جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیین مسیحیت

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  علاقه
  نجوم و دین و مذهب اسلام و سیاست
  نوشته
  456
  حضور
  16 روز 11 ساعت 1 دقیقه
  دریافت
  13
  آپلود
  0
  گالری
  7
  صلوات
  2026

  آیین مسیحیت
  آیین مسیحیت یک آیینیکتاپرستانه است که بر آموزه‌ها و سخنان عیسی ناصری (مسیح) استوار گشته‌است. آموزه‌هایی چون تثلیث، مرگ مسیح به عنوان کفارهٔ گناهان، تعمید آب و روح القدس از باورهای بنیادین این آیین هستند. مسیحیت با داشتن ۲٫۲ میلیارد پیرو بزرگترین دین جهان از دید شمار پیروان است.
  روزگار پدران نخستین کلیسا


  پدر کلیسای نخستین بیشتر کسانی به شمار می‌آیند که در روزگار پیامبری زیسته و پس از مرگ پیام آوران (حواریون) رسیدگی و رهبری کلیسا را بردوش گرفته‌اند. این پدران شامل قدیس کلمنت که به عنوان پلی میان روزگار رسولی و پدران نخستین کلیسا برشمرده می‌شود، شهید ایگناتویس (میانه‌های سده ۱ - آغاز سده ۲ م.) اسقف انطاکیه و شاگر یوحنای حواری، پلیکارپ شهید (۶۹-۱۵۵ م.) شاگرد یوحنای رسول به همراه کشیش هرماس هستند. پارینهترین نوشته از این روزگار رسالهٔ نخست کلمنت است. همچنین هفت رسالهٔ ایگناتیوس، رسالهٔ پلیکاپ به فیلیپیان، رساله دوم کلمنت و رسالهٔ کشیش هرماس از دیگر آثار این زمانه هستند.

  کتاب مقدس


  کتاب مقدس شامل «عهد عتیق» و «عهد جدید» است.

  عهد عتیق


  نام این بخش از کتاب مقدس یعنی «عهد عتیق» بر خلاف معنایی که از کلمه «عهد» در زبان فارسی برداشت شده (یعنی عهد به مفهوم یک دوره زمانی) به معنای «دوره کهن» نیست. این عبارت به معنی دقیق به عهد و پیمانی اشاره می‌کند که خداوند با ابراهیم بست. مفهوم کلی این پیمان این بود که خداوند او را انتخاب نمود تا نخستین انسان پس از آدم باشد که با او ارتباط نزدیک برقرار می‌نماید و او نیز به خداوند ایمان آورد. خداوند همچنین وعده ازدیاد نسل را به وی داد که مدتی بعد توسط اسحاق (همان پسر که یهودیان و مسیحیان عقیده دارند ابراهیم او را برای قربانی کردن به کوه برد) عملی گردید. خداوند همچنین نشانه‌ای برای این عهد و پیمان مقرر نمود که آن بریدن قسمتی از پوست اضافی آلت تناسلی مردانه(ختنه) است.این بخش از «کتاب مقدس» شامل: شرح چگونگی خلقت جهان و نوع بشر و سپس شرح زندگی و ارتباطات روحانی نخستین پیامبران از ابراهیم به بعد است. این بخش با کتاب پیدایش شروع می‌گردد و پس از چند بخش که حاوی توضیحات کلی در مورد زندگی پیامبران پس از ابراهیم است، کتاب تورات وسپس کتب پیامبران پس از موسی را شامل می‌شود. دو بخش متفاوت نیز در کتاب عهد عتیق وجود دارد که به اشعار دو پیامبر یعنی داوود و سلیمان نبی می‌پردازد. این دو کتاب به ترتیب «مزامیر داوود» و «امثال سلیمان» نام دارند. بخش قابل توجهی از اشارات به آمدن مسیح در آینده، در کتاب «مزامیر داوود» - که حاوی گفتگوی داوود نبی با خداوند و نیز سخنانی که داوود به هدایت روح و وحی خداوند می‌گوید (در قالب بیش از ۵۰۰ قطعه شعری) - آمده‌است. عهد عتیق کلا شامل ۳۹ کتاب است.

  عهد جدید (انجیل)


  نام این بخش (عهد جدید) نیز همانند «عهد عتیق» به یک پیمان اشاره دارد که آغازگر دوره جدیدی از ارتباط خداوند و نوع بشر می‌باشد.مفهوم این پیمان برداشتن شریعتی که خداوند به وسیله موسی مقرر کرده بود از زندگی بشر و بخشش کلیه گناهان انسان به وسیله ایمان به خداوند بود. نشانه و در حقیقت اصل محوری این پیمان بخشش کلیه گناهان نوع بشر (از آغاز تا پایان جهان) به واسطه قربانی شدن عیسی مسیح (یعنی صورت بشری خداوند) است.

  این بخش شامل کتابهای زیر است (۲۷ کتاب):


  • چهار انجیل که به‌وسیله چهار حواری(رسول) مسیح نگاشته شده یعنی اناجیل «متی»، «مرقس»، «لوقا» و «یوحنا»؛
  • کتاب «اعمال رسولان» شامل سرگذشت رسولان پس از عروج عیسی به آسمان
  • نامه‌های پنج تن از حواریون مسیح یعنی «پولس»، «پطرس»، «یعقوب»، «یوحنا» و «یهودا» به اقوام مختلف غیر یهودی و یهودی
  • کتاب «مکاشفهٔ یوحنا»

  توضیح اضافی: در میان دوازده رسول (حواری) مسیح، دو «یهودا» وجود داشت که یکی از آنان مشهور به «یهودای اسخریوطی» به خاطر چند سکه نقره، مسیح را تسلیم کرد.  تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد

 2. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۲
  علاقه
  عقاید مهدویت یهودیت
  نوشته
  38
  حضور
  1 روز 17 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  70  بسم الله الرحمان الرحیم
  سلام علیکم
  مسیحیت به پیروان عیسی مسیح (ع) می گویند، ایشان از پیامبران اولوالعزم و صاحب کتاب می باشد پیروان او بعدا به فرقه های متعددی تقسیم شدند ولی در میان همه فرق آنها سه فرقه از معروفیت بیشتری برخودار می باشند .
  در سال 1054 میلادی به علت اختلافی که بین امپراطور روم غربی و امپراطور قسطنطنیه رخ داد مسیحیت به دو گروه کاتولیک یعنی عمومی و ارتدکس به معنای سنت گرا تقسیم شدند.
  مسیحیت کاتولیک به پاپ واحد اعتقاد دارند و آنها پاپ را معصوم میدانند و کشیشهای آنها ازدواج نمی کنند وزبان مقدسشان لاتین است و در مراسم عبادیشان فقط با زبان لاتین سخن می گویند .
  ولی ارتدکس به پاپ واحد اعتقاد ندارند و او را معصوم نمی دانند زبان مقدسشان یونانی است و کشیشهایشان ازدواج می کنند و در مراسم عبادیشان به هر زبانی که خودشان صحبت می کنند دعا می خوانند.
  در سال 1517 در بین مسیحیت کاتولیک شخصی بنام مارتین لوتر که خود از کشیشان مسیحی بود، انتقادات زیادی به مسیحیت کاتولیک وارد کرد تا آنجا که انتقادات و مغایرتهای مسیحیت حقه را با آنچه مسیحیت کاتولیک داشت را جمع آوری کرد و طی لیستی به 95 مورد رسید که همه را بر در کلیسای خود زد و بعداز آن کشیشهای دیگری نیز از او پشتیبانی کردند و فرقه دیگری به نام معترضین به مسیحیت کاتولیک به نام پروتستان تشکیل شد.
  پرتستان به معنی معترض می باشد آنها اعتقاد به پاپ ندرند و برای ارتباط با خدا واسطه ای مثل پاپ و کشیش بین خودشان و خدا قرار نمی دهند وکشیشهای آنان ازدواج می کنند وهیچ اعتقادی به اعتراف به گناه در نزد کشیشها وپاپ ندارند و سعادت آخرتی را در آباد کردن دنیا وپیشرفت علمی در دنیا می دانند.
  مسیحیان معتقدند که عیسی (ع) برای جبران گناهان مردم وبخشیده شدن آنها به صلیب کشیده شد ولی بعد از سه روز زنده شد ودرجلوی چشمان بعضی از حواریون به آسمان صعود کرد تا ذخیره ای برای آخرالزمان باشد و در روز موعود نزول کرده و دنیا پر از عدل کند .
  مسلم است که در دین مسیحیت فقط یک کتاب آسمانی بوده است ولی اکنون بیش از 300 انجیل وجود دارد که فقط چهار انجیل متی ،لوقا ، یوحنا ، مرقس معروف است لذا مسیحیت اعتقاد دارند که عیسی مسیح هرگز کتابی نداشته و کتابی هم ازجانب خدا براو نازل نگشته است بلکه تعالیم او تا مدت سی سال بین اصحابش سینه به سینه بیان می شد و بعد ازآن حواریون این کتابها را نوشتند ولی آنها چون با الهامات روح القدس می نوشتند بنابر این آنچه خدا می خواست همان را می نوشتند.

  والسلام


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جمع بندی چرا نگوییم عالم علت ندارد؟
  توسط velayat در انجمن براهین اثبات خدا
  پاسخ: 674
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۱/۱۹, ۰۹:۰۹
 2. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۰/۱۰, ۲۰:۰۰
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۲/۲۸, ۱۴:۰۷
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۲/۱۷, ۱۲:۴۲

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود