آیا پوشیدن ساپورت در بیرون از منزل اشکال دارد ؟؟؟

تب‌های اولیه

62 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا پوشیدن ساپورت در بیرون از منزل اشکال دارد ؟؟؟

سلام ، من یکی دو هفتس که از ساپورت به عنوان پوشش به جای شلوار در بیرون از خانه استفاده میکنم ، همسرم با این کار مخالف نیست و میگوید که پوشش به حساب میاد

میخواستم بپرسم آیا پوشیدن ساپورت و همنیطور مانتو های جدیدی که بدن نما و تا بالای باسن میباشند در بیرون از خانه اشکالی دارد ؟؟

منمون ...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

Masoumeh;376583 نوشت:
سلام ، من یکی دو هفتس که از ساپورت به عنوان پوشش به جای شلوار در بیرون از خانه استفاده میکنم ، همسرم با این کار مخالف نیست و میگوید که پوشش به حساب میاد

میخواستم بپرسم آیا پوشیدن ساپورت و همنیطور مانتو های جدیدی که بدن نما و تا بالای باسن میباشند در بیرون از خانه اشکالی دارد ؟؟

منمون ...

با سلام و عرض ادب

پوششی که محرک شهوت باشد و جلب توجه نامحرم کند یامفسده داشته باشد یازمینه ساز گناه باشد دربرابر نامحرم جایز نیست مانتویی که بدن نما باشد اگر منظور این است که اندام مشخص باشد در برابر نامحرم حرام است.

رساله مراجع،احکام پوشش

Masoumeh;376583 نوشت:

منمون ...

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
با آرزوی رستگاری برای تمامی مومنین و حق دوستان

خواهرم بله ساپورت مشکل داره از نظر بنده

ببخشید وقتی آنقدر تنگه که مثل جوراب شلواری می مونه و پای خانم ها به وضوح مشخص میشه مشکل نداره؟:Gig:

مانتو تنگم که معلومه دیگه خودتون میگویید پوشش تا کجاست!

این نوع پوشش در منزلتون داشته باشید تا هم از زیباییش لذت ببرید و هم بیرون یک لباس مناسب بپوشید(آراستن خود برای همسر یکی از بهترین کارهاست اما نه در حضور دیگران بخصوص نامحرمان)

امیدورام در پناه خدای منان باشید:Gol:

نمیخوام توهینی کنم ولی واقعا نمیفهمم خانومایی که با ساپورت و با اون مانتوها ...که وصفش نکنم بهتره میان بیرون چه جوری روشون میشه!...
حالا مورو میذارن بیرون باز ادم خیلی چیزی نمیگه ولی اخه....
خودشون نمیبینن خودشونو تو بعضی پزیشنها ی راه رفتن و خم شدن و از پله بالا رفتن و... و الا فک نکنم هم چین چیزی میپوشیدن!!!مگه زنهایی که دیگه....!!
خیلی زشته به نظر من!
حتی با منتو های (مثلا!!) بلند!
تازه دکمه هم که نداره ماشالله!!
راه میرن باد میزنه و....!
توروخدا نکنین این کارو!!

مانتو تا بالا ...دیگه چیه؟
خداروشکر من که تاحالا ندیدم

ساپورت و شلوار لی های تنگ مثل این میمونه که هیچی پات نکردی چون حجم پارو کاملا مشخص میکنن..[SPOILER]اون ماهیچه پشت پا[/SPOILER]
انگار چیزی نپوشیدی و پات مثلا سیاهه

ولی به نظرم اگه یه مانتو خوب یا مثلا توی جمع های مهمونی دامنی پات باشه که مثلا یه وجب بالای مچ پاته یعنی انتهای ماهیچه پا ساپورت بپوشی باهاش اشکالی نداشته باشه:ok:چون دیگه چیزی معلوم نیست

Masoumeh;376583 نوشت:

منمون ...

ملومه که کار درستی نیست بزرگوار!همسرتون چه طور مشکل نداره هم بحثیه!(الان جاش نیست در موردش صحبت کنیم)
حالا من شمارو عرض نمیکنم ولی واقعا بعضی خانوما با ساپورت یه مانتو هایی میپوشن که من که زنم و چادر سرم میکنم کنارشون تو خیابون وای میسم خجالت میکشم!
یه بار موقع بالا رفتن از پل عابر تو خیابون یه خانوم که شوار تنگ (تازه ساپورت هم نه) پوشیده بود با مانتو کوتاه داشت جلوم راه میرفت چن تا پسرم پشتش بودن و چه ها که نمیگفتن...!اون خانومم که جلوشون بود اصلا متوجه اونا نمیشد!
حتی مانتو کوتاه هم نباشه به خاطر قوه ی تخیل قوی بعضی از مردها بازم به نظر من اصلا مناسب نیست
ظاهر زیبا خوبه ولی برای کسی که ادم بخواد توجهشو جلب کنه من مطمئنم شما نمیخواید توجه هیچ مردی غیر از همسرتونو جلب کنید.

.
[SPOILER]http://moh3en.blog.ir/post/7[/SPOILER]

یاس...;376957 نوشت:
ساپورت و شلوار لی های تنگ مثل این میمونه که هیچی پات نکردی چون حجم پارو کاملا مشخص میکنن..

بلکه مهیج تر از لختی است.....

با سلام
بنده حتی روم نمیشد به این موضوع پاسخ بدم اونوقت چطوری یه عده حاضرن همچین چیزی را بپوشن نمیدونم. فقط گفتم شاید واقعا اطلاعی نداشته باشن بنابر این لازم می دونم یه توضیحی بدم.
برخی از لباس ها اساسا طراحی شده برا محرک بودن . به گونه ای که چنین پوشش هایی از برهنگی هم محرک تره.

اصلا سیاسته
شلوارای سایه روشن (که دیگه حتما های لایت بودنشو میدونید چه معنی میداد(
بعد شلوار لی های سایه روشن تنگ
بعد ساپورت تک رنگ و نازک تر از لی....که حجم واقعی پا معلوم بشه
جدیدا هم که رنگی هاش اومده
یهو میبینی یه نفر با ساپورت رنگ پا اومده بیرون:Moteajeb!::khandeh!:[SPOILER] بعید نیست[/SPOILER]

تعدادی از خانم‌های که اقدام به پوشیدن این نوع جوراب های بدن نما نموده‌اند، حتی در مواردی از جوراب‌های بلند رنگی یا ساپورت های چسبان استفاده می‌کنند و یا مانتو و دامن بدون شلوار می پوشند و حتی پوشش های را استفاده می کنند که ساق پا عریان و در معرض دید است، استفاده می‌گردد.

این شیوه پوشش جدید ابتدا توسط افراد لاابالی جامعه استفاده می‌شد و روز به روز گسترش یافته است ، رخدادی که اتفاقی نیست و با جست و جویی در اینترنت می شود آن را مشاهده کرد که این نوع از بد پوششی، به عنوان مد های جدید به شکل گسترده‌ای در حال تبلیغ و معرفی است و حتی فروش اینترنتی آن به طور گسترده ای تبلیغ می‌شود.

بنابراین به نظر می‌رسد به دنبال این بد حجابی ها فصلی از بی‌حجابی که همان عریان گری به شیوه جدید است، باید منتظر ظهور دوباره پوشش های همچون دامن کوتاه که در دوران طاغوت رواج داشت باشیم.

آغاز این عریانی جدید شلوارهای چسبان زنانه بود که پس از حساسیت زدایی به سرعت جوراب بلند مشکی یا ساپورت جایگزین آن شد.
همان طور که قبل از آن برای مانتو مدل سارا فن را مد کردند و وقتی حساسیتی از جانب مسئولین برای آن مشاهده نشد به سراغ مانتوهای آستین کوتاه به همراه ساق‌بند رفتند و در ادامه این به اصطلاح مدگرایی به سرعت ساق بندها برداشته شد و مانتو کوتاه بدون آستین و این دست بد حجابی‌ها افزوده شده است.

این روزها هم خبر هایی از درگیری این زنان بد حجاب و حمله به خواهران متدینی که به آن‌ها تذکر لسانی داده‌اند هستیم و با کمال تأسف شاهد این بودیم که به راحتی از دست مأمورین آزاد می‌شوند و به ارزش‌های اسلامی دهان‌کجی می‌کنند.

روحانی معظم البته غیر از آن عزیزانی که وظیفه نهی از منکر را فراموش نکرده‌اند، می‌خواهیم اگر یادشان آمد که به غیر از پرداختن به مسائل بی خطر و بی هزینه وظیفه دیگری هم دارند، در منابر به خطر این پدیده اشاره کنند، با تذکر به خانواده‌ها آنان را از این خطر که تهدیدشان می‌کند آگاه سازند.
در پایان از مسئولینی که در خواب زمستانی به سر برده‌اند می‌خواهیم، به این هنجار شکنی جدید که به صورت «سازمان‌یافته» در مدت کوتاهی رواج یافته، رسیدگی نموده و وظیفه شرعی و قانونی خود را به درستی انجام دهند؛ شاید پاسخی برای خدا، امام و شهدا داشته باشند.

یاس...;376974 نوشت:
یهو میبینی یه نفر با ساپورت رنگ پا اومده بیرون
بعید نیست

وای خدا نخواد مادر!!!:khandeh!:

شقایق کویری;377007 نوشت:
وای خدا نخواد مادر!!!:khandeh!:

خدا نخواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دیر گفتی خواهر ، یه خانومی همرنگ پوستشو پوشیده بود بیچاره مردا داشتن تو خیابون از حال میرفتن .. بقیشو توضیح نمیدم ..

توروخدا این ساپورتارو نپوشین ..
بیچاره مردا .. همش میگیم نگا نکنن نگا نکنن ..
میخوان سرشونو بندازن پائین ساپورت میبینن
بخوان معمولی نگا کنن بالاتنه ی زنارو میبینن که مانتو تنگ پوشیدن
بخوان خیلی بالاترو نگا کنن موهای رنگی و بیرون اومده از روسیریو میبینن...
آخه مردا کجارو نگاه کنن که قیافه ی مبتذل اینجور زنارو نبینن؟

خاطــره;377009 نوشت:
خدا نخواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دیر گفتی خواهر ، یه خانومی همرنگ پوستشو پوشیده بود بیچاره مردا داشتن تو خیابون از حال میرفتن .. بقیشو توضیح نمیدم ..

توروخدا این ساپورتارو نپوشین ..
بیچاره مردا .. همش میگیم نگا نکنن نگا نکنن ..
میخوان سرشونو بندازن پائین ساپورت میبینن
بخوان معمولی نگا کنن بالاتنه ی زنارو میبینن که مانتو تنگ پوشیدن
بخوان خیلی بالاترو نگا کنن موهای رنگی و بیرون اومده از روسیریو میبینن...
آخه مردا کجارو نگاه کنن که قیافه ی مبتذل اینجور زنارو نبینن؟

حرفتون کاملا درسته ولی این رو بدونید
بیچاره تر اون خانومیه که حاضر میشه بدنش رو در معرض نمایش قرار بده و برای انسانیت خودش هیچ ارزشی قایل نیست. بدبخت تر از اون همسر یا پدر بی غیرتشه.

آمدیم و آمدیم وآمدیم ..... از چادر های زیبا رسیدیم با مانتوهای بلند .... گفتند عیبی ندارد

کم کم مانتو ها کوتاه و کوتاه تر شد .... گفتند مد است دیگر

روسری ها باز تر و بازتر و کوتاه و کوتاه تر شد ...گفتند هوا گرم است

شلوار ها از پارچه ای رسید به لی و از آن به ساپورت ... گفتند ما حق آزادی ندارم
دختر سرزمین من ، مراقب باش که دشمن نقشه های دیگری دارد

به نظر من اشکالی نداره
چرا به این افراد گیر بیخودی میدین؟
وقتی میگه شوهرم راضیه به من و شما چه مربوط؟؟؟
وقتی شوهرش دلش میخواد زنشو با بقیه قسمت کنه من و شما چیکاره ایم؟

من تو شهر های مختلف دیدم که ساپورت میفروشن
خوب به مردم بگیم نخرید نخرید
خوب اونی که این مدل ها رو میاره تو بازار چی میشه ؟
دست کیه ؟
مردم چه گناهی کردن؟البته که گناهی کردن!نباید بخرن ،اگه میخرن جاش رو هم بدونن نه بیرون
متاسفانه این وضع روی آقایون بیشتر تاثیر میذاره
مردها بنده های خدا واقعا دیگه بیرون رفتن سخت شده براشون
مرد ها رو میگم ها ! مَرد
الان از ساپورت های مشکی تغییر رنگ دادن و رنگی و طرح دار هم اومده
این ها رو که دیگه مردم مقصر نیستن
اونی که میاره
اون مسئول فرهنگ که داره بی فرهنگی رو ترویج میده
بیشتر لباسها هم وارداتیه
و داخلی ها هم همون خارجی ها رو کپی میکنن و برای اینکه بگن طرح خودمونه یه گلی چیزی هم میزنن که ثبت ملی بشه!!!!!!!!!!!

ساپورت یا همان جوراب شلواری به حدی وقیح است

که در غرب به عنوان یونیفورم مخصوص زنان روسپی!شناخته میشود.

همچنین کارگردانان فیلم های پونوگرافی

برای تحریک بیشتر مخاطبان این فیلم ها

لباس چسبنده ساپورت را بر تن بازیگران پورنو می کنند.

متأسفانه برخی بدون توجه به اینکه این لباس مخصوص زنان بدکاره است

این جوراب شلواری های ارزان قیمت را تهیه کرده

واز اینکه مد روز را به تن کرده اند احساس غرور نیز می کنند!!

غافل از اینکه با این پوشش خود را در معرض نگاه های حریصانه مردان

هیز وهوسران قرار می دهند.

در ادامه برای واکاوی دلیل مد شدن "ساپورت" لازم است

نگاهی گذرا به مد های سال های پیش بیندازیم،سال ها پیش شلوارهای جین ساده در سطح وسیعی عرضه شد،

پس از مدتی شلوار های جین با رنگ بندی پشت و روی ران وروی ساق پا

مد شد. کم کم شلوارهای لی چسبان به بازار آمد

وسپس شلوارهای لی کوتاه موسوم به "برمودا" عرضه شد.

علاوه بر اینها،شلوارهای پارچه ای نازک بدن نما

در سطح گسترده به فروش می رسید.

در یکی دو سال اخیر نیز شلوارهای تنگ وچسبان

در رنگ بندی های مختلف در بوتیک ها عرضه می شد،

اما در نهایت شلوار کنار گذاشته شد

و جای خود رابه جوراب شلواری یا همان "ساپورت" داد.

این سیر اجمالی نشان دهنده این است که

این لباس ها یک روند کاملاً برنامه ریزی و طراحی شده ای را طی کرده اند

و بنابراین برخی اسناد و شواهد دست های آشکار و پنهان

در پس آن قرار دارد. به طوری که دشمنان ضد دین وضد فرهنگ

از طریق طراحان مد در ابتدا ، لباس هایی که کمتر تحریک کننده بود

را عرضه کردند و پس از اینکه حساسیت جامعه نسبت به این پوشش ها

کم شد به تدریج ، لباس هایی با درجه تحریک بالا را عرضه کردند.

تا چند سال پیش بسیاری از زنان حاضر نبودند از پوشش ساپورت

حتی جلوی محارم خود هم استفاده کنند ،

اما حرکت تدریجی مد سبب شده که کم کم این لباس پذیرفته شود ،

به طوری که بسیاری ، این پوشش جنسی را بدون هیچ منعی ازطرف

خانواده وجامعه بر تن می کنند ودر خیابان ها رژه می روند!

"میشل هولباگ" نویسنده فرانسوی در جایی تنها راه مقابله با اسلام گرایی

وپیروزی بر مسلمانان را همین نوع تهاجم فرهنگی می داند و می گوید:

« جنگ علیه اسلام گرایی با کشتن مسلمانان فایده ای ندارد،

فقط با فاسد کردن آنها می توان به این پیروزی دست یافت.

پس باید به جای بمب بر سر مسلمانان دامن های کوتاه فروبریزید.»

در پروتکل های دانشوران صهیون هم آمده است :

« ما باید کاری کنیم که اخلاق در همه جا ویران شود تا راه سیطره ما را

بگشاید. برای نابود کردن گوییم(یعنی همه غیر یهودی ها) عشق به عیاشی

وتجمل پرستی را دربین آنها رواج می دهیم....

ادبیاتی مستهجن رواج میدهیم تا بتوانیم در برابر برنامه های خودمان نوعی

آرامش در مردم ایجاد کنیم.»

شبکه های ماهواره ای فارسی زبان که با هدف اجرایی کردن نظریه

«میشل هولباگ» و «پروتکل صهیونیستی» راه اندازی شده اند ،

هموراه از حامیان سرسخت مد های مستهجن در داخل کشور بوده

و هستند ، به طوری که رد پای بسیاری از مد را می توان در پوشش

مجریان این شبکه ها دید.

به طور مشخص شبکه (من وتو) در بسیاری از

موارد از ساپورت وشلوارک های تنگ وچسبان برای پوشش مجریانش

استفاده می کند همچنین مشاهده شده که در بعضی موارد ،

شبکه (بی بی سی فارسی) نیز در برنامه نوبت شما پوشش ساپورت را

برای مجریانش در نظر می گیرد.علاوه بر این،شبکه های ضد نظام با ارائه

برنامه های تحلیلی ضمن حمایت از مد های مستهجن، هرگونه برخورد را

با هنجار شکنان محکوم می کنند.

حال خواهرم ای دختر ایران زمین خود قضاوت کن ،

مگر نه اینکه کار شیطان فریب دادن وگام به گام جلو رفتن است؟

من اگر بخوام استفاده کنم و لذت ببرم نگاه میکنم
و اگر هم اهل تقوا باشم خودم رو حفظ میکنم
اگر حدی بین این 2 هست بفرمایید.

1az313;377047 نوشت:
به نظر من اشکالی نداره

سلام
اول جواب شما رو بیم بعدا بریم سر بحث.
برادرم ما در یک جامعه زندگی میکنیم و در این جامعه باید امنیت باشه حال این امنیت در حوزه هایی تعریف شده که به احتمال زیاد خودتوت میدانید .امنیت روانی یکی از این نمونه هاست خانمی که با اون حالت زننده بیرون میاد شاید شوهرش بهش افتخار کنه اما جوانهایی که اون رو میبینند چه حالی میشن و امنیت خود این خانم هم به خطر میافته شما یه سرچی در اینترنت بزنید ببینید چه جنایاتی رخ داده یه نمونه اش قصابی بود که به خاطر ارایش یه زن نتونسته خودش رو کنترل کنه و اون خانم رو بعد از تجاوز به طرز وحشتناکی کشته

اما خواهرم شما.
1- شاید شوهرتون راضی باشه اما ایا خداوند هم راضیه؟؟؟؟
2- اگر ما شیه هستیم الگوی ما کیه ؟ ایا خانم فاطمه (س) نبودند که حتی در جلوی کسی که کور بودن از چادر استفاده کردن؟؟؟؟
3- خواهرم دشمن بیکار ننشسته و میخواد بلایی رو که سر اندلس اورد سر ما بیاره

موفق باشید

باغ بهشت;377056 نوشت:

در پس آن قرار دارد.

باغ بهشت;377056 نوشت:

در پس آن قرار دارد. به طوری که دشمنان ضد دین وضد فرهنگ

از طریق طراحان مد در ابتدا ، لباس هایی که کمتر تحریک کننده بود

را عرضه کردند و پس از اینکه حساسیت جامعه نسبت به این پوشش ها

کم شد به تدریج ، لباس هایی با درجه تحریک بالا را عرضه کردند.

به کوچیکترا یاد میدن که شبا که ما میخوابیم آقا پلیسه بیداره ....:Kaf:
این حال و روز ما هست
همه ما خوابیم و دشمن بیدار....
:Gig:
منظورم کسانی که در این حیطه نقشی دارن و فقط پولشو میگیرن نه وظیفه ش رو...:Sokhan:

من خودم یه مدت کار طراحی لباس رو انجام میدادم
:ok:
حدود8سال پیش مشغول بودم
و دوره ای که طراحی میکردم تقریبا میشه گفت همین لباسهایی که حالا اومده تو بازار هست
ولی طراحی من برای منزل بود
موقعی که من اونها رو طراحی میکردم همه استادهایم میگفتن که نه
این چه لباسیه و....:Moteajeb!:
ولی الان به راحتی همون لباسها رو استفاده میکنن
البته بگم که ما طراحی لباس بیرون رو انجام نمیدادیم .
و حالا اینکه این لباسها الان بیرون اینقدر راحت داره فروش میره اینه که
اون ور کارشناسهای زیادی هستن
به قول یه بنده خدایی
رفته بود کشور ژاپن اگه اشتباه نکنم
رفت کارخونه کفش که صادراتی بود
دید که اونجا نقشه ایران رو به دیوار زدن و هر شهری رو دسته بندی کردن

که اون شهر سایز پاهاشون بین چند تا چنده
تا این حد
اونو تا سایز پاهای همه رو دارن و ما اینجا غافل!!!!!!

Masoumeh;376583 نوشت:
از ساپورت به عنوان پوشش به جای شلوار در بیرون از خانه استفاده میکنم ، همسرم با این کار مخالف نیست و میگوید که پوشش به حساب میاد

میخواستم بگم که خیلی ها رو میشناسم که میگن حجاب یعنی اینکه بدن(پوست)مشخص نباشه
و به نوع لباس کاری ندارن
در مورد این نوع لباس هم اگه صحبت بشه خوبه

توی شهر ما خانومهای جوون ساپورت میپوشن با تونیک و یا بلوز و یه چادر عربی و یا لبنانی هم میپوشن
و میان بیرون
یکی دوتا هم نیستن
به نظر باید چه کرد؟

مرصاد;377094 نوشت:
سلام
اول جواب شما رو بیم بعدا بریم سر بحث.
برادرم ما در یک جامعه زندگی میکنیم و در این جامعه باید امنیت باشه حال این امنیت در حوزه هایی تعریف شده که به احتمال زیاد خودتوت میدانید .امنیت روانی یکی از این نمونه هاست خانمی که با اون حالت زننده بیرون میاد شاید شوهرش بهش افتخار کنه اما جوانهایی که اون رو میبینند چه حالی میشن و امنیت خود این خانم هم به خطر میافته شما یه سرچی در اینترنت بزنید ببینید چه جنایاتی رخ داده یه نمونه اش قصابی بود که به خاطر ارایش یه زن نتونسته خودش رو کنترل کنه و اون خانم رو بعد از تجاوز به طرز وحشتناکی کشته

علیک سلام
لطفاً یک تاپیک بالا تر از خودتون رو بخونید.

فکر کنم تا اینجا دوستان خوب نظر دادن در مورد سوال.اما..
.
.
.

به نظر من ، خانوم هایی که از چنین پوشش هایی استفاده می کنند(از جمله ساپورت ، که این تاپیک فهمیدم ساپورت به چی میگن.:khandeh!:) ، 2 گروه هستن :

1 .گروه اول خانم هایی هستن که به عمد و مرض این پوشش رو دارن و قراره با این کار خیلی چیزهای خوب رو بفروشن(طلا بفروشن) و یه سری چیزهای بد رو بخرن.(اسکناس تقلبی بخرن)

2.گروه دوم خانم هایی هستن که دید محدودی دارن.(یعنی اطلاعی از دید اقایون در این حالات ندارن)

این عکس رو کاربر حق تعالی قرار داده و چون مناسب این تاپیکه من این عکس رو با کسب اجازه از ایشون در اینجا هم قرار میدم:

Masoumeh;376583 نوشت:

منمون ...

سلام عرض می کنم معصومه خانم شما که خودت میگی بدن نما پس اشکال داره اگه بارضایت خودت این لباسو بیرون از خونه میپوشی یه لحظه فکر کن که این لباس هیچ مزایایی برای تو نداره آخه عزیزم لباس بدن نما بیرون از منزل برای چی میخوای بپوشی لازمه که بپوشی اگه لازمه فکر کن که چی به تو میرسه :Gig: خوب اگه نپوشی چی چیزی رو از دست میدی مثلا محبت همسرت رو ؟ دوس داری کسی غیر از همسرت بهت بگه وای فلانی چه بدن توپی داره //مسلما دوست نداری و ناراحت میشی:ok:

اگه شوهرت دوست داره این جور لباسا رو بیرون از خونه بپوشی خخب منطقی باهاش صحبت کن عزیزم و توی خونه براش این لبا سارو بپوش تا را ضی بشه مطمئنم که به نظرت احترام میزاره

سلام .

ما توی فقه و احکام یک مساله ستر داریم و یک مساله حجاب .

ستر با حجاب فرق می کنه . ستر ظاهرا بدن را می پوشاند ولی ممکنه برجستگی های بدن را از نامحرنپوشونه ، بر خلاف حجاب که یکی از فلسفه هاش مخفی نگاهداشتن زینت های بدن از نامحرمه .حجاب زن رو از نگاه های ناپاک حفظ میکنه و لی چیزی مثل ساپورت ، نه . نگاه ها رو جلب میکنه .
بقول یکی از اساتید ما ، زن باید نسبت به زینتها و زیبایی های خدادی اش نسبت به نامحرم بخیل باشه . مثل صدف که که مروارید گرانبهاش رو حفظ میکنه .
:parvaneh:
ابهت یک خانم به حجابشه / پس هر ستری ، حجاب نیست .

Masoumeh;376583 نوشت:

منمون ...

سلام
ساپورت كاملا تحرك زاست. هيچ فرقي با بدن عريان ندارد زيرا كاملا به بدن مي چسبد فقط با رنگ مشكي!
خانوم عزيز براي خودتون زندگي كنيد نه براي ديگران
در پناه حق .. يا علي

1az313;377047 نوشت:
به نظر من اشکالی نداره

معلومه که اشکال داره رضایت خدامقدم بررضایت شوهره زن جز تمکین واحترام وظیفه ی دیگری برای پیروی ازشوهرش نداره

من فقط بگم وقتی سنم کمتربودوازمسائل دینی ورعایت حجابم غافل بودم به یک عروسی دعوت شدیم من برای رفتن به اون عروسی ساپورت پوشیدم باارایش غلیظ اماچادرگذاشته بودم اماخوب به هرحال معلوم بودساپورت وپام خلاصه چندماه بعدخوابی دیدم که دراون خاله ام که فوت کرده بودمیگفت خدابخاطر3گناه ازت ناراحته دوتاشوگفت امایکیشونگفت این موضوع بدجورفکرمومشغول کرده بودتااینکه بعدهاخواب امام زمان عج رودیدم که سومین گناهوبهم نشون دادنددقیق همون لحظه روبهم نشون دادن که داشتم باساپورت وارایش میرفتم مثل یک فیلم سینمایی ازجلوم تصویرش ردشد من هرباریادم میادواقعاازخودم خجالت میکشم وگریه ام میگیره فکرکنیم حالاروزقیامت هم همینطورواضح مثل فیلم سینمایی گناهامونوبهمون نشون میدن چقدردرداوره اینکه خداواهل بیت ع ازانسان ناراضی بشندبخاطرگناهان.پس به این توجه کنیدرضایت خداازرضایت شوهرتون واجب تره ووظیفه ی زن هم دربالاگفتم

[="Tahoma"][="SeaGreen"]

باغ بهشت;377035 نوشت:
آمدیم و آمدیم وآمدیم ..... از چادر های زیبا رسیدیم با مانتوهای بلند .... گفتند عیبی ندارد

کم کم مانتو ها کوتاه و کوتاه تر شد .... گفتند مد است دیگر

روسری ها باز تر و بازتر و کوتاه و کوتاه تر شد ...گفتند هوا گرم است

شلوار ها از پارچه ای رسید به لی و از آن به ساپورت ... گفتند ما حق آزادی ندارم
دختر سرزمین من ، مراقب باش که دشمن نقشه های دیگری دارد

اللهم عجل لولیک الفرج

جمله ایی که همه در 10 روز محرم می شنویم

کیست مرا یاری کند>؟

من برای احیا دین خدا قیام کردم

من برای امر به معروف قیام کردم

کدوم یک از ماها وقتی عاشورا میشه حسرت می خوریم که یا امام نشدیم و میگیم بودیم چکار می کردیم؟

الان چکار می کنید؟

مومنین چرا گروهی از شما قیام نمی کنند تا امر به معروف کنند؟

کیست حسین را یاری کند؟

کیست مهدی را یاری کند؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد

[/]

[="Tahoma"][="SeaGreen"]

1az313;377047 نوشت:
به نظر من اشکالی نداره

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

قضاوت در مورد دیگران تا میشه نباید کرد اگر هم خواهر گرامیمان اهلش بودند بی شک اینجا سوال نمی کردند
پس من جای مدیران بودم یکم دست به قلم ویرایش می شدم و ÷ست هایی که مربوط به این خواهر گرامی مون هست رو ویرایش می کردم

اما درمورد گفتن بگم(جدای از سخن همسر گرامی حخواهر گرامی)

ما مسلمون ها اگر مبعوث به میانه روی در کارها نشده باشیم بدون شک موظف شده ایم

بی تفاوتی نسبت به هم در مرام ما مسلمانان جایی ندارد
چه در امور دنیوی و چه اخروی
و ما اگر جایی خطا دیدیم و شرایط بود باید گفت

البته امیدورام موضوعات امر به معروف جون بگیرد و اساتید رویش کار کنند:Gol:

1az313;377071 نوشت:
اگر حدی بین این 2 هست بفرمایید.

امر به معروف و نهی از منکر می کنم:Gol:
[/]

خواهرا نپوشین....!!
شما رو به خدا قسم نپوشین
من دارم آینده شو میبینم.... بعد از چند وقت رنگ های مختلفش میاد، بعدش رنگ پا و شیشه ای...
بعدش هم کم کم حذف میشه

به عنوان یه برادر بهتون میگم، نپوشین

خاک بر سر من مسلمان
پست بالایی رو فرستادم و بعد صفحه های دیگه این تایپیک رو نگاه انداختم...
من بی خبر بودم ، حتی فکرشم نمیکردم به این زودی هم رنگ بندی های مختلفش اومده و هم رنگ پا...

فقط خدا به دادمون برسه

من فقط همینو میدونم که هرکس توی خونه و خانوادش
کمبودی داشته باشه
چه از نظر محبت و چه توجه
یه کاسه ی گدایی از تن خودش میگیره دستش
و با انواع و اقسام التماسها :
شده با
آرایش های ناجور با لباسهای تنگ و زننده با آدامس جوییدنهای احمقانه با خنده های فریبنده
حتی با نگاههای به اسم خودشون دلبری
میگه ایهاالناس من بدبختم من بیچاره ام توروخدا منو نگاه کنید
من اینقدر حقیرم که اگه نگام نکنید میمیرم
اگه تونست که نگاههای هر بی سروپایی رو گدایی میکنه
کساییکه معلوم نیست از چه راههی بدنیا اومدنو سر چه سفره ای بزرگ شدند
اگه نتونست افسردگی میگیره

چه ماجرای مسخره ایه ها

یعنی زن جامعه ی من از حیوان هم کمتره؟

در جامعه ی حیوانات نر ها با هم زور آزمایی میکنند تا ماده را بدست بیارند
تا زیباترینو پرقدرتمند ترین باشند
همونطور که شاید دقت کرده باشید نرها از ماده ها زیباترند
اما در جامعه ی ما
زنها دارند تو ی سر خودشون میزنند که مردهارا گدایی کنند
عجب روزگاری
خدا به دادمون برسه!!!

saeid74;377303 نوشت:
خاک بر سر من مسلمان
پست بالایی رو فرستادم و بعد صفحه های دیگه این تایپیک رو نگاه انداختم...
من بی خبر بودم ، حتی فکرشم نمیکردم به این زودی هم رنگ بندی های مختلفش اومده و هم رنگ پا...

فقط خدا به دادمون برسه

خدانکنه فقط همگی باید دعا کنیم که چشم هامون باز بشه

پارمین;377264 نوشت:
ساپورت پوشیدم باارایش غلیظ اماچادرگذاشته بودم

پارمین;377264 نوشت:
دقیق همون لحظه روبهم نشون دادن که داشتم باساپورت وارایش میرفتم

خب شما که میگی چادر سرت بوده!
احتمالا گناه به خاطر ارایش غلیظیه که نامحرم دیده...وگرنه ساپورت که اون زیره...به فرض کمی از مچ معلومه که اینم مثل ساق دست که معمولا با مانتوهای استینشون کمی کوتاهتره میپوشن و چیزی نیست.....

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

Masoumeh;376583 نوشت:
سلام ، من یکی دو هفتس که از ساپورت به عنوان پوشش به جای شلوار در بیرون از خانه استفاده میکنم

کار صحیحی نیست.دقت کنید شما وقتی با پوشش نامناسب بیرون می روید،بجز حق الله،حق الناس گردنتان می افتد.به اینصورت که باعث می شوید جوانی که به شما نگاه می کند،به گناه بی افتد.در نتیجه شما در حق مرتبه عالی نفس او ظلم کرده اید و کرامت انسانی او را نادیده گرفته اید.البته آن جوان هم اگر عمداً به شما نگاه کند،حق الناس شما بر گردن او می افتد و او هم باید حق الناس شما را پس دهد.چون در حق مرتبه عالی نفس شما ظلم کرده است و کرامت انسانی شما را نادیده گرفته.حال شما از کجا می توانید کسی که شما را با این پوشش فلان روز دیده است،پیدایش کنید و حق الناسش را بپردازید؟او نیز اگر عمداً نگاه کرده باشد،چطور می تواند حق الناس شما را به شما پس دهد؟
البته دقت کنید حق الناسی که از آن حرف می زنیم،حقی معنوی است.پرداخت آن هم معنوی است نه مادی.

Masoumeh;376583 نوشت:
همسرم با این کار مخالف نیست و میگوید که پوشش به حساب میاد

ما می گوییم برهنه نباید باشد انسان،تا تحریک نشود مثلاً.حال این لباس،از برهنگی هم بدتر است.چون بیشتر از برهنگی باعث تحریک می شود.با کمال احترام عرض می کنم،همسر شما که تعیین کننده حلال و حرام الهی نیست.

Masoumeh;376583 نوشت:

غربی ها ساپورت می پوشند تا همدیگر را تحریک کنند.اصلاً برای این ساخته شده است چنین پوششی.برای تحریک جنسی ساخته شده است.یک سوال ساده می پرسم،آیا همین غربی ها،مرض دارند که یک لباس نه تنگ و نه گشاد نمی پوشند؟!خودشان حتی در یک لباسی که نه تنگ باشد نه گشاد راحت ترند.پس بحث راحتی و این ها نیست.بحث تحریک است.از عمد چنین چیزی طراحی شده.این ها ابزار شیطان اند که اخیراً خیلی زیاده شده اند.

لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

واضحه که این ساپورت ها و کلا این پوشش ها از غرب میاد و کاملا برنامه ریزی شدست. سخنرانی ها استاد رائفی پور رو گوش بدید متوجه میشید.
متاسفانه بد حجابی فعلی در ایران از کنترل خارج شده. قطعا باید منتظر وضعیت بدتری باشیم. این ساپورت ها هم شاید نشه حذفشون کرد اما رنگشون که روشن بشه جذابیت بیشتری پیدا میکنه.
واقعا خیلی سخته در این جامعه آدم خودش رو از گناه حفظ کنه.
یا علی

میشه لینک این جلسه را قرار بدین؟ من نتونستم جلسات جدید را پیداکنم

seyed.taghavi;377425 نوشت:
واضحه که این ساپورت ها و کلا این پوشش ها از غرب میاد و کاملا برنامه ریزی شدست. سخنرانی ها استاد رائفی پور رو گوش بدید متوجه میشید.

من یه جای دیگه هم گفته بودم الان هم لازم میدونم بگم هرچی وارد ایران میشه فرهنگ استفادش وارد نمیشه نقش ساپورت اینه که شما تو مهمونی یه تیپ اسپورت بزنی نه این که تو خیابون چندین ساعت با این وضع بیرون باشی چه برسه که الان هوا هم گرمه واقعا نمیدونم چه طوری اینو تا پاشون تو این هوا نگه میدارن دکتر روازاده طی تحقیقاتی که داشتن میگن شلوار های جین تنگ و ساپورت باعث کیست تخمدان میشه و الان هم میبینیم که چقدر آمار کیست تخمدان زیاد شده چرا؟ برای این که رگ هایی در قسمت لگن و ران پا هست که خون رسانی میکنه به قسمت رحم و تخمدان وقتی در این قسمت این پوشش تنگ قرار میگیره باعث میشه خون به سختی خون رسانی به این قسمتها بشه و به مرور زمان بیماری های زنان رو میگیره

تو رو خدا یه کم به سلامتی یه کم به دین فکر کنیم اگه خدا یه چیزی رو حروم کرده چرا اصرار داریم بگیم ما بیشتر ازت میدونم الان خدارو شکر دارن به این نتیجه میرسن تمام چیزهایی که خدا حروم کرده صددر صد یه ضرر برای انسان وجود داره یه کم اعتماد به خدا خیلی خوبه

کبوتر عشق;377269 نوشت:
من جای مدیران بودم یکم دست به قلم ویرایش می شدم و ÷ست هایی که مربوط به این خواهر گرامی مون هست رو ویرایش می کردم

سلام
پس مسئله آزادی بیان چی می شه؟

کبوتر عشق;377269 نوشت:
ما مسلمون ها اگر مبعوث به میانه روی در کارها نشده باشیم بدون شک موظف شده ایم

لطفاً بفرمایید میانه روی در حجاب به چه صورت است؟
کبوتر عشق;377269 نوشت:
امر به معروف و نهی از منکر می کنم

امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه است نه حد بین تقوا و انجام گناه.

[="Tahoma"][="SeaGreen"]

1az313;377488 نوشت:
پس مسئله آزادی بیان چی می شه؟

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
آزادی بیان باید به گونه ایی باشد تا حقوق همه باقی بماند اگر کسی حقی از دیگری رو سلب کند یا منجر به ن شود باید باهاش برخورد بشه ت تعادل بر قرار شود

الان این گونه برداشت و قضاوت کردن از نظر حقوق این خواهرمون رو تضعیف می کنه

چون ایشان امده اند که مشکلشان و سوالشان را مطرح کنند و جواب بگیرند و درست نیست اینگونه برخود بشه
برا همین خودتون اصلاح کنید و با سخنی بهتر مقصود رو بیان نمایید

1az313;377488 نوشت:
لطفاً بفرمایید میانه روی در حجاب به چه صورت است؟

میانه روی به ان شکل در حجاب وجود ندارد

یک حد اقل حجاب داریم و یکی حجاب کامل تر

حد اقلش در کنار افراد فرق داره

مثلا برای همسر بی حجاب و بی پوشش و لخت می شه رفت

اما به مراتب بالا تر که از نسب محرمیت دور می شیم و بی گانه تر میشم(محرمیت شرعی منظورم است یعنی پدر و مادرو فرزندان و خاله و عمه و دایی و عمو و ... که در شرع بیان شده است)
با پوشش معمول و مناسب که تحریک بر انگیز نباشد(اما نیازی به پوشیدن روسری و جوراب و البته این قسمت رو نمی دونم که دست هم بایدپوشانده شود یا نه که البته زمان و مکان و درجه ایمان و پکی چشم هم در حجاب محارم موثر است)
و در مرحله بعد بیگانگان و خیابان است که یک محیط اجتماعی است و پوشش مناسب و کامل که شرع آن را گردی صورت و پوشاندن پستی ها و بلندی های بدن و زینت های زن گفته استو اجباری در پوشاندن صورت و کفین نگذاشته است اما اگر این نواحی زینت هم داشته باشد باید پوشانده شود)

که این حد مناسب و وظیفه است که در حجاب احسن هم داریم که چادر و احسن تر که می شه پوشان صورت و دست ها

که البته این حدود را باید با نظر مرجع هماهنگ کرد(مرجع دارای صلاحیت علمی)

که رعایت این اصول میشه میانه روی در حجاب

مثلا اگر زنی بی دلیل موجه و شرعی از نشان دادن بدن خود و زیبایی های خود به همسرش امتناع کند باید جویا شد چرا اگر دلیل موجه داشت افراط نیست اگر هست بنا بر دیدگاه من مشکل دارد
و...

1az313;377488 نوشت:
امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه است نه حد بین تقوا و انجام گناه.

یک وظیفه واجب است

که به جهت اصلاح امور واجب شده است و یکی از دستورات مهم ایین ماست
که امام سوم شیعیان به خاطر آن جانش را داد و به طبع بقیه ائمه هم در زمان خود بسته به شرایط وظایفشون رو انجام دادند:Gol:

ما هم علاوه بر کنترل نگاه باید به اصلاح هم بیاندیشیم

در همه ضمینه ها:Gol:

:hamdel::hamdel:[/]

ساپورت به خاطر اینکه زیادی جذیه ...زیبایی اندام و به رخ میکشه ...........تا جایی که من اطلاع دارم ..گفته شده زیبایی ها رو از نامحرمان بپوشانید

سلام دوستان
می دونین اساس همه ی این مسکلاتمون چیه؟
اینه که نه مسئولین ما لایق مسئولیتند و نه مردم ما فرهنگ داشتن چیزی رو دارند (البته استثناء هم وجود داره)
تا دیروز بحث ویدئو داشتن و نداشتن بود.
تا دیروز بحث موبایل به مدرسه آووردن و نیووردن بود.
دیروز و مخصوصا" امروز بحث حجابه.
امروزه و اینجا بحث ساپورته.
فردا و ....
تا کی بحث بحث بحث...؟؟؟
وقت عمل نرسیده؟
وقتش نرسیده که مسئولین ما جرات و شجاعت داشته باشند؟ وقتش نرسیده از چیزی که حقشون نیست پا پس بکشند؟ وقتش نرسیده برای تصمیماتشون خود رای نباشند؟ وقتش نرسیده به دین خدا عمل بکنند؟ وقتش نرسیده ...
وقتش نرسیده مردم ما با فرهنگ باشند؟ وقتش نرسیده بدونند مرغ همسایه مرغ هم نیست چه برسه به غاز؟ وقتش نرسیده هر چی که دیدند رو نخوان؟ وقتش نرسیده برای کاری که می خوان بکنند فقط یک دقیقه قبلش فکر بکنند؟ وقتش نرسیده به دین خدا عمل بکنند؟ وقتش نرسیده ...
باور کنین بهترین مسئولین دنیا رو نداریم!
مسئولی که به فکر مردم نیست، مسئول نیست! مسئولی که به ناحق جایی نشسته مسئول نیست!
باور کنین با فرهنگ ترین مردم رو نداریم!
مردمی که راه به راه توهین و ناسزا می گن مردم نیستند! مردمی که فکر نمی کنند مردم نیستند!
حالا بیایم هی بحث کنیم بحث کینم بحث کنیم...
وقتی می دونیم مشکل از کجاست، راه حل چیه، چرا بحث الکی؟
عادت کردیم درختی رو که خشک شده، شاخه هاش رو بزنیم، به جای اینکه از ریشه بزنیم!

felfely;377628 نوشت:
سلام دوستان
می دونین اساس همه ی این مسکلاتمون چیه؟
اینه که نه مسئولین ما لایق مسئولیتند و نه مردم ما فرهنگ داشتن چیزی رو دارند (البته استثناء هم وجود داره)
تا دیروز بحث ویدئو داشتن و نداشتن بود.
تا دیروز بحث موبایل به مدرسه آووردن و نیووردن بود.
دیروز و مخصوصا" امروز بحث حجابه.
امروزه و اینجا بحث ساپورته.
فردا و ....
تا کی بحث بحث بحث...؟؟؟
وقت عمل نرسیده؟
وقتش نرسیده که مسئولین ما جرات و شجاعت داشته باشند؟ وقتش نرسیده از چیزی که حقشون نیست پا پس بکشند؟ وقتش نرسیده برای تصمیماتشون خود رای نباشند؟ وقتش نرسیده به دین خدا عمل بکنند؟ وقتش نرسیده ...
وقتش نرسیده مردم ما با فرهنگ باشند؟ وقتش نرسیده بدونند مرغ همسایه مرغ هم نیست چه برسه به غاز؟ وقتش نرسیده هر چی که دیدند رو نخوان؟ وقتش نرسیده برای کاری که می خوان بکنند فقط یک دقیقه قبلش فکر بکنند؟ وقتش نرسیده به دین خدا عمل بکنند؟ وقتش نرسیده ...
باور کنین بهترین مسئولین دنیا رو نداریم!
مسئولی که به فکر مردم نیست، مسئول نیست! مسئولی که به ناحق جایی نشسته مسئول نیست!
باور کنین با فرهنگ ترین مردم رو نداریم!
مردمی که راه به راه توهین و ناسزا می گن مردم نیستند! مردمی که فکر نمی کنند مردم نیستند!
حالا بیایم هی بحث کنیم بحث کینم بحث کنیم...
وقتی می دونیم مشکل از کجاست، راه حل چیه، چرا بحث الکی؟
عادت کردیم درختی رو که خشک شده، شاخه هاش رو بزنیم، به جای اینکه از ریشه بزنیم!

دوست گرامی ، بله کم و کاستی هست و شبیه خون فرهنگی

کم و کاستی هست و تحت تاثیر قرار گرفتن بعضی

اما نه همه مسئولین گنه کارند و نه همه مردم.

متعادل نگاه کنید هیچ کشوری به اندازه کشور ما اینقدر مورد حمله های فرهنگی قرار نگرفته درسته از لحاظ فرهنگی بیشتر باید کار بشه که کم هست ولی دلیل بر عدم کارایی نیست.

همره;377692 نوشت:
دوست گرامی ، بله کم و کاستی هست و شبیه خون فرهنگی

کم و کاستی هست و تحت تاثیر قرار گرفتن بعضی

اما نه همه مسئولین گنه کارند و نه همه مردم.

متعادل نگاه کنید هیچ کشوری به اندازه کشور ما اینقدر مورد حمله های فرهنگی قرار نگرفته درسته از لحاظ فرهنگی بیشتر باید کار بشه که کم هست ولی دلیل بر عدم کارایی نیست.

سلام
آن چه با خود کردیم هیچ نابینا نکرد...
همون طور که تو پست قبلیم هم عرض کردم مطمئنا" استثنائاتی هم وجود داره. البته این استثنائات کم نیست ولی
ظاهر جامعه نشون از کم و کاستی های زیادی میده.
اون چیزی که فکرش هم عذاب آوره اینه که واقعیت امروز جامعه مون یک روز به عنوان حقیقت شناخته بشه!

بچه ها خواستم بگم من هم ساپورت میپوشم ، ساپورتمم خیلی دوست دارم ، اما نحوه پوشیدنش فرق میکنه
من ساپورت میثپوشم از زیر دامن بلند میپوشم تا وقتی قدم برمیدارم پام دیده نشه

بچه ها از بدترین وسائل میشه بهترین استفاده رو کرد ، همه چی برمیگرده به خود آدم

که بخواد از یه لباسی که تو غرب برا ... میپوشنش ، اینجا ازش به عنوان یه لباسی برا بیشتر کردن حجابش استفاده کنه
یا اونم از غربیا تقلید کنه و بشه بدتر از اونا

با سلام من کارشناس نیستم ولی به نظر خودم اگه رنگ پا مشخص نشه و همونطور که گفتین از زیر دامن باشه و جوراب هم باشه اشکال نداره

باید طوری باشه که قابل تشخیص نباشه دیگه که مردا وسوسه نشن

شقایق کویری;377429 نوشت:
میشه لینک این جلسه را قرار بدین؟ من نتونستم جلسات جدید را پیداکنم

اين برا كفش پاشنه بلند هست اما شرمنده لينكي براي ساپورت ندارم. شرمندم.
يا علي

[video]http://www.aparat.com/v/a49Or[/video]

خاطــره;377906 نوشت:
من ساپورت میثپوشم از زیر دامن بلند میپوشم تا وقتی قدم برمیدارم پام دیده نشه

منم همینطور چون پشت دامنم چاک داره و جوراب به این کلفتی و بلندی نیست!:ok:

اصلا یه وضی
وقتی میرم و ازمغازه دارجوراب کلفت میخوام همچین با تعجب نگام میکنه که انگار داره ننه جونشو میبینه!:Moteajeb!::ok:

موضوع قفل شده است