صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با وجود سن کم

نوشته
    15
    حضور
    12 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    37

ازدواج با وجود سن کم

سلام
    یه سوال
    من یکیو رو میشناسم که از زمانی که به دنیا اومده به شدت از خودش در برابر ارتباط با نامحرم حفاظت کرده و در حدی که خودش میگه هنوز به دختر عموش سلام نکرده و حالا احساس نیاز به همسر می کنه و میگه میترسه دیگه نتونه مقاومت کنه و به گناه بیوفته در حالی که ۱۶ سالشه می خواد ازدواج کنه ولی خونوادش موافق نیستن ازم خواست تا این سوال رو بپرسم لطفا راهنمایی اش کنید .
    این احساس نیاز رو چجوری پاسخ بده؟

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    175 روز 2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

ازدواج با وجود سن کم

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 4

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام و تشکر از اعتمادتان
    دوست گرامی
    ازدواج مانند یک سفر طولانی است که تنها همسفر داشتن کفایت نمی کند. داشتن زاد و توشه، آمادگی روحی و جسمانی، شرایط آب و هوایی و مرکب و وسیله سفر و ....نیاز است.
    مراقب باشید انگیزه از ازدواج شما صرفا احساس عقب ماندن از قافله نباشد برای ازدواج بلوغ جنسی، عاطفی، شخصیتی، اخلاقی و اجتماعی و اقتصادی لازم است.
    برای ازدواج همراهی خانواده ها مهم است واقعا اگر خانواده نتواند به شما که مشغول تحصیل هستید و کاری ندارید کمک مادی کنند شما نمی توانید یک زندگی را اداره کنید.
    اگر شرایط مادی خانواده ها خوب است و بلوغ های یاد شده را به «تأیید مشاور ازدواج» دارید می توانید برای همراهی کردن خانواده از «یک فرد معتمد و مورد قبول خانواده» کمک بگیرید.
    اگر فعلا نیازی به ازدواج به غیر از عقب افتادن از دوستان خود نمی بینید پیشنهاد می کنم تلاش علمی خود را بیشتر کنید، درباره ازدواج کتاب هایی مطالعه کنید و علل برخی ناسازگازی های زوح ها را بررسی کنید.
    تا از آنهایی نباشید که زود ازدواج می کنند و عمری حسرت می خورند و تأسف و یا در آتش مشاجره خود، خانواده ها و احیانا فرزند خود را می سوزانند.
    اصرار بر ازدواج بدون توجه به منطق خانواده و تند برای رسیدن به خواسته آنها را مصمم می کند که وقت ازدواج تان نیست عاقلانه حرکت کنید و مدبرانه و با مشورت تصمیم بگیرید
    مشورت ادراک و هشیاری دهد
    عقل ها را مر عقل ها یاری دهد.
    برای مطالعه بیشتر کتاب رهنمودهایی برای ازدواج و کتاب مطلع مهر را از کتابخانه سایت دانلود کنید و مطالعه کنید.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 6

نوشته
    494
    حضور
    8 روز 19 ساعت نامشخص
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1536

آقا من خیلی جدی با کسانی که میگن الان ازدواجت برات زوده مخالفم
    وقتی که طرف به سن تکلیف میرسه همه واجبات رو باید انجام بده و حرام رو باید ترک کنه همچنین از حرام پیشگیری کنه...
    این آقای 16 ساله اگه بخواد دزدی کنه یا شراب بخوره پدر مادرش مخالف نیستن؟ قطعا هستن و قطعا با جلوگیریش موافق هستن
    چطور مخالف دزدی و شراب خوری و موافق جلوگیریش هستند ولی در مسئله خوف ارتکاب به گناه و حرام و انجام زنا نیستن؟

زنا هم یکی دیگه از گناهان کبیره هست، باید ازش با ازدواج جلوگیری کرد...
    با ازدواج دائم در صورتی که با نبود مقدماتمیسر نبود، به صورت ازدواج موقت، بازم نبود تقوا، ورزش، کم خوری و ... رو انجام بدن
    ویرایش توسط user : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹ در ساعت ۰۵:۱۷

9. صلوات ها 5

نوشته
    113
    حضور
    6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    696

بسم رب المهدی

با سلام

با وجود مراجع عالیقدر تشیع که بهترینها در همه امور هستند، چرا اینقدر گیج میزنیم، نگاه کنید، ببنید مراجع، علما و بزرگان اسلام در چه شرایطی ازدواج کردند و نظرشون چیه.

آب آمد و تیمم باطل شد (آب: علما | تیمم:عوام)

ازدواج علامه حلی

لینک ویدیو:
    http://www.aparat.com/v/fZgz8
    ویرایش توسط ولیعصر : ۱۳۹۲/۰۵/۲۹ در ساعت ۰۹:۵۴
    -:- اللهم عجل لولیک الفرج -:-

.!.:.!. اللهم احفظ قائدنا امام الخامنه ای
    .!.:.!.

11. صلوات

نوشته
    113
    حضور
    6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    696

نظر «حجت الاسلام محسن قرائتی» درباره سن ازدواج

حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» در برنامه درس‌هایی از قرآن نظر خود را در رابطه با سن ازدواج بیان کرد و گفت: هرکس به 18 ساله‌ها می‌گوید بچه، خودش بچه است.

این مفسر قرآن کریم در برنامه این هفته درس‌هایی از قرآن 18 سالگی را سن مناسبی برای ازدواج بچه های امروزی دانست و گفت: چه چیز انسان را بی‌دین می‌کند؟ فاصله از اسلام‌شناس، زیرا با یک شبهه خیلی از افراد بی‌دین می‌شوند، دوسوم دین مربوط به ازدواج است، البته در سن پایین یعنی 18 سالگی ازدواج کند، آنها بچه نیستند، ما بچه‌ایم که می‌گوییم آنها بچه‌اند.

یک بچه کوچک بود که با قرآن آشنا بود به او گفتم کی داماد می‌شوی؟ فردی گفت او بچه است، کودک برای او آیه سلیمان را خواند و گفت: من بچه‌ام، اما می‌فهمم.

بچه‌های امروزی خوب می‌فهمند، آنچه فرزندان را از ازدواج دور می‌کند دوری از اسلام‌شناسی است، زیرا شبهه‌ای برای او به وجود می‌آورند و او را از دین دور می‌کنند، اگر می‌خواهید بچه‌ها بیمه شوند باید با مسجد دوست شوند، پیش‌نماز باید پرمطالعه باشد و مردم همیشه چیز نویی از او یاد گیرند، ارتباط با دین انسان را بیمه می‌کند، پدران ما کلاس ایدئولوژی و جهان‌بینی نداشتند، در روستاها زمانی 90 درصد بی‌سواد بودند.

اتصال به اولیای خدا انسان را حفظ می‌کند، ازدواج سریع انسان را حفظ می‌کند، نماز انسان را حفظ می‌کند.

http://www.parsine.com/fa/news/73792...88%D8%A7%D8%AC

13. صلوات ها 5

نوشته
    113
    حضور
    6 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    696

نظر آیت‌الله مکارم شیرازی درباره سن ازدواج

بلوغ و سنّ ازدواج دختران و پسران یک موضوع قراردادى نیست که بنشینیم و براى آن حد و مرزى تعیین کنیم؛ بلکه یک امر طبیعى و فطرى است و از قلمرو اختیار و انتخاب ما بیرون مى باشد و هر دختر و یا پسرى در سنین خاصّى از عمر خود به حدّ بلوغ مى رسد و فصل تازه اى از زندگى به روى او گشوده مى شود. کتاب طبیعت آغاز این فصل از زندگى را، پیش از ما معیّن کرده است و با قطعنامه ها و تصویب نامه هاى ما یک وجب هم عقب نشینى نمى کند!

بلوغ در انسان با تغییرات جسمى و روحى عمیقى آغاز مى گردد؛ قدّ و قامت تغییر مى کند، نیروى انسانى رو به فزونى مى گذارد؛ شکل اعضا با گذشته کاملا تغییر پیدا مى کند، تمایلات خاصّى در انسان براى گسترش زندگى پیدا مى شود، احساسات جنسى همچون شکوفه هاى بهارى شکفته مى شود؛ احساس همسر خواهى روز به روز رو به افزایش گذارده و استخوان ها درشت شده و دگرگونى روشنى در آهنگ صدا پدید مى آید.

بنابراین، کتاب آفرینش این حد و مرز زندگى را با خطّ برجسته اى بر صفحه وجود ما نوشته است و ما براى واقع بینى به جاى رجوع به سخنان این و آن، باید کتاب آفرینش را باز کرده برگ مربوط به دوران بلوغ و بحران تمایلات جنسى را با دقّت مطالعه کنیم و سنّ قانونى ازدواج را براساس سنّت خلقت و قانون آفرینش تعیین نماییم و از هر نوع خیالبافى و فلسفه تراشى خوددارى کنیم.

کسانى که از مطالعه کتاب فطرت و دفتر آفرینش سرباز مى زنند و مسأله بلوغ را یک امر قراردادى تلقّى مى نمایند و تصوّر مى کنند که واقعیّات و حقایق، تابع اندیشه و قرارداد آنهاست، با سنن آفرینش به جنگ برخاسته و سرانجام مغلوب مى شوند؛ زیرا سنن خلقت با گفت و شنود افراد غافل از اصول خلقت، دگرگون نمى گردد.

همان طور که تکامل یک جنین در رحم، تقریباً در نُه ماه انجام مى گیرد و هرگاه گروهى بنشینند، قانونى وضع کنند که از این به بعد جنین باید در رحم مادر در مدّت یک سال تکامل پیدا کند، کار بیهوده اى انجام داده اند؛ همچنین دخل و تصرّف در حد بلوغ که یکى از سنن آفرینش است، جز بیهوده گفتن چیزى نیست.

این که رسول خدا(صلى الله علیه وآله) مى فرماید: «لا تُعادُوا الایّامَ فَتُعادِیْکم; با زمان ستیزه مکنید که با شما ستیزه مى کند» مقصود این است که با سنن خلقت جنگ نکنید؛ زیرا نبرد با آن جز مغلوبیّت و شکست نتیجه اى ندارد.

معدّل «سنّ بلوغ جنسى» در دختران کشور ما 14 و در پسران 16 مى باشد. در این فصل از زندگى تمایلات جنسى آنها بیدار مى شود و هرگاه سنّ ازدواج را بالا ببریم تکلیف دختران و پسران در این مدّت محرومیّت چیست؟ یا باید تن به آمیزش هاى نامشروع بدهند و سرانجام هزاران مصیبت دامنگیر اجتماع گردد، یا در برابر آتش غریزه جنسى مقاومت طولانى کنند که به فرض ممکن بودن براى همه افراد، اعصاب آنها را خرد مى کند.

هیچ مى دانید که ازدواج و همسر گزینى موجب شکفته شدن استعدادهاى نهفته است و افراد متأهّل بهتر از افراد مجرّد فکر مى کنند و جوانى که در کانون وجود او آتش شهوت زبانه مى کشد و وسیله مشروع براى اطفاى آن ندارد، نمى تواند صحیح و آرام فکر کند؟

این حقیقتى است که برخى از روانشناسان به آن اعتراف کرده و آزمایش هایى روى آن انجام داده اند.

....................
    پایان پیام/ 218

http://abna.ir/data.asp?lang=1&Id=403787

15. صلوات ها 3

علاقه
    گفتگوی دینی
    نوشته
    958
    حضور
    31 روز 6 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    3
    گالری
    54
    صلوات
    3166

نقل قول نوشته اصلی توسط عباس نمایش پست ها
    در حالی که ۱۶ سالشه می خواد ازدواج کنه ولی خونوادش موافق نیستن
    اگه به بلوغ عقلی و مالی رسیده ازدواج خیلی هم خوب است

17. صلوات ها 2

نوشته
    136
    حضور
    2 روز 3 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    233

سلام . سلام به آشنای عباس . عباس ، به آشنات بگو علیرضا گفت :

به خدا مبارزه کردن با فشار شهوت ، کار هرکسی نیست . اگر میدونی روت خیلی فشاره ، شک نکن که این فشار تو رو وادار به عمل میکنه . عملی که میتونه ازدواج باشه ، میتونه ازدواج موقت لعنتی خانمان سوز هوس بازی باشه ، می تونه خودراضایی کثافت لجن آشغال باشه .

ازدواج کن . به حرف هیچ کس گوش نکن . به حرف من گوش کن . من هیچ خری نیستم اما من میفهمم فشار جنسی یعنی چی ، من میفهمم به دام خودارضایی افتادن و سه چهار سال اسیرش بودن و افسردگی و لجن شدن و هوس باز شدن و هیز شدن و معتاد شدن به فیلم و عکس و داستان و سایت پور.ن یعنی چی . تو رو قرآن برای ازدواج کردن عجله کن اما برای پیدا کردن همسر مناسب به هیچ وجه عجله نکن .

به والله قسم اول و آخر راه تو ازدواج هست . تو اگر ازدواج نکنی ، شک نکن به احتمال زیاد به کثافت کشیده میشی . وقتی که به کثافت کشیده شدی دو حالت داره . یا به کثافت بودن ادامه میدی یا پشیمون میشی و تصمیم میگری کثافت رو کنار بزاری و بری ازدواج کنی . اگر حالت اول رو انتخاب میکنی که هیچ ، من هیچ حرفی باهت ندارم . اما اگر قرار هست بعد از یک عمر کثافت بازی ، وارد زندگی و ازدواج بشی ، خب چرا از همین الان و پاک پاک پاک وارد یک زندگی خوب نشی .

یادت باشه ، وقتی تشنه هستی ، اگر آب گوارا بخوری ، هم تشنگیت رفع میشه ، هم حریص به آب خوردن اضافی نیستی ، هم به آرامش و لذت میرسی .

یادت باشه ، اگر تشنگی شهوتت رو با آب دریای شور خودارضایی یا حال کردن با این و اون رفع کنی ، به خدا هیچ وقت تشنگیت رفع نمیشه ، بیشتر له له میزنی ، و هیچ وقت به آرامش کامل و رضایت نمیرسی .

یادت باشه ، زندگی فقط س.ک.س نیست . همه رکن اساسی یک زندگی رابطه جنسی هست . زندگی عشق و وفاداری و بچه داشتن و رحمت و مودت خدا هست . رابطه ی جنسی رو هم به حد اعلا داره .

من ، یه جووون مثبت نامحرم ندیده فیلم و عکس ندیده پاک نیستم پس اینو بدون ، دارم تجربیاتم رو بهت میگم نه فقط باید و نباید های تو کتابا رو .

یکی از رفیقام اینقدر خودارضایی کرد که الان داره به گِی ( حال کردن با پسر ) فک میکنه .

به جان عزیزام قسم ، هوس بازی ، زن بازی ، دختر بازی ، خودارضایی ، دهن اعتقاداتت رو سرویس میکنه . من خودم مدت خیلی زیادی نماز رو گذاشتم کنار . قرآن خوندن رو گذاشتم کنار . چند تا از روزهام رو به خاطر خودارضایی شکستم .

من رو کفن کنی این جمله ام رو فراموش نکن :

1 . اگر نسبتا شرایط ازدواج رو نداری و میتونی خودت رو کنترل کنی ( تو رو قرآن با خودت رو راست باش و الکی به خودت نگو : آره من میتونم ) ، میتونی دیرتر ازدواج کنی

2 . اگر نمیتونی خودت رو نگه داری و میدونی به لجن کشیده میشی ، فقط و فقط و فقط به ازدواج فک کن و گوربابای هرکسی که میگه ازدواج نکن .

3. جوووووووووووووووووووووووو وووون من واسه ازدواج عجله کن ولی واسه تحقیق و پیدا کردن و شناخت یک دختر ، به هیچ وجه عجله نکن . شوخی نیست . بحث یک عمر زندگی هست . یک عــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـمر زندگی .

خود من بعد مدتی آشغالی ، تصمیم به ازدواج گرفتم . از همه ی کارام مثل ... پشیمونم . از اینکه پیش چشمای خدا حیا نکردم . از اینکه پیش چشمای خدا حیا نکردم .

19. صلوات ها 3

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

ازدواج کن . به حرف هیچ کس گوش نکن . به حرف من گوش کن . من هیچ خری نیستم اما من میفهمم فشار جنسی یعنی چی ، من میفهمم به دام خودارضایی افتادن و سه چهار سال اسیرش بودن و افسردگی و لجن شدن و هوس باز شدن و هیز شدن و معتاد شدن به فیلم و عکس و داستان و سایت پور.ن یعنی چی . تو رو قرآن برای ازدواج کردن عجله کن اما برای پیدا کردن همسر مناسب به هیچ وجه عجله نکن
    سلام بر شما دوست عزیز و همچنین سوال کننده محترم و البته یه سلام اختصاصی خدمت جناب حامی کارشناس اسخ گوی تاپیک
    دوست عزیز شمایی که میگی به حرف هیچ کس گوش نده و ازدواج کن ، شده تا حالا 6 ماه بری دفتر مشاوره یا دفاتر حل اختلاف بشینی و ببینی چه مشکلاتی هست؟
    فکر کردی ازدواج یعنی حل مشکل جنسی و تمام؟
    از جناب عباس میخوام که بدونند به نظر من بهترین پاسخ دنیا روخود جناب حامی بهتون دادند.واقعا زیبا بود و جامع
    یادتون باشه اگر واقعا نمیتونید جلوی غریزه جنسی خودتون رو بگیرید و به گناه میوفتید دوتا مطلب بهتون بگم
    1-ازدواج موقت بکنید(باز هم میگم اگر واقعا میدونید که به گناه میوفتید) اون وقت همونجا میتونین ببینین آیا میتونید یه ازدواج دائم هم داشته باشید؟
    2-این دوران شیب شهوت تا چندین سال هست و از 25 سالگی به بعد این اوج شهوتی که توی این دوران هست کمتر میشه
    تمام
    موفق باشید

21. صلوات

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری