كتاب ارزشمند جهاد با نفس بر روي نت

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
كتاب ارزشمند جهاد با نفس بر روي نت

هر روز سعي كنيد يك حديث از كتاب جهادالنفس((وسائل الشيعه)) را مطالعه نماييد وسعي نماييد به آن عمل نماييد خواهيد ديد كه حتما عوض شده ايد مانند داروئي كه انسان مصرف كند وبعد از مدتي احساس بهبودي مي كند

از رهنمودهاي مرحوم آيت الله بهجت(ره)

لينك اين كتاب ارزشمند:

کتاب بسیار ارزشمندی است .

ممنون از شما جناب محمد :Gol:

- امام صادق عليه السلام فرمود: امام سجاد عليه السلام مى فرمود: واى بر كسى كه يكى يكى هاى او بر ده تايى هاى او غالب شود - راوى گويد: - عرض كردم : اين چگونه باشد؟ فرمود: آيا نشنيده اى كه خداوند عزوجل مى فرمايد: ((كسى كه كار نيكى انجام دهد پاداش او ده برابر آن است و كسى كه مرتكب كار بدى شود تنها به همان اندازه جزايش را خواهد ديد))(180) پس هر گاه يك نيكى انجام دهد براى او ده نيكى نوشته مى شود و هر گاه يك بدى به جاى آورد برايش يك بدى ثبت مى شود پس ‍ به خدا پناه مى بريم از كسى كه در يك روز مرتكب ده گناه مى شود ولى يك كار نيك انجام نمى دهد تا در نتيجه بديهايش بر نيكى هايش غالب مى شود.

محمد;10442 نوشت:
هر روز سعي كنيد يك حديث از كتاب جهادالنفس((وسائل الشيعه)) را مطالعه نماييد وسعي نماييد به آن عمل نماييد خواهيد ديد كه حتما عوض شده ايد مانند داروئي كه انسان مصرف كند وبعد از مدتي احساس بهبودي مي كند
از رهنمودهاي مرحوم آيت الله بهجت(ره)

با سلام:Gol:

من یه تازه واردم، هر از چند گاهی میام ...

یه سؤالی برای من پیش اومد اینکه آیا خواندن حدیث، برای اینکه میزان اثرگذاریش بالاتر بره آداب خاصی داره؟ یا از یک دم بشینیم و حدیث بخونیم؟ هر روز و هر شب بخونیم؟ من خودم خیلی حدیث خوندم ولی اونطوری که باید توی زندگیم تأثیر بذاره و متحولم کنه نشده؟ میدونم مشکل از منه و کلام معصوم همش نوره چون توی زیارت جامعه خوندم (کلامکم نور ...)

لطفاً راهنمائیم کنید چطوری به احادیث رجوع کنم (روزانه، هفتگی و یا ماهانه؟) طوری که بتونم واقعاً از حقیقت زندگی و معارف اهل بیت (ع) یک چیزائی بفهمم و توی زندگیم پیاده شون کنم؟

ممنون میشم- قربون همه تون برم-:hamdel: التماس دعا:Gol:

شهید زنده;23003 نوشت:
چطوری به احادیث رجوع کنم (روزانه، هفتگی و یا ماهانه؟) طوری که بتونم واقعاً از حقیقت زندگی و معارف اهل بیت (ع) یک چیزائی بفهمم و توی زندگیم پیاده شون کنم؟

با سلام

بزرگوار

احاديث و رواياتي كه از ائمه معصومين برايمان به ارث مانده اند اشكال گوناگوني دارد.

ما و شما به خيلي از ان روايات عمل مي كنيم ولي گاها متوجه نيستيم.

بيشتر مسائل احكامي كه ما روزانه بدانها عمل مي كنيم بر گرفته از همين روايات امامان مي باشد

اين كه با چه كساني رفتار مي كنيم و چگونه رفتار مي كنيم ....-- مبحث اخلاقيات --- برگرفته از روايات ائمه اطهار مي باشد كه از كودكي با انها تربيت شده ايم

در مباحث اعتقادي هم بيشتر روايات را در برمي گيرد
هر جا كه در استدلال و استنباط در بحثي از عقايد كم مي اوريم به در خانه معصومين متوسل مي شويم و از روايات ايشان بهره مي بريم.

با اين حساب بيشتر اعمال و رفتار و افكار ما عجين با گفتارامامان معصومين مي باشد.

استفاده از روايات و احاديث ائمه در تمام مراحل زندكي در دستور كارشيعيان است حال چه با خواندن و چه شنيدن چه مرتب خواند و چه بدون برنامه خواند چه هنگام نياز رجوع كردن و خود سيراب كردن و .......

خلاصه اصل قضيه عمل به اين روايات است كه ان شاء الله خداوند توفيق عمل به همه ما عنايت فرمايد

101 - امام صادق عليه السلام فرمود: كسى كه سه چيز به او داده شده از سه چيز بى بهره نمانده است : كسى كه به او دعا عطا شده اجابت هم به او عطا گرديده و كسى كه به او شكر داده شده زيادت هم به او بخشيده شده و كسى كه توكل به او عطا گرديده كفايت هم به او عطا شده .

لینک کار نمیده بهتر بود تو خود سایت میگذاشتید .

Zaker;640542 نوشت:
لینک کار نمیده بهتر بود تو خود سایت میگذاشتید .

[=arial]سلام
بفرمایید خدمت شما :
فایل: 

[=arial black]تصویری از کتاب