توصیه هایی درباره درس خواندن

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
توصیه هایی درباره درس خواندن

سلام.
میخواستم چند تا موارد از خوب درس خواندن و با لذت درس خواندن را بدونم.
ممنون میشم

برچسب: 

[="Blue"]

رادین;375216 نوشت:
سلام.
ممنون میشم

سلام
به نظر من اگر به آن چیزی که می خونی علاقه داشته باشی خیلی خوب متوجه میشی اما اگر علاقه نداشته باشی ....[/]

اگر از خوندن درس هدف های ریز و درشت داشته باشیم ، به نظرم می تونه هنگام مطالعه و یادگیری، درس ها لذت بخش شوند.
(هدف ریز : مثلا در همین درسی که می خونم ، میخوام نمره ی تاپ و عالی بگیرم)
(هدف درشت:مثلا فلان رشته ی دانشگاهی میخوام قبول بشم.)

رادین;375216 نوشت:
سلام.
ممنون میشم

انگیزه و علاقه مهمترین مورده

انگیزه مثل موتور محرکه عمل می کنه و علاقه به مطلب هم لذت ایجاد می کنه
و البته بعد از این دو مورد موارد فرعی زیادی وجود داره

رادین;375216 نوشت:
سلام.
ممنون میشم

راهکار:
ترک فضای اینترنت و محدود کردن ساعات کار با کامپیوتر به چند دقیقه در هفته

اگه بجز درس موفق ترین نرید سمت درس

با بسم الله الرحمن الرحیم شروع کن
خدا تو درس خوندن کمکت میکنه

ask;375326 نوشت:

سلام
به نظر من اگر به آن چیزی که می خونی علاقه داشته باشی خیلی خوب متوجه میشی اما اگر علاقه نداشته باشی ....

اگر علاقه نداشته باشیم باید علاقه را ایجاد کنیم.
مثلاً مطلب را به صورت خنده دار در آوریم و تکرار کنیم. اینگونه سخت تر فراموش می شود.
بسیار راهکار مناسبی است که برای فهمیدن یک مطلب، آن را با مثال های خنده دار و اصطلاحاً "مزخرف" و "شوخی" بیاراییم.

امین 79;551069 نوشت:
با بسم الله الرحمن الرحیم شروع کن
خدا تو درس خوندن کمکت میکنه

همچنین با وضو بودن و تا حد امکان رو به قبله بودن در هنگام مطالعه

راستش من اصلا به درس علاقه ندارم ! به مهندسی علاقه ندارم ! به اجبار پدر و مادر مجبور شدم بخونم برای همینم اصلا توی درسم موفق نشدم ! خودم زیست شناسی رو دوس داشتم

سلام.
اون کاربر عزیزی که پست شماره 6 رو دادند کاش به تاریخ موضوع (تاپیک) توجه کافی می کردند. کسی که این سوال رو کرده بود از سوالش یک ساله که می گذره! کسی هم دوباره در ادامه سوالی مطرح نکرده بود که نیازی به جواب دادنش بوده باشه.

[="Navy"]

tah;551089 نوشت:
راستش من اصلا به درس علاقه ندارم ! به مهندسی علاقه ندارم ! به اجبار پدر و مادر مجبور شدم بخونم برای همینم اصلا توی درسم موفق نشدم ! خودم زیست شناسی رو دوس داشتم

سلام

توصیه می کنم فیلم سینمایی هندی «سه احمق» رو حتما ببینید.-از بابت اسمش عذرخواهی می کنم- بارها و بارها از تلویزیون پخش شده، سه بارش رو که من دیدم، بیشتر هم نشون داده باشه اطلاع ندارم.

داستان سه دوست دانشجو هستش که هر کدوم به دلایلی مجبور شدن که رشته ی مهندسی بخونن، خیلی جالب و آموزنده اس. قول می دم از دیدنش پشیمون نمی شین!

نکات ظریف زیادی توی این فیلم هست! اینکه وجود اضطراب چقدر می تونه توی روند تحصیلی تاثیر بذاره، هدف های مختلف برای درس خوندن و کلی نکات جالب دیگه... ومهمتر از همه ی اینها، وجود علاقه به رشته ی تحصیلی

بزرگوار! اینم در نظر بگیرین که گاهی وقتا لازمه که علاقه رو خودمون بوجود بیاریم! البته منظورم از این حرف اصلا این نبود که مورد شما از اوناییه که باید ایجاد علاقه کنین! نه اصلا...
[/]

میشه خودتون بگید ازتباطش با من چیه ؟ یعنی موفق شدن توی مهندسی یا رشته رو عوض کردن ؟ چون سخته پیدا کردن فیلم

porteqal;551994 نوشت:

سلام

توصیه می کنم فیلم سینمایی هندی

«سه احمق» رو حتما ببینید.-از بابت اسمش عذرخواهی می کنم- بارها و بارها از تلویزیون پخش شده، سه بارش رو که من دیدم، بیشتر هم نشون داده باشه اطلاع ندارم.

داستان سه دوست دانشجو هستش که هر کدوم به دلایلی مجبور شدن که رشته ی مهندسی بخونن، خیلی جالب و آموزنده اس. قول می دم از دیدنش پشیمون نمی شین!

نکات ظریف زیادی توی این فیلم هست! اینکه وجود اضطراب چقدر می تونه توی روند تحصیلی تاثیر بذاره، هدف های مختلف برای درس خوندن و کلی نکات جالب دیگه... ومهمتر از همه ی اینها،

وجود علاقه به رشته ی تحصیلی

بزرگوار! اینم در نظر بگیرین که گاهی وقتا لازمه که علاقه رو خودمون بوجود بیاریم! البته منظورم از این حرف اصلا این نبود که مورد شما از اوناییه که باید ایجاد علاقه کنین! نه اصلا...

میشه خودتون بگید ازتباطش با من چیه ؟ یعنی موفق شدن توی مهندسی یا رشته رو عوض کردن ؟ چون سخته پیدا کردن فیلم

سلام به همگی
من به این اعتقاد دارم اگه توی درس خوندن یه هدفی رو برای خودت مشخص کنی ،حتما بهش می رسی .

[="Tahoma"][="Teal"]

لبیک یا علی النقی;551085 نوشت:
اگر علاقه نداشته باشیم باید علاقه را ایجاد کنیم.
مثلاً مطلب را به صورت خنده دار در آوریم و تکرار کنیم. اینگونه سخت تر فراموش می شود.
بسیار راهکار مناسبی است که برای فهمیدن یک مطلب، آن را با مثال های خنده دار و اصطلاحاً "مزخرف" و "شوخی" بیاراییم.

ميشه اينو بيشتر توضيح بدين؟!:Gig:[/]

خر خونی جواب میده :khaneh:

درس خوندن با مطالعه ی ازاد یه دنیا فاصله داره. به نظر شما چند درصد محصلین از درس خوندن لذت می برن. اساسا درس بخاطر اجبار و استرس امتحان لذتش سخت تر قابل درکه. ما هم به ندرت بخاطر تشنگی به علم میایم و معمولا واسه مدرک و حرف مردم و موقعیت اجتماعی و زمینه سازیه ازدواج و امثالهم درس می خونیم. درس خوندن به هر دلیلی که باشه با صفا کردن جلو نمیره و باید واسش یه جایی افسار نفستو محکم بکشی تا سرت بیاد رو کتاب. اصلا درس خوندن بیشتر از خود اطلاعاتش از این نظر که خودتو مجبور به امری خلاف میلت می کنی سازنده تر هست و به نظرم این ارزشش از خود درس بیشتره.هر چی بیشتر تو زندگی واسه هدفت تلاش کنی معمولا نتیجش بیشتر در وجودت ریشه میکنه و قدرشو بیشتر میدونی.علاوه بر تمام این ها دوستی دارم که تا ۳۰ سالگی فقط درس خوند و اون اواخر می گفت که حالم داره از درس و امتحان بهم می خوره ولی الان استاد دانشگاه تهرانه و میگه الان می فهمم درس چه لذتی داره. شما هم اهدافتو می تونی رو دیوار بزنی و هر روز چند بار بخودت تلقین کنی که هرکاری رو می تونی انجام بدی. به هر حال موفقیت در درس ها و تمام مراحل زندگی رو واسه همتون ارزو می کنم

[="Navy"]

tah;552001 نوشت:

بزرگوار من اصلا نمی گم و نگفتم این فیلم به شما ارتباط داره یا نه!

یکی از شخصیت های فیلم به عکاسی حیات وحش علاقه داره ولی به اصرار پدرش رفته مهندسی بخونه که آخرش هم به اجبار پدرش رو راضی می کنه که پی شغل مورد علاقه اش بره چون نتونسته توی مهندسی موفق باشه. بازم منظورم این نیست که شما هم مثل ایشون می تونین مسیرتون رو تغییر بدین، آیا موفق بشین آیا نشین...

منتها کاراکتر اصلی فیلم با چنان علاقه ای درس می خونه که آدم به وجد می آد! برای درس خوندن بهتر و مفیدتر انگیزه پیدا می کنه...

در حالت کلی منظور من این بود که شاید با دیدن فیلم، همزادپنداری عمیقی احساس می کنین که انگیزه تون رو برای درس خوندن بیشتر می کنه(حالا یا تو همین رشته ی مهندسی که خوندین یا هر مسیری که احساس می کنین به صلاحتونه)

البته شما می تونین همین رشته رو ادامه بدین و برای ارشد تحقیق کنین ببینین می شه گرایش هایی از اون رو که مرتبط با زیست شناسی هم باشه پیدا کرد یا نه!

توی گوگل اسم فیلم رو بنویسین می تونین از سایت ویکی پدیا(دانشنامه ی آزاد) شرح فیلم رو بخونین.

براتون آرزوی موفقیت می کنم.[/]

با سلام من مهندس هوا فضای آیندمبعلللللللهههههخب تلقین میکنم دیگهچرا اینجوری نگا میکنید؟؟؟؟؟

porteqal;552225 نوشت:

بزرگوار من اصلا نمی گم و نگفتم این فیلم به شما ارتباط داره یا نه!

یکی از شخصیت های فیلم به عکاسی حیات وحش علاقه داره ولی به اصرار پدرش رفته مهندسی بخونه که آخرش هم به اجبار پدرش رو راضی می کنه که پی شغل مورد علاقه اش بره چون نتونسته توی مهندسی موفق باشه. بازم

منظورم این نیست که شما هم مثل ایشون می تونین مسیرتون رو تغییر بدین، آیا موفق بشین آیا نشین...

منتها کاراکتر اصلی فیلم با چنان علاقه ای درس می خونه که آدم به وجد می آد! برای درس خوندن بهتر و مفیدتر انگیزه پیدا می کنه...

در حالت کلی منظور من این بود که شاید با دیدن فیلم، همزادپنداری عمیقی احساس می کنین که انگیزه تون رو برای درس خوندن بیشتر می کنه(حالا یا تو همین رشته ی مهندسی که خوندین یا هر مسیری که احساس می کنین به صلاحتونه)

البته شما می تونین همین رشته رو ادامه بدین و برای ارشد تحقیق کنین ببینین می شه گرایش هایی از اون رو که مرتبط با زیست شناسی هم باشه پیدا کرد یا نه!

توی گوگل اسم فیلم رو بنویسین می تونین از سایت

ویکی پدیا(دانشنامه ی آزاد) شرح فیلم رو بخونین.

براتون آرزوی موفقیت می کنم.

متشکرم جواب کاملی دادین

MD70;552240 نوشت:
با سلام من مهندس هوا فضای آیندمبعلللللللهههههخب تلقین میکنم دیگهچرا اینجوری نگا میکنید؟؟؟؟؟

امضا میدی ؟ :khaneh:

alibay;552285 نوشت:
نقل قول نوشته اصلی توسط MD70 نمایش پست ها
امضا میدی ؟

نه واقعا آقای MD70 راست میگن .مگه نشنیدید که میگن :
زبان بنده قلم پروردگاره!!!:ok:

گل گندم;552927 نوشت:
نه واقعا آقای MD70 راست میگن .مگه نشنیدید که میگن :
زبان بنده قلم پروردگاره!!!:ok:

سلام،خب از این به بعد بهم بگید مهندس هوا و فضا
تا هم عادت کنید و هم من انگیزه پیدا کنم خخخخ

ناگفته هاي ناب;552024 نوشت:
ميشه اينو بيشتر توضيح بدين؟!

سلام
به این آدرس مراجعه بفرمایید.
مثال هایی دراین مورد زده
http://www.daneshju.ir/forum/f440/t109993.html
سلامت باشید

MD70;553508 نوشت:
سلام،خب از این به بعد بهم بگید مهندس هوا و فضا
تا هم عادت کنید و هم من انگیزه پیدا کنم خخخخ

سلام
خوب شاید بازم مهندس هوافضا اینجا باشه ... یه وقت اشتباهی می گیرن .. مشکل ساز میشه :khaneh:

سلوم به همگی
من یه توصیه ی دیگه هم برای اینکه توی امتحانات نمره ی خوبی بیاری رو دارم :
قبل از امتحان از خدا بخواهید که اون امتحانو براتون پر برکت کنه .......
اونقققدرر تاثیر داره که نگو:ok:

گل گندم;553826 نوشت:
سلوم به همگی
من یه توصیه ی دیگه هم برای اینکه توی امتحانات نمره ی خوبی بیاری رو دارم :
قبل از امتحان از خدا بخواهید که اون امتحانو براتون پر برکت کنه .......
اونقققدرر تاثیر داره که نگو:ok:

سلام
این روش برای دخترانی که خرخونی کردن جواب میده نه ما پسرا :khaneh:

alibay;554030 نوشت:
سلام
این روش برای دخترانی که خرخونی کردن جواب میده نه ما پسرا :khaneh:

انقدر برا دخترا شایعه درست نکنید. خدارو خوش نمیاد.
اینکه میگن "دخترها بیشتر درس می خونن" و فلان، بیشتر برای ترسوندن پسرهاست تا بیشتر به خودشون بجنبند و تنبلی نکنن.
وگرنه زیاد هم واقعیت نداره و هجو و هزلی بیش نیست!!!

من که در این چندسال، برعکسشو دیدم.

لبیک یا علی النقی;554035 نوشت:
انقدر برا دخترا شایعه درست نکنید. خدارو خوش نمیاد.
اینکه میگن "دخترها بیشتر درس می خونن" و فلان، بیشتر برای ترسوندن پسرهاست تا بیشتر به خودشون بجنبند و تنبلی نکنن.
وگرنه زیاد هم واقعیت نداره و هجو و هزلی بیش نیست!!!

من که در این چندسال، برعکسشو دیدم.

سلام
نه خیر اصلا
عین واقعیته
اکثر اساتید و معلم ها قبول دارن
برو بپرس

alibay;554038 نوشت:
سلام
نه خیر اصلا
عین واقعیته
اکثر اساتید و معلم ها قبول دارن
برو بپرس

پرسیدنش برای من مثل اینه که بپرسم "الان شبه یا روز؟"

مثل اینکه اساتید و معلمها شما رو خیلی مورد بمباران و تزریق عقاید قرار دادن.
بی خیال. جدی نگیرید. به ما هم زیاد می گفتن.

لبیک یا علی النقی;554042 نوشت:
پرسیدنش برای من مثل اینه که بپرسم "الان شبه یا روز؟"

مثل اینکه اساتید و معلمها شما رو خیلی مورد بمباران و تزریق عقاید قرار دادن.
بی خیال. جدی نگیرید. به ما هم زیاد می گفتن.

وای تغیرش دادم متنمو
ترسیدم سو برداشت بشه ....
شرمنده

سلام اینکه آقای بیات میگن این روش فقط مخصوص دخترانی که خرخونی می کنن .. باید بگم: بیش از 90 درصد دخترا خرخون نیستن مغزشونو به کار می ندازن :ok: بعدشم اگه شما یا حالا بقیه درس نخونن و انتظار داشته باشن که خدا کمکشون کنه نمره ی عالیی بیارن چیز دور از انتظاریه .... چون خود خداوند فرمودند :تو یه قدم برو من ده قدم می رم . یازهرا

چرا حالا خوب دعوا ميكنيد هر كي درس بخونه نتيجه ميگيره دختر پسر نداره من خودم سال كنكور نزديك يه سال نه مهموني رفتم نه چيزي برنامه تلويزيون هم تعطيل آخرم نتيجه تلاشم رو ديدم حالا اين وسط دختر پسر بودن من نقشي نداشت كه به خاطر زحمتم بود

صلوات بفرستید......ای بابا!!!
:Gol:

به این سایت هم سری بزنید
tondkhani.com

موضوع قفل شده است