكار
عمومی خود مردم شيعه نيز آنرا طرد ميكند .
جواب اينست كه اولا منفوريت متعه در ميان زنان ، مولود سوء
استفاده‏هائی است كه مردان هوسران در اين زمينه كرده‏اند و قانون بايد جلو
آنها را بگيرد و ما درباره اين سوء استفاده‏ها بحث خواهيم كرد . ثانيا
انتظار اينكه ازدواج موقت باندازه ازدواج دائم استقبال شود در صورتيكه‏
فلسفه ازدواج موقت ، عدم آمادگی يا عدم امكان طرفين با يكطرف برای‏
ازدواج دائم است انتظار بيجا و غلطی است .

3 - نكاح منقطع . بر خلاف حيثيت و احترام زن است ، زيرا نوعی كرايه‏
دادن آدم و جواز شرعی آدم فروشی است . خلاف حيثيت انسانی زن است كه در
مقابل وجهی كه از مردی ميگيرد وجود خود را در اختيار او قرار دهد .
جواب : اين ايراد از همه عجيب‏تر است . اولا ازدواج موقت با مشخصاتي كه
گفتيم چه ربطی باجاره و كرايه دارد و آيا محدوديت مدت ازدواج موجب ميشود كه از صورت ازدواج خارج و شكل‏ اجاره و كرايه بخود بگيرد ؟ . آيا چون حتما بايد مهر معين و قطعی داشته‏
باشد كرايه و اجاره است ؟ كه اگر بدون مهر بود و مرد چيزی نثار زن نكرد
، زن حيثيت انسان خود را باز يافته است ؟ ما درباره مسئله مهر جداگانه‏
بحث خواهيم كرد .
از قضا فقها تصريح كرده‏اند و قانون مدنی نيز بر همان اساس مواد خود را
تنظيم كرده است كه ازدواج موقت و ازدواج دائم از لحاظ ماهيت قرارداد
هيچگونه تفاوتی با هم ندارند و نبايد داشته باشند . هر دو ازدواجند و هر
دو بايد با الفاظ مخصوص ازدواج صورت بگيرند و اگر نكاح منقطع را با
صيغه‏های مخصوص اجاره و كرايه بخوانند باطل است .
ثانيا از كی و چه تاريخی كرايه آدم منسوخ شده است ؟ تمام خياطها و
باربرها تمام پزشكها و كارشناسها ، تمام كارمندان دولت از نخست وزير
گرفته تا كارمند دون رتبه ، تمام كارگران كارخانه‏ها آدمهای كرايه‏ای هستند.
ثالثا زنی كه به اختيار و اراده خود با مرد بخصوصی عقد ازدواج موقت‏
می‏بندد آدم كرايه‏ای نيست و كاری بر خلاف حيثيت و شرافت انسانی نكرده‏
است ، اگر ميخواهيد زن كرايه‏ای را بشناسيد ، اگر ميخواهيد بردگی زنرا
ببينيد باروپا و امريكا سفر كنيد و سری به كمپانيهای فيلمبرداری بزنيد تا
ببينيد زن كرايه‏ای يعنی چه ؟ ببينيد چگونه كمپانيهای مزبور حركات زن ،
ژستهای زن ، اطوار زنانه زن ، هنرهای جنسی زن را بمعرض فروش ميگذارند .
بليطهائی كه شما برای سينماها و تاترهای ميخريد در حقيقت اجاره بهای‏
زنهای كرايه‏ای را ميپردازيد . ببينيد در آنجا زن بدبخت برای اينكه پولی‏
بگيرد تن به چه كارهائی ميدهد ؟ مدتها تحت نظر متخصصان كار آزموده و
شريف بايد رموز تحريكات جنسی را بياموزد ، بدن و روح و شخصيت خود را
در اختيار يك مؤسسه پول درآوری قرار دهد برای اينكه مشتريان بيشتری برای آن مؤسسه‏
پيدا كند . سری به كاباره‏ها و هتلها بزنيد ببينيد زن چه شرافتی بدست آورده است و
برای اينكه مزد ناچيزی بگيرد و جيب فلان پولدار را پرتر كند چگونه بايد
همه حيثيت و شرافت خود را در اختيار مهمانان قرار دهد .
زن كرايه‏ای آن مانكن‏ها هستند كه اجير و مزدور فروشندگيهای بزرگ می‏شوند
و شرف و عزت خود را وسيله پيشرفت و توسعه حرص و آز آنها قرار ميدهند .

زن كرايه‏ای آن زنی است كه برای جلب مشتری برای يك مؤسسه اقتصادی با
هزاران اطوار كه اغلب آنها تصنعی و بخاطر انجام وظيفه مزدوری است روی‏
صفحه تلويزيون ظاهر ميشود و بنفع يك كالای تجارتی تبليغ ميكند .
كيست كه نداند امروز در مغرب زمين زيبائی زن ، جاذبه جنسی زن ، آواز
زن ، هنر و ابتكار زن ، روح و بدن زن و بالاخره شخصيت زن ، وسيله تحقير و
ناچيزی در خدمت سرمايه‏داری اروپا و امريكا است ؟ و متأسفانه شما دانسته‏
يا ندانسته زن شريف و نجيب ايرانی را بسوی اينچنين اسارتی ميكشانيد .
من نميدانم چرا اگر زنی با شرائط آزاد با يك مرد بطور موقت ازدواج كند
زن كرايه‏ای محسوب ميشود . اما اگر زنی در يك عروسی يا شب‏نشينی در
مقابل چشمان حريص هزار مرد و برای ارضاء تمايلات جنسی آنها حنجره خود را
پاره كند و هزار و يك نوع معلق بزند تا مزد معينی دريافت دارد زن‏ كرايه‏ای محسوب نميشود ؟
آيا اسلام كه جلو مردان را از اينگونه بهره‏برداری‏ها از زن گرفته است و
خود زن را باين اسارت آگاه و او را از تن دادن به آن و ارتزاق از آن منع‏
كرده است مقام زن را پائين آورده است يا اروپای نيمه دوم قرن بيستم ؟
اگر روزی زن بدرستی آگاه و بيدار شود و دامهائی كه مرد قرن بيستم در سر
راه او گذاشته و مخفی كرده بشناسد ، عليه تمام اين فريب‏ها قيام خواهد
كرد و آنوقت تصديق خواهد كرد يگانه پناهگاه و حامی جدی و راستگوی او
قرآن است و البته چنين روزی دور نيست .

سرنوشت فرزندان در ازدواج موقت

5 - نكاح منقطع ، از نظر اينكه دوام ندارد ، آشيانه نامناسبی برای‏
كودكانی است كه بعدا بوجود می‏آيند . لازمه نكاح منقطع اين است كه‏
فرزندان آينده ، بی سرپرست و از حمايت پدری مهربان و مادری دلگرم بخانه‏
و آشيانه محروم بمانند .
جواب : اين ايراد ، ايرادی است كه مجله زن روز بسيار روی آن تكيه كرده است .
ولی با توضيحاتی كه داديم گمان نميكنم جای بحث و ايرادی باشد . در مقاله‏
پيش گفتيم كه يكی از تفاوتهای ازدواج موقت و ازدواج دائم مربوط به‏ توليد نسل است .
در ازدواج دائم هيچيك از زوجين بدون جلب رضايت ديگری نمی تواند از
زير بار تناسل شانه خالی كند . بر خلاف ازدواج موقت كه هر دو طرف‏
آزادند . در ازدواج موقت ، زن نبايد مانع استمتاع مرد بشود ولی می‏تواند بدون آنكه لطمه‏ای به استمتاع‏ مرد وارد آيد مانع حاملگی خود بشود و اين موضوع با وسائل ضد آبستنی امروز
كاملا حل شده است .
عليهذا اگر زوجين در ازدواج موقت مايل باشند توليد فرزند كنند و
مسئوليت نگهداری و تربيت فرزند آتيه را بپذيرند توليد فرزند می‏كنند .
بديهی است كه از نظر عاطفه طبيعی فرقی ميان فرزند زوجه دائم با زوجه‏
موقت نيست و اگر فرضا پدر يا مادر از وظيفه خود امتناع كند قانون آنها
را مكلف و مجبور می‏كند همانگونه كه در صورت وقوع طلاق قانون بايد دخالت‏
كند و مانع ضايع شدن حقوق فرزندان گردد و اگر مايل نباشند كه توليد فرزند
نمايند و هدفشان از ازدواج موقت فقط تسكين غريزه است از بوجود آمدن‏
فرزند جلوگيری ميكنند .
همچنانكه ميدانيم كليسا جلوگيری از آبستنی را امر نامشروع ميداند ولی‏
از نظر اسلام اگر زوجين از اول مانع پيدايش فرزند بشوند مانعی ندارد اما
اگر نطفه منعقد شد و هسته اولی تكوين فرزند بوجود آمد اسلام بهيچوجه اجازه‏
معدوم كردن آن را نمی‏دهد .
اينكه فقهای شيعه می‏گويند هدف ازدواج دائم توليد نسل است و هدف‏
ازدواج موقت ، استمتاع و تسكين غريزه است همين منظور را بيان می‏كنند .

مجموعه آثار ج19 ( نظام حقوق زن) 59 - 7

muiacir;384031 نوشت:
به نظر شخصی بنده ،درست یا غلط ، یه پسر 16 ، 17 ساله در این زمونه واقعا آمادگی ازدواج دائم رو نداره ، اگر فرد ادم متدینی هست پس با خانوادش صحبت کنه یا خانواده رو ببره پیش یه مشاور تا باهاشون صحبت کنه و بگه پسر شما توانایی تحمل رو نداره ، به گناه کشیده میشه ، آدم متدینی هست و میخواد این اتفاق براش نیوفته و فکر هم میکنه که میتونه الان ازدواج کنه ، شما یه ازدواج موقت براش ترتیب بدید تا خودش تجربه کنه ببینه میتونه از پس یه زندگی بر بیاد اگر تونست که بسم الله برین برای ازدواج دائم

به گناه کشیده میشه اگه ازدواج موقت نکنه ؟!!

فرق ازدواج موقت با دوست دختر داشتن یا چند ماه با ی تیکه خوشگل بودن تو چند ثانیه خطبه خوندنه . و گرنه در هر دو حالت پسر به دختر واسه ارضا نیاز جنسیش پول میده .

شماها که میگید خدا گفته ازدواج موقت ، چرا نمیگید که خدا گفته به خاطر ترس از فشار مالی زندگی بیخیال ازدواج نشو ؟

ی پسر 17 ساله میتونه با یه دختر 15 16 ساله عقد کنه ، بعد از یکی دو سال تو عقد بودن هم ، با همون دختر بره زیر یک سقف و یک عمر زندگی کنه نه اینکه 6 ماه یا ی سال حالاشو بکنه بعدشم طرف بندازه اونور .

خدا میدونه اگر ازدواج موقت رواج پیدا کنه ( که تا حد زیادی رواج داره ) ، چه بلایی سر نهاد خونواده میاد . چه قدر از زن ها ، بین جووونا و مردای سست عنصر و کم ایمان ، دست به دست میشن .

muiacir;384031 نوشت:
ببینید دوست عزیز شما فرمودید چندتا ازدواج موقت دیدید که مضر بوده.منم چندتا روحانی دیدم که گناه کبیره میکردند حالا این دلیل میشه روحانیت بده؟

شما ندیدی . شما نمیدونی ازدواج موقت خطرات و عواقبش چه قد بیشتر از فایده های مقطعیش هست .

من نمیگم ازدواج موقت حکم اسلام نیست . هست چون همه ی علما خلافش چیزی نگفتن . اما من میگم تو رو قرآن به این راحتی پیشنهاد ازدواج موقت ندین . ندین .

Ali-Reza;384193 نوشت:
خدا میدونه اگر ازدواج موقت رواج پیدا کنه ( که تا حد زیادی رواج داره ) ، چه بلایی سر نهاد خونواده میاد . چه قدر از زن ها ، بین جووونا و مردای سست عنصر و کم ایمان ، دست به دست میشن .
در مدح متعه و صیغه آنقدری روایت هست که درمورد ازدواج نیست.

ضمنا اگر شما تابع اسلام و شیعه هستید باید بپذیرید، استمنا زیر پتو و زنا و فحشا، بسیار وقیح تر است از ازدواج موقتی که هم به مرد و هم به زن مواهب و هدایایی رو میبخشد.

فاطمة الزهرا علیها السلام: هیچ هدیه ای برای زن شیعه، بالاتر از متعه(ازدواج موقت) نیست.

با سلام .

به نظر بنده ازدواج بعد ازرسیدن به بلوغ جنسی و جسمی و عقلانی و روانی و اقتصادی و اجتماعی مانعی ندارد .

اگر کسی قبل از رسییدن به یکی از این بلوغ ها ازدواج کند به مشکل بر میخورد .

و بلوغ هم به سن نیست. ییک نفر 10 سالگی بالغ میشه و سبیل در میاره و یه نفر در 17 سالگی . بستگی به ژنتییک و شرایط دیگه ای داره .

خودت میدونی به چه بلوغ هایی رسیدی و به چه بلوغ هایی نرسیدی ( خودتم گول نزن ) .

اولا صیغه و فاحشه گیری تنها فرقشون یکی در این هست که تکلیف بچه مشخضه
فرق دیگشون هم تو عده هست
این هم قانون گدار می تونه به راحتی حل کنه

بجز رسول خدا تا اونجا که من می دونم امامان همه با دختر خیلی جوان ازدواج کردند

بله خب!
صیغه واسه شما مردا خوبه!
که زنارو بکنید وسیله خودتون برای شهوت!برای زن چی؟برا اون چی داره؟!اصا روتون میشه اینجوری حرف بزنین؟!واقعا که!

CELLAR;384194 نوشت:
فاطمة الزهرا علیها السلام: هیچ هدیه ای برای زن شیعه، بالاتر از متعه(ازدواج موقت) نیست.
از دست شماها! لااقل یه چیزو یه جا میبینی برو دنبال سندش ببین منبعش کجاس بعد بگو!!!!قدیما علما هم میخواستن حدیث بگن کمتر جرات میکردن بگن فلان امام اینو گفته میگفتن از فلان امام نقل شده!

http://vahaby.parsiblog.com/Archive/%D8%B5%D9%8A%D8%BA%D9%87+%D8%B4%D9%8A%D8%B1%D9%8A%D9%86+%D8%AA%D8%B1%D9%8A%D9%86+%D9%84%D8%B0%D8%AA+!!/

سلام. چرا جبهه گرفتید؟ آروم باشید. من از معصوم حرفی رو نقل کردم ها. ضمنا بلی، متعه برای کسی که ازآن سو استفاده میکند یا برای مرد متاهل، نهی شده. اما من هدفم از پست پیشین صرفا اثبات حقانیت صیغه و بهتربودن اون از سایر ناهنجاری های جنسی هست. همین

mona690;384216 نوشت:
بله خب!
صیغه واسه شما مردا خوبه!
که زنارو بکنید وسیله خودتون برای شهوت!برای زن چی؟برا اون چی داره؟!اصا روتون میشه اینجوری حرف بزنین؟!واقعا که!

ایول منا . بازم مگه تو یه چیزی بگی .

Ali-Reza;383642 نوشت:
یه بنده خدای مثلا مذهبی میگفت ی معصومی گفته : ازدواج موقت ، تفریح حلال مومنه .

بگو سند بیاره که معصوم گفته

Omid.;384118 نوشت:
بنابر فرهنگ ایرانی وقتی فردی ازدواج می کند بعد از شش ماه باید باردار شود در غیر این صورت برچسب اجاق کور به او می زنند

خیلی خیلی خیلی ببخشید
فرهنگ ایرانی غلط می کنه با اونهایی که اجاق کور می زنن
فرهنگ ایرانی دیگه چه صیغه ایه
شاید یکی بخواد تا پنج سال بچه دار نشه به بقیه چه ربطی داره
با عرض معذرت

به نام خدا
اینجوری که معلومه موقعی که شیبش درست شد مشکل ما حل می شه که انموقع دیگه به چه درد می خوره اگه شیب نداشته باشه!!

[=comic sans ms]دوستان این جا داریم سر مشکل این حقیر بحث میکنیم یا سر بچه دار شدن و ازدواج موقت ؟
من روم نمیشه برم ازدواج موقت و کلا با ازدواج موقت مخالفم
از طرفی من ازدواج رو برای دوری یا فرار از شهوات نمی خوام من می خوام ازدواج کنم چون اولا احساس تنهایی شدیدی دارم دوما من نیاز به جنس مخالفم دارم و نمی خوام این نیاز رو از راه دوستی نامشروع یا ازدواج موقت مشروع ارضا کنم .
چرا فکر می کنید ازدواج توی این سن خطر ناک اصلا چه نیازی هست که آدم تا ازدواج کرد بره سر خونه زندگی خودش من میگم ازدواج کنم و در دوران عقد بمونم تا اولا بهتر همسرم رو بشناسم و دوما به گناه نیفتم اصلا متاهل ها بگن بهترین دوران زندگی زناشوییشون کی بوده ؟
من که تا امروز به شدت از خودم در برابر نا محرم حفاظت کردم حق ندارم ازدواج کنم ؟
پدر و مادرم هم منو درک نمی کنن حتی من تلنگری بهشون زدم ولی اصلا تکون نخوردند
دوست عزیزی که میگی ازدواج توی سن ۲۸ شایدم ۳۰ خب تو متاهلی همه ی نیاز هات برطرف میگی گور بابای مجردا تو وقتی ناراحتی غصه داری اضطراب داری با همسرت حرف میزنی آروم میشی و ... من چکار کنم؟ یعنی من اگه همینجور بخوام تمام نیاز هامو سرکوب کنم و سر کوب کنم تا ۱۱ سال دیگه اگه فردا زن گرفتم نسبت به همسرم بی میل نخواهم شد ؟
لطفا از دید یه مجرد به مسیله نگاه کنید نه از دید یه متاهل
:Narahat:

Ali-Reza;384193 نوشت:
به گناه کشیده میشه اگه ازدواج موقت نکنه ؟!!

فرق ازدواج موقت با دوست دختر داشتن یا چند ماه با ی تیکه خوشگل بودن تو چند ثانیه خطبه خوندنه . و گرنه در هر دو حالت پسر به دختر واسه ارضا نیاز جنسیش پول میده .

شماها که میگید خدا گفته ازدواج موقت ، چرا نمیگید که خدا گفته به خاطر ترس از فشار مالی زندگی بیخیال ازدواج نشو ؟

ی پسر 17 ساله میتونه با یه دختر 15 16 ساله عقد کنه ، بعد از یکی دو سال تو عقد بودن هم ، با همون دختر بره زیر یک سقف و یک عمر زندگی کنه نه اینکه 6 ماه یا ی سال حالاشو بکنه بعدشم طرف بندازه اونور .

شما ندیدی . شما نمیدونی ازدواج موقت خطرات و عواقبش چه قد بیشتر از فایده های مقطعیش هست .

من نمیگم ازدواج موقت حکم اسلام نیست . هست چون همه ی علما خلافش چیزی نگفتن . اما من میگم تو رو قرآن به این راحتی پیشنهاد ازدواج موقت ندین . ندین .

دوست عزیز به نظر میاد شما با ازدواج موقت کلا مشکل داری
این جا محل بحثش نیست.اگر واقعا با ازدواج موقت مشکل دارین یه تاپیک باز کنین و بگین من مشکل دارم با ازدواج موقت اون وقت خودم به شخصه میام و قانعتون میکنم
من به کسی که دلش میخواد با یه دختر باشه پیشنهاد ازدواج موقت نمیدم
اما به شخصی مثل سوال کننده تاپیک که داره میگه متدین هست ، نمیخواد به گناه بیوفته ولی تاب تحمل رو هم نداره پیشنهاد میدم.پس الان پیشنهاد ندم کی پیشنهاد بدم؟هان؟
ضمنا فرمودید من ازدواج موقت ندیدم.اون وقت شما تا حالا چندتا دیدید؟این طور اگر بخواین بحث رو ببرین جلو اصلا درست نیست.علمی ، عقلی صحبت کنین تا بتونیم راهکاری به زننده تاپیک بدیم.پیشنهادتون ازدواج دائم هست؟بسم الله.با دلایل منطقی و عقلی بیان و به ماها بگین چجوری این قدر راحت توی این 16 سالگی برای یه پسر پیشنهاد میدید؟
راستی دوتا نکته
1-اگر پیشنهاد ازدواج موقت میدم چون من توی دفتر مشاوره کار میکردم و مواردی رو هم دیده بودم پس لطفا نفرمایید که چیزی ندیدم
2-آمار طلاق حال حاضر ایران رو میدونین که اینقدر راحت پیشنهاد میدین 16 سالش شد ازدواج کنه؟

عباس;384391 نوشت:
دوستان این جا داریم سر مشکل این حقیر بحث میکنیم یا سر بچه دار شدن و ازدواج موقت ؟
من روم نمیشه برم ازدواج موقت و کلا با ازدواج موقت مخالفم
از طرفی من ازدواج رو برای دوری یا فرار از شهوات نمی خوام من می خوام ازدواج کنم چون اولا احساس تنهایی شدیدی دارم دوما من نیاز به جنس مخالفم دارم و نمی خوام این نیاز رو از راه دوستی نامشروع یا ازدواج موقت مشروع ارضا کنم .
چرا فکر می کنید ازدواج توی این سن خطر ناک اصلا چه نیازی هست که آدم تا ازدواج کرد بره سر خونه زندگی خودش من میگم ازدواج کنم و در دوران عقد بمونم تا اولا بهتر همسرم رو بشناسم و دوما به گناه نیفتم اصلا متاهل ها بگن بهترین دوران زندگی زناشوییشون کی بوده ؟
من که تا امروز به شدت از خودم در برابر نا محرم حفاظت کردم حق ندارم ازدواج کنم ؟
پدر و مادرم هم منو درک نمی کنن حتی من تلنگری بهشون زدم ولی اصلا تکون نخوردند
دوست عزیزی که میگی ازدواج توی سن ۲۸ شایدم ۳۰ خب تو متاهلی همه ی نیاز هات برطرف میگی گور بابای مجردا تو وقتی ناراحتی غصه داری اضطراب داری با همسرت حرف میزنی آروم میشی و ... من چکار کنم؟ یعنی من اگه همینجور بخوام تمام نیاز هامو سرکوب کنم و سر کوب کنم تا ۱۱ سال دیگه اگه فردا زن گرفتم نسبت به همسرم بی میل نخواهم شد ؟
لطفا از دید یه مجرد به مسیله نگاه کنید نه از دید یه متاهل

به نام خدا
به شدت درکت می کنم منم هم سن خودتم و خیلی سختی می کشم طوری که معلم پرورشمون یک مزخرفی گفت از زندگی نا امید شدم
گفت شما الان سوم راهنمایی هستید اگر به طور طبیعی 4 سال برید دبیرستان و 4سال هم دانشگاه و دو سال هم به طور طبیعی سربازی بعد اگر یک کاری گیرتون بیاد !!و دو سال کار کنید اون موقع تازه یک پولی میاد دستتون می تونید ازدواج کنید.
می گفت شما وقتی گرسنه ای داری می ری خونه اگر گرسنه ای به غذا فروشی حمله نمی کنی صبر می کنی بری خونه تو یخچال یک چیزی بخوری حالا این رو با غریزه جنسی می خواد مقایسه کنه(ولی تکه آخری رو یه جورایی درست گفته)
اگر اینطوریه ما بریم بمیریم دخترا هم از 18 بیست سالگی براشون خاستگار میاد ما باید 12سال دیگه جون بکنیم آقا اگر زندگی اینه ما چه گناهی کردیم؟
نظر شما چیه

CELLAR;384248 نوشت:
سلام. چرا جبهه گرفتید؟ آروم باشید. من از معصوم حرفی رو نقل کردم ها. ضمنا بلی، متعه برای کسی که ازآن سو استفاده میکند یا برای مرد متاهل، نهی شده. اما من هدفم از پست پیشین صرفا اثبات حقانیت صیغه و بهتربودن اون از سایر ناهنجاری های جنسی هست. همین

چی میگی داداش من؟!لینکو واسه قشنگی نذاشته بودم که!!!
حدیث دروغ به حضرت زهرا نسبت دادی!!!!
تازه تفسیرشم میکنه واسه من!!!!

mohamad56;384496 نوشت:
به نام خدا
به شدت درکت می کنم منم هم سن خودتم و خیلی سختی می کشم طوری که معلم پرورشمون یک مزخرفی گفت از زندگی نا امید شدم
گفت شما الان سوم راهنمایی هستید اگر به طور طبیعی 4 سال برید دبیرستان و 4سال هم دانشگاه و دو سال هم به طور طبیعی سربازی بعد اگر یک کاری گیرتون بیاد !!و دو سال کار کنید اون موقع تازه یک پولی میاد دستتون می تونید ازدواج کنید.
می گفت شما وقتی گرسنه ای داری می ری خونه اگر گرسنه ای به غذا فروشی حمله نمی کنی صبر می کنی بری خونه تو یخچال یک چیزی بخوری حالا این رو با غریزه جنسی می خواد مقایسه کنه(ولی تکه آخری رو یه جورایی درست گفته)
اگر اینطوریه ما بریم بمیریم دخترا هم از 18 بیست سالگی براشون خاستگار میاد ما باید 12سال دیگه جون بکنیم آقا اگر زندگی اینه ما چه گناهی کردیم؟
نظر شما چیه

همه ی این حرفا و فکرا مقتضی سنت است!یه کم بگذره درس میشه!!بعدا خودت به این حرفات میخندی!(ناراحت نشو انقد رک میگم ولی واقعیته)

خب راس گفته معلمت!هر چیزی وقتی داره!من جای بابات بودم الان پولم داشتی برات زن نمیگرفتم.اون دخترم که میگی 18 سالگی ازدواج میکنه واسه اینه که با من و تو فرق داره از نظر سن رسیدن به بلوغ...

من تازه اول تاپیکو خوندم!
شما ها خجالت نمیکشین به پسر 17 ساله پیشنهاد ازدواج موقت میدین؟!!!اصا میفهمین چی کار میکنین و چه فکری رو تو ذهنش میکارین؟!این چیه مد شده این روزا همه کارشون شده این؟!
اون الان باید فکرو ذهنش درسش باشه....!هر پسر 17 18 ساله ای که چهارتا فکر بچگانه اومد تو ذهنش و اصا تصوری از زندگی مشترک نداره بخواد بره ازدواج موقت کنه میدونین چی به سر جامعه میاد؟!اصا دلایلشو بخونین واسه ازدواج....

اخه ادم هر چی به ذهنش رسید که نمیاره رو زبونش که!!

muiacir;384463 نوشت:
دوست عزیز به نظر میاد شما با ازدواج موقت کلا مشکل داری
این جا محل بحثش نیست.اگر واقعا با ازدواج موقت مشکل دارین یه تاپیک باز کنین و بگین من مشکل دارم با ازدواج موقت اون وقت خودم به شخصه میام و قانعتون میکنم

من کسی نیستم که بگم ازدواج موقت جزو احکام اسلام نیست . تمام علما ازدواج موقت رو رد نکردن .

اما من میگم تو رو قرآن این قدر فرط و فرط به جوونا پیشنهاد ازدواج موقت ندید . به خدا ازدواج موقت واسه جوونای امروزی از زهر هم بدتره .

دیگه حوصله بحث کردن ندارم . متاسفم که تمام عقلمون رو گذاشتیم کنار و کورکورانه از نقل پیروی میکنیم . به جان خودم اگه بزرگترای شما میگفتن ازدواج موقت بده ، همه ی شماهایی که الان میگین ازدواج موقت بهترین راه حله و فلان و فلان و فلان ، میگفتین :

پناه بر خدا . ازدواج موقت خیلی بده . باعث فساد و ....

تو رو خدا یکم فکر کنید .

به عباس بگید : عباس اگه قرآنی نمیتونی خویشتن داری کنی ، به خانوادت بگو آستیناشونو بالا بزنن و با توکل بر خدا برن واست خواستگاری و بی شک خدا یک دختر مناسبی رو جلوی راه انتخاب خونواده و خودت قرار میده . دو سه سالی تو عقد باش بعد برو سر زندگی . اوایل زندگی هم پدر و مادرت زیر بالت رو بگیرن و کمکت کنن تا ایشاللا خدا برکت و رحمت رو تو زندگیت سرازیر کنه . به عباس بگین از الان به فکر کار و ازدواج داءم باشه .

samansami;384505 نوشت:
من تازه اول تاپیکو خوندم!
شما ها خجالت نمیکشین به پسر 17 ساله پیشنهاد ازدواج موقت میدین؟!!!اصا میفهمین چی کار میکنین و چه فکری رو تو ذهنش میکارین؟!این چیه مد شده این روزا همه کارشون شده این؟!
اون الان باید فکرو ذهنش درسش باشه....!هر پسر 17 18 ساله ای که چهارتا فکر بچگانه اومد تو ذهنش و اصا تصوری از زندگی مشترک نداره بخواد بره ازدواج موقت کنه میدونین چی به سر جامعه میاد؟!اصا دلایلشو بخونین واسه ازدواج....
اخه ادم هر چی به ذهنش رسید که نمیاره رو زبونش که!!

آقای بزرگوار من خیلی از حرفتون ناراحت شدم و حصابی دلخور شدم ازتون من بچه ام:Narahat:؟ توی همین انجمن خوندم که آقای قراءتی گفتند آی پدر مادری که میگی پسر ۱۸ سالت بچه خودت بچه ای
بچه اونه که هنوز خودشو خیس می کنه بچه اونه که بخاطر یه شکلات گریه می کنه بچه .... خودت چند سالته ها؟ مادرت بهت میگه بزرگ ؟ نه تو هنوز برای مادرت بچه ای منم همین طور مادر منم تفکرش همین این تفکر عهد عتیق نه قرن ۲۱ اون زمان یه مرد ۴۰ ساله هم خیلی از چیزا رو نمی فهمید ولی الان یه بچه ۱۳ ساله اونا رو می فهمه بعدشم ازدواج فکر بچه گانه ؟ من اگه بخوام درسمو بخونم باید تمرکز داشته باشم یا نه؟ اصلا با اضطراب میشه تمرکز کرد و درس خوند ؟ من ۵ ماه برای فرار از وسوسه های شیطون دل از همه ی لذات انسانی ام کندم من شب ها کف اتاق روی قالی می خوابم من ۵ ماه خواب خوش ندیدم من ۱۷ ساله به نامحرمم سلامم نکردم امروز که با خودم اینجوری می جنگم فردا نسبت به همسرم بی میل نخواهم شد ؟ من به سنی رسیدم که می تونم بچه دار شم و بهم بگن پدر باز تو میگی بچه ببخشید ها ولی بچه ...... لااله الا الله
تو که متاهلی منو درک نمی کنی ما آدما یه خصلتی داریم که زود فراموش می کنیم تو خودت حال زمان مجردیت یادت نمیاد ؟؟؟؟؟؟ تو خودت برا چی زن گرفتی ؟ چند سالگی زن گرفتی؟ زنت توی چند سالگیش با تو ازدواج کرد ؟ می خوای بگی توی سن ۴۰ سالگیت که کامل شدی؟
دلایل من برای ازدواج فرار از شهوت نیست هوس بازی نیست یه تفکر بچه گانه هم نیست من واقعا نیاز دارم به ازدواج الان که نیاز دارم ازدواج نکنم بزارم فردا یه زن بیارم تو خونم که فقط برام غذا درست کنه لباس هامو بشوره و ... بشه کلفتم ؟ من امروز یه همسر می خوام یه زن یه گریه کن برا زیر تابوتم نمی خوام برو تفکرتو درست کن تو حال الان منو نمی فهمی
:Narahat:

[=&quot]

عباس;378927 نوشت:
سلام
یه سوال
من یکیو رو میشناسم که از زمانی که به دنیا اومده به شدت از خودش در برابر ارتباط با نامحرم حفاظت کرده و در حدی که خودش میگه هنوز به دختر عموش سلام نکرده و حالا احساس نیاز به همسر می کنه و میگه میترسه دیگه نتونه مقاومت کنه و به گناه بیوفته در حالی که ۱۶ سالشه می خواد ازدواج کنه ولی خونوادش موافق نیستن ازم خواست تا این سوال رو بپرسم لطفا راهنمایی اش کنید .
این احساس نیاز رو چجوری پاسخ بده؟

سلام
اینکه این اقا از بچگی خودش و از نامحرم دور نگه میداشته چیز خوبیه ..اما به نظر من یه سلام نه کسی رو به گناه میندازه ..نه چشم و گوشی رو باز میکنه ...بیشتر به خاطر نداشتن اعتماد به نفس یا خجالتی بودن بوده نه مساله دیگه ای ..من معتقدم سن ازدواج یعنی بلوغ ....اما هم بلوغ جنسی هم بلوغ فکری ...هر کدوم این ها تک تک ناقص هستن ...و نمیتونن بدون دیگری ..زندگی خوبی رو ادامه داد .اگر به هر دو بلوغ رسیدند
بهتره بیشتر روی مسئله ازدواج تاکید کنند ...و با خانواده در میون بزارن ...
اون هابهتر از هر کسی صلاح بچه هاشون و میخوان
وقتی با خانواده جدی صحبت کنن ...خانواده متوجه نیاز هاشون میشه

توی میز گرد مشکل و بیان کردید ..........و همه گفتن و نظر دادن ....خوب و بد ....بی معنی و با معنی .............اما تصمیم گیرنده اصلی خود فرده .........اما همه ی چیز و در نطر بگیر .....همه چیز ...صحبته یه عمره ....نه دو روز .....دلایل ات برای ازدواج و برای خودتون مرور کنید ....خوبی های ازدواج و به خاطر داشته باشید ...........مشکلات اش رو هم در نظر بگیرید

من یه سوال از همه مخالفان ازدواج موقت دارم
پس اسلام نعوذ بالله مرض داشته این مساله رو راهکار قرار داده
به نظرتون کی باید پس ازدواج موقت کرد؟
غیر از اینه پسری که دلش میخواد رابطه ای با غیر همجنس داشته باشه اما به خاطر حیاش و ایمانش نمیخواد دوستی خیابونی و ... داشته باشه حالا به فکرش میاد ازدواج دائم کنه اما میترسه و شرایطش رو نداره حالا ازدواج موقت نکنه؟
فقط یه جواب میخوام که اگر نباید ازدواج موقت کنه پس کیا باید ازدواج موقت کنند؟کی باید این کارو انجام داد؟

[=impact]لطفا این جا فقط به مشکل این حقیر رسیدگی کنید .

[="Tahoma"]السلام عليك يا مجاهدين المجرد!
عباس جان ازدواج در اين سن به شرطي درسته كه به بلوغ فكري رسيده باشي،بلوغ اقتصادي،اجتماعي،مهارت هاي روانشناسي و...........هم با اندك مطالعه اي به دست مياد.
الان عصر انفجار اطلاعات هست فكر نمي كنم سخن از كم اطلاعي و نا آگاهي در مورد جوانان و نوجوانان كاملا درست باشد،"بلوغ فكري"تبديل به چماغي بر سر نوجوانان و جوانان شده است،چرا كه هم از ديدگاه بزرگان و هم از ديد عوام هم جوانان و هم نوجوانان امروز اگاهي هاي بسيار بيشتري نسبت به پدران و مادران و بزرگان و پيشينيان خود دارند.

از زماني كه انسان ها در 40 سالگي لياقت!حضور در مكتب ميافتند سالها گذشته!وديگر افراد صبر نمي كنند در 40 سالگي عاقل شوند!!!

استاد جامعه شناسي مي گفت مدتي دردبيرستان روانشناسي درس مي دادم،مي گفتند:زماني فرد تا شب عروسيش نمي دانست مسائل جنسي چيست!اما امروز بچه هفت ساله مي گويد چه ديدم ،و چه شنيدم!حال يك نوجوان 17 ساله اطلاعاتي به مراتب بيشتر دارد.

عدم بلوغ فكري

اين جرم!نوجوانان و جوانان امروز ممكن است درست باشد،اما در مورد همه صدق نمي كند،ومجازات آن چوب و چماغ عدم بلوغ فكري و اجتماعي بر تن همه آن ها نيست.
وبايد اين سوال را از والدين بعضا فراموشكار پرسيد:چرا خداوند درجه بلوغ جنسي را بر 15سالگي تنظيم نموده است؟آيا خداوند كاري عبث و بيهوده وبدون حكمت انجام داده است؟
فراموش نكنيم كه بالا بردن سن ازدواج از متون غربي و تكرار آن توسط روانشناسان ايرانيست،وازدواجي منطقي به وقت طغيان عواطف و احساسات و شهوتي كه ويرانگر است،از اسلام.والبته اين مانع ازدواجي معقول و منطقي نيست.
اما گناه جوانان و نوجوانان ايراني چيست كه قرباني روانشناساني مي شوند كه فقط متون غربي را ترجمه مي كنند وهيچ دركي از كتب ديني و تفاوت فرهنگي جامعه ايراني با جوامعي چون اروپا و حتي تركيه و مصر ندارندو نمي گويند كه آنان پيش از ازدواج در، بار،توسط فاحشه ها تخليه مي شوند.
وبا اين حال به جامعه ايراني نيز ازدواج بالاي سن 24 را پيشنهاد مي دهند.وبهانه آن است كه زندگي در هزاره سوم مستلزم مهارت هايي است،كه جوانان و نوجوانان حداقل تا اين سنين آنها را ندارند.اما آيا اين آموزش ها را نمي توان در آموزش و پرورش گنجانيد؟وحال نيز كه چنين نيست آيا به تدريج و متناسب با سن آنها نمي توان آموزش هاي لازم را ارائه داد.
جواب اين است كه با يك دوره آموزش روانشناسي به وسيله حضور در كاگاه هاي روانشناسي و مشاوره،مطالعه كتب روانشناسي،سخنراني هاي مناسب و........تا حد خوب و مناسبي مي توان به اين مهارت ها دست يافت.
شايد متاهلين به خصوص اقايان اين سخن را تاييد كنند،كه هنگام ازدواج با روي آوردن به مطالعه كتب روانشناسي و گوش سپردن به سخنراني هاي روانشناسان اطلاعاتشان به طرزي قابل محسوس و به مراتب افزايش يافت،وبه قول معروف چشم و گوششان باز شد.
حال ما مي توانيم اين اطلاعات را با ملاحظاتي در سنين پايين تر به نوجوانان ارائه دهيم،البته با شروطي چون اطمينان از ازدواج در همان زمان،زيرا كه انبوهي از اطلاعات مي تواند به شدت به روح و روان وي آسيب وارد كند.

بنابراين پيشنهاد است:
چنان چه مطمئن هستيد با بيان موضوع ازدواج،خانواده واكنش به شدت منفي نشان نمي دهند،وتنها ممكن است مخالفتي داشته باشند،اين موضوع را از طريق شخصي كه با شما صميمي و راحت هست و نزد خانواده نيز مقبول است مطرح كنيد،و از او بخواهيد به شكلي جدي اما نرم اين موضوع را در جلسه اي بدون حضور شما به والدين اطلاع بدهند،بعد از اين زمان شما هم به طور منطقي اما نه لجباز،جدي اما مهربان بر اين موضوع پافشاري كنيد و آنقدر مصرانه و البته با رعايت جوانب احتياط تكرار كنيدتا بپذيرند(مثل بچه ها كه آنقدر چيزي رامي گويند تا برايشان تهيه نماييد،تا به شهر بازي برويد و.....)وهمچنين به طرق مختلف هنگام عروسي و دامادي ديگران،با خنده و شوخي حرفهاي جدي خود را بگوييد،سعي كنيد موقعيت هاي مختلف را تبديل به فرصتي براي بيان خواسته ها نماييد،براي مثال درمسافرت بپرسيد؛ فكر مي كنيد در اين شهر در چند سالگي رسم هست ازدواج كنند؟،يا مثلا وقتي لطفي به ديگران مي كنيد و مي گويند انشاالله عروسيت جبران كنيم،وجملاتي از اين دست...... ،از اين موقعيتها نهايت استفاده را ببريد اما "مواظب باشيد شور نشود"كه عواقب بدي دارد!اگر خانواده اي مذهبي داريد مي توانيد به سخن بزرگان دين استناد كنيد كه بسيار كارساز است.وهميشه هم اين نكته را بيان كنيد كه"عقد تا زمان تامين مالي".
نشان دهيد بچه نيستيد اينگونه كه سعي كنيد درآمدي هرچند اندك داشته باشيد-البته نبايد به درس شما آسيبي وارد كند كه بهانه خوبيست براي خانواده- كه براي اين كار آموزش هاي كوتاه مدت در فني حرفه اي و كار و دانش وجود دارد والبته با درآمد هايي خوب.
كتب روانشناسي مناسب با سنتان و البته ازدواج بخوانيد و فراموش نكنيد كه چون موافقت خانواده باازدواج شما قطعي نيست اطلاعاتي بيش از حد نياز مثل مسائل جنسي مضر است،اطلاعاتي مفيد در مورد مديريت خانواده،طريقه رفتار در موقعيت هاي مختلف،كنترل بحران هاي خانواده،شناخت بيشتر از روحيات،نقاط ضعف و قوت و....جنس خودتان وبه طور كلي و نه جزئي اطلاعاتي از روحيات جنس مخالف،البته مطابق تبصره پيشين بجز مسائل جنسي ومطالبي از اين دست.

آگاهي هاي مفيد ديگري در مورد مديريت مالي،كسب آگاهي در مورد موضوعات مختلف روز وتحليل هاي صحيح وبيان آن در جمع خانواده و فاميل و آشنايان.
با پيش فرض اينكه شما و خانوده و فاميل شما مذهبي هستند سعي كنيد در اين مورد خودي نشان دهيد و نسبت به امور ديني مقيد باشيد تا ديگران شما را داراي ثبات عقيده وقابل اعتماد و اطمينان و حتي الگو بداننددر اين راستا اطلاعات ديني شما مهم است،نه فقط نماز اول وقت و سر سجاده نشستن وتسبيح در دست داشتن.واين چنين است كه ديگران با ديدن شما مدام اين عبارت در ذهنشان عبور مي كند؛"در جواني پاك بودن شيوه پيغمبري است".وآرزو مي كنندفرزندي چون شما داشتند و از پدر و مادر شما نسخه تربيت فرزند مي طلبند كه فرزندتان را چگونه وبه چه راه و روشي تربيت نموده ايد؟
واين گونه شما نزد پدر و مادرتان بزرگ مي شويد(هرچند بزرگواريد اما نمايان تر مي شود)وآنان را بدين فكر وا مي دارد كه براستي فرزندي عاقل داريم وسخن از ازدواج او،چندان بيراه نيست.
از اظهار نظرات شاذ بپرهيزيد مگر آنكه حق باشد و براي حرف خود دلايل منطقي ومحكمي داشته باشيد،در غير اينصورت(با عرض معذرت)به سبك عقلي وبچگي متهم مي شويد.همچنين از ادبيات وكلماتي مناسب و تا حدودي سنگين و با وقار و گاهي قلمه سلمبه(مثل كلمات فلسفي!)استفاده كنيد.واز پوشيدن لباس هاي خيلي فانتزي و جلف و استفاده از چنين وسايلي خود داري كنيد.چرا كه به عقيده بيشتر مردم يك پسر يا دختر عاقل بيش ازآن كه با لباس و خود نمايي بدنش اظهار وجود كند،با افكار و رفتار و سخنانش متمايز مي شود.
وخلاصه آنكه در حد توان رفتارهاي يك مرد كامل را بياموزيد و در حد توان بروز دهيد
اما اينكه گفتيد در برخورد با نا محرم حتي سلام نمي كنيد اشتباه است.چرا كه علاوه بر تخريب ذهنيت ديگران درباره ي شما خلاف اسلام نيز هست واسلام حكم به رابطه بدون مفسده مي كند.يعني سلام و احوال پرسي و حتي صحبت در مورد مطالب مختلف بدون اينكه مفسده اي داشته باشد)1( اشكالي ندارد البته اين بيشتر در خصوص آشناياني مثل دختر خاله و عمه،دايي و عمو مطرح است نه آشناياني دور و يا دوستان خانوادگي كه در اين مورد هم سلام و احوال پرسي نه فقط اشكالي ندارد.بلكه استفاده از ادبيات ورفتاري مناسب معرف شخصيت والاي شماست.وحتي ممكن است همين رويه شما را نسبت به جنس مخالف اين چنين حساس كرده باشد زيرا در ذهن شما تنها تصوري از دختران و ويژگي هايشان نقش بسته و اينجاست كه منع موجب حريص تر شدن مي شود،وادامه اين رويه شما را حساس تر مي كند.و متاسفانه اين رويه است كه برخي بچه هاي مذهبي،منظورم نوجوانان و جوانان مذهبي چه پسر و چه دختر در پيش گرفته اند به گونه اي كه شايد سالها يك دختر عمو و پسر عمو فقط به يكديگر سلام مي كنند.وچنان كه گفته شد حكم اسلام چيز ديگري است.
به هر حال تلاش بنده بر اين بود كه خانواده را آماده و محياي پذيرش مردي به نام عباس وخواسته هايش نماييد."
اينكه مي گوييم مفسده حتما فعل و انجام گناه نيست بلكه وسوسه و زمينه گناه نيز منظورمان است.

به نام خدا

سلام
چند روز پیش از یکی شنیدم که موبایل یکی از اشناهاشون که اسمش رضا و 12 سالش بوده رو میگیره برای کاری و متوجه میشه توش عکسای ناجور داره...خیلی ناراحت میشه و ...
با این مطلب حرفمو شروع کردم که بگم اوضاع خیلی داره خراب میشه..بلوغ زود رس و آزاد شدن انرژی جنسی مساله ای نیست که بشه ساده ازش گذشت...ازدواج موقتم که آداب داره همینطوری نیست که بگیم هر کی نیاز داشت یه دختری رو استفاده موقت کنه بعدم بندازش دور...بنده ازدواج موقت رو رد نمیکنم اما راهش این نیست...اومدیم به همین آقا پیشنهاد دادید و رفت با یه خانم و اون خانم بذارید راحت باشیم خواهر من یا یکی از شما بود ..بازم همین پیشنهاد رو میدید؟
این مساله نیاز به فرهنگ سازی داره که باید توسط مسولین انجام بشه،مثلا خدمت سربازی همراه با در آمد باشه که اگر کسی خواست توی سن پایین ازدواج کنه مانع نباشه براش خدمت،مهمتریم مانع ازدواج نکردن پسرها در سن پایین خدمته...باید مسولین به طور جدی این مانع رو مدیریت بکنن...

موضوع قفل شده است