صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: در شیعه دچار اندکی شک شده ام

نوشته
    37
    حضور
    22 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    153

اشاره در شیعه دچار اندکی شک شده ام

سلام . دوستان من چند روزیه که با یک سنی مواجه شدم . اون میگه که امام زمان وجود نداره و اینی که هی تو تلویزیون میگن شایداین جمعه بیاید شاید رووتکذیب میکنه و میگه پس این جمعه کوووو ؟

اون میگه دیدیم شیعه سنی بشه اما ندیدیم سنی شیعه بشه . اون میگه اگر امام زمانی وجود داشته باشه طبق گفتتون باید دنیا نابود بشه . یعنی شما دوست دارید دنیا نابود بشه ؟

در گفته های بالا دچار تردیدم اما گفته ی بعدیشو فعلا قبول کردم :

اون میگفت دسته های زنجیز زنی و سینه زنی که راه میندازین به چه درد میخوره . جز اینکه خودتون زخمی کنید .

از شما کمک میخوام .
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۷/۲۱ در ساعت ۱۷:۰۸

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58317

با نام و یاد دوست

در شیعه دچار اندکی شک شده ام

کارشناس بحث: استاد صدرا

5. صلوات ها 3

علاقه
    رجال و حدیث، فقه و کلام در حوزه اهل سنت
    نوشته
    2,857
    حضور
    47 روز 14 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10620

نقل قول نوشته اصلی توسط radeon نمایش پست ها
    سلام . دوستان من چند روزیه که با یک سنی مواجه شدم . اون میگه که امام زمان وجود نداره و اینی که هی تو تلویزیون میگن شایداین جمعه بیاید شاید رووتکذیب میکنه و میگه پس این جمعه کوووو ؟

اون میگه دیدیم شیعه سنی بشه اما ندیدیم سنی شیعه بشه . اون میگه اگر امام زمانی وجود داشته باشه طبق گفتتون باید دنیا نابود بشه . یعنی شما دوست دارید دنیا نابود بشه ؟

در گفته های بالا دچار تردیدم اما گفته ی بعدیشو فعلا قبول کردم :

اون میگفت دسته های زنجیز زنی و سینه زنی که راه میندازین به چه درد میخوره . جز اینکه خودتون زخمی کنید .

از شما کمک میخوام .
    با سلام و عرض ادب

1) آموزه های اعتقادی تشیع بر پایه های استوار عقلی و نقلی پابر جا است. آنچه در این میان مهم است آن است که ما با اساس اعتقادات بحق خویش آشنا باشیم تا در تند باد شبهات دینی که از هر سو اعتقادات دینی ما را مورد هجمه ی خود قرار داده است بر خود نلرزیم.

2) اعتقاد تشیع در امر امامت امت آن است که امامت استمرار امر نبوت است واوصیای پیامبر صلی الله علیه و آله باید معصوم و متصف و آراسته به علم الهی باشند. امامتی که انتخاب آن از جانب خداست و در این ناحیه بشر هیچ نقشی در تعیین و مشروعیت بخشی به آن نخواهد داشت؛ همچنان که در تعیین رسالت هیچ نقشی نداشته است.

حال به نظر شما مکتبی که معتقد به جانشینان الهی معصوم و عالم برای پیامبر صلی الله علیه و آله است و زمین را خالی از حجت الهی نمی داند می تواند تضمین کننده ی سعادت بشر باشد؛ یا مکتبی که امامت را امری دنیوی و از شئون دنیا می داند که هر فاسق فاجر و جاهلی نیز سکان حکومت بر مردم را به هر نحوی بدست گیرد حاکم مشروع بر مردم خواهد بود؟و اطاعت او نیز بر مردم واجب می شود.

3) اعتقاد به منجی که بشریت را از ظلم ظالمان می رهاند و به ساحل امن و نجات و سعادت می رساند، تنها اعتقادی نیست که شیعه بدان معتقد باشد؛ بلکه جمیع ادیان معتقد به چنین نجات بخشی هستند. در عالم اسلام آن نجات بخش بر اساس روایات متعدد فریقین حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف معرفی شده است، که در این میان اختلافی میان شیعه و سنی نیست.

اما آنچه مورد اختلاف است این است که آیا آنحضرت متولد شده اند یا خیر؟ که شیعه معتقد به ولادت آنحضرت است و اینکه آنحضرت خاتم اوصیاء و دوازدهمین امام و خلیفه ی بحق الهی می باشند.
    اما بر مبنای اهل سنت که معتقد به عدم تولد آنحضرت می باشند، و از طرفی معتقد به ظهور منجی، تهافت و تباینی به چشم خواهد خورد، و آن اینکه: در متون اهل سنت نیامده است که آنحضرت متولد نشده و یا در آینده متولد خواهد شد؛ بلکه در روایات آمده است که ظهور خواهد کرد.

و از طرفی زمان ظهور آنحضرت معلوم نشده است و هر آن امید ظهور می رود.[1]
    و از طرفی ظهور در سن جوانی متوقف بر تولد چندین ساله ی(طبق نظر اهل سنت) قبل از ظهور دارد و از آنجا که هر لحظه امکان دارد که آنحضرت ظهور نمایند هیچگاه نمی توان گفت که آنحضرت متولد نشده است؛ زیرا نمی توان گفت که حضرت متولد می شود و در آن آن قیام می کند که چنین امری بسیار مضحک خواهد بود.

4) اینکه دیده شود که شیعه سنی شود و نه به عکس ادعایی گزاف است؛ چگونه مکتبی با داشتن اهل بیت علیهم السلام که مظهر رحمت الهی و جذب قلوبند، فاقد جذابیت خواهد باشد؟ و مکتبی که مظهر دفع است دارای جذابیت باشد؟ کسی که محبت اهل بیت علیهم السلام بر قلبش تابیده باشد هیچگاه اهل بیت علهم السلام را کنار نمی گذارد تا قلب خود را ظرف محبت شیخین قرار دهد.

5) اینکه اگر امام زمان وجود داشته باشد باید دنیا نابود بشه یعنی چه؟ نبود امام و حجت خدا مساوی با نبود انسان است.

6) عزاداری خود از شئون مودت و محبت ذوی القربی می باشد، که خود ممکن است در هر فرهنگی به شکلی جلو نماید. اصل این امر منطبق بر قرآن و سنت است، بله ممکن است مصادیقی از آن مورد تائید نباشد و موجب وهن و سستی دین گردد، اما این امر خدشه ای به اصل عزاداری نخواهد زد.

فروعات سوالات جنابعالی در پستهای متعددی در این سایت مطرح شده که می توانید آنها را در قسمت انجمن ها و یا با جستجو ی عناوین در سایت بیابید. باز اگر سوالی بود بیان بفرمائید ما و سایر دوستان در خدمت شما هستیم.

موفق باشید.

[1]. با این تفاوت که شیعه امید به ظهور منجی ای دارد که متولد شده و در پرده ی غیبت است ؛ ولی در اهل سنت امید ظهوری می رود که منجی آن ظهور خواهد کرد. پس در اصل انتظار تفاوتی نخواهد بود.

مناجات العارفین لمولانا علی بن الحسین (علیهما السلام)

«إلهى! فَاجْعَلْنا مِنَ الَّذينَ تَوَشَّحَتْ [تَرَسَّخَتْ‏] أشْجارُ الشَوْقِ إلَيْكَ فى حَدآئِقِ صُدُورِهِمْ، وَأخَذَتْ لَوْعَةُ مَحَبَّتِكَ بِمَجامِعِ قُلُوبِهِمْ»؛

(معبودا! پس ما را از آنانى قرار دِهْ كه نهالهاى شوق به تو در باغ دلشان سبز و خرّم [يا: پايدار] گشته، و سوز محبّتت شراشر قلب آنها را فرا گرفته است).

بحارالانوار، ج91، ص150.

7. صلوات ها 7

علاقه
    هیچی
    نوشته
    141
    حضور
    2 روز 7 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    328

شایداین جمعه بیاید شاید رووتکذیب میکنه و میگه پس این جمعه کوووو ؟
    اون جمعه رو فقط خدا خبر داره که کدوم جمعه است،پس با این گفته این سنی قیامت هم وجود نداره چون به قول ایشون این همه میگن قیامت، کو پس قیامت

اون میگه دیدیم شیعه سنی بشه اما ندیدیم سنی شیعه بشه
    من خیلی سنی به چشم خودم دیدم که شیعه شده اما تا حالا یه شیعه ندیدم که سنی بشه،

اون میگه اگر امام زمانی وجود داشته باشه طبق گفتتون باید دنیا نابود بشه . یعنی شما دوست دارید دنیا نابود بشه ؟
    رو چه اساسی ایشون میگن اگه امام زمان وجود داشت دنیا باید نابود میشد،اولا دنیا اخرش نابود میشه این رو همه می دونن چون خدا تو قرانش گفته که دنیا رو نابود خواهد کرد.و این مطلب هیچ ارتباطی به وجود مبارک امام زمان نداره،و بعدش امام زمان ظهور میکنه که دنیا رو اباد کنه نه نابود البته ناگفته نماند صد درصد این جماعت تو اون زمان نابود خواهند شد

.به ایشون بگو چرا برای عزیزانت که می میرند عزاداری میکنی،این عزاداری به چه دردی میخوره جز اینکه افسرده و ناراحتت کنه.البته ایشون نباید مرده هاش رو با امام حسین مقایسه کنه،

سنی جماعت حرف ........... زیاد میزنند،زیاد جدیشون نگیر،دانش این جماعت مثل اب دریاست ،شور هستش نه تشنگی رو برطرف میکنه و نه.....

چقدر هولناك است وقتی كه مرگ آدم را
    نمی خواهد و پس می زند

9. صلوات ها 6

علاقه
    هیچی
    نوشته
    141
    حضور
    2 روز 7 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    328

یه پیشنهاد بهت دارم
    سعی کن تو انتخاب دین و مذهبت هیچ وقت تقلید نکنی،اول تحقیق و پرسش بعدا تفکر و تعقل و سپس انتخاب
    من خودم 4 سال در مورد شیعه تحقیق کردم،4 سال اندیشیدم،همه افکار شیعه رو بررسی کردم و اونا رو با افکار سنی ها مقایسه کردم،ساعتها به شنیدن عقاید و افکار سنی ها نشستم.
    باید خودت تحقیق کنی تا بفهمی من چی میگم.
    بهتره در مورد امام زمان و شیعه بیشتر تحقیق و دانش کسب کنی چون این طور که پیداست شما هیچی از شیعه نمی دانید

نمی خواهد و پس می زند

11. صلوات ها 6

علاقه
    پس از مرگ شناسی
    نوشته
    283
    حضور
    8 روز 13 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط pesar.zamini نمایش پست ها
    من خیلی سنی به چشم خودم دیدم که شیعه شده اما تا حالا یه شیعه ندیدم که سنی بشه،
    این سنی هایی که می فرمایین چگونه شیه شده اند آیا با ناسزا گویی و دشنام یا با گفتگو های پیاپی دو سویه؟

علاقه
    هیچی
    نوشته
    141
    حضور
    2 روز 7 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    328

نقل قول نوشته اصلی توسط غلام ملی نوری نمایش پست ها
    این سنی هایی که می فرمایین چگونه شیه شده اند آیا با ناسزا گویی و دشنام یا با گفتگو های پیاپی دو سویه؟
    با منطق.با تفكر.با تحقيق.با عقل
    نمی خواهد و پس می زند

14. صلوات ها 4

نوشته
    153
    حضور
    1 روز 12 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    524

نقل قول نوشته اصلی توسط غلام ملی نوری نمایش پست ها
    این سنی ها مثل همه عقل داشتند و وقتی حقیقتی که سالها براشون مخفی نگه داشته بودن رو با اسناد مشخص کردند براشون اونها هم حق رو در رهروی اهل بیت علیهم السلام دیدند.
    .
    یا اَهلَ العالَم قُتِلَ الحُسَینُ بِکَربُبَلا عَطشانا...

مهدویت ، انتظار www.entm.rozblog.com

16. صلوات ها 3

نوشته
    153
    حضور
    1 روز 12 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    524

به قول یکی از دوستان پس قیامت کوووو؟ ببین عزیزم شما نباید به این راحتی دچار شک در مورد امام زمانت بشی. یکی از کارهایی که ائمه برا ما انجام میدند ، ولایت معنوی این بزرگواران هست. ولایت معنوی یعنی ائمه که پس از پیامبر واسطه ی خیر و برکت در جهان هستند ، علاوه بر یاری های ظاهری به اذن خداوند از طریق معنوی و غیبی نیز به نیازهای مومنان پاسخ میدهند و آنان رو به مقصود میرسانند. شما هم بیکار نشین برو یه چند تا کتاب بخون به قول دوستان تحقیق کن ، الان دیگه عصریه که همه چیز در دسترسه و در ضمن مطالعه از امام زمان کمک بخواه و اون موقع هست که ولایت معنوی امام زمان (عج) رو به خوبی درک خواهی کرد.
    اصلا هم خرافات نیست ، هزار ها هزار حدیث در این مورد هست و اگر در این مورد هم به شک افتادی ولایت معنوی امیرالمومنین به مقدس اردبیلی رو به یاد بیار که هر وقت در موضوعی به مشکل بر میخورد جواب سوالش را از شخص امیرالمومنین میگرفت و هزار ها هزار داستان اینگونه. پس نگذار افکاری اشتباه روی تو اثر بگذارند و تو بر روی انها اثر بگذار و با سخنانی حق ، و کوبنده دهن اونها رو ببند و اون ها رو به فکر فرو ببر.

وای بر شما که دسته ها رو به درد نخور میدونین ، راه دوری نریم من خودم هرچی دارم از مسیر اباعبدالله و سینه زنی برای ایشون و دیگر ائمه اطهار علیهم السلام دارم. میدونین من داشتم یه مسیر غلطی رو میرفتم اما با پا گذاشتن در مسیر اباعبدالله از طریق سینه زنی و گریه خدا منو نجات داد. و الان در مسیر درستی قرار داده منو خدا. و خداروشکر میکنم.
    تقصیر شما نیست ، تقصیر اون آدمایی که مجالس سینه زنی رو درست معرفی نکردن برات.
    و درضمن اگر زخمی کردن برای ابا عبدالله فایده ای نداره پس چطور زخمی کردن صورت برای مرگ مادر فایده داره ؟؟؟؟؟؟؟ همین آدمی که میگه این سینه زنی ها هیچ فایده ای جز زخمی شدن ندارن برو ببین توی مرگ مادرش چه ها که نمیکنه ، حال آنکه ائمه برای ما از پدر و مادر مهربان ترند.

درضمن سینه زنی برای غم کسی که همه ی دار و ندارش را در راه اسلام و خدا داد کاری مورد پسند خدا هم هست. اگر باور نمیکنین در قیامت ببینید که سینه زنان چگونه محشور می شوند و بقیه چگونه

موفق باشید

یا اَهلَ العالَم قُتِلَ الحُسَینُ بِکَربُبَلا عَطشانا...

مهدویت ، انتظار www.entm.rozblog.com

18. صلوات ها 5

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

دوستان من چند روزیه که با یک سنی مواجه شدم . اون میگه که امام زمان وجود نداره و اینی که هی تو تلویزیون میگن شایداین جمعه بیاید شاید رووتکذیب میکنه و میگه پس این جمعه کوووو ؟
    سلام
    مومن باید در دین خود محکم باشه و مطالعه کنه تا حرف و حدیث هر از راه رسیده ای اونو دچار تردید نکنه
    اما در مورد جمعه
    ما نمی دانیم حضرت دقیقا کی ظهور میکنه . این مساله به اراده الهی منوطه همانطور که کسی از زمان قیامت خبر نداره . آیا بی اطلاعی از زمان قیامت باعث نفی اون میشه ؟
    ضمن اینکه روایات مهدی در منابع اهل سنت کاملا روشن و مشخصه . تنها گروهی که این اخبار رو نفی میکنه وهابیت مزدوره که در صدد هدم اسلام و نابودی اونه . خوبه در مورد تاریخچه این گروه بی منطق جنایتکار مطالعه ای داشته باشین .

اتفاقا عکس ادعای او روزبروز بر تعداد گروندگان تشیع افزوده میشه و برخورد جنایتکارتانه وهابیت با تشیع در جای جای امت اسلامی ناشی از این ترسه چرا که این گرایش بسیار شدید و پرتعداد شده تا جایی که علمای آنها هم متمایل شده و هرچند وقت یکبار خبری از شیعه شدن یکی از علمای آنها منتشر میشه مثلا همین شیخ حسن شحاته از علمای الازهر مصر بود که همین سلفی های جنایتکار اورا همراه با تعدادی دیگر به شهادت رساندند و خداوند حکومت اخوان افراطی را پایین کشید
    و اما آمدن امام زمان موجب نابودی ظالمینه نه دنیا اما چون مستکبران عالم اربابان این گروه خودفروخته است نابودی آنها را نابودی تمام عالم میدونن

و اما سینه زنی و زنجیر زنی تنها یک روش در ابراز علاقه و محبت و مودتی است که خدای متعال از ما نسبت به اهل بیت خواسته و تا وقتی که منجر به ضرر بدنی نشده شرعا اشکال نداره و اما اثر ان زنده ماندن یاد و نام سیدالشهداست که همیشه الگو و اسوه ظلم ستیزان عالم بوده و هست
    در مقابل باید ایشان بگویند چرا در وفات و شهادت ائمه معصومین که پیشوایان امتند و بخصوص روز عاشورا لباس نو می پوشند و شادی می کنند ایا این سنت بنی امیه جنایتکار نیست که فرزند رسول خدا را کشتند و جشن گرفتند ؟
    کار ما که بر اطلاعت از فرمان مودت اهل بیت است کار آنها پیروی از کدام فرمان است ؟
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

20. صلوات ها 5

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری