جمع بندی نقد کتاب مقایسه کوروش با پیامبر عظیم الشان اسلام

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نقد کتاب مقایسه کوروش با پیامبر عظیم الشان اسلام

با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات شما...جدیدا کتابی رو دانلود کردم با عنوان کوروش بزرگ و محمد بن عبدالله(صلی الله علیه وآله ) که نویسنده علی رغم اینکه در مقدمه ادعا میکنه که این پژوهش رو با بی نظری کامل به انجام رسونده، اما تمایل پر رنگش به کوروش و تحقیر پیامبر اسلام حتی از طرح جلد کتاب و نام بردن از دو طرف مقایسه کاملا مشخصِ...میخواستم بدونم آیا در این انجمن نقدی بر این کتاب وجود داره یا تو فضای نت کتابی یا مقاله ای هست که بتونم ازش استفاده کنم؟ با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد عماد

پرسش:
نویسنده کتاب «کوروش بزرگ و محمد بن عبدالله (صلی الله علیه و آله)» علی رغم این که در مقدمه ادعا می‌کند که این پژوهش رو با بی نظری کامل به انجام رسانده؛ اما تمایل پررنگش به کوروش و تحقیر پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) حتی از طرح جلد کتاب و نام بردن از دو طرف مقایسه به صورت کامل، مشخصِ است. آیا در این انجمن نقدی بر این کتاب وجود دارد یا توی فضای نت کتابی یا مقاله‌ای هست که بتوانم از آن استفاده کنم؟

پاسخ:
درباره کورش تاپیکهای زیادی در این سایت ایجاد شده که با یک سرچ ابتدایی به همه آنها می توانید دسترسی پیدا کنید از جمله تاپیکی با همان عنوانی که شما فرموده اید می باشد به آدرس زیر
نقدی برجعلنامه دکتر انصاری (محمدبن عبدالله وکوروش بزرگ)

شما این تاپیک را مطالعه بفرمائید اگر سؤالی بود خدمتتان هستیم.
اما امروزه علت تبلیغ بیش از حد برای کورش چیست؟
از آن جا که اسلام به طور عجیبی، در کشورهای غربی در حال پیشروی است، برای این که این پیشروی را متوقف کنند، در هر کشوری بنا به ظرفیت‌های آن کشور به مبارزه با اسلام مشغول شده‌اند، تا اسلام را ناکارآمد جلوه دهند ، در ایران نیز بهترین اهرم برای کوبیدن اسلام ، تقویت حس ایران دوستی و قومی‌گرایی آنان است. به همین دلیل، بزرگ‌نمائی کورش و تمدن ایران باستان برای رسیدن به این هدفشان خوب است.
در مورد کورش اگر احتمال ابوالکلام آزاد درست باشد و کورش همان «ذوالقرنین» باشد مورد تصدیق قرآن و اسلام هم است که علامه سید محمد حسین طباطبائی (قدس سره) در کتاب «المیزان» به صورت مفصل به این بحث پرداخته‌اند. (1)
به هر حال شما به تاپیک معرفی شده و دیگر تاپیک‌هایی که در مورد کورش دراین سایت موجود است، مراجعه کنید اگر سؤالی بود خدمتتان هستیم.

منبع:
1. طباطبایی، سید محمد حسین، ترجمه المیزان، ج 13، تفسیر سوره کهف.

موضوع قفل شده است