دست یابی به چیزی از طریق جادو

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دست یابی به چیزی از طریق جادو

سلام. کسی ازم خواست تا اینجا سوالی بپرسم.
شخصی از طریق جادو چند نفر رو راضی کرده تا شغلی رو بهش بسپرن. قبلا راضی نمیشدن اما با جادوراضی شدن. اینطور که این شخص میگفت :دی حالا حقوق دریافتی این فرد حرامه؟ با توجه به اینکه کارشو صحیح انجام میده تمام و کمال.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

binammm;372980 نوشت:
شخصی از طریق جادو چند نفر رو راضی کرده تا شغلی رو بهش بسپرن. قبلا راضی نمیشدن اما با جادوراضی شدن. اینطور که این شخص میگفت :دی حالا حقوق دریافتی این فرد حرامه؟ با توجه به اینکه کارشو صحیح انجام میده تمام و کمال.

سلام عليكم

طبق نظر رهبري :

استفاده از جادو براي تاثير در اراده افراد حرام است.
اما نسبت به كار كه انجام مي دهد در حكم اجير فضولي است كه اگر ايشان بعد از اينكه از حالت سحر خارج شدن اين عمل را اجازه دادن اجرتي كه دريافت كرده است حلال مي باشد واگر اجازه نداده اند نمی تواند اجرتی دریافت کند.

منبع: تحریر الوسیله ،کتاب الاجاره

یک سوالی هم در مورد قانون جذب داشتم..نمیدونم چیزی در موردش شنیدین یا نه . اگر نشنیدین توضیح میدم بهتون . من که بهش اعتقاد دارم چون خواهرم ازش استفاده کرده و نتیجه گرفته. حالا اگر ما از قانون جذب ، نه برای تاثیر در اراده افراد بلکه برای جذب موقعیت های شغلی استفاده کنیم،کار حرامی مرتکب شدیم؟ چون استفاده از قانون جذب مثلا برای جذب یک شغل با درآمد بالا سببب میشه که یه سری افراد خاصی سر راهمون قرار بگیرن یعنی شاید اونا هم تحت تاثیر قرار بگین( البته نه اینکه مثلا ارادشونو تحت تاثیر قرار بدیم مثلا توی موقعیت خاص یا زمان خاص با ما رو در رو بشن یا و.... ).. کاری به اینکه بهش اعتقاد دارین یا نه ندارم، فقط میخوام بدونم با این روش به جایی رسیدن حرومه؟؟ خیلی دوس دارم بدونم نظر شخص رهبری در این مورد چیه.. امکانش هست؟؟

ببخشید میان پارانتز : مرحوم رئیس المحدّثین در «من لا یحضر» به سند معتبر از امام صادق علیه السلام روایت کرده:

زنی خدمت رسول خدا صلّی الله علیه وآله رسید عرض کرد: شوهرم نسبت به من تندخو است لذا من برای جلب محبّتش یک کاری کردم (سحری به کار بستم)؛ رسول خدا(ص) فرمودند:

أُفٍّ لَکِ کَدَّرْتِ الْبِحَارَ وَ کَدَّرْتِ الطِّینَ وَ لَعَنَتْکِ الْمَلَائِکَةُ الْأَخْیَارُ وَ مَلَائِکَةُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ (وای بر تو، دریاها را تیره و تار کردی و خاک را تیره و تار کردی و فرشتگان بزرگوار و فرشتگان آسمانها و زمین تو را لعنت کردند)

زن که این را شنید روزها مشغول روزه شد و شبها مشغول نماز و موی سرش را زد و لباسهای خشن پوشید تا آمرزیده شود،

خبرش به نبیّ اکرم رسید، حضرت فرمودند: إِنَّ ذَلِکَ لَا یُقْبَلُ مِنْهَا (آن عملها از او قبول نخواهد شد) (من لا یحضره الفقیه، 3/445)

ملاحظات:
1- مستفاد از این روایت این است که به کار بستن سحر حتّی در امور خیر هم جائز نیست، چه رسد به امور شر.
2- اینکه حضرت فرمود که توبه او قبول نمیشود گویا به جهت این است که حدّ ساحر عبارت است از قتل، هرچند که بینی و بین الله شاید توبه اش قبول شود ولی در ظاهر باید حدّ بر او جاری شود، همچنان که در روایت دیگر چنین آمده:

ثقة الإسلام کلینی به سند معتبر در فروع کافی روایت کرده: رسول خدا فرمودند: ساحر مسلمان باید کشته شود ولی ساحر کافر کشته نمیشود؛

پرسیدند: یا رسول الله پس چرا ساحر کافر کشته نمیشود؟! فرمود:

لِأَنَّ الْكُفْرَ أَعْظَمُ مِنَ السِّحْرِ وَ لِأَنَّ السِّحْرَ وَ الشِّرْكَ مَقْرُونَانِ (زیرا کفر کافر از سحر او بزرگتر است، و سحر و شرک قرین هم می‌باشد) (کافی، 7/260)

قانون جذب هم سحر محسوب میشه؟؟؟
توی سحر و جادو از نیروی اجنه و شیاطین و ... استفاده میشه اما تو قانون جذب از قدرت ذهن. قدرتی که درون خود آدماست. حتی من شنیدم دانشمندا میگن مغز فرکانس داره و قابل اندازه گیریه.. تو قانون جذب هم فکر کنم از همینا استفاده میشه.. پس قانون جذب سحر محسوب نمیشه درسته؟؟

binammm;372980 نوشت:

[="#006400"]بهتره بجاي وا‍‍‍ژه سحر يا جادو بگيم مسموم كردن ! مثل مست كردن افراد كه از خود بي خود و بي اختيار و بيمار ميشن .
چقدر بده كه آدم با مست و مسموم كردن ديگران مسخ و مضحكه ي شيطان بشه .. [/]

binammm;373571 نوشت:
قانون جذب هم سحر محسوب میشه؟؟؟
توی سحر و جادو از نیروی اجنه و شیاطین و ... استفاده میشه اما تو قانون جذب از قدرت ذهن. قدرتی که درون خود آدماست. حتی من شنیدم دانشمندا میگن مغز فرکانس داره و قابل اندازه گیریه.. تو قانون جذب هم فکر کنم از همینا استفاده میشه.. پس قانون جذب سحر محسوب نمیشه درسته؟؟
[="#006400"]تا زمان ارسال نظر اساتيد و در صورت لزوم كارشناس محترم

به اسم كاربر عادي عرض ميكنم
كلا انجام اعمال نامعقول و اونهم براي خود
و همينطور سبقت غير مجاز از ديگري جرم به حساب مياد .
و گناه يعني جرم ...

وارد شدن از راه نامعقول براي حل مشكلات مثل اين ميمونه
كه شما لقمه رو از جايي غير از دهان, مثلا از حفره بيني وارد شكم خود كنيد .
يعني بجاي اينكه از بيني نفس بگيري و لقمه رو از دهان وارد كني !
شما از دهان نفس ميگيري و لقمه رو از بيني وارد ميكني ...
كه اخر و عاقبتش مشخصه !
مگر براي عزيزاني كه دچار نواقصي هستند مثل نقص عضو كه خوراندن خوراك طبيعي اونها از نزديك ترين نواحي دهان صورت ميگيره
اما با هزار و يك مشكل و مراعات و پرهيز و ر‍ژيم سالم [/]

از اساتید محترم خواهش دارم در زمینه قانون جذب حتما مطالعه داشته باشن و جواب بدن. اگه میشه یه خورده هم سریع:(

binammm;373512 نوشت:
یک سوالی هم در مورد قانون جذب داشتم..نمیدونم چیزی در موردش شنیدین یا نه . اگر نشنیدین توضیح میدم بهتون . من که بهش اعتقاد دارم چون خواهرم ازش استفاده کرده و نتیجه گرفته. حالا اگر ما از قانون جذب ، نه برای تاثیر در اراده افراد بلکه برای جذب موقعیت های شغلی استفاده کنیم،کار حرامی مرتکب شدیم؟ چون استفاده از قانون جذب مثلا برای جذب یک شغل با درآمد بالا سببب میشه که یه سری افراد خاصی سر راهمون قرار بگیرن یعنی شاید اونا هم تحت تاثیر قرار بگین( البته نه اینکه مثلا ارادشونو تحت تاثیر قرار بدیم مثلا توی موقعیت خاص یا زمان خاص با ما رو در رو بشن یا و.... ).. کاری به اینکه بهش اعتقاد دارین یا نه ندارم، فقط میخوام بدونم با این روش به جایی رسیدن حرومه؟؟ خیلی دوس دارم بدونم نظر شخص رهبری در این مورد چیه.. امکانش هست؟؟

سلام عليكم

اگر منظور از قانون جذب همان طور كه مشهور است يك نوع تلقين است(كه درعلم روان شناسي از آن بحث مي شود) اشكالي ندارد.
ولي اگر منظور يك نوع سحر باشدعلم سحر و يادگرفتن آن حرام است مگر آنکه به منظور غرض عقلايى و مشروع باشد.

منبع:اجوبة الاستفتائات،سحر

سلام عليكم

ممنون از استاد شفا

با اجازه شما مطالبي در مورد قانون جذب بيان كنم:

قانون جذب یک قانون انتزاعی است و به طور خلاصه بیان می‌کند که هر آنچه در ذهن انسان تصور شود اعم از خوب یا بد، زشت یا زیبا در دنیای واقعی نمود خواهد یافت. سرعت و شدت به واقعیت پیوستن این تصویر ذهنی به شدت تمرکز روی آن موضوع و وضوح تصویر آن در ذهن بستگی دارد. در واقع خواسته‌هایی که تصور می‌شوند باید به گونه‌ای باشند که بتوان آنها را در ذهن حس و باور نمود. قانون جذب می‌گوید هر چه فکر کنی همان می‌شود.
[h=2]پایه‌ی علمی قانون جذب
مواردی وجود دارد که داشتن تصوری مثبت یا منفی منجر به رویدادهای متناظر – معمولاً در بدن خود انسان – می‌شود (عمدتاً به شکل آثار روانی‌ای که پلاسیبو و ناسیبو خوانده می‌شوند.
[/h]به طور کلی روند قانون جذب از سه مر حله تشکیل می شود.

• تجسم:برای تجسم انسان باید از ذهن خود استفاده کند.مجسم کردن خواسته، که الان از آن اوست و با آن کاری انجام می دهد و از داشتن آن لذت می برد، انگار همین حالا خواسته اش را دریافت کرده است.
  • احساس:همراه با تجسم انسان باید احساس فوق العاده ای در مورد خواسته اش داشته باشد، یک نوع احساس شور و شوق همراه با لذت(عشق)که تمام اینها توسط ذهن انسان امکان پذیر است.بدین ترتیب انسان فرکانس ارتعاشی ایجاد می کند که خواسته خود را مانند آهنربا جذب می نماید.
  • دریافت:بدین ترتیب قانون جذب از طریق نیرویی طبیعی، مرئی و نامرئی کار می کند تا انسان را از طریق شرایط و رویداد ها به خواسته اش برساند.

التماس دعا

سلام مجدد. بله منظورم همون قانون جذبیه که الانه مشهور شده و محدثه عزیز توضیح دادن.

سلام علیکم

جمع بندی موضوع:دست یابی به چیزی از طریق جادو

1-شخصی از طریق جادو چند نفر رو راضی کرده تا شغلی رو بهش بسپرن. قبلا راضی نمیشدن اما با جادوراضی شدن. اینطور که این شخص میگفت :دی حالا حقوق دریافتی این فرد حرامه؟ با توجه به اینکه کارشو صحیح انجام میده تمام و کمال.

ج:طبق نظر رهبري :
استفاده از جادو براي تاثير در اراده افراد حرام است.
اما نسبت به كار كه انجام مي دهد در حكم اجير فضولي است كه اگر ايشان بعد از اينكه از حالت سحر خارج شدن اين عمل را اجازه دادن اجرتي كه دريافت كرده است حلال مي باشد واگر اجازه نداده اند نمی تواند اجرتی دریافت کند.

2-یک سوالی هم در مورد قانون جذب داشتم..نمیدونم چیزی در موردش شنیدین یا نه . اگر نشنیدین توضیح میدم بهتون . من که بهش اعتقاد دارم چون خواهرم ازش استفاده کرده و نتیجه گرفته. حالا اگر ما از قانون جذب ، نه برای تاثیر در اراده افراد بلکه برای جذب موقعیت های شغلی استفاده کنیم،کار حرامی مرتکب شدیم؟ چون استفاده از قانون جذب مثلا برای جذب یک شغل با درآمد بالا سببب میشه که یه سری افراد خاصی سر راهمون قرار بگیرن یعنی شاید اونا هم تحت تاثیر قرار بگین( البته نه اینکه مثلا ارادشونو تحت تاثیر قرار بدیم مثلا توی موقعیت خاص یا زمان خاص با ما رو در رو بشن یا و.... ).. کاری به اینکه بهش اعتقاد دارین یا نه ندارم، فقط میخوام بدونم با این روش به جایی رسیدن حرومه؟ خیلی دوس دارم بدونم نظر شخص رهبری در این مورد چیه.. امکانش هست؟
جواب:
اگر منظور از قانون جذب همان طور كه مشهور است يك نوع تلقين است(كه درعلم روان شناسي از آن بحث مي شود) اشكالي ندارد.
ولي اگر منظور يك نوع سحر باشدعلم سحر و يادگرفتن آن حرام است مگر آنکه به منظور غرض عقلايى و مشروع باشد
.

منبع:اجوبة الاستفتائات،سحر

تحریر الوسیله ،کتاب الاجاره

موضوع قفل شده است