زیبا ترین دلیل برای نگاه نکردن به نامحرم

تب‌های اولیه

80 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش
وقتی برای حفظ سلامت جنسی جامعه چشم می پوشی، بازهم نفعی هست که تو را به آن وا می دارد. اما راهی هست برای اینکه از حتی برای طمع به این نفع هم نباشد.

برای فرو بستن چشم هایم، بهانه ای زیباتر از اینکه خداوند گفته ای مومن به من! چشمت را از نگاه ناروا فرو بند، پیدا نکردم.

قُلْ لِلْمُۆْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذٰلِکَ أَزْکَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ‌

به مردان با ایمان بگو: «دیده فرو نهند و پاکدامنى ورزند، که این براى آنان پاکیزه ‏تر است، زیرا خدا به آنچه مى‏ کنند آگاه است.» سوره مبارکه نور – آیه 30

راه درمان (نگاه به نامحرم) چیست؟
راستی راه درمان این همه فساد و ابتذال و ناهنجاری و ولنگاری که در اجتماع ما مشاهده می شود،چیست؟!

پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه وآله) در کلامی حکیمانه و برخاسته از منطق وحی،فرمودند:باعِدوا بین انفاسِ الرّجال والنّساء فاِنًَه اذا کانت المعاینةُ واللّقاء کان الداءُ الّذی لا دواء له.

بین مردان و زنان(نامحرم) فاصله و جدایی بیندازید (تا کمتر با یکدیگر برخورد داشته باشند) زیرا هنگامی که مردان و زنان با هم تماس داشته باشند و رو در روی یکدیگر قرار گیرند، جامعه به دردی مبتلا خواهد شد که درمان نخواهد داشت.

انسان وقتی به خاطر خدا از لذت های زود گذر چشم ‏می پوشد و شهوت خود را مهار می کند ، خداوند در عوض برایش خوشی ها و لذت های کامل تری را نصیب می گرداند

نگاه نکردن به نامحرم فایده ای هم دارد؟
اینکه ما به نا محرم نگاه نکنیم و چشم خود را از گناه حفظ کنیم علاوه بر اینکه تاثیر زیادی بر بالا بردن شخصیت دارد و ارزش اجتماعی ما را بالا می برد فواید بیشمار دیگری نیز دارد :

اول ـ رهای قلب از حسرت. کسی که چشم خود را برای دیدن نامحرم آزاد می گذارد حسرتش ‏بیشتر می گردد، آنچه را چشم به قلب انتقال می دهد مضر واقع می شود، چون چشم چیز هایی را می ‏بیند که رسیدن به آن در مقدور شخص نیست، او نمی تواند صبر کند و این نهایت رنج است.‏

دوم ـ چشم پوشیدن از نامحرم قلب را نورانی و روشن می سازد و این درخشش در چشم، روی و ‏دیگر اعضای بدن نمایان می گردد، مثل این اینکه نگاه نداشتن چشم ظلمت و افسردگی در پی دارد. ‏

سوم ـ نگاه داشتن چشم باعث صحت فراست و حواست انسان می گردد.

وقتی که قلب انسان با نور صحت و فراست منور گردید، همانند آیینه ‏جلا دارد می گردد که در آن معلومات همانگونه ای که هست تجلی می کند.

چهارم ـ دروازه های علم و دانش برای این شخص باز می گردد، اسباب کسب علم و معرفت ‏برایش به آسانی مهیا می گردند، این خود به سبب منور بودن قلب است، وقتی دل روشن می شود ‏حقیقت اشیاء در آن دیده می شود و برایش به سرعت تمام، شناخت دست می دهد.

چشم پوشیدن از نامحرم قلب را نورانی و روشن می سازد و این درخشش در چشم، روی و ‏دیگر اعضای بدن نمایان می گردد، مثل این اینکه نگاه نداشتن چشم ظلمت و افسردگی در پی دارد.

این شناخت و ‏معرفت از یکی به دیگری رسوب می کند. کسی هم که چشم خود را کنترل نکرد ، قلبش مکدر و تاریک می شود و دروازه های علم و معرفت به رویش بسته می شوند.‏

پنجم ـ این عمل به قلب قوت، ثبات و شجاعت می بخشد، خداوند متعال قدرت بصیرت را با ‏قدرت حجت و استدلال همگام به او می بخشد.

‏امام حسن علیه السلام می فرماید : پیروان هوا و هوس کسانی هستند که؛ اگر قاطر ها آنها را پایمال کنند و زیر ‏پای اسب ها شوند، باز هم سایه ی معصیت در دلهایشان است، خداوند از این ابا می ورزد که کسی ‏را خوار و ذلیل کند مگر کسانی را که نا فرمانی او را می کنند.‏

ششم ـ این عمل یک خوشحالی روانی به قلب می دهد که از لذت نظر به نامحرم به مراتب ‏خوبتر و زیباتر است، چون این شخص با دشمن خود یعنی شیطان قهر نموده، شهوت خود را لبیک ‏نگفته و بر نفس خود غالب آمده است.
منبع.زیباترین دلیل برای نگاه نکردن به نامحرم!

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش ==== این فرو بستن چشم از نامحرم هم بر زن وهم بر مرد مسلمان فرض قرار داده شده است اما معمول خطاب این فریضه مردان می باشند . آیا این دلیل خاصی دارد ؟ دلیل اصلی این امر چیست ؟ ضعف است ؟ قوت است ؟ این ضعف وقوت از ناحیه ی زنان است یا از ناحیه ی مردان ؟ ویا اینکه وظیفه است ؟ اگر وظیفه است نفع این وظیفه در چیست ؟ یکی از آشنایان فرهیخته وروشنفکر!!! میگفت : ای بابا اگر شما اینقدر مته به خشخاش حجاب و تبعات آن از جمله نگاه کردن به نامحرم نگذارید مثل کشورهای دیگر همه چیر عادی ومعمولی میشود و ...... خلاص !!!! این نظر در جامعه ی جوان رو به رشد است و طرفداران نسبتا" زیادی هم پیدا کرده اما آیا این با کدام فطرت یا اصالت انسانی سازگار است ؟ ایشان میگفتند : مردان ما گرسنه ی نگاه کردن به زیباییهای تقدیمی از جانب خداوند هستند اگر اسلام سخت نگیرد چشم انسان ها از دیدن زیباییها سیراب میشود و دیگر حریص نگاههای هوس آلود و .... نمیشود !!!! این افکار را در بین جوانانی که پای درسش می نشستند نیز تبلیغ میکرد و ..... به نظرم رسید این روشن ترین معنا در زمان ما برای سفسطه است .

انسان طلب کمالات در هر چیز است و هرگز سیر نمی شود .
پس این چیزی که این به ظاهر روشنفکرا میگویند چرت و پرت محض است.
مگه توی کشور های خارجی این موضوع حل شده؟
اگه برید کلاس زبان می بینید تو مکالمه های ضبط شده ی انگلیسی خیلی جاها پسرا به هم میگن : "wow , she is very pretty" اونم با صدای شهوت آلود.
تو فیلماشون هم که آرایش و اینا واسه جلب توجه نامحرم فراوونه.
یه فیلمی از چشم چرونی سارکوزی و اوباما هست تو اینترنت ، وقتی یه دختری رد میشه چنان به پاها و کمر اون نگاه می کنند که خوف می کنید.
این حرفای به ظاهر روشنفکرانه به قول یکی قمپز الکیه.
نه بابا مرد هرگز از نگاه به زن سیر نمی شود اونم از زن های مختلف.
میگن هر گلی یه بویی داره و می خوان همه گل ها رو امتحان کنند.
اگه تو همین تلویزیون هم چشمت رو آزاد بذاری ، دلت تیره میشه.
نباید بذارید حتی یه تصویر از نا محرم وارد قلبتون بشه.
این یه پیروزی بزرگه.

زیبا ترین دلیل من واسه چشم چرونی نکردن اینه:
" ای دوست شکر بهتر ، یا آنکه شکر سازد"
این زن های زیبا قشنگترند یا اون کسی که اینها رو آفریده؟؟؟؟؟
تازه مطمئنم اگه به انها نگاه نکنم خدا قشنگ تر از اینا بعدا بهم میده.

من سخنان شما را از منظر عقلی نقد می کنم

••ostad••;376225 نوشت:

اول ـ رهای قلب از حسرت. کسی که چشم خود را برای دیدن نامحرم آزاد می گذارد حسرتش ‏بیشتر می گردد، آنچه را چشم به قلب انتقال می دهد مضر واقع می شود، چون چشم چیز هایی را می ‏بیند که رسیدن به آن در مقدور شخص نیست، او نمی تواند صبر کند و این نهایت رنج است.‏

مگر رسیدن به آنها همیشه مطلوب است انسان وقتی صورت بانوان را می بیند یک وقت به خاطر اینکه همسرشان شود می بیند و نمی تواند با انها ازدواج کند حسرت می خورد
ولی اولا شما انطرف ماجرا را هم ببیند که بهش برسد مانند ازدواجهای دانشجویی
ثانیا خیلی وقتها هدف خیلی وقتها در اصل رویت صورت زنان است نه ازدواج با آنها
••ostad••;376225 نوشت:

دوم ـ چشم پوشیدن از نامحرم قلب را نورانی و روشن می سازد و این درخشش در چشم، روی و ‏دیگر اعضای بدن نمایان می گردد، مثل این اینکه نگاه نداشتن چشم ظلمت و افسردگی در پی دارد. ‏

شما آمار مرض اعصاب را با کشورهای غربی مقایسه کنید ببینید پابه پای آنها پیش می رود.
منظور از ظلمت که مبهم است
اما افسرده شدن در اثر رویت بانوان ادعایی بیش نیست
در حالی که با وجدان ما ناسازگار است چون می بینیم خیلی زا جوانهایی که قیدی در این باره ندارند از متادینان شادترند

بقیه دلایل هم همه اش صرفا نقلی بود که نیازی به بررسی از دید عقل ندارد

velayat;376269 نوشت:
در حالی که با وجدان ما ناسازگار است چون می بینیم خیلی زا جوانهایی که قیدی در این باره ندارند از متادینان شادترند

راس میگین اونا ظاهرن شادترن
و احتمالا شما شادی رو در بگو بخند در کوچه و خیابون و با نا محرما میدونی!!!

این شادیا چندرغاز نمی ارزه جناب
کاذبه!!

به نام خدا
سلام

نوه فاطمه;376256 نوشت:
خدا جبّار است بعنی جبران میکنه.

از قول خودتون تفسیر نکنید
معانی جبار:
1-قاهر مسلط. 2- متکبر.3- یکی از صفات خدای تعالی است.

••ostad••;376225 نوشت:

ان شاءالله روز قیامت، بابت این گناه مجازات نمی شیم.
اما فایده های دنیوی، اغلب احساس نمی شوند.
به این سبب که انواع گناه اوون قدر زیاده، که این کار خوب، نمی تونه اثر گذار باشه.

به قول دوستمون

velayat;376269 نوشت:
خیلی از جوانهایی که قیدی در این باره ندارند از متادینان شادترند

مسایل جنسی انتها ندارد از یک نگاه بدون قصد شروع می شود و یک زمانی از همجنس بازی سر در می آورد مرحوم آیت ا... خسروشاهی می فرمودند که اسلام مشکل را از سرچشمه حل می کند و آن اینست که از نگاه به نامحرم پرهیز کنی
نگاه به نامحرم در مورد زنان هم صدق می کند متاسفانه گاهاً احساس می شود که خانم ها در این مورد کمتر رعایت می کنند و خودشان را کاملاً در نگاه به مردان نامحرم آزاد می دانند و فکر می کنند که تکلیف فقط برای مردان است!
نقش زنان در فساد مردان و جامعه متاسفانه به مراتب بیشتر از نقش مردان در فساد زنان و جامعه است! فراموش نکنیم که دستور حجاب برای زنان است.
مردان به مراتب کمتر از زنان در جامعه تحریک ایجاد می کنند اگر وضعیت زنان اصلاح شود فساد در جامعه به مقدار زیادی کم خواهد شد. کافی است به تنوع لباس و آرایش در بازارها کمی دقت بفرمایید تا واقعیت را دریابید

sahebihagh;376280 نوشت:
مسایل جنسی انتها ندارد از یک نگاه بدون قصد شروع می شود و یک زمانی از همجنس بازی سر در می آورد مرحوم آیت ا... خسروشاهی می فرمودند که اسلام مشکل را از سرچشمه حل می کند و آن اینست که از نگاه به نامحرم پرهیز کنی
نگاه به نامحرم در مورد زنان هم صدق می کند متاسفانه گاهاً احساس می شود که خانم ها در این مورد کمتر رعایت می کنند و خودشان را کاملاً در نگاه به مردان نامحرم آزاد می دانند و فکر می کنند که تکلیف فقط برای مردان است!
نقش زنان در فساد مردان و جامعه متاسفانه به مراتب بیشتر از نقش مردان در فساد زنان و جامعه است! فراموش نکنیم که دستور حجاب برای زنان است.
مردان به مراتب کمتر از زنان در جامعه تحریک ایجاد می کنند اگر وضعیت زنان اصلاح شود فساد در جامعه به مقدار زیادی کم خواهد شد. کافی است به تنوع لباس و آرایش در بازارها کمی دقت بفرمایید تا واقعیت را دریابید

اگر قرار است نگاه به موی زن مفسده انگیز باشد نگاه به محرم و نامحرم فرقی ندارد و هردو مفسده انگیز خواهدبود
اما در مورد سخن اقای خسروشاهی اگر می خواهیم هر چیزی را از اولش ببندیم بگوییم کسی از خانه بیرون نیاید تا خدایی نکرده سرش بالا نرود و یک زنی را ببیند
و یا اساسا زن نگیرد و مادر و خواهرش هم از خانه بیرون کند شاید مفسده انگیز باشد
تا از اول راه گناه را ببندیم
بهتر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بابک 113;376277 نوشت:
به نام خدا
سلام

از قول خودتون تفسیر نکنید
معانی جبار:
1-قاهر مسلط. 2- متکبر.3- یکی از صفات خدای تعالی است.

سلام آقای فرحزاد همیشه تو برنامه سمت خدا جباره یعنی خدا جبران می کنه .اگه اشتباه گفتم ببخشید.

سلام
خدا آن است که اگر از چیزی منع کرد حتما چیز بهتری برایت دارد
پس برای آن چیز بهتر از نگاه به نامحرم پرهیز کنیم
شاید آن چیز بهتر دیدن وجه کریم خودش باشد
بعید نیست خداست دیگر
و هوالله الموفق

دوستان میدونید مشکل من در مورد مسائل جنسی چیه؟
بعضی وقتا این هورمون ها و اینا جابجا میشه و دل آدم یه چیزی و یه احساسی و یه لذتی رو می خواد و ممکنه به گناه کشیده بشم.وهی فکر اینم زودتر ازدواج کنم.
بعضی وقتا هم فقط نیاز عاطفی دارم و نیاز جنسی من ضعیف است و معمولا راحت به کار های دیگرم می رسم و شاید از فکر ازدواج زودهنگام هم بیام بیرون.
ولی در هر صورت چشممو خیلی نگه میدارم و خدا را شکر چش چرون نیستم.
راستشو بخواین من امسال کنکور دادم و می خوام دکترا بگیرم انشاءالله و رشته ام هم سخت خواهد بود پس فکر نکنم بتونم قبل از پایان تحصیل ازدواج کنم و اگر هم ازدواج کنم فکر نکنم بتونم به همسرم توجه و محبت کافی کنم.
پس بهتره بذارم بعد از فوق لیسانس ازدواج کنم .
شاید باور نکنین ولی من تا یه ماه پیش از طرفداران سزسخت ازدواج در سنین پایین بودم ولی حالا که نتایج کنکور اومده فهمیدم نمیشه فقط به ازدواج فکر کرد.
چون در هر صورت ما با مشکل پول گرایی و مدرک گرایی شدید مواجهیم.
یه چیزی هست من بخورم این میل جنسیم خیلی کم بشه؟
یعنی واقعا گل گاوزبون خوبه؟آخه گل گاوزبان که طبعش گرمه و آدمو آتیشی می کنه!!!!!
قوی ترین خوردنی واسه کاهش میل جنسی چیه؟

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و خداقوت

1- واسه اینکه شخصیت خودت رو میاری پایین اگه به هر کسی و هر چیزی نگاه کنی

2- اگر متاهل باشی، ارکان خانواده ات رو با این کار نابود میکنی(هر عملی عکس العملی دارد)
اگرهم مجرد باشی، عادت میکنی و دید خودت خراب میشه و دید بقیه هم نسبت به تو خراب میشه

3- زیبایی انتها ندارد، فردا دیگه از همسر خودت خوشت نمیاد(پس طوری رفتار کن که خوشت بیاد)

4- در نگاه نکردن و بی اهمیت بودن به این چیزها، آرامشی قابل توجه هست.

5- خیانت نکن تا انشاءالله خیانت نبینی، که خدایی نکرده، زبونم لال، اگر هم دیدی، پیش خودت و خدای خودت روسفید باشی.

زدست دیده و دل هردو فریاد ---- که هرچه دیده بیند دل کند یاد ---- بسازم خنجری نیشش زپولاد ---- زنم بر دیده تا دل گردد آزاد --- بابا طاهر

به هرحال این مطلب انکار ناپذیر است که نگاه آلوده دل را بیمار میکند .آن هم بیماری صعب العلاجی که دامنگیر اطرافیان واجتماع هم میشود . :Gol:

نوه فاطمه;376353 نوشت:
قوی ترین خوردنی واسه کاهش میل جنسی چیه؟

یک عدد آبلیمو ترش تازه در یک لیوان آب بچکان و میل کن روزی 3 بار.
بگو خوب!:Gol:

••ostad••;376225 نوشت:
راه درمان (نگاه به نامحرم) چیست؟
راستی راه درمان این همه فساد و ابتذال و ناهنجاری و ولنگاری که در اجتماع ما مشاهده می شود،چیست؟!

پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه وآله) در کلامی حکیمانه و برخاسته از منطق وحی،فرمودند:باعِدوا بین انفاسِ الرّجال والنّساء فاِنًَه اذا کانت المعاینةُ واللّقاء کان الداءُ الّذی لا دواء له.

بین مردان و زنان(نامحرم) فاصله و جدایی بیندازید (تا کمتر با یکدیگر برخورد داشته باشند) زیرا هنگامی که مردان و زنان با هم تماس داشته باشند و رو در روی یکدیگر قرار گیرند، جامعه به دردی مبتلا خواهد شد که درمان نخواهد داشت.

به همین خاطر که در کشور اسلامی ما !!! ، دختران و پسران جوانی که در اوج نیاز های جنسی هستند، تو دانشگاه ها کنار همدیگه مینشونن تا جامعه ی اسلامی مهدوی تحقق پیدا کنه و جامعه به هیچ دردی مبتلا نشه !

نوه فاطمه;376353 نوشت:
دوستان میدونید مشکل من در مورد مسائل جنسی چیه؟
بعضی وقتا این هورمون ها و اینا جابجا میشه و دل آدم یه چیزی و یه احساسی و یه لذتی رو می خواد و ممکنه به گناه کشیده بشم.وهی فکر اینم زودتر ازدواج کنم.
بعضی وقتا هم فقط نیاز عاطفی دارم و نیاز جنسی من ضعیف است و معمولا راحت به کار های دیگرم می رسم و شاید از فکر ازدواج زودهنگام هم بیام بیرون.
ولی در هر صورت چشممو خیلی نگه میدارم و خدا را شکر چش چرون نیستم.
راستشو بخواین من امسال کنکور دادم و می خوام دکترا بگیرم انشاءالله و رشته ام هم سخت خواهد بود پس فکر نکنم بتونم قبل از پایان تحصیل ازدواج کنم و اگر هم ازدواج کنم فکر نکنم بتونم به همسرم توجه و محبت کافی کنم.
پس بهتره بذارم بعد از فوق لیسانس ازدواج کنم .

دوست عزیز منم دو سه سال پیش حرف های شبیه حرف شما می زدم. اما سعی کنید یه کم واقع بین باشید فردا تو دانشگاه همون بدحجاب هایی که هفت قلم آرایش کردن و لباس ناجور پوشیدن که هر وقت تو خیابون وقتی چشت به هشون می افتاد زود سرتو پایین مینداختی قراره تو یه کلاس بشینی، بعضی وقتا مجبوری باهاشون حرف بزنی، تو کلاس های پرجمعیت مجبوری کنارشون بشینی، وقتی صداشونو نازک می کنن و صحبت می کنن قراره صداشونو بشنوی و ... هر قدر هم که سعی کنی نگاشون نکنی، اونا را می بینی و همین دیدنه که خیلی مشکل ایجاد می کنه.
از همین الآن که داریم به مهر و باز شدن دانشگاه نزدیک میشیم فکرم مشغوله که چیکار باید کنم ؟ تکرار می کنم نگاه نمی کنم ولی می بینم .
اگه به چند سال پیش برمی گشتم وارد دانشگاه نمی شدم چون هم با وضع بیکاری موجود جامعه تحصیلات دانشگاهی هیچ تضمینی برای آینده ی شغلی نمی ده و هم اینکه علاوه بر بالا رفتن سن ازدواج ، عوامل تحریک و گناه هم زیاد میشه! به شما دوست عزیز هم توصیه می کنم احساسی تصمیم نگیری و اگه قصد ادامه ی تحصیل داری وارد دانشگاه هایی بشی که توشون تفکیک جنسیتی صورت گرفته.

سلام دوستان من یه مشکلی دارم و اونم اینه که چون عادت کردم چشم توچشم به نامحرم نگاه نکنم الآن که میخوام ازدواج کنم وقتی باخواستگارام صحبت میکنم نمیتونم بهشون نگاه کنم والآن دارم کم کم به مشکل میخورم.میخواستم کمکم کنید اصلا نگاه به خواستگارو چشم تووچشم شدن باهاش حرامه؟

سلام.شاپرک عزیز.من متخصص نیستم و قصد فضولی هم ندارم.خیلی عالیه که شما این قدر مقید هستید.اما اگر نگاه به نامحرم با قصد لذت نباشه مشکلی پیش نمیاد.به خصوص که خودتون گفتید که داره براتون بابت این حیا مشکل ایجاد میشه.ببخشید که فضولی کردم .فقط نظرم رو گفتم.روزه نمازتون فبل باشه.یا حق

شب تیره;376555 نوشت:
سلام.شاپرک عزیز.من متخصص نیستم و قصد فضولی هم ندارم.خیلی عالیه که شما این قدر مقید هستید.اما اگر نگاه به نامحرم با قصد لذت نباشه مشکلی پیش نمیاد.به خصوص که خودتون گفتید که داره براتون بابت این حیا مشکل ایجاد میشه.ببخشید که فضولی کردم .فقط نظرم رو گفتم.روزه نمازتون فبل باشه.یا حق
سلام.خواهش میکنم.ممنون که پاسخ دادید.اما دیگه برام عادت شده ناخودآگاه نمیتونم نگاه کنم

خدمت سرکار خانم شاپرک.
من در رساله امام خمینی و آقای بهجت خواندم که :
یک مرد اگر بداند که در سر راه ازدواج او با یک زن هیچ مشکل بزرگی وجود ندارد و ازدواج حتمی است ، برای این که مقدار زیبایی زن را ببیند (تا بعد از ازدواج نگوید که من نمی دانستم این زن زیبا نیست) عیبی ندارد که قبل از عقد به صورت زن نگاه کند تا بعدا مشکلی پیش نیاید.
ولی درباره نگاه زن به خواستگارش نمی دونم حکم چیه.
باید از کارشناسای محترم هم پرسید.

hamid40;376373 نوشت:
یک عدد آبلیمو ترش تازه در یک لیوان آب بچکان و میل کن روزی 3 بار.
بگو خوب!:Gol:

خببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببببب.
ولی فعلا که روزی سه بار نمیشه .
شبی سه بار.
اصلا انگار میگن گرمی هایی مثل فلفل و ادویه میل جنسی رو کم میکنه و اگه زیاد استفاده کنی موقتا عقیم میشی؟؟؟؟
تریاک یه چیز خیلی گرمیه . اکثر تریاکی ها هم میل جنسی شون خیلی کم میشه. به صورتی که حاضرند تریاک رو به زن و بچه شون ترجیح بدن!!!!
پس بهتره یه چیز خیلی گرم مصرف کنم؟ درسته؟ البته به جز تریاک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
وَإِمَّا يَنزَغَنَّكَ مِنَ الشَّيْطَانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ
«و اگر دمدمه‏اى از شيطان تو را از جاى درآورد پس به خدا پناه ببر كه او خود شنواى داناست»

نوه فاطمه;376309 نوشت:
سلام آقای فرحزاد همیشه تو برنامه سمت خدا جباره یعنی خدا جبران می کنه .اگه اشتباه گفتم ببخشید.

واقعاً:Moteajeb!:
آقای فرحزاد هم می گه؟

خواهش می کنم برادر :ok:

نوه فاطمه;376679 نوشت:
خبببببببببببببببببببببببب ببببببببببببببببببببببببب بببببببببببببببببب.
ولی فعلا که روزی سه بار نمیشه .
شبی سه بار.
اصلا انگار میگن گرمی هایی مثل فلفل و ادویه میل جنسی رو کم میکنه و اگه زیاد استفاده کنی موقتا عقیم میشی؟؟؟؟
تریاک یه چیز خیلی گرمیه . اکثر تریاکی ها هم میل جنسی شون خیلی کم میشه. به صورتی که حاضرند تریاک رو به زن و بچه شون ترجیح بدن!!!!
پس بهتره یه چیز خیلی گرم مصرف کنم؟ درسته؟ البته به جز تریاک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ولی من برعکس این اعتقاد دارم.
مثلا بچه های جنوب یا عربها که خیلی خرما و گرمی میخورن به مراتب خیلی شهوتشون بیشتره و از نظر عقلی هم درسته چون هر چی گرمی بخوری انرژیتون بیشتر میشه و اگر از طریق ورزش تخلیه نشه شهوت شما زیاد میشه و همچنین خون غلیظ میشه و همانطور که گفتم آبلیمو خوبه . احتمالا قبلاها در پادگانها به سربازان کافور میدادند که شهوت رو کم کنه ولی بعدها آبلیمو در غذای سربازان زیاد میریزن.
در مورد تریاک هم تا اونجا که من شنیده ام (فعلاسعادت امتحان رو نداشتم:Cheshmak:) تاخیر در انزال ایجاد میکنه ولی شهوت رو کم نمیکنه و همین باعث شده که بعضیها برای جلوگیری از انزال زودرس از اون استفاده کنن و متاسفانه از همین راه معتاد شدند.

shaparak;376542 نوشت:
سلام دوستان من یه مشکلی دارم و اونم اینه که چون عادت کردم چشم توچشم به نامحرم نگاه نکنم الآن که میخوام ازدواج کنم وقتی باخواستگارام صحبت میکنم نمیتونم بهشون نگاه کنم والآن دارم کم کم به مشکل میخورم.میخواستم کمکم کنید اصلا نگاه به خواستگارو چشم تووچشم شدن باهاش حرامه؟

الحق که مثل اسمتون لطیف و پاک هستید .
3 تا پیشنهاد دارم :
1- ازشون بخواهید که با موبایلتون یه عکس نزدیک از چشماشون بگیرن و در اختیار شما بگذارن (که البته بعید میدونم روی این کار را داشته باشید یا به خواهر مادرشون بگید این کار را براتون بکنن)
2-یه عینک دودی بزنید و به چشماش زل بزنید (اشکالش اینه که رنگ چشماشو نمیبینی:khandeh!:)
3-در جلسه سوم معارفه بهشون بگید " ببین میشه 30 ثانیه از فاصله نیم متری فقط تو چشمای هم زل بزنیم ؟" البته امیدوارم تو این 30 ثانیه بیهوش نشید .(من مثل شما چشم پاک نبودم ولی مشکل شما رو داشتم و لذا از روش سوم استفاده کردم و همسرم هم قبول کرد ولی ایشون 15 ثانیه بیشتر طاقت نیاورد و زد زیر خنده و صورتش را برگردوند:khaneh:)
موفق باشید
فقط اگر همه چی اوکی بود یه دعوتنامه خانوادگی برای مراسم عروسی برای ما هم بفرستید :Gol: (به عنوان حق مشاوره:khandeh!:)

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و خداقوت

معذرت میخوام

ولی، آخه این چه رسمیه؟

کلی با طرف حرف بزن، کلی من اینطوریم تو اینطوری باش، بعد بهش نگاه کن، بعد هم احتمال دارد بگی خوشم نیومد؟!

hamid40;376927 نوشت:
لحق که مثل اسمتون لطیف و پاک هستید .
3 تا پیشنهاد دارم :
1- ازشون بخواهید که با موبایلتون یه عکس نزدیک از چشماشون بگیرن و در اختیار شما بگذارن (که البته بعید میدونم روی این کار را داشته باشید یا به خواهر مادرشون بگید این کار را براتون بکنن)
2-یه عینک دودی بزنید و به چشماش زل بزنید (اشکالش اینه که رنگ چشماشو نمیبینی)
3-در جلسه سوم معارفه بهشون بگید " ببین میشه 30 ثانیه از فاصله نیم متری فقط تو چشمای هم زل بزنیم ؟" البته امیدوارم تو این 30 ثانیه بیهوش نشید .(من مثل شما چشم پاک نبودم ولی مشکل شما رو داشتم و لذا از روش سوم استفاده کردم و همسرم هم قبول کرد ولی ایشون 15 ثانیه بیشتر طاقت نیاورد و زد زیر خنده و صورتش را برگردوند)
موفق باشید
فقط اگر همه چی اوکی بود یه دعوتنامه خانوادگی برای مراسم عروسی برای ما هم بفرستید (به عنوان حق مشاوره
دست شما دردنکنه خیلی لطف کردید ولی وجدانا عملیه؟

[=times new roman] در خود می نگرم تا ببینم که خطا کجاست

[=times new roman] بعد از کمی تامل و قدری سکوت پی میبرم

[=times new roman]آنجا که خالی از خداست ، خطاست

[=times new roman] به یاد می آورم،[=times new roman] آنجا که از یاد او غافل شده ایم

[=times new roman]به بیراهه رفته ایم ...

velayat;376306 نوشت:
اگر قرار است نگاه به موی زن مفسده انگیز باشد نگاه به محرم و نامحرم فرقی ندارد و هردو مفسده انگیز خواهدبود
اما در مورد سخن اقای خسروشاهی اگر می خواهیم هر چیزی را از اولش ببندیم بگوییم کسی از خانه بیرون نیاید تا خدایی نکرده سرش بالا نرود و یک زنی را ببیند
و یا اساسا زن نگیرد و مادر و خواهرش هم از خانه بیرون کند شاید مفسده انگیز باشد
تا از اول راه گناه را ببندیم
بهتر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوستان دقت فرمایید که این اظهار نظر از روال منطقی برخوردار نیست زیرا جذابیت جنس مخالف را منکر شده و از طرف دیگر بین محرم و نامحرم فرقی قایل نشده و هر دو را یک کاسه دیده است. البته قبول دارم در دنیای آزادی جنسی برای یک تعداد محرم و نامحرم معنی ندارد و زنا با محارم یک امر پذیرفته برای آنهاست.
پیام بنده برای افرادی است که اسلام و دستوراتش را قبول دارند ، بنده با افرادی که اسلام را قبول ندارند و یا دستورات آن را نفی می کنند کاری ندارم و برنامه ای هم برای هدایت آنها ندارم، زیرا هدایت موهبت الهی است.

:Gol:بالاخره باید به طرف نگاه کنی ومحک بزنی ببینی میتونی یه عمر باهاش زندگی کنی یا نه؟

velayat;376269 نوشت:
مگر رسیدن به آنها همیشه مطلوب است انسان وقتی صورت بانوان را می بیند یک وقت به خاطر اینکه همسرشان شود می بیند و نمی تواند با انها ازدواج کند حسرت می خورد

بزرگوار در شرع مقدس اسلام ومذهب شیعه(به خصوص) در نظر قریب به اتفاق علما نظر کردن بر صورت وهیبت ظاهری دختر وپسر به یکدیگر برای امر (ازدواج) اشکالی ندارد .حتی برخی از علما نظر کردن به مو واندام ظاهری دختری که قصد قطعی ازدواج با ایشان محرز شده را بدون اشکال میدانند .
اما این نظر ونگاه کردن باید تحت شرایطی باشد که از آن به صورت کلی عدم احراز شرایط مفسده نام میبرند
به فتوای برخی از علماء گرانقدر در این باره توجه نمایید :Gol:

از ميان علماء فقه برخى تنها نگريستن به چهره و دو دست را هم کافی نداسته‏اند،
ابن ادريس و شيخ در خلاف و مبسوط. شيخ در مبسوط مى‏نويسد: عندنا يجوز أن ينظر الى وجهها و كفيها فحسب‏ (1)
در نزد ما فقط نگاه به صورت و دست‏ها جايز است.
مختار محقق حلى‏(2) و شهيد ثانى‏(3)نيز همين قول است:
جواز نگريستن به اين مقدار را ابن زهره در غنيه، محقق حلى، صاحب جامع المدارك، در نهاية المرام و صاحب جواهر، ادعاى اجماع كرده‏اند(4).

از فقهاى معاصر، حضرت امام خمينى (رحمه الله) نيز با وجود چهار شرط، همين نظر صاحب جواهر را بيان كرده است.
امام خمينى (رحمه الله)
كسى كه مى‏خواهد با دختر يا زنى ازدواج كند نگاه به چهره و مو و مواضع زينبت او، بلكه ساير قسمت‏هاى بدن او - جز عورتين - تا حدى كه او را بشناسد جايز است؛ مشروط بر اين كه:
الف - احتمال بدهد كه نگاه او موجب شناختن بيشتر خواهد شد؛
ب - ازدواج فعلى او جايز باشد؛
ج - احتمال توافقى براى ازدواج وجود داشته باشد؛
د - هر گاه در نگاه اول او را آن گونه كه لازم است نشناخت، تكرار نگاه به او جايز است‏(5).
سيد يزدى، صاحب عروه نيز با رعايت جانب احتياط بر همان نظر صاحب جواهر و امام تأكيد ورزيده است. او مى‏نويسد:
يجوز لمن يريد تزويج امرأة أن ينظر الى وجهها و كفيهاو شعرها و محاسنها. بل لا يبعد جواز النظر الى سائر جسدها ما عدا عورتها؛ و ان كان الأحوط خلافه‏(6)
كسى كه قصد ازدواج با زنى دارد مى‏تواند به چهره، دو دست، موها و زيبايى‏هاى او نگاه كند، بلكه نگريستن به همه بدن او - جز شرم‏گاه - بعيد نيست جايز باشد؛ گرچه خلاف احتياط است.
آية الله بهجب نيز همين رأى را به سه شرط بنابر اظهار جايز مى‏داند.
آیت الله بهجت
نگاه كردن مرد به صورت زنى كه مى‏خواهد با او ازدواج كند جايز است؛ به شرط آن كه:
الف - بداند كه مانع شرعى از ازدواج با او نيست؛
ب - احتمال بدهد كه زن ازدواج را قبول مى‏كند؛
ج - احتمال بدهد كه با اين نگاه كردن اطلاع تازه‏اى پيدا مى‏كند.
و با اين شرايط، نگاه كردن فقط براى اين مرد جايز است؛ اگر چه چند مرتبه باشد، بلكه چنين نگاه كردنى براى جلوگيرى از نزاع بعد از عقد، مستحب نيز هست و اجازه زن هم در آن لازم نيست و.... بنا بر اظهار نگاه كردن به مو و محاسن ديگر آن زن هم، با همين شرايط جايز است.
و وجهى دارد كه زن هم بتواند به مردى كه مى‏خواهد با او ازدواج كند، با شرايطى كه گفته شد، نگاه كند(7)

حكم نگريستن بانوان به خواستگار
چنان كه از مسئله آية الله بهجت به دست آمد، حكم نگريستن بانوان به خواستگاران نيز همين است.
ابوالصلاح حلبى اين كار را جايز شمرده و گفته است:
يجوز للمرأة اذا أرادت نكاح رجل أن‏ترى وجه و أطرافه و ماشياً(8)
براى زن نيز جايز است در صورتى كه تصميم به ازدواج با مردى دارد، چهره و اطراف و راه رفتن او را ببيند.
صاحب عروه مى‏نويسد: بعيد نيست نگريستن زن به مردى كه صدد ازدواج با اوست نيز جايز باشد(9)
زيرا امر خطير ازدواج در مورد زن نيز جارى است. نظر مرحوم شيخ انصارى نيز همين است‏(10).

منابع:
1- مبسوط، ج 4، ص 161 و سلسلة الينابيع الفقهيه، ج 19، ص 425.
2- شرايع الاسلام، ج 2، ص 218.
3- شرح لمعه، ج 5، ص 97.
4- سلسلة الينابيع الفقهيه، ج 18، ص 282؛ نهاية المرام، ج 1
5- حجاب بيانگر شخصيت زن، ص 147؛ عروة الوثقى، كتاب نكاح، مسئله 36 و حاشيه امام، ص 329.
6- عروة الوثقى، ج 2، ص 634.
7- آية الله بهجت، توضيج المسائل، احكام نگاه كردن، مسئله 1944.
8- سلسلة الينابيع الفقيه، ج 18، ص 88.
9- عروة الوثقى، ج 2، ص 634.
10- وسائل الشيعه، كتاب النكاح، ص 42. وسائل الشيعه، ج 14، ص 59، ابواب مقدمات نكاح، ب 36، ص 2. همان، ص 59، حديث 3، سيزده روايت در آخر اين باب آمده است. جواهر الكلام، ج 29، ص 66، سطر 5.

velayat;376269 نوشت:

منظور از این افسردگی همان است که امروزه در میان جوانان متدینی که هنوز موفق به ازدواج نشده اند متداول است . از طرفی افسردگی نیز روایات ونامهای وتظاهرات گوناگون دارد .از جمله برخی افراط ها و گاها" برخی تظاهرات رفتاری نیز نشان از انواع افسردگی ها دارد . مثل همین بی بندو باری ها

والبته که بیماری این افراد بی بند وبار نام دیگری هم دارد .

جوان متعهد اگر نگاه خود را کنترل نکند و مرتبا" به چهره ی بانوان بنگرد اگر مجرد باشد از احساس کمبود نیازهای طبیعی در رنج خواهد بود زیرا تعهد اخلاقی اش مانع از تخریب همان قیودی میشود که خود شما هم از ان ها نام بردید . پس ناچارا" یا حسرت نصیبش خواهد بود ویا افتادن در دام بی قیدی ها، که هر دو تخریب است در معنای ظاهری و معنوی واخلاقی واجتماعی و...به افسردگی های گوناگون مبتلا خواهد شد

واگر این جوان متاهل باشد به دلیل تنوع طلبی ذاتی بشر اولین نتیجه ی این نگاهها سست شدن بنیان خانواده است . تفاوتی ندارد مرد یا زن بودن دراین مورد .

تصور کنید گرسنه هستید وروزه هم هستید ویا برای افراد بی بند وبار مثلا" عوره هم دارید وکباب هم برای تان رنج جسمی حاصل میکند ودر نتیجه باعث از دست دادن آرامش تان است . ودوستان من باب شوخی هر روز مقابل شما برای ناهار کباب تهیه کنند ..... عواقب این موضوع برای شما چه حاصلی دارد ؟ راهکار منطقی در مقابله با این موضوع چیست؟

نمونه های بارز راهکارهای غیر منطقی یا به قول شما بی بند وباری و آثار آن را در صفحات حوادث روزنامه ها مکررا" هر روز شاهدیم .

موفق باشید .

سلام
من هم هنوز در این نگاه نکردن و کردن به نامحرم گیرم من مدتیه که نگاه به نامحرم نمیکنم اما واقعا همچون آثاری که جناب استاد عرض کردند رو ندیدم التبه شاید هم کثرت گناهان،آثارش رو از بین برده(حتما همینطور است).حال سوالم این است که آیا در قرآن دستوری هم برای زنان هست که دیده هایشان را فرو نهند؟این کار برای زنان چه فوایدی دارد؟؟و در آخر اینکه من واقعا گیجم،چون هنوز انجام این کار برام جا نیوفتاده؛در کوچه خیابان که محل عبور است و خوب آدم نگاه نمیکنه و این کار همچون سختی نیست،اما وقتی در کلاسی میره که استادش مرد هست و یا در مجلسی هست که مخاطبش مرد هست،در این گونه مواقع نگاه به نامحرم باید چطور باشه؟؟من معمولا جایی میرم همینطوری زل میزنن به چشمای آدم،آن وقت فکر کن تو خودت چشمات مرتب به پایین یا کنار بچرخه...زشت نیست؟مثلا استادش در حال صحبت با اوست و مسلم است که فقط او را نگاه میکند و آن وقت آن فرد مثل املا موقع نگاه کردن و یا صحبت با استادش،مرتب چشم هایش را این ور و اون ور میکند یا به در و دیوار نگاه میکند...آیا این یه نوع ضعف نیست؟من وقتی به استادم چه نگاه بکنم چه نکنم هر دو یکی است،یعنی نگاه کردن به او هیچ گونه تاثیری در ذهن و قلب من نمیگذارد،پس چرا باید مرتب چشمم رو این ور و اون ور بکنم؟؟البته کسایی هستند که نگاه کردن به آنها را وقعا فک میکنم ضرر است و طبق دستور قران خب نگاه نمیکنم،اما در رابطه با افرادی که در بالا عرض کردم چه؟؟ممنون میشم با ریز جزئیات در مثالهایی که زدم جواب بدین

حدیثی هست به این مضمون : اگر نگاه به نامحرم را ترک کنیم خداوند ایمانی به ما می بخشد که شیرینی این ایمان را در قلبمان حس می کنیم

اگر برای خدا و سلامت خودت هم نگاه به نامحرم را خدای ناکرده ترک نکردی فقط یکبار به این حدیث عمل کنید و ............ التماس دعا

آدر عکس http://tasver.persianblog.ir/tag/%d8%b9%da%a9%d8%b3_%d9%87%d8%a7%db%8c_%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%b1%da%a9_%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b2_%d9%88%d8%a8%d9%84%d8%a7%da%af_%d9%88_%d8%ac%d8%af%d8%a7_%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87_%d9%85%d8%aa%d9%86

••ostad••;377394 نوشت:

بزرگوار در شرع مقدس اسلام ومذهب شیعه(به خصوص) در نظر قریب به اتفاق علما نظر کردن بر صورت وهیبت ظاهری دختر وپسر به یکدیگر برای امر (ازدواج) اشکالی ندارد .حتی برخی از علما نظر کردن به مو واندام ظاهری دختری که قصد قطعی ازدواج با ایشان محرز شده را بدون اشکال میدانند .
اما این نظر ونگاه کردن باید تحت شرایطی باشد که از آن به صورت کلی عدم احراز شرایط مفسده نام میبرند
به فتوای برخی از علماء گرانقدر در این باره توجه نمایید :Gol:

از ميان علماء فقه برخى تنها نگريستن به چهره و دو دست را هم کافی نداسته‏اند،
ابن ادريس و شيخ در خلاف و مبسوط. شيخ در مبسوط مى‏نويسد: عندنا يجوز أن ينظر الى وجهها و كفيها فحسب‏ (1)
در نزد ما فقط نگاه به صورت و دست‏ها جايز است.
مختار محقق حلى‏(2) و شهيد ثانى‏(3)نيز همين قول است:
جواز نگريستن به اين مقدار را ابن زهره در غنيه، محقق حلى، صاحب جامع المدارك، در نهاية المرام و صاحب جواهر، ادعاى اجماع كرده‏اند(4).

از فقهاى معاصر، حضرت امام خمينى (رحمه الله) نيز با وجود چهار شرط، همين نظر صاحب جواهر را بيان كرده است.
امام خمينى (رحمه الله)
كسى كه مى‏خواهد با دختر يا زنى ازدواج كند نگاه به چهره و مو و مواضع زينبت او، بلكه ساير قسمت‏هاى بدن او - جز عورتين - تا حدى كه او را بشناسد جايز است؛ مشروط بر اين كه:
الف - احتمال بدهد كه نگاه او موجب شناختن بيشتر خواهد شد؛
ب - ازدواج فعلى او جايز باشد؛
ج - احتمال توافقى براى ازدواج وجود داشته باشد؛
د - هر گاه در نگاه اول او را آن گونه كه لازم است نشناخت، تكرار نگاه به او جايز است‏(5).
سيد يزدى، صاحب عروه نيز با رعايت جانب احتياط بر همان نظر صاحب جواهر و امام تأكيد ورزيده است. او مى‏نويسد:
يجوز لمن يريد تزويج امرأة أن ينظر الى وجهها و كفيهاو شعرها و محاسنها. بل لا يبعد جواز النظر الى سائر جسدها ما عدا عورتها؛ و ان كان الأحوط خلافه‏(6)
كسى كه قصد ازدواج با زنى دارد مى‏تواند به چهره، دو دست، موها و زيبايى‏هاى او نگاه كند، بلكه نگريستن به همه بدن او - جز شرم‏گاه - بعيد نيست جايز باشد؛ گرچه خلاف احتياط است.
آية الله بهجب نيز همين رأى را به سه شرط بنابر اظهار جايز مى‏داند.
آیت الله بهجت
نگاه كردن مرد به صورت زنى كه مى‏خواهد با او ازدواج كند جايز است؛ به شرط آن كه:
الف - بداند كه مانع شرعى از ازدواج با او نيست؛
ب - احتمال بدهد كه زن ازدواج را قبول مى‏كند؛
ج - احتمال بدهد كه با اين نگاه كردن اطلاع تازه‏اى پيدا مى‏كند.
و با اين شرايط، نگاه كردن فقط براى اين مرد جايز است؛ اگر چه چند مرتبه باشد، بلكه چنين نگاه كردنى براى جلوگيرى از نزاع بعد از عقد، مستحب نيز هست و اجازه زن هم در آن لازم نيست و.... بنا بر اظهار نگاه كردن به مو و محاسن ديگر آن زن هم، با همين شرايط جايز است.
و وجهى دارد كه زن هم بتواند به مردى كه مى‏خواهد با او ازدواج كند، با شرايطى كه گفته شد، نگاه كند(7)

حكم نگريستن بانوان به خواستگار
چنان كه از مسئله آية الله بهجت به دست آمد، حكم نگريستن بانوان به خواستگاران نيز همين است.
ابوالصلاح حلبى اين كار را جايز شمرده و گفته است:
يجوز للمرأة اذا أرادت نكاح رجل أن‏ترى وجه و أطرافه و ماشياً(8)
براى زن نيز جايز است در صورتى كه تصميم به ازدواج با مردى دارد، چهره و اطراف و راه رفتن او را ببيند.
صاحب عروه مى‏نويسد: بعيد نيست نگريستن زن به مردى كه صدد ازدواج با اوست نيز جايز باشد(9)
زيرا امر خطير ازدواج در مورد زن نيز جارى است. نظر مرحوم شيخ انصارى نيز همين است‏(10).

منابع:
1- مبسوط، ج 4، ص 161 و سلسلة الينابيع الفقهيه، ج 19، ص 425.
2- شرايع الاسلام، ج 2، ص 218.
3- شرح لمعه، ج 5، ص 97.
4- سلسلة الينابيع الفقهيه، ج 18، ص 282؛ نهاية المرام، ج 1
5- حجاب بيانگر شخصيت زن، ص 147؛ عروة الوثقى، كتاب نكاح، مسئله 36 و حاشيه امام، ص 329.
6- عروة الوثقى، ج 2، ص 634.
7- آية الله بهجت، توضيج المسائل، احكام نگاه كردن، مسئله 1944.
8- سلسلة الينابيع الفقيه، ج 18، ص 88.
9- عروة الوثقى، ج 2، ص 634.
10- وسائل الشيعه، كتاب النكاح، ص 42. وسائل الشيعه، ج 14، ص 59، ابواب مقدمات نكاح، ب 36، ص 2. همان، ص 59، حديث 3، سيزده روايت در آخر اين باب آمده است. جواهر الكلام، ج 29، ص 66، سطر 5.

می دانستم نگاه به آنها برای ازدواج ایرادی ندارد
ولی این وقتی است که تقریبا همه مشکلات برای ازدواج حل شده باشد
وگرنه به این بهانه نمی تواندی ک پسر برود در خیابان و به دخترها نگاه کند تا کیس مناسب برای ازدواج را پیدا کند
بعد هم من می گویم چه اشکالی دارد صرفا برای رویت صورت زنان به انها نگاه کنیم؟بدون قصد ازدواج

••ostad••;377814 نوشت:
جوان متعهد اگر نگاه خود را کنترل نکند و مرتبا" به چهره ی بانوان بنگرد اگر مجرد باشد از احساس کمبود نیازهای طبیعی در رنج خواهد بود زیرا تعهد اخلاقی اش مانع از تخریب همان قیودی میشود که خود شما هم از ان ها نام بردید . پس ناچارا" یا حسرت نصیبش خواهد بود ویا افتادن در دام بی قیدی ها، که هر دو تخریب است در معنای ظاهری و معنوی واخلاقی واجتماعی و...به افسردگی های گوناگون مبتلا خواهد شد
واگر این جوان متاهل باشد به دلیل تنوع طلبی ذاتی بشر اولین نتیجه ی این نگاهها سست شدن بنیان خانواده است . تفاوتی ندارد مرد یا زن بودن دراین مورد .

چرا سبب سست شدن بنیان خانواده می شود؟
می تواند با او هم ازدواج کند تا چهارتا که اشکال ندارد بعد صیغه ای هم تا 10000000 تا هم اشکالی ندارد
درباره پسر مجرد هم با نگاه با نامحرمها لذت می برد و تا حدودی نیازش بر طرف خواهدشد
اگر نگاه هم نکند حسرت می خورد که چرا نگاه نکرده و چرا نزدیکی نکرده در حالی ک کسی که نگاه می کند تنها یک حسرت می خورد
تا بی قیدی را به چه معنا بگیرید؛اگر صرف نگاه کردن بی قیدی است صرف ازدواج هم بی قیدی است

بسم الله... سلام.. يكي از دوستان حرفي زدن كه تا حدودي منم موافقم باهاش : "خیلی از جوانهایی که قیدی در این باره ندارند از متادینان شادترند"... راستش منم قبل متحول شدنم يا بقول بعضي از دوستان، دوران جاهليتم خيلي خيلي شادتر و شلوغتر و سرحالتر بودم...الان اما اينطوري نيستم...هرچي ميگذره گوشه گيرتر ميشم... برا چي اينطوريه؟؟ چرا آدمايي كه به اصطلاح بي قيدترن، شادترن؟؟( شده حتي تو ظاهر؟) گاهي دلم برا اون دورانم تنگ ميشه( اما دوس ندارم برگردم به اون دورانماااااا...)...دوس ندارم منزوي باشم....سولي كه اين روزا همش تو ذهنمه اينه كه: مگه اسلام مخالف شاديه؟؟ اگه نه پس چرا من الان كه ميخوام رعايت كنم بعضي چيزا رو حالم بجا اينكه بهترباشه، بدترشده؟؟؟؟

من هم موافقم....چطور میشه که یک مومن شاد نیست نه اینکه گوشه گیر باشه،نه....اتفاقا فعالیت اجتماعی شان هم خوب است اما شاد نیست....در این صورت کسی به دین علاقه مند نمیشه .....مشکل از چیست واقعا؟

velayat;383257 نوشت:
می دانستم نگاه به آنها برای ازدواج ایرادی ندارد
ولی این وقتی است که تقریبا همه مشکلات برای ازدواج حل شده باشد
وگرنه به این بهانه نمی تواندی ک پسر برود در خیابان و به دخترها نگاه کند تا کیس مناسب برای ازدواج را پیدا کند
بعد هم من می گویم چه اشکالی دارد صرفا برای رویت صورت زنان به انها نگاه کنیم؟بدون قصد ازدواج

ببینید تو دین اسلام اومده که عقل رسول باطنیست اما دین کامل است یعنی ممکنه جایی عقل ادم نرسه و باید از دین پیروی کنه....

این نظر شماست که چه عیبی داره نگاه زنان کرد بدون قصد ازدواج (البته نگاه بدون غرض و گذرا بدون تعمد مانعی نداره ) ولی بنظرتون این نگاه زمینه و شرایط رو برای رفتارهای دیگه فراهم نمیکنه؟

اون قضیه چند همسری دلایل مخصوص به خودش رو داره....(1-کم شدن تعداد مردان در اثر وقایع و حوادث و بی سرپرستی زنان 2- نیازمندی جنسی و عاطفی زن و مرد 3- چهارچوب بخشیدن به انواع ازداج و دلایل دیگر)
حالا اگه زن و مرد مجرد یا متاهل هی بخاد نگاه نامحرم کنه خب آدمه دیگه بی احساس نیست ممکنه از شوهر یا زن خودش زده بشه ممکنه اگه مجرد باشه تن به ازدواج سطحی بزنه...

اصلا سلامت روان افراد هم به مخاطره میفته بنده روانشناسی خوندم و تو مرکز مشاوره کار می کنم همین نگاه ها که اغاز کننده روابط هستند متاسفانه الان خیلی مشکل ساز شده اند علاوه بر اینکه زندگی با همسر را بهم ریخته فرد دیگر ارامش فکری ندارد اگه هم مجرد باشد باز هم اثرات نامطلوب خود را میگذارد.

من فکر میکنم درچشیدن شیرینی ایمان خیلی عوامل دیگه هم موثر هست، ازجمله رزق حلال

setsoko;383350 نوشت:
بسم الله... سلام.. يكي از دوستان حرفي زدن كه تا حدودي منم موافقم باهاش : "خیلی از جوانهایی که قیدی در این باره ندارند از متادینان شادترند"... راستش منم قبل متحول شدنم يا بقول بعضي از دوستان، دوران جاهليتم خيلي خيلي شادتر و شلوغتر و سرحالتر بودم...الان اما اينطوري نيستم...هرچي ميگذره گوشه گيرتر ميشم... برا چي اينطوريه؟؟ چرا آدمايي كه به اصطلاح بي قيدترن، شادترن؟؟( شده حتي تو ظاهر؟) گاهي دلم برا اون دورانم تنگ ميشه( اما دوس ندارم برگردم به اون دورانماااااا...)...دوس ندارم منزوي باشم....سولي كه اين روزا همش تو ذهنمه اينه كه: مگه اسلام مخالف شاديه؟؟ اگه نه پس چرا من الان كه ميخوام رعايت كنم بعضي چيزا رو حالم بجا اينكه بهترباشه، بدترشده؟؟؟؟

من هم خودم زمانی زیاد تو قید و بند نبودم اما وقتی که اومدم به چیزهایی رسیدم که براتون شرح میدم:

ببینید شما خودتون باید شرایط شادی حلال رو برای خودتون فراهم کنید، مثلا تو جمع دوستان مذهبی نشستن و بگو بخند ، رفتن به مسافرتهای دوستانه،ممنکنه ما گرایشات مذهبی پیدا کرده باشیم اما موقعیت های قبلی خودمون رو تغییر ندیم و این باعث بشه یاد خوش های قبلی بیفتیم و نتونیم از لذائذ حلال لذت لازم رو ببریم.

الان که مذهبی شدید اگه بعضی گناهها رو ترک کردید مثل دروغ ، غیبت ، خبرچینی ، فضولی و.... از لحاظ روانی هم اروم تر میشید چرا چون مدام نگران فهمیدن دیگران نیستید.

ممکنه هنوز بطور عمیق تر به کارهای مذهبی عادت نداشته باشیم این کار رو سختتر میکنه....امام باقر علیه السلام میفرمایند من بین دو حلال اسانتر را انتخاب میکنم. گاهی شیطان واسه اینکه بنده های خدا از دین زده بشن با وسوسه کردن انجام کارهای سخت دینی باعث بشه ادم زده بشه.

در ضمن اگه زمانی را با ادم های غیر مذهبی میخاستید سپری کنید سعی کنید بحث رو مشترکاتتون بذارید نه تفاوت دیدگاه هاتون.تو شادی ها و روز های معمولی سعی کنید با تنوع کارها علاوه بر افزودن به علاقه هاتون از یکنواختی دربیاد این تو اشتیاقتون موثره براساس تجربه .

velayat;376269 نوشت:
من سخنان شما را از منظر عقلی نقد می کنم

شما آمار مرض اعصاب را با کشورهای غربی مقایسه کنید ببینید پابه پای آنها پیش می رود.
منظور از ظلمت که مبهم است

بقیه دلایل هم همه اش صرفا نقلی بود که نیازی به بررسی از دید عقل ندارد

البته بنده از فلسفه سر در نمیارما ولی فلسفه را به خاطر عقل ورزی دوست دارم !
فکر کنم مشکل از اینجاست که ما داریم یکجانبه به اسلام نگاه می کنیم.
اسلام از یک طرف پر است از ازدواج دائم و موقت و رضایت جنسی آن هم به راحتی ! و از طرف دیگر محدودیتهای جنسی در جامعه !!
در کل قانون شریعت یک بسته کامل است. باید کامل در نظر گرفته بشود.
نمی شود با سبک زندگی غربی مسلمان هم بود. نمی شود.
خدا شاهد است که من در اغتشاشات سال 88 در میان دانشجویان بودم. چون خودم دانشجو بودم. می دیدم که بحث عقده های سرکوفت شده و نشده جنسی چه قدر جدی است ! البته عوامل دیگری هم بود که بماند !!
داریم با سبک زندگی غربی اسلام را پیاده می کنیم ! این خیلی خطرناک است !! این نصف اسلام است. مشکل درست می کند. نمی تواند ادامه پیدا کند.
آن جوان غربی تا 30 سالگی چند بار ازدواج موقت کرده است !!!!!!
آخر چه طور می شود با سبک زندگی غربی اسلام را پیاده کرد !!! مگر شتر سواری دولا دولا هم می شود !!! همه که مثل هم نیستند. همه که نمی توانند و نمی خواهند مرتاض باشند !
فقط می دانم که یکی از این دو باید غلبه داشته باشد و الا منجر به تنشهای تمام ناشدنی خواهد شد.
هی می گوییم اسلام ولی کو !؟ الگویش باید طراحی شود و پیاده شود. فرهنگش باید جا بیافتد.
توی غرب روی الگوهاشان حساب شده کار می کنند. اما یک اسلامی به عنوان ایدئولوژی مفتی افتاده کف دستمان اما روی جامعه سازی آن کار نشده است.
بماند !!؟؟
البته معنویت تا حد زیادی می تواند کنترل کننده باشد شکی در این نیست. اما نمی شود یک جانبه اسلام را پیاده کرد. مشکل درست می کند.

منم این حرفو قبول ندارم که بچه مذهبی ها شاد نیستن

این بستگی به خود فرد داره که چه جوری محیط شاد برا خودش فراهم کنه

اتفاقا من از وقتی که وارده جوٌ مذهبی ها شدم نسبت به قبل شادترم چون تفریحاتمون متناسب با دین هست

و حتی مثه بقیه میریم بیرون و گردشمونم داریم ولی برا خودم ی سری چاچوب و اصولی رو مشخص کردم و رعایت میکنم

با اینکه گاهی جاهای شلوغه شهر میریم جوری به ادم نگاه میکنن که انگار ما اشتباهی کردیم و جای ماها نیست اما این باعث نمیشه که ماها به گوشه گیر شدن پناه ببریم

بلکه باید بیشترم حظور داشته باشیم

بدون گناه هم میشه از زندگی لذت برد...:Gol:

همره;383482 نوشت:
حالا اگه زن و مرد مجرد یا متاهل هی بخاد نگاه نامحرم کنه خب آدمه دیگه بی احساس نیست ممکنه از شوهر یا زن خودش زده بشه ممکنه اگه مجرد باشه تن به ازدواج سطحی بزنه...
این مشکل در چند همسری هم هست مثلا مردی 100 تا زن صیغه کنه یا اصلا چهارتا زن بگیره طبیعی نسبت به زن اولش زده می شه.
من بعضی ها را می شناسم زن دارن چشم چرونم هستن زندگیشونم مشکلی پیدانکرده

همره;383482 نوشت:
اصلا سلامت روان افراد هم به مخاطره میفته بنده روانشناسی خوندم و تو مرکز مشاوره کار می کنم همین نگاه ها که اغاز کننده روابط هستند متاسفانه الان خیلی مشکل ساز شده اند علاوه بر اینکه زندگی با همسر را بهم ریخته فرد دیگر ارامش فکری ندارد اگه هم مجرد باشد باز هم اثرات نامطلوب خود را میگذارد.

نمی فهمم چرا آرامش فکری نداره ؟ خب اگر بره با 4 زن ازدواج هم کنه یا 10 زن صیغه کنه هم که بیشتر آرامش فکر ینداره
در مورد حجاب فقط به صورت زن نگاه می کند اما در ازدواج که قضیه حادتر می شود.

همره;383482 نوشت:
البته نگاه بدون غرض و گذرا بدون تعمد مانعی نداره
من منظورم با قصد ریبه بود

velayat;383547 نوشت:
این مشکل در چند همسری هم هست مثلا مردی 100 تا زن صیغه کنه یا اصلا چهارتا زن بگیره طبیعی نسبت به زن اولش زده می شه.
من بعضی ها را می شناسم زن دارن چشم چرونم هستن زندگیشونم مشکلی پیدانکرده

نمی فهمم چرا آرامش فکری نداره ؟ خب اگر بره با 4 زن ازدواج هم کنه یا 10 زن صیغه کنه هم که بیشتر آرامش فکر ینداره
در مورد حجاب فقط به صورت زن نگاه می کند اما در ازدواج که قضیه حادتر می شود.

من منظورم با قصد ریبه بود

من هم خیلی ها را می شناسم که زن دارند چشم چران هم هستند مشکل هم دارند !
محدودیت های اجتماعی باید در کنار ازدواج راحت باشد حتی ازدواج موقت و لا غیر.
امروزه که زندگی ماشینی شده نیازی به چهارتا ازدواج نیست. چهار تا ازدواج به درد زندگی صحرانشینی می خورد.

سلام.
به قول حاج آقا انصاری ما نباید بهشت بینهایت رو به قد جنس مخالفمون که به 2 متر هم نمیرسه بفروشیم.
این میشه که بها پیدا میکنیم.و تبدیل به انصار حضرت ولی عصر میشویم.اللهم اجعلنا من اعوانه و انصاره
یاعلی:Gol:

من مانده ام چه طور غربی ها دارند این قدر قدرتمند عمل می کنند. چه طور مردم و حتی کشیشها را شستشوی مغزی داده اند. چند ده سال کار کرده اند و دارند ازدواج هم جنس با هم جنس را جا می اتدازد. آن هم در ایالات متحده که کم کاتولیک ندارند دارند جا می اندازند. لابد می گویید همه شان فاسد هستند و مقاومتی نیست. نه اینطور نیست. اربابان سرمایه داری و صهیونسم جهانی قدرتمند عمل می کنند. معجزه آنها رسانه ها هستند و مدیریت افکار عمومی.
آن وقت ما در ازدواج دو ناهم جنس مانده ایم :khaneh:
آخر برخی ها می گویند مگر دو جنس مخالف باید رابطه داشته باشند !؟ نه پس همه چیز تزئینی است ! آقایون روانشناس می گویند ازدواج موقت مانع ازدواج دائم است. آخر اینها که خود روانشناسیشان را از غرب آموخته اند بروند این حرفها را به خود غربی ها بزنند. چه طور با این همه بی بندباری در غرب هنوز آنها تمایل به ازدواج دائم دارند !؟؟ حتی هم جنس با هم جنس !!!! :Gig:
مفهوم دوست پسر و دختر که از غرب آمده است تقریبا شبیه همان ازدواج موقت است. در بطن آن نوعی تعهد است. مثلا یک برادر نگران است که دوست پسر خواهرش دارد به او خیانت می کند. می پرسد که چگونه به خواهرش بگوید. این یعنی تعهد. البته آنجا بی بندباری بی داد می کند.
آنها هم می فهمند. آنها هم اصرار دارند که این روابط در چارچوب خانواده باشد. نه مخفی. دوباره این شبیه ازدواج موقت است.
این موجی که از غرب آمده ما را با خود خواهد برد.
دنیا عوض شده است. یا باید الگوهای اسلامی پیاده شود و یا الگوهای غربی به طور خودکار پیاده می شود !
اما نیاز به یک قدرت معجزه آساست. همان قدرتی که غربی ها دارند با آن هم جنس بازی را جا می اندازند. مخلوطی از رسانه و سیاست و .... خلاصه نمی دانم دقیقا چه طور این کارها را می کنند.

امام علی علیه السلام می فرمایند: مَنْ اطْلَقَ طَرَفَهُ کَثُرَ أسَفُهُ : هر کس عنان چشم خود را رها کند حسرت و اندوهش بسیار شود.

[h=2]راه درمان (نگاه به نامحرم) چیست؟ [/h]راستی راه درمان این همه فساد و ابتذال و ناهنجاری و ولنگاری که در اجتماع ما مشاهده می شود،چیست؟!

برای فرو بستن چشم هایم، بهانه ای زیباتر از اینکه خداوند گفته ای مومن به من! چشمت را از نگاه ناروا فرو بند، پیدا نکردم.قُلْ لِلْمُۆْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذٰلِکَ أَزْکَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ‌به مردان با ایمان بگو: «دیده فرو نهند و پاکدامنى ورزند، که این براى آنان پاکیزه ‏تر است، زیرا خدا به آنچه مى‏ کنند آگاه است.» سوره مبارکه نور – آیه 30

maes;383549 نوشت:

من هم خیلی ها را می شناسم که زن دارند چشم چران هم هستند مشکل هم دارند !
محدودیت های اجتماعی باید در کنار ازدواج راحت باشد حتی ازدواج موقت و لا غیر.
امروزه که زندگی ماشینی شده نیازی به چهارتا ازدواج نیست. چهار تا ازدواج به درد زندگی صحرانشینی می خورد.

بحثم سر جواز اسلام است نه وقوع خارجی اش

سلام

maes;383713 نوشت:
دنیا عوض شده است. یا باید الگوهای اسلامی پیاده شود و یا الگوهای غربی به طور خودکار پیاده می شود !
اما نیاز به یک قدرت معجزه آساست. همان قدرتی که غربی ها دارند با آن هم جنس بازی را جا می اندازند. مخلوطی از رسانه و سیاست و .... خلاصه نمی دانم دقیقا چه طور این کارها را می کنند.

تحلیل نسبتا خوبی بود.اول این که غربی ها در کارهای شر استاد استادان هستند و کارشان را خوب بلد هستند و حتی از وجود جنیان هم استفاده میکنند اما این که میگویید ما به قدرتی که غرب دارد،نیاز داریم،من کاملا با این حرف موافق نیستم.چون اگر ما مسلمانان بخواهیم قدرت داشته باشیم این طور قدرتی -که غربی ها دارند- کوچکترین و بی اثر ترین قدرت است برای ما.ما شیعیان میتونیم قدرتی داشته باشیم که از دوران انقلاب هم بیشتر سرافرازی داشته باشد برایمان.البته اگر بخواهیم.شما ببینید چقدر غرب بر این کشور کار کرد چقدر این کشور را در زمان مستبدان به فساد کشاند و یا غارت کرد ولی در هر صورتی که بود ملت ایران با چند راهپیمایی و تقدیم شهدا نتنها جلوی ابر قدرت های غربی و سلاح هایشان ایستاد بلکه گروهک های ضد انقلاب و تیمی را هم قلع و قمع کرد.شما حتما سخنرانی امام (ره) را دیده اید در بهشت زهرا(س).از تمام کشور، مردم رفتند تهران و واقعا حماسه ای فرهنگی سیاسی و نظامی را آفریدند.پس فقط جمعیت شیعه اگر بخواهد حماسه بیافریند و جلوگیری کند در یک روز میتواند به قدرت الهی ، حال چه برسد به این که اما عصر (عج) حاضر باشند و ظهور کنند که در آن صورت این جهان میشود یک دنیایی که خداوند متعال در اوایل خلقت انسان به آن نظر فرموده بود.انشاءالله.موفق باشید
یاعلی:Gol:

موضوع قفل شده است