صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کشیدن چادر از سر خانم محجبه!!!

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

کشیدن چادر از سر خانم محجبه!!!

در این روزگاری که مردم در خواسته‌های «خود» غوطه‌ور شده‌اند و مشغولیت‌های دنیایی آنها را سرگرم کرده است، هستند کسانی که هنوز می‌خواهند فروع دین خود را حفظ کنند و برای سرنوشت نیک جامعه، دست و پا می‌زنند.

سمانه شمس، دختر ۳۰ ساله‌ای است که یکشنبه ۲۳ تیرماه امسال در پی امر به معروف و نهی از منکر به یک زن بدحجاب، مورد حمله وی قرار گرفت. این اتفاق در ماه مبارک رمضان در میدان پونک تهران رخ داد.

*** ماجرای عصر یکشنبه را این طور شروع کنیم که شما پس از پایان یک روز تلاش و کار، به سمت منزل می‌رفتید تا اینکه با یک زن بدحجاب مواجه می‌شوید و برحسب وظیفه، احساس تکلیف می‌کنید که امر به معروف و نهی از منکر کنید اما واکنش‌ این زن، خارج از تصور بوده است، بقیه اتفاق را خودتان توضیح دهید.

شمس: مسیر برگشت من از محل کار به سمت منزل از محدوده میدان صادقیه تا میدان پونک است. ساعت حول و حوش ۵ بعدازظهر بود که نزدیک مرکز خرید پونک رسیدم. معمولاً هم اطراف مرکز خریدها و پاساژها پاتوق زنان و دختران بدحجاب است با یکی از این زنان بدحجاب مواجه شدم و مثل همیشه که بر حسب تکلیف دینی، با یک جمله به آرامی، امر به معروف می‌کردم به این خانم تنها یک جمله گفتم و آن این بود که «می‌شود حجابت را رعایت کنی» فقط و فقط همین یک جمله را گفتم که هنوز به نقطه آخر آن نرسیده بودم به یک باره، به سمت من حمله کرد و گلوی من را فشار داد و با دست دیگر شروع به چنگ انداختن به صورت من کرد. من هم که روزه بودم و هوا هم گرم بود احساس خفگی می کردم اما به هر طریقی که بود تلاش کردم بدن خودم را از دست‌های او جدا کنم.

این تو هستی که باید حجابت را برداری شماها چند نفری بیشتر نیستید!

*** یعنی هیچ صحبتی نکرد و در جواب امر به معروف به سمت شما حمله‌ور شد؟

شمس: نه، در حین حمله ور شدن به سمت من، فحاشی می‌کرد و می‌گفت که «آدمت می‌کنم، بی‌جا می‌کنی که به من حرف می‌زنی، کاری می‌کنم که دیگر جرأت نکنی به کسی بگویی حجابت را رعایت کن و...» بعد از اینکه خودم را از دست‌هایش جدا کردم به او پیشنهاد کردم که کانکس کلانتری آن سمت خیابان است، بیا برویم تو به خاطر حرف من از من شکایت کن و من هم از اینکه شما کتکم زدی شکایت می‌کنم هنوز جمله را به پایان نبرده بودم این بار بدتر از دفعه قبل به سمتم حمله ور شد و تلاش کرد چادر و روسری‌ام را از سرم بکشد هر چقدر او تلاش می‌کرد من هم مقاومت بیشتری می‌کردم حین این کار، بلند بلند فحاشی می‌کرد و می‌گفت «این تو هستی که باید حجابتو برداری، اینجا دیگه جای شماها نیست، این شماها هستید که باید از اینجا بروید، شماها چند نفری بیشتر نیستید، بمانید خودم چادر از سرتان می‌کشم و...» در این زمان دیگر صدای من هم بلند شده بود و تلاش می‌کردم که چادرم را روی سرم حفظ کنم و به لطف خدا هم این خانم نتوانست به هدفش برسد.

دوره امر به معروف گذشته است؟!

*** حوالی مراکز خرید معمولاً شلوغ است و پر رفت و آمد، کسی ناظر این اتفاق نبود که به کمک بیاید؟

شمس: چرا مردم بودند، حتی کانکس کلانتری هم در آنجا بود که نیروهایش مثلاً امنیت آنجا را باید تأمین می‌کردند. اما مردم بیشتر رد می‌شدند و می‌رفتند تا اینکه وقتی زمان کشیده شدن چادر من شد و من صدایم بالا رفت یک آقایی از رهگذران آمد و آن خانم را از من جدا کرد و نجاتم داد. بعد از آن حدود بیست نفر دور ما جمع شده بودند که بیشتر آنها هم آقایان بودند. بعضی‌ها در همان حین، به جای اینکه نسبت به وضع فاجعه بار ظاهر آن خانم، معترض باشند به من یادآوری می‌کردند که دوره امر به معروف گذشته است و نباید به این خانم‌های با این ظاهر حتی نزدیک شد، خانمی به من می‌گفت «به تو چه ربطی داشته، هر کسی را در گور خود می‌خوابانند» آقایی می‌گفت « این زن اوضاعش معلوم است».

*** با این اوصاف، وضع جسمی شما در حال حاضر چطور است؟

شمس: با اینکه چند روز از ماجرا گذشته اما هنوز آثار کوفتگی آن در سر و گردنم وجود دارد.

*** گفتی که یک کانکس کلانتری هم آنجا بود یعنی مأموران کلانتری هیچ عکس العملی نسبت به این اتفاق نداشتند؟

شمس: نه، اصلاً! در تعجبم که نیروهای پلیس در آنجا پس چه نقشی دارند، مگر نه اینکه امنیت منطقه را باید تأمین کنند؟

*** نیروهای پلیس در کانکس حضور داشتند؟ شاید آن زمان در محل، حاضر نبودند؟

شمس: حضور داشتند همیشه یکی از نیروهایشان بیرون کانکس می‌ایستد و کشیک می‌دهد، آن روز پلیس که از موضوع، مطلع نبود اما شلوغی بیست نفری در خیابان را که می‌دید می‌توانست حداقل عکس العملی نشان دهد. این خانم به حدی رفتاری عجیب و غیرطبیعی داشت که حتی اگر یک سوزن در اختیارش بود چشمان من را درمی‌آورد چه برسد به اینکه وسیله دیگری برای حمله داشت معلوم نیست چه اتفاقی می‌افتاد. این خانم حتی زمانی هم که از دستش نجات پیدا کرده بودم فریاد می زد که «اگر یک بار دیگر ببینمت می کشمت، مگر یک بار دیگر نبینمت، زنده نمی‌گذارمت و...»

دیگر گشت ارشاد جمع شده است جلوی دزدی را می‌گیریم

*** خوب، ماجرا را تا اینجا گفتید که آقایی، شما را از دست این خانم نجات داد بعد از آن چه اتفاقی افتاد سراغ کانکس کلانتری رفتید؟

شمس: نه، تعدادی از مردم برای اینکه خطری دوباره از طرف آن خانم برای من نباشد من را تا منزل همراهی کردند ولی وقتی رسیدم خانه، خانواده به من گفتند که باید به سراغ کلانتری می‌رفتم و شکایت می‌کردم برای همین دوباره با خانواده به سمت محل اتفاق برگشتیم و سراغ کانکس کلانتری رفتم موضوع را توضیح دادم و از اینکه عکس‌العملی نشان نداده بودند گله کردم، آنها به من گفتند که حالا که این خانم رفته از چه کسی می‌خواهم شکایت کنم اما گفتم من شکایتم از مسئولان است نه از این خانم. پرسیدم گشت ارشادی که قبلاً روبروی این مرکز خرید می‌ایستاد کجاست؟ جوابم را این طور دادند که «دیگر گشت ارشاد جمع شده»، البته آن زمان هم که گشت ارشاد بود از هر ۱۰ نفر به یکی تذکر می‌داد ولی به هر حال، کمی نقش بازدارندگی داشت. سربازی که در کانکس بود به من گفت که «ما فقط وظیفه داریم اینجا مراقب باشیم که دزدی انجام نشود»!

*** شما مسئول این اتفاق را چه کسی یا چه دستگاهی می‌دانید؟

شمس: من در کانکس کلانتری هم که بودم گفتم من می‌خواهم از آقای احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی شکایت کنم. بدحجاب‌ها وقیح شده‌اند. آنها به من گفتند که این شکایت را اینجا نباید تنظیم کنی بلکه باید به مراجع بالاتر بروی مثل کمیسیون اصل ۹۰ یا دفتر مقام معظم رهبری. من آنجا شکایتی را ننوشتم.

*** حالا هنوز هم برای شکایت و مراجعه به این مراجع رسیدگی و دفاتر مصر هستید؟

شمس: بله، حتماً این موضوع را پیگیری می‌کنم چون نباید به جایی برسیم که حکمی به نام امر به معروف و نهی از منکر را فراموش شده بدانیم تا هر کسی هر طوری که می‌خواهد در جامعه اسلامی عمل کند.

این خبر بود اما مطلب

اکثر قریب به اتفاق مردم ما مسلمان هستند . نشان این موضوع اینکه شما برین تو خیابان و افرادی که ظاهر خوبی ندارند بگویید مسلمان نیستی و ببینین چی جواب میدن . بیشترشان میگن مسلمان هستم و حتی عده ای جواب خواهند داد خودت مسلمان نیستی من مسلمانم . این را هر ایرانی اگر به اطراف خود نگاه کند میبیند که امثال این خانم بیحجاب که مسلمان نباشد در جامعه ما خیلی کم است . ( البته ممکن است این خانم هم مسلمان باشد اما تبلیغات یا ناراحتیها و مشکلات باعث این کارش شده باشد )
    به خانم ناهی منکر تبریک میگویم که مصداق این آیه هستند ( شما بهترین امتی هستید که امر به معروف و نهی از منکر میکنید و به خدا ایمان می آورید) و دعا گوی ایشان هستم که ما صدقه سر ایشان زندگی میکنیم و عرض میکنم که خوش به سعادت شما که در ماه مبارک رمضان در این راه کتک خورده اید .

نکات قابل ملاحظه

چرا این عده محدود به خود اجازه میدهند اینگونه عربده بزنند ؟
    راهکار مقابله با این وضع چیست؟

وقتی این افراد اینگونه در جامعه ظاهر میشوند آنها که حجابشان شل است خودشان را با ایشان مقایسه میکنند و فکر میکنند حجابشان خوب است . در واقع این افراد خط شکنان بی دینی در جامعه هستند.
    چرا مردم سکوت مینمایند در حالیکه افرادی مانند این خانم بیحجاب که بسیار کمند عربده میزنند ؟

جواب اینست که ما آماده کتک خوردن و حتی مرگ در راه امر به معروف و نهی از منکر نیستیم . قرآن میفرماید (آیا گمان میکنید بدون اینکه مجاهدان و صابران شما مشخص شوند به بهشت میروید ) .

ما نیاز به تعداد محدودی امثال این خانم داریم که از کتک و مرگ در راه خدا بیم نداشته باشند . اینکه از نیروی انتظامی توقع داریم و خودمان هیچ کاری نمیکنیم اشتباه است . این فرمایش سالها پیش مقام معظم رهبری است که شما تذکر بدهید و بروید وقتی تعداد تذکرها زیاد شود خودشان حساب کارشان را میکنند. اینکه گفته میشود در نهی از منکر باید احتمال تاثیر داد و جان و مالمان در خطر نباشد برای این شرایط نیست . گاهی شرایطی وجود دارد که اگر نهی از منکر نشود وضع بدتر میشود ، اینجا دیگر احتمال تاثیر و خطر مطرح نیست و لازم است برای جلوگیری از بدتر شدن وضع اقدام شود. مثال اینکه منزلمان دزد آمده و میخواهد به ناموسمان تجاوز کند چه میکنیم ؟
    بازهم میگویم اکثر مردم ما مسلمان هستند و امثال این خانم بیحجاب بسیار محدود و اگر ما به وظیفه دینیمان عمل کنیم اوضاع جامعه بهبود میابد و الا باید منتظر روزهای بدتر باشیم . دولت جدید هم که از این قیدها ندارد پس لازم است خود مردم وارد عمل شوند و از دولت انتظار نداشته باشند .

یک نفر یا گروه شروع کنه سایتی درست کنه و تبلیغ این فرهنگ رو بکنه . یعنی فرهنگ کتک خوردن و کشته شدن در راه امر به معروف و نهی از منکر .
    ما جلسات و سایت مذهبی زیاد داریم اما این کار زمین مونده و باید شروع بشه.
    جهت منحرف نشدن موضوع اضافه میشود که اخلاق مداری ، الگو بودن در زندگی ، رعایت اصول نهی از منکر ودیگر اصول اولیه در این بحث مطرح نیست بلکه ما نیازمند مقابله با خط شکنان فرهنگی از جمله حجاب هستیم و با شرائطی که بوجود آمده نیازمند مقابله با هرگونه مشکلی هستیم.

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۴/۲۸ در ساعت ۱۸:۳۰ دلیل: ارائه ایمیل بر خلاف قوانین انجمن می باشد

2. صلوات ها 35

3.  

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط بپاخیزید نمایش پست ها
    دوره امر به معروف گذشته است؟!
    واقعا دیگه نمیشه امر به معروف کرد!
    من در بازار دیدم که یک خانم محجبه به یک خانم بد حجاب فقط یک تذکر کوچیک داد و اون خانم کاشکی کتکش میزد! بسیار عصبانی شد و شروع کرد دونه دونه لباسهاشو به دراوردن جلوی ملت!
    ملت اسکول هم همه گوشی به دست داشتن فیلم میگرفتن! روسری رو دراورد و دکمه های مانتوشو باز کرد که چند تا خانم به زور جلوشو گرفتن و دست و پاشو گرفتند اما چون بسیار فعالیت شدیدی داشت و خودش رو به این سو و آن سو پرت میکرد تا رها شود و دکمه هایش هم باز بود همه جایش پیدا بود....
    تا اینکه نیم ساعت همین جوری او را محکم نگه داشتند تا یک پلیس خانم پیدا شد و بردش!

خیلی اوضاع خرابه هیچ کاری نمیشه کرد! من قبلا مثل شما فکر میکردم و یک تاپیک هم دقیقا در همین رابطه زدم اما با دیدن این صحنه ها که یکی دوتا هم نیست نا امید شدم....

ویرایش توسط asad : ۱۳۹۲/۰۴/۲۸ در ساعت ۱۸:۵۲
    هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

5. صلوات ها 19

علاقه
    لا ادری
    نوشته
    659
    حضور
    17 روز 6 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1143

البته اینکه گفته شود افراد بی یا بد حجاب محدود و قلیل اند ، سخن نادرستی است به هر حال در جامعه زندگی می کنیم و کثرت و قلت گروه ها و فرهنگ ها معلوم است

اما اینکه گفته می شود افراد بد حجاب مسلمان اند ، اینهم نادرست است ، اینکه من بگویم مسلمانم و اصرار و تاکید بر آن داشته باشم فقط خودم را تسکین داده ام ! این چطور مسلمانی ست که با بی حجابی همراه است ؟

اما بحث اصلی یعنی امر به معروف و نهی از منکر :

دوست عزیز ! واقعا دیگر دوره امر به معروف و نهی از منکر گذشته ! نه اینکه نتوانیم ، نمی شود .

خداوکیلی ما کدامین فرمان قرآن و اسلام را رعایت می کنیم که بخواهیم این یکی را رعایت کنیم ؟

دیگر به حقیقت این مثل رسیده ام که اگر من خیلی زرنگ باشم ، کلاه خودم را می چسبم باد نبرد ، دیگر امور دیگران بماند !!!!!!!!!!!!!!!!

7. صلوات ها 14

علاقه
    اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم
    نوشته
    120
    حضور
    6 روز 13 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    745

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالرسول نمایش پست ها
    دوست عزیز ! واقعا دیگر دوره امر به معروف و نهی از منکر گذشته ! نه اینکه نتوانیم ، نمی شود .
    با این حرفتون کاملا مخالفم. الحمدلله در مورد امربه معروف و نهی از منکر کارهای جدیدی شروع شده که نمونه اش هم فعالیت دانشجوها در قالب یک جنبش به نام جنبش حیاست. می تونین به لینکشون یه سر بزنین و خاطرات امربه معروف و نهی از منکر بچه ها رو بخونین که روز به روز الحمدلله بیشتر میشه. اینم لینکش: hayauni.ir. بنده خودم به امر به معروف و نهی از منکر حتی در این جامعه امروز معتقدم و اونو همانظور که حضرت اقا هم فرموده اند تاثیر گذار میدونم و از وقتی که این خبررو هم شنیدم برای امربه معروف و نهی از منکر مصمم تر شدم. ...ومن الله توفیق
    اَین بقیة الله؟؟؟

9. صلوات ها 13

نوشته
    63
    حضور
    10 روز 9 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    376

سلام

نمیخواهم از کسانی که پوشش بدی دارند دفاع کنم ولی طوری دارید جا می اندازید که افراد بد پوشش رفتار و برخوردشان مثل انسانهای بدوی است . در این مورد احتمالا طرف مشکل شخصیتی داشته و یا اینقدر تبلیغ اشتباه خوانده و دیده و شنیده که همچین رفتاری داشته (دقت کنید من رفتار این خنوم را توجیه نمیکنم )...

و متاسفانه این قضیه به عکس هم هست و برای افراد با حجاب هم همچین تبلیغاتهای منفی وجود دارد ،وقتی در تلویزیون رادیو ماهواره و اینترنت اینقدر دارند به طور مستقیم و غیر مستقیم بر علیه حجاب تبلیغ میشود باید انتظار داشت .

منظور من تبلیغات ضد شخصیتی است که در ان شخصیت افراد را با تبلیغ های نادرست می کوبانند ...

تبلیغ باید درست ، سالم و تاثیر گذار باشد

ایا شما میپسندید که شخص دیگری نوشته ای بنویسد که جای افراد به عکس این نوشتار شما باشد ؟؟؟!!! انوقت همه چادری ها بد میشوند !

ویرایش توسط *zohreh* : ۱۳۹۲/۰۴/۲۸ در ساعت ۲۲:۵۸
    زندگی شوق رسیدن به همان فردایست که نخواهد آمد ،

تو نه در دیروزی و نه در فردایی ،

ظرف امروز پر از بودن توست

زندگی را دریاب...

11. صلوات ها 8

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

موتاسفانه وضع در بعضی جاها داره روز به روز بدتر میشه.یکی از نزدیکان من(از بستگان درجه یک) یه مدت پیش برای خرید به یکی از مناطق مدرن(!!!!!)رفته بود خانمی است که حجابشرو کامل رعایت میکنه و روشو محکم میگیره.یکی از دست فروشها خیلی جدی تهدیدش کرده بود که شب اینطوری بیای بیرون میکشیمت!!!!!!....
    ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

13. صلوات ها 8

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

یادش بخیرچندسال پیش که داشتم ازخیابون ردمیشدم یه خانمی دستشوگذاشت روشونموبهم گفت افرین دخترم که چادرمیذاری چهره اون زن یادم نیست اماهربارکه یادحرفش میفتم خیلی خوشحال میشم وازاینکه چادری هستم خوشحالم دوره امربه معروف ونهی ازمنکرنگذشته وهیچوقتم نمیگذره فقط این ماییم که کوتاهی میکنیم منم قبلناوحتی الان مستقیم وغیرمستقیم دوستاموبه حجاب به ارایش نکردن تشویق میکنم امااگه به حرفم گوش هم ندن بازادامه میدم اماجاهایی بوده که کوتاهی کردم

15. صلوات ها 12

نوشته
    156
    حضور
    6 روز 14 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    795

سلام
    وقتی خبر رو خوندم خیلی ناراحت شدم و احساس کردم اینکه اون زن بدحجاب این حرف زده ناشی از اهمال کاری تک تک ماهاست...
    ما چادری ها و با حجاب ها باید هر جور شده با هم متحد بشیم تا این گناه بدحجابی اینقدر در ملا عام شیوع پیدا نکنه و به غیر از امر به معروف و نهی از منکر بیشتر توی جامعه حاضر باشیم تا نامسلمونای بدحجاب توهم نزنند که بیشتر از ما هستند.
    من که برای مبارزه با اونا اعلام آمادگی تا حد مرگ و کتک خوردن رو دارم.

17. صلوات ها 11

علاقه
    حق، افزایش آگاهی
    نوشته
    1,248
    حضور
    140 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    66
    صلوات
    6260

با سلام خدمت دوستان
    بر فرض عده از روی جهل رفتار احمقانه ای انجام بدن ما که نباید مثل اونها برخورد کنیم. مگه اسلام با کسی سر جنگ داره که اعلام مبارزه می کنین. بهترین راه مقابله با بد حجابی آگاه سازی و برخورد با منطق و مهربانیه و معرفی فلسفه حجابه. در ضمن اینقدر افراد قابل نصیحت شدن هستن که لزومی نباشه وقتمون را صرف انسان های زبان نفهم کنیم.

ادْفَعْ بِالَّتِی هِی أَحْسَنُ السَّیئَةَ ...«96 مومنون»

بدی را به بهترین راه و روش دفع کن (و پاسخ بدی را به نیکی ده)!

19. صلوات ها 12

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

شما به عنوان یک مرد به یک خانم بد حجاب تذکر میدید یا خیر؟

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۰۷/۲۳, ۱۵:۳۵ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری