خارج شدن منی در خواب به صورت غیر ارادی (احتلام)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خارج شدن منی در خواب به صورت غیر ارادی (احتلام)

سلام دوستان.من تازه به گروه شما پیوستم و از این بابت خیلی خوشحالم.
من پسری 14 ساله هستم که یه یک هفته ای میشود که بعضی اوقات که از خواب بیدار میشوم میبینم که لباس زیرم منی ریخته.
البته همیشه منی نبوده.بعضی اوقات مذی بود که بی رنگ است.خودم هم موقع خواب وقتی منی از من خارج میشود متوجه میشوم و یکم درد میگیرد.
این را هم بگویم که قبلا عمل زشت و ناپسند خودارضایی را انجام میدادم و حدود 1 سالی میشود که این عمل زشت را ترک کردم و توبه کردم.
نگرانی من این است که چرا بعضی اوقات هرروز و بعضی اوقات یک روز درمیان اتفاق میفتد.
متاسفانه هر کاری که میکنم نمی توانم از چشم حرام رها شوم.
لطفا در این مسئله نیز راهنماییم کنید.
باتشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

رادین;374995 نوشت:
سلام دوستان.من تازه به گروه شما پیوستم و از این بابت خیلی خوشحالم.
من پسری 14 ساله هستم که یه یک هفته ای میشود که بعضی اوقات که از خواب بیدار میشوم میبینم که لباس زیرم منی ریخته.
البته همیشه منی نبوده.بعضی اوقات مذی بود که بی رنگ است.خودم هم موقع خواب وقتی منی از من خارج میشود متوجه میشوم و یکم درد میگیرد.
این را هم بگویم که قبلا عمل زشت و ناپسند خودارضایی را انجام میدادم و حدود 1 سالی میشود که این عمل زشت را ترک کردم و توبه کردم.
نگرانی من این است که چرا بعضی اوقات هرروز و بعضی اوقات یک روز درمیان اتفاق میفتد.
متاسفانه هر کاری که میکنم نمی توانم از چشم حرام رها شوم.
لطفا در این مسئله نیز راهنماییم کنید.
باتشکر

بسمه‌تعالي
دوست عزيز سلام عليكم. ما هم از حضور شما در سايت خوشحاليم و خدمت شما خوش‌آمد عرض مي‌كنيم.
همچنين توفيق شما را در غلبه بر خودارضايي تبريك عرض كرده و توفيقات روزافزون حضرتعالي را از درگاه خداي بزرگ مسئلت داريم.
روياهايي كه ما در خواب مي‌بينيم غالبا انعكاسي از تجارب روزمره، آرمانها و... ما هستند. لذا با تغيير در تجارب و افكار، روياها نيز تا حدودي دچار تغيير خواهند شد. اما برخي موضوعات و روياها نيز علاوه بر تجارب روزمره، متاثر از وضعيت جسمي و فيزيولوژي افراد نيز هستند، كه يكي از اين موارد احتلام است. بر اين مبنا در صورتيكه برخي تمهيدات رعايت گردد احتمال كاهش ميزان احتلام وجود دارد. تميداتي چون:
- خالي بودن مثانه پيش از خواب
- نوشيدن كمتر مايعات پيش از خواب
- با شكم پر نخوابيدن
- دمر نخوابيدن
- استفاده كمتر از غذاهاي چرب و پركالري
-ورزش
- وضو گرفتن
- كنترل ورديهاي فكر (حواس پنجگانه)؛ وقتي حضرتعالي با لطف الهي داراي اراده قوي‌اي هستيد كه بر خودارضايي غلبه پيدا مي‌كنيد و توفيق توبه را پيدا مي‌كنيد، در ارتباط با كنترل چشم هم با ياري خداي سبحان، همين مسير را در پيش بگيريد.
و....

اما اينكه حضرتعالي هر روز يا يك درميان محتلم شويد، در صورتيكه مدت زمان زيادي از اين وضعيت نمي‌گذرد، بايد تدابير بالا را دنبال كنيد و منتظر نتيجه بمانيد، اما در صورتيكه نتيجه نگرفتيد و يا اينكه مدت زمان زيادي از اين وضعيت مي‌گذرد، لازم است به پزشك مراجعه كنيد.
در پناه خداي سبحان موفق باشيد

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

ممنون از راهنمایی شما.
لطفا برایم دعا کنید.
یک سوال دیگر هم دارم.
غسل جنابت را چگونه باید بگیرم.
ممنون از شما.

رادین;375199 نوشت:
ممنون از راهنمایی شما.
لطفا برایم دعا کنید.
یک سوال دیگر هم دارم.
غسل جنابت را چگونه باید بگیرم.
ممنون از شما.

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت محضر شما گرامي
انشاءالله كه تحت عنايت حضرت حق، عاقبت بخير شويد. شما عزيز نيز بنده و ديگر عزيزان را از دعاي خير محروم نفرماييد.

غسل را با همه اقسامي كه دارد( واجب مانند مس ميت، حيض، نفاس، جنابت و...و مستحب مانند غسل جمعه و..)، مي توان به صورت ارتماسي و ترتيبي انجام داد.
غسل ارتماسي به اين نحو است كه بعد از نيت يكباره (عرفي و نه فلسفي)، تمام بدن زير آب فرو رود و در همان يك مرحله همه بدن را آب فرا بگيريد. مثل كسي كه در استخر يا رودخانه و...به يكباره زير آب فرو رود.

غسل ترتيبي: با شرايط امروزي، بيشتر مورد اقبال است. و به اين نحو است كه بعد از نيت غسل، ابتدا سر و گردن شسته مي‌شود و بعد از آن طرف راست بدن از شانه تا كف پا شسته ميشود، بعد از اتمام سمت راست، سمت چپ نيز مانند سمت راست شسته مي‌شود.
در هر دو قسم غسل لازم است به همه اعضا و قسمتهاي بدن آب برسد.
توضيحات بيشتر در رساله‌هاي توضيح المسائل آمده است.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

موضوع قفل شده است