{}{}{دانلود برنامه قبله نما براي موبايل (جاوا-آیفون-آندروید-نوکیا)}{}{}

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
{}{}{دانلود برنامه قبله نما براي موبايل (جاوا-آیفون-آندروید-نوکیا)}{}{}

نرم افزار قبله نما تولیدی موسسه تبیان بوده که به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار گرفته .
شاخص این نرم افزار در روز ،خورشید و در شب، ستاره قطبی است.
مزیت های این نرم افزار: با فرمت جاوا و حجم بسیار پائین، قابل نصب بر روی اکثر گوشی های تلفن همراه است. در ضمن هیچ احتیاجی به gps ندارد.
طرز کار نرم افزار : شما با انتقال این نرم افزار به گوشی همراه خود آن را نصب نموده و در اولین بار اجرای آن باید نام استان ، و شهر خود را انتخاب نمایید.(در این برنامه هم چنین طول و عرض جغرافیایی و زاویه قبله بیش از 970 شهر و نقطه ایران قابل دستیابی است که این حالت ذخیره شده و در صورت مسافرت و یا ارسال برای افراد دیگر در شهر های دیگر می توانید به تنظیمات نرم افزار مراجعه نموده و حالت پیش فرض انتخابی را تغییر دهید) اکنون راس گوشی تلفن همراه خود را به سمت خورشید بگیرید و کلید قبله یابی را فشار دهید.
توضیحات: برای قبله یابی در شب که خورشید در آسمان محل سکونت شما نیست کافیست با شناسایی ستاره قطبی که نشان دهنده جهت شمال جغرافیایی است ، جهت شمال صفحه قبله نما را به سوی ستاره قطبی گرفته تا جهت قبله مشخص گردد و بدیهیست که این نرم افزار یک قطب نما هم هست چون جهات مختلف جغرافیایی را نیز نمایش می دهد. کاربرد جهت یابی این برنامه وسیع تر از قبله یابی است و در هر زمان از روز و در اغلب نقاط نیم کره شمالی زمین (به جز نواحی قطبی و استوایی) می توان به جهات جغرافیایی با دقت مناسب دست یافت. دقت این برنامه در بدترین شرایط که زمان غروب و طلوع آفتاب در زمستان یا تابستان است، از لحاظ احکام قبله پذیرفتنی است در ظهر شرعی بالاترین دقت را داراست.

سلام
چه عجب یه برنامه مفید برای نسخه جاوا هم پیدا شد:khandeh!:

جناب صلوات برای گوشی نوکیا بافرمت جاوا کدوم گزینه ی دانلود رو بزنم؟!:Gig:

[="Black"]

باغ بهشت;369577 نوشت:
جناب صلوات برای گوشی نوکیا بافرمت جاوا کدوم گزینه ی دانلود رو بزنم؟!

با سلام
همون نسخه جاوا را دانلود کنید. جاوا برای همه گوشی ها یکی هست نوکیا و سونی و... نداره.[/]

سلام
البته بعضی از نوکیا ها سری دارند مثل نوکیا سری40 یا سری60 که برای دریافت نرم افزار می باشد

برای گوشی های لمسی مناسبه ؟

[="Black"]

خانوم شمالی;372706 نوشت:
برای گوشی های لمسی مناسبه ؟

سلام و عرض ادب
ملاک گوشی لمسی بودن نیست بستگی به سیستم عامل گوشی داره.
حتی برخی گوشی های لمسی هستند که لمسی هستند اما چون سیستم عامل نداند نمیشه هیچ نرم افزاری روشون نصب کرد!
اما چون احتمال این که سیستم عامل گوشی شما اندروید باشه هست نسخه اندروید را دانلود کنید.[/]

با استفاده از این نرم افزار قادر خواهید بود از طریق گوشی خود از زمان
اذان آگاه شوید . همچنین این نرم افزار قابلیت جهت یابی قبله را دارا می
باشد .

دانلود با حجم ۱٫۳ مگابایت

سلام
قبله دقیق در هر جایی چطور بدست می آید البته ترجیح می دم که از اندروید به هم جواب بدید
از طرفی من مهر امین دارم ولی معلوم نیست که دقیقاً چه قدر درست می گه در اندروید هم قبله نما ها و قطب نماها ظاهراً یا دقیق نیست یا نمی شه روی اون چیزی که می ده روش حساب کرد از طرفی جا با جا فرق دارد یعنی تو اتاق های مختلف نباید یک جور وایساد ولی با این حال می خوام بدانم چطور می شه در هر مکانی انسان می خواهد نماز بخواند بداند دقیقاً به چه شکلی دقیق به سمت خانه کعبه است اگه لازم می دانید مدل رو گوشی رو هم بگم در یکی از تایپیک ها در گوگل ارث گفته بود چیزی خوبی به نظر می رسید اما من روی گوشی نمی دونستم باید چی کار کنم

قبله نما برای اندروید

این نرم افزار می تواند کاربرد بسیار زیادی برای شما و تمامی مسلمانان جهان داشته باشد. نرم افزار Qibla می تواند با استفاده از سنسور های گوشی موبایل آندرویدی شما جهت قبله را به دقیق ترین شکل نمایان کند. برای اینکه این نرم افزار بتوانند هرچه دقیق تر و صحیح تر جهت قبله را مشخص کند , حتما توجه داشته باشید که باید گوشی موبایل را دور از وسایل فلزی و آهنربا قرار دهید. این نرم افزار بسیار کم حجم و سبک می باشد و همچنین کار کردن با آن بسیار ساده و آسان می باشد بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که حتما نرم افزار Qibla را دانلود و آن را برروی گوشی موبایل خود نصب کنید.

1. دانلود : www.almasmobile.com).zip" title="http://dl4.almasmobile.com/1392/app/Qibla(www.almasmobile.com).zip">دانلود با حجم 484.18MB
  2. نیازمندیها :
  3. رمز : www.almasmobile.com
  4. منبع : الماس موبایل

سلام
من یکی از مشکلاتم سر همین فلز هست چون تقریباً همه جا فلز کامپیوتر است می خوام انقدر مطمعین باشه که من زمانی که یک جایی هستم و شک می کنم برای مثال می گم مثلاً کسی می ره جایی می گه قبله کجاست می گن اینجوری است اگه یک نفر به خواهد اطمینان حاصل کنه چی کار باید بکنه جایی که فلز هم کامپیوتر هم است که احتمالاً جایی کامپیوتر است آهن روبا باید باشه
در ضمن مشکل دیگه ای که است شما قبله نما رو دانلود می کنید کسی که می ره جایی که هیچ کس نیست بگه قبله کجاست شمال جنوب رو هم بلد نبود باید چی کار کنه چون همه همه چیز رو بلد نیستند برای مثال کسانی هستند که با دیدن خورشید و غیره قبله دقیق رو پیدا می کنند بعضی ها هستند که نمی دونند شمالش و غیره کجاست می خوان یک چیزی باشه که مطمعین بشن قبله اینجاست و گرنه شما گوشی رو به هر سمتی بچرخانی شما رو یک طرف نشان می ده ولی از کجا اطمینان داری شمال دقیقاً همونجاست و آیا شما مستقیم به سمت کعبه وایسادی یا جوری وایسادی که از کنار کعبه رد می شی البته من نمی گم این کار خوب است یا بد است اما کلاً اگر انسان بتونه خودش با اطمینان و بدون حتی یک درصد شک بدون قبله کجاست خوب خیالش راحت تره و نمی خوام تو دل کسی شک بندازم که نماز رو بگذاره کنار فقط می خوام اطمینان کامل در هر جایی از طرف خودم باشه نه از طرف شخصی دیگر
boy24iran;449904 نوشت:
اما کلاً اگر انسان بتونه خودش با اطمینان و بدون حتی یک درصد شک بدون قبله کجاست خوب خیالش راحت تره و نمی خوام تو دل کسی شک بندازم که نماز رو بگذاره کنار فقط می خوام اطمینان کامل در هر جایی از طرف خودم باشه نه از طرف شخصی دیگر

سلام
الان عمده گوشیهای جدید به سیستم قطب نما مجهز هستند
ضمنا نرم افزارهای قبله یابی وجود دارند که وقتی شمال و جنوب رو نمی دانید از روی محل خورشید یا ماه در آسمان می تونید قبله یابی کنید
http://download.tebyan.net/newindex.aspx?pid=18390&softwareid=9168
یا علی
:Gol:

سلام
من دقیقاً یکی از مشکلاتم با این برنامه ها همین فلزش است چون معمولاً با کامپیوتر هم هستم می خوام این مشکل رفع شه در واقع می خوام وقتی گوشی موبایل رو جایی قرار دادم دقیق راهنمایی کنه چون به نظرم منطقی نیست که بگیم همون قبله ای که تو فلان اتاق است تو اتاق های دیگر هم است بلاخره جا وقتی عوض شد قبله هم باید تغییر کنه