ماهواره و نوجوانان در آستانه ی بلوغ

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ماهواره و نوجوانان در آستانه ی بلوغ

با سلام
اصولا دانسته های انسان از مسائل جنسی باید به تدریج و با مرور زمان تکمیل بشه یعنی یه نوجوان نباید به اندازه ی یه جوان بدونه و یه بچه نباید به اندازه ی یه نوجوان بدونه. این مساله خیلی خیلی مهمه چرا که در غیر این صورت سلامت روانی و حتی جسمی فرد به شدت به خطر می افته. متاسفانه با اومدن ماهواره ها به خونه ها این نظم به هم خورد و ماهواره ها با همه ی آسیباتی که به خانواده ها وارد کردن بیشترین ضربه رو به نوجوان های در آستانه ی بلوغ زد. دوران راهنمایی که دوران به بلوغ رسیدن خیلی از پسراست بطبع دوران خیلی حساسی هست. تصور کنید یه آدمی رو که روح کنجکاو و پرسشگری داره ، خوب و بدم زیاد از هم تشخیص نمی ده وقتی تو چنین موقعیتی قرار می گیره چه بلایی ممکنه سرش بیاد : بلوغ زودرس ، اختلالات روحی و روانی ، ابتلا به خودارضایی ، ضعف درسی ، پرخاشگری و ....
تجربه ی شخصی من از دوران مدرسه این بود که اکثر کسانی که تو خونَشون ماهواره داشتن بدبختانه مبتلا به خود ارضایی بودن نکته ی درد آور اینه که اکثر اینا نمی دونستن دارن گناه می کنن و وقتی می فهمیدن که دیگه کار از کار گذشته و برگشتن خیلی سخته.
هیچ پدر و مادری نمی خواد بچه اش بدبخت بشه و همه ی این مسائل ناشی از نا آگاهییه که باعث بروز چنین مشکلاتی میشه. کاش خانواده ها با اختیار خودشون از ماهواره استفاده نکنند. :Sham:

بحث ماهواره, و یا نفوذ فرهنگی مغایر, در داخل خانواده ها و اجتماع!, دقیقا بر میگرده به نوع, و پذیرش فرهنگ, و نحوه ی به کارگیری اون به صورت مشخص و کاربردی در فرهنگ اجتماع ایرانی اسلامی.
این مغایرت فرهنگ باعث میشه که برخورد افراطانه ای نسبت به اون, و موضع گیری خاصی داشته باشیم. پس, بحث در این موضوع با به کار بردن زمان استفاده از اون, و یا نپذیرفتن وجودش در داخل خونه فراتره!. به نظر من, اگردر زمان مشخص ش, فرهنگ استفاده از اون ورود پیدا می کرد دیگه دنبال شرح تفاسیر مغرضانه و بیهوده نبودیم.
این معضل به نظرم در خود اجتماع میشه کنکاش کرد. زمانی که به واسطه ی شرایط محیطی اعم از اقتصادی, دینی, فرهنگی, و..., یک فرد خودش رو در معرض قرار بده, و بدونه تا چه حد میتونه خودش رو وفق بده با ایده ئولوژی و گفته های دینی. که این امر سبب ساز بروز مشکلات عدیده و منجر به مسائل اخلاقی میشه بنا به هنجارهای داخلی .پس ریشه مشکلات خود ماهواره نیست. یعنی میشه گفت:
1-تفکرات حاکم در اجتماع که از برخورد مذهب با جهان اطراف شکل گرفته و رخنه کرده در نوع دید
2-تلفیق نامناسب این تفکرات, با مدرنیسم
3-نپذیرفتن فرهنگی غیر از فرهنگ اسلامی بر اساس شرایط محیطی
4-نبود امکانات, استعمال هیجانات درونی؛ در روند روبه جلوی فکری. که باعث شده درگیر پوشش و حجاب و شهوت و ... اعم از متعارف و غیر متعارفش باشیم تا وضع کیفی فکری جامعه تغییری نداشته باشه تا پیشرفتی حتی در صنعت شاهد باشیم.
5-فرهنگ غلط استفاده کردن از تکنولوژی در بطن اجتماع

:Gig:ماهواره!عجب جدیداپارازیت میندازن روش میگن براسلامتی ادم ضررداره درسته؟:Gig:یه باردختر3.4ساله ی همسایمون اومدخونمون بعدکلی شیطونی گفت شماچراماهواره ندارین!من خشکم زدااین چی میگه !:moteajeb:مابچه بودیم میترسیدیم اسمشوبیاریم من میگفتم ماهک بجاماهواره حالاهم بزرگ شدیم عقلمون رسیده که منبع فساده !!!کلاچیزخوبی نیست اخه چرابایدیه بچه 3.4ساله !!!چی بگم واقعا!حالاهمه ممکنه بگن خوب براش شبکه هاروکنترل میکنن!واقعارعایت نمیشه دیدن فیلما:Gig:اونم مخصوصاجلوی بچه ها!دیگه بازخداروشکراین گیرنده های دیجیتالی اومده خوب شده خداروشکر.واقعامن اثارماهواره روتوجامعه دارم می بینم که چه تاثیری روبچه هاگذاشته وبه قول معروف به بلوغ زودرس رسیدن بچه ها.بعضیامیگن ماداریم ولی کنترل میکنیم شبکه هاشونمی بینیم شیطان انقدحربه اش قویه که فقط کافیه یه عامل گناه باشه تااونم سوءاستفاده کنه ووسوسه

ماهواره ذاتا بد نیست ما ملت ایران هنوز به بلوغ فکری برای استفاده از اون نرسیدیم
ما ملت ایران متاسفانه دیر فرهنگ استفاده از هرنوع تکنولوژِ ی رو یاد می گیریم
هرنوع تکنولوژی جدیدی که بیاد اول ما باهاش مشکل داریم
مثل تلوزیون
ویدیو
تلفن همراه تصویری و ....

بی نظیر;407091 نوشت:
هرنوع تکنولوژی جدیدی که بیاد اول ما باهاش مشکل داریم
مثل تلوزیون
ویدیو
تلفن همراه تصویری و ....

ماهیچ چیزی رودیریادنمیگیریم حتی فرهنگ استفاده ازوسایلومشکل ازجای دیگست چون این تکنولوژی اول درکشورهای صنعتی تولیدمیشه هم زمان فرهنگش هم دراون کشورهااموزش داده میشه اماوقتی این وسایل به کشورهای دیگه میره اول وسیله اش میره بعدتازه فرهنگش جامیفته!بنظرمن که ماهواره خوب نیست اگه مشکل تودیدن شبکه هابودکه سریال وبرنامه های متنوع ببینیم همین گیرنده هامشکلورفع میکنه چرابایدخودمونومشغول دیدن فیلم های بی محتوابکنیم.حتی اگراین گیرنده هاهم نبودبازنبایدخودمونودرگیراین وسیله کنیم.به هرحال ممکنه انسانهای ضعیف النفسی مثل خودمن باداشتن ماهواره میخوایم بریم شبکه های دیگه شوببینیم پس چرااصن عامل شیطان بایدتوخونمون باشه تامابخوایم جلوخودمونوبگیریم یانه.برخی تکنولوژی هامثل اینترنت ممکنه افرادسوءاستفاده میکنن ازش امااگه اون فرهنگه خودت اشاره کردی اگه جاافتاده باشه دیگه افرادسراغ سایتای مورددارنمیشن.اگه درجامعه فرهنگ اسلام برقرارباشه دقیق ماتوفرهنگ ازتکنولوژی هم جلومیفتیم

طبق فتوای امام خامنه ای(رض) ماهواره حکم ابزار مشترک را دارد و استفاده از آن برای موضوعات حلال ، حلال؛ و برای موضوعات حرام،حرام میباشد...البته در اینگونه موارد باید مطابق قانون عمل کرد
و قانون استفاده از ماهواره را ممنوع اعلام کرده...درنتیجه استفاده از آن به هر نحوی حرام ​ میباشد

amir al;407227 نوشت:
طبق فتوای امام خامنه ای(رض) ماهواره حکم ابزار مشترک را دارد و استفاده از آن برای موضوعات حلال ، حلال؛ و برای موضوعات حرام،حرام میباشد...البته در اینگونه موارد باید مطابق قانون عمل کرد
و قانون استفاده از ماهواره را ممنوع اعلام کرده...درنتیجه استفاده از آن به هر نحوی حرام ​ میباشد

چطور توی یه کشور اسلامی حکم فقهی با قانونی تفاوت دارد؟
عجب کشوری هستیم.

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407231 نوشت:
چطور توی یه کشور اسلامی حکم فقهی با قانونی تفاوت دارد؟
عجب کشوری هستیم.

من رشتم حقوقه خیلی وقتاممکنه قانون بافقه فرق داشته باشه وازنظرمشهورپیروی نشه این دلیل برتعارض بین فقه وحقوق نیست

یامین;407295 نوشت:
من رشتم حقوقه خیلی وقتاممکنه قانون بافقه فرق داشته باشه وازنظرمشهورپیروی نشه این دلیل برتعارض بین فقه وحقوق نیست

این تناقض برازنده کشوری اسلامی نیست.

@ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@;407298 نوشت:
این تناقض برازنده کشوری اسلامی نیست.

گفتم که تناقض نیست.کجای دین گفته ازعلم وتجربه دیگران استفاده نشه !مثلاقانون مدنی مادرقسمتی ازقانون فرانسه گرفته شده وقسمتی مخصوصابخش خانواده اش ازفقه.وچون اونهادرحقوق ازماجلوتروباتجربه تربودن ماازتجربشون استفاده کردیم .درضمن وقتی قانون تصویب میشه برای بررسی شرعی به شورای نگهبان میره پس مشکل شرعی نداره

یامین;407125 نوشت:
ماهیچ چیزی رودیریادنمیگیریم حتی فرهنگ استفاده ازوسایلومشکل ازجای دیگست چون این تکنولوژی اول درکشورهای صنعتی تولیدمیشه هم زمان فرهنگش هم دراون کشورهااموزش داده میشه اماوقتی این وسایل به کشورهای دیگه میره اول وسیله اش میره بعدتازه فرهنگش جامیفته!بنظرمن که ماهواره خوب نیست اگه مشکل تودیدن شبکه هابودکه سریال وبرنامه های متنوع ببینیم همین گیرنده هامشکلورفع میکنه چرابایدخودمونومشغول دیدن فیلم های بی محتوابکنیم.حتی اگراین گیرنده هاهم نبودبازنبایدخودمونودرگیرا ین وسیله کنیم.به هرحال ممکنه انسانهای ضعیف النفسی مثل خودمن باداشتن ماهواره میخوایم بریم شبکه های دیگه شوببینیم پس چرااصن عامل شیطان بایدتوخونمون باشه تامابخوایم جلوخودمونوبگیریم یانه.برخی تکنولوژی هامثل اینترنت ممکنه افرادسوءاستفاده میکنن ازش امااگه اون فرهنگه خودت اشاره کردی اگه جاافتاده باشه دیگه افرادسراغ سایتای مورددارنمیشن.اگه درجامعه فرهنگ اسلام برقرارباشه دقیق ماتوفرهنگ ازتکنولوژی هم جلومیفتیم

اینکه افرادی جنبه استفاده از ماهواره رو ندارن دلیل نمیشه برای همه منع بشه
به قول معروف برای یک بی نماز که در مسجدو نمی بندند
من خودم ماهواره دارم ولی اصلا سراغ شبکه های منحرف نمی رم
و علاقه ای هم ندارم
تو ماهواره اینقدر مطالب جالب و مفید است که ادم ازش استفاده کنه که جذابیتش واقعا از همه چیز بیشتره

البته اعتقادم این هست که برای افراد نوجوان و جوانان بی جنبه ضرر داره
که انها هم باید تحت کنترل پدر و مادرشون باشند
نه اینکه کلا ماهواره رو ممنوع کنند

بی نظیر;407329 نوشت:
اینکه افرادی جنبه استفاده از ماهواره رو ندارن دلیل نمیشه برای همه منع بشه
به قول معروف برای یک بی نماز که در مسجدو نمی بندند
من خودم ماهواره دارم ولی اصلا سراغ شبکه های منحرف نمی رم
و علاقه ای هم ندارم
تو ماهواره اینقدر مطالب جالب و مفید است که ادم ازش استفاده کنه که جذابیتش واقعا از همه چیز بیشتره

البته اعتقادم این هست که برای افراد نوجوان و جوانان بی جنبه ضرر داره
که انها هم باید تحت کنترل پدر و مادرشون باشند
نه اینکه کلا ماهواره رو ممنوع کنند

چراعاقل کندکاری که بازاردپشیمانی گفتم که شیطان حربه اش خیلی قویه همین که میگه من جنبه شودارم اماناخوداگاه ادم گول بخوره چی!براجوانان ونوجوانان که درست گفتین ضررداره تجربشونم کمه واین شبکه هاهم که...........کلاچیزخوبی نیست.

ان شاءالله که شماهم این دستگاه روبذارین کنارواگه هم دارین که توصیه میکنم نداشته باشین بهتره خداکنه هیچوقت به سمت شبکه های بدش نرین!:ok:ماوخانوادمون که به این نتیجه رسیدیم اصن چیزخوبی نیست

یامین;407505 نوشت:
ان شاءالله که شماهم این دستگاه روبذارین کنارواگه هم دارین که توصیه میکنم نداشته باشین بهتره خداکنه هیچوقت به سمت شبکه های بدش نرین!ماوخانوادمون که به این نتیجه رسیدیم اصن چیزخوبی نیست

من به شخصه ازش استفاده مفید و علمی می کنم و اگر دنبال موارد بدش باشم نیازی به ماهواره نیست
تو ویدیو کلیپ ها پر از موارد منفی و مخرب هست

بی نظیر;407506 نوشت:
من به شخصه ازش استفاده مفید و علمی می کنم و اگر دنبال موارد بدش باشم نیازی به ماهواره نیست
تو ویدیو کلیپ ها پر از موارد منفی و مخرب هست

واقعاتعدادافرادی مثل شماتوجامعه مون کمه وواقعابیشترمورداستفاده سوءازش میشه.شماهم مراقب شیطان باشیدچون ازجایی نفوذمیکنه که فردباورش نمیشه!

سلام

بنظر من ماهواره حتی برای سنین بالا و افراد متاهل هم خونه ویرون کنه چه برسه به نوجونا،اینکه یکی بیاد بگه من تحت تاثیر ماهواره قرار نمیگیرم و فلان و بهمان رو نگاه نمیکنم بقول یه مثل معروف شیره مالیدن به سره.ماهواره با خرج ها و بودجه های سنگینی که برای شروع و ادامه یه فعالیت غیر فرهنگی بهش میدن براحتی میتونه همه مخاطبانش رو در دامی که پهن کرده گرفتار کنه.

در خیلی از فیلم هایی که از ماهواره پخش میشه براحتی دین ها و فرقه های من در آوری به خورد بیننده میره و مستقیم روی شیوه اعتقادات و نگرش افراد تاثیر مخرب میذاره.

آهنگهایی که در ماهواره نشون داده میشه اولا حدود 60 - 70 درصدشون سیاسی و با اهداف از پیش تعیین شدن و بقیه اونا هم با هدف رواج فساد و روابط نامشروع و گول زدن جوانان برای جلوگیری از تکامل ذهن و فکر اونا و جلوگیری از ازدواجشون و از بین برنده ارزش ها و اعتقادات مذهبی اونهاست.

کسانی که متاهل هستن و از برنامه های ماهواره استفاده میکنن نسبت به همسرشون نگرششون تغییر میکنه و دوست دارن که همسر اونا هم شبیه فلان شخص باشه و یا اعتقادات و رفتارش رو تغییر بده و همین باعث ایجاد ناسازگاری و حتی طلاق میشه.

در خونه هایی که ماهواره هست بیشتر بچه ها قبل از رسیدن به سن بلوغ خودارضایی رو تجربه میکنن و زودتر به بلوغ میرسن و تمایل زیادی برای ارتباط با جنس مخالف و نمایان کردن اندامشون دارن.

ماهواره علاوه بر ترویج فساد اخلاقی و دین گریزی ،جدیدترین شیوه های مصرف مواد مخدر رو هم به نمایش میگذاره و این برای نوجونا مساوی با نابودیه

در ضمن افرادی که ماهواره رو برای برنامه های علمی اون میپسندن باید سواد درک زبان بیگانه رو داشته باشن و بتونن از برنامه های اون استفاده کنن که فکر میکنم این افراد 1 دهم درصد هم نباشن !چون اونی که دنبال کسب علمه وقتی برای نشستن پای ماهواره نداره.

موفق باشین

[="Tahoma"][="SlateGray"]خانم عزیز من فکر می کنم یکم افراطانه به قضیه نگاه می کنید. بحث تغییر تفکرات و هجمه اونچه که لحاظ, و عرض کردید مگر در صورت وجود ماهواره میسر میشه؟. فکر می کنم به جای پاک کردن صورت مسئله سعی داشته باشید برای رفع این نقیضه.
روزانه میلیون ها نفر در اینرتنت مورد هجوم عقاید , فرهنگ, و ... قرار میگیرن. آیا همین اینترنتی که داخل کشورمون بارها و بارها ملاحظه شده باعث گمراهی دخترها و نوجوان ها شده رو باید طرد کرد و گفت این وسیله ارتباط جمعی به هیچ درد نمیخوره؟

در این موراد به نظر من بایستی فرهنگ ها رو مورد بررسی قرار داد چرا که در سطح کلان شهر ها به خصوص تهران خرده فرهنگ های زیادی هستش که این صحبت شما رو بر نمیتابن و مسلما میگن : صد من یک غاز!.

میدونید مشکل کجاست؟ دقیقا به نحوه ی استفاده و درست و به موقع از وسیله های ارتباط جمعی بر میگرده. و یا نه, حتی کوچک تر از اون وسائل بازی مثال ورق! که فکر می کنم با این نوع نگرش شما صد در صد حرامه!

برای تک تک حرفهاتون مثال هست اما همین نکته ها در کل فکر می کنم بسنده کنه.[/]

بی نظیر;407091 نوشت:

متاسفانه ما هیچ وقت جنگ نرم و جدی نمیگیریم

به گزارش پايگاه خبري پليس، سرگرد "محمد رضا مزيدي " در جمع خانواده شهداء ،جانبازان وايثارگران شهرستان ميبد اظهار داشت: مردم عزيز و ولايت مدار از اثرات مخرب و ويرانگر ماهواره واقف بوده و مي دانند که منشاء بسياري از جرايم امنيتي و اخلاقي، رسوخ ماهواره در فضاي پاک و مقدس خانواده هاست که براحتي و در مقابل ديدگان ما قرباني مي گيرد.

وي در ادامه با اشاره به اين که ماهواره يکي از مهم ترين و اثرگذارترين ابزارهاي جنگ نرم دشمن مي باشد اظهار داشت: امروزه در جنگ نرم اولويت تهديدات، بحث ماهواره و مواد مخدر است دشمن با استفاده از اين ابزار و تشويق جوانان به بحث موضوعات غیر اخلاقي، نهادهاي اجتماعي و بنيادي جامعه را از جمله نهاد خانواده را هدف قرار داده که بهترين راه براي رسيدن به مقصود برنامه هاي ابتذال ماهواره است.

اين مقام انتظامي در ادامه ضمن توصيه به خانواده ها بيان داشت: بايد امروز بيش از پيش جوانان را از اهداف شوم دشمنان آگاه کرد، چرا که دشمنان نظام مقدس ما، هيچگاه از آنسوي مرزها براي تامين آسايش و آرامش فکري و روحي مردم ما ماهانه هزاران ساعت برنامه فارسي با ميليونها دلار هزينه، تهيه و پخش نخواهند كرد پس اگر بتوانيم پا به عرصه ميدان مبارزه گذاشته و خانواده خود را از توطئه هاي شوم دشمنان نجات دهيم و آن را سالم نگه داريم آنوقت است که جامعه اي پاک، ايده آل و آرماني خواهيم داشت.

یکی از شبکه های ماهواره ..به اسم فارسی وان
داستان فارسی وان داستان کهنه ای است. از همان روزی که پا به عرصه گذاشت بسیار درباره اش گفته اند و نوشته اند. در ابتدا برخی با ساده انگاری اینگونه گمان کردند که فارسی وان قرار است شبکه ای تفریحی برای جذب آگهی از طریق افزایش مخاطبان باشد.
هرچه که گذشت این نظریه کمرنگ تر شد و در عوض فارسی وان هم از جنبه صرفا تفریحی خود درآمد و در قالب فرهنگ سازی ابراز وجود کرد. امروز کم نیستند خانواده هایی که اگرچه ممکن است چندان مذهبی هم نباشند اما دیدن فارسی وان و شبکه هایی از این قبیل را برای خانواده خود ممنوع کرده اند.

لطفا دقت کنید: بحثی که بر سر فارسی وان می شود، بحث بر سر داشتن یا نداشتن ماهواره نیست، بحث بر سر نوع برنامه هایی است که قرار است همسر و فرزندان شما ببینند.

خانم خانه داری که فارسی وان می بیند شاید چندان هم درباره اهداف پشت پرده پشت پخش این سریال ها آگاهی نداشته باشد.
مرد کارمند و کارگری هم که شب خسته به خانه می آید صرفا به دنبال رفع خستگی روزانه خود از طریق دیدن سریالی جذاب و مفرح است اما چه می بیند؟
خانم خانه در فارسی وان مردانی را می بیند که آنقدر ثروتمند و جذابند که گویا از میان رومئو و ژوليت شکسپیر بیرون آمده و بازیگر شده اند.
زنان میانسالی را می بیند که چگونه برای خود مثلث عشقی با حضور همسر و یک جوان بیست و چند ساله ایجاد می کنند.
مرد خانه هم که نماد غیرت و مردانگی است و قرار است نماد مرد ایرانی باشد،
زنانی را می بیند که شباهتی به همسرش ندارند
. مردانی را می بیند که علی الظاهر از کشورهای صاحب علم و تمدن هستند اما در قبال همسر و دختر خود تعصب و غیرتی ندارند و در عوض آزادی رفتارهای غیر اخلاقی را بخشی از لازمه زندگی می دانند.

تصور تاثیر یک ماهه و دوماهه این سریال ها بر اعتقادات خانواده ها تصوری کودکانه است. آرام آرام همچون راه رفتن مورچه ای بر روی سنگ سیاه آن هم در شب، این سریال ها کار خود را می کنند. آنگونه که داشتن خانواده ای سالم هم برای زن خاطره می شود و هم برای مرد.

مهر...;413314 نوشت:

یکی از شبکه های ماهواره ..به اسم فارسی وان
داستان فارسی وان داستان کهنه ای است. از همان روزی که پا به عرصه گذاشت بسیار درباره اش گفته اند و نوشته اند. در ابتدا برخی با ساده انگاری اینگونه گمان کردند که فارسی وان قرار است شبکه ای تفریحی برای جذب آگهی از طریق افزایش مخاطبان باشد.
هرچه که گذشت این نظریه کمرنگ تر شد و در عوض فارسی وان هم از جنبه صرفا تفریحی خود درآمد و در قالب فرهنگ سازی ابراز وجود کرد. امروز کم نیستند خانواده هایی که اگرچه ممکن است چندان مذهبی هم نباشند اما دیدن فارسی وان و شبکه هایی از این قبیل را برای خانواده خود ممنوع کرده اند.

لطفا دقت کنید: بحثی که بر سر فارسی وان می شود، بحث بر سر داشتن یا نداشتن ماهواره نیست، بحث بر سر نوع برنامه هایی است که قرار است همسر و فرزندان شما ببینند.

خانم خانه داری که فارسی وان می بیند شاید چندان هم درباره اهداف پشت پرده پشت پخش این سریال ها آگاهی نداشته باشد.
مرد کارمند و کارگری هم که شب خسته به خانه می آید صرفا به دنبال رفع خستگی روزانه خود از طریق دیدن سریالی جذاب و مفرح است اما چه می بیند؟

خانم خانه در فارسی وان مردانی را می بیند که آنقدر ثروتمند و جذابند که گویا از میان رومئو و ژوليت شکسپیر بیرون آمده و بازیگر شده اند.
زنان میانسالی را می بیند که چگونه برای خود مثلث عشقی با حضور همسر و یک جوان بیست و چند ساله ایجاد می کنند.
مرد خانه هم که نماد غیرت و مردانگی است و قرار است نماد مرد ایرانی باشد،
زنانی را می بیند که شباهتی به همسرش ندارند
. مردانی را می بیند که علی الظاهر از کشورهای صاحب علم و تمدن هستند اما در قبال همسر و دختر خود تعصب و غیرتی ندارند و در عوض آزادی رفتارهای غیر اخلاقی را بخشی از لازمه زندگی می دانند.

تصور تاثیر یک ماهه و دوماهه این سریال ها بر اعتقادات خانواده ها تصوری کودکانه است. آرام آرام همچون راه رفتن مورچه ای بر روی سنگ سیاه آن هم در شب، این سریال ها کار خود را می کنند. آنگونه که داشتن خانواده ای سالم هم برای زن خاطره می شود و هم برای مرد.

شبکه فارسی وان توسط یه صهیونیسته ثروتمند اهل استرالیا اداره میشه! که هزینه های زیادی صرف ادراه ی شبکه مثل کیفیت دوبله ی فیلم ها و ... می کنند !:Gig:
شبکه های ماهواره ای فارسی زبان دیگه هم نکات قابل توجهی دارن مثلا همین شبکه ی manoto با اینکه برنامه های متنوع و زیادی پخش می کنه ولی یه پیام بازرگانی هم نشون نمی ده پس بودجه ی اینا رو کی تامین می کنه؟
مسلما اگه یه نگاهی گذرا به تاریخ معاصر ایران بندازین متوجه میشین که کشور هایی مثل انگلیس و آمریکا و ... کشته مرده ی ما ایرانی ها نیستن که برامون مفتکی فیلم دوبله کنن و برنامه بسازن.
برنامه هایی که قبلا بیشتر سیاسی بود ولی الآن دارن رو فرهنگ بیشتر کار می کنن (تهاجم فرهنگی) :Gol:

[="Microsoft Sans Serif"]ما تنها نباید‌ها را می‌گوییم. و می‌گوییم فرهنگ ما دارد نابود می‌شود؛ این کارها را نکنید و از این کارها هم پرهیز کنید!

کدام فرهنگ؟
مگر ایرانیان فرهنگی برایشان مانده است؟

در ابتدای اسلام، تازیان بخش با ارزشی از فرهنگ ما را نابود کردند که هنوز هم بهبود نیافته و گمان نمی‌شود هیچ‌گاه بهبود یابد!
در قرن هفتم، مغولان، آن نیمچه فرهنگ را هم در زیر پای اسپان خود خرد کردند.
اکنون که فرهنگی برای ما نمانده، انگلیس و دیگر کشورها دارند ما را با فرهنگ خودشان بار می‌آورند وگرنه فرهنگ چیزی نیست که به این آسانی برداشته شود و گونه‌ای دیگر جایگزین آن شود و اگر ما فرهنگ داشتیم، به این آسانی و تا این اندازه رفتارمان دگرگون نمی‌شد.

شناسنامه‌ی ایران، «شاهنامه‌ی فردوسی» است، چند تن از ایرانیان این نوشتار را خوانده‌اند؟
نزدیک به (40) برداشت از داستان رستم و سهراب در جهان شده است، مولوی را غربیان بیشتر از ایرانیان می‌خوانند، نوشتارهای با ارزش ما را نیز می‌برند و به نام خود می‌زنند (همچون نوشتار گردش خون بوعلی) و ایرانیان در خواب‌اند!
از چنین مردمی چه چشم‌داشتی می‌توان داشت؟

ما فرهنگی نداریم که کسی بخواهد به آن «تهاجم» کند! هنگامی که بزرگان، مردم را از ریشه‌ی تاریخی خود جدا می‌کنند و نمی‌گذارند حتی یک فیلم از ایران باستان به جای «جومونگ و دونگی و ...» پخش شود، چه چشم‌داشتی می‌توان از این مردمی که ریشه‌دار بودن را حس نمی‌کنند داشت؟

ما فرهنگ را به جهان دادیم و اکنون خود واردکننده‌ی فرهنگ هستیم! نام پایتخت عراق، یک واژه‌ی ایرانی است (بغ: خدا؛ داد: داد؛ بغداد: خداداد)، در زبان پهلوی به یک چیز زشت می‌گویند «اَغِلی (Aqeli)» که این واژه را انگلیسی‌زبان‌ها گرفته و می‌گویند "Ugly" و هزاران هزار نمونه‌ی دیگر! چند‌تن از ایرانیان اینان را می‌دانند؟
هنگامی که چنین چیزهایی گفته نشود، مردم چگونه می‌توانند ریشه‌دار بودن را دریابند و دریابند که ایرانیان خود بخش با ارزشی از تمدن زیبا و جوانمردانه را به جهان داده‌اند، اگر به‌جای این همه هزینه که هزینه‌ی سرکوب ماهواره می‌شود، هزینه نشان دادن فرهنگ ایرانی شود، باز هم ایرانیان این چنین بی‌اراده در برابر این «بازسازی» فرهنگی قرار می‌گیرند؟

[="Indigo"]

آبـرنـگـ;413461 نوشت:
ما تنها نباید‌ها را می‌گوییم. و می‌گوییم فرهنگ ما دارد نابود می‌شود؛

در مورد این مسائل بحث زیادی باید بشه و به نظر شخصی من اینکه ما هرچقدر هم بحث کنیم فایده نداره
اگر مثلا پوشاک رو بگیم : تولیدی ها /طراحان لباس /... همه نقش دارند و فقط من نیستم
من فوقش نمیرم از این لباسها بخرم ولی خوب آخرش که چی
باید چی خرید ؟؟
باید چه کرد؟
من الان اینجا بشینم بحث کنم چه فایده ای داره[/]

موضوع قفل شده است