صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ناخدا

نوشته
    27
    حضور
    11 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

مقاله ناخدا

سلام به همه
    میخوام یک فوتبالیست بشم
    زحمت زیادی کشیدم ولی هرجا رفتم قبولم نکردن با اینکه از نظر بازی هیچ مشکلی نداشتم
    فقط به دلیل اینکه پارتی و لابی ندارم هیچ تیمی حاضر به همکاری با من نشد
    من یک آدم بی دین بی ایمان و بی خدا بودم ولی به خاطر ورزشم هم به خدا ایمان اوردم هم به دین اسلام و هم ایمان قوی پیدا کردم
    همش میگفتم الانه که کمکم کنه
    همه چیز درست میشه
    شاید این تیمی که قبولم نکرد به صلاحم نبود و حتما تیم دیگر قبولم میکند
    حتی با یه روحانی صحبت کردم در این مورد و ایشون یه خاطره تعریف کردن :
    (( بنده دو سال پیش خیلی تلاش کردم تا به جایی وارد شود ولی نشد، خیلی زحمت کشیدم و فایده ای نداشت، اما الان در جایی هستم که
    همان جایی که نتوانستم به آن وارد شود الان افسوس مرا میخورد))
    دوستان من الان 5 ساله که در انتظار بودم و هر سال هم همین اتفاق افتاد
    با اینکه خیلی تلاش کردم و زحمت کشیدم و همینطور از نظر فنی هرسال بهتر شدم، ولی اینها با من بدتر برخورد کردن
    دیگه نحمل نداشتم
    فقط سوالم این بود:
    پس چرا کمکم نمیکنی؟
    مگه نگفتی از تو حرکت از من برکت؟
    پس چرا هیچ کاری نمیکنی؟
    اینه عدلت؟
    یعنی کسانی که حتی از نظر فنی نزدیک من هم نیستن باید لیگ برتر بازی کنن ولی من ... ؟
    چرا؟؟؟

دوستان من همه ی وقتم در روز را یا تمرین میکردم یا درحال خواستن از خدا بودم
    فکر نمیکنم هیچکس در جهان به انداره من چیزی را خواسته باشد
    اگه من با سنگ این حرف ها را میزدم و سنگ هم قادر بود که ببینه من چقدر زحمت میکشم برای رسیدن به هدفم، دهن باز میکرد و میگفت بابا انقدر از من نخواه من فقط یه سنگم من که نمیتونم!!
    ولی خدا، با اینکه همش میگه من عادلم ، من بنده هامو دوست دارم ، بخواهید تا استجابت کنم ، ....
    هیچ کاری واسم انجام نداد تو این مدت
    از نظر سنی دیگه داره وقتش میگذره و اگه امسال جایی نرم ( که تقریبا داره وقتش هم تموم میشه و جایی نرفتم ) دیگه نمیتونم فوتبالیست بشم

از دست خدا خیلی ناراحتم
    بینهایت ناراحتم
    یکی یه جوابی به من بده تا مرهمی واسه دل سوخته ام باشه

بعد از همه ی اینها من واسه سوالاتم دو جواب پیدا کردم:
    1. یا هیچ خدایی وجون نداره ( چون اگه وجود داشت حد اقلش این بود که یه جوری بهم بگه من قدرت این کارو ندارم )
    2. یا وجود داره ولی یه قانونی وضع کرده تو دنیا، و هیچ دخالتی در اون نداره
    این مورد دوم تئوریه خودمه:
    مثلا خدا اومده این جهانو به وجود آورده با قوانین خاص
    بعد گفته خب همه به جون هم بی افتین
    و خودش نشته داره همه رو میبینه و لذت میبره
    و هیچ و هیچ و هیچ گونه دخالتی در اون نمیکنه
    حالا یا نمیخواد، یا نمیتونه

ببینید بحث اختیار داشتن انسان نیست که الان بخواید حرفش رو بزنید
    شما به من بگید من باید چه کار کنم تا موفق بشم؟
    هرکاری بگید انجام دادم ولی نمیشه
    همه به من میگن خیلی عالی هستی ولی باید پول بدی باید آشنا داشته باشی

اگه خدا راضی به اینه که بعد از همه ی این زحماتم فوتبالیست نشم
    من این خدا رو نمیخوام
    به نظرم حتی انسان های کثیف هم راضی به زجر یه انسان دیگه نیستن
    مطمئنم همی آدم هایی که میگن باید پول بدی با آشنا داشته باشی اگه زحمت و تلاش و خواستنمو میدیدن بدون شک حاضر بودن منو قبول کنن
    اما خدایی که ....
    با این حساب شکی وجود نداره که یه فقط یک گزینه بین 2 مورد بالا باید صحت داشته باشه
    و غیر این امکان نداره

لطفا یکی منو آروم کنه
    دارم دیوونه میشم

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

ناخدا

کارشناس بحث: استاد رئوف

5. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,331
    حضور
    28 روز 18 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3967

فوتبال و مصلحت

نقل قول نوشته اصلی توسط Na_khoda نمایش پست ها
    سلام به همه
    میخوام یک فوتبالیست بشم
    زحمت زیادی کشیدم ولی هرجا رفتم قبولم نکردن با اینکه از نظر بازی هیچ مشکلی نداشتم
    من یک آدم بی دین بی ایمان و بی خدا بودم ولی به خاطر ورزشم هم به خدا ایمان اوردم هم به دین اسلام و هم ایمان قوی پیدا کردم
    همه چیز درست میشه
    (( بنده دو سال پیش خیلی تلاش کردم تا به جایی وارد شود ولی نشد، خیلی زحمت کشیدم و فایده ای نداشت، اما الان در جایی هستم که
    با اینکه خیلی تلاش کردم و زحمت کشیدم و همینطور از نظر فنی هرسال بهتر شدم، ولی اینها با من بدتر برخورد کردن
    دیگه نحمل نداشتم
    فقط سوالم این بود:
    پس چرا کمکم نمیکنی؟
    پس چرا هیچ کاری نمیکنی؟
    اینه عدلت؟
    یعنی کسانی که حتی از نظر فنی نزدیک من هم نیستن باید لیگ برتر بازی کنن ولی من ... ؟
    چرا؟؟؟

اگه من با سنگ این حرف ها را میزدم و سنگ هم قادر بود که ببینه من چقدر زحمت میکشم برای رسیدن به هدفم، دهن باز میکرد و میگفت بابا انقدر از من نخواه من فقط یه سنگم من که نمیتونم!!
    ولی خدا، با اینکه همش میگه من عادلم ، من بنده هامو دوست دارم ، بخواهید تا استجابت کنم ، ....
    از نظر سنی دیگه داره وقتش میگذره و اگه امسال جایی نرم ( که تقریبا داره وقتش هم تموم میشه و جایی نرفتم ) دیگه نمیتونم فوتبالیست بشم

از دست خدا خیلی ناراحتم
    بینهایت ناراحتم

1. یا هیچ خدایی وجون نداره ( چون اگه وجود داشت حد اقلش این بود که یه جوری بهم بگه من قدرت این کارو ندارم )

من این خدا رو نمیخوام
    مطمئنم همی آدم هایی که میگن باید پول بدی با آشنا داشته باشی اگه زحمت و تلاش و خواستنمو میدیدن بدون شک حاضر بودن منو قبول کنن
    اما خدایی که ....
    با این حساب شکی وجود نداره که یه فقط یک گزینه بین 2 مورد بالا باید صحت داشته باشه
    و غیر این امکان نداره

لطفا یکی منو آروم کنه
    دارم دیوونه میشم

با سلام خدمت شما دوست گرامی

این نتیجه که شما ارائه کردید که خداوند کاری به جهان ندارد، از این مقدمات حاصل شد که من هرچه تلاش کردم به نتیجه نرسیدم و خدا من را کمک نکرد، پس خدا کاری به کار جهان ندارد. در مورد این مسئله یک نکته مهم وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

پسری را فرض کنید که عاشق دختری شده است. شب و روز را با یاد معشوقه خویش می گذراند و هرکاری می کند تا به او برسد. اما هرچه دعا می کند و هرچه تلاش می کند موفق نمی شود. دست آخر به این نتیجه می رسد که خداوند اصلا نمی خواهد به او کمک کند. این در حالی است که خداوند از وجود مشکلاتی در آن دختر با خبر است و می داند که ازدواج این دو نفر یعنی آغاز یک زندگی سیاه.
    حال از خداوند مهربان چه توقعی می رود؟ اینکه این دو نفر را به هم برساند؟ و تسلیم خواسته های آن پسر جوان شود؟ و یا اینکه مصلحت بلند مدت آنها را در نظر بگیرد؟

شما از کجا می دانید که مصلحت و خیر دنیا و آخرت شما در این بوده است که فوتبالیست شوید؟ آیا احتمال نمی دهید که امری وجود دارد که خدا می داند و شما نمی دانید؟
    در ضمن آیا خداوند آن قدر کوچک و کم اهمیت است که اگر فلان خواسته ما را ندهد، او را کنار بگذاریم؟ مانند کودکانی که به خاطر اینکه پدرشان براشان فلان اسباب بازی را نخریده است، با او قهر می کنند غافل از اینکه تمام زندگی خود را از پدر و مادر دارند.

دوست عزیز

اینکه ما به هدف مطلوبی علاقه مند باشیم و برای رسیدن به آن واقعا تلاش کنیم، ارزشمند است ولی باید این را نیز در نظر بگیریم که خداوندی نیز وجود دارد که مصلحت امور را می سنجد و با در نظر گرفتن تمام شرایط در مورد دعاهای بندگان تصمیم میگیرد. گاهی مصلحت ما در آنچه می خواهیم نیست، در این حالات بهترین کار ، پذیرش مشیت الهی است که مصلحت ما نیز در آن است.

(در این مورد نکته ی دیگری نیز وجود دارد که باید به آن توجه شود، ان شالله اگر بحث ادامه داشت، بیان خواهد شد.)
    موفق باشید

7. صلوات ها 10

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

سلام به همه
    میخوام یک فوتبالیست بشم
    همه چیز درست میشه
    دیگه نحمل نداشتم
    فقط سوالم این بود:
    پس چرا کمکم نمیکنی؟
    پس چرا هیچ کاری نمیکنی؟
    اینه عدلت؟
    چرا؟؟؟

از دست خدا خیلی ناراحتم
    بینهایت ناراحتم

من این خدا رو نمیخوام
    اما خدایی که ....
    و غیر این امکان نداره

لطفا یکی منو آروم کنه
    دارم دیوونه میشم
    سلام ناخدا ...
    امیدوارم که خوب و سلامت باشی ... راستش این حرف و صحبتی که میکنی ... حرف و صحبت خیلی از دختر و پسرها هست ... تقریبا همه الان چنین مشگلی رو دارند ...

1- یکی 4 سال صبح تا شب درس میخونه تا تو دانشگاه مورد علاقش قبول بشه ... آخر سرش هم قبول نمیشه ... یکی 3 ماه وقت میزاره بهترین دانشگاه قبول میشه .
    2- دختری صبح تا شب دستاش رو به سمت آسمون میگیره و از خدا پسری رو طلب میکنه ... اونقدر دعا میکنه ... اونقدر راز و نیاز میکنه ... که اخلاقش ... تن صداش عوض میشه ... عوضش یه دختر دیگه وقتی ازدواج میکنه 4 تا از دلداده هاش خودکشی میکنن ...

رک بهت بگم ... زندگی همینه ... چون و چرا هم نداره ... سعی هم نکن این مشگلات رو با خدا بخوای حلش کنی ... فوتبالیست یعنی گلادیاتوره ... یادمه چند وقت پیش یکی از مربی ها به شاگردانش توصیه میکرد ... دعوا زیاد بکنن !!!

در ضمن گفتی هیچ کس تا حالا اندازه من دعا نکرده ... اینو دروغ گفتی ... من زمانی از شما بیشتر دعا میکردم ... اینو مطمین هستم ... شده که از شدت خواب تسبیح غیر ارادی از دستت زمین بیوفته ؟؟؟

نظر شخصیم اینه که اینگونه مسایل هیچ ربطی به مصلحت و از این جور حرفا نداره ... اگر داشت خدا نمیزاشت امام حسین با فلان زن ازدواج کنه .... اگر مصلحتی وجود داشت .... الان هر 4 دقیقه یک طلاق رسمی در کشور ثبت نمیشد غیر رسمی هاش بماند ...

پیشنهادم به شما اینه که دنیا رو همینجوری ببینیش و قبولش کنی ... زیاد هم جدیش نگیر ... یکی 40 سال کار میکنه و یه دفعه سر یه معامله هست و نیستش رو میبازه .... یکی هم هیچ سعی و تلاشی نمیکنه و یه شبه تریلیاردر میشه ...

این راهی که شما رفتی رو خیلی وقته که من رفتم .... ته تهش به اینجا میرسی که خدا میخواد بشکونتت ... بدبختت کنه ... دنیا رو برات بی ارزش کنه ... تو هم باید دیدت رو عوض کنی ... باید به این نتیجه برسی که مادیات ارزش ندارن و فکر اون دنیا باشی و از این جور حرفا ...

ناخدا خسته نباشی ... اما سخن آخر ... اگر به اونجا رسیدی که دیگه نمیتونی فوتبالیست بشی ... یه ماه به خودت استراحت بده ...بعدش محیط اطرافت رو خوب رصد کن ... فکر چاره ای جدید باش ... فرصت های زندگیت رو ببین ... اگر همینجوری بخوای رو این خواسته ات پافشاری کنی ... بقیه فرصت های زندگیت رو از دست میدی ... و روز به روز به افسردگیت اضافه میشه ... بهت پیشنهاد میکنم کتاب " چه کسی پنیر مرا برداشته است ؟؟؟" رو بخونی ... برات خیلی مفید هست ...
    ویرایش توسط FTMH_Mohammadi : ۱۳۹۲/۰۴/۲۶ در ساعت ۲۳:۱۰
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

9. صلوات ها 3

نوشته
    27
    حضور
    11 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

بسیار سپاسگزارم از پاسختون
    ولی مثال شما کمی با کار من بی ارتباط است
    اون پسر چه تلاشی میخواد واسه رسیدن به دختر انجام بده؟
    اینکه چند بار بره خواستگاری؟
    اگه پدر دختر بگه تو باید بری ماشین ، خونه ، پول و ... بیاری تا بتونی دخترمو ببری و پسر هم بره تلاش کنه تا بدستشون بیاره، به این میگن تلاش!!!
    بعدش هم وقتی همه ی اینهارو آورد دیگه مشکلی این وسط نیست و دختره مال پسره میشه
    اما واسه من چی؟
    من شب و روز تمرین کردم
    از همه تو تست ها سر بودم
    تنها حرف اینه که: هم پست شما فلان آدم هست که من نمیتونم کنارش بذارم ( چون فلان شخص بزرگ سفارششو کرده )
    در مثال شما پسر میتونه از پدر دختر بپرسه شما به من بگید من چه کار کنم تا دخترتون مال من بشه؟
    ولی من چی میتونم از مربی بپرسم؟
    یعنی چون پدر زحمت کش من درس نخوند وزیر یا کله گنده بشه من نباید به خواستم برسم؟ ( با وجود اینکه هم شور و شعورشو دارم )

مثال پدر و مادر هم به نظرم درست نیست
    شما پدر و مادر را با خدای توانا مقایسه میکنید؟
    اصلا چرا باید فلان اسباب بازی را برای کودک نخرند؟
    چون پول ندارند
    اما خدا چی؟!

آیا خداوند آن قدر کوچک و کم اهمیت است که اگر فلان خواسته ما را ندهد، او را کنار بگذاریم؟
    من همه ی عمرم به خدا هیچ اعتقادی نداشتم
    مطمئن بودم وجود نداره
    ولی سر این موضوع کم آوردم
    هرکاری کردم نشد
    یه نفرو میخواستم که ازش بپرسم: بگو چه کار کنم تا انجامش بدم، هرکاری باشه ، هرچی باشه، فقط بگو
    اگه میشد زمانو به عقب برگردونم و کاری کنم جد پدرم ثروتمند بشه تا پدران بعد از اون همه تحصیلات عالیه انجام بدن تا ما خونواده ی کله گنده ای بشیم، این کارو. میکردم، ولی نمیشه...
    ولی انگار هیچ راهی نداشت
    و اطمینانمو زیر پام گذاشتم و گفتم باید خدایی وجود داشته باشه
    فکر کردم خدا این کارو کرد تا مثلا ازم انتقام بگیره
    بعدش دیدم نه کار اون نبود، فوتبال همینه
    اما ازش خواستم که کمکم کنه اگه تو بخوای، میشه!
    گفتم کمکم کن خدا، من ثانیه ثانیه از عمرم که بدون تو گذشتو جبران میکنم

دوست عزیز اگه من فقط فلان دختر رو بخوام و انتظار داشته باشم که خدا اونو بهم بده، این بی عدالتی محضه
    پس تکلیف اون دختر چی میشه؟ شاید اصلا منو نخواد، شاید یه خواسته ی دیگه داشته باشه و ...
    اما من چی؟
    آخه با فوتبالیست شدن من چه اتفاقی می افته؟
    من بارها خواستم از خدا و گفتم من صلاحتو نمیخوام
    حتی اگه در این راه کشته میشم، من میخوامش ( اصلا باید چیکار کرد که صلاح آدمو خدا نخواد؟ )
    اما هیچ فایده ای نداشت
    و دوباره برگشتم به همون سالهای بی خدایی منتها با این تفاوت که الان بیشتر اطمینان دارم هیچ خدایی وجود نداره
    چون اگه هم وجود داشته باشه، بی رحم ترین ، سنگدل ترین، بی تفاوت ترین موجودیه که تاحالا دیدم و من ترجیح میدم فکر کنم وجود نداره!
    اگه من فوتبالیست نشم زندگی برام هیچ اهمیت و ارزشی نداره با مرده هیچ فرقی ندارم، من نابود میشم
    آخه کدوم خالقی حاضر میشه زندگی بندش نابودشه؟
    اصلا این چه صلاحیه؟ اگه فرض کنیم با فوتبالیست شدنم اتفاق بدی برام بی افته، دیگه بدتر از نابود شدنم که نیست، هست؟
    نه خدایی وجود نداره
    هرگز به چیزی نگفتم "امکان نداره"
    اما حالا میگم "امکان نداره خدایی وجود داشته باشه"
    ولی دوست داشتم وجود داشت
    خدایی که مهربونه
    خدایی که به خواسته ی بنده هاش توجه میکنه
    خدایی که واسه سرگرمیش با بنده هاش بازی نمیکنه
    خدایی که...
    اما نیست!

در حال حاضر فکر میکنم ما در یک دنیایی زندگی میکنیم که پر از تصادفه
    همه چیز بر اثر اتفاق به وجود اومد
    شاید اگه فلان اتفاق می افتاد من الان فوتبالیست بودم
    شاید اگه فلان چیز میشد من الان ...
    شاید اگه ....
    و ما چون هیچ کنترلی بر روی این اتفاقات نداریم ، فکر میکنیم یک نیروی برتری ( خدا ) داره اینهارو مدیریت میکنه

پیشنهادم به شما اینه که دنیا رو همینجوری ببینیش و قبولش کنی ... زیاد هم جدیش نگیر ... یکی 40 سال کار میکنه و یه دفعه سر یه معامله هست و نیستش رو میبازه .... یکی هم هیچ سعی و تلاشی نمیکنه و یه شبه تریلیاردر میشه ...
    دوست من از شما ممنونم بابت پاسختون ولی من نمیتونم مثل شن و ماسه باشم تا باد هر طرف وزید منم همراش برم و راضی باشم به این!
    آخرین جایی که واسه تست رفتم و قبول نشدم ( همین چند روز پیش ) به مربیش ( که اگه اسمشو بگم میشناسیدش ) گفتم:
    "شما شاید همه هستیمو ازم گرفته باشید چون شاید دیگه تیمی برام پیدا نشه، ولی هیچ کس نمیتونه امید رو ازم بگیره حتی خدا و تا وقتی که امید دارم، کسی نمیتونه شکستم بده"
    هیچ حرفی نداشت بزنه و فقط سکوت کرد

هنوز فرصت هست من ناامید نمیشم

11. صلوات

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

سلام ...
    من دارم از این سایت میرم ... ولی خواستم بهت جواب بدم ...

اولا : فکر نکن فقط تو هستی که یه دفعه تمام خواب هاش پنبه میشن ... هیچ چاره ای نداری ... گفتم ... زندگی همینه ... اگر راه و روش شما درست بود لابد فوتبالیست های بنام دنیا همشون تو زمین یه تسبیح دستشون بود و داشتن صلوات میفرستادن ... (ناراحت نشو این تیکه ای بوده که به خود منم انداختن ) تازه تو چیز زیادی رو هم از دست ندادی ... خیلی از شرکتها 10 سال رو یه پروژه کار میکنن آخر سرش هم همه چیزشون رو از دست میدن ... مثال شن و ماسه رو زدی ... اتفاقا انسانهای موفق کسانی هستند که تندی با شرایط هماهنگ میشن وگرنه اینی که بخوای یه مسیری رو دنبال کنی و هر چقدر هم جلو بری نتیجه عکس بگیری که از عقلانیت به دور هست ...

ثانیا : همه چیز تکنیک نیست .... اشتباه نکن ... پول و لابی هم نیست .... نمیدونم تا حالا جایی استخدام شدی یا نه ... ولی در استخدام کردن خیلی چیزهای مهم میشه : مثلا :
    1- طرف حزب اللهیه ... از قیافش مشخصه ... میاد روحیه جنگجو بودن تیم رو خراب میکنه
    2- طرف اخلاقش با بچه ها جور نمیشه ... یکی باید تو تیم باشه که سرزنده باشه و همه باهاش حال کنن ...
    3- طرف تیتیشه ... تندی عصبی میشه ....
    4- و ....

به هر حال من حرفام رو زدم ... مطمین باش ... راهش این نیست ... تنها چیزی که من از دین و مذهب دیدم ... آرامش بوده و تمام .... و گرنه میتونم شهادت بدم که "بصیر بودن" "سمیع بودن" "ارحم الراحمین بودن" "صادق الوعد بودن""رحمن و رحیم بودن" "لطیف بودن" در زندگیم ندیدم .... میتونم بزرگترین قسم دنیا رو هم بخورم ....
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

13. صلوات ها 3

نوشته
    1,852
    حضور
    28 روز 22 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3877

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام و خداقوت
    نقل قول نوشته اصلی توسط FTMH_Mohammadi نمایش پست ها
    اگر داشت خدا نمیزاشت امام حسین با فلان زن ازدواج کنه
    به گمانم منظورتون امام حسن(ع) بوده است.

به نظر حقیر:
    1- خدایی هست

2- آیا باید دعایم برآورده شود؟
    - بله،
    - خیر
    کی گفته باید دعایم برآورده شود؟
    دنیایی را تصور کنید که هر کسی نماز خوند و روزه گرفت هر دعایی که دارد برآورده شود.
    آیا جایی برای امتحان این هست که کی بهتر عمل میکند؟

بابا چه جور باید گفت برخی دعاههای ما که برآورده نمی شود، ناشی از عدم عدالت در اجتماع است،
    خدا این عدم عدالت را چطور باید رفع کند؟
    باید به ما فشاری وارد شود، تا دفعه ای دیگه اگر حق ما یا شما رو خوردند، با مشت بزنیم تو دهنش(مثلاً میگم نرید یارو رو با مشت بزنید!!!!!!!!!! منظور این است که سعی کنیم حقی ضایع نشود)
    شما یا هر کس دیگری اگر به تیم ملی دعوت نمیشه، چون عدالت در اون حد نیست
    اگر حق ما رو کسی خورد، یا حق کسی رو خوردیم، اجازه ندادیم دعای اون فرد محقق شود
    یکی زیبا نیست، یکی هست
    ما چطور باید بفهمیم که انسانهایی که قیافه زیبا ندارند، می توانند محبوب باشند؟

خدا هر کاری می تواند بکند، نعوذبا.... یک ماشین مکانیکی نیست که قانونی دارد و تمام شد .....
    توکــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــل بالاترین قانــــــــــــــــــــــ ـــــون است

ولی این عدم برآورده شدن آرزوها دو جنبه بالا را دارد(قطعاً بازهم دارد و ما تمام حکمتهای او را نخواهیم فهمید):
    1- باید فشار لازم به انسانها وارد شود تا حق خوری نکنند
    2-باید شعور انسانها افزایش پیدا کند

15. صلوات ها 3

نوشته
    27
    حضور
    11 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

تنها چیزی که من از دین و مذهب دیدم ... آرامش بوده و تمام .... و گرنه میتونم شهادت بدم که "بصیر بودن" "سمیع بودن" "ارحم الراحمین بودن" "صادق الوعد بودن""رحمن و رحیم بودن" "لطیف بودن" در زندگیم ندیدم .... میتونم بزرگترین قسم دنیا رو هم بخورم ....

اگر راه و روش شما درست بود لابد فوتبالیست های بنام دنیا همشون تو زمین یه تسبیح دستشون بود و داشتن صلوات میفرستادن
    ممنونم
    ولی فکر کنم اشتباه برداشت کردید
    من تا حالا تسبیح دستم نگرفتم
    و با توجه به پست قبلی که دادم ، دیگه اصلا به خدا اعتقادی ندارم همونطور که قبلا نداشتم
    و کاملا هم موافقم که "الرحمن و ... " در دنیا دیده نشده

اما این حرفتون رو قبول ندارم که خودمو با محیط وفق بدم مثل شن و ماسه!
    گفتم نا امید نمیشم ( نه از خدا بلکه از خودم )
    شاید همین چند روز باقی مونده یک مربی چشمشو روی من نبست
    تا فرصت هست باید تلاش کرد
    من نا امید نمیشم

اگه ادیسون هم مثل شما فکر میکرد شاید الان من و شما نمیتونستیم اینجا حرف بزنیم
    بهش گفتن مرد بسه دیگه ول کن حتما نمیشه، برو سر یه کار دیگه
    گفت نه! من انقدر راه غلط رفتم که دیگه راه غلط وجود نداره همشو رفتم
    ایندفه دیگه باید راه درست باشه
    و بعد از ده هزار آزمایش بالاخره لامپو اختراع کرد

هرگز امید را از کسی نگیر، چرا که شاید امید تنها دارایی او باشد

17. صلوات

نوشته
    27
    حضور
    11 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان14 نمایش پست ها
    دنیایی را تصور کنید که هر کسی نماز خوند و روزه گرفت هر دعایی که دارد برآورده شود.
    آیا جایی برای امتحان این هست که کی بهتر عمل میکند؟
    من این همه تلاش نکردم و این همه سختی نکشیدم که هست و نیستمو پای یه امتحان مسخره بدم
    این چه حرفیه که میزنید آخه؟
    مگه من عروسم خیمه شب بازی هستم که هرجور خواست واسش برقصم؟
    فقط به خاطر اینکه امتحان بشم؟
    به نظر من حرف های شما اصلا منطقی نیست

19. صلوات

نوشته
    1,852
    حضور
    28 روز 22 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3877

من این همه تلاش نکردم و این همه سختی نکشیدم که هست و نیستمو پای یه امتحان مسخره بدم
    این چه حرفیه که میزنید آخه؟
    مگه من عروسم خیمه شب بازی هستم که هرجور خواست واسش برقصم؟
    فقط به خاطر اینکه امتحان بشم؟ به نظر من حرف های شما اصلا منطقی نیست
    دوست عزیز، منطقی چیست؟

اینکه از این دنیا بریم درست هست یا نیست؟
    -بله
    آیا نتیجه عملمان را با خودمان می بریم اون ور؟
    -بله
    -خیر
    اگر بله خب پس هر جور ما می خواهیم نباید باشد!
    اگر خیر، پس هر جور باشد مهم نیست!

مشکل در عدم اعتماد به پایه های اعتقادی (معاد) است!
    عدالت خدا بهانه است(نه این رو برای شما گفته باشم که اول دارم به خودم میگم) اصل کار عدم اعتماد به معاد است
    شما وقتی مطمئن هستید که امتحانی در پیش هست، سختی اش رو می پذیرید
    تمرین سخت می کنید
    رژیم می گیرید و ....
    و اصلاً هم نمیگید چرا فلانی تمرین سخت نیم کند، چون ارزش امتحان برایتان روشن است

ولی وقتی ندونیم معاد چه خبر است و چگونه است؟
    وقتی ندانیم امتحانی واقعی هست، چه؟
    اون موقع اینقدر جدی مرزش می کنید؟
    به خودتون سختی میدید؟
    بعید می دانم.

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری