من چیکار باید بکنم؟

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من چیکار باید بکنم؟

به نام خدا
با سلام و قبولی طاعات

آقا یکی بگه تو این مملکت من باید چیکار کنم؟
من یه جا میرفتم سر کار بعد گزینش شدیم اونجا من جواب سوالاتشون رو راستش رو گفتم و نهایت گفتن عدم اولویت در جذب هیچی رفتیم بیرون
خواستیم بریم بانک مرجع تقلید نذاشت (آیت الله بهجت) بعضیا سر همین مسخرم میکنن که مرجعت رو عوض کن و نمیدونم بعدا پشیمون میشی و ... این همه آدم دارن کار میکنن توی بانک پس حقوقشون حرومه؟ و ازین حرفا

الان یه جای خصوصی دارم میرم یکی از یکی کافر ترن اینا
صاحب شرکت که روزه نمیگیره به منم میگه نگیر گناهش پای من:khaneh: مدیرم هم که بدتره ..قبلا مسلمون بوده ولی الان کامل کافره و شاید عناد هم داره
خمس و .. رو هم نمیده میگه مالیات همونه.. هر چی میگم هم انگار نه انگار... از لج منم یه حرفایی میزنه که ... مثلا آب خورد تو ماه رمضون برداشت گفت سلام بر یزید!!! منم یه نیشخند میزنم تو دلم افسوس میخورم واسه این جملش:Nishkhand: اول اینکه عکس العمل من باید چجوری باشه مثلا این نیشخند من نکنه بد برداشت بشه یا اینکه باید اخم کنم.. اصلا همچین افرادی که تعداشونم داره زیاد میشه تو جامعه که از دین برمیگردن و گاهی عنادم دارن حکمشون چیه.اگه کافرن مگه کافر نجس نیست؟ من چیکار کنم این وسط؟ در مورد خمس اون مدیره که رسما گفت قبول نداره . رئیس اصلی شرکت هم که وقتی روزه نمیگیره دیگه خمسش هم لابد نمیده دیگه .....خمس نمیدن حقوق من چجوریه وضعیتش؟

با نام الله

کارشناس بحث: استاد اسراء

MD66;371189 نوشت:
به نام خدا
با سلام و قبولی طاعات

آقا یکی بگه تو این مملکت من باید چیکار کنم؟
من یه جا میرفتم سر کار بعد گزینش شدیم اونجا من جواب سوالاتشون رو راستش رو گفتم و نهایت گفتن عدم اولویت در جذب هیچی رفتیم بیرون
خواستیم بریم بانک مرجع تقلید نذاشت (آیت الله بهجت) بعضیا سر همین مسخرم میکنن که مرجعت رو عوض کن و نمیدونم بعدا پشیمون میشی و ... این همه آدم دارن کار میکنن توی بانک پس حقوقشون حرومه؟ و ازین حرفا

الان یه جای خصوصی دارم میرم یکی از یکی کافر ترن اینا

شما بوظیفه ی خودتون عمل کنید و به کفر او کاری نداشته باشید اگر کار شما حلال است مشکلی ندارد کار برای کفار (در صورتی که اصل ان کار حلال باشد ) جایز است .

MD66;371189 نوشت:
صاحب شرکت که روزه نمیگیره به منم میگه نگیر گناهش پای من مدیرم هم که بدتره ..قبلا مسلمون بوده ولی الان کامل کافره و شاید عناد هم داره
خمس و .. رو هم نمیده میگه مالیات همونه.. هر چی میگم هم انگار نه انگار... از لج منم یه حرفایی میزنه که ... مثلا آب خورد تو ماه رمضون برداشت گفت سلام بر یزید!!! منم یه نیشخند میزنم تو دلم افسوس میخورم واسه این جملش اول اینکه عکس العمل من باید چجوری باشه مثلا این نیشخند من نکنه بد برداشت بشه یا اینکه باید اخم کنم..

خب واضحه که امر به معروف باید بکنید ولی با لحاظ شرایط یعنی اگر احتمال اثر میدهید، با رعایت مراتب مثلا فعلا فقط در حد اخم کردن و روی خوش نشان ندادن به اینگونه بی ادبیها و بعدا با تذکر مهربانانه و با احترام و ادب ،اما اگر اصلا احتمال اثر نمیدهید در اینصورت کاملا نشنیده بگیرید و هیچ توجه و عکس العملی نشان ندهید واضح است که هدف ان ها عصبانی نمودن شماست اگر شما کاملا بی تفاوت و نشنیده به کار خود ادامه دهید علاوه بر اینکه به هدفشان نرسیده اند مقداری هم تحقیر میشوند و همین باعث میشود از تکرار ان خودداری کنند.

MD66;371189 نوشت:
اصلا همچین افرادی که تعداشونم داره زیاد میشه تو جامعه که از دین برمیگردن و گاهی عنادم دارن حکمشون چیه.اگه کافرن مگه کافر نجس نیست؟ من چیکار کنم این وسط؟

اگر یقین به کفر و عناد اینگونه افراد داشته باشید بله نجسند ولی معمولا این افراد بخاطر برخی نارضایتیها و پیش امدها و دلخوریها اینگونه اظهار میکنند که منکر عقاید حقه هستند ولی در دل منکر نیستند ، در اینصورت مسلمانند .

MD66;371189 نوشت:
در مورد خمس اون مدیره که رسما گفت قبول نداره . رئیس اصلی شرکت هم که وقتی روزه نمیگیره دیگه خمسش هم لابد نمیده دیگه .....خمس نمیدن حقوق من چجوریه وضعیتش؟

[=&quot]حتی اگر یقین هم داشته باشید که خمس نمیدهند حقوق شما حلال حلال است و گرفتن ان اشکالی ندارد زیرا برای جایز نبودن مهم اینست که ازعین پولی که به ان خمس تعلق گرفته حقوق شما را بدهند و اگر از درامد همین سال حقوق شما را بدهند اشکال ندارد که بهیچ وجه شما یقین به این مطلب ندارید که از عین پول خمس رسیده حقوق میدهند و احتمال ان کافیست که جایز باشد .

سلام و تشکر بخاطر پاسختون
من شاید اشتباهی که کردم همون نیشخند بوده که این خنده ها شاید بنر به تکرارشون بشه
کلا بعضی کاراشون واقعا خنده داره و به شوخی انجام میدن و من واقعا خندم میگیره مثلا موقع غذا خوردن فوت میکنه یا تعارف میکنه میگه بفرما یا ازین کارا که منم واقعا خندم میگیره و ناراحتم نمیشم چون میدونم شوخی میکنن یعنی قصدشون عصبی کردنم نیست میخوان شوخی کنن فقط
ولی اون سلام بر یزیدش دیگه ... شاید بهتر بود نیشخند هم نمیزدم البته شاید نیشخند منم طرف ندید ... کلا اینا که بر میگردن بعضا دیگه از همه چیز برمیگردن..امام معصوم و قرآن و .. براشون مهم شاید نباشه.. طرف گفت خدا رو قبول داره .قیامتم پرسیدم فکر کنم گفت در شکه...مسائل سیاسی شاید یکی از انگیزه های این افراد برای برگشت از دین باشه متاسفانه...
به هر حال ممنونم بخاطر پاسختون و اینکه آیا کار کردن در بانک بخاطر اینکه اصل کار مشکل داره دفتر مرجع نگذاشتن برم؟ فکر کنم آیت الله مکارم گفته بودن تا یقین نکنیم پولی که میدن از درآمد ربا هست مشکلی نیست... به هر حال من فرصت کار در بانک رو از دست دادم خواستم بدونم کارم درست بوده و راه دیگری نبوده چون سرزنش خیلی شدم در این مورد که چرا نرفتم...
با تشکر

[="Times New Roman"][="Navy"]سلام علیکم و رحمه الله

دست شما درد نکنه . ظاهرا ما که پول توی بانک گذاشتیم شدیم سرمایه گذار ربا.

از دم فاتحه

درسته استاد اسراء ؟[/]

MD66;372751 نوشت:
سلام و تشکر بخاطر پاسختون
من شاید اشتباهی که کردم همون نیشخند بوده که این خنده ها شاید بنر به تکرارشون بشه
کلا بعضی کاراشون واقعا خنده داره و به شوخی انجام میدن و من واقعا خندم میگیره مثلا موقع غذا خوردن فوت میکنه یا تعارف میکنه میگه بفرما یا ازین کارا که منم واقعا خندم میگیره و ناراحتم نمیشم چون میدونم شوخی میکنن یعنی قصدشون عصبی کردنم نیست میخوان شوخی کنن فقط
ولی اون سلام بر یزیدش دیگه ... شاید بهتر بود نیشخند هم نمیزدم البته شاید نیشخند منم طرف ندید ... کلا اینا که بر میگردن بعضا دیگه از همه چیز برمیگردن..امام معصوم و قرآن و .. براشون مهم شاید نباشه.. طرف گفت خدا رو قبول داره .قیامتم پرسیدم فکر کنم گفت در شکه...مسائل سیاسی شاید یکی از انگیزه های این افراد برای برگشت از دین باشه متاسفانه...
به هر حال ممنونم بخاطر پاسختون و اینکه آیا کار کردن در بانک بخاطر اینکه اصل کار مشکل داره دفتر مرجع نگذاشتن برم؟ فکر کنم آیت الله مکارم گفته بودن تا یقین نکنیم پولی که میدن از درآمد ربا هست مشکلی نیست... به هر حال من فرصت کار در بانک رو از دست دادم خواستم بدونم کارم درست بوده و راه دیگری نبوده چون سرزنش خیلی شدم در این مورد که چرا نرفتم...
با تشکر

[=&quot]ضمن عرض سلام و ادب
[=&quot]این نظر همه ی مراجع عظام است که:فقط در صورت علم به حرام بودن حقوق ،کار در بانک یا هر ارگان دیگری حرام است و الا جایز است و واضح است که چنین یقینی حاصل کردنش بسیار بعید است[=&quot]

من زنگ زدم دفتر قم و مشهد مرجع تقلیدم
هر دو گفتن نرو....مشهد گفت نرو ولی بعدش پرسید از کجا زنگ میزنی و گفتم کرج گفت برو ولی شغل دیگه ای پیدا کردی عوض کن شغلت رو!!! حالا نمیدونم رو چه حساب گفت...
ما که نفهمیدیم چی به چیه اگه میشه رفت چرا اینقدر قاطع مخصوصا دفتر قم گفت نرو و بعضیها سر همین شغلشون رو عوض کردن... اگرنمیشه رفت که...

اسراء;376472 نوشت:
ضمن عرض سلام و ادب
این نظر همه ی مراجع عظام است که:فقط در صورت علم به حرام بودن حقوق ،کار در بانک یا هر ارگان دیگری حرام است و الا جایز است و واضح است که چنین یقینی حاصل کردنش بسیار بعید است

به این سایت زیبا مراجعه کنید حتما چیز های زیادی درباره این بانک های به ظاهر اسلامی ما متوجه میشید.:
**********reba.ir**********

موضوع قفل شده است