تهاجم فرهنگی در پوشاک

تب‌های اولیه

156 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تهاجم فرهنگی در پوشاک

با نام و یاد دوست

کارشناسان بحث: استاد نور و استاد حامی

طلوع ستاره;370652 نوشت:
پوشش اسلامی باید از چه گروه سنی مد نظر باشد؟

با سلام و عرض ادب

از زمانی که فرد مکلف شده و به بلوغ می رسد باید تکالیف شرعی خود و از جمله پوشش و حجاب اسلامی را رعایت کند.

موفق و موید باشید.

نقل قول:

با سلام و عرض ادب

از زمانی که فرد مکلف شده و به بلوغ می رسد باید تکالیف شرعی خود و از جمله پوشش و حجاب اسلامی را رعایت کند.

موفق و موید باشید

.

سلام و عرض ادب
ببخشيد تاثير پوشش در سنين كودكي به روي فرزندان خرد سال به چه صورت هست ؟

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام به همگی

به نظر من اگر از کوچکی سخت گیری کنیم و بچه را در تنگنای حجاب و ... به زور قرار بدهیم چون بچه چنین چیزایی رو نمیفهمد و بیشتر به دنبال راحتی هست و فکرش سراغ چنین چیزایی نمیرود ، خیلی بد هست و در اینده فرد رو حتما از دین زده میکند .

باید با اصول جلو رفت یعنی محیط خانه رو با لطافت و محیط آرامش بخشی رو برای بچه ها فراهم کنیم . تربیت درست در سنین کودکی که واقعا رفتار خود مادر و پدر و خواهر و پدر و محیط خانه روش تاثیر میذاره .... جمع خانه آنقدر باید خوب باشه که بچه احساس تنهایی نکنه و دوستان خودش در مدرسه رو الگو قرار نده . معمولا افرادی که مشکلاتی در خانواده اشون هست ، وارد اعتماد کامل و الگو قرار دادن رفقانشون میشن و همین باعث انحراف میشه (چنین افرادی در آشنایان و فامیل های ما زیاد هستن )

موفق باشید

سلام به نظر من بچه تا پنج سالگی آزادی لازم رو باید داشته باشه بعداز اون آروم آروم با فرهنگ پوشش آشنا بشه اینطوری خیلی بهتره

به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
ببینید باید ما نظر خدا و اولیاء او رو بپرسیم چون هر کسی نظر خودش را دارد ولی ما چون مسلمان و بنده خدا هستیم باید او بگوید که چه بپوشیم و چه نپوشیم!

پس دوستان لطف کنند آیات و روایات مربوط به پوشش اسلامی رو بیاورند تا ما بر پایه اونها به نظرات مشترکی میان همه امت برسیم تا اگر لباس کافری بود بره کنار و فقط لباس ایمان بمونه!

من چند نمونه می‌آورم :

يَا بَنِي آدَمَ خُذُوا زِينَتَكُمْ عِندَ كُلِّ مَسْجِدٍ وَكُلُوا وَاشْرَبُوا وَلَا تُسْرِفُوا ۚ إِنَّهُ لَا يُحِبُّ الْمُسْرِفِينَ [٧:٣١]
ای فرزندان آدم! زینت‌های خود را نزد مساجد برگیرید و بخورید و بی‌آشامید و زیاده روی نکنید؛ که همانا او اسراف‌کنندگان را دوست ندارد

قُلْ مَنْ حَرَّمَ زِينَةَ اللَّهِ الَّتِي أَخْرَجَ لِعِبَادِهِ وَالطَّيِّبَاتِ مِنَ الرِّزْقِ ۚ قُلْ هِيَ لِلَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا خَالِصَةً يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۗ كَذَٰلِكَ نُفَصِّلُ الْآيَاتِ لِقَوْمٍ يَعْلَمُونَ [٧:٣٢]
بگو : چه کسی حرام کرده است زینت خدا را که برای بندگانش بیرون آورده است ؟ و پاکیزه‌ها از روزی ؟ بگو : اینها برای کسانی هستند که گرویده‌اند در زندگانی دنیا و به ویژه در روز رستاخیز! اینچنین نشانه‌های را تفصیل می‌کنیم برای قومی که می‌دانند.

قُلْ إِنَّمَا حَرَّمَ رَبِّيَ الْفَوَاحِشَ مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَمَا بَطَنَ وَالْإِثْمَ وَالْبَغْيَ بِغَيْرِ الْحَقِّ وَأَن تُشْرِكُوا بِاللَّهِ مَا لَمْ يُنَزِّلْ بِهِ سُلْطَانًا وَأَن تَقُولُوا عَلَى اللَّهِ مَا لَا تَعْلَمُونَ [٧:٣٣]
بگو : جز این نیست که خدای من, زشت‌کاری‌ها را چه آشکار باشند چه پنهان, حرام کرده است و گناهان و تجاوز به ناحق را و اینکه به خداوند شریکی بگیرید که برای آن هیچ دلیل و برهانی نازل نکرده است و این که بگویید بر خداوند چیزی را که نمی‌دانید.

آدم عاقل و عالم می‌فهمه که منظور خداوند چیه و باید چه چیزی رو بپوشه و چه چیزی رو نپوشه.
خداوند می‌فرماید نزد مساجد زینت‌های دنیوی (در واقعی الهی!) خودتون رو بگیرید یعنی از تن در بیاورید یعنی منظور این هست که به مساجد با پوشش‌های ساده وارد شوید یعنی هم لباسی که می‌پوشید و هم طلا و جواهرات را همراه خود نیاورید.

بعدش خداوند میفرماید که زینت‌های دنیوی زینت‌های الهی هستند که برای مردم بیرون آورده است!
البته در روایات برخی استثنائات هستند که امت حضرت محمد نباید مردانشان لباس‌های حریر بپوشند و نظایر اینها
بعد خداوند می‌فرماید این زینت‌ها در دنیا برای مومنان هست و در آخرت فقط به آن‌ها اختصاص دارد! می‌دونید این یعنی چی؟ یعنی کافران هم حق دارند در دنیا از این زینت‌ها استفاده کنند (زینت یعنی پول و تجملات و پوشاک و خوراک‌های پاکیزه و ...)
ولی ما صوفی مذهب‌ها کاری کرده‌ایم که فقط کفار بتوانند از دنیا و چیزهایی که خداوند حلالش کرده استفاده کنند و خودمان را از آن‌ها محروم کرده‌ایم!
اینها عقاید صوفیان و درویشان هست که می‌گویند مسلمانان باید ساده زیست و غیرتجملی باشند!
در حالی که آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت چیز دیگری می‌گویند ولی کو گوش شنوا ؟
تو یه بدبختی افتادیم که یهود به حالمون می‌خنده! خیلی از خودمون عصبانی هستم! دوست دارم هر کسی گفت ساده‌زیستی و پرهیز از تجمل! ... الله اکبر آدما به چه فکرا که وادار می‌کنند!
خداوند حلال و حرامش رو مشخص کرده بعد یک عده دوست دارند از حلال خدا محروم باشند! عجب!

طلوع ستاره;370652 نوشت:

سن اموزش 6 الی 7 سالگیه.

اما بهتره ذهن بچه اماده باشه مثلا ماهواره تماشا نکنه. تو جو معنوی باشه همه اینا موثره.

سلام خواهرم میگه متوسط من میکم کم مگه خودت بری سراغش

بزرگواران در جریان هستید که کودکان در سنین 5 تا 7 سالگی تقریبا تا دوره اول زندگی ( سنین 10 تا 12 سال ) ذهنیت خود را ازمحیط پیرامون خود شکل دهی مینمایند؟ و قطعا در جریان هستید که سخت تر از هدایت یک نهال تازه بر خاک گذاشته شده ، هدایت و رفع انحراف نهالی است که کج شده است !
ارادتمندیم

من که تا اول دبیرستان نمیذارم دخترم مانتو تنش کنه و رو سری سرش کنه

ناناز خانومی;372163 نوشت:

از اون به بعد هم ببرش لس آنجلس اینطوری خودتم اذیت نمیشی عزیزم

پوشش های ناپسند
رسول خدا(صلی الله علیه و آله وسلم) می فرماید: هلاکت زنان امت من در دو چیز سرخ فام است: طلا و لباس نازک(33)
و نیز می فرماید: ای علی! هر مردی از همسرش اطاعت کند خدا او را به رو در جهنم افکند. علی(سلام الله علیه) پرسید: این چه اطاعتی است؟فرمود: در پوشیدن لباس نازک به وی اجازه دهد(34).

امیر مومنان(ع) می فرماید :شش چیز از اخلاق قوم لوط در این امت است : پوشیدن رو پوش بلند از روی تکبر که بر زمین کشیده می شود،

الان تموم مدل لباس های مجلسی و مدل لباس عروس ها و مانتو هایی که جدیدا مد اومده ....بلند هستن و روی زمین کشیده میشن

گشودن و باز گذاشتن دکمه های پیراهن و قبا....؛(35)

الان که تیشرت هایی جدید کلا سه تا دکمه نداره ...پیراهن ها هم که از 6 تا دکمه 3 تاش و باز میزارن ...یه زنجیر هم میندازن گردنشون که جلوه ی بیشتری داشته باشه

هم چنین می فرماید: لباس سیاه نپوشید؛ چرا که لباس فرعون است (36)

و نیز می فرماید: هر کس لباس فاخر بپوشد به تکبر گراید و متکبر در آتش دوزخ است.(37)

قابل توجه کسانی که عشق شون لباس مارک داره ..(که فکر نمیکنم کسی از اسک دینی ها این طور باشن )

امام باقر(ع) می فرماید: رسول خدا(ص) امتش را از به دست کردن انگشتر طلا و پوشیدن انواع لباس زرباف و ابریشمی و ارغوانی نهی فرمود.(38)

اقایونی که حلقه ازدواجشون طلاست ....توجه کنید ...
امام صادق (ع) می فرماید: کفش باریک و نوک دراز نپوشید ، چرا که آن کفش فرعون است و نخشتین بار او آن را پوشید.(39)

خب ..دقیقا پوشش های نا پسند الان مد روز هستن ...و بعضی ها نا اگاهانه استفاده میکنن

این تجاهم فرهنگی محسوب میشه یا نه ؟

واقعا دستتون درد نکنه !!!!!!....
اما لازم میدونم این نکته رو بگم
اولین نهادی که پایه حجاب در آن شکل می‌گیرد، خانواده است. پرواضح است که اگر پدر و مادر به فرزند خود مسأله حجاب را آموزش ندهند و خود از آن غافل باشند، بنای دیوار حجاب که از ابتدا به درستی شکل نگرفته ممکن است تا ثریا کج برود! یکی از وظایف مهم پدر و مادر به تصریح دین مبین اسلام تعلیم و تربیت صحیح فرزندان و آموزش موضوع حجاب از اهم این وظایف است.

پس شما مسئولی....در قبال نگاه هایی که به دخترت دوخته میشه ..در برابر حس های شیطانی که به واسطه تربیت نا صحیح به وجود میاد مسئولی

طلوع ستاره;370652 نوشت:

سلام
به نظر من از همون اول که بچه به دنیا میاد باید به این فکر کرد
چون عادت میکنه
سخت گیری خوب نیست
باید بذاری آزاد باشه
اما نه اون آزادی که همه فکر میکنن
آزادی در چهار چوب
براش محیط ها رو توضیح بدیم و بگیم مثلا تو خونه تو میتونی این لباسارو بپوشی و بیرون این لباس هارو
و اینطوری بچه متوجه میشه که لباس متناسب بپوشه

مهر...;372246 نوشت:
پوشش های ناپسند
رسول خدا(صلی الله علیه و آله وسلم) می فرماید: هلاکت زنان امت من در دو چیز سرخ فام است: طلا و لباس نازک(33)
و نیز می فرماید: ای علی! هر مردی از همسرش اطاعت کند خدا او را به رو در جهنم افکند. علی(سلام الله علیه) پرسید: این چه اطاعتی است؟فرمود: در پوشیدن لباس نازک به وی اجازه دهد(34).

امیر مومنان(ع) می فرماید :شش چیز از اخلاق قوم لوط در این امت است : پوشیدن رو پوش بلند از روی تکبر که بر زمین کشیده می شود،

الان تموم مدل لباس های مجلسی و مدل لباس عروس ها و مانتو هایی که جدیدا مد اومده ....بلند هستن و روی زمین کشیده میشن

الان که تیشرت هایی جدید کلا سه تا دکمه نداره ...پیراهن ها هم که از 6 تا دکمه 3 تاش و باز میزارن ...یه زنجیر هم میندازن گردنشون که جلوه ی بیشتری داشته باشه

و نیز می فرماید: هر کس لباس فاخر بپوشد به تکبر گراید و متکبر در آتش دوزخ است.(37)

قابل توجه کسانی که عشق شون لباس مارک داره ..(که فکر نمیکنم کسی از اسک دینی ها این طور باشن )

امام باقر(ع) می فرماید: رسول خدا(ص) امتش را از به دست کردن انگشتر طلا و پوشیدن انواع لباس زرباف و ابریشمی و ارغوانی نهی فرمود.(38)

امام صادق (ع) می فرماید: کفش باریک و نوک دراز نپوشید ، چرا که آن کفش فرعون است و نخشتین بار او آن را پوشید.(39)
خب ..دقیقا پوشش های نا پسند الان مد روز هستن ...و بعضی ها نا اگاهانه استفاده میکنن

در مورد این مطلبتون :
اون موقع که کوتاه بود همه میگفتن واه و آه
الان که بلند شده دیگه چیه؟!
تفسیر هم مهمه ها!!!

در مورد این مطلب:

اینکه طلا برای زنان مجاز است و برای مردان حرام
برای مردان حرام است و دلایل پزشکی هم ثابت کرده که روی هورمون و یا خون مرد تاثیر بدی دارد.

به نظر من بخشی از تهاجم فرهنگی مربوط به خود هر شخصی هست
مثلا تولیدی ها که این پوشش ها رو تولید میکنن؛طراحان لباس (که کمه تو ایران؛مدل های مزخرف اونور رو کپی میکنن و یه جاشو کج و راست میکنن میگن خودمون طراحی کردیم)؛ اجناس پارچه و طراحی روی آن (جدیدا مدل های پارچه با تصاویر زنان هست)؛ومغازه دار و ....
اینها هستن که نقش زیادی در جامعه دارن
اینا میارن این چیزارو تو بازار ومردم نقششون پول دادنه
اگه ما که کفش میخوایم
تو بازار بریم فقط همینا باشه خوب خودمون که نمیتونیم کفش بدوزیم که!

[="#006400"]یکی از بدترین نمادها و القاگر پوشش نامناسب همین مانکن های عروسکی بی شعوری هستند
که با صورت و اندامی غیرطبیعی به اذهان درگیر و بی سلیقه ی خیلی از ما درس بی بند و باری میدن ...

از بهترین اقدامات در این مورد تولید و یا درخواست ساخت مانکنهایی مشابه اناتومی نژادی اقوام کشور ماست .
بدون تبعیض . بدون تعصب بی مورد ...

امروز تا میگی مانکن یا لباس!
در ذهن خیلی از ما شکل و ساختار مانکنهای پلاستیکی پشت ویترین مجسم میشه
که برای رسیدن به این ساختار ویرانگر باید به عمل جراحی و بریدن و دوختن چنگ بزنی . و یا به انواع و اقسام داروهای
حجم اور و امثال این تکیه کنیم. که بلا استثنا دارای عوارض و بعضا غیر قابل جبران هستند .
.
--------------------
نمیخواییم اکبر عبدی یا علیرضا خمسه معروف و ماهر باشیم ؟
مهم نیست! فقط خودمون باشیم و بدونیم این ساختار و پوششی که ثانیه به ثانیه با ما رشد کرده
با شخصیت ما شکل گرفته و به شخصیت ما شکل داده و اگر به دلایل بی ارزش و غیرضروری دست به تغییر آنی زدیم
از دوگانگی و بیگانگی با خود و اطرافیان گلایه نکنیم که ما خودمون بیراهه رفتیم
به راه عروسکی که شاید اگر زنده بشه ! بخاطر چنین ساختاری از خندیدن و گریستن و طبیعی زیستن
و عاشق شدن و تولید مثل و حتی از استعداد راه رفتن و توانه کار کردن محروم باشه .
[/]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
این سوال فقط محدود به زنان و دختر ها نیست.مربوط به مردان و پسر ها هم هست.اما واضح است که شدت و اهمیت مسئله در دختران و زنان بیشتر است.پس حقیر در درجه اول،در این پست نظر خودم را راجع به پوشش دختر های کوچک می گویم.
عمر دختر را می توانیم به دو قسمت تقسیم کنیم.بعد از بلوغ و قبل از بلوغ.واضح است که از بعد از بلوغ حجاب باید رعایت شود.پس این که یکی از خانم ها فرمودند:"من که تا اول دبیرستان نمیذارم دخترم مانتو تنش کنه و رو سری سرش کنه" ممکن است دو منظور از این حرف داشته باشند.اگر منظورشان این باشد که من نمی گذارم حجاب داشته باشد تا اول دبیرستان،در حالی که دختر به بلوغ رسیده،این خلاف شرع است.هم شما در اینصورت گناه کارید و هم دخترتان.دخترتان در حقیقت اختیار دارد و می تواند حرف شما را گوش ندهد.انسان حقیقی هم حرف خدا و پیامبر و ائمه را به حرف تمامی موجودات دیگر ترجیح میدهد.به خصوص که از عبارت "نمیذارم" استفاده شده است.مگر نمی گویید حجاب اجباری خوب نیست؟!حال چه شده که حجاب را رعایت نکردن اجباریش خوب است؟!
ممکن هم هست که منظور شما این باشد که بجای مانتو،از یک پوشش بهتر و به جای روسری از پوشش مثل مقنعه استفاده کند و برای مثال چادری بودن ایشان را بر مانتویی بودن ترجیح دهید که در اینصورت خوب است و کار خداپسندانه ای انجام داده اید.اما باز هم واژه "نمیذارم" جای تامل دارد.چرا باید اجبار کنید؟البته من بعید میدانم منظور شما مورد دوم باشد.یحتمل منظورتان مورد اول است.هر چند بنده علم غیب ندارم و نمی دانم.شاید منظورتان مورد دوم باشد.

من می خواهم کمی درباره وضعیت دختر قبل از بلوغ حرف بزنم.بنده می بینم که برای مثال بعضی از افراد دختران کوچک خودشان را با لباس هایی بیرون می آورند که اگر لباسی مانند این لباس را دختران بزرگ و زنان بپوشند و بیایند در جامعه،به طور مطلق حجاب را رعایت نکرده اند و پوششان مانند پوشش زنان بی حیای غربی است.این کار از نظر حقیر اشکال دارد. به اینصورت که دختر بی حجابی شدیدی و لباس پوشیدن مانند غربی ها را از کودکی تجربه می کند.در اینصورت اولاً عادات پیدا می کند از بچگی به بد لباس پوشیدن و ادای غربی ها را در آوردن.ثانیاً به دلیل بی حجابی شدید،رعایت حجاب در آینده بسیار برای آن ها سخت خواهد شد و یک وضعیت غیر عادی برای آن ها به وجود می آید.چون به بی حجابی شدید عادت کرده اند.پس رعایت حجاب برایشان غیر عادی است.
من نمی گویم باید از همان بدو تولد چادر بزند!بلکه می گویم در رعایت حجاب باید یک روند رو به رشد برای او ایجاد شود تا کم کم به حجاب عادت کند.به این صورت که مثلاً تا شش سالگی ضمن این که مثل آن دختر هایی که در بالا عرض کردم لباس نپوشد،لباس مناسبی بپوشد.بعد از آن مثلاً از هفت سالگی خودش بخواهد مقنعه سرش کند.این "خودش بخواهد" خیلی مهم است.باید طوری مسئله حجاب در خانواده مطرح شود که دختر از روی اختیار و عقلاً به این نتیجه برسد که باید حجاب رعایت کند.اگر حجاب تحمیل بشود،یک عقده می شود درون فرد.بعداً وقتی فرد مستقل شد و در شرایطی گرفت که دور از خانواده بود،به آسانی به سمت بی حجابی خواهد رفت.پس از آن مثلاً از هشت سالگی دست هایش هم سعی کند بپوشد و بعد برای مثال از نه سالگی چادر بزند بر سرش.

و اما مسئله دیگری که من دارم این است که ما باید به هر چیزی که از غرب یا شرق یا هر فرهنگ بیگانه ای می آید با دید شک نگاه کنیم.چون لزومی ندارد چیزی که از فرهنگ بیگانه می آید درست باشد.بلکه ممکن است غلط باشد.البته این احتمال هم هست که درست باشد.حال شما این را در نظر بگیرید که ما تقریباً هر چه می پوشیم (بجز چادر مثلاً) از فرهنگ های دیگر می آید.از پیراهن های مردان گرفته تا لباس های زنان در عروسی یا در خانه.این ها باید بررسی بشوند.
حرف های زیاد دیگری هم دارم.انشاء الله اگر عمری بود در پست های بعدی آن ها را خواهم گفت.

لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

خانوم شمالی;372316 نوشت:
در مورد این مطلبتون :
اون موقع که کوتاه بود همه میگفتن واه و آه
الان که بلند شده دیگه چیه؟!
تفسیر هم مهمه ها!!!

بعله تا دلتون بخواد این مانتو ها بلنده ..اما با مشکل کمبود دکمه مواجهه .............
4 تا دکمه بیشتر نداره .....روزایی که هوا بده و اسمون طوفانی و باد میاد ....صحنه ای است در خیابان
بسی نا بهنجاررر

کاملا با حرفتون موافقم ولی به کسی ربطی نداره کی چی میپوشه به قول ما هرکی توو گور خودش میخوابه.
هر کسی هر مدل لباس دوست داشته باشه میپوشه دلیلی مم باب این که ما براشون تعیین کنیم چه جوری بگردن نداریم.

خب منم همینطور بودم....
البته فقط مانتو...اولین مانتوم سوم دبیرستان پوسیدم...قبلش بلوز و شلوار بودم اما بلوز طرح پیرهن مردانه
الانم چادری هستم....و حواسم کاملا به حجابم هست
اما از همون اول روسری سرم میکردم:khandeh!:

دختر خوب;372469 نوشت:
ولی به کسی ربطی نداره کی چی میپوشه به قول ما هرکی توو گور خودش میخوابه.

این حرف درست نیست
مگه توی حریم شخصی خودشه که به کسی ربط نداره
توی خیابونه....حریم عمومی

خانوم یاس به عنوان مثال عرض میکنم اگر شما منو ببینید و به من تذکر بدین که چرا نگار حجابت بده منم به شما میگم به شما هیچ ربطی نداره من هرجور بخوام میگردم .
شما چی میگی؟
من توو این کشور زندگی میکنم فکر میکنم باید آزاد باشم یعنی هر کاری که دلم بخواد بکنم نه نه منظورم این نیست که هر کاررررررررری منظورم اینکه اگر دختری توو خیابون راه میره با تیپی که دوست داره من نببببببببباید چیزی بهش بگم چون اون از این کارش لذت میبره.
اشتباه میگم؟
اگر حرفم اشتباه منو تصحیح کنین.

دختر خوب;372552 نوشت:
اگر حرفم اشتباه منو تصحیح کنین.

بله عزیزم اشتباه میگی اگه قرار بود همون نسبت به هم بی تفاوت باشیم پس خدا امر به معروف وچرا انقد توصیه کرده
بعد از این حرفا اینجا قاننننننننننننننونش اینه که باییییییییییییییییییییید حجاب تو رعایت کنی
تو فرانسه هم نبایییییییییییییییییییییید حجاب داشته باشی چه بسا اینکه اگه روسری ببینن سرته از جامعه تردت می کنن ولی ایران خیلی خوب داره پیش میره که با شلوارک میان بیرون حقققققققققققی نداری حرفی بزنی چون دلش می خواد حالا کشوری که ادعای آزادی داره چه جوریه ما که متهمیم به جبر چه جوری هستیم

:roz:سلام جهت مطالعه:کهف 7-اعراف31-حدید20-کهف28-قصص78و79-احزاب28-توبه38-نسا77-آل عمران185-نحل117-یونس23و70-رعد26-قصص60و61-غافر39-شوری36-زخرف35وسوره نور

:parvaneh:جهت شادی روح شهید علم الهدی و دیگر شهدای هویزه صلوات،آدرس این آیات رو از وصیت نامه ایشان استخراج نمودم.دوستان حماسه این عزیزان برای دفاع از ناموس و خاک هویزه و مناطق اطراف آن بوده است.خواهران وظیفه ما حفظ حجابمان در حد اعلا است.التماس دعا

:dosti:دوست عزیزم آزادی مطلق اصلا مفهومی نداره چون اگر هر کسی برای خودش آزادی مطلق تصور کنه درواقع آزادی دیگران رو سلب کرده است.دختری که به قول شما هرجور دوست داره باید بتونه بیاد توی خیابون در واقع به علایق و عقاید دیگران احترام نذاشته و آزادی اونا رو سلب کرده
جامعه یک فضای عمومی است و رعایت تمام قوانین حاکم بر آن بر تمامی افرادی که درش زندگی میکنن واجبه مانند رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اگه رعایت نشه حتی فقط توسط یه نفر چه هرج ومرجی میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!تازه حفظ حجاب متعارف نه صرفا یک قانون مدنی بلکه یک قانون و وظیفه شرعی است که مهربانترین،دوست ترین،آگاهترین،بزرگترین و نزدیک ترین دوست ما یعنی
خداوند از ما درخواست کرده است.(سوره نور،آیات 30و31)

:roz:سلام جهت مطالعه:کهف 7-اعراف31-حدید20-کهف28-قصص78و79-احزاب28-توبه38-نسا77-آل عمران185-نحل117-یونس23و70-رعد26-قصص60و61-غافر39-شوری36-زخرف35وسوره نور

بله کاملا با حرفتون موافقم مرسی که اشکال کار منو گرفتین.ممنون.

دوستان جواب دادن دیگه:Gol:
وقتی من با احترام به زوجین و کانون خانوادگی اونها حجاب میکنم..دوست ندارم همسرم مورد هجمه بی حجابان قرار بگیره...و درعوض از من انتظاراتی داشته باشه که در توانم نیست یا دیگه تیپ و قیافمو نپسنده یا......
حتما میگی چشماشو درویش کنه ولی وقتی اغلب خانومها دارن به زیباترین روی میان بیرون...و مردها بالا رو ببینن سرو صورت و قیافه است پاینو ببینن پای لخت و ناخن لاک زده وکفشای ناجوره.....به اونها هم کمی حق میدی

مهر...;372246 نوشت:
پوشش های ناپسند

البته توجه بفرمایید که لباس زن و مرد با هم فرق می‌کنه
مثلا اینکه گفته شده لباس سیاه نپوشید چون لباس فرعون این برای مرد هست
من در روایتی از حضرت علی (ع) می‌خوندم که بعضی اخلاق‌هایی که برای مردان ناپسند هستند برای زنان بسیار پسندیده هستند! مثل تکبر و ترس و ...
پس پوشیدن لباس متکبرانه برای زنان اشکالی نداره و خیلی هم خوبه!
ببینید خداوند در قرآن کریم می‌فرماید : لباس تقوا برای شما بهتر است (اعراف:26)
پس هر لباسی که مستقیم نهی نشدید بپوشید مگر اینکه مخالف پرهیزکاری و تقوی و خداترسی باشه
طبیعیه که آمریکا به عنوان شیطان بزرگ و به عنوان دجال آخرزمان, دشمن خداست و لباس‌هایی رو برای جامعه خودش و به ویژه جامعه اسلامی ما می‌سازه (مستقیم و غیر مستقیم) که مخالف پرهیزکاری و خداترسی باشه
تهاجم فرهنگی هم همینه! یعنی عقاید ضدالهی دجال لعین!

:Gol:دوست گلم واسه چی نمیزاری؟وقتی خدا از 9سالگی اونو قابل دونسته !
شاید بگی خیلی ها هستن که تا اون سن آزادن بعدش حسابی حجابشونو رعایت کردن اما باور کن خیلی خیلی بیشتر کسایی هستن که شخصیتشون همینجوری شکل گرفته

:Gol:

وسلام نامی از نامهای خداست.
عرض سلام خدمت تمام دوستان عزیز.

ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است

یاس...;372859 نوشت:
مردها بالا رو ببینن سرو صورت و قیافه است پاینو ببینن پای لخت و ناخن لاک زده وکفشای ناجوره.

چشماشونو ببندند هم که صاف میرن تو شکم طرف!!
خدا به خیر بگذرونه.دیروز که ماه رمضون هست و روز شهادت امیرالمؤمنین بود گفتم برم حرم.زنها یه وضع افتضاحی داشتن که... خانومها شما را به خدا یه نگاهی به مفاتیح الجنان بیاندازید و در آداب زیارت ببینید شیخ عباس قمی درباره این جور خانوم هایی که به خیال خودشون می آن زیارت چی گفته! صادّین عن سبیل الله و ...

گاهی اوقات لباسهایی رو هم از آقایان و هم خانم ها دیده میشه که در حضور اجتماعی خودشون استفاده میکنند که مناسبتی نداره و در واقع این پوشش رو باید در منزل داشته باشند واقعا علتش چیه آیا عدم آگاهی از نوع پوشش در مکانهای مختلفه یا اعتقادات ...............

[="Tahoma"][="Purple"]سلام یادمه بابام توی 3یا4 سالگی بهم گفت دوست دارم دخترم همیشه جلو نا محرم روسرس سرش باشه بعد از یه مدتی چادر پوشیدم. وقتی بچه ها میبینن که بزرگتر هاشون چادر دارن دوست دارن چادر سرشون کنن . یادمه دوم دبستان خواستم چادر را از سرم در بیارم و بدون چادر برم مدرسه ده قدم نرفته برگشتم و الان واقعا عاشق چادرم و دوسش دارم.:makhfi:[/]

به نظر من اگه یه چیزی رو بچه زور کنی اصلا جواب نمیده
من بهش این اجازه رو میدم که خودش انتخاب کنه دینشو حجابشو
و به تصمیمش احترام میذارم حتی اگه با نظر خودم مخالف باشه
فقط میتونم تا حدودی نصیحتش کنم

ناناز خانومی;375237 نوشت:
به نظر من اگه یه چیزی رو بچه زر کنی اصلا جواب نمیده

ببخشید ولی خدای نکرده خدایی نکرده خدایی نکرده
یه روز بفهمید دخترتون میخواد تو جمع به معلمش یه فحش خیلی بد بده یا بدتر تو مدرسه (به فرض) دزدی کنه، یا اصلا با چاقو یکی رو بزنه و... بازم همینو میگین؟!میگین اجازه میدم خودش انتخاب کنه؟!من فقط یه نصیحت میکنم!یا نهایت سعیتونو میکنید جلوشو بگیرین؟!؟!
جواب واضحه!
میدونید مشکل چیه؟مسله این نیست که این کار ها که من اسم بردم خیلی فرق دارد و....!
نه مسله اینه ه شما اونو (بدلباسی فرندتونو)به اندازه ی این موارد بد نمیدونید!اگه در ریشه ی اعتقادی شما اون هم به اندازه چیزیی که گفتم به عنوان مثال به نظرتون بد بود و نادرست قطعا نهایت تلاشتونو میکردید تا با تاثیرگذارترین شکل جلوشو بگیرین.
وقتی مادری باور داشته باشه فرزندش اگه دین نداشته باشه هیچ سهمی از سعادت ندارد نهایت سعیشو برای جلو گیری از بدبختی فرزندش میکنه

در ضمن شما گفتین:

بعد میگین:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من نفی نمیکنم که اعتقاد زوری نمیشه ولی اینکه بگیم من کار ندارم،نصیحت میکنم خودش باید بفهمه و... به نظر من درست نیست!پدر و مادر مسئول تفکری اند که در ذهن فرزندشون شکل میگیره.

زور بله ....هیچ وقت حرف زور جواب نمیده ..... لاَ إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ
در دين اجبارى نيست چرا كه راه از بيراهه آشكار شده است.اما
قُوا أنْفُسَكُمْ وَ أهْليكُمْ نارً)
خودتون و اهل تون رو از اتش نجات دهید
وظیفه ی شما اینه که فرزندتون رو از گناه دور نگه دارید
خانواده مهمترین و اصلی ترین نقش رو در حجاب داره
شما حجاب و به دخترتون تعریف نمیکنید
یا نمی خواید ...یا نمیتونید ؟

العبد;374305 نوشت:
شما اول نام کاربریتو عوض کن بعدش بیا بگو پس چی می خوای تنش کنی؟!

من واقعا برام سواله آیا واقعا اسمی که ایشون انتخاب کردن خلاف شرعه که شما این طوری موضع گرفتین؟
از اون جالب تر برام کسایی هستن که اومدن این برای این پست صلوات فرستادن! یه پست کاملا بی ربط که فقط بحث رو به حاشیه می کشونه و ممکنه موجب ناراحتی یه بنده ی خدایی بشه.

همین جا اجازه میخوام از فرستنده ی این پست که من این پست رو کپی کنم توی بخش مربوط به "چه چیزی باعث دین زدگی جوانان میشه؟"، چون واقعا به نظر من ارسال همچین پست هایی توی یه سری بحث مذهبی که اکثر فرستنده های پست ها ادعای مذهبی بودن دارن و این حرفا خییییییییلی تاثیر بسزایی داره روی برداشت دیگران از دین.

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و خداقوت

آیا تا حالا شنیدید که بگن: «بچه ها خودشون باید بزرگ شن و خودشون ریاضی یادبگیرن، نیاز به معلم ندارن!!!!!!!!!!!!!!!»

دقت کردید، بیشتر پدر و مادر ها از همان بچگی شروع میکنن به آموزش زبان انگلیسی و .... به بچه ها
خب، چرا این کارو میکنن؟
چون میدونن که زبان انگلیسی مهم است و برای آینده شون مفید است

حالا اگه پدر و مادری مسایل دینی(حجاب و /...) را معتقد است که مهم است، خب باید به بچه اش آموزش بده
و اگه فکر میکنه مهم نیست، خب نتیجه میشه اینکه به بچه اش نشون نمیده
و بچه خودش باید با کلی سعی و خطا و ریسک فراوان این مسایل را بیاموزد(متأسفانه).

میشه مدل های لباسی رو که از اون طرف هست و به قول معروف تهاجم فرهنگیه رو بذارید بدونیم

[=arial black]اگر مصرف کننده مانتو , ایران هست چرا باید تولید کنندش ترکیه باشه؟ تولید کننده ایرانی چرا باید مدل لباس های کشورهای دیگه رو کپی برداری کنه و خیلی موارد دیگه نمونه همین شلوار زنانه که دیگه شلوار نیست نازک خیلی تنگ و شلوار جین مردانه که قسمت روی زیپش کار شده که تو چشم باشه و ....

hoorshid;375283 نوشت:

ببخشید ولی خدای نکرده خدایی نکرده خدایی نکرده
یه روز بفهمید دخترتون میخواد تو جمع به معلمش یه فحش خیلی بد بده یا بدتر تو مدرسه (به فرض) دزدی کنه، یا اصلا با چاقو یکی رو بزنه و... بازم همینو میگین؟!میگین اجازه میدم خودش انتخاب کنه؟!من فقط یه نصیحت میکنم!یا نهایت سعیتونو میکنید جلوشو بگیرین؟!؟!
جواب واضحه!
میدونید مشکل چیه؟مسله این نیست که این کار ها که من اسم بردم خیلی فرق دارد و....!
نه مسله اینه ه شما اونو (بدلباسی فرندتونو)به اندازه ی این موارد بد نمیدونید!اگه در ریشه ی اعتقادی شما اون هم به اندازه چیزیی که گفتم به عنوان مثال به نظرتون بد بود و نادرست قطعا نهایت تلاشتونو میکردید تا با تاثیرگذارترین شکل جلوشو بگیرین.
وقتی مادری باور داشته باشه فرزندش اگه دین نداشته باشه هیچ سهمی از سعادت ندارد نهایت سعیشو برای جلو گیری از بدبختی فرزندش میکنه

در ضمن شما گفتین:
بعد میگین:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من نفی نمیکنم که اعتقاد زوری نمیشه ولی اینکه بگیم من کار ندارم،نصیحت میکنم خودش باید بفهمه و... به نظر من درست نیست!پدر و مادر مسئول تفکری اند که در ذهن فرزندشون شکل میگیره.

اگه خواست دزد بشه یا هر چیزه دیگه ای راهیه که خودش برای خودش انتخاب کرده
من فقط میتونم صحبت کنم باهاش از نتیجه کارش بگم
اگه مجبرش کنم مطمئن باشید هیچ وقت به راه درست بر نمیگرده اما اینجوری امکانش هست که یه روزی بفهمه اشتباه کرده

مهر...;375563 نوشت:
زور بله ....هیچ وقت حرف زور جواب نمیده ..... لاَ إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ
در دين اجبارى نيست چرا كه راه از بيراهه آشكار شده است.اما
قُوا أنْفُسَكُمْ وَ أهْليكُمْ نارً)
خودتون و اهل تون رو از اتش نجات دهید
وظیفه ی شما اینه که فرزندتون رو از گناه دور نگه دارید
خانواده مهمترین و اصلی ترین نقش رو در حجاب داره
شما حجاب و به دخترتون تعریف نمیکنید
یا نمی خواید ...یا نمیتونید ؟

من همه امکاناتی براش فراهم میکنم تا بره تحقیق کنه خودمم تا اونجایی که بتونم کمکش میکنم اماا تصمیم اخر با خودشه
نمیخوام یه دین زوری هر چن وب داشته باشه
میخام این خوب رو خودش انتخاب کنه
اینجوری وقتی بفهمه چه قدر اینکارایی که میکنه مثلا حجاب به نفعشه هیچ وقت نمیذارتش کنار حت اگه من نباشم پیشش

با سلام. اول بچه باید از کودکی به معنای حجاب اشناشده .وبه او فهمانده شود که پوشش صدف است .برای مروارید. تا خود بتواند دراین راستا خود تصمیم بگیرد واصولا خانوادهایی که از ما هواره وامسال اینها به دورند بهتر خود وفرزندانشان میتوانند تصمیم بگیرند و کو رکورانه کاری را انجام ندهند با تشکر

rood;384650 نوشت:
با سلام. اول بچه باید از کودکی به معنای حجاب اشناشده .وبه او فهمانده شود که پوشش صدف است .برای مروارید. تا خود بتواند دراین راستا خود تصمیم بگیرد واصولا خانوادهایی که از ما هواره وامسال اینها به دورند بهتر خود وفرزندانشان میتوانند تصمیم بگیرند و کو رکورانه کاری را انجام ندهند با تشکر
ماهواره؟

سبحان الله. کافیه بریم سینما! کافیه فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه رو از تی وی پخش کنن...
من چطور میتونم دخترم رو قانع کنم به حجاب در حالی که فساد موجود در سینما و تلوزیون ایران، یه الگو شده براش؟

تو فیلم کلاقرمزی، یه زن عروسکی در انتهای فیلم وارد میشه که با کلاقرمزی دوستی میکنه و باصطلاح ل ا س میزنه، درحالی که موهاش هم از جلو هم از عقب شال بیرونه. آیا بااین الگو، دیگر نیازی به ماهواره نیست برای گمراهی فرزندان.

CELLAR;384651 نوشت:
سبحان الله. کافیه بریم سینما! کافیه فیلم کلاه قرمزی و بچه ننه رو از تی وی پخش کنن...
من چطور میتونم دخترم رو قانع کنم به حجاب در حالی که فساد موجود در سینما و تلوزیون ایران، یه الگو شده براش؟

تو فیلم کلاقرمزی، یه زن عروسکی در انتهای فیلم وارد میشه که با کلاقرمزی دوستی میکنه و باصطلاح ل ا س میزنه، درحالی که موهاش هم از جلو هم از عقب شال بیرونه. آیا بااین الگو، دیگر نیازی به ماهواره نیست برای گمراهی فرزندان.

هر چیزی که تو خیابون یا تو محیط اطراف بود که دلیل بر الگو بودن نیست
سعی کنید الگوی فرزندتون شما مادر و پدر گرامی باشید
نه شخصیت های اول کارتون ها و سریال های تی وی ؟
در ضمن
بچه ها اون چیزی نمیشن که ما میخوایم ....اون چیزی میشن که ما هستیم ...............پس سعی کنید اول از خودتون شروع کنید

خواهر گرامی یعنی شما معتقد نیستید به این که فساد دستگاهی که باصطلاح اسلامیه، میتونه رو تفکر فرزندامون تاثیر بذاره؟

"خدایا کفر نمی گویم .........پریشانم ....چه می خواهی تو از جانم ! ......مرا بی آنکه خود خواهم ،اسیر زندگی کردی!

........اگر روزی ز عرش خود به زیر آیی .......لباس فقر پوشی ...........غرورت را برای تکه نانی به زیر پای نامردان بیندازی ........و شب ، آهسته و خسته ..........تهی دست و زبان بسته ..........به سوی خانه، باز آیی ان را کفر می گویی !! نمی گویی ؟؟ .......

خداوندا ! ............تو می دانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا، چه دشوار است ...............

چه رنجی می کشد آن کس که انسان است و از احساس، سرشار است. ...... "

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و عرض ادب

CELLAR;384659 نوشت:
شما معتقد نیستید به این که فساد دستگاهی که باصطلاح اسلامیه، میتونه رو تفکر فرزندامون تاثیر بذاره؟

شما حسابش را بکن، اگر اسلامی نبود چه میشد
پس برویم دعا کنیم به حال امام (ره) که تکانی به خودش داد و این کشور را تا حدی خانه تکانی کرد، حالا ببینیم ما و بقیه چه می کنیم.
در پناه خدا

موضوع قفل شده است