ذبح مرغ....سوال شرعی.....سربریدن مرغ!!!

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ذبح مرغ....سوال شرعی.....سربریدن مرغ!!!

سلام
مدتیه سوالی ذهنم رو مشغول کرده!!!
این مرغهایی که ما میخوریم،جدا از هورمونی بودنشون،آیا واقعا" موقع ذبح،ذبح شرعی میشن؟آیا اون کسانیکه حیوانات رو ذبح می کنن به دستور ذبح که اسلام داده عمل میکنن؟!
آیا تحقیق کردن برای اینکه بدونیم حیوانی،مثلا مرغ،ذبح شرعی شده یا نه سپس خریداری کنیم لازم و واجبه؟!

مرجع:آیت الله خامنه ای(حفظه الله)

[SPOILER]لطفا به همه سوالاتی که پرسیدم پاسخ دهید.متشکرم .[/SPOILER]

با نام الله

کارشناس بحث: استاد نور

باغ بهشت;376058 نوشت:
سلام
مدتیه سوالی ذهنم رو مشغول کرده!!!
این مرغهایی که ما میخوریم،جدا از هورمونی بودنشون،آیا واقعا" موقع ذبح،ذبح شرعی میشن؟آیا اون کسانیکه حیوانات رو ذبح می کنن به دستور ذبح که اسلام داده عمل میکنن؟!
آیا تحقیق کردن برای اینکه بدونیم حیوانی،مثلا مرغ،ذبح شرعی شده یا نه سپس خریداری کنیم لازم و واجبه؟!

مرجع:آیت الله خامنه ای(حفظه الله)

با سلام و عرض ادب

اگر از بازار مسلمین تهیه میکنید بنابر حلیت و ذبح شرعی است و نیازی به تحقیق و تفحص نیست.

استفتا از دفتر آیه الله خامنه ای

ما چون اهل روستا هستیم و از مرکز شهر دوریم بیشتر مرغ زنده میخریم و خودمون اونو ذبح می کنیم بیشتر بابا و داداشم سر مرغه رو می برن ولی بعضی وقتا مرد توی خونه نیست . که اینکارو مامانم انجام میده

من شنیدم که میگن اگه مرد خونه نباشه باید از همسایه ها تا هفت خونه بگردی اگه مرد پیدا نشد اون وقت زن میتونه مرغ رو ذبح کنه میخواستم بدون آیا این حرف صحت داره ؟اگر زنی کار ذبح رو انجام بده از نظر مراجع اشکال دارد؟ چون خودم هم یه بار سر مرغه بیچاره رو بریدم:Ghamgin: و بعدش خیلی احساس گناه کردم آخه ما آدما به خاطر شکممون خیلی ظالم میشیم:Ghamgin:

دردائل;376372 نوشت:
ما چون اهل روستا هستیم و از مرکز شهر دوریم بیشتر مرغ زنده میخریم و خودمون اونو ذبح می کنیم بیشتر بابا و داداشم سر مرغه رو می برن ولی بعضی وقتا مرد توی خونه نیست . که اینکارو مامانم انجام میده

من شنیدم که میگن اگه مرد خونه نباشه باید از همسایه ها تا هفت خونه بگردی اگه مرد پیدا نشد اون وقت زن میتونه مرغ رو ذبح کنه میخواستم بدون آیا این حرف صحت داره ؟اگر زنی کار ذبح رو انجام بده از نظر مراجع اشکال دارد؟ چون خودم هم یه بار سر مرغه بیچاره رو بریدم و بعدش خیلی احساس گناه کردم آخه ما آدما به خاطر شکممون خیلی ظالم میشیم

با سلام و عرض ادب

ذبح، توسط زن مسلمان اشکال ندارد.

رساله مراجع،م2594

موضوع قفل شده است