جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوال در مورد نجاست جنب

نوشته
    1
    حضور
    51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    0

سوال در مورد نجاست جنب

سلام.
    من در خواب زیاد جنب می شوم و الان تقریبا یک سال هم هست که روی تخت نمیخوابم ولی شب ها عادت به انداختن تشک ندارم و روی فرش می خوابم وقتی جنب می شوم نمیدانم که به فرش مالیده شده یا نه یا به پتو مالیده شده یا نه فقط مثلا یک بار که هوشیار بودم و فرش را دست کشیدم دیدم که مرطوب است تکلیف من چی هستش؟باید به خانواده اطلاع بدن برای شستشوی فرش؟
    یک سوال دیگه هم دارم حالا اگر از تشک استفاده نکنی و یک چیز نازک زیر خودت پهن کنی در صورت انتقال رطوبت از اون چیز به فرش باز هم نجس است؟
    ممنون

2.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

سوال در مورد نجاست جنب

کارشناس بحث: استاد اسراء

نوشته
    1,787
    حضور
    6 روز 22 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    9230

نقل قول نوشته اصلی توسط mbhskyn نمایش پست ها
    من در خواب زیاد جنب می شوم و الان تقریبا یک سال هم هست که روی تخت نمیخوابم ولی شب ها عادت به انداختن تشک ندارم و روی فرش می خوابم وقتی جنب می شوم نمیدانم که به فرش مالیده شده یا نه
    اگر یقین بنجاست یا سرایت رطوبت نجس به فرش ندارید قاعده کلی جاری می شود یعنی حکم بطهارت هرجایی که شک در نجس شدنش داریم

فقط مثلا یک بار که هوشیار بودم و فرش را دست کشیدم دیدم که مرطوب است تکلیف من چی هستش؟باید به خانواده اطلاع بدن برای شستشوی فرش؟
    اگر محل نجس شده مورد ابتلای همه ی اعضا است و باعث نجس شدن منزل میشود مثلا نزدیک درب دستشویی و حمام است و باعث میشود همه با پای خیس روی ان بروند و همه ی منزل نجس شود باید اطلاع دهید یا خودتان تطهیر کنید

یک سوال دیگه هم دارم حالا اگر از تشک استفاده نکنی و یک چیز نازک زیر خودت پهن کنی در صورت انتقال رطوبت از اون چیز به فرش باز هم نجس است؟
    ممنون
    بله اگر رطوبت به فرش برسد فرش نجس است و در صورت شک به سرایت همانطور که عرض شد اعتنا نکنید و قاعده ی طهارت -که در بالا توضیح داده شد-جاری میگردد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری