صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: من ضمانت نامه میخوام؛ آیا برای قبول چنین ایدیولوژی و وجود چنین پدیده هایی این حقم نیست ؟؟؟؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    30
    حضور
    1 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    121

اشاره من ضمانت نامه میخوام؛ آیا برای قبول چنین ایدیولوژی و وجود چنین پدیده هایی این حقم نیست ؟؟؟؟

سلام خدمت کارشناس محترم سایت امیدوارم که خوب و سلامت باشین ...

من برای اعتقادم به خدا ... و مومن بودن ... و انجام دادن کارهای صالح به ضمانت نامه نیاز دارم ... آیا این حرفه بدی هست ...
    از وقتی که کوچیک بودم ... همیشه و همیشه با وعده و وعید هایی طرف بودم ... که خیلی هاشون عملی نشد . مثلا :

1- با مادرم میرفتیم بقالی و مامان برام بستنی نمیخرید ... میگفت این بستنی های ظاهری چیه ... تو خونه بستنی های بزرگتری منتظرمون هستن .
    2- درس بخون تا خوشبخت باشی ... اگر مهندس بشی میتونی به هرجایی که میخوای برسی .
    و من هم رام این نوع وعده و وعید ها میشدم ...

تو زندگیم خیلی از وعده و وعید هایی که به من داده شد برآورده نشد ... تا اینکه رسیدم به بحث خدا و وعده و وعیدهایی که در مورد اون دنیا به انسانها میداد ...
    حرفهایی که تو قرآن میزد ... ولی هر چقدر که جلوتر رفتم و هر چقدر هم که سعی کردم دیدم اونها هم وعده و عید هست ...

من دیگه تو زندگیم برای اثبات خدا نمیخوام سمت فلسفه برم ... یکی میگفت سر یه کلاس فلسفه یه موضوعی رو به بحث میزارن ... سعید میاد ثابتش میکنه ... وحید میاد نقضش میکنه ... دوباره سعید ثابتش میکنه ... دوباره وحید نقضش میکنه ... دوباره سعید ثابتش میکنه .... دوباره وحید نقضش میکنه .... و هزاران بار این مساله در تاریخ توسط سعیدهایی به اثبات میرسه و توسط وحید هایی نقض میشه ... آخر سر جفتشون خسته میشن و مساله رو ول میکنن ... الان تو این سایت اثبات خدا از طریق فلسفه شاید بدیهی به نظر برسه ... ولی در سطح جهانی گویا هنوز کسی نتونسته خدا رو اثبات کنه ... و گویا اثبات شده که ( هیچ راهی برای اثبات وجود یا عدم وجود خداوند برای ما انسانها وجود ندارد چون ما ابزار کافی برای این کار رو نداریم ) به هر حال وقتی یه دانشمند مانند انیشتن ثابت میکنه e=mc^2 دیگه لازم نیست که من هم برم و اون رو اثبات کنم .... شاید اصلا عقلم نرسه ... میتونم از نتیجه این اثبات استفاده کنم ... وقتی فلاسفه ارشد دنیا هنوز نتونستن به جواب قطعی در مورد وجود یا عدم وجود خدا برسن ... چه دلیلی داره که من بشینم و به حرفهای فلاسفه خودمون گوش بدم ... شاید من نتونم دلیل قانع کننده ای بیارم ... ولی اگر اونا راست میگن برن با کسانی مانند برتراند راسل بحث کنن و ثابت کنن خدا وجود داره ... و جایزه نوبل بگیرن ...

معجزه هم نمیتونه جواب منو بده ... من خود خواه نیستم ... زیاده خواه هم نیستم ... ایراد هم نمیخوام بگیرم ... ولی :

مثلا در مورد طوفان نوح : چرا هیچ سند وثقی در مورد کشتی حضرت نوح وجود نداره .... اتفاقی به این عظمت ... و اینکه ادعا میشه حضرت براهیم یک جفت در اون کشتی جا داده ... من یه جا خوندم ... تعداد موجودات روی زمین هنوز به طور کامل مشخص نشده ... سالیان سال طول میکشه تا اینها آمار گیری بشن .... آیا حضرت نوح میلیونها مدا پشه و حشره و پستاندار و خزنده و چرنده و ... رو سوار کشتیش کرده ... چجوری بهشون غذا داده .... راستش من این داستان رو نمیتونم باور کنم .

مثلا در مورد معجزه بودن قرآن کریم : من قبول دارم جاهایی از قرآن وجود داره که با علم اون زمان هماهنگی نداشته ... ولی خوب خیلی حرف ها هم زده شده که نمیتونه توجیه علمی داشته باشه ... مانند "ریختن ستارگان" و یا اموری مانند "برده داری" و ... قرآن تهدی کرده که هیچ کس حتی نمیتونه یه آیه مانند قرآن بیاورد ... تو یدونه از این سایت های معاند کسی اومده بود و ادعا کرده بود که من تونستم این کار رو بکنم ... و آیه اش هم این بود .... { و همانا "ماه" را از جنس پنیر آفریدیم ... و ما بر این عمل قادر هستیم ... آیا اندیشه نمیکنید ؟؟؟؟ } امیدوارم منظور رو رسونده باشم .

یا مثلا : قرآن به کافران وعده داده که فرزندانتان را از ترس گرسنگی نکشید که ما روز دهنده آنها هستیم ... ( آیا کودکی تا حالا به خاطر گرسنگی نمره ... من عکس دارم )
    یا مثلا : در قرآن آمده ... یاری کردن مسلمان حقی است از طرف مومنان بر خداوند ... ( چیزی که الان دارم میبینم ... هر کشوری به هر اندازه مسلمون تر باشه بدبخت تره )
    یا ...

بعد از اون اومدم و گفتم بی خیال بزار ببینم دیگه چجوری میشه به حقانیت اسلام پی برد ... گفتم کسایی بودن در سطح آیت الله بهجت که میگن ... به آسمون اتصال داشته و ...

دو تا از صحبت های ایشون رو نقل میکنم ...

1- کسی به نقل از ایشون ادعا میکنه که ایشون در زمان خودشون گفتن {"حتی پیرمرد تر از شما هم امام زمان رو درک میکنن" } بعدش میرن و از خود ایشون در این مورد سوال میکنن و ایشون تایید میکنن و میگن ... من تو مسجد نشسته بودم که گویا مردی میاد و به من این وعده رو میده ... خوب !!! آیت الله بهجت ... با این درجه که میگن دید برزخی داشته و ... گمشده ها رو پیدا میکرده و .... نتونست بفهمه ایشون داره دروغ میگه ؟؟؟؟

2- یا زمانی که امام موسی صدر ناپدید میشوند ... آیت الله بهجت ادعا کردند که امام موسی صدر زنده است و از ذخایر انقلاب اسلامی هست و به ایران رجعت میکنند ... الان اگر امام موسی صدر زنده باشه تقریبا باید 90 سالشون باشه ... ( و این هم به نظر من بعید هست ... چون شرایط زندان و دور بودن از وطن و ... باعث میشه یه انسان نتونه 90 سال عمر کنه )

خوب من چی دارم ... چه حرفی دارم که بتونم بهش تکیه کنم ...
    1- فلسفه ای که هر روز یکی میاد ثابت میکنه و یکی میاد نقض میکنه و آخر سرش هم هیچی به هیچی ...
    2- معجزه هایی مانند عصای موسی که بیشتر به داستان شبیه هستند ... و اگر بخوایم به این داستان ها باور داشته باشیم ... تو کتیبه های مصری داستان هایی قشنگتر و معقول تر هم از خدایان وجود داره ... که اونا هم معجزه میکردند ...
    3- قرآن ... که با اینکه حرف های درست توش زیاد هست ... اما مطالب غیر علمی هم به نظرم توش هست ...
    4- حرفها و سخنان علمایی مانند آیت الله بهجت : که 4 تاش درست هست 4 تاش هم غلط ... ولی اونایی که درست دراومده رو تعریف میکنن و غلطهاش رو تعریف نمیکنن ...

حالا ... من باید بیام ... از تمام خواست ها و آرزوهام و هوشمندیم بگذرم ...
    باشه ...
    ولی چیزی که الان جلوی روم دارم ... یه سری داستان و حرف و سخن هست ... تازه اگر هم بخوایم عقلانی با قضیه کنار بییایم ... تئوری هایی مانند داروین خیلی منطقی تر و عقلانی تر هستند ....

من ضمانت نامه از یه شخص زنده که بتونه به من ثابت کنه از طرف خدا اومده لازم دارم ... آیا حرف من مشگل داره ؟؟؟

لطفا بهم کمک کنین .
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ در ساعت ۱۴:۵۸

2. صلوات ها 15

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

من ضمانت نامه میخوام؛ آیا برای قبول چنین ایدیولوژی و وجود چنین پدیده هایی این حقم نیست ؟؟؟؟

کارشناس بحث: استاد کریم

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 5

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

من ضمانت نامه از یه شخص زنده که بتونه به من ثابت کنه از طرف خدا اومده لازم دارم ... آیا حرف من مشگل داره ؟؟؟ با سلام دوست عزیز ما اگر واقعا خالی الذهن وبا کنار گذاشتن تمام پیش فرضها وذهنیت هایی که در طول زندگی از جانب دیگران وفضای موجود وارد ذهن ما شده است فکر وتامل می کردیم به این راحتی خط بطلان بر تمام قوانین فلسفی ودلایل تاریخی نمی کشیدیم.ولی به هر حال با فرمایشاتی که حضرتعالی فرمودید می خواهیم خدمت شما عرض کنم که اگر ما در پیرامون خود وخلقت ووجود خود خوب فکر وتامل کنیم دلایل زیادی برای وجود خدا خواهیم یافت. امیرالمومنین امام علی علیه السلام می فرماید: عرفت الله سبحانه بفسخ العزائم وحلّ العقود و نقض الههم، من خدا را با از بین رفتن وتغییر اراده ها وباز شدن گرهها ونقض شدن همتها شناختم.(نهج البلاغه، حکمت 245)تامل در این فرمایش امام شاید پاسخ سوال شما هم باشد. ما خیلی وقتها تصمیم واراده جدی بر انجام کاری داریم و سخن وتوجیح کسی نیز ما را از اراده خود منصرف نمی کند ولی یک لحظه چیزی در ذهن انسان خطور می کند واو را از تصمیمش بر می گرداند سخن در این است که آیا این خطور فقط امری اتفاقی است ومسلم اگر کسی که مسلط بر این خواطر است وآگاه بر آنها وجود نداشته باشد این خواطر در ذهن خطور نمی کند.اگر قرار بود همه چیز در دست خود ما باشد وقدرت مافوقی وجود نداشته باشد مشکلاتی انسان از حل آن عاجز است وابراز ناتوانی می کند نباید حل می شد وراه نجاتی وجود می داشت ولی امید به قدرت دیگری این امید را در انسان ایجاد می کند وبعضی مواقع در سایه توسل به او مشکل بر طرف می شود.از نظر بنده بهترین ضمانت برای شما این است که ذهن خود از تمام پیش فرضها خالی کنید وبدون پیش داوری در مورد خداوند وپیرامون خود قضاوت کنید البته اگر قادر بر این مساله باشید تا نشانه ها وجود خداوند را در زندگی ووجود خود بیابید.
    من ضمانت نامه میخوام؛ آیا برای قبول چنین ایدیولوژی و وجود چنین پدیده هایی این حقم نیست ؟؟؟؟
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 12

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    927
    حضور
    6 روز 13 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    937

با سلام خدمت شما
    سخنانتان برایم جالب بود البته سخن شما حرف دل خیلی از جوانان است
    و فقط یک پیشنهاد می دهم به شما ولی شما تصمیم گیرنده اصلی هستید
    تو زندگیم خیلی از وعده و وعید هایی که به من داده شد برآورده نشد ... تا اینکه رسیدم به بحث خدا و وعده و وعیدهایی که در مورد اون دنیا به انسانها میداد ...
    حرفهایی که تو قرآن میزد ... ولی هر چقدر که جلوتر رفتم و هر چقدر هم که سعی کردم دیدم اونها هم وعده و عید هست ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ftmh Mohammadi نمایش پست ها
    من برای اعتقادم به خدا ... و مومن بودن ... و انجام دادن کارهای صالح به ضمانت نامه نیاز دارم ... آیا این حرفه بدی هست ...
    از وقتی که کوچیک بودم ... همیشه و همیشه با وعده و وعید هایی طرف بودم ... که خیلی هاشون عملی نشد . مثلا :
    1- با مادرم میرفتیم بقالی و مامان برام بستنی نمیخرید ... میگفت این بستنی های ظاهری چیه ... تو خونه بستنی های بزرگتری منتظرمون هستن .
    2- درس بخون تا خوشبخت باشی ... اگر مهندس بشی میتونی به هرجایی که میخوای برسی .
    و من هم رام این نوع وعده و وعید ها میشدم ...
    باید انصاف داد که همه اش هم بد قولی نبوده
    اما روشن است که انسان هیچ وقت به تعهدات انسانی که احتمال دروغگویی دارد نمی تواند باور کند اما ادعای خداباوران این است که در خدا احتمال کذب وجود ندارد اگر این مسئله برای شما حل شود دیگر ضمانت نامه نیاز ندارید.
    چون اگر همین انسانها هم به شما ضمانت نامه بدهند فایده ای ندارد چون آنها در آن ضمانت نامه هم ممکن است دروغ بگویند مانند مصعب ابن عمیر که به همراهان مختار مان داد اما بعد آنها را کشت.
    پس ضمانت نامه با عهد و تعهد فرقی ندارد مهم این است چه کسی این سخنان را می گوید.
    من دیگه تو زندگیم برای اثبات خدا نمیخوام سمت فلسفه برم ... یکی میگفت سر یه کلاس فلسفه یه موضوعی رو به بحث میزارن ... سعید میاد ثابتش میکنه ... وحید میاد نقضش میکنه ... دوباره سعید ثا
    بتش میکنه ... دوباره وحید نقضش میکنه ... دوباره سعید ثابتش میکنه .... دوباره وحید نقضش میکنه .... و هزاران بار این مساله در تاریخ توسط سعیدهایی به اثبات میرسه و توسط وحید هایی نقض میشه ... آخر سر جفتشون خسته میشن و مساله رو ول میکنن ... الان تو این سایت اثبات خدا از طریق فلسفه شاید بدیهی به نظر برسه ... ولی در سطح جهانی گویا هنوز کسی نتونسته خدا رو اثبات کنه ... و گویا اثبات شده که ( هیچ راهی برای اثبات وجود یا عدم وجود خداوند برای ما انسانها وجود ندارد چون ما ابزار کافی برای این کار رو نداریم ) به هر حال وقتی یه دانشمند مانند انیشتن ثابت میکنه e=mc^2 دیگه لازم نیست که من هم برم و اون رو اثبات کنم .... شاید اصلا عقلم نرسه ... میتونم از نتیجه این اثبات استفاده کنم ... وقتی فلاسفه ارشد دنیا هنوز نتونستن به جواب قطعی در مورد وجود یا عدم وجود خدا برسن ... چه دلیلی داره که من بشینم و به حرفهای فلاسفه خودمون گوش بدم ... شاید من نتونم دلیل قانع کننده ای بیارم ... ولی اگر اونا راست میگن برن با کسانی مانند برتراند راسل بحث کنن و ثابت کنن خدا وجود داره ... و جایزه نوبل بگیرن ...
    فلسفه ذاتا چنین امر دیالکتیکی را دارد . اما این ضعف فلسفه نیست اتفاقا علامت پویایی آن است.
    البته اگر فلسفه یه حرف واحد و بدون تغییر را می زد بهتر بود اما چه کنیم که نمی شود.و به وسعمان نمی رسد.
    اما فلسفه مگر چیست؟همان تفکر عقلی انسانها درباره مسائل گوناگون یعنی کنکاش درباره سخن عقل همان عقلی که می گوید من برای ایمان به خدا ضمانت نامه می خواهم همان عقل مباحث فلسفی را مطرح ساخته است.
    خودم در اوان نوجوانی ام برهان وجود خدا داشتم مثل برهان نظم و علیت اما همیشه این اشکال در ذهنم بود همیشه:از کجا معلوم این استدلالات توسط ملحدین رد نشده باشد.(حالا راسل یا غیر راسل)شاید بگویم یک سال برای این مسئله حالم خیلی بد بود.
    در همان وقت به خودم گفتم وقتی بزرگ شدی قول بده به خودت که بری همه سخنان مخالفان را بخوانی و همه را رد کنی آن وقت بود که تا حدود یک سال آرامش گرفتم.
    بعد خودم به علت کنجکاوی ام یواش یواش امدم سراغ مطالعه مسائل مختلف اعتقادی و فلسفه غرب و اسلامی دیدم نه بابا با این منش من که با پیش فرض باطل بودن همه سلوک غیر از شیعه است نه میشه فکر کرد نه میشه پیشرفت نه میشه به آرامش رسید(به قول راسل ذهن مثل چتر نجات فقط زمانی کار می کنه که باز باشه) به خودم گفتم پس مقصدم را از اثبات حقانیت شیعه به رسیدن به حقیقت تغییر خواهم داد.
    رفتم جلوتر دیدم این قدر تفکرات گسترده است و این قدر به قول شما همدیگر را نقض و ابطال می کنند که انسان نمی تواند به یک ثبات عقیده برسد و همیشه احتمال می دهد یک جایی یک کسی دربیاید و حرفش را رد کند لذا مقصدم را از رسیدن به حقیقت قطعی به قرب به حقیقت آن هم در حد توانایی ام تغییر دادم .
    مثل شما نگفتم اساسا نمی شه از راه فلسفه به جایی رسید چون جز فلسفه راهی برای فهمیدن صدق ادیان یا مسائل دیگر عالم هستی نیست و سه موضوع دیگر شما هم در قالب مسائل فلسفی می گنجد مانند معجزه و اخبار از غیب و قرآن(که طبق ادعا خودش هم معجزه است) و ملاک و سنجش صدقش همان فلسفه و عقل است و لاغیر .
    ولو عقل هم آن قدر هم که می خواهیم نیست اما بهتر از بقیه راه ها است.
    پس پیش به سوی تفلسف
    باتشکر فراوان
    [CENTER]خیام:[COLOR=#ff0000][B][SIZE=3][SIZE=2]قومی به گمان فتاده در راه یقین!

9. صلوات ها 10

نوشته
    1,957
    حضور
    95 روز 17 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5458

سلام علیکم و رحمه الله

خوب من چی دارم ... چه حرفی دارم که بتونم بهش تکیه کنم ...
    آیت الله بهجت آنچه را که طلب کردند و حقیقتا خواستند می دیدند و شما و من هم آنچه را که حقیقتا خواستیم میبینیم.
    خب مشکل در کجاست ؟

من ضمانت نامه از یه شخص زنده که بتونه به من ثابت کنه از طرف خدا اومده لازم دارم ... آیا حرف من مشگل داره ؟؟؟
    سوالتان را از جای نامناسبی شروع کردید. اول لازم است خدا را با تحقیق بشناسید و بعد بشود فهمید این نبی همان خدایی است که خدا است یا او نبی خدائی نیست که ما میپرستیدیم. پس نبی نیست و نیاز به تضمینی هم نیست.
    چون انسان خیلی ها را خدا میپندارد.

بگذریم این چند کلمه را خلاصه عرض میکنم در حد حوصله

بهتر است به زندگی خود و خواسته ها و آرزو ها و لذتهای زندگی مان نگاهی منصفانه بیاندازیم. همان آرزوها و لذتهائی که برایش بدون هیچ تضمینی سر و دست میشکنیم.

آیا برای رسیدن به تمام آن آرزوها تضمین وجود دارد که اینطور مصرانه و بی هیچ سوال و جوابی بدنبال آن هستیم ؟

خب حال که برای خواسته های شخصی مان از خدا تضمین میخواهیم و وعده وعید میگیریم آیا توجهی هم به راهنمائی ها و فرامینش داریم ؟

آیا غیر از این است که تا به الان بد و خوب زندگی مان را خودمان تشخیص داده ایم و تنها گاهی از روی ناچار و ناتوانی متوجه خدا و حلال و حرامش بوده ایم ؟

خودمان را بشناسیم آنطورکه خدا ما را به خودمان معرفی کرده و نیازهایمان را تشریح نموده
    بعد خواسته هایمان را بررسی ای نمائیم
    شاید این خواسته هائی که بخاطرش وعده وعید میگرفتیم خواسته های خوبی برایمان نبوده

یاحق
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

11. صلوات ها 7

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

سلام
    به نظر بنده شما مشکلات خودتان را در درک و باور حقیقت و خدا و دین مطرح کردید و نه مشکل خود حقیقت ، خدا و دین را چرا که بسیاری هستند که این مسائل شما برایشان حل شده است و از موانع گذشته و پای در عمل بدانچه شناخته اند گذاشته اند و میوه های نقد آنرا هم چشیده اند
    اما سوال این است که :
    به فرض که کسی پیدا شود و ضمانت نامه ای به شما بدهد آیا صرف ارائه ضمانت نامه سوالات شبهات و مسائل شما را درمورد خدا و دین حل می کند ؟
    قطعا چنین نیست
    بنده به شما پیشنهادی می کنم و آن این است که :
    از دین هرآنچه که به نفع حیات مادی و معنوی و اخلاقی خود می دانید عمل کنید و هرآنچه که محل شک و تردید شماست مسکوت بگذارید و درباره آن قضاوت نکنید . بگذارید زمانی چنین بگذرد . اما حقیقتا به آن بخش سودمند پایبند باشید . طبق وعده الهی آن بخش دیگر هم برایتان حل خواهد شد .
    وهوالله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

13. صلوات ها 15

نوشته
    166
    حضور
    4 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    426

شما اول باید خدا رو بشناسید! وقتی خداوند رو به عنوان "قادر متعال"، درک کردید متوجه میشید که این قادر متعال، مثل انسانهای ضعیف نیست که بخواد بدقولی کنه، چون هم تواناست و هم کمال مطلق.

من دیگه تو زندگیم برای اثبات خدا نمیخوام سمت فلسفه برم ... یکی میگفت سر یه کلاس فلسفه یه موضوعی رو به بحث میزارن ... سعید میاد ثابتش میکنه ... وحید میاد نقضش میکنه ... دوباره سعید ثابتش میکنه ... دوباره وحید نقضش میکنه ... دوباره سعید ثابتش میکنه .... دوباره وحید نقضش میکنه
    خب این طبیعت همه علوم هست، وقتی ما یه ادعایی میکنیم ممکنه هر کسی بیاد نقضش کنه (حتی اگه حق باشه) اگه ما نتونستیم جوابش رو بدیم حرفش درسته ولی اگه جوابش رو دادیم چی؟ مسئله خداشناسی عقلیه و شما باید با عقل خودتون در مورد دنیای هستی فکر کنید تا به وجود خدا پی ببرید. یکی از بهترین برهان ها برای وجود خدا، برهان نظم و علیت و ... است. در موردش فکر کنید حتما به نتیجه خوبی میرسید.

مثلا در مورد طوفان نوح : چرا هیچ سند وثقی در مورد کشتی حضرت نوح وجود نداره .... اتفاقی به این عظمت ... و اینکه ادعا میشه حضرت براهیم یک جفت در اون کشتی جا داده ... من یه جا خوندم ... تعداد موجودات روی زمین هنوز به طور کامل مشخص نشده ... سالیان سال طول میکشه تا اینها آمار گیری بشن
    اینکه میگید هیچ سند موثقی نیست، خب طبیعیه که از نظر علمی سند خاصی برای اون قضیه نباشه! چون معلوم نیست چند هزار سال از اون قضیه میگذره ولی وقتی شما از طریق عقلی خدا رو قبول کردید و به پیامبرش ایمان آوردید میتونید به حرفاش اعتماد کنید.
    در مورد تعداد موجودات روی زمین، شما حتما میدونی که بسیاری از موجودات به طور تدریجی و در طول زمان دارن به وجود میان، یعنی چه بسا موجوداتی که هزار سال پیش اصلا وجود نداشتن ولی الان با توجه به شرایط آب و هوایی ایجاد شدن، ضمن اینکه خیلی از موجودات (مخصوصا موجودات ریز) از طریق تخم گزاری و ... میتون حتی بعد از ماه ها زیر آب بودن و ... مجددا تولید مثل کنن. یعنی این چیزا از نظر عقلی محال نیست. بازم میگم شما اول باید از طریق عقلی خدا رو برای خودت اثبات کنی، اون وقت این جزئیات خود به خود حل میشه

مثلا در مورد معجزه بودن قرآن کریم : من قبول دارم جاهایی از قرآن وجود داره که با علم اون زمان هماهنگی نداشته ... ولی خوب خیلی حرف ها هم زده شده که نمیتونه توجیه علمی داشته باشه ... مانند "ریختن ستارگان" و یا اموری مانند "برده داری" و ...
    بحث هایی مثل برده داری و ... در جای خودش جواب داده شده که باید مطالعه کنید.

یا مثلا : قرآن به کافران وعده داده که فرزندانتان را از ترس گرسنگی نکشید که ما روز دهنده آنها هستیم ... ( آیا کودکی تا حالا به خاطر گرسنگی نمره ... من عکس دارم )
    خدا نگفته که بچه تونو تو بیابون ول کنید به امون خدا تا ما از طریق غیبی بهش غذا بدیم! گفته شما از ترس گرسنگی نکشیدش و از طرفی هم مردم رو به کار کردن تشویق کرده، اگه این دو تا حرف خدا رو کنار هم بزاریم هیچ وقت بچه پدر و مادری به خاطر گرسنگی نمیمیره.

یا مثلا : در قرآن آمده ... یاری کردن مسلمان حقی است از طرف مومنان بر خداوند ... ( چیزی که الان دارم میبینم ... هر کشوری به هر اندازه مسلمون تر باشه بدبخت تره )
    اولا اسلام رو به کشورهایی که فقط اسمشون مسلمونه نسنجید! تعالیم خود اسلام رو ببینید آیا واقعا اگه به اون تعالیم عمل میشد مسلمونا الان چه جایگاهی داشتن. ضمن اینکه در یک دوره ای تمدن اسلامی تو کل دنیا معروف و سرآمد بود. ولی الان کشورهای اسلامی فقط دارن اسم اسلام رو یدک میکشن

بعد از اون اومدم و گفتم بی خیال بزار ببینم دیگه چجوری میشه به حقانیت اسلام پی برد ... گفتم کسایی بودن در سطح آیت الله بهجت که میگن ... به آسمون اتصال داشته و ...
    راه شناخت خدا عقلیه و نه تقلیدی، یعنی اصلا تقلید در اصول دین جایز نیست. شما باید اول از طریق عقلی به وجود خدا پی ببرید.
    ویرایش توسط *ahmad* : ۱۳۹۲/۰۵/۱۴ در ساعت ۱۱:۲۷
    من مکرر در نوشته های خود نوشته ام؛ من هرگز از پیدایش افراد شکاک که در اجتماع علیه اسلام سخنرانی کنند و مقاله بنویسند متأثر نمی شوم هیچ، از یک نظر خوشحال هم می شوم؛ چون می دانم پیدایش این ها سبب می شود چهره اسلام بیشتر نمایان بشود. وجود این افراد شکاک و افرادی که علیه دین سخنرانی می کنند وقتی خطرناک است که حامیان دین آن قدر مرده و بی روح باشند که در مقام جواب بر نیایند. (شهید مطهری)

15. صلوات ها 5

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

با سلام و خسته نباشید.
    1- ما که نمیتونیم و نباید بر اساس صحت یا سقم وعده و وعیدها به خدا ایمان بیاوریم. چرا که زمانی صحت و سقم آنها بر ما هویدا می شود که در این دنیا نیستیم . (البته اگر بخواهیم فقط با مشاهده , درک و لمس عینی آنها به آنها ایمان بیاوریم وگرنه بسیاری از روی عقل به آنها ایمان دارند که انسانهای دمدمی مزاج و هرهری مذهب نبوده اند . مثلا امام صادق که دوست و دشمن در عالم و عاقل بون ایشان اقرار دارد مسلما با آگاهی و درایت در راه ایمانش جان می دهد. که این خود از براهین اثبات خدا و وعده و وعیدهای قیامت است)
    2-حالا شما فرض کنید که تمام وعده و وعیدها دروغ باشد و آنچنان تضمینی که مد نظر شماست (بند 3) موجود نباشد و خدا را قبول نداشته باشید . سپس یک هفته زندگی کنید و بعد از آن احساسات خود را نسبت به الآن که نسبت به آنها شک دارید ارزیابی کنید .بهترید؟ بدترید؟...
    3-اگر نخواهیم با 1-تفکر و تعقل -2-ایمان به وعده و وعید وسخن پیامبران 3-احساسات قلبی (سلیم)4-استفاده از براهین متعارف اثبات خدا و معاد و پیامبران و.... به خدا ایمان بیاوریم تنها تضمینی که یک شخص زنده میتواند برای شما بیاورد 2 چیز است 1- تصاویری از یه پیرمردی فرزانه با موها و ریش بلند و سفید که مثلا خداست و دارد در میان بهشت و جهنم در حالی دستها را از پشت به هم قلاب کرده قدم می زند و گاهی دستی تکان می دهد و کوهی یا ستاره یا آدمی را خلق می کند و باز سر در گریبان فرو می برد و.....و خودش هم نمیداند دنبال چیست.2- شما را به یک سفر روحانی یا جسمانی ببرد و خدا و بهشت و جهنم و ...را شخصا ببینید !
    4-حالا احتمالا دارید به بند 3 میخندید یا پوزخند میزنید یا شاید هم هیچکدام ولی خوب حالا خودتون در مورد این تضمینی که میخواهید یه توضیح بدهید و صادقانه ببینید همچین چیزی چطوری میتونه باشه!
    5- حالا همین سوال شما میتونه برای هر کسی و در هر دوره ای مثلا هر 50 سال یکبار برای افرادی پیش بیاد و لذا همیشه باید افرادی حی و حاضر وجود داشته باشند که آن ضمانتنامه در دستشان باشه (البته به شرط اینکه شما بتونید دورنمائی از آن ضمانتنامه را ارائه دهید).
    6-اگر منظور ناگفته تان این باشد که دوست دارید هیچ باطن و غیبی وجود نداشته باشد و همه چی ظاهر و مشهود باشد که در اینصورت در کل اساس فلسفه خلقت و انسان و فرشته و آزمایش و دنیا و آخرت دیگر از بین رفته است و .......(خیلی فلسفه میخواد که تعریف بشه که اونموقع چی میشه که من بلد نیستم...)

در پایان فکر کنم شما چند موضوع را که هر کدام بطور جداگانه در تاپیکها بحث شده یا داره میشه و یا میتونه استارت بخوره در یک تاپیک میخواهید به بحث بگذارید. مباحثی مثل اثبات خدا،نبوت,معجزه,معیار صحت یا سقم سخن بزرگان,وعده وعیدهای انسانی و ملکوتی و....

انشا الله موفق باشید (البته این یک وعده و وعیدی است که به خودتون هم بستگی دارد)
    اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

17. صلوات ها 4

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

سلام سرکار محمدی.از کجامعلوم وقتی یه انسانی ضمانت آورد نگید داره دروغ میگه..اصلا میگید این چه خدایی که یه آدمی که میتونه خطاکنه میخواد ضمانتش کنه.
    وقتی میگید نظریه داروین خب اگه خدایی نباشه پس میل بهجاودانگی انسان چطور میخواد ارضاء بشه,اگه دنیای بعداز مرگ دروغ باشه که فاجعه است.یه هفته نکشیده همه افسردگی میگیرن یا همه اوناییکه توزندگی مشکلات دارن خودکشی میکنند.

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

19. صلوات ها 6

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

حالا ... من باید بیام ... از تمام خواست ها و آرزوهام و هوشمندیم بگذرم ...
    باشه ...
    چرا باید ازهمه چیز بگذرید؟

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)