جمع بندی ارزش های زیر پا؟؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ارزش های زیر پا؟؟

یکی از دوستانم دچار افسردگی شدید شدن
طوری که در رابطه با هر موضوعی بی تفاوت برخورد میکنن

این رفتارهاشون باعث شده من که اینقدر در راه امر به معروف تلاش میکنم هم بی تفاوت باشم

من هم ازش فاصله گرفتم

شدیدا احساس میکنم داره به ارزش هام توهین میشه!

مثلا همین یک هفته پیش پیام دادم بهش که بیا توی نماز جمعه محل همدیگر رو ببینیم !
میگه؛من حال ندارم تو این گرما دهان روزه پا شم بیام این همه راه ،تازه کجای کار من درست بوده که بخوام روم بشه بیام نماز جمعه بخونم!
میگم برای روستای شما که سرویس گذاشتن بیا ،شاید کسی اینجا از دیدنت شاد بشه یا خودت حال و هوات عوض بشه
باز هم احساس میکنه از اعمال خودش مطمئن نیست و گوشه گیر شده

خوابش هم خیلی زیاده طوری که با همسرش که شب کاره روز ها نمی تونه صحبت کنه
و بنابراین شبها میخوابه و روزها روهم در خواب بسر میبره!

به ادعیه و مناجات هم بی میل شده و فقط مذت طولانی هست که واجبات رو اون هم با اکراه انجام میده
بعد از مدت ها اومد منزلمون متوجه شدم به قلیون روی اورده !:Ghamgin::Ghamgin:

از همه بد تریه تفکر رو به من القا داده
اعتقاد به این که اگر روزی کسی حس و حال خوب قدیم رو نداره یا نمازاش و درونیاتش فرق میکنه
باید اون نقاب هم از چهره برداره و ریا کار و دورو نباشه
میگه اگر من روزی نمازم درست و حسابی نبود ،همین چادر هم که سرمه برمیدارم تاهمه متوجه بشن که اونی که سابق نیستم!

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

با سلام خدمت شما پرسشگر محترم
این علائم می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد یعنی حتما نمی توان گفت افسردگی است. بله افسردگی هم ممکن است این نشانه ها را داشته باشد ولی باید در درجه اول در تشخیص دقیق موفق باشیم تا در درمان موفق عمل کنیم.
عوامل احتمالی
1- افسردگی
2- اضطراب، احساس تنهایی
3- شبهات اعتقادی ناشی از ذهن خود، رسانه ها یا اطرافیان
4- اعتراض
5- انتقام
6- ناکامی های زندگی و جواب نگرفتن از دعاهای قبلی( عبادت و دعای مشروط و انتظارت خاص از خدا و نرسیدن)
7- مشکلات اقتصادی و فقر

برای رسیدن به علل مختلف لازم است از نزدیک با ایشان ارتباط داشته باشید
مدتی بدون امر و نهی با او باشید سعی کنید و به درد و دلش گوش بدهید و گوش بدهید و گوش بدهید و با مشکلاتش همدلی (نه همدردی) کنید. تا با سخنان و در بیان هیجانات و افکارش به عمق مشکل او برسید.
البته اگر برخی از علائم افسردگی زیر را داشت کمکش کنید تا از مشاوره بالینی و روان پزشک کمک بگیرید: ا. خُلق افسرده در اكثر مواقع روز (مثل احساس غمگينى و پوچى). 2. كاهش قابل توجهى در علاقه يا احساس به فعاليت‏هاى روزمرّه (تقريباً در همه روز). 3. بى‏ خوابى يا پرخوابى تقريباً هر روز. 4. احساس خستگى مفرط تقريباً هر روز. 5. تحريك يا كندى روانى - حركتى تقريباً هر روز. 6. احساس بى‏ارزشى. 7. كاهش تمركز و كاهش توانايى تفكر. 8. افكار خودكشى به صورت مكرر (البته بدون داشتن طرح خاص يا اقدام به خودكشى) و افکار منفی نسبت به خود، آینده و دیگران،

همچنین اگر نشانه های اضطراب را داشت کمکش کنید تا از مشاوره بالینی و روان پزشک کمک بگیرید: دلشوره، گوش بهزنگ بودن و نگرانی از احتمال وقوع حادثه ناگوار، مشکلات تمرکزی، مشکلات در روابط اجتماعی مثل انزوا طلبی و یا وابستگی زیاد به کسی، تعریق، تپش قلب، تکرر ادرار خستگی و تنش عضلانی و کوفتگی عصبی و....

موضوع قفل شده است