در شیعه دچار اندکی شک شده ام

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام . دوستان من چند روزیه که با یک سنی مواجه شدم . اون میگه که امام زمان وجود نداره و اینی که هی تو تلویزیون میگن شایداین جمعه بیاید شاید رووتکذیب میکنه و میگه پس این جمعه کوووو ؟

اون میگه دیدیم شیعه سنی بشه اما ندیدیم سنی شیعه بشه . اون میگه اگر امام زمانی وجود داشته باشه طبق گفتتون باید دنیا نابود بشه . یعنی شما دوست دارید دنیا نابود بشه ؟

در گفته های بالا دچار تردیدم اما گفته ی بعدیشو فعلا قبول کردم :

اون میگفت دسته های زنجیز زنی و سینه زنی که راه میندازین به چه درد میخوره . جز اینکه خودتون زخمی کنید .

از شما کمک میخوام .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صدرا

radeon;373491 نوشت:
سلام . دوستان من چند روزیه که با یک سنی مواجه شدم . اون میگه که امام زمان وجود نداره و اینی که هی تو تلویزیون میگن شایداین جمعه بیاید شاید رووتکذیب میکنه و میگه پس این جمعه کوووو ؟

اون میگه دیدیم شیعه سنی بشه اما ندیدیم سنی شیعه بشه . اون میگه اگر امام زمانی وجود داشته باشه طبق گفتتون باید دنیا نابود بشه . یعنی شما دوست دارید دنیا نابود بشه ؟

اون میگفت دسته های زنجیز زنی و سینه زنی که راه میندازین به چه درد میخوره . جز اینکه خودتون زخمی کنید .

از شما کمک میخوام .

با سلام و عرض ادب

1) آموزه های اعتقادی تشیع بر پایه های استوار عقلی و نقلی پابر جا است. آنچه در این میان مهم است آن است که ما با اساس اعتقادات بحق خویش آشنا باشیم تا در تند باد شبهات دینی که از هر سو اعتقادات دینی ما را مورد هجمه ی خود قرار داده است بر خود نلرزیم.

2) اعتقاد تشیع در امر امامت امت آن است که امامت استمرار امر نبوت است واوصیای پیامبر صلی الله علیه و آله باید معصوم و متصف و آراسته به علم الهی باشند. امامتی که انتخاب آن از جانب خداست و در این ناحیه بشر هیچ نقشی در تعیین و مشروعیت بخشی به آن نخواهد داشت؛ همچنان که در تعیین رسالت هیچ نقشی نداشته است.

حال به نظر شما مکتبی که معتقد به جانشینان الهی معصوم و عالم برای پیامبر صلی الله علیه و آله است و زمین را خالی از حجت الهی نمی داند می تواند تضمین کننده ی سعادت بشر باشد؛ یا مکتبی که امامت را امری دنیوی و از شئون دنیا می داند که هر فاسق فاجر و جاهلی نیز سکان حکومت بر مردم را به هر نحوی بدست گیرد حاکم مشروع بر مردم خواهد بود؟و اطاعت او نیز بر مردم واجب می شود.

3) اعتقاد به منجی که بشریت را از ظلم ظالمان می رهاند و به ساحل امن و نجات و سعادت می رساند، تنها اعتقادی نیست که شیعه بدان معتقد باشد؛ بلکه جمیع ادیان معتقد به چنین نجات بخشی هستند. در عالم اسلام آن نجات بخش بر اساس روایات متعدد فریقین حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف معرفی شده است، که در این میان اختلافی میان شیعه و سنی نیست.

اما آنچه مورد اختلاف است این است که آیا آنحضرت متولد شده اند یا خیر؟ که شیعه معتقد به ولادت آنحضرت است و اینکه آنحضرت خاتم اوصیاء و دوازدهمین امام و خلیفه ی بحق الهی می باشند. اما بر مبنای اهل سنت که معتقد به عدم تولد آنحضرت می باشند، و از طرفی معتقد به ظهور منجی، تهافت و تباینی به چشم خواهد خورد، و آن اینکه: در متون اهل سنت نیامده است که آنحضرت متولد نشده و یا در آینده متولد خواهد شد؛ بلکه در روایات آمده است که ظهور خواهد کرد.

و از طرفی زمان ظهور آنحضرت معلوم نشده است و هر آن امید ظهور می رود.[1] و از طرفی ظهور در سن جوانی متوقف بر تولد چندین ساله ی(طبق نظر اهل سنت) قبل از ظهور دارد و از آنجا که هر لحظه امکان دارد که آنحضرت ظهور نمایند هیچگاه نمی توان گفت که آنحضرت متولد نشده است؛ زیرا نمی توان گفت که حضرت متولد می شود و در آن آن قیام می کند که چنین امری بسیار مضحک خواهد بود.

4) اینکه دیده شود که شیعه سنی شود و نه به عکس ادعایی گزاف است؛ چگونه مکتبی با داشتن اهل بیت علیهم السلام که مظهر رحمت الهی و جذب قلوبند، فاقد جذابیت خواهد باشد؟ و مکتبی که مظهر دفع است دارای جذابیت باشد؟ کسی که محبت اهل بیت علیهم السلام بر قلبش تابیده باشد هیچگاه اهل بیت علهم السلام را کنار نمی گذارد تا قلب خود را ظرف محبت شیخین قرار دهد.

5) اینکه اگر امام زمان وجود داشته باشد باید دنیا نابود بشه یعنی چه؟ نبود امام و حجت خدا مساوی با نبود انسان است.

6) عزاداری خود از شئون مودت و محبت ذوی القربی می باشد، که خود ممکن است در هر فرهنگی به شکلی جلو نماید. اصل این امر منطبق بر قرآن و سنت است، بله ممکن است مصادیقی از آن مورد تائید نباشد و موجب وهن و سستی دین گردد، اما این امر خدشه ای به اصل عزاداری نخواهد زد.

فروعات سوالات جنابعالی در پستهای متعددی در این سایت مطرح شده که می توانید آنها را در قسمت انجمن ها و یا با جستجو ی عناوین در سایت بیابید. باز اگر سوالی بود بیان بفرمائید ما و سایر دوستان در خدمت شما هستیم.

موفق باشید.

[/HR]
[1]. با این تفاوت که شیعه امید به ظهور منجی ای دارد که متولد شده و در پرده ی غیبت است ؛ ولی در اهل سنت امید ظهوری می رود که منجی آن ظهور خواهد کرد. پس در اصل انتظار تفاوتی نخواهد بود.

radeon;373491 نوشت:
شایداین جمعه بیاید شاید رووتکذیب میکنه و میگه پس این جمعه کوووو ؟

اون جمعه رو فقط خدا خبر داره که کدوم جمعه است،پس با این گفته این سنی قیامت هم وجود نداره چون به قول ایشون این همه میگن قیامت، کو پس قیامت

radeon;373491 نوشت:
اون میگه دیدیم شیعه سنی بشه اما ندیدیم سنی شیعه بشه

من خیلی سنی به چشم خودم دیدم که شیعه شده اما تا حالا یه شیعه ندیدم که سنی بشه،

radeon;373491 نوشت:
اون میگه اگر امام زمانی وجود داشته باشه طبق گفتتون باید دنیا نابود بشه . یعنی شما دوست دارید دنیا نابود بشه ؟

رو چه اساسی ایشون میگن اگه امام زمان وجود داشت دنیا باید نابود میشد،اولا دنیا اخرش نابود میشه این رو همه می دونن چون خدا تو قرانش گفته که دنیا رو نابود خواهد کرد.و این مطلب هیچ ارتباطی به وجود مبارک امام زمان نداره،و بعدش امام زمان ظهور میکنه که دنیا رو اباد کنه نه نابود البته ناگفته نماند صد درصد این جماعت تو اون زمان نابود خواهند شد

radeon;373491 نوشت:

:khaneh: .به ایشون بگو چرا برای عزیزانت که می میرند عزاداری میکنی،این عزاداری به چه دردی میخوره جز اینکه افسرده و ناراحتت کنه.البته ایشون نباید مرده هاش رو با امام حسین مقایسه کنه،

سنی جماعت حرف ........... زیاد میزنند،زیاد جدیشون نگیر،دانش این جماعت مثل اب دریاست ،شور هستش نه تشنگی رو برطرف میکنه و نه.....

radeon;373491 نوشت:

یه پیشنهاد بهت دارم
سعی کن تو انتخاب دین و مذهبت هیچ وقت تقلید نکنی،اول تحقیق و پرسش بعدا تفکر و تعقل و سپس انتخاب
من خودم 4 سال در مورد شیعه تحقیق کردم،4 سال اندیشیدم،همه افکار شیعه رو بررسی کردم و اونا رو با افکار سنی ها مقایسه کردم،ساعتها به شنیدن عقاید و افکار سنی ها نشستم.
باید خودت تحقیق کنی تا بفهمی من چی میگم.
بهتره در مورد امام زمان و شیعه بیشتر تحقیق و دانش کسب کنی چون این طور که پیداست شما هیچی از شیعه نمی دانید

pesar.zamini;389988 نوشت:
من خیلی سنی به چشم خودم دیدم که شیعه شده اما تا حالا یه شیعه ندیدم که سنی بشه،

این سنی هایی که می فرمایین چگونه شیه شده اند آیا با ناسزا گویی و دشنام یا با گفتگو های پیاپی دو سویه؟

غلام ملی نوری;389999 نوشت:
این سنی هایی که می فرمایین چگونه شیه شده اند آیا با ناسزا گویی و دشنام یا با گفتگو های پیاپی دو سویه؟

با منطق.با تفكر.با تحقيق.با عقل

این سنی ها مثل همه عقل داشتند و وقتی حقیقتی که سالها براشون مخفی نگه داشته بودن رو با اسناد مشخص کردند براشون اونها هم حق رو در رهروی اهل بیت علیهم السلام دیدند.
.

radeon;373491 نوشت:

به قول یکی از دوستان پس قیامت کوووو؟ ببین عزیزم شما نباید به این راحتی دچار شک در مورد امام زمانت بشی. یکی از کارهایی که ائمه برا ما انجام میدند ، ولایت معنوی این بزرگواران هست. ولایت معنوی یعنی ائمه که پس از پیامبر واسطه ی خیر و برکت در جهان هستند ، علاوه بر یاری های ظاهری به اذن خداوند از طریق معنوی و غیبی نیز به نیازهای مومنان پاسخ میدهند و آنان رو به مقصود میرسانند. شما هم بیکار نشین برو یه چند تا کتاب بخون به قول دوستان تحقیق کن ، الان دیگه عصریه که همه چیز در دسترسه و در ضمن مطالعه از امام زمان کمک بخواه و اون موقع هست که ولایت معنوی امام زمان (عج) رو به خوبی درک خواهی کرد.
اصلا هم خرافات نیست ، هزار ها هزار حدیث در این مورد هست و اگر در این مورد هم به شک افتادی ولایت معنوی امیرالمومنین به مقدس اردبیلی رو به یاد بیار که هر وقت در موضوعی به مشکل بر میخورد جواب سوالش را از شخص امیرالمومنین میگرفت و هزار ها هزار داستان اینگونه. پس نگذار افکاری اشتباه روی تو اثر بگذارند و تو بر روی انها اثر بگذار و با سخنانی حق ، و کوبنده دهن اونها رو ببند و اون ها رو به فکر فرو ببر.

radeon;373491 نوشت:

وای بر شما که دسته ها رو به درد نخور میدونین ، راه دوری نریم من خودم هرچی دارم از مسیر اباعبدالله و سینه زنی برای ایشون و دیگر ائمه اطهار علیهم السلام دارم. میدونین من داشتم یه مسیر غلطی رو میرفتم اما با پا گذاشتن در مسیر اباعبدالله از طریق سینه زنی و گریه خدا منو نجات داد. و الان در مسیر درستی قرار داده منو خدا. و خداروشکر میکنم.
تقصیر شما نیست ، تقصیر اون آدمایی که مجالس سینه زنی رو درست معرفی نکردن برات.
و درضمن اگر زخمی کردن برای ابا عبدالله فایده ای نداره پس چطور زخمی کردن صورت برای مرگ مادر فایده داره ؟؟؟؟؟؟؟ همین آدمی که میگه این سینه زنی ها هیچ فایده ای جز زخمی شدن ندارن برو ببین توی مرگ مادرش چه ها که نمیکنه ، حال آنکه ائمه برای ما از پدر و مادر مهربان ترند.

درضمن سینه زنی برای غم کسی که همه ی دار و ندارش را در راه اسلام و خدا داد کاری مورد پسند خدا هم هست. اگر باور نمیکنین در قیامت ببینید که سینه زنان چگونه محشور می شوند و بقیه چگونه

موفق باشید

radeon;373491 نوشت:
دوستان من چند روزیه که با یک سنی مواجه شدم . اون میگه که امام زمان وجود نداره و اینی که هی تو تلویزیون میگن شایداین جمعه بیاید شاید رووتکذیب میکنه و میگه پس این جمعه کوووو ؟

سلام
مومن باید در دین خود محکم باشه و مطالعه کنه تا حرف و حدیث هر از راه رسیده ای اونو دچار تردید نکنه
اما در مورد جمعه
ما نمی دانیم حضرت دقیقا کی ظهور میکنه . این مساله به اراده الهی منوطه همانطور که کسی از زمان قیامت خبر نداره . آیا بی اطلاعی از زمان قیامت باعث نفی اون میشه ؟
ضمن اینکه روایات مهدی در منابع اهل سنت کاملا روشن و مشخصه . تنها گروهی که این اخبار رو نفی میکنه وهابیت مزدوره که در صدد هدم اسلام و نابودی اونه . خوبه در مورد تاریخچه این گروه بی منطق جنایتکار مطالعه ای داشته باشین .

radeon;373491 نوشت:

اتفاقا عکس ادعای او روزبروز بر تعداد گروندگان تشیع افزوده میشه و برخورد جنایتکارتانه وهابیت با تشیع در جای جای امت اسلامی ناشی از این ترسه چرا که این گرایش بسیار شدید و پرتعداد شده تا جایی که علمای آنها هم متمایل شده و هرچند وقت یکبار خبری از شیعه شدن یکی از علمای آنها منتشر میشه مثلا همین شیخ حسن شحاته از علمای الازهر مصر بود که همین سلفی های جنایتکار اورا همراه با تعدادی دیگر به شهادت رساندند و خداوند حکومت اخوان افراطی را پایین کشید
و اما آمدن امام زمان موجب نابودی ظالمینه نه دنیا اما چون مستکبران عالم اربابان این گروه خودفروخته است نابودی آنها را نابودی تمام عالم میدونن

radeon;373491 نوشت:

و اما سینه زنی و زنجیر زنی تنها یک روش در ابراز علاقه و محبت و مودتی است که خدای متعال از ما نسبت به اهل بیت خواسته و تا وقتی که منجر به ضرر بدنی نشده شرعا اشکال نداره و اما اثر ان زنده ماندن یاد و نام سیدالشهداست که همیشه الگو و اسوه ظلم ستیزان عالم بوده و هست
در مقابل باید ایشان بگویند چرا در وفات و شهادت ائمه معصومین که پیشوایان امتند و بخصوص روز عاشورا لباس نو می پوشند و شادی می کنند ایا این سنت بنی امیه جنایتکار نیست که فرزند رسول خدا را کشتند و جشن گرفتند ؟
کار ما که بر اطلاعت از فرمان مودت اهل بیت است کار آنها پیروی از کدام فرمان است ؟
والله الموفق

radeon;373491 نوشت:

در مورد این سخنت یه حرف دیگه یادم اومد بدم نیمود نگم
مگه خدا توی قرآن نمیگه :
قل لا اسئلکم علیه من اجر الا المودة فی القربی.
یعنی : بگو برای رسالت از شما هیچ مزدی نمیخوام به جز دوستی با نزدیکانم (اهل بیت)

پس باید باید باید باید به اهل بیت مودت و محبت کنیم که این برای خودمون خوبه چون اهل بیت که خدا عالم را برای اون ها خلق کرده (منبع : اصول کافی) نیازی به محبت ما ندارند

radeon;373491 نوشت:

.

بسم الله.
خب اگر امام زمانی وجود نداره پس این روایت معتبر که رسول اکرم (ص) فرمودند :
من مات ولم يعرف امام زمانه مات ميتت جاهليه
هر کس بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.
چی!؟؟؟
[=Times New Roman][=Times New Roman]اين روايت از روايات متواتر و مشهور بين اهل سنت و شيعه است كه در بسياري از کتب يافت مي‌شود و اهل سنت اين روايات را نقل و صحت آن را تأييد كرده‌اند.
[=Times New Roman]اگر هيچ روايت ديگري براي بطلان مذهب اهل سنت وجود نداشته باشد ، همين يك روايت كفايت مي‌كند

بانوي 19 ساله اندونزيايي معنويت بارگاه منور رضوي را انگيزه تشرف خود به مذهب تشيع عنوان كرد.
به گزارش ستاد خبري جشن هاي ميلاد رضوي، «نني سحيلي» طي مراسمي كه با حضور كارشناسان ديني اداره امور زائرين غيرايراني آستان قدس رضوي در رواق غدير حرم مطهر رضوي برگزار شد، با به زبان آوردن شهادتين به مذهب تشيع مشرف و نام «زينب» را براي خود برگزيد.
وي با اشاره به انگيزه اصلي تشرفش به مذهب تشيع اظهار داشت: براي اولين بار است كه به حرم مطهر حضرت رضا(ع) مشرف مي‌شوم و عظمت اين بارگاه ملكوتي بسيار مجذوبم كرد.
وي با بيان اينكه منبع اصلي مطالعات و تحقيقاتش قرآن بوده، تصريح كرد: نسبت به ائمه اطهار(ع) شناختي ندارم ولي از درون ارادت قلبي خاصي نسبت به
حضرت رضا(ع) و امام حسين(ع) پيدا كرده‌ام.
اين زائر حرم مطهر رضوي خاطرنشان كرد: انسان با حضور در اين بارگاه مقدس احساس سبكي و نزديكي بيش‌تري به خداوند دارد و تشرفم به مذهب تشيع عنايتي از جانب اين امام رئوف بوده است.
وي افزود: از امروز نگاهم به زندگي تغيير كرده و اميدوارم عنايات اين امام همام در تمامي مراحل زندگي شامل حالم شود.
يادآور مي‌شود؛ از ابتداي سال جاري تا كنون 10 زائر غيرايراني در حرم مطهر رضوي به مذهب تشيع مشرف شده‌اند.

سید حسین موسوی;390236 نوشت:
بسم الله.
خب اگر امام زمانی وجود نداره پس این روایت معتبر که رسول اکرم (ص) فرمودند :
من مات ولم يعرف امام زمانه مات ميتت جاهليه
هر کس بمیرد و امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.
چی!؟؟؟
[=Times New Roman][=Times New Roman]اين روايت از روايات متواتر و مشهور بين اهل سنت و شيعه است كه در بسياري از کتب يافت مي‌شود و اهل سنت اين روايات را نقل و صحت آن را تأييد كرده‌اند.
[=Times New Roman]اگر هيچ روايت ديگري براي بطلان مذهب اهل سنت وجود نداشته باشد ، همين يك روايت كفايت مي‌كند

درود

ای دوست ما

شتابان و اینگونه هم داوری نکن

سنی ها می گویند پیشوای ما ( امام ما) پیامبر اسلام و نُبی است

غلام ملی نوری;390268 نوشت:
درود

ای دوست ما

ببینید سنی ها هرچی که میگن ، بگن ما کار خودمونو میکنیم و به سعادت میرسیم و اگر هم اینجا اینگونه داریم حرص میخوریم و ناراحت میشیم واسه خاطر خودشونه که اونا هم به سعادت برسند.
حدیث ثقلین که همه بلدن ولی بازم میگم:
انّی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی اهل بیتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلو ابداو انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض

خب آیا رسول الله یعنی پیشوای همه ی مسلمانان چیزی از جدا شدن اهل بیت و قرآن فرمودند؟؟؟؟ نه خیر حتی تاکید میکنند که هیچ وقت از هم جدا نمیشوند.
اگر در مضمون اهل بیت میخواهید شک ایجاد کنید باید بگم بنا به آیه ی تطهیر (احزاب ، 33) و حدیث کسا معلوم میشه که اهل بیت تنها امیرالمونین ، حضرت زهرا و دو فرزند ایشان امام حسن و امام حسین (علیهم السلام ) هستند

radeon;373491 نوشت:

از شما کمک میخوام .

سلام
خیلی خوبه که شک کردی این یعنی دنبال حقیقتی. اصلا ترس ندارد.
راستش یه بار با یک مسیحی غربی راجع مسائل روز صحبت می کردیم. دیدم همش به بن بست می خوره. یک سری تعلقات مادی یا مذهبی یا ملی یا دیوارهای ضخیم رسانه ای که درست شده مانع از همگرایی در دنیای امروز می شود. ادیان تحریف شده به شدت بشریت را در جهل اسیر کرده است. تعصبات بی خود مشکل درست کرده است.
گفتم انگار برخی مسائل لا ینحل است یک نجات دهنده فرا زمینی می خواهد.
گفت درسته مسیح بر می گرده آن هم وقتی که دنیا ویران شده باشد !

به علاوه برخی چیزها عرفی است. مثل زنجیر زنی. من که ندیدم رهبری زنجیر بزنه یا زبانم لال قمه بزنه یا خودش را بزنه تا بیهوش بشه !

برخی چیزها واقعا دور از شان انسانیت است. لخت می شوند و صدای سگ می دهند ! چهار تا فحش هم به خلفا می دهند و بعد وهابی آن ور مرز این فیلمها را می بینند و هی سر شیعه می برند ! حالا نبر کی ببر !!
ما که اینجوری شیعه نیستیم و از همچین تشیعی برائت می جوییم. پناه بر خدا !

سید حسین موسوی;390236 نوشت:
اين روايت از روايات متواتر و مشهور بين اهل سنت و شيعه است كه در بسياري از کتب يافت مي‌شود و اهل سنت اين روايات را نقل و صحت آن را تأييد كرده‌اند.
اگر هيچ روايت ديگري براي بطلان مذهب اهل سنت وجود نداشته باشد ، همين يك روايت كفايت مي‌كند

آقا سيد هستند كساني كه سني هستند اما شافعي مذهب و 12 خليفه انها نيز همان 12 نفر شما هستند اما از فقه شافعي نيز استفاده مي كنند

radeon;373491 نوشت:
اون میگفت دسته های زنجیز زنی و سینه زنی که راه میندازین به چه درد میخوره

شیعه ی عزیز حدیث داریم که حضرتش عج ظهور نمیکند مگر اینکه شیعیان از آمدنش نومید میشوند جز اندکی از آنان... سعی کنیم ازون اندکه باشیم...

برو ازش بپرس چرا بنا بر فتوی عایشه بزرگان شما از سینه ی زنان شیر میخورند و بر هم محرم میشوند؟

شبکه امام حسین ع;390389 نوشت:
برو ازش بپرس چرا بنا بر فتوی عایشه بزرگان شما از سینه ی زنان شیر میخورند و بر هم محرم میشوند؟

واقعا !!!!!!!!!!!!!!!:Moteajeb!::Moteajeb!:

radeon;373491 نوشت:

همچنين از ايشان بپرسيد كه به چه علتي عايشه بعد از شهادت رسول الله ص و بقيه ازواج النبي لطمه مي زدند؟ مگر لطمه زني حق النفس نيست؟

احمد بن حنبل در مسند خود می‌نویسد:

26391 حدثنا عبد اللَّهِ حدثنی أَبِى ثنا یَعْقُوبُ قال ثنا أَبِى عَنِ بن إِسْحَاقَ قال حدثنی یحیى بن عَبَّادِ بن عبد اللَّهِ بن الزُّبَیْرِ عن أبیه عَبَّادٍ قال سمعت عَائِشَةَ تَقُولُ مَاتَ رسول اللَّهِ صلى الله علیه وسلم بین سحری وَنَحْرِى وفی دولتی لم أَظْلِمْ فیه أحد فَمِنْ سفهی وَحَدَاثَةِ سنی ان رَسُولَ اللَّهِ صلى الله علیه وسلم قُبِضَ وهو فی حجری ثُمَّ وَضَعْتُ رَأْسَهُ على وِسَادَةٍ وَقُمْتُ أَلْتَدِمُ مع النِّسَاءِ واضرب وجهی

عباد گوید : از عائشه شنیدم که می‌گفت: ... هنگامی که رسول خدا (ص) از دنیا رفت، سرش در بغل من بود، سرش بر بالشی گذاشتم و بلند شدم همراه با زنان به سر و صورت خود زدیم.

مسند أحمد بن حنبل ج 6 ص 274 ، اسم المؤلف: أحمد بن حنبل أبو عبدالله الشیبانی الوفاة: 241 ، دار النشر : مؤسسة قرطبة – مصر
تاريخ طبري، ج 2، ص 441 ـ السيرة النبوية، ابن کثير دمشقي سلفي، ج 4، ص 477

سند اين روايت را احمد زين گفته صحيح هست

مضاف بر اينكه عذاب عزاداري هم به شرح ذيل مي باشد:

أَرْبَعٌ فِي أُمَّتِي مِنْ أَهْوَاءِ الْجَاهِلِيَّةِ لا يَتْرُكُونَهُنَّ : الْفَخْرُ فِي الأَحْسَابِ ، وَالطَّعْنُ فِي الأَنْسَابِ ، وَالاسْتِسْقَاءُ بِالنُّجُومِ ، وَالنِّيَاحَةُ ، وَالنَّائِحَةُ إِذَا لَمْ تَتُبْ قَبْلَ مَوْتِهَا يُقَامُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ عَلَيْهَا سِرْبَالٌ مِنْ قَطِرَانٍ وَدِرْعٌ مِنْ جَرَبٍ
چهار چيز از نشانه هاي زمان جاهليت هست كه يكي از آنها نوحه خواني و عزاداري هست و اگر نوحه خوان قبل از مرگش توبه نكند، در روز قيامت او را د حالي كه شلوار از اتش به او پوشانده اند نگه مي دارند
صحيح مسلم- ج 5 ص 8 ح 1550

حال آيا عايشه توبه كرده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر توبه كرده كه هيچ وگرنه او بايد طبق نقل بالا قوانين الهي بر او اعمال شود زيرا او از كار خود دست برنداشته و در مورد ابوبكر هم عزاداري مي كرده::::::::

لما تُوُفيَ أَبُو بَكْرٍ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ أَقَامَتْ عَائِشَةُ عَلَيْهِ النَّوْحَ فَبَلَغَ عُمَرُ فَنَهَاهَا عَنِ النَّوْحِ عَلاى أَبِي بَكْرٍ، فَأَبَيْنَ أَنْ يَنْتَهَينَ، فَقَالَ لِهَشام بن الْوَلِيدِ: أُخْرُجْ إِلاى ابنَةِ أَبِي قُحَافَةَ فَعَلاَهَا بِالدُّرَّةِ ضَرَبَاتِ، فَتَفَرَّقَ النَّوَائِحُ حِينَ سَمِعْنَ ذالِكَ، فَقَالَ: تُرِدْنَ أَنْ يُعَذَّبَ أَبُو بَكْرٍ بِبُكَائِكُنَّ إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ قَالَ: إِنَّ الميتَ يُعَذبُ بِبُكَاءِ أَهْلِهِ عَلَيْهِ.
از سعيد بن مسيب نقل شده است كه گفت: هنگامى كه ابوبكر مُرد، عائشه مجلس عزادارى برپا كرد، عمر اين خبر را شنيد و زنان را از گريه و عزادارى نهى كرد؛ اما آنان توجهى نكردند، به هشام بن وليد گفت: دختر ابوقحافه (خواهر ابوبكر) را نزد من بياور، هنگامى كه آمد، چندين ضربه بر بدنش زد، زنانى كه عزادارى مى‌كردند، با شنيدن اين خبر متفرق شدند.
الزهري، محمد بن سعد بن منيع أبو عبدالله البصري (متوفاي230هـ)، الطبقات الكبرى، ج 3، ص 208، ناشر: دار صادر - بيروت.
الجزري، عز الدين بن الأثير أبي الحسن علي بن محمد (متوفاي630هـ) الكامل في التاريخ، ج 2، ص 267، تحقيق عبد الله القاضي، ناشر: دار الكتب العلمية - بيروت، الطبعة الثانية، 1415هـ.

سند اين روايت را هم حافظ علي الاطلاق اهل سنت يعني ابن حجر تصحيح نموده است

همچنين از اينها سوال كنيد براي چه براي عثمان يكسال گريستند و با زنهايشان مقاربت نكردند و انگشت هاي قطع شده اش را در منبر آويزان كرد تا حقوق خون بهايش را از قاتلين بستاند؟

وآلى رجال من أهل الشام لا يأتون النساء ولا يمسون الغسل إلا من حلم ، ولا ينامون على فراش حتى يقتلوا قتلة عثمان ، أو تفنى أرواحهم ، وبكوه سنة .

تاريخ الإسلام ج 3 ص 452 ، اسم المؤلف: شمس الدين محمد بن أحمد بن عثمان الذهبي الوفاة: 748هـ ، دار النشر : دار الكتاب العربي - لبنان/ بيروت - 1407هـ - 1987م ، الطبعة : الأولى ، تحقيق : د. عمر عبد السلام تدمرى

آيا براي رديه اين مطالب ذكر شده آقايان وهابي برهان و ادله اي دارند............................

محمد بن عبد الوهاب بنیان گذار وهابیت،در کتاب رسالة فی الرد علی الرافضة در صفحه 46 إلی 49 می نویسد:

و من قبائح هؤلاء الرافضة، أنهم یتخذون یوم موت الحسین مأتماً، فأما النیاحة فمن أعظم منکرات الجاهلیة، یترتب علی ما یفعلون من المنکرات و المحرمات کما لا یحصی و کل ذلک بدعة و منکر. کلهم مشارکون فی البدعة، فاللازم علی کل مؤمن منع هؤلاء المبتدعه من هذه البدعة القبیحة.

یکی ازکارهای قبیح شیعیان، این است که شهادت امام حسین (ع) را، ایام عزا اعلام می کنند در حالی که نوحه کردن و عزاداری کردن از بزرگترین منکرات دوران جاهلیت است. بر عزاداری آنان هم محرمات و هم منکرات مترتب است. اگر کسی عزاداری کند یا راضی به عزاداری باشد یا کمک به عزاداری کند یا اجیر برای عزاداری شود، همه در بدعت شریکند و بر همه مؤمنین واجب است که این شیعیان را از آن بدعت قبیح، نهی از منکر کنند

وضعيت ازواج النبي، در راس انها عايشه كه رضوان و رضايت خدا بر او باد:ok: و صحابي و خال المومنين معاويه كه رضوان شياطين بر او باد تكليفشان چيست؟؟؟؟؟؟؟؟
تعداد مشركين بسيار زياد شده است در سده هاي اخير و در جهان سوم:khaneh:

غلام ملی نوری;390268 نوشت:
درود

ای دوست ما

به هیچ عنوان پیامبر سنی ها پیامبر من شیعه نیست،مفتی های سنی فردی را در توهمات خود خلق کرده و اسم ان را محمد گذاشته اند،شما به اعمال سنی جماعت دقت کنید ببینید کدام یک با اعمال پیامبر یکیست

pesar.zamini;390517 نوشت:
به هیچ عنوان پیامبر سنی ها پیامبر من شیعه نیست،مفتی های سنی فردی را در توهمات خود خلق کرده و اسم ان را محمد گذاشته اند،شما به اعمال سنی جماعت دقت کنید ببینید کدام یک با اعمال پیامبر یکیست

جالب اینجاست که سنی ها هم همین حرف رو درباره شیعه می زنند. اسناد تاریخی هم که در دسترس است یا وابسته به شیعه هستند (که رفتار پیامبر رو مشابه چیزی که شیعه عنوان می کنه گزارش می کنند) یا وابسته به سنی (که رفتار پیامبر رو مشابه چیزی که سنی عنوان می کنه گزارش می کنند) و هیچ کدوم هم اسناد تاریخی گروه دیگه رو معتبر نمی دونند.

اگه از نظر آماری هم نگاه کنیم از حدود 1 میلیارد مسلمان جهان، 100 میلیون شیعه هستند و بقیه شیعه رو حتی شاخه ای از اسلام هم نمی دونند و همونطور که شیعه امروزه مسیحیت و یهودیت رو منحرف از یهودیت و مسیحیت اصل می دونه، شیعه رو منحرف از اسلام اصل می دونند که یک مبارزه سیاسی/اعتقادی بود که ایرانیان متمدن برای مقابله با توحش اعراب بعد از تسخیر نظامی ایران به دست مسلمانان عربستان بوجود آوردند.

وایسلی گوجا;390519 نوشت:
جالب اینجاست که سنی ها هم همین حرف رو درباره شیعه می زنند. اسناد تاریخی هم که در دسترس است یا وابسته به شیعه هستند (که رفتار پیامبر رو مشابه چیزی که شیعه عنوان می کنه گزارش می کنند) یا وابسته به سنی (که رفتار پیامبر رو مشابه چیزی که سنی عنوان می کنه گزارش می کنند) و هیچ کدوم هم اسناد تاریخی گروه دیگه رو معتبر نمی دونند.

اگه از نظر آماری هم نگاه کنیم از حدود 1 میلیارد مسلمان جهان، 100 میلیون شیعه هستند و بقیه شیعه رو حتی شاخه ای از اسلام هم نمی دونند و همونطور که شیعه امروزه مسیحیت و یهودیت رو منحرف از یهودیت و مسیحیت اصل می دونه، شیعه رو منحرف از اسلام اصل می دونند که یک مبارزه سیاسی/اعتقادی بود که ایرانیان متمدن برای مقابله با توحش اعراب بعد از تسخیر نظامی ایران به دست مسلمانان عربستان بوجود آوردند.

سلام علیکم قطعا پیامبر اسلام یک شخص بوده است آنچه اینجا هست این است که برخی از اسناد و کتب را معتبر و بعضی ها رو غیر معتبر میدانیم. وگرنه خیلی از اهالی شیعه به کتب اهل سنت استناد میکنند.اینطور نیست که تمام اسناد تاریخی طرف مقابل رو غیر معتبر بدانند.

اما اینکه آیا یهود و مسیحیت منحرف شده اند یا شیعه علاج ان یک بررسی بیطرفانه میباشد. اما نکته جالب عقیدتون در مورد مقابله ی ایرانیان متمدن با حمله اعراب بود. اگر این گونه است چرا پس از اتمام حمله اعراب ایرانیان باز با مبارزه خود ادامه داده اند؟ یعنی وقتی شما میخواهی یک نفر یا چیزی رو تخریب کنی بالاخره باید از جانبش احساس خطر و... وجود داشته باشد چگونه است که بعد از این همه سال ایرانیان دست از مبارزه نمیکشند؟! ثانیا انسان به بهانه مبارزه که عقیده خود را تغییر نمیدهد..چگونه است ایرانیان باعث انحراف شده اند وی عقیده ی آن ها هم از زرتشت به شیعه منتقل شده است؟ نکند ایرانیان در حین مبارزه خودشان هم باورشان شده است که این ها حقیقت است و عقیده ی آن ها چیز دیگری نبود؟!

radeon;373491 نوشت:

از شما کمک میخوام .

با عرض سلام خدمت دوستان
در این تاپیک بحثهای خوبی انجام شده و دوستان تاحدودی نکات درستی را بیان کرده اند. بنده هم میخواهم چند نکته در ذیل صحبت دوستان اضافه کنم و امیدوارم که مفید باشه و به دوستمون هم کمک کنه.
موضوع اصلی این تاپیک بحث درباره وجود یا عدم وجود امام زمان است و در کنار این به دو مطلب دیگه هم اشاره شده: یکی بحث پیروان تشیع و اهل سنت و دیگری مساله عزاداری و فلسفه اون. سعی میکنم در این چارچوب مطالبی را عرض کنم:
1. در خصوص مساله اعتقاد به وجود امام زمان و مهدی موعود طیفهای مختلفی با رویکردهای گوناگون اظهار نظر کرده اند: غیرشیعه ای که اصل مساله امامت در تعریف شیعه را منکر است و شیعه ای که ضمن قبول اصل امامت و باور به امامان یازده گانه در وجود امام دوازدهم که به مهدی موعود موسوم است شک کرده است. بدون شک ساز و کار پاسخی که به هر یک از این دو طیف داده میشود در بسیاری از جهات متفاوت از دیگری است. پس دوستمون ابتدا باید به این سوال برگردد که آیا اصل امامت در تشیع را میپذیرد یا نه. (میتوانید به کتاب امامت در بینش اسلامی اثر علی ربانی گلپایگانی مراجعه فرمایید)

2. کسی که به امامت در تعریف شیعه معتقد است بسیار راحت میتواند مساله وجود امام دوازدهم را برای خود با کمی مطالعه و جستجو حل کند زیرا در روایات متعدد و طبق نقل معتمدین شیعی هم اصل ضرورت وجود مهدی و هم تولد تاریخی ایشان در حدود 12 قرن پیش از این ثبت و ضبط شده است. (در این زمینه میتوانید از کتاب مهدی موعود اثر علامه مجلسی یا دادگستر جهان اثر ابراهیم امینی استفاده کنید). اما وقتی کسی در اصل امامت شک نمود گرچه دیگر نمیتوان با تمسک به روایات ائمه و ناقلین معتبر نزد تشیع این مساله را اثبات کرد اما باز به کلی راه بر انکار وجود امام زمان بسته است زیرا در منابع حدیثی اهل سنت روایات فراوانی درباره اصل ظهور مهدی موعود بیان شده است (در این زمینه میتوانید از کتاب ارزشمند الغدیر اثر علامه امینی یا دادگستر جهان اثر ابراهیم امینی استفاده کنید). بله ممکن است گفته شود مهدی موعود شیعه متفاوت از آن کسی است که در روایات اهل سنت آمده اما این ادعا نیز نمیتواند مستمسک قرار گیرد زیرا در همان منابع روایی شواهدی وجود دارد که احتمال تمایز این دو مهدی را به کلی رد میکند.(به کتابهای معرفی شده مراجعه کنید)

3. درباره زمان ظهور امام زمان در روایات شیعه و نیز اهل سنت زمان خاصی مشخص نشده بلکه صرفا به بیان نشانه هایی اکتفا شده است. اینکه چرا زمانی مشخص نشده است در حد تواناییی فهم ما نیست هرچند میتوان با استفاده از احادیث حدسهایی هم زد با این حال عدم علم به زمان ظهور مهدی نمیتواند دلیل بر عدم وجود مهدی یا بی اثر بودن وجود او قلمداد شود. امام مهدی همچون خورشید پشت ابر همگان را از نعمت وجود خود بهره مند میسازد گرچه از دسترس نگاه ما خارج باشد. وظیفه ما در زمان غیبت پیروی از دستورات نایبان عام امام و انتظار فرج او و در زمان ظهور یاری ایشان است. این یک شعار نیست بلکه حقیقتی است که پس از فهم اصل امامت و ضرورت آن به خوبی قابل استدلال است.

4. درباره مسئله پیوستن پیروان شیعه به اهل تسنن دو مطلب را باید در نظر داشت: اول اینکه صرف پیوستن برخی از پیروان تشیع به عقیده اهل سنت، نمیتواند دلیل کاملی بر حقانیت اهل تسنن و بطلان باور تشیع باشد. این سخن درباره پیروان اهل سنت و شیعی شدن آنها نیز صادق است. رفتار پیروان تنها برخواسته از حقانیت یا بطلان یک عقیده نیست بلکه عوامل دیگری از قبیل عوامل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، روانی و ... نیز در این راستا موثر است. پس اگر خواستیم سنی شدن یک شیعه یا شیعی شدن یک سنی را به عنوان شاهد حقانیت هر یک از این دوعقیده بگیریم توجه داشته باشیم نگاهمان در وهله اول باید اثبات حقانیت یا بطلان اصل عقیده با دلایل معتبر باشد و سپس تمسک به رفتار پیروان. مطلب دوم اینکه بدون شک تعدادی از شیعیان سنی شده و تعدادی از سنی ها نیز شیعه شده اند. این واقعیتی انکار ناپذیر است و ندیدن ما دلیل بر نبودن نیست.اما برای ما که ناظر این رفت و آمد عقیدتی هستیم چیزی که باید مهم باشد حقانیت و تحقیقی بودن آن است.

5. کسی که وجود امام زمان را به نابودگر دنیا معنا میکند در واقع مسلمان نیست زیرا هم روایات اهل سنت و هم روایات تشیع در این حقیقت اشتراک نظر دارند که مهدی موعود می آید تا ظلم را برچیند و عدل واقعی را بر زمین بگستراند. مراقب باشیم تحت تاثیر فرافکنی ها و خیالپردازی های فیلمهای هالیوودی یا طرز تفکرهای همسو با آن قرار نگیریم. بله در روایات آمده است که امام زمان در زمان ظهور جنگهایی نیز خواهند داشت اما همانطور که از روایات استفاده میشود آغازگر این جنگها ستمگران و استثماگران هستند که منافع خود را در خطر میبینند. امام زمان در وهله نخست دعوت عمومی به حق و عدالت را سر میدهد و عده زیادی نیز آن را پذیرا میشوند و تنها گروهی اندک که بر باطل خود پای میفشرند گرفتار نابودی خواهند شد. (در این زمینه به کتابهایی که معرفی شد مراجعه نمایید)

6. مطلب آخری که دوستمان نیز با آن همسو شده است مسئله عزاداری و فلسفه و فواید آن است. اصل عزاداری برای عزیزان از دست رفته امری عقلایی و همیشگی بوده است. این طبع انسان است که در فراق عزیزان اندوهگین میشود و این اندوه را به اشکال مختلفی بروز میدهد. مهم این است که در عزاداری اهل بیت جلوی افراطها و تفریطها و انحرافات و تحریفها گرفته شود. کتاب ارزشمند حماسه حسینی اثر استاد شهید مطهری در همین راستا نگاشته شده است. همچنین مراجع عالیقدر جهان تشیع در ضمن استفتائاتی شکل درست عزاداری را برای ما ترسیم کرده اند.

7. فلسفه عزاداری اهلبیت و بطور خاص سید الشهدا (ع) را میتوان در اموری نظیر: حفظ مکتب اسلام، احیا و حفظ یاد و منزلت اهلبیت، احیا و حفظ فرهنگ ظلم ستیزی اهلبیت، افزودن بر ایمان و معنویت همگانی و رشد آگاهی سیاسی مردم خلاصه نمود. برای اطلاع بیشتر در این زمینه ضمن مطالعه روایات میتوانید از مقالات و کتبی که در این باره نگاشته شده است استفاده نمایید.

8. آیا زدن خود در مراسم عزاداری کاری معقول و مشروع است؟ عزاداری حسینی ترسیم نهایت شور و شیدایی در فراق عزیز است. این شور برخاسته از زخمی است که قرنهاست قلب محبان حسین و اهل بیت پیامبر را جریحه دار ساخته است. بله شور نباید از شعور خالی باشد اما نمیتوان آنرا از ماهیت شورمندانه اش نیز جدا نمود این یعنی کشتن احساس که یکی از عوامل قساوت و سنگدلی است. مراجع عالیقدر دینی شور شعورمندانه را اینگونه بیان کرده اند: در عزاداری از کارهایی که موجب وهن مذهب و یا آسیب جدی به بدن می شود خودداری نمایید.
امیدوارم نکاتی که بیان شد در کنار صحبتهای دیگر دوستان به حال دوست عزیزیمان مفید باشد و به درگاه خدای منان دعا میکنیم همه حقیقت طلبان را ضمیری پاک و فکری روشن عنایت کند تا مسیر درست را جسته و از آن منحرف نشوند.

سلام دوست گرامی پیشنهاد میکنم کتاب شبهای پیشاور رو بهشون تقدیم کنید تامطالعه کنند

ین سنی هایی که می فرمایین چگونه شیه شده اند آیا با ناسزا گویی و دشنام یا با گفتگو های پیاپی دو سویه؟

کتاب "آنگاه هدایت شدم" یا "ثم اهتدیت" اثر دکتر تیجانی سماوی را بخانید.
فکر کنم ایشان از اساتید دانشگاه الازهر بودند . در این کتاب سیر تحقیقات و مطالعاتشان در مسیر شیعه شدن را نوشته اند و کلیه مراجعشان هم کتب سنی بوده است.

وایسلی گوجا;390519 نوشت:

قرآن که دیگه یکیست؟؟؟؟؟
قران میگه موقع وضو دستتون و صورتتون رو بشورید و پا ها و سرتان رو مسح کنید.
هر کدام از مذهب ها عین این عمل کنه یعنی واقعا به گفته ی پیامبر عمل میکنه
من دیگه حرفی ندارم

.:MOBAREZ:.;390526 نوشت:
سلام علیکم قطعا پیامبر اسلام یک شخص بوده است آنچه اینجا هست این است که برخی از اسناد و کتب را معتبر و بعضی ها رو غیر معتبر میدانیم. وگرنه خیلی از اهالی شیعه به کتب اهل سنت استناد میکنند.اینطور نیست که تمام اسناد تاریخی طرف مقابل رو غیر معتبر بدانند.

اما اینکه آیا یهود و مسیحیت منحرف شده اند یا شیعه علاج ان یک بررسی بیطرفانه میباشد. اما نکته جالب عقیدتون در مورد مقابله ی ایرانیان متمدن با حمله اعراب بود. اگر این گونه است چرا پس از اتمام حمله اعراب ایرانیان باز با مبارزه خود ادامه داده اند؟ یعنی وقتی شما میخواهی یک نفر یا چیزی رو تخریب کنی بالاخره باید از جانبش احساس خطر و... وجود داشته باشد چگونه است که بعد از این همه سال ایرانیان دست از مبارزه نمیکشند؟! ثانیا انسان به بهانه مبارزه که عقیده خود را تغییر نمیدهد..چگونه است ایرانیان باعث انحراف شده اند وی عقیده ی آن ها هم از زرتشت به شیعه منتقل شده است؟ نکند ایرانیان در حین مبارزه خودشان هم باورشان شده است که این ها حقیقت است و عقیده ی آن ها چیز دیگری نبود؟!

این حرفی است که آنها در مورد باورهای شما می زنند همونطور که شما حرفی رو درباره باورهای آنها می زنید. شما میگید مسیحیت منحرف شده، مسیحیت حضرت محـمد رو False Prophet می دونند.

وایسلی گوجا;390754 نوشت:
این حرفی است که آنها در مورد باورهای شما می زنند همونطور که شما حرفی رو درباره باورهای آنها می زنید. شما میگید مسیحیت منحرف شده، مسیحیت حضرت محـمد رو False Prophet می دونند.
با چندین مسیحی چه حضوری چه در نت مصاحبت کردم و هرگز چنین چیزی نگفتن.

اکثر ایشان نظری نداشتند، عده ای قبول داشتند اما کیش خود را بهتر میدانند و عده ی قلیل فیلسوفی که نبی اکرم ص را زیر سوال میبرند.

برادرم سعیکن مدرکی بیاوری برین مهم ادعا

منم با کتاب شب های پیشاور موافقم. موضوع این کتاب مناظره یک عالم شیعی با یک عالم سنی است که عالم شیعی در آنجا فقط از منابع اهل سنت و از احادیثی که عالم سنی قبول دارد استفاده می کند.
خیره انشالله

وایسلی گوجا;390519 نوشت:
جالب اینجاست که سنی ها هم همین حرف رو درباره شیعه می زنند

خوب باید حرف رو یک جور ان هم به شکل منطقی به اثبات رسوند،حرف باید جوری عنوان بشه که واقعی باشه و واقعیت همون چیزی هست که واقعا هست

وایسلی گوجا;390519 نوشت:
اسناد تاریخی هم که در دسترس است یا وابسته به شیعه هستند (که رفتار پیامبر رو مشابه چیزی که شیعه عنوان می کنه گزارش می کنند) یا وابسته به سنی (که رفتار پیامبر رو مشابه چیزی که سنی عنوان می کنه گزارش می کنند) و هیچ کدوم هم اسناد تاریخی گروه دیگه رو معتبر نمی دونند.

ببین هر سندی که باشه چه شیعی و چه سنی باید مطابق با حقایق باشه و عرضه کنندگان سند باید بتوانند با دلایل محکم و روشن حرفشون رو اثبات کنند،شما دلایل و اسناد شیعه رو با دلایل و اسناد سنی قیاس کنید ببینید کدام یک معتبر و واقعی هستند،نباید به شعور انسانها توهین کرد،دلایل سنی جماعت و تمام اسنادی که ارایه میکنند همه وهمه توخالی و گمراه کننده هستند این رو میشه با قیاس فهمید.

وایسلی گوجا;390519 نوشت:
اگه از نظر آماری هم نگاه کنیم از حدود 1 میلیارد مسلمان جهان، 100 میلیون شیعه هستند و بقیه شیعه رو حتی شاخه ای از اسلام هم نمی دونند

اولا امار شما دقیق نیست و دقیق نمی شود گفت جند ملیون نفر شیعه هستند چون 4 روز پیش من تو یکی از سایتهای یهودی خواندم جمعیت شیعه 435 ملیون نفر هست،نباید هم شیعه رو شاخه ای از اسلام بدونند،شما نگاه کنید ببینید چه کسی در عزت و ارامش زندگی میکند شیعیان یا سنی ها،همه سنی ها در فلاکت و بدبختی زندگی میکنند،و اگر شیعه نبود تا به حال کاملا نابود شده بودند

وایسلی گوجا;390519 نوشت:
و همونطور که شیعه امروزه مسیحیت و یهودیت رو منحرف از یهودیت و مسیحیت اصل می دونه

خوب شیعیان راست میگن مسیحیت و یهودیت منحرف شده اند و حتی این رو خودشون هم میگن،یکیش من، من متولد شده یک خانواده مسیحی هستم،هم پدر و هم مادرم مسیحی بودند همه عموها و دایی ها همه فامیلمون مسیحی هستند،همشون هم میگند که مسیحیت امروز منحرف شده و اسلام شیعی مذهب واقعی است.به خاطر همین انحراف بود که من مسلمان شیعی شدم،اسناد و حقایق مذهب شیعه قانع ترین و محکم ترین دلیل مسلمان شدن من بود،خیلی از دوستان من که مسیحی هستند اقرار میکنند که مسیحیت منحرف شده و اعتراف میکنند که شیعه حق مطلق و کامل است.
من یکی از عموهام تو استرالیا زندگی میکنه پارسال کتاب نهج البلاغه حضرت علی رو بهش دادم ،ایشون هم هر روز یه سطر از کتاب رو میخونه و حفظ میکنه و برای همکاراش تو شرکت میخونه،خودش میگفت هر روز که میخوام وارد شرکت بشم جلوی راهم رو میگیرند و میگند یه سطر از همون کتاب رو برامون بخون

وایسلی گوجا;390754 نوشت:
مسیحیت حضرت محـمد رو False Prophet می دونند.

ببین دوست عزیز دین مسیحی بیشتر از 2 میلیارد پیرو داره که این پیرووان به سه شاخه تقسیم میشن ارتدوکس،کاتولیک،پروتستان،البته هر سه شاخه گمراه و منحرف هستند،اما بیشتر مسیحیان جهان حضرت محمد رو به عنوان یک پیامبر قبول دارند،اما به خاطر بعضی از منافع شون حاظر به تغیر مذهب خودشون نیستند،مثلا خیلی هاشون با خواندن و گرفتن سه وعده نماز و یک ماه روزه مشکل دارند.

[h=3][/h]

shaparak;390659 نوشت:
سلام دوست گرامی پیشنهاد میکنم کتاب شبهای پیشاور رو بهشون تقدیم کنید تامطالعه کنند

خوب میشه این کتاب رو به من هم تقدیم کنید

pesar.zamini;390936 نوشت:

سلام

دوست عزيزم مي توانيد كتاب شبهاي پيشاور را از لينك زير دانلود كنيد

دانلود

مطالب زير هم مربط به كسي مي شود كه اين مناظرات را انجام داده است::::::::::::::

مرحوم « سيد محمدبن علي اکبر» مشهور به « سلطان الواعظين شيرازي» فرزند اشرف الواعظين حاج علي اکبر در حدود سال 1275 ش. (1314 ق.) در تهران متولد شد و مقدمات را در تهران فرا گرفت.
سپس در 12 سالگي به همراه پدرش به عراق رفت و مدت دو سال در کربلا، سطوح متوسطه را خواند. سپس در خدمت پدر به کرمانشاه عزيمت نمود و به تبليغ شريعت پرداخت.

سيد محمد سپس براي تکميل علم و کمال خويش به کشورهاي عراق، سوريه، فلسطين، اردن، مصر و هندوستان مسافرت نمود و با گروه هاي بسياري از يهوديان، مسيحيان، برهمائيان و مسلمانان اهل سنّت و .... مناظرات ديني و مذهبي داشت .
علاوه بر آن، آثار گرانبهايي از وي به جاي مانده که صد مقاله سلطاني در رد بر يهود و نصارا و نيز گروه رستگاران يا فرقه ناجيه در دو جلد از آن جمله اند.

مرحوم سلطان الواعظين ، در ربيع الاول سال 1345 هجري قمري درحالي که بيش از سي سال نداشت، بعد از تشرف به حج از طريق دريا، به کراچي و ديگر شهرهاي مهم هند و پاکستان رفته و بنا به درخواست دوستان خود و با توجه به شهرتي که داشته، جلسات مناظره متعددي با علماي هندو و ساير مذاهب اسلامي برگزار مي کند.

از جمله آن ها جلسه اي بوده که در حضور گاندي برگزار شده و با پيروزي او به اتمام رسيده است و در جرايد آن روزگار هند چاپ مي شود.
در شعبان همان سال هم به دعوت « سيد عنايت عليشاه نقوي» (مدير هفته نامه در نجف) و «محمد سرور خان» (از با نفوذترين خاندان قزلباش پاکستان) براي اجراي تنها برنامه سخنراني عمومي خود به زبان فارسي در هند، « سيالکوت» و از آنجا به « پيشاور» پاکستان که در مرز افغانستان واقع شده مي رود.

جلسات سخنراني، عصرها در امام باره (حسينه) مرحوم « عادل بيک رسالدار» با موضوع « اثبات امامت» برگزار مي شد و گاهي تا سه ساعت به طول مي انجاميد!

روزي دو نفر از روحانيان اهل سنت به نام هاي «حافظ محمد رشيد» و «شيخ عبدالسلام» که اهل ملتان کابل بودند، به ملاقات ايشان آمده و تا ده شب مشغول مناظره مي شوند. اين جلسات که در منزل شخصي به نام « ميرزا يعقوب علي» برگزار مي شد و تا شش ساعت و گاه تا طلوع فجر ادامه مي يافت، با حضور چهار نفر خبرنگار و حدود دويست مستمع شيعه و سني اهميتي يافته و گزارش آن هر روز صبح در جرايد منتشر مي گردد.

بعدها خود سلطان الواعظين از روي گزارشات چاپ شده در جرايد، اين مناظرات را در کتابي به نام « شب هاي پيشاور» مرتب و چاپ کرد.
مرحوم سلطان الواعظين شيرازي سرانجام در هجدهم مهر 1350 ش. برابر با بيستم شعبان 1319 ق. در 75 سالگي در تهران درگذشت و با تشييع با شکوهي در مقبره ابوحسين به خاک سپرده شد.

شبکه امام حسین ع;390767 نوشت:
با چندین مسیحی چه حضوری چه در نت مصاحبت کردم و هرگز چنین چیزی نگفتن.

اکثر ایشان نظری نداشتند، عده ای قبول داشتند اما کیش خود را بهتر میدانند و عده ی قلیل فیلسوفی که نبی اکرم ص را زیر سوال میبرند.

برادرم سعیکن مدرکی بیاوری برین مهم ادعا

من هم با چندین مسیحی در نت و اینور اونور صحبت کردم و یه چیز دیگه گفتن. چطور صحبت کردن شما مدرک هست و صحبت کردن ما مدرک نیست؟

من دید کلی مسیحیت و رهبرانشون رو درباره اسلام گفتم که می تونید سرچ کنید و بدست بیارید.

pesar.zamini;390933 نوشت:

اولا امار شما دقیق نیست و دقیق نمی شود گفت جند ملیون نفر شیعه هستند چون 4 روز پیش من تو یکی از سایتهای یهودی خواندم جمعیت شیعه 435 ملیون نفر هست،نباید هم شیعه رو شاخه ای از اسلام بدونند،شما نگاه کنید ببینید چه کسی در عزت و ارامش زندگی میکند شیعیان یا سنی ها،همه سنی ها در فلاکت و بدبختی زندگی میکنند،و اگر شیعه نبود تا به حال کاملا نابود شده بودند

حرف جالبی زدید چون اگه بخوایم حقانیت یک ایدئولوژی رو از نتایج اجتماعی اون بررسی کنیم کل اسلام در پایین ترین جا قرار می گیره چون مسلمانان بی سوادترین، فقیرترین، بی رفاه ترین و عقب افتاده ترین مردم دنیا هستند و کشورهایی که بالاترین سطح سواد و رفاه و آسایش و امنیت رو دارند کشورهایی هستند که اساسشون بدون دین است مثل اسکاندیناوی یا نیوزیلند.

pesar.zamini;390935 نوشت:
ببین دوست عزیز دین مسیحی بیشتر از 2 میلیارد پیرو داره که این پیرووان به سه شاخه تقسیم میشن ارتدوکس،کاتولیک،پروتستان،البته هر سه شاخه گمراه و منحرف هستند،اما بیشتر مسیحیان جهان حضرت محمد رو به عنوان یک پیامبر قبول دارند،اما به خاطر بعضی از منافع شون حاظر به تغیر مذهب خودشون نیستند،مثلا خیلی هاشون با خواندن و گرفتن سه وعده نماز و یک ماه روزه مشکل دارند.

اینطور نیست و بیشتر مسیحیان جهان محمد رو به عنوان پیامبر قبول ندارند.

همین فکر میکنم جواب تمام گفته های شما رو بده__از بزرگترین سایت های ضد اسلامی:
(اگر نیاز به ترجمه هست، بگو)

Every since 9/11 Americans, including Christians, have been converting to Islam or become apologists for Islam. Can this be stopped and how?

There are many reasons they choose Islam

...
http://www.politicalislam.com/blog/inoculating-against-islam/

شما علاوه برین کتاب پرفایده میتونید به سایت حضرت آسید صادق شیرازی حفظه الله، این مرجع عظیم الشان برید و کتاب "شیعه و اتهامات ناروا" رو دانلود فرمایید یا اگر قم هستید به بیت ایشان رجوع کنید. یکی از خلاصه ترین و بهترین کتب و جوابی دندانشکن به مخالفین تشیع با احادیث معتبرشان.

http://shirazi.ir/

سلام فایل صوتیشو دارم.خیلی وارد نیستم.تافردا میفرستم خدمتتون
موضوع قفل شده است