صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نه میتوانم خواهرم را هدایت کنم و نه میتوانم از نگاه های حرامی که به او میشود جلوگیری کنم(نهي ازمنكر)

نوشته
    37
    حضور
    22 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    153

غمگین نه میتوانم خواهرم را هدایت کنم و نه میتوانم از نگاه های حرامی که به او میشود جلوگیری کنم(نهي ازمنكر)

سلام .

بچه ها من پسری 15 سالم که خیلی تو وجودم غیرت نهفتست . واقعا از بدحجابی های خواهرم عذاب درونی میکشم . و خیلی ناراحتم که سر باز جلوی پسرخاله ها و پسردایی هام میره .

همچنین با آرایش غلیظ میره بیرون . دیگه اصلا روم نمیشه باهاش بیرون برم . پسرا نگاش میکنن خیلی بدججور .

از اون گذشته با پسرخاله هامم چت میکنه . واقعا نمیدونم چیکار کنم .

من بسیار خجالتی و غیر اجتماعی هستم . جراتم ندارم . به همین دلیل نمیتونم با کسانی که با خواهرم در ارتباط اند قاطعانه حرف بزنم و دعوا کنم .

به خواهرم هم نمیتونم چیزی بگم چرا که از اطرافیان و خودش و ... خجالت میکشم .

ای خدا هیچ راه حلی جواب نداده . کمکم کن

اگه شماها بتونید منو کمک کنید تو نمازبراتون دعا میکنم .

2. صلوات ها 23

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,495
    حضور
    174 روز 11 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

نه میتوانم خواهرم را هدایت کنم و نه میتوانم از نگاه های حرامی که به او میشود جلوگیری کنم(نهي ازمنكر)

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 10

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط radeon نمایش پست ها
    سلام .

بچه ها من پسری 15 سالم که خیلی تو وجودم غیرت نهفتست . واقعا از بدحجابی های خواهرم عذاب درونی میکشم . و خیلی ناراحتم که سر باز جلوی پسرخاله ها و پسردایی هام میره .

همچنین با آرایش غلیظ میره بیرون . دیگه اصلا روم نمیشه باهاش بیرون برم . پسرا نگاش میکنن خیلی بدججور .

من بسیار خجالتی و غیر اجتماعی هستم . جراتم ندارم . به همین دلیل نمیتونم با کسانی که با خواهرم در ارتباط اند قاطعانه حرف بزنم و دعوا کنم .

به خواهرم هم نمیتونم چیزی بگم چرا که از اطرافیان و خودش و ... خجالت میکشم .

ای خدا هیچ راه حلی جواب نداده . کمکم کن

اگه شماها بتونید منو کمک کنید تو نمازبراتون دعا میکنم .
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام وتحيت
    برادر گرامي ضمن تقدير از حسن غيرت شما به نكات زير توجه بفرماييد:

گام اول:
    گام اول و شرط اساسي براي موفقيت در چنين مسيري استفاده از سبك ارتباطي صحيح است.
    سبكهاي ارتباطي به صورت كلي به سه دسته تقسيم مي‌شوند:
    پرخاشگرانه: عصبانيت و از كوره در رفتن مشخصه اين سبك است
    منفعلانه: شخص با احساس خجالت و خودكم بيني، قدرت ابراز وجود نداشته و از بيان نظر و اعتراض خويش خودداري مي‌كند
    جرات مندانه: شخص ضمن اعتماد به نفس و احترام به خويش، در قالب احترام و بدون اضطراب نظر و اعتراض خود را منتقل مي‌كند
    از اين سه سبك، سبك ارتباطي صحيح، سبك سوم يعني رفتار جرات مندانه است. پس با خروج از انفعال و همچنين پرخاش، در مواجهه با اين موضوع سبك اصولي را انتخاب كنيد. ماداميكه از سبك جرات مندانه استفاده نكنيد هم به خود از لحاظ عاطفي آسيب مي‌زنيد و هم در رسيدن به مقصود در اين مسير با مانع برخورد مي‌كنيد.
    بنابراين در گام اول لازم است حضرتعالي با فراگيري فنون و مهارتهاي ارتقاء اعتماد به نفس، از خود كم‌بيني فاصله بگيريد و جراتمندانه به ابراز نظر بپردازيد.

گام دوم:
    كشف چرايي رفتار ايشان است. ممكن است اين رفتار ناشي از ضعف اعتماد به نفس، همرنگي با جماعت، بينش ناكافي در ارتباط با مسائل شرعي و حجاب و...باشد. بر حسب هريك از اين موارد لازم است نوع رفتار شما با ايشان متفاوت باشد

گام سوم:
    با استفاده از سبك ارتباطي جراتمندانه و با لحاظ گام دوم و همچنين با رعايت مراتب، اقدام به نهي از منكر ايشان نماييد. نهي از منكر شما مي‌تواند از يك گفتگو و تذكر محترمانه آغاز شود، با يادآوري قبح اين رفتار و پيامدهاي مادي و معنوي اين رفتار ادامه يابد و به كاهش ارتباط شما با ايشان ختم گردد.
    ضمن اينكه تقيد شما به مناسك مذهبي و اخلاق اسلامي خود نوعي امر به معروف است و زمينه جذب ايشان را بالاتر خواهد برد.
    با تشكر

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۰۵/۰۴ در ساعت ۰۰:۵۱
    نه میتوانم خواهرم را هدایت کنم و نه میتوانم از نگاه های حرامی که به او میشود جلوگیری کنم(نهي ازمنكر)
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 17

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

نقل قول نوشته اصلی توسط radeon نمایش پست ها
    اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
    خواهرتون بزرگترند؟
    چندسالشون است؟
    رابطتتون چطوری است؟
    نزدیکیت به هم؟
    چند بار با هم بیرون رفتید؟
    پارکی سینما رستوران قدم زدن خرید و...
    چقدر جملات محبت آمیز می گید؟
    چقدر دستاش رو تو دستانت گرفتی و به چشماش نگاه کنی(نگاه محبت آمیز برادرانه نه هر نگاهی!)

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

9. صلوات ها 9

نوشته
    50
    حضور
    1 روز 23 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    190

سلام علیکم
    در ادامه صحبت کارشناس محترم بعد از این کارها نظر بنده اینه که ببینید ایشون در چه مسیری قرار دارند و از چه چیز لذت میبرند(مثلا بعضی ها خیلی عکس دیدن دویت دارند خیلی ها جملات آموزنده و زیبا و...) و آروم آروم از این طریق وارد شوید و مثلا عکس های زیبای با موضوعیت حجاب و یا جملات زیبا (چه جملات افراد مذهبی و احادیث چه جملاتی که دیگران گفته اند) البته نه به صورت افراطی برایشان تهیه کنید و در اختیارشان قرار بدید و آروم آروم جلو برید بعد شروع کنید حدیث گفتن ، سایت های مذهبی معرفی کردن ، مساله از روی رساله خوندن از نظر بنده شما میتونید شدیدا تاثیر گزار باشید اگر آروم پیش بروید و ثابت قدم باشید همینطور که جامعه ، اینترنت ، تلویزیون ، فشن های غربی ، دوستان و ... خیلی آروم و حساب شده روی افرادی در جامعه ما تاثیر گذاشته اند در حالی که اون افراد سیرتی پاک گرا ، خدا گرا و ... دارند شما در منزل میتوانید با این روش و سیاست درست تاثیر عمیقی بگزارید ولی چیزی که باید توجه کنید که شدیدا مهم است مهم مهم مهم اگر خود شما به حرفی که میزنید به غیرتتون و ... به صورت عملی اعتقاد نداشته باشید !! حتی ممکنه باعث تشدید این رفتارها و دور شدن و تنفر خواهرتون از خودتون بشید اگر شما با دختران فامیل در موقعیت پیش آمده شوخی کنید و مسایل دیگر....(حتی اگر خجالتی باشید احتمالا چنین موقعیت هایی پیش بیاد طرز نگاه و ...) پس غیرت شما مسخره خواهد بود!!!!

انشاء الله خدا عاقبت همه ما را ختم بخیر کند
    و من الله توفیق

مرحوم آیت الله بهجت :«ما آمدیم دنیا تا زندگی کنیم و قیمتی شویم نه به هر قیمتی زندگی کنیم».

11. صلوات ها 10

نوشته
    30
    حضور
    1 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    121

سلام ...
    من پیشنهادم به شما اینه که :

1- شما با این خصوصیات رفتاری و اخلاقیتون نمیتونید رو ایشون تاثیر گذار باشید ... (حداقل در شرایط کنونی)
    2- گویا پدر و مادر شما نیز رفتار ایشون رو تایید میکنن ... وگرنه ایشون نمیتونستن جلوی پسرخاله ها و دختر خاله ها بدون حجاب باشن ... بنابراین کاری از دست شما برنمیاد ...
    3-بر اساس قانون منافع مشترک جلو برین ... از ایشون بخواین که حداقلش ... جلوی شما این مسایل رو رعایت کنن ... مثلا اگر مهمونی هست و شما هم هستین ... روسری سرشون کنن ... اگر دارن تو اتاقشون با هر کی چت میکنن دور از چشم شما باشه ... بهشون بگین این جور چیزا نباید جلوی چشم من باشه ...
    4- اگر رعایت نکردن ... باهاشون قهر کنین ... دوستی هاتون رو قطع کنین ... خودتون رو بگیرین ... تو چشماش نگاه نکنین ...
    ویرایش توسط Ftmh Mohammadi : ۱۳۹۲/۰۵/۰۴ در ساعت ۰۰:۴۹

13. صلوات ها 6

علاقه
    نوشته
    112
    حضور
    12 روز 11 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftmh Mohammadi نمایش پست ها
    سلام ...
    من پیشنهادم به شما اینه که :

1- شما با این خصوصیات رفتاری و اخلاقیتون نمیتونید رو ایشون تاثیر گذار باشید ... (حداقل در شرایط کنونی)
    2- گویا پدر و مادر شما نیز رفتار ایشون رو تایید میکنن ... وگرنه ایشون نمیتونستن جلوی پسرخاله ها و دختر خاله ها بدون حجاب باشن ... بنابراین کاری از دست شما برنمیاد ...
    3-بر اساس قانون منافع مشترک جلو برین ... از ایشون بخواین که حداقلش ... جلوی شما این مسایل رو رعایت کنن ... مثلا اگر مهمونی هست و شما هم هستین ... روسری سرشون کنن ... اگر دارن تو اتاقشون با هر کی چت میکنن دور از چشم شما باشه ... بهشون بگین این جور چیزا نباید جلوی چشم من باشه ...
    4- اگر رعایت نکردن ... باهاشون قهر کنین ... دوستی هاتون رو قطع کنین ... خودتون رو بگیرین ... تو چشماش نگاه نکنین ...
    به به چه راهکاری!
    امیدواری بد نیستا!(به نظره من البته)
    آخه عزیزه من ایشون میخواد خواهرشون اینکارا رو بزاره کنار اونوقت شما میگی بگو جلومن از کارها نکنه؟
    آخه این که نشد!البته خوبه بازم شاید کمرنگ تر بشه اما پاک نمیشه.
    به نظر من شما میتونی تاثیر گذار باشید روی ایشون.... اول باهاش صمیمی تر بشید بعد آروم آروم معتقدش کنید واز ارزش های یک دختر باهاش صحبت کنید ولی نه یه دفعه پله پله.
    و این غیرتتون قابل تحسینه و البته احساس نگرانی که برای خواهرتون دارید...
    امیدوارم موفق بشید

15. صلوات ها 8

نوشته
    30
    حضور
    1 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط الیناجون نمایش پست ها
    به به چه راهکاری!
    امیدواری بد نیستا!(به نظره من البته)
    آخه عزیزه من ایشون میخواد خواهرشون اینکارا رو بزاره کنار اونوقت شما میگی بگو جلومن از کارها نکنه؟
    آخه این که نشد!البته خوبه بازم شاید کمرنگ تر بشه اما پاک نمیشه.
    به نظر من شما میتونی تاثیر گذار باشید روی ایشون.... اول باهاش صمیمی تر بشید بعد آروم آروم معتقدش کنید واز ارزش های یک دختر باهاش صحبت کنید ولی نه یه دفعه پله پله.
    و این غیرتتون قابل تحسینه و البته احساس نگرانی که برای خواهرتون دارید...
    امیدوارم موفق بشید
    سلام ...
    الینا جان امیدوارم خوب و خوش باشی ... میتونی به من بگی ایشون چه جوری با خواهرشون بیشتر دوست بشن !!!

17. صلوات ها 6

نوشته
    192
    حضور
    9 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    932

سلام برادر گرامی
    توصیه های جناب امیدوار حرف های زیادی درش نهفتست که باید بیشتر تامل کنید.
    من چون خیلی با قشری مانند خواهر شما دوست بودم مطلبی رو میخوام عرض کنم.

اعمال شما مخصوصا درین زمینه(نگاه به نامحرم و ارتباط با نامحرم) خیلی مهمه که صحیح باشه تا شما به عنوان یک فرد سالم بتونین تاثیر مثبت بذاین.مطلب دوم محبت شماست که میتونه خواهراتونو به سمت شما جذب کنه اگر خواهراتون خیلی شمارو دوست نداشته باشن اصلا تاثیر مثبتی هم نمیگیرن. شما باید سعی کنین نیاز های عاطفی اونا رو در حد اعتدال براورده کنید و حکم تکیه گاهی مهربونو امن براشون باشین.و اینکه انتظار نداشته باشین که یک سال نشده اونا تغییر کنن، با صبر زیاد و حساب شده بر طبق علت رفتار خواهراتون باید عمل کنین.

بازم برای دقیقتر راهنمایی شدن باید توضیحات کاملی بدین.از جمله سوالاتی که کبوتر عشق پرسیدن و نوع تربیت و اعتقادات پدر و مادرتون...
    تو خود گفتی که در قلب شکسته خانه داری ، شکسته قلب من جانا به عهد خود وفا کن...

19. صلوات ها 8

علاقه
    نوشته
    112
    حضور
    12 روز 11 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

نقل قول نوشته اصلی توسط Ftmh Mohammadi نمایش پست ها
    سلام ...
    الینا جان امیدوارم خوب و خوش باشی ... میتونی به من بگی ایشون چه جوری با خواهرشون بیشتر دوست بشن !!!
    ممنون عزیزم.
    خب بله همون راه کارهایی که منتظر و بقیه گفتن...
    بیشتر باهاشون حرف بزنن بیشتر محبت کنن و...
    کلا نسبت به علایق خواهرشون واکنش های زیبایی نشون بدن البته نه هر علاقه ای×!
    ویرایش توسط الینا : ۱۳۹۲/۰۵/۰۴ در ساعت ۰۴:۴۳

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۴/۳۰, ۱۲:۵۷ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری