صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نماز اول وقتی که موجب اختلاف میشه!

نوشته
    800
    حضور
    30 روز 15 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2618

نماز اول وقتی که موجب اختلاف میشه!

با سلام و عرض ادب

موضوع از این قرار هست که مامانم شدیدا رو نماز اول وقت حساس هستن و همیشه باید نمازشون اول وقت باشه حتی موقعی که 30 نفر مهمون برا افطار دعوت شده باشن و این باعث شده هر سال رمضان یه سوژه ای برا دعوا و اختلاف با پدرم داشته باشن

بابام میگه خب مگه تو میزبان نیستی اول مهمونارو شام بده و پذیرایی کن بعد برو نمازتو بخون حالا یه شب نمازت اول وقت نباشه چی میشه مگه!

مامانمم میگه نه خیر من همه چیزو حاضر میکنم و سرو میکنم تا مشکلی پیش نیاد

حالا مثلا یکی اب میخاد سر سفره اب نیست ! بابام عصبی میشه و مامانمم دسترس نیست که میزبانی کنه به جاش من و برادرم باید همه چیز یا چیزایی که مهمونا میخان رو اماده کنیم و این بابامو خیلی ناراحت میکنه
    حالا شما بگین این نماز اول وقت یکم ایراد نداره؟ باعث اختلاف و ناراحتی بابام میشه به طبع جو خونه هم دعوا الوده و ماهاهم ارامش نداریم
    البته من خودم به نماز اول وقت اعتقاد دارم ولی تو مواقع اضطراری سعی میکنم دعواییی چیزی پیش نیاد بعد میرم نمازمو میخونم

به مامانم میگم خوب مردم سر سفره اب نیست اب بخورن؟ میگه نوشابه بخورن !!

به نظرم این نمازا ارزش ندارن باور کنین من از موقعی که نمازمو اول وقت میخونم چه معجزه ها که برام اتفاق نیافتاده!!!!!!! ولی مامانم چی همش دعوا !!! البته این یکیش بودا ... به نظرم اگه مامانم نمازش قبول بود الان طی العرض و خدا قدرت های زیادی بهش داده بود مثل من که هرچی میخام براورده میشه

خوب سوال من این بود که اینکه یک فردی برای مهموناش اونم فقط یک شب نمازشو اول وقت نخونه عیب داره؟؟؟؟؟؟؟
    الهی :
    مرا از غیر خودت , سخت ناامید گردان

2. صلوات ها 16

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

کارشناس بحث: استاد

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 10

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    2,976
    حضور
    94 روز 6 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25282

نقل قول نوشته اصلی توسط *شیوا* نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب

موضوع از این قرار هست که مامانم شدیدا رو نماز اول وقت حساس هستن و همیشه باید نمازشون اول وقت باشه حتی موقعی که 30 نفر مهمون برا افطار دعوت شده باشن و این باعث شده هر سال رمضان یه سوژه ای برا دعوا و اختلاف با پدرم داشته باشن

بابام میگه خب مگه تو میزبان نیستی اول مهمونارو شام بده و پذیرایی کن بعد برو نمازتو بخون حالا یه شب نمازت اول وقت نباشه چی میشه مگه!

حالا مثلا یکی اب میخاد سر سفره اب نیست ! بابام عصبی میشه و مامانمم دسترس نیست که میزبانی کنه به جاش من و برادرم باید همه چیز یا چیزایی که مهمونا میخان رو اماده کنیم و این بابامو خیلی ناراحت میکنه
    حالا شما بگین این نماز اول وقت یکم ایراد نداره؟ باعث اختلاف و ناراحتی بابام میشه به طبع جو خونه هم دعوا الوده و ماهاهم ارامش نداریم
    البته من خودم به نماز اول وقت اعتقاد دارم ولی تو مواقع اضطراری سعی میکنم دعواییی چیزی پیش نیاد بعد میرم نمازمو میخونم

به نظرم این نمازا ارزش ندارن باور کنین من از موقعی که نمازمو اول وقت میخونم چه معجزه ها که برام اتفاق نیافتاده!!!!!!! ولی مامانم چی همش دعوا !!! البته این یکیش بودا ... به نظرم اگه مامانم نمازش قبول بود الان طی العرض و خدا قدرت های زیادی بهش داده بود مثل من که هرچی میخام براورده میشه

خوب سوال من این بود که اینکه یک فردی برای مهموناش اونم فقط یک شب نمازشو اول وقت نخونه عیب داره؟؟؟؟؟؟؟
    سلام علیکم

در مورد ماه رمضان که مستحب است اگر دیگران برای افطار منتظر ما هستند،ما نماز را با تاخیر بخوانیم.
    مادر مکرم شما باید توجه کند که نماز اول وقت مستحب است و آزار شوهرش امری حرام است و عقوبت الهی را در پی دارد،لذا حکم قضیه مشخص است که مادر شما اگر نماز اول وقت را برای تقرب به حضرت حق به جا می آورد،باید در چنین مواردی که حتی به عادت اول وقت خواندن ایشان نیز آسیب نمی رساند،نمازش را با تاخیر بخواند.
    در پناه حضرت حق موفق و موید باشید.

تا صورت پیوند جهان بود علی بود/ تا نقش زمین بود و زمان بود علی بود

شاهی که ولی بود و وصی بود علی بود / سلطان سخا و کرم و جود علی بود

عیسی به وجود آمد و در حال سخن گفت/ آن نطق و فصاحت که در او بود علی بود

مسجود ملایک که شد آدم ، ز علی شد / آدم چو یکی قبله و مسجود علی بود

آن شير دلاور كه براي طمع نفس/بر خوان جهان پنجه نيالود ، علي بود

سر دو جهان جمله ز پنهان و ز پيدا / شمس الحق تبريز كه بنمود ، علي بود

7. صلوات ها 18

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    2,117
    حضور
    32 روز 20 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5955

نظرتون درباره نماز اول وقت ادارات چیست ؟
    ایا ما مجاز هستیم چند نفرو که احتمالا بینشون ممکنه مریض یا افرادی باشن که واقعا برای انجام کارشون عجله دارن
    پشت در اتاق منتظر نگه داریم
    و با خیال راحت بریم نماز بخونیم ؟

ایا وقت مردم مهم نیست ؟راه انداختن کار مردم مهمتره یا نماز اول وقت ؟

خیلی تلاش کردم مردم بفهمند ولی آنها فقط خندیدند...
    چارلي چاپلين

9. صلوات ها 10

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    70
    حضور
    2 روز 4 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    333

نقل قول نوشته اصلی توسط بی نظیر نمایش پست ها
    نظرتون درباره نماز اول وقت ادارات چیست ؟
    اگر زمان برگزاریش زیاد طول( 10 تا 15 دقیقه)نکشه به نظر من و البته به گفته آقا مشکلی نداره. تازه یه جور تبلیغ نماز هم هست. آثار خاص خودش رو هم داره.
    ولی متاسفانه برخی ادارات 10 دقیقه برای آماده شدن برای وضو(جوراب در آوردن) ، 10 دقیقه برای وضو گرفتن، 10 دقیقه صحبتهای بین دو نماز، 10 دقیقه خوشو بشهای بعد نماز ، 10 دقیقه جوراب پوشیدن، 10دقیقه دست دادن بهم و آرزوی قبولی و ... صرف می کنن که قطعا این میشه فرار از کار به واسطه نماز. که اکیدا سفارش شده از این کار بپرهیزیم.
    گفتم تبلیغ نماز، اینو بگم بد نیست. مسجد محل ما حدودا 2 ماهی هستش که هر هفته 1 شب نماز مغرب و عشا رو تو پارک محله برگذار میکنه، که اتفاقا مورد استقبال هم قرار گرفته. که جای تشکر داره
    نترس از باختن،تا ساختن دوباره فاصله ای نیست

11. صلوات ها 11

علاقه
    حق، افزایش آگاهی
    نوشته
    1,248
    حضور
    140 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    66
    صلوات
    6260

با سلام
    در مورد سوال که کارشناس پاسخ دادن و قصد دفاع از مادرتون را ندارم. اما میخوام این موضوع را از جنبه ی دیگه ش بررسی کنم.
    1- به نظرتون خوبه ادم در مورد اعمال دیگران اینگونه قضاوت کنه اون هم در مورد مادرش
    2- آیا اگه مادرتون نماز اول وقت نمیخوندن الان شما باز هم نماز اول وقت میخوندین
    3- مواظب خطر عجب هم باشید که خدا اصلا دوست نداره و ارتباطتون را با خدا خراب نکنید. بنده گرفتارش شدم رو همین حساب که خدا زود جوابم را میداد الان خیلی وقته دارم میگم غلط کردم ولی دیگه دیر شده.
    در پناه حق

13. صلوات ها 16

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

با سلام و عرض ادب

سلام
    به نظر بنده نگاه پدر بزرگوار شما به علت حضور مادرتان در خانه صحیح نیست
    ایشان گارسون نیستند که پدر بزرگوار بخاطر نبودن آب سر سفره از او ناراحت شوند
    بنده کار مادر را خلاف نمی دانم هرچند که این کار ضرورت هم ندارد
    اما پدر بزرگوار باید نگاهشان را اصلاح بفرمایند
    میهمانان اگر میهمان مادر هم باشند باز هم پدر باید همکاری کنند
    بخصوص شما فرزندان موظفید که جای خالی مادر را پر کنید که کسی از ایشان دلخور نشود
    پس تعاون و همکاری یعنی چه ؟ یعنی همین دیگر خواهر
    و هوالله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

15. صلوات ها 17

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    2,117
    حضور
    32 روز 20 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5955

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen.Fakori نمایش پست ها
    اگر زمان برگزاریش زیاد طول( 10 تا 15 دقیقه)نکشه به نظر من و البته به گفته آقا مشکلی نداره. تازه یه جور تبلیغ نماز هم هست. آثار خاص خودش رو هم داره.
    ولی متاسفانه برخی ادارات 10 دقیقه برای آماده شدن برای وضو(جوراب در آوردن) ، 10 دقیقه برای وضو گرفتن، 10 دقیقه صحبتهای بین دو نماز، 10 دقیقه خوشو بشهای بعد نماز ، 10 دقیقه جوراب پوشیدن، 10دقیقه دست دادن بهم و آرزوی قبولی و ... صرف می کنن که قطعا این میشه فرار از کار به واسطه نماز. که اکیدا سفارش شده از این کار بپرهیزیم.
    گفتم تبلیغ نماز، اینو بگم بد نیست. مسجد محل ما حدودا 2 ماهی هستش که هر هفته 1 شب نماز مغرب و عشا رو تو پارک محله برگذار میکنه، که اتفاقا مورد استقبال هم قرار گرفته. که جای تشکر داره
    این غیر ممکنه که ده تا 15 دقیقه طول بکشه چون می دونین ادارت بزرگن و رسیدن به وضوخانه حداقل ده تا 15 دقیقه طول میکه
    و بقیه شو فکر کنین دیگه چقدر
    من خودم چند بار اینطوری پشت در اتاقا معطل شدم
    و می دونم چقدر وضعیت بدیه
    به نظر من اثر منفیش از اثر مثبتش بیشتره

خیلی تلاش کردم مردم بفهمند ولی آنها فقط خندیدند...
    چارلي چاپلين

17. صلوات ها 7

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

تو مهمونی افطاری ها که خیلی ها اول نماز میخونن بعد میان سر سفره! ما که هر بار افطاری دادیم حد اقل سه چهار نفر اول نماز میخونن بعد میان سر سفره! خب چه اشکالی داره یکی از این افراد میزبان باشه؟؟؟ اون مهمونا هم خودشون شعور دارن میفهمن داره نماز میخونه!
    بعدم همه چیز سر سفره بگذارید آب هم بگذارید که پدرتون بهانه نداشته باشه
    اصلا این مشکلی نیست که بخوایین راجبش بحث کنین! راه دیگه اینه که مادرتون میتونه پنج شش دقیقه اول به مهمونا برسه و خوب همه چیز رو بررسی کنه وقتی همه مشغول خوردن شدن بره نمازشو بخونه! فکر نمیکنم بعد از گذشت چند دقیقه اول وقت از بین بره!

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

19. صلوات ها 7

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    70
    حضور
    2 روز 4 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    333

نقل قول نوشته اصلی توسط بی نظیر نمایش پست ها
    این غیر ممکنه که ده تا 15 دقیقه طول بکشه چون می دونین ادارت بزرگن و رسیدن به وضوخانه حداقل ده تا 15 دقیقه طول میکه
    و بقیه شو فکر کنین دیگه چقدر
    من خودم چند بار اینطوری پشت در اتاقا معطل شدم
    و می دونم چقدر وضعیت بدیه
    به نظر من اثر منفیش از اثر مثبتش بیشتره
    بله در اکثر ادارات با شما موافق هستم. ولی خوب هستن اداراتی که 15 دقیقه بیشتر نمیشه. تازه همه کارمندان هم برای نماز نمیرن که در بسته نشه ( به هر حال هم عیب ها باید گفته شه و هم خوبی ها)
    یا حق
    نترس از باختن،تا ساختن دوباره فاصله ای نیست

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری