صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج با وجود علاقه ی کم!

علاقه
    ورزش وتحصیل
    نوشته
    2
    حضور
    2 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    14

ازدواج با وجود علاقه ی کم!

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    ازاینکه به جمع خوب شمادوستان گرامی وارد شدم خوشحالم...
    امیدوارم حضورمن رو دراین سایت پذیراباشید...
    دراولین ارسالم،مسئله ای دارم که خواهشمندم کمکم کنید...چون احساس سردرگمی بهم دست میده.
    موردی برای ازدواج بابنده پیداشده...
    درصورتیکه احساس میکنم به این خانوم علاقه ی آنچنانی ندارم...یعنی احساس کمی نسبت به ایشون دارم واین علاقه ی کم برای یه ازدواج کافی نیست...
    ازطرفی این حس رو دارم که میتونم گزینه ی بهتری روبرای ازدواج پیداکنم...
    مسئله ی این خانوم هم به گونه ایست که هرچی میگم قبول میکنه ومیگه چشم...!
    ازمن مراسم ازدواج نخواسته...مهریه رو14سکه خواسته....ازطرفی حاضره به خاطرمن چادری بشه...چون خونوادش مذهبی نیستن وخودش ومن هردومذهبی هستیم میخواد بایه آدم مذهبی ازدواج کنه بنابراین باید به قولی توروی خونوادش وایسه...
    ولی بااین اوصاف من هنوزعلاقه ی خاص وآنچنانی ندارم به ازدواج بااین خانوم.....ازطرفی خود ایشون ازبنده خواستگاری کرده...
    ولی هرشرطی براش میذارم قبول میکنه...
    بااین وجودکه میدونم علاقه اولین چیزیه که درازدواج حاصل میشه وهنوزاین حس درمن قوی نشده نسبت به این خانم...آیا میتونم رواین مسئله حساب کنم که بعد ازازدواج علاقه ایجادبشه درمن نسبت به این خانوم؟
    به نظرشماازدواج کنم تابعد علاقه پیدابشه یااینکه باید اول علاقه وجودداشته باشه؟؟؟....صلاح خودمرو به درستی نمیدونم...اگه کمک کنید ممنون میشم...

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58286

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

با سلام خدمت شما برادر گرامی. حضور سبزتان را به سایت اسک دین تبریک عرض می کنم.
    سؤال زیادی در بخش عمومی و خصوصی ارسال می­شود به همین دلیل سؤالات در نوبت قرار می­گیرد به هرحال عذر ما را پذیرا باشید.
    وقتی بخواهیم دو قطعه را با چسب به همدیگر بچسبانیم یا جوش دهیم. ابتدا گرد و غبار و چربی یا جرم بین آن دو را برطرف می­کنیم تا اتصال به خوبی برقرار باشد. هرچه قطعه برای ما حساس­تر باشد تلاش بیشتری برای جرم زدایی می­کنیم. پیوند ازدواج نیز باید محکم باشد چرا که بحث از ارتباط یک عمر است نه زمانی محدود. علاقه نداشتن شما، خود عایق بزرگی است. واگر علاقه ایشان به شما در حد وابستگی و چسبندگی باشد و اصرار از سمت ایشان باشد مشکل دیگری هم در این ارتباط هست. بابا طاهر گفته
    چه خوش بی مهربونی هر دو سر بی**که یک سر مهربونی دردسر بی
    اگر مجنون دل شوریده ای داشت***دل لیلی از او شوریده تر بی
    انسان عاقل روزه شک دار نمی­گیرد. نمی توان به احتمال این که علاقه ای ایجاد شود چنین تصمیم بزرگی بگیرید. متأسفانه برخی مشوق این نوع ازدواج ها هستند و بعد در زندگی هم شعار می دهند فرزند که بیاید علاقه ایجاد می شود و باز می گویند فرزند دوم زندگی تا را محکم تر می کند.
    وقتی علاقه نباشد، بسیاری از لزومات یک رابطه مستحکم از بین می رود و چه بسا همین امر سبب شود دل جایی دیگر مشغول شود و انسان فیزیک قلب و ذهنش در کنار همسرش باشد ولی شیمی ذهنش نزد فرد دیگری باشد.
    تناسب ها
    تناسب و همتایی در ازدواج شرط اتصال و انضمام دو زوج است به قول معروف در و تخته به هم بیایند و علف به دهان بزی شیرین باشد. تناسب در باورهای دینی، ارزش ها، اخلاقیات، شخصیت، ضریب هوشی، اصالت و شأن خانوادگی، سن، زیبایی، چاقی و لاغری و سلامت جسمی و ذهنی و....ضامن زندگی و ازدواج موفق است. مراقب باشید از روی احساس و ترحم این ازدواج را قبول نکنید چرا که انگیزه های احساسی مثل ادکلن زود می پرد.
    البته ارتباط شما با آن دختر خانم هم باید برچیده شود چون او به شما وابسته می شود و بعد از این که بفهمد نمی توانید با هم ازدواج کنید به هم می ریزد. می توانید دروغ مصلحتی ای بگویید که او ضربه نخورد.
    گاهی دختر و پسر هم با هم مشکلی ندارند و تناسب های لازم از جهت آن دو برقرار است ولی خانواده ها چون نامتناسب می بینند همدیگر را حاضر نیستند دختر و یا پسر را بپذیرند و این خودش به تنهایی برای کدر کردن رابطه ها بینجامد.
    مدیریت دل و ذهن
    البته اگر شرایط کلی و همتایی های کلی وجود دارد شما به زودی جواب رد ندهید. چندین جلسه با او به طور رسمی و با اشراف خانواده ها صحبت کنید ایشان را از نظر اخلاقی و شخصیتی دقیق تر بسنجید و از مشاور ازدواج کمک بگیرید اگر علاقه ایجاد شده ازدواج کنید.
    البته در مورد باورهای دینی نکته مهمی را که باید در نظر داشته باشید این است که باورهای دینی انگیزه های عمیقی باید داشته باشد. اگر ایشان صرفا به خاطر شما و خوشایند شما حجاب را بپذیرید در یک اختلاف هم همه چیز را کنار می گذارد یعنی «باورهای دینی» براساس بینش منطقی شکل می گیرد و برای شبهات ذهنی پاسخ دقیقی یافته باشد.

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 15

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    2,888
    حضور
    56 روز 18 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    253
    صلوات
    19647

نقل قول نوشته اصلی توسط صبح صادق نمایش پست ها
    موردی برای ازدواج بابنده پیداشده...
    درصورتیکه احساس میکنم به این خانوم علاقه ی آنچنانی ندارم...یعنی احساس کمی نسبت به ایشون دارم واین علاقه ی کم برای یه ازدواج کافی نیست...
    ازطرفی این حس رو دارم که میتونم گزینه ی بهتری روبرای ازدواج پیداکنم...
    مسئله ی این خانوم هم به گونه ایست که هرچی میگم قبول میکنه ومیگه چشم...!
    ازمن مراسم ازدواج نخواسته...مهریه رو14سکه خواسته....ازطرفی حاضره به خاطرمن چادری بشه...چون خونوادش مذهبی نیستن وخودش ومن هردومذهبی هستیم میخواد بایه آدم مذهبی ازدواج کنه بنابراین باید به قولی توروی خونوادش وایسه...
    ولی بااین اوصاف من هنوزعلاقه ی خاص وآنچنانی ندارم به ازدواج بااین خانوم.....ازطرفی خود ایشون ازبنده خواستگاری کرده...
    ولی هرشرطی براش میذارم قبول میکنه...
    بااین وجودکه میدونم علاقه اولین چیزیه که درازدواج حاصل میشه وهنوزاین حس درمن قوی نشده نسبت به این خانم...آیا میتونم رواین مسئله حساب کنم که بعد ازازدواج علاقه ایجادبشه درمن نسبت به این خانوم؟
    به نظرشماازدواج کنم تابعد علاقه پیدابشه یااینکه باید اول علاقه وجودداشته باشه؟؟؟....صلاح خودمرو به درستی نمیدونم...اگه کمک کنید ممنون میشم.
    گفتنی ها رو استاد حامی فرمودند
    وقتی توضیحاتتون و خوندم ...احساس کردم تو رودبایستی شدید قبول به این ازدواج کردید ....
    به دنبال راهی هستید که از این موضوع خلاص بشید
    قابل توجه خانوم هایی که این مطلب و می خونن
    خاستگاری از اقایون این مشکلات رو هم داره

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..

9. صلوات ها 8

علاقه
    ورزش وتحصیل
    نوشته
    2
    حضور
    2 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    14

سلام
    باتشکرازپاسخگویی شما
    یه مسئله ی مهمی که این وسط هست اینه که این دخترخانوم تمامی شرایط بنده روپذیرفته...ازاین بابت کمی نگران میشم که اگه درخواست ایشونونپذیرم وازدواج نکنم ،شاید دیگه نتونم مثل ایشون موردی که تمام شرایطمو قبول کنه پیدا کنم...
    دراین مورد باید چیکارکنم؟

11. صلوات ها 3

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    2,888
    حضور
    56 روز 18 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    253
    صلوات
    19647

نقل قول نوشته اصلی توسط صبح صادق نمایش پست ها
    سلام
    باتشکرازپاسخگویی شما
    یه مسئله ی مهمی که این وسط هست اینه که این دخترخانوم تمامی شرایط بنده روپذیرفته...ازاین بابت کمی نگران میشم که اگه درخواست ایشونو نپذیرم وازدواج نکنم ،شاید دیگه نتونم مثل ایشون موردی که تمام شرایطمو قبول کنه پیدا کنم...
    دراین مورد باید چیکارکنم؟

یه کم فکر کنید ...........البته تو خلوت .........از خودتون سوال بپرسید و درست جواب بدید
    خواستتون چیه ؟

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..

13. صلوات ها 4

علاقه
    آسمون
    نوشته
    291
    حضور
    6 روز 23 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1291

علاقه بحث مهمی هست
    بنابرتجربه شخصی خودم میگم یکی از راه های ایجاد علاقه تلقین ویژگی های خوب و مثبت شخص مقابل به خودتون هست.
    شما در حال حاضر شخصی رو تو زندگیت داری که خیلی ها ارزو داشتن چنین ادمی رو دارند
    شناختتون رو بیشتر کنید
    به خانواده تون بگید
    اگه تایید کردن
    به نظر من رد نکنید چنین فرصتی رو
    اگه میبینید هیچ جوره نمیتونید بهش دل ببندید یه فکر دیگه بکنید

15. صلوات ها 3

علاقه
    زندگی
    نوشته
    957
    حضور
    18 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3286

اگر ازدواج عاقلانه باشه و بعدش هر دو طرف مدیریت کنن و گذشت داشته باشن علاقه به وجود میاد و علاقه ای که بعد ازدواج به وجود میاد از بین نمیره و بهتر از علاقه ی قبل از ازدواجه که از روی احساسات هست.
    اما تو زندگی و گذشت زمانه که مشخص میشه این خانوم همه ی شرایط شما رو پذیرفته تغییر هم سخته و تلاش و مداومت شما رو هم میخواد.

17. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما برادر گرامی. حضور سبزتان را به سایت اسک دین تبریک عرض می کنم.
    سؤال زیادی در بخش عمومی و خصوصی ارسال می­شود به همین دلیل سؤالات در نوبت قرار می­گیرد به هرحال عذر ما را پذیرا باشید.
    وقتی بخواهیم دو قطعه را با چسب به همدیگر بچسبانیم یا جوش دهیم. ابتدا گرد و غبار و چربی یا جرم بین آن دو را برطرف می­کنیم تا اتصال به خوبی برقرار باشد. هرچه قطعه برای ما حساس­تر باشد تلاش بیشتری برای جرم زدایی می­کنیم. پیوند ازدواج نیز باید محکم باشد چرا که بحث از ارتباط یک عمر است نه زمانی محدود. علاقه نداشتن شما، خود عایق بزرگی است. واگر علاقه ایشان به شما در حد وابستگی و چسبندگی باشد و اصرار از سمت ایشان باشد مشکل دیگری هم در این ارتباط هست. بابا طاهر گفته
    چه خوش بی مهربونی هر دو سر بی**که یک سر مهربونی دردسر بی
    اگر مجنون دل شوریده ای داشت***دل لیلی از او شوریده تر بی
    انسان عاقل روزه شک دار نمی­گیرد. نمی توان به احتمال این که علاقه ای ایجاد شود چنین تصمیم بزرگی بگیرید. متأسفانه برخی مشوق این نوع ازدواج ها هستند و بعد در زندگی هم شعار می دهند فرزند که بیاید علاقه ایجاد می شود و باز می گویند فرزند دوم زندگی تا را محکم تر می کند.
    وقتی علاقه نباشد، بسیاری از لزومات یک رابطه مستحکم از بین می رود و چه بسا همین امر سبب شود دل جایی دیگر مشغول شود و انسان فیزیک قلب و ذهنش در کنار همسرش باشد ولی شیمی ذهنش نزد فرد دیگری باشد.
    تناسب ها
    تناسب و همتایی در ازدواج شرط اتصال و انضمام دو زوج است به قول معروف در و تخته به هم بیایند و علف به دهان بزی شیرین باشد. تناسب در باورهای دینی، ارزش ها، اخلاقیات، شخصیت، ضریب هوشی، اصالت و شأن خانوادگی، سن، زیبایی، چاقی و لاغری و سلامت جسمی و ذهنی و....ضامن زندگی و ازدواج موفق است. مراقب باشید از روی احساس و ترحم این ازدواج را قبول نکنید چرا که انگیزه های احساسی مثل ادکلن زود می پرد.
    البته ارتباط شما با آن دختر خانم هم باید برچیده شود چون او به شما وابسته می شود و بعد از این که بفهمد نمی توانید با هم ازدواج کنید به هم می ریزد. می توانید دروغ مصلحتی ای بگویید که او ضربه نخورد.
    گاهی دختر و پسر هم با هم مشکلی ندارند و تناسب های لازم از جهت آن دو برقرار است ولی خانواده ها چون نامتناسب می بینند همدیگر را حاضر نیستند دختر و یا پسر را بپذیرند و این خودش به تنهایی برای کدر کردن رابطه ها بینجامد.
    مدیریت دل و ذهن
    البته اگر شرایط کلی و همتایی های کلی وجود دارد شما به زودی جواب رد ندهید. چندین جلسه با او به طور رسمی و با اشراف خانواده ها صحبت کنید ایشان را از نظر اخلاقی و شخصیتی دقیق تر بسنجید و از مشاور ازدواج کمک بگیرید اگر علاقه ایجاد شده ازدواج کنید.
    البته در مورد باورهای دینی نکته مهمی را که باید در نظر داشته باشید این است که باورهای دینی انگیزه های عمیقی باید داشته باشد. اگر ایشان صرفا به خاطر شما و خوشایند شما حجاب را بپذیرید در یک اختلاف هم همه چیز را کنار می گذارد یعنی «باورهای دینی» براساس بینش منطقی شکل می گیرد و برای شبهات ذهنی پاسخ دقیقی یافته باشد.
    جناب حامی بنده گاهی دیدم این توصیه رو فقط در مورد اقایان به کار میبرند و میگن برای دخترها این علاقه ایجاد میشه ولی برای پسرها خیلی به ندرت . این درسته و یا این توصیه ای عمومی است؟یعنی اگر جنسیت ایشون متفاوت بود(زن بودند) باز همین توصیه رو میکردید که اگر همه ی شرایط متناسب بود از نظر عقلی ولی دل راضی نمیشد!(و درگیری احساسی حتی بعد از چندین جلسه هم ایجاد نشد) باید جواب رد داد؟
    ممنون از شما

ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

19. صلوات ها 3

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,192
    حضور
    144 روز 10 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44194

یکی از زیر بناهای ازدواج موفق علاقه دو طرفه هست.این جور که گفتید علاقه شما دوطرفه نیست
    و اگه تن به این ازدواج بدید مسلما زندگی براتون شیرین نمیشه.
    بدون رودربایستی این مضوع رو به طرف مقابلتون بگید
    یه چیز مهم : نظر من اینه دلها به هم راه دارن اگه طرف شما رو واقعا دوست میداشت مطمئنا شما هم
    حس خوبی بهش داشتی
    ویرایش توسط ابوالفضل : ۱۳۹۲/۰۶/۱۹ در ساعت ۱۴:۲۶
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۰۵/۳۰, ۱۵:۳۹ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری