جمع بندی نحوه ی گرفتن حق شرعی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نحوه ی گرفتن حق شرعی

با سلام و عرض قبولی طاعات و عبادات

سوالی داشتم که ممنون می شوم راه گشایی نمایید. مقلد آیت الله مکارم شیرازی هستم.

من منشی مطب هستم ماهی یکبار برای کارفرمایم کاری انجام می دهم ایشان به من گفته اند که کرایه ماشین را حساب می کنند منتها وقتی که مبلغ زیاد شد . الان 3 سال گذشته و من می خواستم جمع کرایه ها را حساب کنم منتها 2 تا سوال داشتم بعضی وقتها پدرم مرا رساندند بعضی وقتها مسیری را بیاده می رفتم و بعضی وقتها با اتوبوس می رفتم.

آیا می توانم کرایه تاکسی را با ایشان حساب کنم جون به هر حال وقتی با ماشین خودمان هم که می رفتیم به هر جهت بنزین و ... مصرف شده یا با اتوبوس که رفتم مشقت و شلوغی و سر با ایستادن را متحمل شدم.

2- وقتی کار ایشان را انجام می دادم در طول مسیر برگشت کار اداری خودم را هم که سر راه من است را هم انجام می دادم آیا گرفتن مبلغ کامل کرایه اشکال دارد یا خیر .

بی نهایت متشکرم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

کوهساران;371122 نوشت:
با سلام و عرض قبولی طاعات و عبادات
سوالی داشتم که ممنون می شوم راه گشایی نمایید. مقلد آیت الله مکارم شیرازی هستم.
من منشی مطب هستم ماهی یکبار برای کارفرمایم کاری انجام می دهم ایشان به من گفته اند که کرایه ماشین را حساب می کنند منتها وقتی که مبلغ زیاد شد . الان 3 سال گذشته و من می خواستم جمع کرایه ها را حساب کنم منتها 2 تا سوال داشتم بعضی وقتها پدرم مرا رساندند بعضی وقتها مسیری را بیاده می رفتم و بعضی وقتها با اتوبوس می رفتم.
آیا می توانم کرایه تاکسی را با ایشان حساب کنم جون به هر حال وقتی با ماشین خودمان هم که می رفتیم به هر جهت بنزین و ... مصرف شده یا با اتوبوس که رفتم مشقت و شلوغی و سر با ایستادن را متحمل شدم.
2- وقتی کار ایشان را انجام می دادم در طول مسیر برگشت کار اداری خودم را هم که سر راه من است را هم انجام می دادم آیا گرفتن مبلغ کامل کرایه اشکال دارد یا خیر .
بی نهایت متشکرم

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤال شما

در این موارد لازم است طبق قراردادتان با کارفرما عمل کنید و موارد مشکوک را مطابق رضایت کارفرما یا توافق طرفین عمل کنید .(1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله مکارم شیرازی در قم

موضوع قفل شده است