صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ماهواره و نوجوانان در آستانه ی بلوغ

نوشته
    72
    حضور
    4 روز 20 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    364

غمگین ماهواره و نوجوانان در آستانه ی بلوغ

با سلام
    اصولا دانسته های انسان از مسائل جنسی باید به تدریج و با مرور زمان تکمیل بشه یعنی یه نوجوان نباید به اندازه ی یه جوان بدونه و یه بچه نباید به اندازه ی یه نوجوان بدونه. این مساله خیلی خیلی مهمه چرا که در غیر این صورت سلامت روانی و حتی جسمی فرد به شدت به خطر می افته. متاسفانه با اومدن ماهواره ها به خونه ها این نظم به هم خورد و ماهواره ها با همه ی آسیباتی که به خانواده ها وارد کردن بیشترین ضربه رو به نوجوان های در آستانه ی بلوغ زد. دوران راهنمایی که دوران به بلوغ رسیدن خیلی از پسراست بطبع دوران خیلی حساسی هست. تصور کنید یه آدمی رو که روح کنجکاو و پرسشگری داره ، خوب و بدم زیاد از هم تشخیص نمی ده وقتی تو چنین موقعیتی قرار می گیره چه بلایی ممکنه سرش بیاد : بلوغ زودرس ، اختلالات روحی و روانی ، ابتلا به خودارضایی ، ضعف درسی ، پرخاشگری و ....
    تجربه ی شخصی من از دوران مدرسه این بود که اکثر کسانی که تو خونَشون ماهواره داشتن بدبختانه مبتلا به خود ارضایی بودن نکته ی درد آور اینه که اکثر اینا نمی دونستن دارن گناه می کنن و وقتی می فهمیدن که دیگه کار از کار گذشته و برگشتن خیلی سخته.
    هیچ پدر و مادری نمی خواد بچه اش بدبخت بشه و همه ی این مسائل ناشی از نا آگاهییه که باعث بروز چنین مشکلاتی میشه. کاش خانواده ها با اختیار خودشون از ماهواره استفاده نکنند.

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    کثیفی
    نوشته
    17
    حضور
    1 روز 20 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    31

بحث ماهواره, و یا نفوذ فرهنگی مغایر, در داخل خانواده ها و اجتماع!, دقیقا بر میگرده به نوع, و پذیرش فرهنگ, و نحوه ی به کارگیری اون به صورت مشخص و کاربردی در فرهنگ اجتماع ایرانی اسلامی.
    این مغایرت فرهنگ باعث میشه که برخورد افراطانه ای نسبت به اون, و موضع گیری خاصی داشته باشیم. پس, بحث در این موضوع با به کار بردن زمان استفاده از اون, و یا نپذیرفتن وجودش در داخل خونه فراتره!. به نظر من, اگردر زمان مشخص ش, فرهنگ استفاده از اون ورود پیدا می کرد دیگه دنبال شرح تفاسیر مغرضانه و بیهوده نبودیم.
    این معضل به نظرم در خود اجتماع میشه کنکاش کرد. زمانی که به واسطه ی شرایط محیطی اعم از اقتصادی, دینی, فرهنگی, و..., یک فرد خودش رو در معرض قرار بده, و بدونه تا چه حد میتونه خودش رو وفق بده با ایده ئولوژی و گفته های دینی. که این امر سبب ساز بروز مشکلات عدیده و منجر به مسائل اخلاقی میشه بنا به هنجارهای داخلی .پس ریشه مشکلات خود ماهواره نیست. یعنی میشه گفت:
    1-تفکرات حاکم در اجتماع که از برخورد مذهب با جهان اطراف شکل گرفته و رخنه کرده در نوع دید
    2-تلفیق نامناسب این تفکرات, با مدرنیسم
    3-نپذیرفتن فرهنگی غیر از فرهنگ اسلامی بر اساس شرایط محیطی
    4-نبود امکانات, استعمال هیجانات درونی؛ در روند روبه جلوی فکری. که باعث شده درگیر پوشش و حجاب و شهوت و ... اعم از متعارف و غیر متعارفش باشیم تا وضع کیفی فکری جامعه تغییری نداشته باشه تا پیشرفتی حتی در صنعت شاهد باشیم.
    5-فرهنگ غلط استفاده کردن از تکنولوژی در بطن اجتماع
    ویرایش توسط م.ن : ۱۳۹۲/۰۷/۱۶ در ساعت ۲۳:۰۱

5. صلوات ها 3

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

ماهواره!عجب جدیداپارازیت میندازن روش میگن براسلامتی ادم ضررداره درسته؟یه باردختر3.4ساله ی همسایمون اومدخونمون بعدکلی شیطونی گفت شماچراماهواره ندارین!من خشکم زدااین چی میگه !مابچه بودیم میترسیدیم اسمشوبیاریم من میگفتم ماهک بجاماهواره حالاهم بزرگ شدیم عقلمون رسیده که منبع فساده !!!کلاچیزخوبی نیست اخه چرابایدیه بچه 3.4ساله !!!چی بگم واقعا!حالاهمه ممکنه بگن خوب براش شبکه هاروکنترل میکنن!واقعارعایت نمیشه دیدن فیلمااونم مخصوصاجلوی بچه ها!دیگه بازخداروشکراین گیرنده های دیجیتالی اومده خوب شده خداروشکر.واقعامن اثارماهواره روتوجامعه دارم می بینم که چه تاثیری روبچه هاگذاشته وبه قول معروف به بلوغ زودرس رسیدن بچه ها.بعضیامیگن ماداریم ولی کنترل میکنیم شبکه هاشونمی بینیم شیطان انقدحربه اش قویه که فقط کافیه یه عامل گناه باشه تااونم سوءاستفاده کنه ووسوسه

7. صلوات ها 3

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    2,117
    حضور
    32 روز 20 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5955

ماهواره ذاتا بد نیست ما ملت ایران هنوز به بلوغ فکری برای استفاده از اون نرسیدیم
    ما ملت ایران متاسفانه دیر فرهنگ استفاده از هرنوع تکنولوژِ ی رو یاد می گیریم
    هرنوع تکنولوژی جدیدی که بیاد اول ما باهاش مشکل داریم
    مثل تلوزیون
    ویدیو
    تلفن همراه تصویری و ....

خیلی تلاش کردم مردم بفهمند ولی آنها فقط خندیدند...
    چارلي چاپلين

9. صلوات ها 4

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

نقل قول نوشته اصلی توسط بی نظیر نمایش پست ها
    ماهواره ذاتا بد نیست ما ملت ایران هنوز به بلوغ فکری برای استفاده از اون نرسیدیم
    ما ملت ایران متاسفانه دیر فرهنگ استفاده از هرنوع تکنولوژِ ی رو یاد می گیریم
    هرنوع تکنولوژی جدیدی که بیاد اول ما باهاش مشکل داریم
    مثل تلوزیون
    ویدیو
    تلفن همراه تصویری و ....
    ماهیچ چیزی رودیریادنمیگیریم حتی فرهنگ استفاده ازوسایلومشکل ازجای دیگست چون این تکنولوژی اول درکشورهای صنعتی تولیدمیشه هم زمان فرهنگش هم دراون کشورهااموزش داده میشه اماوقتی این وسایل به کشورهای دیگه میره اول وسیله اش میره بعدتازه فرهنگش جامیفته!بنظرمن که ماهواره خوب نیست اگه مشکل تودیدن شبکه هابودکه سریال وبرنامه های متنوع ببینیم همین گیرنده هامشکلورفع میکنه چرابایدخودمونومشغول دیدن فیلم های بی محتوابکنیم.حتی اگراین گیرنده هاهم نبودبازنبایدخودمونودرگیرا ین وسیله کنیم.به هرحال ممکنه انسانهای ضعیف النفسی مثل خودمن باداشتن ماهواره میخوایم بریم شبکه های دیگه شوببینیم پس چرااصن عامل شیطان بایدتوخونمون باشه تامابخوایم جلوخودمونوبگیریم یانه.برخی تکنولوژی هامثل اینترنت ممکنه افرادسوءاستفاده میکنن ازش امااگه اون فرهنگه خودت اشاره کردی اگه جاافتاده باشه دیگه افرادسراغ سایتای مورددارنمیشن.اگه درجامعه فرهنگ اسلام برقرارباشه دقیق ماتوفرهنگ ازتکنولوژی هم جلومیفتیم

11. صلوات ها 4

نوشته
    119
    حضور
    3 روز 20 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    782

طبق فتوای امام خامنه ای(رض) ماهواره حکم ابزار مشترک را دارد و استفاده از آن برای موضوعات حلال ، حلال؛ و برای موضوعات حرام،حرام میباشد...البته در اینگونه موارد باید مطابق قانون عمل کرد
    و قانون استفاده از ماهواره را ممنوع اعلام کرده...درنتیجه استفاده از آن به هر نحوی حرام ​ میباشد

دلگیر مباش
    دلت که گیر باشد ،
    رها نمی شوی !

خداوند بندگان خود را
    با آنچه به آن « دل » بسته اند ، می آزماید.

13. صلوات ها 3

نوشته
    199
    حضور
    2 روز 6 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    512

نقل قول نوشته اصلی توسط amir al نمایش پست ها
    طبق فتوای امام خامنه ای(رض) ماهواره حکم ابزار مشترک را دارد و استفاده از آن برای موضوعات حلال ، حلال؛ و برای موضوعات حرام،حرام میباشد...البته در اینگونه موارد باید مطابق قانون عمل کرد
    و قانون استفاده از ماهواره را ممنوع اعلام کرده...درنتیجه استفاده از آن به هر نحوی حرام ​ میباشد
    چطور توی یه کشور اسلامی حکم فقهی با قانونی تفاوت دارد؟
    عجب کشوری هستیم.

بارالها!

امشب تمام عاشقان را دست به سرکن.

یک امشبی با من بمان با من سحر کن.

15. صلوات

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

نقل قول نوشته اصلی توسط @ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@ نمایش پست ها
    چطور توی یه کشور اسلامی حکم فقهی با قانونی تفاوت دارد؟
    عجب کشوری هستیم.
    من رشتم حقوقه خیلی وقتاممکنه قانون بافقه فرق داشته باشه وازنظرمشهورپیروی نشه این دلیل برتعارض بین فقه وحقوق نیست

17. صلوات ها 2

نوشته
    199
    حضور
    2 روز 6 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    512

نقل قول نوشته اصلی توسط یامین نمایش پست ها
    من رشتم حقوقه خیلی وقتاممکنه قانون بافقه فرق داشته باشه وازنظرمشهورپیروی نشه این دلیل برتعارض بین فقه وحقوق نیست
    این تناقض برازنده کشوری اسلامی نیست.

بارالها!

امشب تمام عاشقان را دست به سرکن.

یک امشبی با من بمان با من سحر کن.

19. صلوات

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

نقل قول نوشته اصلی توسط @ღ ☆♥★█ تئوس █☆♥★ღ@ نمایش پست ها
    این تناقض برازنده کشوری اسلامی نیست.
    گفتم که تناقض نیست.کجای دین گفته ازعلم وتجربه دیگران استفاده نشه !مثلاقانون مدنی مادرقسمتی ازقانون فرانسه گرفته شده وقسمتی مخصوصابخش خانواده اش ازفقه.وچون اونهادرحقوق ازماجلوتروباتجربه تربودن ماازتجربشون استفاده کردیم .درضمن وقتی قانون تصویب میشه برای بررسی شرعی به شورای نگهبان میره پس مشکل شرعی نداره

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری