در کدام خانواده؟؟؟؟؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
در کدام خانواده؟؟؟؟؟

نوزادانی که در یک خانواده شیعه به دنیا می آیند نسبت به نوزادانی که در یک خانواده غیر از مسلمان و شیعه به دنیا می آیند برای رسیدن به حق و حقیقت دارای شانس بیشتری هستند؟؟؟

آیا این خواست خداست که یک انسان در کدام خانواده متولدشود؟؟؟

نیایش سبز;10309 نوشت:
وزادانی که در یک خانواده شیعه به دنیا می آیند نسبت به نوزادانی که در یک خانواده غیر از مسلمان و شیعه به دنیا می آیند برای رسیدن به حق و حقیقت دارای شانس بیشتری هستند؟؟؟

با سلام

اين مهم نيست كه هر فردي در كدام منطقه و در كدام خانواده به دنيا مي آيد انچه مهم است اين كه خداوند راه هدايت را براي همه به طور يكسان قرار داده است عقل بشر را پيامبر درون ناميده و چراغ راهنماي بشر .

گوش دادن به استدلالهاي عقل و قبول رهبري عقل در صورت عدم رسيدن دين به اين چنين انسانهايي ، نزد خداوند ماجورند

و حجت ايشان نيز در صورت عدم دريافت معارف دين نزد خداوند مقبول است

چه بسيار انسانهايي كه هم كلام زمان وحي بودند و راه ضلالت پيمودند و چه بسيار افرادي كه در بلاد كفر و در بين كفار راه هدايت مي جويند و سعادت.

نیایش سبز;10309 نوشت:
آیا این خواست خداست که یک انسان در کدام خانواده متولدشود؟؟؟

بله خواست خداست و خدا مي خواهد كه كدام انساني در كدام منطقه و در كدام خانواده متولد شود

طاها;10342 نوشت:

اين مهم نيست كه هر فردي در كدام منطقه و در كدام خانواده به دنيا مي آيد انچه مهم است اين كه خداوند راه هدايت را براي همه به طور يكسان قرار داده است عقل بشر را پيامبر درون ناميده و چراغ راهنماي بشر .

سلام و تشکر ؛ در تصدیق صحبت شما ، یک مستندی در شبکه چهار پخش می شد مبنی بر شیعه شدن یک بودایی ، خود شخص اذعان می داشت که هر چند من در خانواده بودایی متولد شده بودم ولی من حق انتخاب داشتم ، و خودم شیعه را انتخاب کردم.

اختیار نیز می تواند یکی دیگر از دلایلی باشد که ثابت می کند خانواده زیاد مهم نیست. چون شخص با دلایل عقلی و ابزار اختیار که در اختیار دارد می تواند راه خود را از خانواده خود جدا کند و یا پیرو مسلک فکری خانواده باشد.

به نام ایزد یکتا
با سلام
مسلما همه چی خواست خداست .
همونطور که تو همین خانواده های شیعه بچه بدتر از کافر میشه و تو خانواده های کافر بچه مسلمون میشه اینم خواست خداست خداوند راهو به ما نشون داده ما فقط باید عمل کنیم. و چقدر حیف که در خانواده شیعه به دنیا بیاییم و قدر این نعمتو ندونیم.

استاد علی صفایی حائری می گوید هست ها و نیستها سنجیده نمیشود بلکه این نسبتهااست که سنجیده میشود با پذیرش این حرف خیلی از شبهه های قضا و قدر حل میشود. این که چقدر مسلمان و مومنی تنهایی حساب نمیشه. اینجوری واقعا ظلم میشه درحق کسی که توی یک خانواده مذهبی نیست یا اصلا یک شهر یا یک کشور اسلامی نبوده. بلکه نسبتها سنجیده میشه، که تو،در این خانواده مذهبی بودی چقدر تونستی خودت را رشد بدهی چقدر بالا آمدی. آن یک در بلاد کفر چقدر بالا آمده چقدر رشد کرد. آن مقدر رشد اهمیت دارد که در اینصورت فرقی نمی کند کجا متولد شده باشی.

بسم الله

هرکس هم به میزان شرایط و امکاناتی که داشته مورد بازخواست واقع میشه

حساب و کتاب همه انسانها یکسان نیست و این یعنی عدل الهی

موضوع قفل شده است