آیا سر زنان آخر الزمان همانند کوهان شتر است!

تب‌های اولیه

100 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا سر زنان آخر الزمان همانند کوهان شتر است!

سلام

آیا حدیثی مینی بر اینکه در آخر زمان سر زنان هماند کوهان شتر است وجود دارد؟
آیا این حدیث رو میتونیم با کریپسی که خانم ها استفاده میکنند تطبیق بدیم؟
در صورت و وجود داشتن این حدیث آیا ما مجاز به استفاده هستیم
؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مجید

:.صبا:.;368208 نوشت:
آیا حدیثی مینی بر اینکه در آخر زمان سر زنان هماند کوپان شتر است وجود دارد؟

با صلوات بر محمد وآل محمد
رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله فرمود: «دو گروه از دوزخيان هستند كه [هم چون‏] آنها نديده‏ ام، گروهى كه تازيانه‏ هايى چون دم گاو با خود دارند و با آن مردم را مى‏ زنند و زنانى نيمه عريان،
كه خود بى‏ راهند و ديگران را هم از راه بى‏ راه مى‏ كنند، سرهايشان مانند كوهان شتر «بختى» متمايل است، وارد بهشت نمى‏ شوند و بويش را در نمى‏ يابند، حال آن كه بويش از چنين و چنان مسيرى قابل درك است»( پيام پيامبر، ترجمه‏ فارسى، ص: 423)

آیا حدیثی مینی بر اینکه در آخر زمان سر زنان هماند کوپان شتر است وجود دارد؟
در صورت و وجود داشتن این حدیث آیا ما مجاز به استفاده هستیم ؟

سلام
اتفاقااین روایت از آن روایاتی است که عینا مصداقش در جامعه ما به وفور یافت میشود
اخیرا یک روش بستن موها بعضی افراد بد حجاب اختراع کرده اند که در آن موهای سر تا ارتفاع قابل توجهی بالا نگه داشته می شود
و عینا همان شکل کوهان شتر را دارد و اتفاقا خیلی هم زشت و بد شکل است
خدای متعال جوانان ما را از تبعیت بی منطق از فرهنگ مبتذل غرب نگه دارد
والله الهادی

بنده هم چند وقت پیش از فردی این حدیث رو شنیدم!
وقتی شنیدم مخم سوت کشید.
حرفش واقعا سنگین بود.
واقعا پیش بینی های جالبی کرده اند که امروزه همه جا یافت میشه.
دنیای خطرناکی شده...

سلام

سوال بنده دقیقا این بود که آیا حدیثی دال براینکه این موضوع از نشانه های آخرزمان است وجود دارد یا خیر؟

مجید;368841 نوشت:
كه خود بى‏ راهند و ديگران را هم از راه بى‏ راه مى‏ كنند، سرهايشان مانند كوهان شتر «بختى» متمايل است، وارد بهشت نمى‏ شوند و بويش را در نمى‏ يابند، حال آن كه بويش از چنين و چنان مسيرى قابل درك است»

وبا وجود این حدیث خانم ها مجاز به استفاده از وسایلی از قبیل کریپس یا هر وسیله ی دیگری که سر رو مانند کوهان شتر کند هستند یا خیر؟
باتشکر

:.صبا:.;368865 نوشت:
وبا وجود این حدیث خانم ها مجاز به استفاده از وسایلی از قبیل کریپس یا هر وسیله ی دیگری که سر رو مانند کوهان شتر کند هستند یا خیر؟

به نظر من که واقعا هست. الان خانومای محجبه هم ازین روش استفاده می کنند. که هر کسی به پشت سرشون نگاه کنه می فهمه که زیر این چادر موی بسته شده هستش. به نظرتون اینا نوعی تبرج نیست؟

با سلام.

به نظر من، منظور این حدیث فقط موی سری که مانند کوهان شتر بسته شده نیست، بلکه منظور اصلی زنان نیمه عریان هستند و موهایی که مانند کوهان شتر بسته شده اند هم مثالیه برای اون، امروزه زنان زیادی نیمه عریان هستند، مثلا زنانی که جوراب نازک میپوشند، قسمتی از موی سرشون رو از چادر و روسری بیرون میذارن، لباس های تنگ با رنگ های جذاب میپوشن و ... که حدیث فوق شامل حال همه اونها هم میشه.

در پناه حق.

سلام

سوال بنده دقیقا این بود که آیا حدیثی دال براینکه این موضوع از نشانه های آخرزمان است وجود دارد یا خیر؟

عليكم سلام خواهرم

خواهر بنده متوجه سوال شما شده ام و حقير چون كه قبلا در زمينه مهدويت پژوهشي را داشتم احاديث صحيح سندي از همين باب از كتب هاي خودمان جمع اوري نموده ام حال اگر كسي جوابتان را نداد بفرمايد تا بنده احاديث را به ايميلتان ارسال نمايم

باتشکر

خواهرم اين حديث سياق دارد يعني جه؟ يعني بدين معنا هست كه بنده به شما مي گويم در جوامع امروزي چادر به معناي حجاب و پوشش هست و امروز چادر اين سياق خود را از دست داده و تبديل به زينت شده است و حال دختراني هستند كه از چادر به عنوان زينت استفاده مي كنند و بعضا ديده شده در ان بدحجابي هم مي كنند حال آيا اين بدين معنا هست كه چادر كه نماد زشت و يا موجوديت متحجري هست؟ جواب خير، زيرا تعريف نادرست از نوع استفاده به معناي انزوا و تحجر در خود موجوديت نيست و اين امر وجوب فضلات را محقق نمي كند
دقيقا در اين حديث هم همين مسئله مطرح هستند و از قول رسول الله ص مي فرمايد در اخر زمان كساني هستند كه موهاي خود را به اين شكل درست مي كنند و حال اگر كسي بخواهد از ان وسيله استفاده كند اشكالي در ان نيست بلكه اگر به واسطه ان ابزار بخواهد شرايط بي حجابي و يا بدحجابي را براي خود محيا سازد مصداق روايت قرار مي گيرد و دقيقا مانند همان جريان چادر هست، كسي كه از چادر بد استفاده مي كند مشكل دارد و نه خود چادر و حال اگر كسي از ان گيره و يا كريپس به صورت ناشايست استفاده كند مفضول هست و نه خود كليپ از فضولات باشد

بهرحال بنده در خدمت شما هستم اگر دوست داشتيد بفرمايي احاديث را خدمتتان ارائه دهم اما باز مي گويم اين احاديث از كتب ما اهل سنت هست و صحيح هم هست البته من احاديث از كتب شما را هم دارم اما قولي از صحت حديث ان ندارم
در ضمن اگر هم تصوير كتاب را خواتيد بفرماييد تا خدمتتان ارائه دهم

فعلا يا حق:Gol:

سلام
جناب خیمه گاه اگر احادیث رو در تاپیک قرار دهید ممنون میشم تا دوستان دیگه هم بتونن استفاده کنند

kheymegahabalfazl;368929 نوشت:
خواهرم اين حديث سياق دارد يعني جه؟ يعني بدين معنا هست كه بنده به شما مي گويم در جوامع امروزي چادر به معناي حجاب و پوشش هست و امروز چادر اين سياق خود را از دست داده و تبديل به زينت شده است و حال دختراني هستند كه از چادر به عنوان زينت استفاده مي كنند و بعضا ديده شده در ان بدحجابي هم مي كنند حال آيا اين بدين معنا هست كه چادر كه نماد زشت و يا موجوديت متحجري هست؟ جواب خير، زيرا تعريف نادرست از نوع استفاده به معناي انزوا و تحجر در خود موجوديت نيست و اين امر وجوب فضلات را محقق نمي كند

کریپس مصداق حدیثی ایست که جناب مجید گذاشتن (از نظر من)
ومقایسه اون با چادر نمی دونم چه قدر میتونه درست باشه.
وحتی من به توصیه دوستی سر نماز هم استفاده نمی کنم.!

همه چيزش درست بود
فكر ميكرد باحجاب است
فكر ميكرد نماز خوان است(1)
فكر ميكرد كارش درست است
فكر ميكرد به بهشت مي رود!(2)
امــّـــا
امـــــآن از غفلت!
همه اش در حد يك فكــــر بود.
نه تنـــها،بهشــت خود را به كوهــان شتــري فروخت،بلـــكه
لـعنـتِ هميشگي را هم به اِزايـــش خريــده بـود(3)

.1رسول خدا - صلّي الله عليه و آله : زماني که ديديد زناني موهاي سر خود را مثل برآمدگي پشت شتر نموده و در ميان نامحرمان ظاهر مي شوند، به آنها بگوئيد که نمازشان قبول نيست.«کنزالعمال/ ج 16/ ص 392»
2.پيامبر اعظم صلي الله و عليه و آله : دو گروره از دوزخيان را ديدم که در اين زمان هنوز نيامده اند ... زناني که پوشيده ولي برهنه اند .... سرهايشان را مانند کوهان شتر برجسته مي کنند، اينان به بهشت نمي روند و بوي بهشت را که از فاصله اي بسيار زياد به مشام مي رسد، استشمام نمي کنند. «ميزان الحکمه/ج1/ص530»
3.رسول خدا - صلّي الله عليه و آله: در آخر الزمان از ميان امت من زناني خواهند آمد که پوشش دارند اما برهنه اند و بر سرهايشان بر آمدگي مانند کوهان شتر خراساني وجود دارد ... پس آنان را لعنت کنيد که ملعونند. «صحيح مسلم /ج6/ص168»

*برگرفته از وبلاگ مثبتهاي باحجاب*

سلام
طاعات و عباداتتون قبول
:Gol:
دقیقا این مدل بستن مو از مواردیه که به عنوان نشانه های آخرالزمان ذکر شده و به نظر من باید از این روش پرهیز کرد حتی اگر قصد خودنمایی نداشته باشیم! به هرحال جلب توجه می کنه حتی برای ما خانم ها!

یک تعبیر جالب در مورد زنان آخرالزمان شنیدم: «کاسیاتٌ عاریات» یعنی پوشیده های عریان!!
فکر می کنید منظور از این تعبیر چیه؟
آیا کسانی هستند که لباس های تنگ بدن نما می پوشند؟ یعنی در عین اینکه با لباس خود را پوشیده اند، اما عریان به نظر می رسند!!

چه جالب نیاز!
بعد از اینکه پستم رو ارسال کردم، پست شما رو دیدم که درباره زنان پوشیده ولی عریان روایت آورده بودین!
نظر شما در این مورد چیه؟ چه جوری میشه هم پوشیده بود هم عریان؟!

سلام

بزرگوار این حدیث و بیشتر بازش کنین

دوگروه از دوزخیان که همچون انها ندیده ام
این جمله دقیقا یعنی چه ؟یعنی کجا حضرت مثل انها را ندیده ؟

مجید;368841 نوشت:
گروهى كه تازيانه‏ هايى چون دم گاو با خود دارند و با آن مردم را مى‏ زنند و زنانى نيمه عريان،

گروه اول کیانند ؟
زنان نیمه عریان در کجا هستند ؟ در این دنیا یا در قیامت ؟

مجید;368841 نوشت:
كه خود بى‏ راهند و ديگران را هم از راه بى‏ راه مى‏ كنند، سرهايشان مانند كوهان شتر «بختى» متمايل است،

یعنی زنها علاوه بر نیمه عریان بودند باید سرهاشان هم مانند کوهان شتر باشد تا در این گروه باشند ؟
اگر زنانی نیمه عریان باشند ولی سرشون مثل کوهان شتر نباشه تکلیفش چیه ؟
یا برعکسش اگر زنی سرش مثل کوهان شتر باشه ولی عریان نباشه تکلیف اون زن چیست ؟

مجید;368841 نوشت:
وارد بهشت نمى‏ شوند و بويش را در نمى‏ يابند، حال آن كه بويش از چنين و چنان مسيرى قابل درك است»

و قسمت اخر اگر زنی نیمه عریان و سرش مثل کوهان شتر باشه ولی انسان خوبی باشه تکلیف این زن چیست ؟

با تشکر

ای بابا حالا حالا ها باید بدتر از اینها رو ببینیم انتخاب خودمون بود که بیایم تو این قفس باید تحمل کرد و از خدا بخواهیم آدممون کنه تا آقا هرچه زودتر بیان

هست هستی;368868 نوشت:
به نظر من که واقعا هست. الان خانومای محجبه هم ازین روش استفاده می کنند. که هر کسی به پشت سرشون نگاه کنه می فهمه که زیر این چادر موی بسته شده هستش. به نظرتون اینا نوعی تبرج نیست؟

من تایید نمیکنم اینکار رو یا هر مد دیگه رو...

اما قضیه مبهمه ،،،

قبلا از اینکه مد بشه بعضا بخاطر بلندی موهاشون ، اونا رو بالا میبستند زیاد هم کسی گیر نمیداد یا تبرج نبود الان چون بیشتر بد حجاب ها میبندند یاد زنان اخر الازمان میفتیم.

در ضمن مگه زنان اخر الازمان فقط تو ایران هستند ........ این مد فعلا تو ایرانه ،نه جای دیگه!!!

بعد هم تبرج زمان و مکان داره گاهی حتی یه زن با حجاب بیش از اندازه و نا متعارفش میشه متبرج!

نسیم رضوان;368969 نوشت:
سلام
طاعات و عباداتتون قبول
دقیقا این مدل بستن مو از مواردیه که به عنوان نشانه های آخرالزمان ذکر شده و به نظر من باید از این روش پرهیز کرد حتی اگر قصد خودنمایی نداشته باشیم! به هرحال جلب توجه می کنه حتی برای ما خانم ها!

یک تعبیر جالب در مورد زنان آخرالزمان شنیدم: «کاسیاتٌ عاریات» یعنی پوشیده های عریان!!.
آیا کسانی هستند که لباس های تنگ بدن نما می پوشند؟ یعنی در عین اینکه با لباس خود را پوشیده اند، اما عریان به نظر می رسند!!

سلام.خب ببخشید الآن تو این گرمااگه باکش مو جمع کنی که کامل جمع نمیشه میپزی توگرما.حالا اگه یه کریپس معمولی بدون برآمدگی خاص ببندی یعنی یه کمی برآمدگی داشته باشه بازم گناهه؟

[="DarkSlateBlue"]

نسیم رضوان;368969 نوشت:
پوشیده های عریان!!

چادری هایی هستند که در زیر چادر پوشش بسیار بسیار زننده دارند و یا حتی در مواردی با لباس زیر میایند. هستند. در بازار برای فریب دادن مغازه داران می آیند و با کنار زدن چادر خود آنها را وسوسه میکنند!
مانتویی هایی هستند که به علت نازک بودن و چسب بودن مانتوهایشان لباس زیرشان کاملا دیده میشود
خیلی اوضاع بازار خراب است... زنانی که بند و باری نداشته باشند و اعتقادی نداشته باشند در این زمینه برای فریفتن مردان از هیچ کوششی فروگذار نمیکنند![/]

YA MOHAMMAD;369007 نوشت:
سلام.خب ببخشید الآن تو این گرمااگه باکش مو جمع کنی که کامل جمع نمیشه میپزی توگرما.حالا اگه یه کریپس معمولی بدون برآمدگی خاص ببندی یعنی یه کمی برآمدگی داشته باشه بازم گناهه؟

سلام
البته منظور ما بستن مو به صورتی بود که کاملا بالای سر جمع میشه و برآمدگی زیادی ایجاد می کنه. وگرنه مگه میشه موی بلند رو طوری بست که اصلا از زیر چادر پیدا نباشه؟ در اون حد کم منظورم نبود

در کشورهای عربی هم زیاد دیده میشه که خانمها موهاشون رو با کریپس های بزرگ می بندند تا شالهای عربی که سرشون می کنن با اونها ثابت بمونه

به نظرم این استدلالی که بعضی دوستان میکنن مشکل داره.
ببینید برای مثال وقتی پلنگ را تعریف کنیم میگوییم حیوانیست از گربه سانان که داری خال است و....
خوب از این جمله نمیتوان این گونه استنباط کرد هر حیوان خال داری پلنگ است.
پیامبر (ص) هم یکی از نشانه های این افراد را گفته اند و صرف داشتن این نشانه نمیتوان گفت پس حتما از دوزخیان است.

همره;369005 نوشت:
در ضمن مگه زنان اخر الازمان فقط تو ایران هستند ........ این مد فعلا تو ایرانه ،نه جای دیگه!!!

الان اخرین مد دیگه این نیست بلکه مد این شده که زنها
موهای بلندشونو میارن جلوی سر و دردو طرف قرار می دند

ایا اینام شامل کوهان شتر می شن یا نه ؟

حق دوست;369041 نوشت:
به نظرم این استدلالی که بعضی دوستان میکنن مشکل داره.

سلام
منظورتون از بعضی از دوستان کیه؟شاید ایشون خواستند از نظرشون دفاع کنند بنابراین اگر مخالف صحبت کسی هستید نقل وقول بگیرید.

حق دوست;369041 نوشت:
پیامبر (ص) هم یکی از نشانه های این افراد را گفته اند و صرف داشتن این نشانه نمیتوان گفت پس حتما از دوزخیان است.

اگر عنوان تاپیک رو مشاعده کرده باشید من عرض کردم ایا این نشانه از نشانه های ظهور هست یا نه ؟کسی اینجا کسی رو متهم به دوزخی بودن نمی کنه.

وخطاب به همه ی دوستانی که میخوان بیاین اینجا واز کریپس دفاع کنند
ما دو جور کریپس داریم .1_کریپس معمولی که بسیار هم کارایی داره2_کریپس هایی که با پارچه .امثالهم تزیین شده و وقتی استفاده میشه برآمدگی رو پشت سر به وجود میاره.
بحث ما دقیقا روی مورد دوم هست
این هم احادیثی است که جناب خیمه گاه ابوالفضل فرستادند

نقل قول:
حَدَّثَنَا عَبْدُ اللَّهِ بْنُ يَزِيدَ حَدَّثَنَا عَبْدُ اللَّهِ بْنُ عَيَّاشِ بْنِ عَبَّاسٍ الْقِتْبَانِيُّ قَالَ سَمِعْتُ أَبِي يَقُولُ سَمِعْتُ عِيسَى بْنَ هِلَالٍ الصَّدَفِيَّ وَأَبَا عَبْدِ الرَّحْمَنِ الْحُبُلِيَّ يَقُولَانِ سَمِعْنَا عَبْدَ اللَّهِ بْنَ عَمْرٍو يَقُولُ سَمِعْتُ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ يَقُولُ سَيَكُونُ فِي آخِرِ أُمَّتِي رِجَالٌ يَرْكَبُونَ عَلَى السُّرُوجِ كَأَشْبَاهِ الرِّجَالِ يَنْزِلُونَ عَلَى أَبْوَابِ الْمَسْجِدِ نِسَاؤُهُمْ كَاسِيَاتٌ عَارِيَاتٌ عَلَى رُءُوسِهِمْ كَأَسْنِمَةِ الْبُخْتِ الْعِجَافِ الْعَنُوهُنَّ فَإِنَّهُنَّ مَلْعُونَاتٌ لَوْ كَانَتْ وَرَاءَكُمْ أُمَّةٌ مِنْ الْأُمَمِ لَخَدَمْنَ نِسَاؤُكُمْ نِسَاءَهُمْ كَمَا يَخْدِمْنَكُمْ نِسَاءُ الْأُمَمِ قَبْلَكُمْ

در امت آخر الزمان مرداني پيدا مي شوند بر زين هايي مانند رجال شترها سوار هستند و جلو درب مساجد پياده مي شوند. زنانشان لباس بر تن دارند اما در واقع لختند (لباس‌هاي نازک و بدن نما يا چسبيده به بدن دارند) روي سر آنها مانند کوهان شترِ لاغر اندام است بر آنان نفرين کنيد، آنان نفرين شده هستند اگر بعد از شما امت ديگر مي بود زنان شما به زنان آنان خدمت مي کردند همانطور که زنان امت هاي گذشته به شما خدمت مي کنند
مسند احمد، ج14، ص 324، ح 6786
المستدرك على الصحيحين للحاكم -ج 19، ص 224، ح 8464، هذا حديث صحيح على شرط الشيخين ، ولم يخرجاه

مسند احمد، ج 17، ص 353، ح 8311
مسند احمد، ج 19، ص 346، ح 9303
مسند ابي يعلي، ج 13، ص 432، ح 6549
تنوير الحوالک، سيوطي، ح 1626.
كنز الاعمال : ج 16، ص 383، ح 45013

حَدَّثَنِي زُهَيْرُ بْنُ حَرْبٍ حَدَّثَنَا جَرِيرٌ عَنْ سُهَيْلٍ عَنْ أَبِيهِ عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ صِنْفَانِ مِنْ أَهْلِ النَّارِ لَمْ أَرَهُمَا قَوْمٌ مَعَهُمْ سِيَاطٌ كَأَذْنَابِ الْبَقَرِ يَضْرِبُونَ بِهَا النَّاسَ وَنِسَاءٌ كَاسِيَاتٌ عَارِيَاتٌ مُمِيلَاتٌ مَائِلَاتٌ رُءُوسُهُنَّ كَأَسْنِمَةِ الْبُخْتِ الْمَائِلَةِ لَا يَدْخُلْنَ الْجَنَّةَ وَلَا يَجِدْنَ رِيحَهَا وَإِنَّ رِيحَهَا لَيُوجَدُ مِنْ مَسِيرَةِ كَذَا وَكَذَا

دو گروه از اهل جهنم هستند که آنها را ندیده‌ام: گروهی که شلاقهایی مانند دم گاو به همراه دارند و با آنها مردم را می‌زنند، و زنانی که پوشیده‌اند و در عین حال برهنه‌اند و زنانی که به طرف مردها تمایل پیدا می‌کنند، و مردها را به طرف خود جذب می‌کنند موی سر آنان مانند کوهان شتر لاغر اندام است. به بهشت وارد نمي شوند و بوي آنرا نيز حس نمي کنند در صورتي که بوي بهشت از فاصله فلان و .... حس مي شود

صحيح مسلم- ج11، ص59، ح 3971
صحيح مسلم- ج 14، ص 10، ح 5098
اسماء ـ دختر ابوبکر و خواهر عايشه ـ به خانه پيامبر اکرم آمد در حالي که لباس‌هاي نازک و بدن نما پوشيده بود. رسول خدا روي خويش را از او بر گرداند و فرمود: "يا اسماء انَّ المرأة اذا بَلَغَت المَحيض لم تَصلَح اَن يري منها الاّ هذا و هذا- و اشار الي کفّه و وجهه؛ اي اسماء! هنگامي که زن به سن بلوغ برسد، سزاوار نيست که از [هيکل] او ديده شود مگر اين و اين ـ و پيامبر اشاره کرد به دو دست(تا مچ) و صورتش
سنن ابي داوود، ج4 ، ص62، ح4104
کنز العمال، ح 19115؛ مسالک الافهام، شهيد ثاني،ج4

مصادر شيعه:

حضرت محمد (صل الله علیه و آله) فرموده اند : زنانی که در عین پوشیدگی برهنه اند؛ کجراهه می روند و دیگران را نیز به انحراف می کشانند؛ سرهایشان همچون کوهان شتر فرو هشته است، اینان به بهشت نمی روند و حتی بوی آن را نیز استشمام نخواهند کرد. (میزان الحکمه ، ج2 ، ص 994)
2.پيامبر اعظم صلي الله و عليه و آله : دو گروره از دوزخيان را ديدم که در اين زمان هنوز نيامده اند ... زناني که پوشيده ولي برهنه اند .... سرهايشان را مانند کوهان شتر برجسته مي کنند، اينان به بهشت نمي روند و بوي بهشت را که از فاصله اي بسيار زياد به مشام مي رسد، استشمام نمي کنند.
«ميزان الحکمه/ج1/ص530»

خطاب به وهابیون:

به وهابيون بگو شما كه قائل به غيب گويي پيغمبر نيستيد و پيغمبر را پايين از از حضرت عيسي مي دانيد زيرا عيسي غيب مي دانست و پيغمبر غيب نمي دانست تمامي اين احاديث با اسناد صحيح با وجود تعدد طرق نشان از غيب گويي پيغمبر دارد در نتيجه دو تا موضوع را اشاره مي كند اول غيب گويي و دوم نشنا نه هاي اخر الزمان

[=georgia]هشدار به زنان آخرالزمان

[=georgia]مراقب خط قرمز باشید !
[=georgia] آیا شما از این خط قرمز رد شده اید ؟

[=georgia]عن النبی صلی الله علیه و سلم أنه قال :

[=georgia]« لعن الله الکاسیات العاریات یعنی الکاسیات الثیاب الرقاق اللاتی کأنهن عاریات و قال صلی الله علیه وسلم :صنفان من أمتی فی النار :رجال بأیدهم السیاط کأنها أذناب البقر یضربون بها الناس و نساء کاسیات عاریات مائلات متمائلات،علی روسهن کأسنمة البخت المائلة ،لا یدخلن الجنة ولایجدن ریحها و إن ریحها لیوجد من مسیرة کذاو کذا»

[=georgia]از پیامبر(ص)نقل شده است که فرمود :[=georgia]خدا لعنت کند آن زنانی را که پوشیده ولی عریانند یعنی لباس نازکی به تن کرده اند مثل اینکه لباس نپوشیده و لخت و عریانند و فرمود :دو گروه از امت من در آتش اند :[=georgia]اول –مردانی که در دستشان شلاق داشته مانند دم گاو و با آن مردم را می زنند و[=georgia] دوم –زنانی که لباس پوشیده برهنه اند متمائل به شهوات اند ، برروی سرهایشان مانند کوهان شتر کج، موها را بسته اند ، آنان داخل بهشت نمیشوند و حتی بوی بهشت را هم نمی شنوند ، در حالی که بوی بهشت از مسیرچنان و چنان به مشام می رسد .
[=georgia]از کتاب میزان الحکمة محمد ری شهری ج 1ص530

[=georgia]روى الأصبغ بن نباتة عن أميرالمؤمنين عليه السلام قال : سمعته يقول :
[=georgia]«يظهر في آخر الزمان واقتراب الساعة - وهو شرالأزمنةنسوةكاشفات عاريات ،متبرجات من الدين ، داخلات في الفتن ، مائلات إلى الشهوات ، مسرعات إلى اللذات ، مستحلات للمحرمات ، في جهنم خالدات »
[=georgia]اصبغ بن نباته از امیر المؤمنین (ع)روایت نمود گفت شنیدم که می فرمود :
[=georgia]در آخرالزمان و زمان نزدیک ظهور – که آن بدترین زمانهاست – زنان کشف حجاب نموده برهنه شده ،از دین خارج شده ، داخل در فتنه ها شده ،متمائل به شهوات شده ، به سوی لذات با شتاب در حرکت اند حرام ها را حلال نموده اند ، آنان در جهنم جاودانه اند .
[=georgia]از کتاب من لا یحضره الفقیه ج 3ص

[SPOILER]

[/SPOILER]

[=georgia]

بی نظیر;369069 نوشت:
الان اخرین مد دیگه این نیست بلکه مد این شده که زنها
موهای بلندشونو میارن جلوی سر و دردو طرف قرار می دند

ایا اینام شامل کوهان شتر می شن یا نه ؟

دختر قشنگم بحث رو اینه که چرا ما فکر می کنیم زنان اخر الزمان فقط تو ایرانن.

همره;369181 نوشت:
دختر قشنگم بحث رو اینه که چرا ما فکر می کنیم زنان اخر الزمان تو ایرانن.

عزیزم اینطوری که منو خطاب کردی رفتم تو رویای کودکی :koodak:

منکه چنین چیزی نگفتم شما این سوال و از کارشناس محترم بپرس
اخه این حدیث از دیار عرب میاد
چرا مصداقش فقط تو ایران ظهور می کنه ؟

بی نظیر;369197 نوشت:
چرا مصداقش فقط تو ایران ظهور می کنه ؟

دین مرز نمیشناسه.

الان من متوجه نشدم من حجابم ازنظرخودم کامله چادروروسریمم درست میذارم زیرچادرمم مانتوگشادمیپوشم بنظرتون من کلیپس بذارم گناه کردم؟صندل پوشیدن چی؟توصندل فقط قسمتایی که تواسلا م مجازه معلومه

با سلام

ابي هريره مي فرمايد: که رسول الله (صلي الله عليه وسلم) فرمودند: دو گروه از دوزخي ها را من نديده ام، نخست گروهي هستند که در دستان شان قمچين هايي است مانند دنب هاي گاوان، توسط آنها مردم را لت وکوب مي کنند، و گروه دوم زناني اند که لباس پوشيده اند ولي برهنه هستند، خودشان به مردان ميل دارند ومردان بيگانه را به خود متمايل مي سازند، سرهاي شان مانند کوهان هاي شتران است، اينگونه خانم ها داخل جنت نمي شوند واز بوي جنت هم چيزي به مشام شان نمي رسد، درحاليکه بوي جنت از مسافت چقدر وچقدر به مشام انسان مي رسد. ([1])

از اين حديث شريف دروس ذيل گرفته مي شود:
1- اين دو گروه کساني بودند که رسول الله (صلي الله عليه وسلم) آنانرا هنوز نديده بود، يعني اينگونه بي حيايي ها نه در مردان آن وقت وجود داشت که کسي را با قمچين ها لت و کوب کنند
و نه هم در زنان وجود داشت که لباس هاي تنگ، نازک و کوتاه بپوشند. و يا موهاي خود را شکل دهند و در مقابل مردان نامحرم در بازارها، هتل ها، مغازه ها و مراکز تعليمي و تحصيلي حاضر شوند.
2- گروهي هستند که ظاهرا به نظر خود شان لباس پوشيده اند ولي در حقيقت ملائکه ها در دفتر اعمال شان آنانرا برهنه مي نويسد، زيرا آنان از تکه هاي گاچ و نازک براي پوشاندن سر و جسم خود استفاده مي کنند، و يا لباس هاي شان تنگ است که به عورت شان چسپيده است، و يا هم با لباس هاي کوتاه که کاملا عورت شانرا نمي پوشاند از منزل خارج مي شوند.

3- بعضي از اين خانمها با سر برهنه موهاي خود را مانند کوهان هاي شتران شکل داده و به خارج از منزل ميروند.

4- اينگونه خانم ها که با متاثر شدن از فرهنگ هاي خارجي مانند زنان بي ايمان سبب گمراهي خود و ديگران مي گردند، زيرا زنان با ايمان هنگام بيرون شدن از منازل شان بخاطر هر ضرورتي که باشد سبب فتنه انگيزي و جلب مردان نامحرم به خود نمي شوند، بلکه با حجاب اسلامي مناسب ضرورت هاي خود را مرفوع مي سازند.

5- خانم هايي که داراي چنين صفات زشت هستند وسبب فتنه وفساد در جامعه مي شوند از رفتن به جنت محروم مي شوند. وحتي از بوي جنت هم به مشام شان نمي رسد در حالي که بوي جنت از مسافت هاي بسيار بعيد به مشام يک مسلمان مي رسد.

[1] - عَنْ أَبِى هُرَيْرَةَ قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ -صلى الله عليه وسلم- « صِنْفَانِ مِنْ أَهْلِ النَّارِ لَمْ أَرَهُمَا قَوْمٌ مَعَهُمْ سِيَاطٌ كَأَذْنَابِ الْبَقَرِ يَضْرِبُونَ بِهَا النَّاسَ وَنِسَاءٌ كَاسِيَاتٌ عَارِيَاتٌ مُمِيلاَتٌ مَائِلاَتٌ رُءُوسُهُنَّ كَأَسْنِمَةِ الْبُخْتِ الْمَائِلَةِ لاَ يَدْخُلْنَ الْجَنَّةَ وَلاَ يَجِدْنَ رِيحَهَا وَإِنَّ رِيحَهَا لَيُوجَدُ مِنْ مَسِيرَةِ كَذَا وَكَذَا ».

پارمین;369297 نوشت:
الان من متوجه نشدم من حجابم ازنظرخودم کامله چادروروسریمم درست میذارم زیرچادرمم مانتوگشادمیپوشم بنظرتون من کلیپس بذارم گناه کردم؟صندل پوشیدن چی؟توصندل فقط قسمتایی که تواسلا م مجازه معلومه

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش بزرگواران اولا" این که این حدیث از بروز این وضعیت در مکان مشخصی ذکری نکرده واز زنان مسلمان شیعی ویا ایرانی هم ذکری در میان نیست پس یک حدیث فراگیر ( شیوع دربین تمامی مردم اعم از مسلمان و.....) است است وباید منتظر بمانیم تا سایر مکانهای دنیا هم از این مد چندش آور تبعیت کنند (البته اگر عقل به آنها اجازه دهد) ویا (شرایطش مهیا گردد ) بعدا" به عنوان شمول حدیث قرارش دهیم . زیرا قرار نیست که تمام بدی ها ومعضلات زمان ظهور فقط در ایران مصداق پیدا کند .بنده که حدیثی دراین باب ندیدم که فقط عموم مسلمانان ایران را به این ننگ تمرد از اسلام متهم کند .ویا با اینگونه رفتار ننگ خدشه به اصول رفتاری اسلام را فقط درایران یدک بکشد ! ننگ میگویم زیرا در تمامی این اعمال هم مردان مسلمان وهم زنان مسلمان باهم شریک هستند وهر کدام به نوبه خود سهمی دراین اوضاع دارند . +++++++واما خود این وضعیت اگر با چشم بصیرت ویا چشم عقل بنگریم چیزی جز احساس حقارت در کسی که مرتکب آن میشود نمیبینیم حقارت از : کوتاه بودن قد! حقارت از دیده نشدن ! حقارت از بی توجهی ها ! حقارت از کم بودن حجم سر ! حقارت از........ بله دوست عزیزم تمامی کسانی که به این منظره (کوهان شتر بالای سر زنان ودختران ) نظر میکنند زیبایی نمی بینند بلکه این شبهات به ذهنشان میرسد . وشما دوست عزیز با حجاب ،متانت تنها زیور برای یک زن مسلمان است تا به برخی از افراد اجازه ندهد اینگونه در باره ی زن مسلمان شیعه ی ایرانی اینطور احادیثی را که مصداق بی خردی وتوهین است را به ایشان نسبت بدهند . ازطرفی اولین حدحجاب در اسلام برای بانوان حجابی است که جلب نظر نامحرم درآن نباشد وگرنه اگر نامحرم به وسیله ی چادر هم جلب شود آن چادر حجاب اسلام است نه حجاب مسلمان !!!
سلامتی جسم واندیشه روزی تان باد

رضا;369437 نوشت:
نخست گروهي هستند که در دستان شان قمچين هايي است مانند دنب هاي گاوان، توسط آنها مردم را لت وکوب مي کنند،

سلام

ایا این گروه را نمی توان همان باتوم بدستها دانست که مردم را می زنند ؟

رضا;369437 نوشت:
5- خانم هايي که داراي چنين صفات زشت هستند وسبب فتنه وفساد در جامعه مي شوند از رفتن به جنت محروم مي شوند. وحتي از بوي جنت هم به مشام شان نمي رسد در حالي که بوي جنت از مسافت هاي بسيار بعيد به مشام يک مسلمان مي رسد.

اگر خانمی چنین صفاتی داشته باشد ولی انسان خوبی باشد تکلیف او چیست ؟

••ostad••;369446 نوشت:
است است وباید منتظر بمانیم تا سایر مکانهای دنیا هم از این مد چندش آور تبعیت کنند (البته اگر عقل به آنها اجازه دهد) ویا (شرایطش مهیا گردد ) بعدا" به عنوان شمول حدیث قرارش دهیم . زیرا قرار نیست که تمام بدی ها ومعضلات زمان ظهور فقط در ایران مصداق پیدا کند .بنده که حدیثی دراین باب ندیدم که فقط عموم مسلمانان ایران را به این ننگ تمرد از اسلام متهم کند .ویا با اینگونه رفتار ننگ خدشه به اصول رفتاری اسلام را فقط درایران یدک بکشد ! ننگ میگویم زیرا در تمامی این اعمال هم مردان مسلمان وهم زنان مسلمان باهم شریک هستند وهر کدام به نوبه خود سهمی دراین اوضاع دارند .

سلام

بزرگوار این لحن صحبت کردن را مناسب نمی بینم چرا
که می دانیم درهمه کشورهای مسلمان بجز ایران حجاب ازاد است و زنان بسیار برهنه تر از ایران هستند
برفرض اینکه کلیپس بستن فقط در ایران باشد ایا این ننگش بیشتر از بی حجابی کامل است ؟

بی نظیر;369458 نوشت:
برفرض اینکه کلیپس بستن فقط در ایران باشد ایا این ننگش بیشتر از بی حجابی کامل است ؟
سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش بزرگوار مثل اینکه سوءتفاهمی شده منظور بنده از این ننگ ،تهمت را مخصوص زنان ایرانی کردن است در حالی که چنین نیست واین باید یک خطاب عمومی باشد نه فقط مخصوص زنان ایرانی !!!لطفا" مطلب را دوباره مطالعه کنید . موفقق باشید

••ostad••;369446 نوشت:
بنده که حدیثی دراین باب ندیدم که فقط عموم مسلمانان ایران را به این ننگ تمرد از اسلام متهم کند

••ostad••;369446 نوشت:
ویا با اینگونه رفتار ننگ خدشه به اصول رفتاری اسلام را فقط درایران یدک بکشد

••ostad••;369446 نوشت:
ننگ میگویم زیرا در تمامی این اعمال هم مردان مسلمان وهم زنان مسلمان باهم شریک هستند وهر کدام به نوبه خود سهمی دراین اوضاع دارند

بزرگوار شما مستیقیما بستن کلیپس و یک عمل ننگ اور به حساب اوردین

و فکر می کنم این مصداق تند روری در اسلام است

سلام

آیا حدیثی مینی بر اینکه در آخر زمان سر زنان هماند کوهان شتر است وجود دارد؟
در صورت و وجود داشتن این حدیث آیا ما مجاز به استفاده هستیم ؟

با سلام وقدرانی از توجه شما به نکته های ظریف اخلاق دینی . در باره وجود چنین روایتی باید گفت :
از پیامبر خدا (ص) نقل شده که فرمو :
" نساء كاسيات عاريات‏ مائلات مميلات رؤوسهنّ كأسنمة البخت المائلة لا يدخلن الجنّة، و لا يجدن ريحها و إنّ ريحها ليوجد من مسيرة كذا و كذا". (1)
پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمود:
زنانی که جامه های نازک بدن نما (نیمه عریان) پوشند با چهره های نپوشیده با تکبر و غرور شانه هایشان را بجنبانند و سرهای خویش را با موی آن چون کوهان بلند اشتران قوی گردن بیارایند ؛ وارد بهشت نمی گردند با این که بوی بهشت از مسافت های دور استشمام می شود، بوی آن به مشام چنین افرادی نمی رسد. پس آن سخن مستند روایی دارد و درست است؛ ولی لازم به ذکر است که:
آرایش مو به صورتی که متعارف و معمول باشد، برای شوهر و در برابر محرم اشکال ندارد. آنچه اشکال دارد، این است که زن بدون پوشش اسلامی یا به صورت تحریک‌آمیز خود را در معرض دید نامحرم قرار دهد و منظور از روايت مذكور هم آرايش زنان در همين شرايط است.
منظور روایت این است که زن موهای خود را روی سر خود مانند کوهان شتر جمع نماید . به نظر می رسد حالتی منظور باشد که جلب توجه کرده و تحریک کننده باشد . لازم نیست دقیقاً‌ به شکل خاصی باشد، اگر عرف بگویند فلان خانم موهای خود را بالای سر جمع نموده و موهایش همانند کوهان شتر، بالای سرش جمع شده، مشمول این حدیث است، البته منبع اصلی واولی این حدیث کتاب‌های اهل سنت است . و در آخر روایت آمده که این افراد داخل بهشت نمی‌شوند و بوی بهشت نیز به مشام آنان نمی‌رسد.
روشن است که آرایش مو به هر صورت که متعارف و معمول باشد، برای شوهر و در برابر محرم اشکال ندارد. آنچه اشکال دارد، این است که زن بدون پوشش اسلامی یا به صورت تحریک‌آمیز خود را در معرض دید نامحرم قرار دهد.
انشاء الله در این گونه امور توفیقاتی روز افزون داشته باشید .
پی‌‌نوشت‌:
1. صحیح مسلم، نشر دار الاحیا التراث العربی بیروت، بی تا، حدیث 2128؛ ونیز ر،ک : محدی ری شهری، میزان الحکمه نشر دار الحدیث، قم 1416 ق، ج1، ص30.

بی نظیر;369463 نوشت:
سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش البته منظور اصلی بنده نسبت دادن این امر به زنان ایرانی بوده و روی سخنم با افرادی است که به هر شکلی (استفاده از کلیپس و....) حتی ذکر کردم خود چادر اگر جلب نظر نامحرم کند به طوری کهمصداق این حدیث قرار گیرد برای زن مسلمان ومردی که رضایت براین مصداق شدن را دارد ننگ است وگر نه خود کلیپس ویا هر زینت دیگری که در محدوده ی اسلام باشد میتواند یک فضسیلت هم باشد منظور بنده نفس عمل ونتیجه ی عمل است نه استفاده از کلیپس ویا هر مورد دیگر . سلامت وموفق باشید

reza_i7;368857 نوشت:
نده هم چند وقت پیش از فردی این حدیث رو شنیدم!
وقتی شنیدم مخم سوت کشید.
حرفش واقعا سنگین بود.
واقعا پیش بینی های جالبی کرده اند که امروزه همه جا یافت میشه.
دنیای خطرناکی شده...

سلام
بابا امروز چیزهائی دیده میشه که فکر معصومین هم به اونجا نمیرسیده (البته منظورم اینه که حیا می کردند که بگن؛ چرا که همینها هائی رو هم که میگفتند دهان اصحاب از تعجب باز مونده بود و فقط با تعجب سر تکان می دادند و هی می پرسیدند که یا رسول الله (ص) یعنی یه روز چنین روزی میرسه؟)
یه نمونه اش "ازدواج انسان با حیوان" است که چند وقت پیش خواستم یه تاپیک براش باز کنم که کارشناسان اجازه ندادند. ولی خودتون میتونید در گوگل سرچ کنید. تازه عکس هم داره و برخی کشورها اون رو به رسمیت شناخته اند.

بی نظیر;369463 نوشت:

سلام

به نظر شما بستن کریپسی که سر رو به مراتب خیلی بلنداز کوهان شتر میکنه میانه روی است؟
متاسفانه این کار بین افراد محجبه وچادری هم بسیار رایج شده .
واینکه حدیثی با این مضمون با چیزی مثل کریپس اینقدر مطابقت میکنه به نظر شما عجیب نیست؟

بی نظیر;369457 نوشت:
اگر خانمی چنین صفاتی داشته باشد ولی انسان خوبی باشد تکلیف او چیست ؟

سوال منم همینه! خانمایی که موهاشونو به این مدل می بندن دو دسته هستن: خانمای بد حجاب و خانمای باحجاب که اکثرا هم چادری هستند و موهاشون کاملا پوشیده است. آیا این دو دسته از نظر جلب کردن توجه مردان یکسان عمل می کنند؟! و هردو گروه بوی بهشت رو استشمام نمی کنند؟ قطعا بینشون فرقی هست!

مسئله دیگه اینکه به نظر من مصداق این احادیث فقط مسلمونا هستن چون خانمای غیرمسلمون که حجاب ندارند، نیازی ندارن که با مدل موهاشون جلب توجه کنند! و - با عرض معذرت بابت گفتن این نکته- اصلا موی زنان جذابیت جنسی برای مردان نداره!! مگر اینکه بدن زن پوشیده باشه و از طریق آرایش موها توجه مردان رو جلب کنه

من در غیر ایرانی ها هم دیدم که از این مدل استفاده می کنن ولی به طور کلی، اونقدر که در کشور ما به مدل مو چه در زنان و چه مردان، توجه میشه در کشورهای دیگه اینطور نیست! متاسفانه ایران در پیروی از مدهای عجیب و غریب پیشتازه!

به نام یزدان بخشاینده بخشایشگر
اینها (شبیه دم گاو) باتون‌ها پلیسها هستند!
پلیس البته شغل شریفی هست ولی وقتی ظالم می‌شه دیگه اهل جهنمه
همین چند ساعت پیش در مورد شکنجه‌های پلیس چین با باتون برقی می‌خوندم به طوری که خودم داشتم شکنجه می‌شدم!
چنین آدم‌هایی باید به جهنم بروند چون وقتی انسانی رو تا سرحد مرگ شکنجه می‌دهند خداوند حق دارد که آن‌ها را تا ابدیت شکنجه دهد (مگر اینکه معصومین رو واسطه قرار داده و خدا نجاتش بدهد!)
مامورین انتظامی در ایران اسلامی هم باید خیلی مواظب این رفتار باشند که مبادا رفتاری مثل رفتار کفار و ظالمان از آن‌ها سر بزند

بی نظیر;368975 نوشت:
این جمله دقیقا یعنی چه ؟یعنی کجا حضرت مثل انها را ندیده ؟

یعنی در زمان ایشان چنین چیزی نبوده است! خیلی ساده

کلا یک جمع بندی بکنیم!
طبق فرموده حق دوست عزیز, باید همه شرایط اهل دوزخ بودن جمع بشه که یک نمونه‌اش همینها هستند
مثلا در مورد علت نابودی قوم لوط (لاتین!) یکیش زدن ریش مردان هست! (که الان در دنیا مد هست)
به هر حال, چه مسلمان چه غیر مسلمان, هر کسی که از خدا می‌ترسه باید خودش رو به اهل آخر زمان (یعنی کسانی که در روایات خصوصیاتشون اومده) تشبیه نکنه
فساد در ایران اسلامی هم هست در کشور دجال (آمریکا) هم هست! (که امیدوارم خداوند بزودی به سه قسمت مساوی تقسیمش کنه!)
بعد اینکه سعی کنید خودتون رو خیلی پاک نشون ندید که ما اهل بهشتیم و دیگران اهل جهنم!
در روایتی هست که گروهی در بنی‌اسرائیل بودند که فاسقان رو راهنمایی و توبیخ نمی‌کردند و می‌گفتند که به ما چه!
البته همه چیز باید از روی خرد و کلام خدا و صبر و تحمل باشد و مثل فیلم زندگی خصوصی نباشه که پونس تو پیشونی ناموس مردم بکنیم!
به هر حال منجی و مصلح باشید تا دجال و سفیانی قصاب!

نسیم رضوان;369588 نوشت:
من در غیر ایرانی ها هم دیدم که از این مدل استفاده می کنن ولی به طور کلی، اونقدر که در کشور ما به مدل مو چه در زنان و چه مردان، توجه میشه در کشورهای دیگه اینطور نیست! متاسفانه ایران در پیروی از مدهای عجیب و غریب پیشتازه!

ژاپن که در صدره
سریال و اوشین و که می بینی
پیرو حرف شما دوست عزیزم باید بگم تو ایران همچنین ارایش و استفاده از لوازم ارایشی و ارایش صورت بسیار بیشتر از کشورهای غربی
هست مثلا خانمها با چادر ولی ارایش غلیظ چهره دارند
علتش اینه که زن بطور کلی تمایل به جلب توجه داره
حال اگه نتونه با اندامش جلب توجه کنه می ره سراغ مو یا چهره
مثلا موهاشو بالا می بنده یا ارایش غلیظ چهره می کنه

الابته بعضی از خانمها هم بخاطر گرمی هوا و جلوگیری از عدم عرق کردن موهاشونو بالا می بندند

:.صبا:.;369494 نوشت:
به نظر شما بستن کریپسی که سر رو به مراتب خیلی بلنداز کوهان شتر میکنه میانه روی است؟
متاسفانه این کار بین افراد محجبه وچادری هم بسیار رایج شده .
واینکه حدیثی با این مضمون با چیزی مثل کریپس اینقدر مطابقت میکنه به نظر شما عجیب نیست؟

به نظر من نه تنها میانه روی است بلکه گناهی هم بداان مترتب نیست

اون مردی که بخاطر بالا بستن موی سر یک زن بخواد تحریک بشه و به گناه بیفته اون مریضه
باید بره خودشو درمان کنه
اصلا مرد اگه سالم باشه اینقدر دقیق نگاه نمی کنه که متوجه بشه موشو بالا بسته

sonofgod;369611 نوشت:
یعنی در زمان ایشان چنین چیزی نبوده است! خیلی ساده

هدف من از این سوال پرداختن به سوالهای مهم بعدی بود

[="DarkSlateBlue"]

بی نظیر;369624 نوشت:
اون مردی که بخاطر بالا بستن موی سر یک زن بخواد تحریک بشه و به گناه بیفته اون مریضه
باید بره خودشو درمان کنه
اصلا مرد اگه سالم باشه اینقدر دقیق نگاه نمی کنه که متوجه بشه موشو بالا بسته

موضوع تحریک شدن نیست موضوع جلب توجه است!
اول توجه مرد به اون خانم جلب میشه و بعد هم به صورتش نگاه میکنه و بقیه ماجرا...[/]

خواهش می‌کنم !
حالا چرا گریه می‌کنی ؟ (به قول فیروز تو دودکش)

sonofgod;369609 نوشت:
پلیس البته شغل شریفی هست ولی وقتی ظالم می‌شه دیگه اهل جهنمه
همین چند ساعت پیش در مورد شکنجه‌های پلیس چین با باتون برقی می‌خوندم به طوری که خودم داشتم شکنجه می‌شدم!
چنین آدم‌هایی باید به جهنم بروند چون وقتی انسانی رو تا سرحد مرگ شکنجه می‌دهند خداوند حق دارد که آن‌ها را تا ابدیت شکنجه دهد (مگر اینکه معصومین رو واسطه قرار داده و خدا نجاتش بدهد!)
مامورین انتظامی در ایران اسلامی هم باید خیلی مواظب این رفتار باشند که مبادا رفتاری مثل رفتار کفار و ظالمان از آن‌ها سر بزند

با سلام.

بله اگر اشتباه نکنم در نهج البلاغه هست که این عده از جمله افرادی هستند که هیچ گاه بخشیده نمی شوند.

asad;369628 نوشت:
موضوع تحریک شدن نیست موضوع جلب توجه است!
اول توجه مرد به اون خانم جلب میشه و بعد هم به صورتش نگاه میکنه و بقیه ماجرا...

شما اگه تو کوچه یک گل زیبا ببینی و بهش جلب بشی ایا سریع می ری اونو می کنی ؟
اگه یک ماشین زیبا ببینی سریع می ری می دزدیش ؟
اگه مردا واقعا اینقدر ضعیف و بیمارن که این کارا رو می کنند و نمی تونند خودشونو کنترل کنند
پس (با عرض معذرت از بعضی اقایون )ادم نیستند

اگه مردی هم خیلی به خودش شک داره که دلش بیماره خوب نگاه نکنه

پارمین;369297 نوشت:
الان من متوجه نشدم من حجابم ازنظرخودم کامله چادروروسریمم درست میذارم زیرچادرمم مانتوگشادمیپوشم بنظرتون من کلیپس بذارم گناه کردم؟

ظاهراً اگه جلب توجه کنه اشکال داره.

پارمین;369297 نوشت:
صندل پوشیدن چی؟توصندل فقط قسمتایی که تواسلا م مجازه معلومه

اگه پوشیده باشه فکر نکنم مشکلی باشه. مگر این که تو فرهنگ اون منطقه خود صندل باعث جلب توجه بشه.

اما در مورد خود پوشش پا ظاهراً کمی اختلاف نظر وجود داره. نظر مشهور تا جایی که بنده می دونم اینه که همش پوشیده باشه. مثلاً آیات عظام سیستانی و صافی گلپایگانی پوشاندن پا رو واجب و آیت الله وحید خراسانی مطلقاً واجب می دونند. آیت الله مکارم شیرازی هم فرمودند بهتر است بپوشاند.

موفق باشید.:Hedye:

بی نظیر;369624 نوشت:
باید بره خودشو درمان کنه

سلام.

راه درمانش چیه؟

بی نظیر;369793 نوشت:
شما اگه تو کوچه یک گل زیبا ببینی و بهش جلب بشی ایا سریع می ری اونو می کنی ؟
اگه یک ماشین زیبا ببینی سریع می ری می دزدیش ؟
اگه مردا واقعا اینقدر ضعیف و بیمارن که این کارا رو می کنند و نمی تونند خودشونو کنترل کنند
پس (با عرض معذرت از بعضی اقایون )ادم نیستند

اگه مردی هم خیلی به خودش شک داره که دلش بیماره خوب نگاه نکنه

سلام عليكم

ببخشيد اگر تمام مردان جامعه متين و سربه زير و چشم پاك باشند ديگر حجاب شما چه ارزشي خواهد داشت؟
به نظر من حجاب هم به قول خودتان بيشتر براي كساني است كه از نظر فكري ضعيف و بيمارند....

موضوع قفل شده است