ازدواج در صورت نداشتن میل جنسی

تب‌های اولیه

33 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج در صورت نداشتن میل جنسی

با سلام. اگر بالا رفتن سن یا مشغله های ذهنی و روحی به مرور زمان روی میل جنسی تأثیر بذاره و فرد احساس کنه توانایی جنسیش رو از دست داده یا حداقل هیچ میل و رغبت جنسی ای به جنس مخالف نداره و در صورت ازدواج ممکنه نتونه از پس نیازهای همسرش بر بیاد آیا ازدواج جایزه؟
با توجه به احادیث و روایاتی که در مذمت تجرد گفته میشه و توصیه های اکیدی که برای ازدواج و پرهیز از امتناع از زنان به دست رسیده آیا فرد باید به هر نحوی خودش رو برای این امر بازسازی کنه یا در صورت نبود بیم ارتکاب به گناه میتونه مجرد بمونه؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

javaneh;377293 نوشت:
با سلام. اگر بالا رفتن سن یا مشغله های ذهنی و روحی به مرور زمان روی میل جنسی تأثیر بذاره و فرد احساس کنه توانایی جنسیش رو از دست داده یا حداقل هیچ میل و رغبت جنسی ای به جنس مخالف نداره و در صورت ازدواج ممکنه نتونه از پس نیازهای همسرش بر بیاد آیا ازدواج جایزه؟
با توجه به احادیث و روایاتی که در مذمت تجرد گفته میشه و توصیه های اکیدی که برای ازدواج و پرهیز از امتناع از زنان به دست رسیده آیا فرد باید به هر نحوی خودش رو برای این امر بازسازی کنه یا در صورت نبود بیم ارتکاب به گناه میتونه مجرد بمونه؟

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت محضر جنابعالي

عدم ميل جنسي و تمايل به جنس مخالف نوعي اختلال است كه لازم است عوامل و ريشه‌هاي ان مورد بررسي قرار گيرد و در ادامه روند درمان در پيش گرفته شود.
اما در صورتيكه به هر نحوي چنين موضوعي برطرف نگردد؛ از آنجا كه يكي از اركان زندگي مشترك، موضوع جنسي است،ازدواج در اين وضعيت چندان امر موجهي به نظر نمي‌رسد چرا كه اين امر زمينه ساز بروز مشكلات عديده‌اي خواهد شد. مگر اينكه اين ازدواج با فرد ديگري كه وي هم از چنين شرايطي برخوردار است و به اصطلاح سرد مزاج باشد رقم بخورد!

طبعا روايات وارده ناظر به شرايط معمول و عادي هستند و نه جايي كه مانعي وجود داشته باشد. به هر حال ازدواج مستحب است و نه واجب و مجرد ماندن از لحاظ شرعي ايرادي ندارد.

در پناه خداوند متعال موفق باشيد
و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

سلام دوست عزیز.
کارشناس گرامی درست می گن ، حتما مشکلی هست.
ما که تازه کنکور دادیم و 18 ساله هستیم داره از فرط نیاز جنسی گریه مون میگیره و تن و بدنمون از ترس افتادن به گناه می لرزه .شب و روز فکر و خیالمون شده که تا چند سال دیگه چطور با این نیاز (به قول ما )لعنتی سر کنیم ، ولی گناه نکنیم.
ما با این سن و سال ، از نظر جنسی هم برای دنیامون گریانیم هم برای آخرتمون .
کسانی که از ما سنشون بیشتره و نیاز جنسی ندارند حتما مشکل دارند.
التماس دعا

نقل قول:

سلام دوست عزیز.
ما که تازه کنکور دادیم و 18 ساله هستیم داره از فرط نیاز جنسی گریه مون میگیره و تن و بدنمون از ترس افتادن به گناه می لرزه .شب و روز فکر و خیالمون شده که تا چند سال دیگه چطور با این نیاز (به قول ما )لعنتی سر کنیم ، ولی گناه نکنیم.
التماس دعا

بالا رفتن سن نه تنها موجب افزایش میل جنسی نمیشه بلکه باعث تعدیل یا حتی در برخی مواقع بی میلی افرطی افراد هم میشه . من خودم تا 25سالگی شرایط شمارو داشتم و آرزوم بود به هر نحوی ازدواج کنم تا از این دوران شیرین لذت ببرم . اما یکسالی هست که احساس میکنم روز به روز توانایی جنسیم کاهش پیدا میکنه و شاید تواناییم از صد درصد به 25 درصد کاهش پیدا کرده و فکر میکنم اگه همینطور پیش بره تا دوسال دیگه هیچ فشاری از این نظر نداشته باشم و میل جنسی از حالت تشنگی ایام قبل از 25 سالگی به حالت بی نیازی کامل تغییر کنه .
به عبارتی اگه قبلن ازدواج برای من مثل خوردن شربت هنگام تشنگی شدید بود ، در حال حاضر و آینده ازدواج حکم هواخوری یا خوندن یه مطلب جالب رو داره . که بود و نبودش زیاد در من اثر مثبت قابل توجهی نداره .
آدم تا وقتی اشتها داره و گرسنه هست دلش غذا میخواد . وقتی که اشتها و گرسنگیش از بین رفت اگه بهش غذا بدن فکر نکنم حاضر باشه براش بجنگه و بدستش بیاره . هر چیزی وقتی داره .

نوه فاطمه;377568 نوشت:
سلام دوست عزیز.
التماس دعا

سلام دوست گرامی
ما که 25سالمون هست.اصن انگار نه انگار.....
فکر کنم اینم یکی دیگه ار فرقهای دهه 60 و دهه 70 هست:khaneh:
البته شوخی کردم.به دل نگیرید:ok:

javaneh;377293 نوشت:

توصیه من به شما این هست که به پزشک مراجعه بفرمایید
--------
در مطالعه ای که بوسیله مجله جامعه پزشکی آمریکا (jama ) در سال 1994 انجام شد مشخص گردید که 43% زنان و 31 % مردان میل جنسی کم دارند.در این نامه به بعضی از موارد علل میل جنسی کم مردان اشاره می شود:

کم شدن تستوسترون ( هورمون مردانه )
استرس و اضطراب
خواب ناکافی
مسائل حل نشده روابط
تمایل به کنترل و یا تنبیه همسر
راهی برای تسلط به همسر
درگیری ها و اختلاف نظر جنسی با همسر
عصبانیت
سابقه قبلی از سوء استفاده جنسی
زیاد کار کردن
مصرف زیاد الکل
یایسگی مردان
بیماری های قلبی
دیابت
پارکینسون
بیماریهای دستگاه غدد و مغز و اعصاب
کم کاری تیروئید
افسردگی
دغدغه ها و نگرانی های خانوادگی
کم خونی
آرتریت مفاصل
درد مزمن
مصرف داروهای ضد افسردگی
مصرف داروهای خواب آور
داروهای ضد فشار خون
مصرف مواد مخدر مثل هروئین , کوکا ئین , ماری جوانا
خیانت در روابط زناشوئی
---------
کاهش میل جنسی مردان

مجموعه علل

اختلالات التهابی:
التهاب پیشابراه - پروستاتیت- سمینال وزیکولیت- سیستیت- تنگی پیشابراه - سوزاک- سل

اختلالات endurance:
نارسائی قلبی- آنژین صدری- نارسائی تنفسی- کم خونی - سرطان خون- بیماریهای متابولیک - سایر بیماریهای سیستمیک

اختلالات غددی:
بیماریهای هیپوتالاموس - بیماریهای آندرنال-بیماریهای تیروئید-کم کاری غدد جنسی- دیابت قندی-سندرم کلاین فلتر-سندرم ترنر

اختلالات مکانیکی :
دفرمیتی مادرزادی - بیماری peyronie- چاقی مشخص - هیدروسل - phimosis

اختلالات عصبی:
دیس اتونومی - نروپاتی محیطی - تومور یا قطع شدگی نخاع - بیماری ام اس- اسپاینا بیفیدا- سیرنگومیلی-

اختلالات انسدادی عروق:
آترو اسکلروز- arteritis- پریاپیسم - ترومبوز- آمبولیسم-

داروها و مواد شیمیائی :
الکل - مواد محرک - مواد مخدر- آرام بخش ها- ضد افسردگی ها- ضد جنون ها- ضد تشنج ها- ضد پارکینسون - ضد فشار خون ها

اختلالات روانی

افزایش سن
-----------------

بعضي از داروهايي كه ادعا مي شود باعث افزايش ميل جنسي مي گردند عبارتند از قطره و قرص گياهي آفروديت .

javaneh;377649 نوشت:
بالا رفتن سن نه تنها موجب افزایش میل جنسی نمیشه بلکه باعث تعدیل یا حتی در برخی مواقع بی میلی افرطی افراد هم میشه . من خودم تا 25سالگی شرایط شمارو داشتم و آرزوم بود به هر نحوی ازدواج کنم تا از این دوران شیرین لذت ببرم . اما یکسالی هست که احساس میکنم روز به روز توانایی جنسیم کاهش پیدا میکنه و شاید تواناییم از صد درصد به 25 درصد کاهش پیدا کرده و فکر میکنم اگه همینطور پیش بره تا دوسال دیگه هیچ فشاری از این نظر نداشته باشم و میل جنسی از حالت تشنگی ایام قبل از 25 سالگی به حالت بی نیازی کامل تغییر کنه .
به عبارتی اگه قبلن ازدواج برای من مثل خوردن شربت هنگام تشنگی شدید بود ، در حال حاضر و آینده ازدواج حکم هواخوری یا خوندن یه مطلب جالب رو داره . که بود و نبودش زیاد در من اثر مثبت قابل توجهی نداره .
آدم تا وقتی اشتها داره و گرسنه هست دلش غذا میخواد . وقتی که اشتها و گرسنگیش از بین رفت اگه بهش غذا بدن فکر نکنم حاضر باشه براش بجنگه و بدستش بیاره . هر چیزی وقتی داره .

قبول دارم.
ولی تنها دلیل برای ازدواج میل جنسی نیست بلکه نیاز عاطفی و احساسی است .
درسته وقتی سن یه خورده از 18 میزنه بالا میل جنسی تعدیل میشه ولی نیاز عاطفی بیشتر میشه.
منم دارم این تغییر را حس می کنم.
این که شما نیاز جنسیتان و توان جسمی تان رو به افول است به نظر من یکی از عواقب سرکوب میل جنسی است و شما متاسفانه از نظر جنسی مریض شده اید.
البته سرکوب در این شرایط بهتر از این است که هم گناه کنید و به گناه عادت کنید و هم به خاطر گناه از نظر جنسی مریض شوید.
سرکوب در این شرایط از هر نظر بهتر از گناه است ولی سرکوب کجا و ازدواج کجا.
البته من هم پیش بینی می کنم که مریضی به خاطر سرکوب میل جنسی را تجربه خواهم کرد چون دارم وارد دانشگاه و ادامه تحصیل در یک رشته سخت می شوم و تا ازدواج و استقلال مسیر زیادی دارم.
در هر صورت نیاز جنسی مثل خواب و خوراک یک نیاز تقریبا اساسی است .
اگر کسی 10 سال نخوابد قطعا مریض می شود (البته با 20 روز نخوابیدن مرگ حتمی است!!!!!!) به همین مقدار کسی که 10 سال نیاز جنسی اش عقب افتاده قطعا مریض می شود.

sun;377652 نوشت:
سلام دوست گرامی
ما که 25سالمون هست.اصن انگار نه انگار.....
فکر کنم اینم یکی دیگه ار فرقهای دهه 60 و دهه 70 هست:khaneh:
البته شوخی کردم.به دل نگیرید:ok:

البته معمولا میل جنسی قبل از ازدواج ، در پسر ها بیشتر از دختر هاست.
اکثر پسر های 25 ساله میل جنسی زیادی دارند.

Anoushiravan;377654 نوشت:
توصیه من به شما این هست که به پزشک مراجعه بفرمایید
--------
در مطالعه ای که بوسیله مجله جامعه پزشکی آمریکا (jama ) در سال 1994 انجام شد مشخص گردید که 43% زنان و 31 % مردان میل جنسی کم دارند.در این نامه به بعضی از موارد علل میل جنسی کم مردان اشاره می شود:

کم شدن تستوسترون ( هورمون مردانه )
استرس و اضطراب
خواب ناکافی
مسائل حل نشده روابط
.
.
.
.
.
بعضي از داروهايي كه ادعا مي شود باعث افزايش ميل جنسي مي گردند عبارتند از قطره و قرص گياهي آفروديت .

حالا که نمی خواد ازدواج کنه بذار یه خورده از دست میل جنسی راحت باشه.
چه کاریه که حالا که مجرده میل جنسیش رو تقویت کنه؟؟؟؟همه می خوان تو مجردی کمش کنن!!!!!
بذار وقتی خواست ازدواج کنه بره سراغ دوا و درمان.
البته شاید به خاطر همین نبود میل جنسی زبونم لال خدای نکرده هرگز به ازدواج فکر نکنه.و یا ازدواج نکنه.:Narahat::Ghamgin:

نوه فاطمه;377681 نوشت:
حالا که نمی خواد ازدواج کنه بذار یه خورده از دست میل جنسی راحت باشه.
چه کاریه که حالا که مجرده میل جنسیش رو تقویت کنه؟؟؟؟همه می خوان تو مجردی کمش کنن!!!!!
بذار وقتی خواست ازدواج کنه بره سراغ دوا و درمان.
البته شاید به خاطر همین نبود میل جنسی زبونم لال خدای نکرده هرگز به ازدواج فکر نکنه.و یا ازدواج نکنه.

آقا سید (درست گفتم دیگه؟)

یکی از بزرگترین لذات حلال خداوند همین میل و تسکینش هست

چرا از دیگران دریغ کنیم؟ ان شاء الله ایشون به پزشک مراجعه می فرمایند و مشکلشون حل میشه

در مورد شما هم، باور بفرمایید دانشگاه جای ترسناکی نیست. پاسخ شما رو هم قبلا تو مبحث قبلی نوشته بودم

(من تو دوران لیسانس یه هم اتاقی سید داشتم. بعضی وقت ها از حرف های شما یاد اون عزیز می افتم. خداوند حفظتون کنه و موفق در سیر مراحل معنوی)

javaneh;377649 نوشت:

باسلام

بنظر بنده مشکل شما با توجه به اینکه در یکسال اخیر بروز داشته میتونه از عللی مثل افسردگی،تغذیه نامناسب،مصرف دارو یا بیماری، مصرف سردیجات بیشتر از گرمیجات،کم شدن تستوسترون و... باشد!

به نام خدا
سلام دوستم
:Gol:

javaneh;377293 نوشت:
فرد احساس کنه توانایی جنسیش رو از دست داده یا حداقل هیچ میل و رغبت جنسی ای به جنس مخالف نداره

اميدوار;377369 نوشت:
عدم ميل جنسي و تمايل به جنس مخالف نوعي اختلال است

اميدوار;377369 نوشت:
لازم است عوامل و ريشه‌هاي ان مورد بررسي قرار گيرد

javaneh;377293 نوشت:
بالا رفتن سن یا مشغله های ذهنی و روحی به مرور زمان روی میل جنسی تأثیر بذاره

درصد بالایی از این مشکل ریشه در مسائل عاطفی دارد!
فردی احساس میکنه احساسات جنسی نداره ممکنه فقط به این علت باشه که تاکنون با نوع تحریکی که در او عکس العمل به وجود میاره، مواجه نشده!!
وقتی خانمی احساس بی میلی میکنه حالا یا به واسطه مسائل عاطفی و یا سن و یا هر نوع اختلالی که اینجا جای بحث نیست...حاکی از سردی حاک شده بر مغز و افول هورمونهای غدد درون ریز است!

[SPOILER]اگر لازم دونستید بفرمایید راهکارهای رفع این مساله رو هم خدمتتون عرض کنم...

[/SPOILER]

با سلام خدمت دوست خوبم
بنا به گفته ی خودتون تا ۲۵ سالگی میل جنسی داشتید و اخیرا احساس کم رنگ شدن این میل رو می کنید
بعضی از دوستان راهکار پزشکی رو مطرح کردند که جای پیگیری داره ولی بنده هم الان ۲۷ سالمه و مجردم و این موضوع رو کاملا طبیعی می دونم و در خودم احساس می کنم
شاید این مشکلی باشه که نه قدیمی ها به علت ازدواج در نوجوانی تجربه کرده باشند و نه جوون ترای هم دوره خودمون
این مشکل بیشتر در افراد با زمینه ی مذهبی پیش میاد و علتش هم سرکوبی پیوسته ی این نیاز هست که بعد از چندین سال به طرف واقعا القا میشه که مسیله ی جنسی =گناه
اگر شما هم چنین احساسی می کنید بدونید که تنها نیستید و کاملا سالمید.
با افزایش سن میل جنسی کم نمیشه بلکه سرکوب میشه و مثل اتش زیر خاکستره، بجاش نیاز عاطفی به یک همراه و همصحبت و احساس نیاز به مدیریت یک خانواده ی مستقل در وجودت موج میزنه.
من این موضوع رو در خیلی از دوستان مذهبی و نسبتا سن بالا دیدم و این فقط یک نظر شخصی نیست.
ماهی رو هر وقت از اب بگیری تازست البته اگه ماهیگیر خوش سلیقه ای هم باشی. ازدواج در زیر ۳۰ باز هم خیلی بهتر از بالای ۳۰ و .... است.
جوون ترا زودتر واسه ازدواج برنامه ریزی کنن( باید واسش بجنگی و مرد باشی). موفق باشید

امیر حسین;549086 نوشت:
بنده هم الان ۲۷ سالمه و مجردم

خوبه که شما الان 27 سالتونه ، من که الان 23 هستم که دیگه هیچ حسی به ازدواج ندارم

امیر حسین;549086 نوشت:
باید واسش بجنگی و مرد باشی

متاسفانه در بخی از خانواده ها والدین مقصر هستند ، اون زمان که فکر ، انگیزه ، انرژی برای ایجاد یه زندگی هست مخالفت میکنند

گرچه خودشون در جوانی ازدواج کردند ، اما با ازدواج به موقع فرزندان شان مخالفت میکنند

واقعا جای تاسف داره ...

[=comic sans ms]متاسفانه دوستان مذهبی ما یاد گرفتن همینطور نسخه بپیچن!

دکتر محمدعلی انصاری مفسر مشهور قرآن که اتفاقاً از علمای سنتی هم هستند، تصریح داشتن که اگه کسی واقعاً تمایلی به ازدواج نداره و آمادگی ازدواج رو هم نداره، حتی بهتره که ازدواج نکنه(به شرطی که بحث نفس کشی در میون نباشه) http://www.hedayatnoor.ir

ببخشید که بی ادبی میکنم
پدر مادرتون راضی هستن که شما مجرد بمونی و ازدواج نکنی ؟ ( ترشیده و پیر پسر بشی :khaneh: )

Farzam71MC;549149 نوشت:

دکتر محمدعلی انصاری مفسر مشهور قرآن که اتفاقاً از علمای سنتی هم هستند، تصریح داشتن که اگه کسی واقعاً تمایلی به ازدواج نداره و آمادگی ازدواج رو هم نداره، حتی بهتره که ازدواج نکنه(به شرطی که بحث نفس کشی در میون نباشه) http://www.hedayatnoor.ir

عجبببببببببببب

دکتر محمدعلی انصاری مفسر قرآن سنی بودند و ما خبر نداشتیم؟

شاید دوتا محمدعلی انصاری مفسر قرآن داریم؟ آره؟

سلام

Farzam71MC;549149 نوشت:
متاسفانه دوستان مذهبی ما یاد گرفتن همینطور نسخه بپیچن!

امکانش هست این جمله رو بیشتر باز کنید ، نامفهوم هست !!!

.امین.;549153 نوشت:
عجبببببببببببب

دکتر محمدعلی انصاری مفسر قرآن سنی بودند و ما خبر نداشتیم؟

شاید دوتا محمدعلی انصاری مفسر قرآن داریم؟ آره؟

[=comic sans ms]سنی؟؟ عرض کردم سنتی[=georgia]!

[=comic sans ms][=comic sans ms]

alibay;549150 نوشت:
ببخشید که بی ادبی میکنم
پدر مادرتون راضی هستن که شما مجرد بمونی و ازدواج نکنی ؟ ( ترشیده و پیر پسر بشی :knaneh: )

[=comic sans ms]حرف [=comic sans ms]من نبود، حرف دکتر انصاری بود!

پدر و مادر من، تصمیم گیری تو این مسائل رو به خودم واگذار میکنن :Gol:

Farzam71MC;549149 نوشت:
متاسفانه دوستان مذهبی ما یاد گرفتن همینطور نسخه بپیچن!

این جمله رو هر فردی گفته باشه معنی ای جز برچسب زدن نداره !!!

منظورتون چه نسخه ای هست ؟

Farzam71MC;549149 نوشت:

لابد دیدگاه سنتی ایشان مانند جناب نصر هست که در آواتار شماست؟
اگر شخصی نخواهد چنین دیدگاه سنتی داشته باشد چه کار باید بکند؟
اگر شخصی چنین بازگشت به سنتی را قبول نداشته باشد؟!

هاله نور;549161 نوشت:
این جمله رو هر فردی گفته باشه معنی ای جز برچسب زدن نداره !!!

منظورتون چه نسخه ای هست ؟

[=comic sans ms]به پستهای صفحه اول و دوم یه نگاه بندازید، دوست عزیز و بزرگوار جناب هاله نور[=georgia]!

احمد علی;549162 نوشت:
لابد دیدگاه سنتی ایشان مانند جناب نصر هست که در آواتار شماست؟
اگر شخصی نخواهد چنین دیدگاه سنتی داشته باشد چه کار باید بکند؟
اگر شخصی چنین بازگشت به سنتی را قبول نداشته باشد؟!

[=comic sans ms]خب، مشکل کار کجاست؟ شما هم نسخه ی خودتون رو میپیچید و دیگر عزیزان هم نسخه ی خودشون رو[=georgia]!

Farzam71MC;549165 نوشت:
[=comic sans ms]خب، مشکل کار کجاست؟ شما هم نسخه ی خودتون رو میپیچید و دیگر عزیزان هم نسخه ی خودشون رو[=georgia]!

فکر نمی کنید چنین مباحث و دیدگاه هایی باید همچنان در محافل علمی بحث و بررسی شود و فعلا زمان ورود به جامعه ندارد؟

احمد علی;549167 نوشت:
فکر نمی کنید چنین مباحث و دیدگاه هایی باید همچنان در محافل علمی بحث و بررسی شود و فعلا زمان ورود به جامعه ندارد؟

[=comic sans ms]خیر، فکر میکنم دوران صغیر انگاری انسانها گذشته است!
چه بپسندیم چه نپسندیم، چه خوشمون بیاد چه نیاد، الان عصر، عصر مدرنیتست! عصر ارتباطات!!

Farzam71MC;549168 نوشت:
[=comic sans ms]خیر، فکر میکنم دوران صغیر انگاری انسانها گذشته است!
چه بپسندیم چه نپسندیم، چه خوشمون بیاد چه نیاد، الان عصر، عصر مدرنیتست! عصر ارتباطات!!

بنده نیز چون شما فکر می کنم که امروزه باید انسانها را عاقل تر از گذشته دانست. اما معتقدم که فضای ثقیل برهان هنوز برای فضای عمومی جامعه، خشک و زننده است.
برای اثبات سخنم رجوع کنید به پست زیر
http://www.askdin.com/thread32309-19.html#post547308

مسئله اینجاست که اینها مباحث عمیقی هستند که هنوز در فضای علمی نیاز به بحث دارند و هر شخص برای دانستن و ورود به آنها نیز، نیاز به مقدماتی دارد. فکر می کنم برداشت اکثریت عزیزان از سنت، آن منظور دقیق شما از سنت نبود. حتی بسیاری از عزیزان احتمالا جناب دکتر را نمی شناسند.

دو نکته:
1- با توجه به سخنان خودتان که عصر مدرنیته و ارتباطات است، بهتر است جناب نصر لطف بفرمایند به جای مونولگ و کتاب نویسی، پاسخ دعوت هایشان به ایران را بدهند و رنج سفر از آمریکا را بخرند و به ایران بیایند و کمی هم در اینجا قبول زحمت نمایند.
22- قصد بحث ندارم، اما گمان می کنم تعارضی در نوشته شما و سنت گرایی شما مشهود است. مطلوبیت مدرنیته و سنت گرایی!!

احمد علی;549172 نوشت:
بنده نیز چون شما فکر می کنم که امروزه باید انسانها را عاقل تر از گذشته دانست. اما معتقدم که فضای ثقیل برهان هنوز برای فضای عمومی جامعه، خشک و زننده است.
برای اثبات سخنم رجوع کنید به پست زیر
اگر بی حجاب بودید ، دوست داشتید چطوری ارشادتون کنند؟

مسئله اینجاست که اینها مباحث عمیقی هستند که هنوز در فضای علمی نیاز به بحث دارند و هر شخص برای دانستن و ورود به آنها نیز، نیاز به مقدماتی دارد. فکر می کنم برداشت اکثریت عزیزان از سنت، آن منظور دقیق شما از سنت نبود. حتی بسیاری از عزیزان احتمالا جناب دکتر را نمی شناسند.

دو نکته:
1- با توجه به سخنان خودتان که عصر مدرنیته و ارتباطات است، بهتر است جناب نصر لطف بفرمایند به جای مونولگ و کتاب نویسی، پاسخ دعوت هایشان به ایران را بدهند و رنج سفر از آمریکا را بخرند و به ایران بیایند و کمی هم در اینجا قبول زحمت نمایند.
22- قصد بحث ندارم، اما گمان می کنم تعارضی در نوشته شما و سنت گرایی شما مشهود است. مطلوبیت مدرنیته و سنت گرایی!!

[=comic sans ms]درود بر شما برادر بزرگوار، فکور و مصلحت اندیش!
بنده به یاد نمیارم جایی عرض کرده باشم که یک سنت گرام!؟
صرفاً برای پرفسور نصر احترام زیادی قائلم

احمد علی;549172 نوشت:
بنده نیز چون شما فکر می کنم که امروزه باید انسانها را عاقل تر از گذشته دانست.

از نظر علمی ازدواج هم به سلامت جسمی کمک میکنه هم به سلامت روحی...(تاثیر ازدواج بیشتر از زندگی پارتنریه, و خانواده های دارای تعداد فرزند معقول از خانواده های فاقد فرزند و خانواده های دارای تعداد زیاد فرزند تو تکامل جسمی و روانیشون موفق ترن...)
میل جنسی مردان جز در موارد نقص ژنتیکی یا بیماری و آسیب جبران ناپذیر و عمل اختیاری از بین نمیره...کم میشه اما از بین نمیره...شما برادر عزیز استارتر پست یه مراجعه به پزشک میتونه براتون خیلی کمک کننده باشه...

Farzam71MC;549174 نوشت:
[=comic sans ms]درود بر شما برادر بزرگوار، فکور و مصلحت اندیش!
بنده به یاد نمیارم جایی عرض کرده باشم که یک سنت گرام!؟
صرفاً برای پرفسور نصر احترام زیادی قائلم

معذرت می خواهم
بنده از آواتار شما و نقل قول توصیه گونه جنابتان از جناب انصاری چنین برداشت کردم.

به هر حال، ارجاع به سنت را تا زمانی که در محافل علمی مناسب خود به درستی تحلیل و بررسی و مباحثه نشده و برتری خود بر سایر نظریات را اثبات نکرده باشد، مناسب برای ارائه به افکار عمومی که حتی درک صحیحی از موضوعیت آن نیز ندارند، نمی بینم.

NaKayama;549175 نوشت:
از نظر علمی ازدواج هم به سلامت جسمی کمک میکنه هم به سلامت روحی...(تاثیر ازدواج بیشتر از زندگی پارتنریه, و خانواده های دارای تعداد فرزند معقول از خانواده های فاقد فرزند و خانواده های دارای تعداد زیاد فرزند تو تکامل جسمی و روانیشون موفق ترن...)
میل جنسی مردان جز در موارد نقص ژنتیکی یا بیماری و آسیب جبران ناپذیر و عمل اختیاری از بین نمیره...کم میشه اما از بین نمیره...شما برادر عزیز استارتر پست یه مراجعه به پزشک میتونه براتون خیلی کمک کننده باشه...

جناب ناکایاما،
این جمله بنده صرفا خطاب به جناب فرزام بود و بس.
منظور ما عقلانیت بود نه معلولیت ذهنی و از این دست موارد.
متاسفانه بحثی فرعی، پیش آمد که باید حل می شد.

javaneh;377293 نوشت:

سلام بر شما

با اجازه ما هم اینجا یه رفع تکلیف کنیم

داشتن میل جنسی تنها لازمه ازدواج نیست اما معمولا یکی از شروط اصلی ازدواج هست. معمولا جوانانی اقدام به ازدواج میکنند که میخواهند این غریزه طبیعیشان را در چاچوب حدود الهی پاسخ دهند.

اما حقیقت اینست یک انسان علاوه بر میل جنسی نیازهای دیگری هم دارد که با تشکیل خانواده است که به آنها دست پیدا میکند. از جمله امنیت و آرامش. پس این صحیح نیست که بگوییم هرکسی که میل جنسی نداشت ازدواج نکند.

خیر این مشکل هم مثل خیلی از اختلالات جسمی و روحی درمان دارد و اشتباه است افرادی را که با این مشکل مواجه هستند را بکل مایوس کنیم.

قطعا این افراد هم مانند دیگر انسانها دوست دارند همدمی داشته باشند دوست دارند پدر و مادر شدن را تجربه کنند. دوست دارند فرزندان صالحی تحویل جامعه دهند که برایشان باقیات صالحات باشد.

متاسفانه وضعیت جامعه ما به گونه ای شده که همه ارزشها غیر ارزش شده و غیر ارزشها ارزش شده و همین باعث شده جوانان زمانی که نیاز به ازدواج دارند نتوانند ازدواج کنند و زمانی که توانستند ازدواج کنند دیگر تمایلی به این کار نداشته باشند.

خدا آخر عاقبت همه ما رو بخیر کنه

الهی امین

موضوع قفل شده است