صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چشمه چشمه زندگی

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  22
  حضور
  5 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  76

  دعوت چشمه چشمه زندگی
  با سلام خدمت همه ی دوستان
  در این تایپیک قصد دارم مطالب اخلاقی کاربردی اجتماعی که حضرت آیت الله العظمی محمد رضا نکونام (مد ظله العالی) بیان کرده اند را در قالب چشمه چشمه بیاورم


  چشمه «1»: شرط برترى
  برترى براى كسى است كه ايمان داشته باشد نه آن كه تنها از مسلمانى نامى داشته باشد: «وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الاْءَعْلَوْنَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ».

 2. صلوات ها 4


 3. #2

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  22
  حضور
  5 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  76  چشمه «2»:وكيل بودن حق
  قرآن كريم، خداوند را وكيل همگان معرفى مى‏نمايد و وكالت از بندگان حق تعالى حتى از پيامبران الهى عليهم‏السلام نفى مى‏كند و اين خداوند است كه خود پناهگاه تمامى بندگان خويش است و آنان را به دست خود حمايت، محبت و نوازش مى‏نمايد؛ براى نمونه مى‏فرمايد: «وَهُوَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ وَكِيلٌ» و در آيات چندى آمده است: «وَمَا أَنْتَ عَلَيْهِمْ بِوَكِيلٍ».


 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  22
  حضور
  5 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  76  چشمه «3»:ترازوى عمل
  هم‏اينك ترازوهاى بسيارى در شكل‏هاى مختلف و با كاربردهاى گوناگون اختراع شده است به گونه‏اى كه براى فشار خون، سنجش چربى، قند و ديگر امور نيز ميزانى وجود دارد. انسان مى‏تواند در آينده ترازوها و ميزان‏هايى براى ارزش‏هاى شرعى اختراع نمايد و ارزش كردارهاى خود مانند صلوات يا نمازهاى مستحبى را با آن بسنجد و به صدق ثواب‏هايى كه در كتاب‏هاى روايى براى اين كردار گفته شده است برسد و ارزش بندگى را نيز محاسبه نمايد. .

 6. صلوات ها 3


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  22
  حضور
  5 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  76  چشمه «4»:آخر كار

  مى‏گويند در قمار، چپ آخر بسيار مهم است كه اين حركت آخرين مى‏تواند بازنده‏اى را برنده و برنده اى را بازنده نمايد. هر كار ناسوتى نوعى قمار است كه آخرين نفس و نيت، سلامت و سعادت آن را رقم مى‏زند. بايد همواره ازخداوند عاقبت خير را خواست و نه به كرده‏ى امروز خود مغرور شد و نه به خطاى آن نااميد كه افزون بر اين نكته، هرچند گناهان بزرگ و فراوان باشد، در مقابل عظمت و عفو پروردگار هيچ است. نااميدى از درگاه رحمت حق، بزرگ‏ترين گناه است. انسان از چگونگى كارى آگاه نيست. چه بسا گناهى كه رستگارى آورد و چه بسا طاعتى كه هلاكت را سبب شود. پس نه به انجام گناهى بايد نااميد گشت و نه با طاعتى بايد غره و مغرور شد.

 8. صلوات ها 4


 9. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  22
  حضور
  5 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  76  چشمه «5»:گناه و طول عمر
  اگر زنبور عسل به آدمى نيش بزند، مى‏ميرد اما چه بسا انسانى كه به ديگرى نيش زبان وارد آورد و او را برنجاند و خداوند بر او رحم نياورد و به جاى كفاره‏ى گناه وى كه مى‏بايست عمرش كوتاه گردد، آن را طولانى و دراز نمايد تا به كيفر كرده‏ى خود گناه بيش‏ترى نمايد؛ چنان كه خداوند درباره‏ى كافران مى‏فرمايد: «وَلاَ يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ خَيْرٌ لاِءَنْفُسِهِمْ إِنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ لِيَزْدَادُوا إِثْما وَلَهُمْ عَذَابٌ مُهِينٌ» يا در آيه‏ى ديگرى است كه: «فَمَهِّلِ الْكَافِرِينَ أَمْهِلْهُمْ رُوَيْدا». اين امر در دانش كلام به «استدراج» معروف است. قرآن كريم مى‏فرمايد: «وَالَّذِينَ كَذَّبُوا بِآَيَاتِنَا سَنَسْتَدْرِجُهُمْ مِنْ حَيْثُ لاَ يَعْلَمُونَ».

 10. صلوات ها 4


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  22
  حضور
  5 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  76  چشمه «6»:نگاه تجاوزگرانه

  تجاوز به ديگران دامنه‏ى گسترده‏اى دارد و منحصر به گرفتن يخه‏ى ديگران يا دشنام و فحاشى يا تصرف غاصبانه در ملك و اموال ديگرى نيست و مواردى مانند چشم انداختن به خانه‏ى بيگانه تا خيره نظر كردن به ديگرى را در بر مى‏گيرد. نگاه خيره از دومين نگاه مستمر و پى در پى شروع مى‏شود كه مى‏تواند امتداد و كششى واحد داشته باشد.

 12. صلوات ها 4


 13. #7

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  22
  حضور
  5 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  76  چشمه «7»:آلات فرامادى قتل

  برخى از ابزارهاى قتاله فرامادى است. براى نمونه، كسى كه خبر ناگوارى را به ديگرى به صورت ناگهانى مى‏دهد و او به ايست قلبى دچار مى‏شود، در صورتى كه قصد قتل او را داشته، قتل وى عمد است.

 14. صلوات ها 3


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  22
  حضور
  5 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  76  چشمه «8»:تيغ‏كشان ماهر

  در هر دعوايى بايد نخست طرف دعوا را شناخت كه از متخصصان و صاحبان مهارت است يا از ناشيان غوغايى و هوچى گرايى. براى مثال، دعوا با تيغ‏كشان حرفه‏اى داراى امنيت بالاترى است نسبت به كسانى كه دعواى لاتى دارند و لاف تيغ كشى مى‏زنند؛ زيرا آن كه در تيغ‏كشى استاد است تيغ را چنان نرم مى‏كشد كه تنها سبب زخمه مى‏شود، ولى آن كه لاف تيغ‏كشى دارد بى‏هدف تيغ مى‏زند و زخم كارى بر ديگرى وارد مى‏آورد. اين مثالى است براى كسانى كه لاف دانش مى‏زنند و خواب علم مى‏بينند كه آنان سد راه عالمان و مجتهدان حقيقى هستند و ناجوان‏مردانه از هيچ زدنى دريغ ندارند و هر رَطب و يابسى به هم مى‏بافند تا آنان را به زَعم باطل خويش فرود آورند بلكه چند روزى خود بر فراز آيند. مَسندى كه جز پندار نيست اما نه پندار بى‏اثر، بلكه زعمى كه معصيت در پى معصيت آرد.

 16. صلوات ها 4


 17. #9

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۲
  علاقه
  خداواهل بیت ع
  نوشته
  630
  حضور
  27 روز 14 ساعت 59 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  4536  نقل قول نوشته اصلی توسط farnazz نمایش پست ها
  با سلام خدمت همه ی دوستان در این تایپیک قصد دارم مطالب اخلاقی کاربردی اجتماعی که حضرت آیت الله العظمی محمد رضا نکونام (مد ظله العالی) بیان کرده اند را در قالب چشمه چشمه بیاورم چشمه «1»: شرط برترى برترى براى كسى است كه ايمان داشته باشد نه آن كه تنها از مسلمانى نامى داشته باشد: «وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الاْءَعْلَوْنَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ».
  میشه راجع به این شخصیت یه توضیح بدین؟

 18. صلوات ها 3


 19. #10

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  22
  حضور
  5 ساعت 14 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  76  بله حتما
  منتهی قبلش دوست دارم خودتون به سایت ایشان بروید و کاملتر تحقیق داشته باشید www.nekoonam.ir
  ایشان از مراجع و علمای ما هستند که دارای تالیفات بسیار زیادی هستند نزدیک 800 عنوان تالیفات که بنده شخصا تا الان که زندگی کردم نشنیدم کسی در این حد تالیفات داشته باشد که هر کدام از این آثار در تمامی زمینه های علمی و مذهبی چه از فقه فلسفه عرفان روانشناسی جامعه شناسی گرفته تا دیگر علوم ماورایی و... .
  تمامی آثار یاد شده جدید نو و روشنفکرانه است و نمونه ی آن ها را نمی توانید در جای دیگر پیدا کنید
  تا الان مدت چند صد سال می باشد که ما در فلسفه و فقه و عرفان هیچ پیشرفتی نداشته ایم و همه ی درس هایی که الان آموزش داده می شود علم نمی باشد، معلوماتی می باشد که از گذشتگان به ما رسیده است و حوزه های ما در پی آن نبودند که علومی که در حال حاضر تدریس می شود را مشکلات آن را حل کرده و علومی نو پدید بیاورند
  شاخصه ویژه تالیفات این محقق بزرگ ابداع و نوپدیداری در موضوعات یاده شده و رفع و نقد اشکالات گذشتگان می باشد که علومی بی پیرایه را به جامعه علمی تحویل می دهد

 20. صلوات


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود