صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لمس نامحرم با زبان روزه

نوشته
    1
    حضور
    30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3

لمس نامحرم با زبان روزه

آیا لمس و یا بوسیدن نامحرم با دهان روزه در ماه مبارک رمضان موجب باطل شدن روزه میشه؟ اگه آره، کفارش چطوریه؟

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58304

با نام و یاد دوست

لمس نامحرم با زبان روزه

کارشناس بحث: استاد اسراء

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,787
    حضور
    6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9230

نقل قول نوشته اصلی توسط tahaa نمایش پست ها
    آیا لمس و یا بوسیدن نامحرم با دهان روزه در ماه مبارک رمضان موجب باطل شدن روزه میشه؟ اگه آره، کفارش چطوریه؟
    لمس نامحرم حرام است ولی موجب باطل شدن روزه نمی شود و از مبطلات روزه نیست هرچند باعث پایین امدن درجه و عیار روزه میشود و در روایات فراوان ،ائمه اطهار علیهم السلام دستور فرموده اند علاوه بر زبان و شکم ، باید همه ی اعضای روزه دار روزه باشند و یکی از مصادیق بارز روز دار بودن دیگر اعضا همین پرهیز از چنین گناهانی است .

7. صلوات ها 15

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط tahaa نمایش پست ها
    آیا لمس و یا بوسیدن نامحرم با دهان روزه در ماه مبارک رمضان موجب باطل شدن روزه میشه؟
    لمس اگر بعمد باشد حرام است و روزه باطل است و بوسیدن که شرم اوره اگه نمی دونید چون واضحه که حرامه و کار حرام هم روزه رو باطل می کنه....بوسیدن نامحرم با لبان روزهیا شما قطعا روزه دار نیستی یا مارو گذاشتی سرکار کدوم روزه داری نمی دونه نامحرم رو ببوسه حکمش چیه خدایا کجایی ببینی...این حرف دقیقا مثل اینه که بگی من روزه ام ولی زنا می کنم ایا باطله....اخرالزمان و هزار عجایب غیر قابل درک

9. صلوات ها 2

نوشته
    169
    حضور
    28 روز 22 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    302

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing نمایش پست ها
    لمس اگر بعمد باشد حرام است و روزه باطل است
    يكي از زنان نامحرم فاميل كه بزرگتر از منه دست ميزنه به من فقط با من اينجوريه اون هم به خاطر شرايطي كه با هم داشتيم حالا به من بگو ما را مي اندازن تو آتيش!؟
    ویرایش توسط درستي : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹ در ساعت ۲۳:۱۳

علاقه
    وَ الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

مبطلات روزه

لمس اگر بعمد باشد حرام است و روزه باطل است و بوسیدن که شرم اوره اگه نمی دونید چون واضحه که حرامه و کار حرام هم روزه رو باطل می کنه
    سلام به همه دوستان (با اجازه همکار ارجمند، چند نکته رو خدمت دوستان عرض می کنم:)

هر کار حرامی مبطل روزه نیست! «حرام بودن یک عمل» یک چیز است و «باطل بودن روزه» چیز دیگر؛ بین این دو، ارتباطی وجود نداره. مبطلات روزه _یعنی چیزهایی که باعث میشه روزه باطل بشه_ 9 چیزه که در رساله عملیه در بخش مبطلات روزه، با شرایط و جزئیاتش اومده که عبارتند از:

1- خوردن و آشامیدن
    2- جماع
    3- استمنا
    4- دروغ بستن به خدای متعال و پیامبر و جانشینان پیامبر و معصومین (علیهم السلام)
    5- رساندن غبار به حلق
    6- فرو بردن تمام سر در آب
    7- باقی ماندن بر جنابت و حیض و نفاس تا اذان صبح
    8- اماله کردن با چیزهای روان
    9- قی کردن

بوسیدن نامحرم جزو هیچکدام از این موارد 9 گانه نیست، پس مبطل روزه هم نیست. لمس یا بوسیدن نامحرم، حرام هست و اگر فرد گنه‌کار توبه نکند، عذاب اخروی دارد، اما این کار مبطل روزه اش نیست.

12. صلوات ها 8

علاقه
    وَ الَّذينَ آمَنُوا أَشَدُّ حُبًّا لِلَّه
    نوشته
    1,268
    حضور
    26 روز 8 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    40
    صلوات
    4572

رعایت آداب امر به معروف و نهی از منکر

بوسیدن نامحرم با لبان روزهلمس نامحرم با زبان روزهیا شما قطعا روزه دار نیستی یا مارو گذاشتی سرکار کدوم روزه داری نمی دونه نامحرم رو ببوسه حکمش چیه خدایا کجایی ببینی...این حرف دقیقا مثل اینه که بگی من روزه ام ولی زنا می کنم ایا باطله....اخرالزمان و هزار عجایب غیر قابل درک
    دوست خوب، این دیگه چجور نهی از منکریه؟! این بنده خدا یه گناهی کرده و ان شاء الله در این شب عزیز بیست و سوم ماه مبارک توبه می کنه و بنا می ذاره که دیگه تکرار نکنه، اما جنایت که نکرده که این طور این بیچاره رو به رگبار اتهام می بندی!

بین «زنا» و «لمس یا بوسیدن نامحرم»، زمین تا آسمان تفاوته!

از نظر فقهی، زنا مبطل روزه هست چون جماع یکی از مبطلات روزه هست، اما لمس نامحرم یا بوسیدن نامحرم، مبطل روزه نیست چون جزو هیچیک از موارد 9 گانه مبطلات روزه _که در پست قبلی عرض کردم_ نیست.

اما از نظر اخلاقی، زنا از گناهان بزرگ و کبیره است و اگر در دادگاه ثابت شود حکم حد دارد و بر زن و مرد زناکار حد جاری می شود، اما لمس یا بوسیدن نامحرم، اگر چه گناه هست و عذاب دارد و باید ترک شود، اما هرگز به شدت و بزرگی زنا نیست و حد هم ندارد.

لطفا اگر می خواهید نهی از منکر کنید، با رعایت آداب باشد، مبادا با این شیوه، مردم را از دین بیزار نکنید و به جای ثواب، دل‌زدگی مردم از دین را در کارنامه عملتان ثبت کنید! رعایت شرایط و مراحل امر به معروف و نهی از منکر و بیان مناسب، لازم و ضروریه.
    ویرایش توسط صدیقین : ۱۳۹۳/۰۴/۲۹ در ساعت ۲۲:۵۲

14. صلوات ها 9

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیقین نمایش پست ها
    این بنده خدا یه گناهی کرده
    ببخشیدا ولی ایشون که نگفتن مال خودشونه اگه اینطوره شما داری تهمت می زنی بدتر ازمن شد که....چون من فقط به کننده این کار گفتم باطله وگرنه منظورم کاملا مستقیم به خود او نبوده...شایدم اصلا هیچ گناهی نکرده یا کسی که براش سوال رو پرسیده نکرده و فقط می خواد حکمشو بدونه بهر حال اینم طرز امر بمعروف نیست چون تهمته..... اما در مورد سوال والا من تا دیروز اینطوری می دونستم که نگاه به نامحرم از رو شهوت هم روزه رو باطل می کنه و چشم نیز باید روزه باشه حالا نمی دونم بوسیدن دختر مردم چطوری مجاز شده خدا می دونه....تا پارسال هیچ مغازه ی ساندویچی و پیتزایی ماه رمضان باز نمی کرد اما الان همه باز می کنن پارسال قهوه خونه ها رو می بستن ماه رمضون اما الان هیچ اغدامی نمیشه جامعه مدام داره بدتر میشه...خوبه همینطوری پیش بریم روزه کلا برداشته می شه چون هیچی دیگه موجب ابطالش نمیشهمتحیرم چگونه گرد و خاکی که همینطوری هیچ کس نمی خوره چه برسه در هنگام روزه موجب باطل شدن میشه اما بوسیدن دختر مردم نه...بعضی حکم ها رو ادم شک می کنه به واقعی بودنشون

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

لمس اگر بعمد باشد حرام است و روزه باطل است و بوسیدن که شرم اوره اگه نمی دونید چون واضحه که حرامه و کار حرام هم روزه رو باطل می کنه....بوسیدن نامحرم با لبان روزهیا شما قطعا روزه دار نیستی یا مارو گذاشتی سرکار کدوم روزه داری نمی دونه نامحرم رو ببوسه حکمش چیه خدایا کجایی ببینی...این حرف دقیقا مثل اینه که بگی من روزه ام ولی زنا می کنم ایا باطله....اخرالزمان و هزار عجایب غیر قابل درک
    السلام علیکم و رحمة الله
    بهترین شکل حمله به چیزی، دفاع غلط ازآن است.

آگاه باشید که قضاوت شبابزده کردن هم برخلاف دین مبین اسلام و حرام می باشد.
    اینگونه امر به معروف ها و نهی از منکرهای نادرست شما در تعداد متعددی از تاپیک های این سایت موجود است.

این شخص پرسیده که لمس و بوسیدن نامحرم، روزه را باطل می کند یا خیر.
    هرگز نگفته که من این کارو کردم یا می خوام کنم یا دوست دارم کنم!!!! شما حق ندارید که پرسشگر را محکوم به گناه و فسق و فجور کنید وقتی دلیلی براین ادعا وجود ندارد.
    بعد هم اینکه بهتره پاسخ گویی صحیح احکام را به کارشناسان واگذار کنیم و در امری که به ما ارتباطی ندارد و تخصصی در آن نداریم دخالت نکنیم.
    پرسشگر محترم، پاسخ علمی به حکم شرعی را خواستند، نه پاسخ هیجانی.
    همه ی مسائل را نمی توان با پرخاش و هیجان حل کرد.

اگر قرار باشد هرکسی علامه ی دهر باشد و فتوا دهد پس هرکسی می تواند عمل جراحی قلب هم انجام دهد!!!
    ما حتی برای تعمیر ماشین و رنگ کردن دیوار و... به متخصص امر مراحعه می کنیم اما در مسائل دینی، فکرمی کنیم دکترا داریم!!!

سلامت باشید...التماس دعا
    ویرایش توسط لبیک یا علی النقی : ۱۳۹۳/۰۴/۳۰ در ساعت ۰۰:۲۱
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

17. صلوات ها 7

نوشته
    968
    حضور
    16 روز 10 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1947

نقل قول نوشته اصلی توسط لبیک یا علی النقی نمایش پست ها
    السلام علیکم و رحمة الله
    این شخص پرسیده که لمس و بوسیدن نامحرم، روزه را باطل می کند یا خیر.
    هرگز نگفته که من این کارو کردم یا می خوام کنم یا دوست دارم کنم!!!! شما حق ندارید که پرسشگر را محکوم به گناه و فسق و فجور کنید وقتی دلیلی براین ادعا وجود ندارد.
    سلامت باشید...التماس دعا
    سلام برادر احسنت منم فقط جواب کسی که چنین کاری رو کرده دادم و اگه دقت کنی اصلا مخاطبم ایشون نبوده.... چنین برداشتی رو گویا کارشناس محترم داشتند

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیقین نمایش پست ها
    دوست خوب، این دیگه چجور نهی از منکریه؟! این بنده خدا یه گناهی کرده و ان شاء الله در این شب عزیز بیست و سوم ماه مبارک توبه می کنه و بنا می ذاره که دیگه تکرار نکنه، اما جنایت که نکرده که این طور این بیچاره رو به رگبار اتهام می بندی!

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری