چگونه پیامبر(ص) و ائمه را در خواب ببینم؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه پیامبر(ص) و ائمه را در خواب ببینم؟

باسلام خدمت کارشناسان محترم
من خیلی علاقه دارم که پیامبر(ص) و ائمه را در خواب ببینم و دلم برای دیدن پیامبر (ص) و ائمه بزرگوار خیلی می تپد !
آیا دعایی هست که با خواندن آن بشه پیامبر(ص) یا ائمه را در خواب دید ؟
کلا آیا این کار شدنی هست؟
ممنونم

با نام الله

کارشناس بحث: استاد پیام

باسلام"در کتاب مفاتیح الجنان آمده :
شیخ کفعمی در مصباح و محدّث فیض در خلاصه الأذکار فرموده است:
دیدم در بعضی کتب اصحاب امامیه که هر کسی خواسته باشد در خواب، یکی از پیامبران(ع) و امامان(ع) را یا یکی از نزدیکان و والدین خود را ببیند، سوره های شمس و لیل و قدر و کافرون و اخلاص و معوذتین (فلق و ناس) را بخواند، سپس صد مرتبه سوره توحید بخواند، سپس صد مرتبه صلوات بر پیامبر و آل او بفرستد، آن گاه با وضو و به جانب راست بخوابد، ان شاءالله خواهد دید هر که را اراده کرده باشد و تکلّم خواهد کرد با او.
نیز در نسخه های دیگر آمده است: این عمل را به جا آورد در هفت شب، بعد از آن که این دعا را بخواند: ان شاء الله خواهد دید هر که را اراده کرده باشد:
اللّهمّ انت الحیّ الّذی لا یوصف ـ و الایمان یُعرف منه، منک بدت الاشیاءُ و إلیک تعود، فما اقبل منها کنت ملجاهُ و منجاهُ و ما أدْبر منها لم یکن له ملجأٌ و لا ملجا منک إلاّ الیک فإسئلک با لا اله إلاّ أنت و أسئلک ببسم الله الرّحمن الرّحیم و بحقّ حبیبک محمدٍ(ص) سیّد النّبیین و بحقّ علیٍِّ خیر الوصیّین و بحقّ فاطمة سیّدة نساء العالمین و بحقّ الحسن(ع) و الحسین(ع) اللّذین جعلتهما سیّدی شباب أهل الجنّة علیهم أجمعین السّلام أنْ تصلّی علی محمّدٍ و آل محمّد و أن ترینی میّتی (إمامی) فی الحال الّتی هو فیها.(1)
پی نوشت :
1. شیخ عباس قمی(ره) ـ کلیات مفاتیح الجنان، حاشیه، ص 964 ـ 960.

موضوع قفل شده است