صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج در صورت نداشتن میل جنسی

نوشته
    104
    حضور
    18 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    310

ازدواج در صورت نداشتن میل جنسی

با سلام. اگر بالا رفتن سن یا مشغله های ذهنی و روحی به مرور زمان روی میل جنسی تأثیر بذاره و فرد احساس کنه توانایی جنسیش رو از دست داده یا حداقل هیچ میل و رغبت جنسی ای به جنس مخالف نداره و در صورت ازدواج ممکنه نتونه از پس نیازهای همسرش بر بیاد آیا ازدواج جایزه؟
    با توجه به احادیث و روایاتی که در مذمت تجرد گفته میشه و توصیه های اکیدی که برای ازدواج و پرهیز از امتناع از زنان به دست رسیده آیا فرد باید به هر نحوی خودش رو برای این امر بازسازی کنه یا در صورت نبود بیم ارتکاب به گناه میتونه مجرد بمونه؟

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58356

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط javaneh نمایش پست ها
    با سلام. اگر بالا رفتن سن یا مشغله های ذهنی و روحی به مرور زمان روی میل جنسی تأثیر بذاره و فرد احساس کنه توانایی جنسیش رو از دست داده یا حداقل هیچ میل و رغبت جنسی ای به جنس مخالف نداره و در صورت ازدواج ممکنه نتونه از پس نیازهای همسرش بر بیاد آیا ازدواج جایزه؟
    با توجه به احادیث و روایاتی که در مذمت تجرد گفته میشه و توصیه های اکیدی که برای ازدواج و پرهیز از امتناع از زنان به دست رسیده آیا فرد باید به هر نحوی خودش رو برای این امر بازسازی کنه یا در صورت نبود بیم ارتکاب به گناه میتونه مجرد بمونه؟
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام و تحيت محضر جنابعالي

عدم ميل جنسي و تمايل به جنس مخالف نوعي اختلال است كه لازم است عوامل و ريشه‌هاي ان مورد بررسي قرار گيرد و در ادامه روند درمان در پيش گرفته شود.
    اما در صورتيكه به هر نحوي چنين موضوعي برطرف نگردد؛ از آنجا كه يكي از اركان زندگي مشترك، موضوع جنسي است،ازدواج در اين وضعيت چندان امر موجهي به نظر نمي‌رسد چرا كه اين امر زمينه ساز بروز مشكلات عديده‌اي خواهد شد. مگر اينكه اين ازدواج با فرد ديگري كه وي هم از چنين شرايطي برخوردار است و به اصطلاح سرد مزاج باشد رقم بخورد!

طبعا روايات وارده ناظر به شرايط معمول و عادي هستند و نه جايي كه مانعي وجود داشته باشد. به هر حال ازدواج مستحب است و نه واجب و مجرد ماندن از لحاظ شرعي ايرادي ندارد.

در پناه خداوند متعال موفق باشيد
    و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 13

علاقه
    نجات
    نوشته
    232
    حضور
    5 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1104

خونسرد

سلام دوست عزیز.
    کارشناس گرامی درست می گن ، حتما مشکلی هست.
    ما که تازه کنکور دادیم و 18 ساله هستیم داره از فرط نیاز جنسی گریه مون میگیره و تن و بدنمون از ترس افتادن به گناه می لرزه .شب و روز فکر و خیالمون شده که تا چند سال دیگه چطور با این نیاز (به قول ما )لعنتی سر کنیم ، ولی گناه نکنیم.
    ما با این سن و سال ، از نظر جنسی هم برای دنیامون گریانیم هم برای آخرتمون .
    کسانی که از ما سنشون بیشتره و نیاز جنسی ندارند حتما مشکل دارند.
    التماس دعا
    ویرایش توسط مجاهد تنها : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ در ساعت ۱۶:۳۵

9. صلوات ها 6

نوشته
    104
    حضور
    18 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    310

سلام دوست عزیز.
    ما که تازه کنکور دادیم و 18 ساله هستیم داره از فرط نیاز جنسی گریه مون میگیره و تن و بدنمون از ترس افتادن به گناه می لرزه .شب و روز فکر و خیالمون شده که تا چند سال دیگه چطور با این نیاز (به قول ما )لعنتی سر کنیم ، ولی گناه نکنیم.
    التماس دعا
    بالا رفتن سن نه تنها موجب افزایش میل جنسی نمیشه بلکه باعث تعدیل یا حتی در برخی مواقع بی میلی افرطی افراد هم میشه . من خودم تا 25سالگی شرایط شمارو داشتم و آرزوم بود به هر نحوی ازدواج کنم تا از این دوران شیرین لذت ببرم . اما یکسالی هست که احساس میکنم روز به روز توانایی جنسیم کاهش پیدا میکنه و شاید تواناییم از صد درصد به 25 درصد کاهش پیدا کرده و فکر میکنم اگه همینطور پیش بره تا دوسال دیگه هیچ فشاری از این نظر نداشته باشم و میل جنسی از حالت تشنگی ایام قبل از 25 سالگی به حالت بی نیازی کامل تغییر کنه .
    به عبارتی اگه قبلن ازدواج برای من مثل خوردن شربت هنگام تشنگی شدید بود ، در حال حاضر و آینده ازدواج حکم هواخوری یا خوندن یه مطلب جالب رو داره . که بود و نبودش زیاد در من اثر مثبت قابل توجهی نداره .
    آدم تا وقتی اشتها داره و گرسنه هست دلش غذا میخواد . وقتی که اشتها و گرسنگیش از بین رفت اگه بهش غذا بدن فکر نکنم حاضر باشه براش بجنگه و بدستش بیاره . هر چیزی وقتی داره .

11. صلوات ها 6

علاقه
    نیازمند یادگیری فرامین دین واحکام
    نوشته
    108
    حضور
    4 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    474

نقل قول نوشته اصلی توسط نوه فاطمه نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    التماس دعا

سلام دوست گرامی
    ما که 25سالمون هست.اصن انگار نه انگار.....
    فکر کنم اینم یکی دیگه ار فرقهای دهه 60 و دهه 70 هست
    البته شوخی کردم.به دل نگیرید
    خداوندا؛ تویی پروردگارم
    همه از توست یا رب هرچه دارم

13. صلوات ها 6

علاقه
    تدریس؛ تحقیق
    نوشته
    1,315
    حضور
    25 روز 21 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    109
    آپلود
    2
    گالری
    74
    صلوات
    3896

توصیه من به شما این هست که به پزشک مراجعه بفرمایید
    --------
    در مطالعه ای که بوسیله مجله جامعه پزشکی آمریکا (jama ) در سال 1994 انجام شد مشخص گردید که 43% زنان و 31 % مردان میل جنسی کم دارند.در این نامه به بعضی از موارد علل میل جنسی کم مردان اشاره می شود:

کم شدن تستوسترون ( هورمون مردانه )
    استرس و اضطراب
    خواب ناکافی
    مسائل حل نشده روابط
    تمایل به کنترل و یا تنبیه همسر
    راهی برای تسلط به همسر
    درگیری ها و اختلاف نظر جنسی با همسر
    عصبانیت
    سابقه قبلی از سوء استفاده جنسی
    زیاد کار کردن
    مصرف زیاد الکل
    یایسگی مردان
    بیماری های قلبی
    دیابت
    پارکینسون
    بیماریهای دستگاه غدد و مغز و اعصاب
    کم کاری تیروئید
    افسردگی
    دغدغه ها و نگرانی های خانوادگی
    کم خونی
    آرتریت مفاصل
    درد مزمن
    مصرف داروهای ضد افسردگی
    مصرف داروهای خواب آور
    داروهای ضد فشار خون
    مصرف مواد مخدر مثل هروئین , کوکا ئین , ماری جوانا
    خیانت در روابط زناشوئی
    ---------
    کاهش میل جنسی مردان

مجموعه علل

اختلالات التهابی:
    التهاب پیشابراه - پروستاتیت- سمینال وزیکولیت- سیستیت- تنگی پیشابراه - سوزاک- سل

اختلالات endurance:
    نارسائی قلبی- آنژین صدری- نارسائی تنفسی- کم خونی - سرطان خون- بیماریهای متابولیک - سایر بیماریهای سیستمیک

اختلالات غددی:
    بیماریهای هیپوتالاموس - بیماریهای آندرنال-بیماریهای تیروئید-کم کاری غدد جنسی- دیابت قندی-سندرم کلاین فلتر-سندرم ترنر

اختلالات مکانیکی :
    دفرمیتی مادرزادی - بیماری peyronie- چاقی مشخص - هیدروسل - phimosis

اختلالات عصبی:
    دیس اتونومی - نروپاتی محیطی - تومور یا قطع شدگی نخاع - بیماری ام اس- اسپاینا بیفیدا- سیرنگومیلی-

اختلالات انسدادی عروق:
    آترو اسکلروز- arteritis- پریاپیسم - ترومبوز- آمبولیسم-

داروها و مواد شیمیائی :
    الکل - مواد محرک - مواد مخدر- آرام بخش ها- ضد افسردگی ها- ضد جنون ها- ضد تشنج ها- ضد پارکینسون - ضد فشار خون ها

اختلالات روانی

افزایش سن
    -----------------

بعضي از داروهايي كه ادعا مي شود باعث افزايش ميل جنسي مي گردند عبارتند از قطره و قرص گياهي آفروديت .

ویرایش توسط Anoushiravan : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ در ساعت ۲۱:۵۷
    وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
    دعام کنید
    للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
    از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
    المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

15. صلوات ها 3

علاقه
    نجات
    نوشته
    232
    حضور
    5 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1104

بالا رفتن سن نه تنها موجب افزایش میل جنسی نمیشه بلکه باعث تعدیل یا حتی در برخی مواقع بی میلی افرطی افراد هم میشه . من خودم تا 25سالگی شرایط شمارو داشتم و آرزوم بود به هر نحوی ازدواج کنم تا از این دوران شیرین لذت ببرم . اما یکسالی هست که احساس میکنم روز به روز توانایی جنسیم کاهش پیدا میکنه و شاید تواناییم از صد درصد به 25 درصد کاهش پیدا کرده و فکر میکنم اگه همینطور پیش بره تا دوسال دیگه هیچ فشاری از این نظر نداشته باشم و میل جنسی از حالت تشنگی ایام قبل از 25 سالگی به حالت بی نیازی کامل تغییر کنه .
    به عبارتی اگه قبلن ازدواج برای من مثل خوردن شربت هنگام تشنگی شدید بود ، در حال حاضر و آینده ازدواج حکم هواخوری یا خوندن یه مطلب جالب رو داره . که بود و نبودش زیاد در من اثر مثبت قابل توجهی نداره .
    آدم تا وقتی اشتها داره و گرسنه هست دلش غذا میخواد . وقتی که اشتها و گرسنگیش از بین رفت اگه بهش غذا بدن فکر نکنم حاضر باشه براش بجنگه و بدستش بیاره . هر چیزی وقتی داره .
    قبول دارم.
    ولی تنها دلیل برای ازدواج میل جنسی نیست بلکه نیاز عاطفی و احساسی است .
    درسته وقتی سن یه خورده از 18 میزنه بالا میل جنسی تعدیل میشه ولی نیاز عاطفی بیشتر میشه.
    منم دارم این تغییر را حس می کنم.
    این که شما نیاز جنسیتان و توان جسمی تان رو به افول است به نظر من یکی از عواقب سرکوب میل جنسی است و شما متاسفانه از نظر جنسی مریض شده اید.
    البته سرکوب در این شرایط بهتر از این است که هم گناه کنید و به گناه عادت کنید و هم به خاطر گناه از نظر جنسی مریض شوید.
    سرکوب در این شرایط از هر نظر بهتر از گناه است ولی سرکوب کجا و ازدواج کجا.
    البته من هم پیش بینی می کنم که مریضی به خاطر سرکوب میل جنسی را تجربه خواهم کرد چون دارم وارد دانشگاه و ادامه تحصیل در یک رشته سخت می شوم و تا ازدواج و استقلال مسیر زیادی دارم.
    در هر صورت نیاز جنسی مثل خواب و خوراک یک نیاز تقریبا اساسی است .
    اگر کسی 10 سال نخوابد قطعا مریض می شود (البته با 20 روز نخوابیدن مرگ حتمی است!!!!!!) به همین مقدار کسی که 10 سال نیاز جنسی اش عقب افتاده قطعا مریض می شود.

ویرایش توسط مجاهد تنها : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ در ساعت ۲۲:۳۶

17. صلوات ها 4

علاقه
    نجات
    نوشته
    232
    حضور
    5 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1104

نقل قول نوشته اصلی توسط sun نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    ما که 25سالمون هست.اصن انگار نه انگار.....
    فکر کنم اینم یکی دیگه ار فرقهای دهه 60 و دهه 70 هست
    البته شوخی کردم.به دل نگیرید
    البته معمولا میل جنسی قبل از ازدواج ، در پسر ها بیشتر از دختر هاست.
    اکثر پسر های 25 ساله میل جنسی زیادی دارند.

ویرایش توسط مجاهد تنها : ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ در ساعت ۲۲:۴۱

19. صلوات ها 3

علاقه
    نجات
    نوشته
    232
    حضور
    5 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1104

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoushiravan نمایش پست ها
    توصیه من به شما این هست که به پزشک مراجعه بفرمایید
    --------
    در مطالعه ای که بوسیله مجله جامعه پزشکی آمریکا (jama ) در سال 1994 انجام شد مشخص گردید که 43% زنان و 31 % مردان میل جنسی کم دارند.در این نامه به بعضی از موارد علل میل جنسی کم مردان اشاره می شود:

کم شدن تستوسترون ( هورمون مردانه )
    استرس و اضطراب
    خواب ناکافی
    مسائل حل نشده روابط
    .
    .
    .
    .
    .
    بعضي از داروهايي كه ادعا مي شود باعث افزايش ميل جنسي مي گردند عبارتند از قطره و قرص گياهي آفروديت .
    حالا که نمی خواد ازدواج کنه بذار یه خورده از دست میل جنسی راحت باشه.
    چه کاریه که حالا که مجرده میل جنسیش رو تقویت کنه؟؟؟؟همه می خوان تو مجردی کمش کنن!!!!!
    بذار وقتی خواست ازدواج کنه بره سراغ دوا و درمان.
    البته شاید به خاطر همین نبود میل جنسی زبونم لال خدای نکرده هرگز به ازدواج فکر نکنه.و یا ازدواج نکنه.

21. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری